Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

Cytat

Kolumny beczkowe można kupić bez większego problemu w firmie niedaleko B.Białej
Są to rury składające się z 3 części które łączy się ze sobą kładąc jedną część na drugą , oczywiście w środek wkładane jest zbrojenie.
kolumna na dole ma 30 cm a w najgrubszym miejscu 35 wysokość to ~~ 2,75 m razem z głowicami a my w projekcie mamy ok 2,66m a więc obcinamy końce rur po 5 cm i mamy gotowy wymiar. To nie jest mój dom ale te kolumny właśnie kupiłem będę je montował pod koniec miesiąca bo z murami ruszam od 18 maja . W różnych ofertach można znaleźć kolumny składające się z 5 - 6 części ale trudno jest je złożyć aby otrzymać pion ( 4-5 łączeń) a w tych są tylko 2 , do kolumn dostałem instrukcję jak je złożyć i podpowiedzi w jaki najlepszy sposób je wykończyć. Jeżeli macie pytania odnośnie firmy i namiarów na nią to piszcie z chęcią pomogę. Jak nie usuną tego postu icon_biggrin.gif
[attachment=2388:Kopia_Ko...DSC04402.JPG]



Dzięki za informacje. My wlasnie kupilismy tylko troche węższe, na dole 25 cm a w najgrubszym 33, w końcu znaleźlismy na podkarpaciu icon_biggrin.gif Nasze mają długosć ok 2,7 z głowicami.
A te na obrazku bardzo ładnie wygladaja icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Dzięki za informacje. My wlasnie kupilismy tylko troche węższe, na dole 25 cm a w najgrubszym 33, w końcu znaleźlismy na podkarpaciu icon_biggrin.gif Nasze mają długosć ok 2,7 z głowicami.
A te na obrazku bardzo ładnie wygladaja icon_wink.gif



Mam pytanie gdzie dokładnie znależliście ta kolumny i za ile, my też jesteśmy z podkarpacia, sprawdzalismy w kilku miejscach i ceny sie troche różnią.
Link do komentarza
Cytat

Mam pytanie gdzie dokładnie znależliście ta kolumny i za ile, my też jesteśmy z podkarpacia, sprawdzalismy w kilku miejscach i ceny sie troche różnią.



My kupilismy w Rzeszowie,nazwa firmy: Wytwórnia Elementów Architektonicznych, na Podkarpackiej 10, # Tel.: (17) 8714535 # Tel. 2: (0) 606405960, zapłacilismy ok 300zl za jedną i przywieźlismy sobie sami. icon_biggrin.gif

Inna firma na podkarpaciu to 'Tralbet' w Ropczycach (http://www.tralbet.pl/pl/kontakt.htm) tam kolumny te byly trochę grubsze i kosztowały ok 500zł jedna.
Link do komentarza
Cytat

Witam Kornel1006 - masz racje przegapiłeś. My rozpoczęliśmy budowę naszej Agatki w październiku 2008 (stan zero) aktualnie mamy zrobiony cały stan surowy z dachem. Budujemy się 7 km od Koszalina. Pozdrawiam.


Mam wielką prośbę - jestem ze Szczecinka i zdecydowałam się na Agatkę. Chciałabym jesli można zobaczyć Waszą budowę. Proszę o kontakt: joannajablonska1@wp.pl
Link do komentarza
Witam wszystkich agatkowiczów!
Oczywiście my także stawiamy Agatkę icon_biggrin.gif
Wszystko co zrobiliśmy do teraz jest tu: http://forum.muratordom.pl/dziennik-magdy-...zek,t136711.htm

Przeczytałem prawie cały ten wątek.. na wiele pytań uzyskałem odpowiedź, ale nurtują mnie dwie sprawy.

1. Fundament mamy już zagęszczony, teraz trzeba wylać beton i tu mam pytanie: ile cm betonu B-15 macie wylane, tzn jak wysyko? Bo w projekcie jest 15cm i to jeszcze zbrojone drutem fi6mm na całej powierzchni. Nam kierownik zelżył jedynie zbrojenie na 3mm drut i tylko w obrysie ścianek działowych. Ale 15 cm betonu pozostawił. icon_rolleyes.gif Jak to było u Was? icon_confused.gif:

