Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

Witam Agatkowiczów
Zamieściłam w dziale Kuchnia oto taki temat ,,Z czego jest to zrobione"
Mam do Was takie pytanie
Czy tylko wydaje mi się że są to kuchnie raczej do większych pomieszczeń? hmm jestem pod urokiem takiej kuchni ale nie wiem czy kuchnia w Agatce nie jest za mała na taki typ zabudowy...Co o tym myślicie?

kuchnia.bmp

kuchnia3.bmp

_azienka2.bmp

kuchnia.bmp

kuchnia3.bmp

_azienka2.bmp

Link do komentarza
Cytat

Bardzo ładna Agatka. Mam pytanie co do koloru dachówki, jakiej Firmy bo ładnie sie prezentuje.
Wcześniej poruszyłem temat powiększonego o 20 cm od standardu otworu drzwi. Ja zdecydowałem sie je pomniejszyć do 210 cm i chyba dobrze, bo można zrobić drzwi z przeszkleniami i ten świetlik nad drzwiami chyba jest zbyteczny. Ale może się mylę i efekt końcowy będzie dobry.
pozdrawiam


Dachówka czarna Holenderka (czeska dachówka Tondach, przedstawiciel w Pszczynie). Nasi fachowcy bardzo ją chwalili. A co do drzwi to nie mamy świetlika, zdjęcie poprostu jest zrobione jak jeszcze nie był zamurowany.
Link do komentarza
Cytat

Czy na zamontowanie wyczystki od strony przedpokoju (z tyłu komina) nie przeszkadzają pustaki od wentylacji, czy Ty może coś zmieniłeś przy budowie tych kominów. Może nam uda się zrobić podobnie. Proszę o dokładniejszy opis co z tymi pustakami wentylacyjnymi, a może one w niczym nie przeszkadzają.
pozdrawiam




Mamy kominy schiedla, stojąc przodem do kominka po lewej stronie idzie podwójna wentylacja, a po prawej przewód kominowy. Przebijając ścianę w przedpokoju wkuliśmy się wprost do przewodu kominowego. Nie pamiętam jak jest w projekcie, gdyż wiele zmian wprowadzliśmy w trakcie budowy.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Nie wiem już sama może jesteśmy za rozrzutni ale u nas całkowity koszt do wprowadzenia wyniesie około 500 tys
Fakt że mamy rekuperator , powietrzna pompę ciepła związane z tym sufity podwieszane na całym domu . Dwustanowiskowy garaż itp.
Dlatego uważa że nie da się wyliczyć czy starczy 300tyts do wprowadzenia.
Myślę że każdy buduje na własną kieszeń. My nie oszczędzaliśmy od początku budowy, lepsze materiały ,cement , dachówka droższe płytki ,farby , tapety ale można skromniej na pewno. życzę powodzenia w realizacji planów
Agata



Witam
Postanowiliśmy zamontować powietrznąpompę ciepła firmy DAIKIN, czy moglibyście napisać jaką Wy wybraliście i czy jesteście z niej zadowoleni.
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam
Postanowiliśmy zamontować powietrznąpompę ciepła firmy DAIKIN, czy moglibyście napisać jaką Wy wybraliście i czy jesteście z niej zadowoleni.
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam



To jest zbyt poważna decyzja, by polegać na tym tylko forum.
Polecam, zajrzyj na http://forum.muratordom.pl/pompa-ciepla-sp...t66186-2640.htm
Jest tam wprawdzie 171 zapisanych stron, ale takich, które wypada przejrzeć przed zadaniem pytania, przy tak poważnym zakupie.
Wg mnie jest to najlepsza kopalnia wiedzy nt pomp.
Pisują tam użytkownicy pasjonaci, którzy swoje doświadczenia zdobywali wybierając i użytkując dostepne na rynku pompy.
Sam swoją wiedzę zdobywam tam od długiego czasu i wiem, jaką pompę kupiłbym teraz.

