Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

Cytat

Zakupiliśmy urządzenie firmy Daikin model VAM 350.
Instalację wykonalismy na rurach spiro. Wyciąg sama rura nieocieplana, natomiast nawiewy ocieplane.

PS.
po wykonaniu instalacji pozostało nam sporo kształtek itp. Sprzedam w dobrej cenie.



Dziękuje za informację, też przymierzałem się do VAM350 - co do kształtek to chętnie odkupie od was jak zdecyduje się na rekuperator. Na razie wyrównałem teren i od poniedziałku wykopy i fundamenty. Przy dobrym układzie instalacje za jakieś 4 tygodnie.
Link do komentarza
Cytat

Dziękuje za informację, też przymierzałem się do VAM350 - co do kształtek to chętnie odkupie od was jak zdecyduje się na rekuperator. Na razie wyrównałem teren i od poniedziałku wykopy i fundamenty. Przy dobrym układzie instalacje za jakieś 4 tygodnie.


czy dobrze rozumiem, że chcesz wybudować Agatkę w 4 tyg ? Jeśli tak to bardzo ambitny plan icon_smile.gif powodzenia

Co do VAM'a to najbardziej jestem ciekaw jak będzie działać. Instalację mamy wykonaną w 100%, pozostało podłączenie sterowania na ścianie i zakup automatyki do nagrzewnicy, której zresztą nie mogę kupić bo dałem sie namówić na inną nagrzewnice, która jest bez automatyki.
Link do komentarza
Cytat

może pięć tygodni z czasem na wyschnięcie betonu, no chyba że będę musiał wyjechać to wtedy przeciągnie się to na sierpień. Fachowcy powiedzieli 45 tysięcy za stan surowy otwarty, kosztorys okien z roletami będę miał w poniedziałek.
Buduje z Porothermu 25.




45 tys !!!!!!! Szok icon_surprised.gif
Link do komentarza
Cytat

szok - znaczy dużo


Zależy dla kogo i gdzie sie budujesz. Nie jest to wygórowana cena za stansurowy. Dla Bernasa może to i dużo ale jego ekipa była z innego regionu i było to jakieś ponad dwa lata temu.
Bernas napisz jaki zakres prac miałeś ustalony z ekipą, czy miałeś dach na gotowo, ścianki działowe, chudziak ???
Może sie mylę ale w owym czasie jak kończyłeś stan surowy to tego nie było na zdjęciach, więc i cena u ciebie była niższa.
Ja zapłaciłem za stan surowy jakoś podobnie co Mirek ale byłem i jestem tak z ekipy zadowolony, że jak by chcieli o 20 tyś więcej to bym dopłacił.

Mirek, życzę powodzenia.
W jakiej firmie robiłeś rozeznanie co do VAM'a ???
Link do komentarza
Bernas Ja cały czas czekam na fotki z wykańczania twojej ślicznej Agatki.... ostatnio jak ją widzieliśmy nie było jeszcze bramy garażowej? A ja jestem bardzo ciekawa jak wyszło w środku?

My do naszej "Agatki" chcemy się wprowadzić pod koniec sierpnia...
Prace jakie trwają u nas to:
Montaż barierek na schodach
Kafelkowanie małej łazienki
Malowanie pokoi na górze
Obudowa kominka

Mam nadzieję że się wyrobimy icon_wink.gif

Nasza budowa stała przez całą zimę gdyż czekaliśmy na kanalizację.... niestety skończyło się na tym że zbudowaliśmy tymczasowe szambo....


Fotki mam przygotowane muszę je jeszcze przerzucić na kompa..
Link do komentarza
Cytat

może pięć tygodni z czasem na wyschnięcie betonu, no chyba że będę musiał wyjechać to wtedy przeciągnie się to na sierpień. Fachowcy powiedzieli 45 tysięcy za stan surowy otwarty, kosztorys okien z roletami będę miał w poniedziałek.
Buduje z Porothermu 25.




Bardzo dużo , ja zacząłem w listopadzie zeszłego roku i znalazłem ekipę która za stan surowy otwarty weźmie ~~17 tyś . A były też takie które chciały 25 tyś.
Cennik przedstawia się następująco:
- 25 zł za 1 m2 muru - obojętnie czy to będzie fundament z bloczków ścianka działowa czy coś innego
dwa kominy z pełnej cegły w cenie murów.
- 150 zł za 1m3 wylanego betonu z gruszki na ławy fundamentowe tz. wykopali ręcznie ławy przygotowali zbrojenie ja zamówiłem beton 19,5 m3 iza to skasowali 2900 zł
- 200 zł za 1m3 wylanego betonu z gruszki na strop.

