Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

Cytat

Mamy pytanie do osób które wybudowały Agatkę , a mianowiecie chodzi o koszt okien(drewnianych, pcv) i bramy garażowej(garaż dwustanowiskowy). Chcemy porownać ceny z rożnych regionów.



Za okna zapłaciłem 14 tyś brutto z montażem, z czego 2 tys montaż, 5 tys rolety. Okna mam nieco inne niż w orginalnym projekcie ale mniej więcej się zgadza;) Okna pcv obustronny kolor, 6 komorowe, 2 szyby. Brama garażowa pojedyncza 2400x2100, segmentowa, wiśniowski, orzech z napędem i montażem 3100 brutto
Link do komentarza
Cytat

Mamy pytanie do osób które wybudowały Agatkę , a mianowiecie chodzi o koszt okien(drewnianych, pcv) i bramy garażowej(garaż dwustanowiskowy). Chcemy porownać ceny z rożnych regionów.




JA za okna drewniane wraz drzwiami wejściowymi ( ważą chyba ze 100kg icon_smile.gif zapłaciłem około 16 tys. Brama garażowa ( nazwy firmy nie pamiętam) jakis PL producent wraz z automatyką i montażem zapłaciłem 2800zl
Link do komentarza
wczoraj mieliśmy wycenę okien i bramy garażowej. Za okna pcv obustronny kolor w profilu Avangarde 9000 z klamką z blokadą - koszt to 15500 zł, brama z napędem (2400x4800) - 7400 zł, drzwi garażowe z materiału takiego jak brama - 2070zł, drzwi wejściowe do domu - 3500zł. Całkowity koszt zamknięcia budynku - 28470 zł.
Co sądzicie czy to dużo jak na mazowieckie?
Link do komentarza
Cytat

Witam,

mam pytanie do tych, którzy przykryli Agatkę blachodachówką jaki jest koszt wykonania takiego dachu (materiał+wykonanie)

pozdr.


Co do kosztu całego dachu to trudno mi będzie to obliczyć ponieważ byliśmy umówieni z wykonawcą za wybudowanie całego budynku wraz z więźbą i nakryciem dachu. Natomiast za materiały na więźbę zapłaciliśmy 9000 zł (całe potrzebne drzewo wraz z łącznikami + gwoździe), za blachodachówkę firmy SAAB, gąsiory, blachę płaską, wkręty, folie paraizolacyjną, 2 kominy wentylacyjne ocieplane, włazik na dach VELUX, oraz orynnowanie firmy KANION zapłaciliśmy 14500zł. Za 4 okna VELUX w tym jedno podwójne 5700zł. Agatka z garażem 2-stanowiskowymz powiększonym garażem (przesuniecie fundamentów z tyłu)+zadaszenie tarasu. Do tego trzeba doliczyć robociznę za więźbę i nakrycie blachodachówką.
Link do komentarza
Cytat

Witam,

mam pytanie do tych, którzy przykryli Agatkę blachodachówką jaki jest koszt wykonania takiego dachu (materiał+wykonanie)

pozdr.



Witam! My budujemy a'la Agatkę (kilka stron wcześniej są rzuty-bardzo podobny projekt), ale powierzchnia dachu jest zbliżona (konstrukcja identyczna)
-drzewo na więźbę 6.400
-blacha Pruszyński brąz gruboziarnisty mat (279m), blacha płaska, orynnowanie Niagara, 5 okien dachowych z kołnierzami (Fakro), wyłaz dachowy, gąsiory, trapezówka na podbitkę między garażem a częścią mieszkalną, folia, uszczelniacze i inne akcesoria dachowe 20.020
-klinkier na trzy kominy 1.140
-zaprawa do kominów (nanozaprawa Alpol) 345
-robocizna więźba 3.500
-robocizna krycie 5.500
-kominy ok.400 (nie pamiętam dokładnie bo płaciłam razem za robociznę za poddasze)
-do tego gwoździe, wkręty, taśma dekarska i jakieś tam pierdółki:) ok.400
-nasada kominowa 279

Do tego jeszcze kupiłam materiały na ocieplenie boków facjatki i części ściany między garażem częścią mieszkalną:
-styropian 6 paczek 180
-kleje, siatka ok.160

Tak więc dach bez ocieplenia 38000

Nie liczę komina systemowego, choć część pustaków wystaje ponad dach, obłożone są klinkierem, bo nie dało się ustawić cegieł na pustakach:), jeden wentylacyjny też jest z pustaków sytemowych obłożony klinkierem
Link do komentarza
Witam serdecznie budujacych i wybudowanych!

