Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

Cytat

Witam,
Ja wcale nie twierdzę że Agatka jest mała, projekt ten bardzo nam się podoba.
W Alabasterze są jednak rozwiązania które bardziej nam pasują, m.inn. wejście od południa i
kuchnia od północy.
Ponieważ projekt ten jest trochę inny i większy , mam pytanie o ile koszty budowy będą większe,
czy jest to np 30% czy 5%.
pozdrawiam
wb


Zadajesz bardzo trudne pytanie i raczej bez sensu. Jak przyoszczędzisz to moze wybudujesz taniej niż Agatkę.
A tak zupełnie serio, to przelicz ile m3 betonu potrzeba, ile m2 mają ściany fundamentów, ile ściany zewnętrze (pytanie główne, z czeg chcesz budować?)
Daj więźbę do policzenia i wyjdzie ci koszt postawienia w stanie surowym, do tego jeszcze czyjać praca. Dolicz na koniec 10% procent normaliów i wyjdzie cena.
Jak dla mnie, jeżeli wybudujeszz Alabastra tak jak jest w projekcie to napewno będzie droższy od Agatki. Dlaczego? Dlatego, że masz dwa okna łukowe, aż 7 okien połaciowych. Więcej o dwa okna balkonowe. Wykusz, który przy wycenie przez budowlańca napewno będzie kosztował dodatkowo a w Agatce go brak.
Link do komentarza
Witam wszystkich. Przedstawiam naszą agatkę w wersji lustrzane odbicie i z powiększoną kotłownią. Do projektu wprowadziliśmy kilka zmian: podnieśliśmy ściankę kolankową, zlikwidowaliśmy podcień, zrównaliśmy tył garażu z domem, zlikwidowaliśmy planową spiżarkę i doprojektowaliśmy ją pod schodami, wejście do pokoju nad garażem zrobiliśmy przez przedpokój, całe pomieszczenie nad garażem podzieliliśmy na dwie części pokój i pralnio-suszarnię, do której wchodzi się przez łazienkę. Planowy pokój nr 5 po zwężeniu będzie u nas garderobą. Szczególne pozdrowienia dla "tomka miśka" dzięki wizycie u Ciebie powstał obecny kształt naszej agatki.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich. Przedstawiam naszą agatkę w wersji lustrzane odbicie i z powiększoną kotłownią. Do projektu wprowadziliśmy kilka zmian: podnieśliśmy ściankę kolankową, zlikwidowaliśmy podcień, zrównaliśmy tył garażu z domem, zlikwidowaliśmy planową spiżarkę i doprojektowaliśmy ją pod schodami, wejście do pokoju nad garażem zrobiliśmy przez przedpokój, całe pomieszczenie nad garażem podzieliliśmy na dwie części pokój i pralnio-suszarnię, do której wchodzi się przez łazienkę. Planowy pokój nr 5 po zwężeniu będzie u nas garderobą. Szczególne pozdrowienia dla "tomka miśka" dzięki wizycie u Ciebie powstał obecny kształt naszej agatki.
[attachment=3441:DSCF2386.JPG][attachment=3442:DSCF2379.JPG]


czy macie naniesione wprowadzone zmiany na rzuty, jestem bardzo ciekawa jak wygląda to na projekcie, jeżeli tak to wrzućcie proszę zdjęcia, ja też buduję agatkę w wersji lustrzane odbicie jestem na etapie kończenia parteru i cały czas zastanawiam się co zrobić z górą tzn., czy w pomieszczeniu nad garażem zrobić łazienkę jeżeli tak to jak zrobic do niej przejcie? gdzie zrobić pralnię i suszarnie i takie tam, Wasze zdjęcia pomogłyby mi trochę, z góry dzięki śliczne icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Bardzo proszę oto nasz rzut poddasza.[attachment=3443:DSCF2417.JPG]


dzięki śliczne icon_smile.gif , też próbowałam kombinować w ten sposób, ale niestety nie mam przedłużonego garażu i gdybym tak zrobiła to pokój nad garażem wyszedł by mi wielkoścki ok 5m a to chyba zdecydowanie za mało, więc musze kombinować dalej, ale jeszcze raz dzięki icon_smile.gif .
Link do komentarza
Cytat

http://picasaweb.google.pl/pabblo32/AlbumB...492762828671410

Witam wszystkich . Opto moje wypociny , jescze tylko zrobić porządek i może śniegiem sypać icon_smile.gif
jeszcze odp do Tosia : Kabina 80tka zmieści sie bez przeszkód a moze i 90tka wejdzie


jak chcecie rozwiązać sprawę oświetlenia na górze, bo jakoś dziwnie nie zauważyłam żadnego okna icon_confused.gif: Planujecie tylko sztuczne oświetlenie w postaci lamp icon_confused.gif:
Link do komentarza
Cytat

jak chcecie rozwiązać sprawę oświetlenia na górze, bo jakoś dziwnie nie zauważyłam żadnego okna icon_confused.gif: Planujecie tylko sztuczne oświetlenie w postaci lamp icon_confused.gif:




Witam razem z żoną budujemy budujemy z własnych skromnych środków i w najbliższym czsie ok 3-4latka planujeny zagospodarowac tylko parter i z tego powodu zrezygnowaliśmy z okien dachowych na tym etapie oczywiscie po uzgodnieniu z cieślą icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam razem z żoną budujemy budujemy z własnych skromnych środków i w najbliższym czsie ok 3-4latka planujeny zagospodarowac tylko parter i z tego powodu zrezygnowaliśmy z okien dachowych na tym etapie oczywiscie po uzgodnieniu z cieślą icon_smile.gif


razem z mężem również budujemy naszą agatkę systemem gospodarczym i za własne środki (które niestety topnieją z każdym dniem). Co prawda jesteśmy dopiero na etapie lania stropu, ale planujemy pozostawić wszystkie otwory okienne. Wdaje mi się, że metoda, która sobie zaplanowaliście jest również kosztowna bo potem musicie ściągać dachówkę, robić otwory na okna - hmm nie wiem czy w sumie nie wyjdzie na to samo. Mamy podobny plan aby zagospodarować najpierw parter a potem stopniowo kończyć górę, no chyba że zdarzy się cud i wygramy w totolotka, hehehe. W każdym razie zarówno sobie i Wam życzę powodzenia w realizacji planów icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

A jak wygląda salon bez podcienia?? Czy mogę prosić o jakieś fotki??



Witam wszystkich agatkowiczów . Spełniam życenie i wklejam zdjęcia salonu bez podcienia icon_smile.gif można rowerem jeździć tyle miejsca:)

Jeszcze pytanie do Was amianowicie w kuchni meble planujemy dać tylko na jednej ścianie "zewnetrznej"(ok 3m) ,pod oknami stoliczek a w miejscu siżarki od strony okna szfa komandor i lodówka (ok 1.9m) . Czy ktoś z Was ma taki układ i czy się sprawdza? Jeśli to mozliwe prosimy o zdjecia. Jeszcze raz pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich agatkowiczów . Spełniam życenie i wklejam zdjęcia salonu bez podcienia icon_smile.gif można rowerem jeździć tyle miejsca:)

Jeszcze pytanie do Was amianowicie w kuchni meble planujemy dać tylko na jednej ścianie "zewnetrznej"(ok 3m) ,pod oknami stoliczek a w miejscu siżarki od strony okna szfa komandor i lodówka (ok 1.9m) . Czy ktoś z Was ma taki układ i czy się sprawdza? Jeśli to mozliwe prosimy o zdjecia. Jeszcze raz pozdrawiam.



Nie to żebym się czepiał, ale lubię sobie trochę pooglądać nowych fotek "agatki", a tu nie mamy nic, więc musisz chyba coś poprawić icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Mamy juz okna, dach jak widac jeszcze nie dokonczony ale juz w tym tygodniu bedzie final-dodam ze trwalo to 4 miesiace.Konczy go nam inna ekipa niz co zaczynala, na nasze szczescie, bo ta pierwsza byla nasza pomylka.
Uwazajcie wszyscy, bo nie kazdy kto ladnie mowi co potrafi zrobic tak naprawde cokolwiek zrobi dobrze.


Dlaczego jedno okno macie podzielone na więcej pól ? pytam o okno w kuchni. (frontowe)
Gratulaje postępu prac.
Link do komentarza
Witam serdecznie wszystkich Agatkowiczów icon_biggrin.gif
My w ubiegłym tygodniu wstawiliśmy okna.
Teraz nareszcie wchodzimy do środka icon_biggrin.gif
Od czwartku wchodzi elektryk. W weekend robimy instalacje wod-kan w środku domku, i powoli ruszamy z tynkami. Mam nadzieję, że zima nas nie zaskoczy. W międzyczasie chcielibyśmy też podsypać działeczkę.
W związku z instalacją elektryczną mam pytanie: w jaki sposób moi kochani Agatkowicze macie rozwiązana instalację elektryczną w salonie i w kuchni, chodzi mi kąkretnie o lampy?? Szczerze powiem, że mamy dylemat. Zlikwidowaliśmy podcień z boku domku, zrobiliśmy taras z tyłu domku. Mam problem, jak pięknie doświetlić teraz salon.
Pozdrawiam i życze przyjemności w budowaniu Agatki icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Witam.
Właśnie mamy starć się z mężem o kredyt na budowę Agatki. Bardzo proszę ostatnie osoby które zamieszczały fotki o koszty dotychczasowych robót- stan surowy zamknięty. Jeszcze nie dawno też przecież byliście przed decyzją czy się budować czy nie ze względu na koszty a Wasza pomoc na pewno przybliżyła by nam realia budowy.
Rkarabin
Justyna i Tomek
katekkarla
goliaty !!!!!!!!!!! proszę icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Informację z forum chcemy tylko dla siebie żeby mniej więcej wiedzieć jak wychodzą ogólne kosztorysy adekwatnie do sytuacji na rynku budowlanym. dzięki za info, hej