Gdybyś pochodził z okolic Poznania lub Warszawy, to koszt wybudowania tej wielkości domu to MAXYMALNIE 30 tyś zł a w tych regionach jest naprawdę drogo.

Moja rada , zmień ekipę bo to raczej naciągacze szukający naiwniaków .

Dzisiaj zalałem strop i do tego etapu skasowali łącznie 11 tyś.
Link do komentarza
Może podam zakres robót które obejmują te 45 tysięcy (nie byłem zbyt precyzyjny pisząc stan surowy otwarty)
1. wykopy i roboty fundamentowe Agatka wersja C z garażem
2. wykopy i roboty fundamentowe garażu G41-L
3. konstrukcja parteru ze stropem Agatka wersja C z garażem
3. konstrukcja poddasza Agatka wersja C z garażem
4. konstrukcja i pokrycie dachu Agatka wersja C z garażem
5. konstrukcja ścian garażu G41-L
6. konstrukcja i pokrycie dachu garażu G41-L

Ja ciągle zapominam o tym garażu, nawet ja porotherm zamawiałem to tylko na dom icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Bardzo dużo , ja zacząłem w listopadzie zeszłego roku i znalazłem ekipę która za stan surowy otwarty weźmie ~~17 tyś . A były też takie które chciały 25 tyś.
Cennik przedstawia się następująco:
- 25 zł za 1 m2 muru - obojętnie czy to będzie fundament z bloczków ścianka działowa czy coś innego
dwa kominy z pełnej cegły w cenie murów.
- 150 zł za 1m3 wylanego betonu z gruszki na ławy fundamentowe tz. wykopali ręcznie ławy przygotowali zbrojenie ja zamówiłem beton 19,5 m3 iza to skasowali 2900 zł
- 200 zł za 1m3 wylanego betonu z gruszki na strop.

Gdybyś pochodził z okolic Poznania lub Warszawy, to koszt wybudowania tej wielkości domu to MAXYMALNIE 30 tyś zł a w tych regionach jest naprawdę drogo.

Moja rada , zmień ekipę bo to raczej naciągacze szukający naiwniaków .

Dzisiaj zalałem strop i do tego etapu skasowali łącznie 11 tyś.


Ja buduję agatkę w okolicy Warszawy ( wcale nie jestem dumny z tego faktu) i w mojej okolicy za 30 tyś. to może coś postawisz ale napewno nie agatkę z garażem 2-stan.
Jak pisałem wyżej zapłaciłem coś ok. 40 tyś. a zakres prac od ław po dach na gotowo ( w tym obróbka blacharska itd.)
ścianki działowe, schody.
Wg. mnie nie wydaje mi sie żebym przepłacił lub został naciągnięty.
Nieraz ktoś sie cieszy, że buduje stan surowy za niską cenę ale w tej cenie nie ma chudziaka, nie ma obróbek blacharkisch, schodów, tarasów itd. a to wszystko kosztuje.
Link do komentarza
Cytat

Ja buduję agatkę w okolicy Warszawy ( wcale nie jestem dumny z tego faktu) i w mojej okolicy za 30 tyś. to może coś postawisz ale napewno nie agatkę z garażem 2-stan.
Jak pisałem wyżej zapłaciłem coś ok. 40 tyś. a zakres prac od ław po dach na gotowo ( w tym obróbka blacharska itd.)
ścianki działowe, schody.
Wg. mnie nie wydaje mi sie żebym przepłacił lub został naciągnięty.
Nieraz ktoś sie cieszy, że buduje stan surowy za niską cenę ale w tej cenie nie ma chudziaka, nie ma obróbek blacharkisch, schodów, tarasów itd. a to wszystko kosztuje.


agata i sebastian dołączając sie do dyskusji odnośnie kosztów to w zeszłą sobote rozliczałem sie z wykonawcą. Koszt wybudowania Agatki z garażem 2 stanowiskowym wraz z dachem - 42 tys zł. Agatka budowana w woj. mazowieckim okolice Mińska Mazowieckiego.
Link do komentarza
Cytat

Ja buduję agatkę w okolicy Warszawy ( wcale nie jestem dumny z tego faktu) i w mojej okolicy za 30 tyś. to może coś postawisz ale napewno nie agatkę z garażem 2-stan.
Jak pisałem wyżej zapłaciłem coś ok. 40 tyś. a zakres prac od ław po dach na gotowo ( w tym obróbka blacharska itd.)
ścianki działowe, schody.
Wg. mnie nie wydaje mi sie żebym przepłacił lub został naciągnięty.
Nieraz ktoś sie cieszy, że buduje stan surowy za niską cenę ale w tej cenie nie ma chudziaka, nie ma obróbek blacharkisch, schodów, tarasów itd. a to wszystko kosztuje.



