Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

Ja też bardzo witam serdecznie stałych Agatkowiczów, wsumie od dawa już przeglądam to forum ale teraz jek się już zdecydowaliśmy na agatkę na 100% postawowiłam dołączyć do formum. Jeszcze mam pytanko jestem okolic Wrocławia i chętnie oglądnęłabym Agatkę już wybudowaną czy ktoś z Państwa jest z okolic Wrocławia bardzo proszę o kontakt pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam, mama na imię Paulina i razme z mężem chcemy budować agatkę z garażem. Mama pytanko odnoście łazienki na dole, ponieważ my chcemy zamontować pompę ciepła i chcemy powiększyć łazienkę o kotłownię, tylko ciekawi mie jak te dwa okna wyglądają w łaziencie. Interesuje mnie również czu jest moliwe zrobienie przejcia do garażu pod schodami, które chcemy zrobić zamiast zabiegowych to normalny ze spocznikiem z którego będzie wejście do pomieszcenia nad garażem. Czy jest to w ogóle możeliwe?? Z góry dziękuję za odpowiedż i ewentualną podpowiedz pozdrawiam




Witam
My powiększyliśmy łazienkę o kotłownię, bo też będziemy mieli pompę ciepła (już zamówiliśmy) kotłownia nie je nam potrzebna, na ten cel wydłużyliśmy garaż. W łazience mamy jedno duże okno 150x150, tak jak w kuchni. Zrobiliśmy schody z 2 spocznikami, gdyż zabiegowe wydają nam się niewygodne (zwłaszcza przy dwóch małych brzdącach). Mieliśmy zabudować przejście z domu do garażu, jednak fachowcy namówili Nas że jednak takie przejście Nam sie przyda. Ze wzgędu na spoczniki nie udało się się zrobić normalnych drzwi tylko takie niższe,więc przechodząc trzeba się pochylić.(wejście pod schodami) Z dwojga złego wolę mieć (jak dla mnie)wygodniejsze schody i troszkę mniej wygodne przejście z domu do garażu. Zdjęcia mogę wysłać na maila.
Pozdrawiam
Link do komentarza
o witam, bardzo się cieszę że znalazłam osobę która buduje Agatkę tak jak my byśmy chceieli, ale proszę mi jeszcze powiedzieć, czy zrobiliście przejście do pomieszczenie nad garaż ze schodów, bardzo bym była wdzięczna za zdjęcia z realizacji może i my się kiedyś pochwalimy pozdrawiam mój e-mail mazur.paulina@wp.pl z góry bardzo dziękuję
Link do komentarza
Cytat

Witam
My powiększyliśmy łazienkę o kotłownię, bo też będziemy mieli pompę ciepła (już zamówiliśmy) kotłownia nie je nam potrzebna, na ten cel wydłużyliśmy garaż. W łazience mamy jedno duże okno 150x150, tak jak w kuchni. Zrobiliśmy schody z 2 spocznikami, gdyż zabiegowe wydają nam się niewygodne (zwłaszcza przy dwóch małych brzdącach). Mieliśmy zabudować przejście z domu do garażu, jednak fachowcy namówili Nas że jednak takie przejście Nam sie przyda. Ze wzgędu na spoczniki nie udało się się zrobić normalnych drzwi tylko takie niższe,więc przechodząc trzeba się pochylić.(wejście pod schodami) Z dwojga złego wolę mieć (jak dla mnie)wygodniejsze schody i troszkę mniej wygodne przejście z domu do garażu. Zdjęcia mogę wysłać na maila.
Pozdrawiam


Witam, dlaczego uważacie, że takie przejście nie będzie Wam potrzebne ???
Choć by jeden prosty powód, wjeżdzasz autem do garażu i.... musisz wychodzić z zakupami z dzieckiem na zewnątrz żeby wejśc do domu a akurat jest zimno i pada deszcz...
Jak dla mnie przejście z garażu do domu jest znakomitym rozwiązaniem.
Powodów, dla których przejście z garażu do domu jest mnóstwo.
Link do komentarza
Witam, własnie mu również chcelibyśmy przejście mieć pod schodami ale cały czas się zastanawiam czy zmieści nam się to wszystko. Bo zlikwidujemy drzwi do kotłowni bo powiększamy łazienkę i moje pytanie jest następujące, czy jest możliwość zrobienia zchodów ze spocznikiem i z niego wejście do pokoju nad garażem? Bo wsumie jak zauważyłam wszyscy robią przejście z pokoju na górze ja do końca bym tak nie chciała, ale czy to sie uda z tym spocznikeim
Link do komentarza
Cytat

Witam, własnie mu również chcelibyśmy przejście mieć pod schodami ale cały czas się zastanawiam czy zmieści nam się to wszystko.