Pozdrawiam
Kadafi
Link do komentarza
Cytat

Mamy kominy schiedla, stojąc przodem do kominka po lewej stronie idzie podwójna wentylacja, a po prawej przewód kominowy. Przebijając ścianę w przedpokoju wkuliśmy się wprost do przewodu kominowego. Nie pamiętam jak jest w projekcie, gdyż wiele zmian wprowadzliśmy w trakcie budowy.
Pozdrawiam



Witam,
My też, mamy kominy Schiedel zrobione zgodnie z projektem. Rozmawiałem dzisiaj z wykonawcą i uzgodniliśmy, iż przebijemy sie przez ścianę z przedpokoju następnie przez komin wentylacyjny a dopiero jest przewód kominowy. Wykonawca mówił, że tak może być, co prawda do komina będzie jakieś 40 cm, ale może nie będzie to wielkim problemem, przecież popiół wybiera się raz na jakiś czas.
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam Agatkowiczów
Zamieściłam w dziale Kuchnia oto taki temat ,,Z czego jest to zrobione"
Mam do Was takie pytanie
Czy tylko wydaje mi się że są to kuchnie raczej do większych pomieszczeń? hmm jestem pod urokiem takiej kuchni ale nie wiem czy kuchnia w Agatce nie jest za mała na taki typ zabudowy...Co o tym myślicie?


witam, wydaje mi się że metraż kuchni w agatce jest za mały na taki typ zabudowy, do takich projektów zdecydowanie potrzebna jest większa przestrzeń bo w innym przypadku kuchnia straci cały efekt, ale oczywiście jest to kwestia gustu
Link do komentarza
witam

zamierzam wybudowac agatke(zeby zachowac jak najlepszy stosunek jakosc/cena), mam w zwiazku z tym kilka pytan:

1. czytalem ostatnio o materiale ytong ENERGO 48 cm, 0,19 przenikliwosc, czy oplacalne i sensowne jest budowanie domu z 1 tylko warstwe?? mat oswoje zalety. Czy moze uzyc protherm/ ytong 25 cm i 15 cm ociaplenia??

2. planuje zakup pompy wodnej i plaszcza wodnego, jak to rozwiazac w jednej instalacji?

3. o ile maxymalnie podniesc sciane kolankowa zeby nie popsuc wygladu agatki?
Link do komentarza
Cytat

witam

zamierzam wybudowac agatke(zeby zachowac jak najlepszy stosunek jakosc/cena), mam w zwiazku z tym kilka pytan:

1. czytalem ostatnio o materiale ytong ENERGO 48 cm, 0,19 przenikliwosc, czy oplacalne i sensowne jest budowanie domu z 1 tylko warstwe?? mat oswoje zalety. Czy moze uzyc protherm/ ytong 25 cm i 15 cm ociaplenia??

2. planuje zakup pompy wodnej i plaszcza wodnego, jak to rozwiazac w jednej instalacji?

3. o ile maxymalnie podniesc sciane kolankowa zeby nie popsuc wygladu agatki?



Też zastanawiam się na budową ściany jednowarstwowej tyle, że z SOLBET IDEAL 42 na klej.Może ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?
Link do komentarza
Witam
Jestem na etapie adaptacji i wprowadzania zmian w projekcie. Chciałbym spytać czy ktoś przerabiał jakoś schody w agatce? ponieważ wydają mi się trochę niewygodne. Jakie są ewentualne opcje przeróbki tych schodów bo jakoś mi nic nie przychodzi do głowy, nic konkretnego nie znalazłem na forum. Z góry dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam
Jestem na etapie adaptacji i wprowadzania zmian w projekcie. Chciałbym spytać czy ktoś przerabiał jakoś schody w agatce? ponieważ wydają mi się trochę niewygodne. Jakie są ewentualne opcje przeróbki tych schodów bo jakoś mi nic nie przychodzi do głowy, nic konkretnego nie znalazłem na forum. Z góry dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam



Witam, dziwne, że na forum nic nie znalazłeś bo temat był poruszany i to kilka razy.
Link do komentarza
Witam ja też nowa na fromu, ale przeczytalam juz całe i mam kilka pytań.
-Czy po podniesieniu ściani kolankowej do koło 80cm znacznie wzrosła powierzchnia użytkowa, bo rozumiem że inf z projektu 119m2 to wymiar dla 56cm ścianki?
-Czy po podwyższeniu ścianki o wiecj niz 1 pustak ktoś modyfikował kąt nachylenia dachu?

i pytanie do tosi, czy jest możliwośc kontaktu i spotkania? bo prawdopodobnie moja Agatka powstanie pomiędzy Dobrmoierzem a Świebodzicami.

