Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

Nasza Agatka, a właściwie Agatki nie mają garażu. Chcę jednak pokazać, że bliźniak z tych brył z mały modyfikacjami też fajnie wyglądać może.

Oczywiście widzę, że zlikwidowanie wcięcia i powiększenie salonu nie jest niczym nowym... U nas dodatkowo zaszły inne zmiany. Z małego pokoju zniknęły okna (szczytowe musiały ze względu na sklejenie budynków) a pojawiły się drzwi balkonowe, by można było z małego pokoju bez problemu wyjść na ogród.

I piętro podniesione jest o 80 cm. Bardzo zwiększyło to powierzchnię użytkową.

Dodałem specjalnie 1 zdjęcie - strychu. Pokazana jest tam alternatywna metoda ocieplenia dachu. Po pierwsze jest to metoda nakrokfiowa - likwiduje mostki termiczne, po 2 14 cm płyta z powodzeniem zastępuje grube warstwy wełny. Po 3 płyta z obu stron pokryta jest warstwą aluminium przez co latem nie będzie gorąco, a zimą zimno...

Ogólnie dom zbudowaliśmy z ytonga, bardzo duży nacisk położyliśmy na energooszczędność. Stan surowy zamknięty z ocieplonym dachem, poprwoadzonymi rurami do rekuperacji to ok 200 tyś zł od domu. Jednak zimowanie pokazało, jak bardzo było to opłacalne.

Zachęcam do pytam i dyskusji icon_smile.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Rury wykonane z PE-flexu. Rekuperacja była planowana na etapie prawie że kopania fundamentów. Dom jest uszczelniony na maxa. Zlikwidowane wszystkie przewody wentylacyjne,. które można było zlikwidować. Ściany wykonane z ytong 36,5 w tym roku planujemy docieplenie 5-10 cm (więcej nie ma potrzebny). Ocieplenie fundamentu przed wylewką 15 cm styrodur. Dach jak pisałem specjalną płytą poliurytanową (podaję linka dla zainteresowanych http://linzmeier.pl/), okna 3 szybowe z ciepłym montażem.

Dla tych co by pytali po co takie uszczelnienie, jak braknie prądu to nie będzie czym oddychać (często mnie o to pytają) odpowiadam... Okna i drzwi mają klamki, z których w przypadku braku prądu można skorzystać :P

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez oskar1985 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość gawel
Cytat

Rury wykonane z PE-flexu. Rekuperacja była planowana na etapie prawie że kopania fundamentów. Dom jest uszczelniony na maxa. Zlikwidowane wszystkie przewody wentylacyjne,. które można było zlikwidować. Ściany wykonane z ytong 36,5 w tym roku planujemy docieplenie 5-10 cm (więcej nie ma potrzebny). Ocieplenie fundamentu przed wylewką 15 cm styrodur. Dach jak pisałem specjalną płytą poliurytanową (podaję linka dla zainteresowanych http://linzmeier.pl/), okna 3 szybowe z ciepłym montażem.

Dla tych co by pytali po co takie uszczelnienie, jak braknie prądu to nie będzie czym oddychać (często mnie o to pytają) odpowiadam... Okna i drzwi mają klamki, z których w przypadku braku prądu można skorzystać :P


Fajnie to wszystko i starannie wykonane, gratuluję. Mam pytanie czym będzie ogrzewany dom? Bo zapotrzebowanie na ciepło to on ma bardzo symboliczne? icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Rury wykonane z PE-flexu. Rekuperacja była planowana na etapie prawie że kopania fundamentów. Dom jest uszczelniony na maxa. Zlikwidowane wszystkie przewody wentylacyjne,. które można było zlikwidować. Ściany wykonane z ytong 36,5 w tym roku planujemy docieplenie 5-10 cm (więcej nie ma potrzebny). Ocieplenie fundamentu przed wylewką 15 cm styrodur. Dach jak pisałem specjalną płytą poliurytanową (podaję linka dla zainteresowanych http://linzmeier.pl/), okna 3 szybowe z ciepłym montażem.

Dla tych co by pytali po co takie uszczelnienie, jak braknie prądu to nie będzie czym oddychać (często mnie o to pytają) odpowiadam... Okna i drzwi mają klamki, z których w przypadku braku prądu można skorzystać :P



Wieeelkie dzięki za odp. Widzę ile rur poprowadziłeś ze skrzynki rozdzielczej do anemostatów na dole. Czy do pokoi na górze też masz po dwie rury do każdego anemostatu nawiewnego?
Czy masz jedną skrzynkę rozdzielczą nawiewną na cały dom czy dwie?
Jak poprowadziłeś rury nawiewne do salonu i pokoju na dole?
Rury 75/63?
Jaki masz rekuperator?