Jakoś tak ciężko mi sobie to wyobrazić zwłaszcza że mamy już schody w standardowym miejscu troszkę przerobione z racji iż te w projekcie są zabójcze (jak do piwnicy ) bardzo wysokie i krótkie.
Nasze wyszły przyzwoicie .
Wejście do garażu mamy przez kotłownie .
Natomiast góre mamy kompletnie przerobiona na dwa pokoje po 25m garderobe 12m
Sypialnie 30m i dwie łazienki całkiem spore.(metry oczywiste po podłodze)

Agata
Link do komentarza
-witam!
Jesteśmy z mężem na etapie poszukiwania projektu, dzisiaj natknełam się na Agatkę i bardzo mi się spodobał ten projekt. Czy mógłby mi ktoś przesłać zdjęcia z realizacji projektu. Bardzo jestem ciekawa jak wygląda wnętrze domu. To jest mój prywatny email: lucynkacz84@wp.pl
Z góry dziękuję
pozdrawiam wszystkich Agatkowiczów
Link do komentarza
Cytat

-witam!
Jesteśmy z mężem na etapie poszukiwania projektu, dzisiaj natknełam się na Agatkę i bardzo mi się spodobał ten projekt. Czy mógłby mi ktoś przesłać zdjęcia z realizacji projektu. Bardzo jestem ciekawa jak wygląda wnętrze domu. To jest mój prywatny email: lucynkacz84@wp.pl
Z góry dziękuję
pozdrawiam wszystkich Agatkowiczów



lusi847 przejrzyj to forum kilka lub kilkanaście postów do tyłu jest tam mnóstwo fotek z realizacji projektów, madzia.blue wystawiła swoją piękną kuchnię, pozwolę sobie powielić link do jej galerii: http://madziablue.fotosik.pl/albumy/668560.html
Link do komentarza
Cytat

Przepraszam Ale ten domek w ogóle nie przypomina mi Agatki.
Ciekawa jestem czy sami robiliście zmiany w projekcie czy była to inwencja architekta.
Moje spostrzeżenie jest takie ponieważ jest zupełnie inny niż ten w projekcie.
Pozdrawiam i życzę duzo ciepłych dni



Witam.
Faktycznie zmian z zewnątrz jest sporo. W kuchni mamy jedno okno zamiast dwóch. Nie robiliśmy w salonie wnęki tarasowej aby zwiększyć jego powierzchnię, przy czym trzy okna z tyłu domu daliśmy na bok obok kuchni a drzwi tarasowe na tył, zwiększając je do 4 m, zyskaliśmy tym mnóstwo światła dziennego. A i balkon u góry zrobiliśmy prosty i tym samym drzwi balkonowe są bez łuku. No i w pokojach zamiast okien zrobiliśmy drzwi balkonowe i balkonik na całej długości domu. Natomiast w środku domek nie zmienił się bardzo, większość rozwiązań zostawiliśmy według projektu.
Oczywiście podnieśliśmy ściankę kolankową(4 pustaki i wieniec) zyskując sporą powierzchnie u góry.
Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam, własnie mu również chcelibyśmy przejście mieć pod schodami ale cały czas się zastanawiam czy zmieści nam się to wszystko. Bo zlikwidujemy drzwi do kotłowni bo powiększamy łazienkę i moje pytanie jest następujące, czy jest możliwość zrobienia zchodów ze spocznikiem i z niego wejście do pokoju nad garażem? Bo wsumie jak zauważyłam wszyscy robią przejście z pokoju na górze ja do końca bym tak nie chciała, ale czy to sie uda z tym spocznikeim




Proponuję wybrać projekt Dom w rododendronach. Jest podobny do Agatki i przejscie do pokoju nad garażem znajduje się właśnie ze schodów.
Link do komentarza
Witam.Jestem nowy na forum i na początku pozdrawiam wszystkich agakowiczów,piękne macie domy.
Jesteśmy z żoną zdecydowani na agatkę.Mam pytanie,co sądzicie o budowaniu z SOLBET 42 ścianę jednowarstwową.
Koszt takiego bloczka ok.14,30.Chcemy budować AGATKĘ bez garażu.Może buduje ktoś w wielkopolsce,chętnie byśmy zobaczyli AGATKĘ w realu.
Link do komentarza
Cytat

Witam.Jestem nowy na forum i na początku pozdrawiam wszystkich agakowiczów,piękne macie domy.
Jesteśmy z żoną zdecydowani na agatkę.Mam pytanie,co sądzicie o budowaniu z SOLBET 42 ścianę jednowarstwową.
Koszt takiego bloczka ok.14,30.Chcemy budować AGATKĘ bez garażu.Może buduje ktoś w wielkopolsce,chętnie byśmy zobaczyli AGATKĘ w realu.