Jeszcze nie podjeliśmy decyzji ale ten projekt to nasz faworyt Agata z garażem 2st. zmiany:
+kotłownia za garażem
+powiekszona łazienka na dole z 1 oknem
+okno w kuchni tez pojedyncze
+kuchna zamknieta ale tylko drzwiami przesuwnymi
+nad garażem z jednej strony teras a na 2 polowie z: a) strych-pom gosp z wejściem z łazienki i b) garderoba z wejściem z sypialni
+okno nad wejściem, balkonik i kolumny na bazie prostokąt (bez łuków,/zaokrągleń) i tu pytanie do Rudeus- Czy kolumny kupiłeś gotowe?

Mma też pytanie do Bernasa< pisał ze HB ma w ofercie projekt ze pomysłem jeog zmiany -kotlownia za garażem, jednka na ich stronie nie widziałam, gdzie go zatem namierzył?
Napiszcie co myslicie o tych zmianach, bede widzieczna z akazda opinie. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam ja też nowa na fromu, ale przeczytalam juz całe i mam kilka pytań.
-Czy po podniesieniu ściani kolankowej do koło 80cm znacznie wzrosła powierzchnia użytkowa, bo rozumiem że inf z projektu 119m2 to wymiar dla 56cm ścianki?
-Czy po podwyższeniu ścianki o wiecj niz 1 pustak ktoś modyfikował kąt nachylenia dachu?

i pytanie do tosi, czy jest możliwośc kontaktu i spotkania? bo prawdopodobnie moja Agatka powstanie pomiędzy Dobrmoierzem a Świebodzicami.

Jeszcze nie podjeliśmy decyzji ale ten projekt to nasz faworyt Agata z garażem 2st. zmiany:
+kotłownia za garażem
+powiekszona łazienka na dole z 1 oknem
+okno w kuchni tez pojedyncze
+kuchna zamknieta ale tylko drzwiami przesuwnymi
+nad garażem z jednej strony teras a na 2 polowie z: a) strych-pom gosp z wejściem z łazienki i b) garderoba z wejściem z sypialni
+okno nad wejściem, balkonik i kolumny na bazie prostokąt (bez łuków,/zaokrągleń) i tu pytanie do Rudeus- Czy kolumny kupiłeś gotowe?

Mma też pytanie do Barnasa< pisał ze HB ma w ofercie projekt ze pomysłem jeog zmiany -kotlownia za garażem, jednka na ich stronie nie widziałam, gdzie go zatem namierzył?
Napiszcie co myslicie o tych zmianach, bede widzieczna z akazda opinie. icon_smile.gif



Witam, my podnieśliśmy ściankę kolankową już do 85 cm. Automatycznie kąt dachu uległ zmianie i jednocześnie zwiększa sie powierzchnia ale minimalnie (zależne od tego ile chcesz podnieść ścianę kolankową)
Mała uwaga dot. słupów podpierających balkon. Domyślam się, że skoro wszystko na bazie prostokąta to i filary też. Więc nie mogą to być kolumny, kolumny sa okrągłe.
Moje PRYWATNE zdanie jest takie, że nie powinno sie w Agatce zmieniać nic od frontu, czyli począwszy od okien poprzez kwadrtaowe balkony, schody wejściowe a kończywszy na oknie balkonowym również prostym.
Ale to jest akurat rzecz gustu.
Link do komentarza
Cytat

witam

zamierzam wybudowac agatke(zeby zachowac jak najlepszy stosunek jakosc/cena), mam w zwiazku z tym kilka pytan:

1. czytalem ostatnio o materiale ytong ENERGO 48 cm, 0,19 przenikliwosc, czy oplacalne i sensowne jest budowanie domu z 1 tylko warstwe?? mat oswoje zalety. Czy moze uzyc protherm/ ytong 25 cm i 15 cm ociaplenia??