Nie chciałem być złośliwy ani nic w tym rodzaju , tylko tak się składa ,że mój szwagier buduje dom 210 m2 20 km od Warszawy i ma ekipę która za stan surowy otwarty z dachem deskowanym obitym papą , no fakt nie kładą mu dachówki bo ma dach 350m2 i sporo kasy potrzeba na dachówkę ,ale dach jest skomplikowany ma 3 "facjaty" i jest kopertowy - wyniosło go to 47 tyś . Po rozmowie z nim dowiedziałem się że, bez większych problemów znalazł taką ekipę...Może po prostu miał szczęście ?
Link do komentarza
Cytat

Nie chciałem być złośliwy ani nic w tym rodzaju , tylko tak się składa ,że mój szwagier buduje dom 210 m2 20 km od Warszawy i ma ekipę która za stan surowy otwarty z dachem deskowanym obitym papą , no fakt nie kładą mu dachówki bo ma dach 350m2 i sporo kasy potrzeba na dachówkę ,ale dach jest skomplikowany ma 3 "facjaty" i jest kopertowy - wyniosło go to 47 tyś . Po rozmowie z nim dowiedziałem się że, bez większych problemów znalazł taką ekipę...Może po prostu miał szczęście ?


ale ja wcale nie odebrałem tego jako złośliwość icon_smile.gif
Ceny są przeróżne, sam zajmuję sie usługami i wiem jaka może różnorodność cen.
Link do komentarza
Cytat

to prawda ceny są różne, za tym że wziąłem tych a nie innych przemawia fakt że już dla mnie pracowali i byłem bardzo z nich zadowolony.

Mam pytanie do tych którzy kryli dach dachówką - czy stosowaliście dachówki szczytowe i wentylacyjne.


Jeżeli pytasz o gąsiory to tak, również i dachówki wentylacyjne daliśmy.

zobacz na tą fotkę http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...5802336e2d.html
Link do komentarza
Witamy wszystkich Agatkowiczów. Od dawna korzystamy z waszych porad które były nam pomocne, sami zaczeliśmy budowę Agatki trzy miesiące temu i jesteśmy na etapie stan surowy zamknięty. Dlatego chcielibyśmy podzielić się z wami naszymi uwagami i poradami. W miarę możliwości będziemy odpisywali na wasze posty. Oczywiście mamy parę fotek które później wstawimy.
Link do komentarza
Cytat

Czy możecie mi napisać ile kosztuje takie urządzenie i jaki jest koszt montażu z robocizną?


Model o którym mowa wyżej kosztuje ok. 3000 EUR. do tego dochodzi instalacja ok. 10000 zł.
Ale instalację można wykonać za mniejsze pieniądze wykonując ja całą na rurach typu flex. Ja wykonałem na spiro ze względu na jej lepsze walory.
Nam sie udało wykonać instalajcę za 6500 zł. w tym instalację pod klimatyzajcę, również w/w urządzenie kupiliśmy za zdecydowanie mniejsze pieniądze.
Jeżeli chodzi o firmę DAIKIN to akurat ona ma najdroższe na rynku systemy klimy i wentylacji. Można poszukać czegoś tańszego.
Link do komentarza
Cytat

Witamy wszystkich Agatkowiczów. Od dawna korzystamy z waszych porad które były nam pomocne, sami zaczeliśmy budowę Agatki trzy miesiące temu i jesteśmy na etapie stan surowy zamknięty. Dlatego chcielibyśmy podzielić się z wami naszymi uwagami i poradami. W miarę możliwości będziemy odpisywali na wasze posty. Oczywiście mamy parę fotek które później wstawimy.