My budujemy w Wielkopolsce niedaleko Wolsztyna, ale mamy dopiero stan surowy otwarty.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Witam
ponawiam swoją prośbę w sprawie wyczystki komina. Z tego co widzę, to tylko mnie ta sprawa nurtuje. Nie przeszkadza Wam to, że wyczystka jest centralnie w salonie i po wizycie kominiarza na pewno jest mnóstwo sprzątania. Może ktoś jednak (może Madzia-blue) wypowie się, jak to wygląda w realu.
Mam jeszcze inne pytanie. W projekcie drzwi wejściowe (wnęka) jest w wysokości 230 cm., a standardowe drzwi mają wysokość 210 cm. Powstaje więc pytanie po co taki wysoki otwór. Dzwoniłem do Pani architekt i otrzymałem odp., że zrobione jest to po to, aby nadproża drzwi i okien sie zrównały (aby drzwi i okna z frontu były na jednym poziomie). Czy Wy pomniejszacie drzwi wejściowe do wys. 210 czy może zostawiacie 230 i zrobicie drzwi na zamówienie, czy może jakiś świetlik nad drzwiami, opaska itd.
pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
Link do komentarza
Cytat

Czy jest możliwość obejrzenia waszej AGATKI?My jesteśmy z Nowego Tomyśla.


Spoko.Budujemy sie w Nowej Tuchorzy.Wpadajcie kiedy chcecie i tak nie ma nas w domu.A tak serio to jesteśmy za granicą tak,że kiedy Wam będzie pasowało możecie sobie podjechać i obejrzeć.Ale zgóry uprzedzam że wprowadziliśmysporo zmian.
Link do komentarza
Cytat

Witam
ponawiam swoją prośbę w sprawie wyczystki komina. Z tego co widzę, to tylko mnie ta sprawa nurtuje. Nie przeszkadza Wam to, że wyczystka jest centralnie w salonie i po wizycie kominiarza na pewno jest mnóstwo sprzątania. Może ktoś jednak (może Madzia-blue) wypowie się, jak to wygląda w realu.
Mam jeszcze inne pytanie. W projekcie drzwi wejściowe (wnęka) jest w wysokości 230 cm., a standardowe drzwi mają wysokość 210 cm. Powstaje więc pytanie po co taki wysoki otwór. Dzwoniłem do Pani architekt i otrzymałem odp., że zrobione jest to po to, aby nadproża drzwi i okien sie zrównały (aby drzwi i okna z frontu były na jednym poziomie). Czy Wy pomniejszacie drzwi wejściowe do wys. 210 czy może zostawiacie 230 i zrobicie drzwi na zamówienie, czy może jakiś świetlik nad drzwiami, opaska itd.
pozdrawiam i proszę o odpowiedź.


Nasz projekt jest standardowy wiec stojąc przodem do wejścia po lewej mamy kuchnie.
Kominek zrobili nam systemowy a wyczystkę mamy z boku od strony wejścia do salonu.
Co do drzwi nasz otwór został zostawiony troszkę większy od standardowego miało tam się znajdować naświetle lecz zmieniliśmy zdanie i drzwi będą zrobione na zamówienie troszkę wyższe.
Link do komentarza
Cytat

Nasz projekt jest standardowy wiec stojąc przodem do wejścia po lewej mamy kuchnie.
Kominek zrobili nam systemowy a wyczystkę mamy z boku od strony wejścia do salonu.
Co do drzwi nasz otwór został zostawiony troszkę większy od standardowego miało tam się znajdować naświetle lecz zmieniliśmy zdanie i drzwi będą zrobione na zamówienie troszkę wyższe.