2. planuje zakup pompy wodnej i plaszcza wodnego, jak to rozwiazac w jednej instalacji?

3. o ile maxymalnie podniesc sciane kolankowa zeby nie popsuc wygladu agatki?



Witam,

1. Co do ściany jednowarstwowej to sie nie wypowiadam, jak dla mnie istnieją jedynie ściany dwu i trzy warstwowe.
Sam wybudowałem ścianę 2W ale jak bym dziś zaczynał budowę na 100% była by 3W.
2. Montujesz wymiennik ciepła.
3. Ja podniosłem do 85 cm. ale gotowej ścianki kolankowej w środku, w samej ścianie było to chyba podniesione o jeden pustak. czyli 25 cm. gdzieś o tym wcześniej pisałem.
Żeby nie popsuć wyglądu wydłużyłem okapy dachu ale nie pamiętam o ile, tez o tym pisałem.
Link do komentarza
dzieki agata i sebstian, dokladnie tak myslalam ze i schody i kolumny i cala reszta na kwadracie. poczatkowo odrzucalam to rozwiazanie, ktore zasugerowal mi znajomy architekt, ale jak zobaczylam efekt u Rudeus to stwierdzilam ze sympatycznie to wyglada i nam sie podoba, zwlaszcza ze w domu chcemy miec sporo akcentow drewnianych, kwadratowych bali i podobnych dodatkow, takze z zewnatrza, a to chyba bardziej bedzie pasowac niz okrągle kolumny i reszta w tym stylu dworkowym. Agatka zachwycila nas głownie tym iż jest tania w wykonaniu w stosunku do innych projektów, rozkład wewnątrz jest najbliższy naszemu ideałowi i idealnie pasuje do działki.
Jeśli mozecie powiedziec to o ile zwiekszyla wam sie powierzchnia, i czy zmiana co do scianik kolankowej wiazala sie ze zmianami w projekcie dot. instalacji hydraulicznej i elektrycznej. Nie ukrywam że koszty chemy minimalizowac juz od poczatku gdyz domek bedzie prawie w 100% na kredyt. icon_sad.gif
Link do komentarza
Witamy
Po dłuższej przerwie chcieliśmy się podzielić z Wami postępami w naszej budowie. Pogoda w tym roku, dzięki Bogu, pozwoliła nam zrealizować nasze plany w 100% i przykryliśmy nasz domek dachem. Zdecydowaliśmy się na pełne deskowanie i pokrycie w tym roku papą. W przyszłym roku mamy zamiar pokryć go dachówką.
Realizacja naszych planów nie mogłaby się udać gdyby nie nasi krewni, przyjaciele i świetni fachowcy. Często to oni nas bardziej mobilizowali do pracy niż my ich.
W załączeniu przesyłam kilka zdjęć naszej pięknej Agatki.

Pozdrawiamy serdecznie
Kasia i Adrian

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Zgadzam się z Agatą i Sebastianem, że front "Agatki" powinien pozostać bez zmian ponieważ wszystkie zmiany psują wygląd tego domku, ale oczywiście wsztystko jest kwestią gustu. Po obejrzeniu niektórych "Agatek" stwierdzam, że nie ma co oszczędzać na niektórych rzeczach typu okno balkonowe z łukiem (koszt nie jest aż tak duży), ponieważ dom zdecydowanie traci na wyglądzie.
Polyana jeżeli chcesz zobaczyć naszą "Agatkę" to nie ma sprawy, zapraszamy. Co prawda jeszcze nie bardzo jest co oglądać, ale jeżeli masz ochotę podjechać i zobaczyć to nie ma sprawy. Napisz mi maila na adres mw27@onet.eu i się umówimy.
Link do komentarza
Cytat

Witamy
Po dłuższej przerwie chcieliśmy się podzielić z Wami postępami w naszej budowie. Pogoda w tym roku, dzięki Bogu, pozwoliła nam zrealizować nasze plany w 100% i przykryliśmy nasz domek dachem. Zdecydowaliśmy się na pełne deskowanie i pokrycie w tym roku papą. W przyszłym roku mamy zamiar pokryć go dachówką.
Realizacja naszych planów nie mogłaby się udać gdyby nie nasi krewni, przyjaciele i świetni fachowcy. Często to oni nas bardziej mobilizowali do pracy niż my ich.
W załączeniu przesyłam kilka zdjęć naszej pięknej Agatki.