Sporo tych pytań ale chciałbym porównać z moim projektem tej instalacji. Jestem bardzo wdzięczny za odpowiedzi icon_smile.gif Edytowano przez mikic (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Dobre pytanie. Też obecnie stoję przed takim dylematem. Co do Vailanta to kilku znajomych odradzało mi tą firmę. Regularnie co jakiś czas pojawiają się problemy/awarie. Nie wiem jak Viessman. Zastanawiam się też nad De Dietrich, ale z chęcią przeczytam co inni na ten temat mają do powiedzenia icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Witamy. Dołączyliśmy do grona szczęśliwych mieszkańców Agatki, udało się zamieszkać chwilkę przed Wielkanocą, jeszcze duuuuużo do zrobienia ale nareszcie "na swoim". Życzymy wszystkim budującym wiele wytrwałości i powodzenia. Pozdrawiamy



Serdecznie gratuluje i czekamy na zdjęcia wnętrz - szczególnie kuchni. Planujemy zamieszkać na wakacje, aktualnie jesteśmy na etapie wyboru blatów kuchennych. Oto nasz wstępny projekt kuchni
Pozdrawiam

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez natala0611 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Czy możecie napisać ile drutu 12 i 6 poszło Wam na budowę Agatki z garażem 2-stanowiskowym? Nie mogę znaleźć takich informacji na naszym forum. Mam zrobione fundamenty i teraz zaczynają działać murarze. Nie wiem dokładnie ile tych drutów zamówić na dalszą budowę. Pomożecie? :ih: Strop oczywiście teriva. Edytowano przez mikic (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Czy możecie napisać ile drutu 12 i 6 poszło Wam na budowę Agatki z garażem 2-stanowiskowym? Nie mogę znaleźć takich informacji na naszym forum. Mam zrobione fundamenty i teraz zaczynają działać murarze. Nie wiem dokładnie ile tych drutów zamówić na dalszą budowę. Pomożecie? :ih: Strop oczywiście teriva.



U nas na strop i winiec pod murłatę i schody żelbetowe poszło:
fi 16 - 0,29t (zamist HEBa zrobiliśmy belkę z 10 prętów)
fi 6 0,32t
fi 12 1,15t
fi 8 0,05t
fi 10 0,07t

maty zbrojeniowe fi6 1,2x2,4 25szt

Drugi raz terivy już bym nie robił, bo jak się wszystko skalkuluje to wychodzi drożej niż monolit, a ma więcej wad niż zalet.
Do terivy skłoniło mnie to, że miała być cenowo porównywalna z monolitem i że będzie go można wykonać systemem gospodarczym.
I jeszcze dodam, że betonu B25 poszło na strop 18 kubików!
Teraz ja mam pytanie - robił ktoś z Was może ogrzewanie podłogowe po całości? Ile wam poszło materiału?

Pozdrawima,
Zedus Edytowano przez Zedus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Czy możecie napisać ile drutu 12 i 6 poszło Wam na budowę Agatki z garażem 2-stanowiskowym? Nie mogę znaleźć takich informacji na naszym forum. Mam zrobione fundamenty i teraz zaczynają działać murarze. Nie wiem dokładnie ile tych drutów zamówić na dalszą budowę. Pomożecie? :ih: Strop oczywiście teriva.


Witam. Daj do hurtowni projekt ni Ci fajnie wszystko wyliczą.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam serdecznie wszystkich Agatkowiczów...Tych początkujacych i tych u których już bliżej niż dalej icon_biggrin.gif Mam do Was ogromną prośbę,pilnie potrzebujemy namiarów na jakąś dobrą przydomową oczyszczalnię ścieków z możliwościa odprowadzania oczyszczonej wody bezpośrednio do rowu melioracyjnego....Ma ktos z Was takie cudo u siebie?Pozdrawia serdecznie
Link do komentarza
Cytat

Witam. Ja mam studzienkę chłonną, ale jeśli masz blisko jakikolwiek ciek wodny to możesz śmiało odprowadzać oczyszczone ścieki do tego cieku.
Pozdrawiam




Dziekuje bardzo za szybka odpowiedz...mam jeszcze jedno pytanie,a jaki był u Ciebie całkowity koszt montażu,bo z nazwy ktora mi podałes nie wiele moge sie dowiedziec, bo na stronie iternetowej jest wiele rodzajów tych oczyszczalni.Z góry dziekuje
Link do komentarza
Cytat

Dziekuje bardzo za szybka odpowiedz...mam jeszcze jedno pytanie,a jaki był u Ciebie całkowity koszt montażu,bo z nazwy ktora mi podałes nie wiele moge sie dowiedziec, bo na stronie iternetowej jest wiele rodzajów tych oczyszczalni.Z góry dziekuje