witam, razem z mężem budujemy agatkę systemem gospodarczym, na ta chwile mamy fundament i zakończony parter (bez wylanego stropu) koszt jaki ponieśliśmy do tego momentu to około 25tysięcy, nie wiem jaka kwotą zamknie się stan surowy zamknięty ale przewidujemy że jeszcze około 60tysięcy
Link do komentarza
Cytat

witam, razem z mężem budujemy agatkę systemem gospodarczym, na ta chwile mamy fundament i zakończony parter (bez wylanego stropu) koszt jaki ponieśliśmy do tego momentu to około 25tysięcy, nie wiem jaka kwotą zamknie się stan surowy zamknięty ale przewidujemy że jeszcze około 60tysięcy


Witam , naszą Agatkę z dwustanowiskowym garażem wybudowaliśmy w stanie surowym otwartym za około 180 tys (z dachówką na dachu )
.
Link do komentarza
Cytat

Mam skromną nadzieję, że 300 tys. zł wystarczy aby wprowadzić się do wykończonej Agatki i w niej zamieszkać icon_sad.gif

Pozdrawiam serdecznie icon_lol.gif


Nie wiem już sama może jesteśmy za rozrzutni ale u nas całkowity koszt do wprowadzenia wyniesie około 500 tys
Fakt że mamy rekuperator , powietrzna pompę ciepła związane z tym sufity podwieszane na całym domu . Dwustanowiskowy garaż itp.
Dlatego uważa że nie da się wyliczyć czy starczy 300tyts do wprowadzenia.
Myślę że każdy buduje na własną kieszeń. My nie oszczędzaliśmy od początku budowy, lepsze materiały ,cement , dachówka droższe płytki ,farby , tapety ale można skromniej na pewno. życzę powodzenia w realizacji planów
Agata

Link do komentarza
Cytat

Nie wiem już sama może jesteśmy za rozrzutni ale u nas całkowity koszt do wprowadzenia wyniesie około 500 tys
Fakt że mamy rekuperator , powietrzna pompę ciepła związane z tym sufity podwieszane na całym domu . Dwustanowiskowy garaż itp.
Dlatego uważa że nie da się wyliczyć czy starczy 300tyts do wprowadzenia.
Myślę że każdy buduje na własną kieszeń. My nie oszczędzaliśmy od początku budowy, lepsze materiały ,cement , dachówka droższe płytki ,farby , tapety ale można skromniej na pewno. życzę powodzenia w realizacji planów
Agata


Agata, jakiej firmy masz rekuperator, jestes zadowolona?
Ps: co do kosztów wydanych na budowę pod klucz to nie masz co sie stresować bo wyszło ci nieźle zwłaszcza że masz w tym pompę ciepła.

pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Agata, jakiej firmy masz rekuperator, jestes zadowolona?
Ps: co do kosztów wydanych na budowę pod klucz to nie masz co sie stresować bo wyszło ci nieźle zwłaszcza że masz w tym pompę ciepła.

pozdrawiam


Co do zadowoloenia to cięzko jeszcze o nim mówić ze względu, że rekuperator mamy uruchomiony od miesiąca.
Ale jak na razie jesteśmy zadowoleni. Rekuperator mamy firmy Daikin.
Link do komentarza
Mam wrażenie, że my również do tej pory nie oszczędzaliśmy na materiałach.
Gotowe kominy Schidel, strop Teriva, dachówka Koramic, okna też nie były najtańsze... icon_sad.gif
Teraz drzwi zewnętrzne, zamówiliśmy już u stolarza...
Czesem jestem przerażona sumą, którą już wydaliśmy i zastanawiam się gdzie są te pieniądze... ?? Hi Hi
Myślę czasem, że również jesteśmy zbyt rozrzutni. Jak na razie koszt stanu surowego myślę, że podobnie jak u was.
Miałam tylko nadzieję, że teraz wykończenie będzie troszkę tańsze.
Ale przypuszczam, że to tylko moje marzenia... icon_confused.gif??:
Cóż... głowa do góry... zakasać rękawy i do boju!!
Pozdrawiam wszystkich Agatkowiczów i życzę przyjemnego budowania