Pozdrawiamy serdecznie
Kasia i Adrian

[attachment=3797:SDC11425.JPG] [attachment=3798:SDC11499.JPG] [attachment=3799:SDC11554.JPG] [attachment=3800:SDC11629_2.JPG] [attachment=3801:100_0353.JPG] [attachment=3802:100_0391_maly.JPG] [attachment=3803:100_0397_maly.JPG]



GRATULUJE !!!
Pięknie wbudowane, a najpiękniejsz to macie dach oczwiście od spodu icon_smile.gif
Strasznie mi sie takie coś podoba. Ja osobiście widzę na tm dachu pokrcie z drewna osikowego.
Poproszę oi więcej zdjęć lepszej jakości tego pięknego dachu.
Link do komentarza
Witam Polyana!
Zostałem przywołany do tablicy, więc spieszę z odpowiedzią - kolumny tudzież filary icon_biggrin.gif były lane (zbite deski skręcone śrubami, zbrojenie i do tego poszedł beton i tyle icon_wink.gif ).Agata i Sebastian mają rację należy podążyć w jednym kierunku jeśli prostokąt to wszystko, architekt konsekwentnie stworzył front budynku: półokrągłe schody wejściowe, balkon oraz drzwi balkonowe + kolumny. Myśmy konsekwentnie wybrali opcję " prostokątną" - zarówno taras (taki jak w projekcie) jak i front. Nie mogliśmy zaakceptować parówkowych kolumn icon_biggrin.gif
Pozdrawiam wszystkich na forum


Link do komentarza
Mam mały dylemat odnośnie drzwi wejściowych do naszej Agatki... Powiększyliśmy okna w górę, drzwi niestety to 100-ki i nie będą równe z górną krawędzią okna - macie jakiś pomysł by nie rzucała się ta różnica w wysokościach - pomyślałem o zrobieniu w okół drzwi obwódki w kolorze drzwi (kolor tabaco) - optyczne powiększy drzwi no i zniweluje tą różnicę - co Wy na to? Może jakiś inny pomysł?

PS Czy ktoś z Was korzystał już z porad projektanta odnośnie łazienek - pytanie krótkie, czy warto i w jakich cenach oscyluje taki projekt (oczywiście w odniesieniu do Agatki)
Pozdrawiam
Link do komentarza

DSC01446.jpg

Cytat

Mam mały dylemat odnośnie drzwi wejściowych do naszej Agatki... Powiększyliśmy okna w górę, drzwi niestety to 100-ki i nie będą równe z górną krawędzią okna - macie jakiś pomysł by nie rzucała się ta różnica w wysokościach - pomyślałem o zrobieniu w okół drzwi obwódki w kolorze drzwi (kolor tabaco) - optyczne powiększy drzwi no i zniweluje tą różnicę - co Wy na to? Może jakiś inny pomysł?

PS Czy ktoś z Was korzystał już z porad projektanta odnośnie łazienek - pytanie krótkie, czy warto i w jakich cenach oscyluje taki projekt (oczywiście w odniesieniu do Agatki)
Pozdrawiam



Witam serdecznie wszystkich sympatyków AGATKI. Pochwalę się również naszą. Roboty poszły nam dość szybko i bez większych zgrzytów tzn. pierwszych murarzy (stan zero) wyrzuciliśmy, ale druga ekipa była super - robili nam wszystko. łącznie z dachem. Wykopy fundamentów zaczęliśmy 06 sierpnia 2009, a taki stan jak na zdjęciach jest z 21 listopada 2009 r. Sa tez w środku już ścianki działowe.
Niestety dość póżno zamówiliśmy okna i czekamy na nie - beda na początku stycznia w kolorze rynien na zewnątrz, do tego planuję białą elewację i okiennice. Czekamy również na podłaczenie prądu i wody. Pozdrawiam