2. A druga sprawa to okna frontowe. To że te okna są za wąskie to większość wie. W kuchni od środka to bardzo przeszkadza. Widząc to w realu postanowiliśmy powiększyć je z 80cm do 120cm. A żeby było symetrycznie także powiększyły się okna w łazience i starym co (obecnie spiżarni). I tu właśnie zauwałyłem problem, co nam umknęło przy zmianach projektu. Tak szerokie okno (120cm), w łazience o szerokości (180cm) pozostaia jedynie 60cm na brodzik, czyli brodzik 90 będzie wystawal 30cm w świetle okna. Tak być nie może, zatem trzeba coś zmienić. powirócić do wąskich okienek, raczej nie chcemy, inne w kuchni i inne w łazience... icon_rolleyes.gif chyba też nie bo zawali się symetria. Jak ten problem rozwiązaliście u siebie? icon_confused.gif:

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Link do komentarza
Cytat

...
1. Fundament mamy już zagęszczony, teraz trzeba wylać beton i tu mam pytanie: ile cm betonu B-15 macie wylane, tzn jak wysyko? Bo w projekcie jest 15cm i to jeszcze zbrojone drutem fi6mm na całej powierzchni. Nam kierownik zelżył jedynie zbrojenie na 3mm drut i tylko w obrysie ścianek działowych. Ale 15 cm betonu pozostawił. icon_rolleyes.gif Jak to było u Was? icon_confused.gif:

2. A druga sprawa to okna frontowe. To że te okna są za wąskie to większość wie. W kuchni od środka to bardzo przeszkadza. Widząc to w realu postanowiliśmy powiększyć je z 80cm do 120cm. A żeby było symetrycznie także powiększyły się okna w łazience i starym co (obecnie spiżarni). I tu właśnie zauwałyłem problem, co nam umknęło przy zmianach projektu. Tak szerokie okno (120cm), w łazience o szerokości (180cm) pozostaia jedynie 60cm na brodzik, czyli brodzik 90 będzie wystawal 30cm w świetle okna. Tak być nie może, zatem trzeba coś zmienić. powirócić do wąskich okienek, raczej nie chcemy, inne w kuchni i inne w łazience... icon_rolleyes.gif chyba też nie bo zawali się symetria. Jak ten problem rozwiązaliście u siebie? icon_confused.gif:
...


Witam,

ad. 1 - mam 15 cm betonu B10 jako posadzka, a zbrojenie drutem sobie darowaliśmy (drut fi 6 jest tylko w garażu, na tarasie i schodach wejściowych). Tak zdecydował kierownik budowy.

ad. 2 - ja nie uważam, ze okna frontowe są za wąskie:) powiększyłem je do wysokości 150 cm i są na wysokości 90 cm od podłogi. Efekt możesz zobaczyć 2 strony wcześniej, gdzie wkleiłem zdjęcie. Możesz też dać takie o szerokości 90 cm, ale wtedy brodzik będzie miał 80 cm, a tak się złożyło, że kilka dni temu nabyłem brodzik i na półokragły 80 cm nie zdecydowałbym sięicon_smile.gif za mały, proponuję pójść do sklepu i wejść do takiego brodzika żeby się przekonać...

Pozdrowienia,
Trener
Link do komentarza
Cytat

Witam,

....

ad. 2 - ja nie uważam, ze okna frontowe są za wąskie:) powiększyłem je do wysokości 150 cm i są na wysokości 90 cm od podłogi. Efekt możesz zobaczyć 2 strony wcześniej, gdzie wkleiłem zdjęcie. Możesz też dać takie o szerokości 90 cm, ale wtedy brodzik będzie miał 80 cm, a tak się złożyło, że kilka dni temu nabyłem brodzik i na półokragły 80 cm nie zdecydowałbym sięicon_smile.gif za mały, proponuję pójść do sklepu i wejść do takiego brodzika żeby się przekonać...

Pozdrowienia,
Trener



Dzięki za odpowiedź. Tak sobie jeszcze myślimy, czy będzie widać różnicę optycznie, jak w kuchni by zrobić 90cm, a po drugiej stronie 80-tki? Jak sądzicie? Asekuracyjnie zrobiliśmy kanalizację pod wc i brodzik obie rurki 110, tak że wc może być zamiast brodzika i odwrotnie, czyli brodzik przy wejściu. icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam
Irq
Link do komentarza
Cytat

Dzięki za odpowiedź. Tak sobie jeszcze myślimy, czy będzie widać różnicę optycznie, jak w kuchni by zrobić 90cm, a po drugiej stronie 80-tki? Jak sądzicie? Asekuracyjnie zrobiliśmy kanalizację pod wc i brodzik obie rurki 110, tak że wc może być zamiast brodzika i odwrotnie, czyli brodzik przy wejściu. icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam
Irq