Witam. Całkowitego kosztu już dokładnie nie pamiętam, ale wszystko i tak zależy od firmy która będzie to robiła, każda ma inną cenę, no chyba że będziesz sam montował to płacisz tyle co za samą oczyszczalnię, a montaż nie jest wcale trudny jeśli masz sprzęt, tj. koparkę, dobrze by było mieć też niwelator, inne narzędzia penie masz na budowie.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam po dłuższej nieobecności. U nas dziś właśnie skończyli montaż przegród na górnym holu. Przegrody zastosowaliśmy zamiast balustrad (w podobnym stylu chcemy zrobić poręcze na schodach). A więc na górze w holu zostało już tylko wykończenie; listy, gniazda, dobór oświetlenia na ścianach itp., a więc najgorsze pierdoły icon_biggrin.gif
Wrzucam kilka zdjęć, może kogoś to zainspiruje icon_smile.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez natala0611 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
U nas dziala elektryk, do konca miesiaca ma skonczyc. Hydraulika wstepna juz zrobiona. Po tynkach reszta plus podlogowka. Przylacza zrobione, teraz czekamy na podpiecie do glownego wodociagu. Mam juz projekt malej lazienki, a wiekszej na dniach bo poszedl do malej poprawki.Cos cisza ostatnio na forumPozdrawiam!

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

[attachm
ent=22338:4.jpg]

DSC01446.jpg

Edytowano przez irmina24 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Jeżeli ktoś ma Agatkę z garażem dwustanowiskowym i nie jest do końca pewien (lub tak jak my składował tam wszystkie budowlane graty i nie ma jak sprawdzić icon_smile.gif) czy zmieszczą się tam dwa auta - to z ręką na sercu mogę Was uspokoić - dwa samochody zmieszczą się bez problemu i nawet udało się otworzyć drzwi - wczoraj sprawdzaliśmy icon_smile.gif Ogólnie po uprzątnięciu garażu i przygotowaniu go do kładzenia płytek jest tam sporo miejsca, nawet gdy wjadą dwa samochody.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Witam,
Bardzo ucichło na naszym forum, więć ja napiszę żę my już mieszkamy w Agatce rok.Teraz wiem że wybór projektu był strzałem w dziesiątkę. Po roku mieszkania nie zmieniła bym nic, Jestem zadowolona w 100%. Chciałabym sie pochwalić zdjęciami ale z jakiowodów nie mogę wstawiać zdjęć na forum.
Pozdrawiam wszystkich Agatkowiczów!
Link do komentarza
Witam, faktycznie zero zainteresowania od jakiegoś czasu. My przeprowadzkę planujemy na koniec września, gdyż czekamy na kuchnie, a raczej na fornir lub laminat z którego będzie zrobiony barek - niestety ten który wybraliśmy jest już wycofany :( Póki co wstawiam zdjęcia łazienki u góry, a konkretnie nasz pomysł na schowanie pralki icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Ja również mieszkam już ok 2 lat w Agatce i jestem mega zadowolona:)) W tym roku dopiero zrobiliśmy kostkę przed domem i zaczęliśmy ogród. Dla początkujacych agatkowiczów mogę zaproponować zastanowienie się nad betonowym wejsciem do domu gdyż my jeszcze nie mamy tej części i tarasu dokończonych. Z przodu proponuje zrobić schody z kostki . My tak nie mamy a teraz jest problem gdyż trzeba by skuć beton a fachowcy twierdzą ,że jak zaczną skuwać to boją się o kolumny... więc chyba stanie na płytkach. Żałuję bardzo bo kostka idealnie pasowałaby do reszty ale cóż... Pozdrawiam wszystkich budujących i gratuluję wyboru projektu icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

U nas wygląda to mniej więcej tak. Schody i chodnik z kostki, podjazd do garażu i kolumny czekają na swoją kolej...icon_smile.gif
[attachment=22855:DSC_0098.JPG]



To tak jak u nas: podjazd póki co mamy z kamyków, a kolumny czekają wiosnę. Także zmiana na kwadratowe icon_smile.gif

Pozostając jeszcze w temacie łazienek:
przedstawiam naszą łazienkę na dole - rezygnując z prysznica i pralki stworzyliśmy łazienkę typową dla gości icon_smile.gif
Płytki ogólnie są szare, ale zdjęcia wykonane zostały pod różnym światłem - stąd niewielka różnica w odcieniu szarego.




Cytat

U nas wygląda to mniej więcej tak. Schody i chodnik z kostki, podjazd do garażu i kolumny czekają na swoją kolej...icon_smile.gif
[attachment=22855:DSC_0098.JPG]



To tak jak u nas: podjazd póki co mamy z kamyków, a kolumny czekają wiosnę. Także zmiana na kwadratowe icon_smile.gif

Pozostając jeszcze w temacie łazienek:
przedstawiam naszą łazienkę na dole - rezygnując z prysznica i pralki stworzyliśmy łazienkę typową dla gości icon_smile.gif
Płytki ogólnie są szare, ale zdjęcia wykonane zostały pod różnym światłem - stąd niewielka różnica w odcieniu szarego.


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...