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Dzieki Rudeus za odpowiedz. Jesli chodzi o kwestie linii drzwi do okien to fakt, wychodzi dopiero w praktyce. Tez mysle ze moze obudowa drzwi, z tym ze jesli obudujesz drzwi a okna nie to bedzie troche dziwnie wygladac, wiec moze tylko jakas listwa nad drzwiami i w niej zamocowane oświetlenie zeby brak takiej listwy nad oknami nie rzucal sie w oczy. A moze ktos ma inne pomysly, burza mozgow zawsze cos da icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam Agatkowiczów
Zamieściłam w dziale Kuchnia oto taki temat ,,Z czego jest to zrobione"
Mam do Was takie pytanie
Czy tylko wydaje mi się że są to kuchnie raczej do większych pomieszczeń? hmm jestem pod urokiem takiej kuchni ale nie wiem czy kuchnia w Agatce nie jest za mała na taki typ zabudowy...Co o tym myślicie?






znalazlam fajna kuchnie ktora wyglada na taka pasująca i do miejszych powierzchni, mi sie bardzo spodobala zwlaszcza ze w domku ma byc sporo akcentów drewnianych icon_smile.gif
1369_kuchnia.jpg
Link do komentarza
Cytat

Dzieki Rudeus za odpowiedz. Jesli chodzi o kwestie linii drzwi do okien to fakt, wychodzi dopiero w praktyce. Tez mysle ze moze obudowa drzwi, z tym ze jesli obudujesz drzwi a okna nie to bedzie troche dziwnie wygladac, wiec moze tylko jakas listwa nad drzwiami i w niej zamocowane oświetlenie zeby brak takiej listwy nad oknami nie rzucal sie w oczy. A moze ktos ma inne pomysly, burza mozgow zawsze cos da icon_smile.gif



Ja zamawiam drzwi ze świetlikiem, najpierw miałem zmniejszyć wymiar na typówki ale zostawiłem taki jak w planie. Jedną z opcji były też luxfery.
Link do komentarza
Oj tak, dokładnie prace wewnątrz domku trwają.
Kończymy istalację eletryczną i czekamy na wiosnę. Niestety zima nas zaskoczyła i nie zdąrzymy już z tynkami.
Czekamy na wiosnę...
Wszystkim życzę zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia a w nadchodzącym 2010 roku spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń.
Wszystkiego dobrego Agatkowicze icon_smile.gif
Pozdrowionka dla wszystkich
Link do komentarza
Ja również przyłączam się do Noworocznych życzeń!!!!
Ale nawiążę mimo wszystko do tematu Agatkowego: Prośbę mam do tych,co już mają zrobiony balkonik w domu(wykończony czy też nie).Czy faktycznie jest tak mikroskopijny jak mi się zdaje, czy spokojnie wystarczy aby postawić 2 krzesełka i wypić kawkę na świerzym powietrzu???Bardzo lubię balkony,dlatego myślałam o likwidacji tego małego z przodu i wyciągnięcia dachu po lewej stronie i budowie dużego balkonu.Ale moim zdaniem kłóci się to trochę z podcieniem.No oczywiście Agatka dużo straciłaby ze swojego urku-ale tak myslę i nie wiem czy to dobry pomysł???Mąż mówi ,ze przydałby się,ale ja nie chcę zepsuć wyglądu domku.Co WY na to????
Link do komentarza
Cytat

Ja również przyłączam się do Noworocznych życzeń!!!!
Ale nawiążę mimo wszystko do tematu Agatkowego: Prośbę mam do tych,co już mają zrobiony balkonik w domu(wykończony czy też nie).Czy faktycznie jest tak mikroskopijny jak mi się zdaje, czy spokojnie wystarczy aby postawić 2 krzesełka i wypić kawkę na świerzym powietrzu???Bardzo lubię balkony,dlatego myślałam o likwidacji tego małego z przodu i wyciągnięcia dachu po lewej stronie i budowie dużego balkonu.Ale moim zdaniem kłóci się to trochę z podcieniem.No oczywiście Agatka dużo straciłaby ze swojego urku-ale tak myslę i nie wiem czy to dobry pomysł???Mąż mówi ,ze przydałby się,ale ja nie chcę zepsuć wyglądu domku.Co WY na to????