Buduje Agatke w wersji C2 - z cofniętym garażem o dachu dwuspadowym i ze stryszkiem.
Zamowilem konkstrukcje drewniana na dach wg specyfikacji w projekcie.
Drewno dotarlo i dopiero teraz zaczalem dokladniej sie przygladac tej specyfikacji.
Moje zaniepokojenie wywolane jest dlugosciami płatwi PL1 (3,75m) i PL2 (3,50m).
Patrzac na rysunek w projekcie powinny miec one dlugosc praktycznie 11-12m, czyli podpierac na calej dlugosci krokwie.

Czy ktos moze mnie wyprowadzic z bledu?
Czy blad lezy po stronie HB Studio i musze zamowic nowe dlugie platwie???

Z góry dziekuje za odpowiedz tych bardziej doswiadczonych
Rafał
Link do komentarza
Cytat

Wkońcu zakończyliśmy niwelację terenu, jeszcze troche machania grabkami i bedzie można posiać trawę.
[attachment=2660:200907071060.jpg]
[attachment=2647:200907041056.jpg]



Chcemy serdecznie podziękować Adze i Damianowi za możliwość obejrzenia Agatki i za uwagi, które na etapie zakupu projektu okazały się bardzo cenne.

Pozdrawiamy wszystkich Agatkowiczów. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Witam

Przyglądając się wpisom na forum muszę stwiedzić, że jest duże zainteresowanie Agatką. Ja również od jakiegoś czasu zaintersowałem się tym projektem. Dlatego prośba do osób, które zechciałyby pokazać demek w realu - osoby z województwa opolskiego lub śląskigo, dolnośląskiego. Naprawdę mamy z żoną problem z wyborem odpowiedniego projektu, a zobaczenie domu w realu jest nieprzecenionym doświadczeniem. Już prawie mieliśmy kupić projekt Bella, ale po obejrzeniu go w realu musieliśmy zrezygnować - mało funkcjonalny w środku ( całkowicie inne wyobrażenie mieliśmy o tym projekcie icon_smile.gif. I tak trafiliśmy na projekt Agatka ...
Proszę o kontakt:
e.mail pindulu@o2.pl

Link do komentarza
:DZałącznikiZarządzaj aktualnymi załącznikami
Cytat

Moze da sie zrobic przejscie do garazu pod schodami.
nie wiem jak te schody wygladaja w rzeczywiscosci wiec trudno mi powiedziec. Mozna jeszcze miejsce pokotlowni podzielic na wejscie do garazu a reszte polaczyc z lazienka.
Co do schodow z betonu, moze i masz racje sa bardziej wytrzymałe a drewnem tez moge je obic albo marmurem chociaz z drugiej strony schody drewniane daja wrazenie lekkich a jak bede z przeswitami to wizulanie mniej miejsca zajma. Pozyjemy zobaczymydo schodow jeszcze troche.
Poczytałem troche o ogrzewaniu podlogowym i chyba z tego zrezygnuje. Grzejniki bede w moim przypadku leprze.
Dzieki za ifnormacje.
W tym tygodniu kupuje projekt ide do architekta i on mi doradzi jak zmiany dopasowac do moich potrzeb. Ciekawe ile mnie skasuje.
Jak rusze z budowa to podesle fotki.
A moze ktos inny buduje sie w woj. Łodzkim??