Dziękuję za odpowiedź. Tak jak myślałem, taka sytuacja jest możliwa w przypadku ściany, która nie jest cała zabudowana. My planujemy ścianę z kominkiem obudować, i wówczas nie będzie dostępu do wyczystki. Pozostaje nam jedynie zrobić wyczystkę z przodu, tzn. na przeciwko okien w salonie ( tych potrójnych). Zastanawiałem się również nad drzwiami, czy pozostawić wyższą wnękę czy nie, bo może będzie jakiś świetlik, ale zrezygnowałem już na początku. Pewnie gdybym zostawił wnękę 230 to po jakimś czasie również zrezygnowałbym ze świetlika tak jak Wy, a pozostałby jedynie problem robienia drzwi na zamówienie. Prześledziłem kilka fotek z forum i widzę, że większość ma drzwi poniżej linii okien, więc pewnie pomniejszyli otwór.
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Dziekuje bardzo icon_smile.gif a czy moze mi ktoś podać dane dla agatki z jednym stanowiskiem. ile jakiego zbrojenia??bardzo prosze icon_wink.gif


W jakim celu pytasz o to samo dwa razy ??
Przeszukaj post a sie dowiesz !
Poza tym, moja żonka napisała parę postów wyżej ile potrzeba stali, co prawda na wersję z garażem dwustanowiskowym ale to chyba łatwo odjąć mniej więcej.
Tak na marginesie, bardzo łatwo policzyć ile potrzeba stali.
Link do komentarza
Cytat

Witam
ponawiam swoją prośbę w sprawie wyczystki komina. Z tego co widzę, to tylko mnie ta sprawa nurtuje. Nie przeszkadza Wam to, że wyczystka jest centralnie w salonie i po wizycie kominiarza na pewno jest mnóstwo sprzątania. Może ktoś jednak (może Madzia-blue) wypowie się, jak to wygląda w realu.
Mam jeszcze inne pytanie. W projekcie drzwi wejściowe (wnęka) jest w wysokości 230 cm., a standardowe drzwi mają wysokość 210 cm. Powstaje więc pytanie po co taki wysoki otwór. Dzwoniłem do Pani architekt i otrzymałem odp., że zrobione jest to po to, aby nadproża drzwi i okien sie zrównały (aby drzwi i okna z frontu były na jednym poziomie). Czy Wy pomniejszacie drzwi wejściowe do wys. 210 czy może zostawiacie 230 i zrobicie drzwi na zamówienie, czy może jakiś świetlik nad drzwiami, opaska itd.
pozdrawiam i proszę o odpowiedź.



Witam!

Otwór na drzwi zostawiliśmy 230 cm i zrobilismy nad drzwiami mały świetlik (drzwi robił nam stolarz),moim zdaniem to dobre rozwiązanie, gdyż wpada do wiatrołapu światło dzienne. Wyczystkę mamy w przedpokoju-tył komina ( ok. 40 cm od ziemi) -nie jest to może super miejsce, ale chyba lepsze niż w salonie.
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Agata i Sebastian nie dziwcie sie że pyta skoro owszem napisaliście dwa razy ale te dwa wpisy troche sie różnią icon_smile.gif Skoro juz budowaliscie z garażem dwustanowiskowym mam pytanie ile zuzyliscie bloczków fundamentonów ?
Z góry dziękuje


Nie dziwię sie tylko zastanawiam się, dlaczego nie szukacie?
Wasze pytania nie są zadawane po raz pierwszy.
Ja, jak dołączyłem na forum to wcześniej przeczytałem je od początku do końca, jeżeli nie znalazłem tego czego szukałem to wtedy pytałem a tak przez zadawanie pytań robi sie nie potrzebny bałagan. O bloczkach fundamentowych już pisałem.
Link do komentarza
Cytat

Witam!

Otwór na drzwi zostawiliśmy 230 cm i zrobilismy nad drzwiami mały świetlik (drzwi robił nam stolarz),moim zdaniem to dobre rozwiązanie, gdyż wpada do wiatrołapu światło dzienne. Wyczystkę mamy w przedpokoju-tył komina ( ok. 40 cm od ziemi) -nie jest to może super miejsce, ale chyba lepsze niż w salonie.
pozdrawiam



Czy na zamontowanie wyczystki od strony przedpokoju (z tyłu komina) nie przeszkadzają pustaki od wentylacji, czy Ty może coś zmieniłeś przy budowie tych kominów. Może nam uda się zrobić podobnie. Proszę o dokładniejszy opis co z tymi pustakami wentylacyjnymi, a może one w niczym nie przeszkadzają.
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

[attachment=3684:klisze_253.jpg][attachment=3685:klisze_254.jpg]
Witam! My naszą Agatkę zaczęliśmy budować jesienią tamtego roku. Teraz jest na etapie stanu surowego zamkniętego. icon_lol.gif W tej chwili zdjęcia już troszkę nieaktualne ponieważ docieplenie już jest skończone!