Miło powitać nowych agatkowiczów.
Czy mogę mieć prośbe o fotkę salonu na róg w którym powinien być podcień ale tak żeby uchwycić to potrójne okno, z góry dziękuję.
Link do komentarza
Witam serdecznie wszystkich czytelników.
Zauważyłem opinie na temat problemów z zakupem kolumn. Jestem producentem sztukaterii gipsowej oraz kolumn, ogrodzeń (słupki, tralki) i ozdób z betonu. Produkujemy kolumny jońskie, doryckie i korynckie oraz realizujemy indywidualne, niepowtarzalne zamówienia.

Mój dom jest wykończony oraz ozdobiony przez moje produkty, od 15 lat nic nie odpadło ani nie pękło icon_biggrin.gif


Zapraszam na stronę www.sztukaterie.otwarte24.pl - wkrótce pojawią się zdjęcia oferowanych kolumn.
Tel 791 967 078.



Pozdrawiam serdecznie !
Link do komentarza
Cytat

Model o którym mowa wyżej kosztuje ok. 3000 EUR. do tego dochodzi instalacja ok. 10000 zł.
Ale instalację można wykonać za mniejsze pieniądze wykonując ja całą na rurach typu flex. Ja wykonałem na spiro ze względu na jej lepsze walory.
Nam sie udało wykonać instalajcę za 6500 zł. w tym instalację pod klimatyzajcę, również w/w urządzenie kupiliśmy za zdecydowanie mniejsze pieniądze.
Jeżeli chodzi o firmę DAIKIN to akurat ona ma najdroższe na rynku systemy klimy i wentylacji. Można poszukać czegoś tańszego.



Co do Daikinów to znalazłem cennik na 2009 strona 22 - ceny trochę spadły w stosunku do poprzedniego roku
http://www.jmd-klima.pl/Oferta/Daikin/cennik/daikin.pdf
Link do komentarza
Cytat

Widzę że nie stosujecie Teriva tylko wylewacie betonowy - mój majster pyta jak chcę bo jemu jest wszystko jedno. I kurcze nie wiem na co się zdecydować.



Teriva wychodzi troche drożej materiałowo, a jeżeli chodzi o robocizne to lany strop mogliśmy sobie zrobić we własnym zakresie( oprócz zbrojenia), co nie byłoby możliwe przy Teriva, także taniej nas wyszło.
Link do komentarza
Cytat

Teriva wychodzi troche drożej materiałowo, a jeżeli chodzi o robocizne to lany strop mogliśmy sobie zrobić we własnym zakresie( oprócz zbrojenia), co nie byłoby możliwe przy Teriva, także taniej nas wyszło.


Zaleta wylewanego stropu to eliminacja efektu klawiszowania jak jest charakterystyczny dla źle wykonanych stropów gęstożebrowych jak np. Teriva. Inne ścianki działowe, murowane na pewno nie mogą stnąć dowolnie i ich lokalizacja musi być ustalona jużna etapie układania stropu a z praktyki wiem, że w temacie ścianek działowych pomysły zmieniają się kilka razy w czasie budowy (przy stropach wylewanych ścianki działowe też nie są dowolne ale odpowiednio obliczony strop nie będzie tak wrażliwy na przemieszcanie ścianki działowej jak w przypadku stropów gęstożeborwych).
Klawiszowanie = regularne pęknięcia. Stropy gęstożebrowe wymagają znajomości tematu, ważne jest prawidłowe stosowanie żeber rozdzielczych i inne zasady związane z tą techniką tak więc potrzebni są specjaliści z parktyką a nie jak to w tym kraju bywa specjaliści gawędziarze a potem "miało być pięknie a jest jak zwykle...