witam jestem z lodz kupilam juz projekt i czekam na pozwolemie zrobilam duzo zmian ale koszty nie byly taki strszne ale zanim dobrze trafilam to minelo duzo czasu szukam teraz ekip
Link do komentarza
Cytat

witam wszystkich Agatkowiczów!
Czy ktoś buduje się w lubelskim? nanieśliśmy w planach kilka zmian i trochę się boję co z tego wyjdzie.Chętnie bym zobaczyła ten domek na "żywo":)
Pozdrawiam Kasia


My jesteśmy z lubelskiego, Celejów 15 km od Puław, jesteśmy na etapie więżby dachowej i jeśi macie ochotę zobaczyć to nie ma problemu.
Link do komentarza
Cytat

proszę o podanie ilości klinkieru na kominy Agatki czy jest możliwe że potrzeba aż 800 szt?



800szt??????????????? icon_surprised.gif Ja mam 3 kominy i kupiłam w sumie 370 sztuk klinkieru, z czego parę sztuk zostało:) W oryginalnej Agatce są 2 kominy, więc myślę, że 250 sztuk powinno Ci starczyć, ale dokładniejszej informacji udzieli Ci ktoś, kto budował Agatkę zgodnie z projektem:)
Link do komentarza
CYTAT(artgon @ 21.07.2009, 15:42 ) *
Witam

Mam pytanie odnośnie tego HEB-u w stropie TERIVY. Czy ktoś zamiast HEBU wylewał belkę, a jeśli tak to czy ma przeliczoną taką belkę?

Pozdrawiam

Witam, ja wyrzuciłem HEB i wstawiłem podciąg zbrojony i zalany betonem razem ze stropem. Obliczeń dokonywał mi architekt.


A można zobaczyć jaki szkielet zbrojenia jest tego podciągu? Nie dopilnowałem tego a teraz czasu nie ma ....
Link do komentarza
Cytat

Witam Wszystkich serdecznie.W maju rozpoczeliśmy budowę Agatki i oto ile udało nam się zdziałać.
Do końca roku chcemy położyć jeszcze dach i wstawić okna.
Budujemy się między Poznaniem, a Zieloną Górą.


Witam serdecznie. Razem z mężem budujemy Agatkę koło Strzegomia (dolnośląskie). Jesteśmy na etapie fundamentów. Mam pytanie gdzie kupiliście kolumny? Wyglądaja naprawdę super. Proszę o informację gdzie i ile za nie zapłaciliście. Z góry dzięki za odpowiedz icon_smile.gif
Link do komentarza
Kolumny kupiliśmy w Bolesławcu, o ile się nie mylę to chyba będzie dolnośląskie.Kosztowały nas 900zł -2szt.
Sporo się natrudziliśmy żeby znaleść beczułkowate, ale się udało.Mamy zamiar zamontować także okiennice drewniane ,także powinny sie razem ładnie komponować.
Podaje nr. tel. 605123732
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie. Razem z mężem budujemy Agatkę koło Strzegomia (dolnośląskie). Jesteśmy na etapie fundamentów. Mam pytanie gdzie kupiliście kolumny? Wyglądaja naprawdę super. Proszę o informację gdzie i ile za nie zapłaciliście. Z góry dzięki za odpowiedz icon_smile.gif


Witamy my do naszej Agatki kupiliśmy kolumny beczkowate zweżane u góry. Za 5 kolumn (2-przód domu, 1-podcień, 2-taras) zaplacilismy 1250zł. Kolumny zakupione w Rembertowie koło Warszawy.

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Madzia, gratuluje postępu prac. My jesteśmy na etapie układania płytek, następnie podłogi drewnianie, łazienki w osprzęt. wprowadzić sie chcemy najpóxniej w połowie września.
zamieść więcej zdjęć z obecnego stanu.