Myślę, że jeżeli zlikwidujesz balkon z przodu to "Agatka" zdecydowanie straci swój urok, jeżeli zlikwidowałabyś podcień to pomysł z dodatkowym balkonem nie jest zły choć tak na prawdę nie wiem jak wyglądałoby to w praktyce. Jeżeli chcecie pić kawkę na świeżym powietrzu to wydaje mi się, że do tego właśnie jest zrobiony w projekcie taras icon_smile.gif , no ale oczywiście wszystko kwestia gustu.
Link do komentarza
Wiem,że straci urok,dlatego nie chciałabym w niej zmieniać tak radykalnie wyglądu.A kawki pewnie nie bardzo chciałoby mi się nosić na górę,na balkon icon_smile.gif .Mimo tego jest to dla mnie dość ważny element domu.Daltego też chętnie psłucham jak wygląda balkonik w Agatce w praktyce icon_wink.gif ,pytanie kieruje głownie do tych,którzy już weszli sobie na ten balkonik.
Link do komentarza
Jezeli cofniesz sie trochu to znajdziesz agatke bez balkonu z przodu,moim zdaniem to jest juz inny dom.Balkonik maly czy duzy jednak dodaje uroku.
My w dalszym ciagu czekamy na zakonczenie papierologii wiec dopiero raczkujemy i zastanawiamy sie czy wybrac wersje z czesciowym podpiwnieczeniem,czy 2-stanowiskowym garazem,bedziemy budowac systemem gospodarczym i zastanawiamy sie ktora opcja jest lepsza i tansza,moze ktos moglby sie wypowiedziec na ten temat,dzieki .
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku,przede wszystkim ukonczenia swoich domkow
Link do komentarza
Na pewno wersja z garażem 2-stanowiskowym w momencie,gdy macie dwa samochody to dobre rozwiązanie. A co do piwnicy-jeśli macie jakiś konkretny cel na jej posiadanie musicie to przemyśleć to dobrze. Na pewno zwiększy to koszt budowy. Ja mieszkam w tej chwili w domu z całkowitym podpiwniczeniem i muszę przyznać,ze używamy jednego pomieszczenia,gdzie jest piec c.o. i zarazem skład węgla.W drugim końcu mała pułeczka z wekami,która z roku na rok jest coraz mniejsza(brak czasu). Generalnie reszta stoi pusta lub stanowi skład na graty. Ja po swoim doświadczeniu rezygnuje z piwnicy w 100%,tymbardziej,że w Agatce wydłużamy garaż i robimy kotłownię z tyłu garażu a z planowanej w projekcie-zbyt małej,robimy pom. gosp.(też na weki,jak będzie czas je robićicon_wink.gif)) Im mniej pomieszczeń na ew. graciarnie, tym, lepiej.Ja w domu mam też gigantyczny i wysoki strych i czasem myślę,ze kiedyś się zawali;-)-wszystko co niepotrzebne ląduje właśnie tam;-)Ja mówię:Nigdy więcej!!!-ograniczenie takich przestrzeni dobrze wpływa na systematyczną selekcję gratów.Ale jak ma się silną wolę a takie podpiwniczenie ma służyć tylko konkretnym,przydatnym celom, można brać pod uwagę takie rozwiązanie;-)
Ps: co do balkonu Agatki-pozostaję przy tym mikroskopijnym, aczkolwiek uroczym balkoniku-dom to nie blok-jak zechcę wyjść na powietrze to wyjdę do ogrodu;-))
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...