Myślę, że będzie widaćicon_smile.gif Jak chcesz zachować proporcje to musisz powiększyć wszędzie. Tym bardziej, że masz możliwość przeniesienia brodzika na inną ścianę (dobry pomysłicon_smile.gif. A umywalkę w tej łaziencie gdzie będziesz miał? tak jak w projekcie pod oknem? ja z tego zrezygnowałem, bo przyzwyczajony jestem, że nad umywalką zwykle jest lustro:) Załączam zdjęcie kuchni z okanmi 80, może coś pomoże:)

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Myślę, że będzie widaćicon_smile.gif Jak chcesz zachować proporcje to musisz powiększyć wszędzie. Tym bardziej, że masz możliwość przeniesienia brodzika na inną ścianę (dobry pomysłicon_smile.gif. A umywalkę w tej łaziencie gdzie będziesz miał? tak jak w projekcie pod oknem? ja z tego zrezygnowałem, bo przyzwyczajony jestem, że nad umywalką zwykle jest lustro:) Załączam zdjęcie kuchni z okanmi 80, może coś pomoże:)




Witam
Czy mi się wydaje czy zrezygnowałeś ze spiżarki w kuchni??
Link do komentarza
Cytat

Myślę, że będzie widaćicon_smile.gif Jak chcesz zachować proporcje to musisz powiększyć wszędzie. Tym bardziej, że masz możliwość przeniesienia brodzika na inną ścianę (dobry pomysłicon_smile.gif. A umywalkę w tej łaziencie gdzie będziesz miał? tak jak w projekcie pod oknem? ja z tego zrezygnowałem, bo przyzwyczajony jestem, że nad umywalką zwykle jest lustro:) Załączam zdjęcie kuchni z okanmi 80, może coś pomoże:)



Hmn.. icon_rolleyes.gif 80-tki po prawej i 90-tki po lewej pewnie będzie widać różnicę, choć nie wiem czy na pierwszy rzut oka, a z drugiej strony czy 10cm coś zmieni.. icon_cry.gif
Widziałem takich co robili w kuchni jedno duże, czyli wyrzucali murek oddzielający okna, wtedy to było widać, ale to mi się nie podoba.

Asekuracyjnie dziś przed zalaniem chudziaka zamieniłem wylot kanalizacji pod oknem (normalnie brodzik), na 110mm, czyli mogę tam mieć kompakt. Kurcze z drugiej strony z tym lustrem nad umywalką.. też masz rację icon_rolleyes.gif, ale jak to zrobić? Bo na bocznej ścianie jest komin... rany mam już tyle myśli w głowie o tej łazience, że przed murami to już chyba nic nowego nie wymyślę, ale mury trzeba postawić z właściwym otworem na okno icon_cry.gif
Link do komentarza
Tak, zrezygnowałem ze spiżarki.
Zdjęcia wrzucę ale za 2 tyg jakieś zrobię, bo jestem poza domem. Co Cię interesuje szczególnie?
Sufitu podwieszanego nie mam, kuchnia ze zdjęcia ma obecnie 3m wysokości:) przyjdzie jeszcze 17 cm posadzki. Okna mają być na wysokości blatu kuchni, jak to wyjdzie to zobaczę za kilka m-cy;)
Link do komentarza
Witam fanów Agatki icon_smile.gif

Ja rowniez chyba dolacze do Waszego grona, bo poszukujac projektow jakos nic innego mi sie przypadlo do gustu. Ja tylko jestem fanka Agatki bez garazu icon_smile.gif.
Ile wyniosl juz Was stan surowy?
Czy interesowal sie z Was ktos budowa agatki z drewna? (o ile istnieje taka mozliwosc)
Buduje ktos Agatke, ktora mozna obejrzec w okolicach Białegostoku?
Link do komentarza
Siemka :
W czwartek ruszyliśmy w końcu z murami i dzisiaj murarze doszli do wysokości na kturej ma być strop i za głowe się złapali widząc wysokość pomieszczeń na dole 2,7 m . Mówią ,że wysokośc 2,6 to maximum , co Wy o tym sądzicie , czy obniżaliście sufit do 2,6 m czy robiliście tak jak jest w planie . Proszę o podpowiedź , do poniedziałku muszę się zdecydować - jakie są " za" a jakie "przeciw" argumenty ,oprócz tego ,że jest mniejsza powierzchnia do ogrzania.
A to kilka fotek u mnie z budowy.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Siemka :
W czwartek ruszyliśmy w końcu z murami i dzisiaj murarze doszli do wysokości na kturej ma być strop i za głowe się złapali widząc wysokość pomieszczeń na dole 2,7 m . Mówią ,że wysokośc 2,6 to maximum , co Wy o tym sądzicie , czy obniżaliście sufit do 2,6 m czy robiliście tak jak jest w planie . Proszę o podpowiedź , do poniedziałku muszę się zdecydować - jakie są " za" a jakie "przeciw" argumenty ,oprócz tego ,że jest mniejsza powierzchnia do ogrzania.
A to kilka fotek u mnie z budowy.