Gratulacje od kornel1006. Mam pytanko do Was jako do fachowców: jaką izolację wykonaliście na fundamencie? czy stosowaliście jakiś system? Ja mam w projekcie "system bezpieczny fundament ICOPAL", ale zrobiłem sobie taki kosztorysik i jestem lekko oszołomiony cenami elementów tego systemu. Może coś doradzicie?
Link do komentarza
Cytat

witam, czy dobrze widzę na załączonym zdjęciu, że zrobiliście maleńki korytarz aby było przejście do pomieszczenia nad garażem, pomiejszając przy tym pokój? Mam też pytanie gdzie budujecie swoją Agatkę?




tak zrobiliśmy takie przejście do tego pokoju.... icon_smile.gif

Właśnie umieszczam nowe fotki:
Cały album:
http://madziablue.fotosik.pl/albumy/668560.html

a to tak na zachętę:
f75c7c8066c7b42amed.jpg
Link do komentarza
.....dodam tylko że pracy jeszcze bardzo dużo.... kominek będzie obudowany granitowymi pasami by nie wydawał się takim okienkiem w murze.... weekend spędziliśmy już w nowym domku... oczywiście jeszcze wszystko w proszku... jutro wchodzą Panowie od schodów... muszę wybrać w końcu umywalkę i drzwi wewnętrzne... Przez weekend myłam okna.... UFFF ... brak karniszy i ozdób... ble ble... Pewnie kolejnym razem pokarze już komplet bo teraz jeszcze to wszystko goło wygląda... Proszę o pytania i komentarze.. bo mi się nie będzie chciało ładować tu fotek... icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif Pozdrawiam i życzę Wam owocnej pracy i spełnienia marzeń icon_smile.gif!!!!!


Bardzo proszę umieszczajcie tez swoje fotki z wykańczania... bo mi już brak pomysłów icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

mam pytanie do tych ktorzy zrobili juz elewacje zewnetrzna.ile kosztowal steropian(jaka gr.dawaliscie)klej i jaka faktura byla dawana?a i ile zyczyli sobie wykonawcy? icon_confused.gif:



gr 15 cm, kupiłem 97 paczek, ale będę musiał dokupić jakieś 13. Paczka po 30 zł. Kleju to nie wiem ile zejdzie, bo właśnie przyklejająicon_smile.gif za robotę płacę 35 zł/m2 (styropian, klej, tynk)
Link do komentarza
agata i sebastian.Chodzi mi o to ze w tym watku napisalisce ze podczas goracyh dni poddasze nabiera wysokiej temperatury i wzwiasku z tym czy wprowadzaliscie jakies zmiany (czy to wina ocieplenia czy okien) icon_biggrin.gif... madza blue.bardzo piekne wnetrza icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif no i jestes pierwsza osoba ktora zamiescila tak zaawansowany stan agatki na forum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link do komentarza
Cytat

agata i sebastian.Chodzi mi o to ze w tym watku napisalisce ze podczas goracyh dni poddasze nabiera wysokiej temperatury i wzwiasku z tym czy wprowadzaliscie jakies zmiany (czy to wina ocieplenia czy okien) icon_biggrin.gif... madza blue.bardzo piekne wnetrza icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif no i jestes pierwsza osoba ktora zamiescila tak zaawansowany stan agatki na forum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Nagrzewanie sie poddasza wynika (sprawdziłem) z okien dachowych. Zamknąłem całą górę, zasłoniłem okna i bylo na poddaszu bardzo przyjemnie.
Link do komentarza
Jeśli chodzi o okna to kolor "orzech". Za komplet z roletami + brama na 2 auta i drzwi wejściowe główne jak i tylne z garażu zapłaciliśmy 44 tys.
Z okien najdrożej wyszło to w sypialni gdyż uparliśmy się by było łukowe ale by także miało roletę schowaną na nadprożu.
Firmy nie pamiętam ale coś mi się kojarzy że "Trocal" chyba......

W sumie jesteśmy zadowoleni.... rolety z wyjścia na taras jak i ta na oknie w sypialni są elektryczne. Pozostałe są manualne...

Niestety zła wiadomość... wczoraj pękł wężyk od naczynka nad kominkiem i niestety cały dom zalało.... zrywaliśmy podłogi... ratowaliśmy co było można....
Naczynko przenieśliśmy z nad kominka do garderoby na pietrze by w razie czego był swobodny dostęp... niestety pękło w nocy podczas naszej nieobecności zalewając cały dom.....
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...