Link do komentarza
Cytat

witam, razem z mężem budujemy agatkę systemem gospodarczym, na ta chwile mamy fundament i zakończony parter (bez wylanego stropu) koszt jaki ponieśliśmy do tego momentu to około 25tysięcy, nie wiem jaka kwotą zamknie się stan surowy zamknięty ale przewidujemy że jeszcze około 60tysięcy


to tanio jak barszcz mi fundamenty w Tercji wycenili na 70 000 tys. netto!! stan surowy 250 000 tys. - może jako zaprawę będą platynę dawać? (o to nie pytałem) icon_biggrin.gif na tą chwilę to szukam firmę ale taką rodzinną czyli prawie system gospodarczy zawsze to tanie niż przedsiębiorstwo budowlane...
Link do komentarza
Cytat

to tanio jak barszcz mi fundamenty w Tercji wycenili na 70 000 tys. netto!! stan surowy 250 000 tys. - może jako zaprawę będą platynę dawać? (o to nie pytałem) icon_biggrin.gif na tą chwilę to szukam firmę ale taką rodzinną czyli prawie system gospodarczy zawsze to tanie niż przedsiębiorstwo budowlane...


fundamenty na 70 tyś. icon_eek.gif, w kwocie 250-300 tysięcy to chcielibyśmy się zamknąć już na gotowo do wprowadzenia, ale oczywiście wszystko wyjdzie w tzw. praniu. Nie ma co się oszukiwać, że połowę kwoty jaka się wydaje na budowę domu zabiera firma budowlana. Dziękuje Bogu, że mam męża "złotą rączkę" icon_smile.gif . Jako dowód pracowitości mojego męża załączam kilka zdjęć naszej przyszłej "Agatki"

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Witamy,
Jesteśmy nowymi użytkownikami forum. Naszą Agatkę z garażem jednostanowiskowym budujemy we Wrocławiu. Forum podglądamy już od dawna, ale dopiero teraz postanowiliśmy się zalogować. Adaptację projektu do działki oraz kilka drobnych zmian dokonała nam autorka projektu Pani Katarzyna Herba-Janiak . Oto zmiany:
1. Zabudowany podcień, ale pozostawione okno tarasowe.
2. Zamiana okien w salonie na okno tarasowe
3. Powiększenie okna pomiędzy kuchnią a salonem (120x150)
4. Podniesienie ścianki kolankowej o jeden bloczek
5. Likwidacja spiżarki
6. Likwidacja okna w pomieszczeniu nad garażem (przeznaczenie na garderobę)
7. Dołożenie okien polaciowych w łazience oraz w garderobie

Obecnie jesteśmy na etapie budowania ścian i kominów, i z tym wiąże się nasze pytanie. Jak rozwiązaliście problem drzwiczek wyczystki od komina w salonie. Czy znajdują się one centralnie od frontu salonu, czy może udało się wam jakoś to zmienić. Z tego co wywnioskowaliśmy z projektu, to komin od strony okna jest połączony razem z kanalem wentylacyjnym, od strony kuchni z podwójnym kanałem wentylacyjnym, a od strony wejścia do pokoju przewidziany jest kominek czyli zabuwa ściany. Na wyczystkę pozostaje jedynie front salonu. Gdzie u was jest wyczystka od komina.
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Właśnie mamy starć się z mężem o kredyt na budowę Agatki. Bardzo proszę ostatnie osoby które zamieszczały fotki o koszty dotychczasowych robót- stan surowy zamknięty. Jeszcze nie dawno też przecież byliście przed decyzją czy się budować czy nie ze względu na koszty a Wasza pomoc na pewno przybliżyła by nam realia budowy.
Rkarabin
Justyna i Tomek
katekkarla
goliaty !!!!!!!!!!! proszę icon_biggrin.gif


WITAMY AGATKOWICZÓW icon_smile.gif
Budujemy Agatkę bez garażu i stan surowy zamknięty wyszedł nas 125 tys zł. Jutro wrzucę aktualne zdjęcia z dachem i oknami icon_biggrin.gif
A tak wyglądała nasza Agatka 2 tyg temu

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Witam, mama na imię Paulina i razme z mężem chcemy budować agatkę z garażem. Mama pytanko odnoście łazienki na dole, ponieważ my chcemy zamontować pompę ciepła i chcemy powiększyć łazienkę o kotłownię, tylko ciekawi mie jak te dwa okna wyglądają w łaziencie. Interesuje mnie również czu jest moliwe zrobienie przejcia do garażu pod schodami, które chcemy zrobić zamiast zabiegowych to normalny ze spocznikiem z którego będzie wejście do pomieszcenia nad garażem. Czy jest to w ogóle możeliwe?? Z góry dziękuję za odpowiedż i ewentualną podpowiedz pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...