Witam,

Ja nie robiłem jak w projekcie i mam na dole 3 metry:) po posadzkach pomieszczenie będzie miało ok 2,8, bo daję 12 cm styropianu. Większość twierdzi, że to za dużo, ale mi się podoba:)
Link do komentarza
Murarze namawiali mnie do tego abym obniżył sufit do 2,6 m i ne robił go na 2,7 bo 2,6 to jest już wysoko ,jednak po Waszych wypowiedziach o podwyższaniu i o tym ,że wysokie wcale nie oznacza "brzydkie" zostaję przy 2,7 . Wątpliwości miałem dlatego ,że mieszkam z rodzicami w domu w którym suft jest na wysokości 2,4m i to mi się wydawało wsam raz a tu będzie o 30cm wyżej.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Murarze namawiali mnie do tego abym obniżył sufit do 2,6 m i ne robił go na 2,7 bo 2,6 to jest już wysoko ,jednak po Waszych wypowiedziach o podwyższaniu i o tym ,że wysokie wcale nie oznacza "brzydkie" zostaję przy 2,7 . Wątpliwości miałem dlatego ,że mieszkam z rodzicami w domu w którym suft jest na wysokości 2,4m i to mi się wydawało wsam raz a tu będzie o 30cm wyżej.


Podwyższając pomieszczenia ,warto się zastanowić nad wykonaniem schodów.U nas są wylewane i niestety wyszły strome i wysokie.
Link do komentarza
Cytat

Podwyższając pomieszczenia ,warto się zastanowić nad wykonaniem schodów.U nas są wylewane i niestety wyszły strome i wysokie.




Jeżeli chodzi o schody to sie nie obawiam dlatego,że zrezygnowałem z kotłowni i powiękrzyłem łazienkę.
dzięki takiemu rozwiązaniu drzwi do łazienki zostają w swoim miejscu od kotłowni są zlikwidowane a schody będą mogły się już zaczynać od miejsca gdzie znajdowały się drzwi do kotłowni . Będą łagodniejsze i nie będą zachodziły na drzwi od pokoju.
Link do komentarza
Cytat

Jeżeli chodzi o schody to sie nie obawiam dlatego,że zrezygnowałem z kotłowni i powiękrzyłem łazienkę.
dzięki takiemu rozwiązaniu drzwi do łazienki zostają w swoim miejscu od kotłowni są zlikwidowane a schody będą mogły się już zaczynać od miejsca gdzie znajdowały się drzwi do kotłowni . Będą łagodniejsze i nie będą zachodziły na drzwi od pokoju.


a gdzie będziecie miel piec ??? i jak z przejściem do garażu ??
Link do komentarza
Cytat

Murarze namawiali mnie do tego abym obniżył sufit do 2,6 m i ne robił go na 2,7 bo 2,6 to jest już wysoko ,jednak po Waszych wypowiedziach o podwyższaniu i o tym ,że wysokie wcale nie oznacza "brzydkie" zostaję przy 2,7 . Wątpliwości miałem dlatego ,że mieszkam z rodzicami w domu w którym suft jest na wysokości 2,4m i to mi się wydawało wsam raz a tu będzie o 30cm wyżej.