Bardzo ładna Agatka. Mam pytanie co do koloru dachówki, jakiej Firmy bo ładnie sie prezentuje.
Wcześniej poruszyłem temat powiększonego o 20 cm od standardu otworu drzwi. Ja zdecydowałem sie je pomniejszyć do 210 cm i chyba dobrze, bo można zrobić drzwi z przeszkleniami i ten świetlik nad drzwiami chyba jest zbyteczny. Ale może się mylę i efekt końcowy będzie dobry.
pozdrawiam
Link do komentarza
Do Agaty i Sebastiana-Pisaliście jakiś czas temu,że rekuperator kosztował Was 9000zł instalacja plus sam rekuperator.Ile metrów rur spiro wam poszło na instalacje i czy rozmieszczenie i ułożenie tych rur jest bardo skomplikowane?Też się zastanawiam nad rekuperatorem,ale instalacje chciałbym zrobić we własnym zakresie.Jak Wam się to sprawuje,czy z kratek nawiewowych mocno wieje czy może tego nie czuć?
Sorry,że tyle pytań na raz,ale po co pisać co chwile jak można raz.
Link do komentarza
Cytat

Do Agaty i Sebastiana-Pisaliście jakiś czas temu,że rekuperator kosztował Was 9000zł instalacja plus sam rekuperator.Ile metrów rur spiro wam poszło na instalacje i czy rozmieszczenie i ułożenie tych rur jest bardo skomplikowane?Też się zastanawiam nad rekuperatorem,ale instalacje chciałbym zrobić we własnym zakresie.Jak Wam się to sprawuje,czy z kratek nawiewowych mocno wieje czy może tego nie czuć?
Sorry,że tyle pytań na raz,ale po co pisać co chwile jak można raz.


Witam, co do metrów rury to ciężko powiedzieć.
Napewno sporo, różne średnice. Jeżeli jesteś z okolic Wawy to zapraszam do siebie.
Rozmieszczenie nie jest skomplikowane, trzeba dobrego projektu i wyliczeń. U nas praca całości jest niesłyszalna.
Dmuchanie z kratek i anemostatów można regulować, mamy pozakładane przepustnice.
Link do komentarza
Cytat

Agato i Sebastianie więc jak z ta stalą??który post jest poprawny??


Drugie wyliczenie jest poprawne. Pierwsze było pisane dawno a po małej korekcie wyszło włąśnie tyle.
Driver, jeśli takie jest Twoje imię, masz z projektem przybliżony kosztorys. Poza tym czemu pytasz mnie o stal skoro budujesz Agatkę z garażem jednostanowiskowym ?
Moje ilości stali są inne ze względu, że zamiast heba dałem podciąg więc stali więcej. Mocniej mam zazbrojony wieniec i żebra rozdzielcze, ale pogląd masz.
Co do 6-tki to nie spotkałem jej żebrowanej. Żebrowanie zaczyna sie od fi 8mm. Nie ma konieczności, to są tylko pręty do trzymania zbrojenia czyli fi 12mm i 16mm.

Link do komentarza
Cytat

Dziekuje bardzo za odpowiedź, a czy może mi ktoś napisać jakieś dene dla agatki z garazem na jedno stanowisko.
Bardzo prosze o szybką odpowiedż bo do konca tygodnia musze zamówić stal na zbrojenie. Z góry bardzo dziekuje.


Driver, to łatwo mozna mniej więcej policzyć z przekrojów ile jakich prętów, jakie długośi nadproży, suma długości ław fundamentowych.
Zamów mniej więcej, a potem zawsze można dokupić.
Link do komentarza
Cytat

jest napisane ze fi8 do fi 14 to 1596kg ale nie jest podzielone ile której
wiec kupie 1000kg fi 12, a reszty ile?? doradz, tak plus minus,


Moja propozycja:
fi 6mm - 500 kg
fi 12mm - 1000 kg
fi 16mm - 300 kg
wiązadełkowy kup 100 kg, tego idzie dużo.

Było jeszcze u nas fi 10mm ale nie moge sobie zupełnie przypomnieć po co ją kupiłem.

Ja kupiłem fi 16mm dlatego, że na składzie nie było akurat 14-tki i nie chciało mi sie czekać.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...