Majstrowi oczywiście wszystko jedno bo strop wylewany zrobi wg. własnego "widzi mi się"
A co na to kierownik budowy - jak masz w projekcie strop gestożeborowy a tak zdaje się najczęściej projektuje HB Studio to wszystkie obliczenia zrobione są na ten typ stropu. Zmiana techniki wykonania stropu jest istotnym odstępstwem od projektu i wymaga adaptacji projektu co oznacza wykonanie przeliczeń (np. wspomnianego zbrojenia), wystawienia nowych zaleceń w temacie wykonania stropu i zdaje się lekko trąci wstrzymaniem budowy bo będzie to istotne odstępstwo od projektu (konstrukcja) i wymaga adaptacji projektu już po otrzymaniu pozwolenia na budowę a ono jest przypisane do projektu z konkretnymi wytycznymi. Być może toretycznie kierownik budowy jesli ma uprawnienia do projektowania mógłby to wziąść na siebie, przeliczyć, wystawić zalecenia i podpisać się pod zmianami ale nie jestem tego do końca pewien.
Nie chodzi o to by straszyć tylko o to, że majsetr nie policzy tylko zrobi po swojemu - wszyscy takie stropy mają i wszystkie domy stoją ... do pierwszego razu.
Link do komentarza
Zaczynam budowę Agatki w Łodzi. Mam zamiar zastosować technologię budowy z termomuru. Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat tej technologii... przykładowy producent: http://www.isohome2000.krakow.pl/
Mam jeszcze pytanie odnośnie rekuperacji z gruntowym wymiennikiem ciepła czy może ktoś już ma doświadczenie z tym systemem wentylacji albo ma ją w planach i może polecić jakąs firmę
Link do komentarza
Oto link do różnych etapów prac budowy Agatki z Garazem- moja przygoda icon_biggrin.gif , miłego oglądania - wystarczy skopiować do przeglądarki poniższy link - program picasa (są też filmiki z budowy - można opuścić icon_eek.gif ) Domek coraz bardziej mi się podoba, czekam na dekarzy bo czarna marsylka czeka na ekspozycję - zastanawiam się nad świetlikami na poddaszu-trochę ciemno nigdy nie widziałem takich rozwiązań w realu -czy warto? icon_sad.gif
http://picasaweb.google.pl/lh/sredir?uname=BILLCITI&target=ALBUM&id=5325344463733207729&authkey=Gv1sRgCLOxmOeRxPrbNQ&invite=CJGwlTM&feat=email
Link do komentarza
Cytat

RUDEUS Czy mógłbys mi napisać ile m3 drewna jest potrzebne na dach , mój ciesla obliczył mi ,że potrzebuję ~~12m3 co wydaję mi się dosyć sporo?


10,5m3 - spokojnie wystarczyło - ze względu na zwiększenie ściany kolankowej o 1 pustak wydłużyliśmy krokwie by dom był the best icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

aga i damian ile orientacyjnie kosztuje ogrzewanie podlogowe i ile biora za wylanie posadzki?


goliaty za 1m2 posadzki robionej ręcznie zapłaciłem 18 zł (robocizna),co do kosztu ogrzewania podłogowego to będzie trudno mi to obliczyć ponieważ jestem umówiony z wykonawcą na zrobienie całego ogrzewania. Koszt robocizny za całe ogrzewanie wraz z położeniem orurowania do podłogówki i grzejników to ok 3000zł.
Link do komentarza
Mam wielką prośbę do wszystkich którzy budują z porothermu a widzę że jest większość takich osób, mój majster go odradza bo jest ciężki tzn problemowy w cięciu (często peka podczas przycinania) oraz potem jest kłopot z położeniem instalacji elektrycznej w ścianie, bo nie mozna zrobić rowków.
Napiszczie proszę jak to jest w realu?
Naczytałam się sporo o tym pustaku, ma wiele zalet i chciałabym mieszkać w ciepłym domu bez grzybów i pleśni ale ponoć nie można na nim wieszać ciężkich szafek kuchennych? jak to jest?
Link do komentarza
Cytat

Mam wielką prośbę do wszystkich którzy budują z porothermu a widzę że jest większość takich osób, mój majster go odradza bo jest ciężki tzn problemowy w cięciu (często peka podczas przycinania) oraz potem jest kłopot z położeniem instalacji elektrycznej w ścianie, bo nie mozna zrobić rowków.
Napiszczie proszę jak to jest w realu?
Naczytałam się sporo o tym pustaku, ma wiele zalet i chciałabym mieszkać w ciepłym domu bez grzybów i pleśni ale ponoć nie można na nim wieszać ciężkich szafek kuchennych? jak to jest?




Moja rada zmień majstra icon_smile.gif

Wszystko co Ci powiedział to straszne bzdury !!! Posiadając odpowiedni sprzęt z cięciem nie ma żadnego problemu !! Podobnie jest z instalacją.

Co do szafek to Ci powiem tylko tyle ze mam w kotłowni powieszony baniak na wodę do którego wchodzi 150l wody sam baniak tez waży około 40 kg i to wszystko "wisi" na 4 kołkach i to na ściance działowej 11.5 cm. Sam nie wierzyłem że to wytrzyma , wieszaliśmy sie na tym z majstrem a mocowania nawet nie drgnęły. Szafki w kuchni tez załadowane talerzami tez mało nie ważą icon_wink.gif Odpowiednie kołki i po problemie icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...