Przepraszam że sie wtrącam ale dlaczego nie budujecie zgodnie z projektem ?? Mam na myśli słupy, które są między oknami w salonie, Te słupy idą od samej ławy przez ścianę fundamentową i łączą sie nadprożem gdzie następnie wchodzą w to słupki w ścianie kolankowej a następnie łączy sie to z wieńcem.
I Ostatnie pytanie czemu nie lejecie nadproży ?
Link do komentarza
Jeżeli chodzi o centralne to robimy je w garażu który będzie podzielony na dwa pomieszczenia . Od frontu to będzie kotłownia a z tyłu pomieszczenie gospodarcze .Moja działka jest działką rolną a nie budowlaną i zgodę dostałem na zabudowę gospodarczą co oznacza,że oprócz domu "muszę "pobudować budynek gospodarczy.A sam (budynek gospodarczy)będzie budowany w póżniejszym terminie i będzie dwustanowiskowy icon_smile.gif . Nadproża są zalane , jak widać na zdjęciach cegła na nadprożach położona jest na sztorc z jednej i drugiej strony w środku jest zbrojenie zalane betonem i wyżej jest zamurowane cegłą . Jeżeli chodzi o słupy to jutro to wyjaśnię , chociaż widziałem na zdjęciach innej Agatki ,że też nie były zalewane .
Link do komentarza
Cytat

Jeżeli chodzi o centralne to robimy je w garażu który będzie podzielony na dwa pomieszczenia . Od frontu to będzie kotłownia a z tyłu pomieszczenie gospodarcze .Moja działka jest działką rolną a nie budowlaną i zgodę dostałem na zabudowę gospodarczą co oznacza,że oprócz domu "muszę "pobudować budynek gospodarczy.A sam (budynek gospodarczy)będzie budowany w póżniejszym terminie i będzie dwustanowiskowy icon_smile.gif . Nadproża są zalane , jak widać na zdjęciach cegła na nadprożach położona jest na sztorc z jednej i drugiej strony w środku jest zbrojenie zalane betonem i wyżej jest zamurowane cegłą . Jeżeli chodzi o słupy to jutro to wyjaśnię , chociaż widziałem na zdjęciach innej Agatki ,że też nie były zalewane .


Wszystko jest dla mnie zrozumiałe poza tymi słupami w ścianie od salonu.
Jak do tej pory nie spotkałem Agatki na zdjęciach bez tych słupów, są dość ważnym elementem konstrukcyjnym domu.
Nie żebym sie czepiał ale właśnie po to jest forum. Proponuje dokładne sprawdzenie tego, czy aby to nie jest błąd ???
Link do komentarza
A więc tak:
wyjaśniłem dzisiaj kwestię tych słupów co są nie zalane (a powinny być)i murarz powiedział mi , że ja zdecydowałem się na strop lany a nie na teriwa i dlatego też u mnie scianami które będą przenosiły te większe opciążenia będą to sciany od jadalni,tarasu a z drugiej od małego pokoju - to jeżeli chodzi o kwestię stropu nad salonem . Wielkość kratownicy jaka tam będzie , będzie uzgodniona z kierownikiem-inspektorem budowy. W Agatkach w których jest kładziony strop teriwa tymi scianami są ta z trzema oknami gdzie większość opciążeń wezmą na siebie te belki bo w tą stronę układane są teriwa , taką mają właśnie funkcję i ta od kominka . Na zdjęciach u KATASIAKA widać ,że też nie ma tych belek.
Link do komentarza
Siemka :
Czy Możecie mi podać w miarę dokładnie, ile potrzebne jest cegły porotermu 25 i 11,5 na scianki działowe . Wiem , że na początku forum JOWITA już podała ilości , ale to są obliczenia jakiegoś składu budowlanego a nie z natury.Potrzebne są mi te dane bo kasę potrzebną na stan surowy otwarty mam dosyć skrupulatnie wyliczoną a okazuje się , że trochę mi tych cegiełek braknie i nie wiem ile grosza będę musiał skombinować . Buduję Agatkę z garażem jednostanowiskowym i scianą kolankową podniesioną o jedeną cegłę .Ilości jakie kupiłem zaczynając budowę to:
poroterm 25 - 2300 szt
-//- 11,5 - 500 szt
A to postepy na mojej budowie:

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Witam wszystkich "Budowniczych"
z wielką radością oglądam Wasze zdjęcia z Waszych budów i patrzę jak powstają bliźniacze domy naszego przyszłego domku, my jesteśmy na etapie bardzo początkowym, zamierzamy kupić projekt i dać go do adaptacji, ale zanim nastąpi owa adaptacja (mam na myśli naniesienie naszych zmian) bardzo chcielibyśmy zobaczyć Agatkę, jak wygląda naprawdę wnętrze, tzn. chodzi o wielkość pomieszczeń.
Jesteśmy z okolic Gdańska, czy byłby ktoś tak miły i poświęcił nieco czasu przyszłym Agatkowiczom?
Link do komentarza
Cytat

A więc tak:
wyjaśniłem dzisiaj kwestię tych słupów co są nie zalane (a powinny być)i murarz powiedział mi , że ja zdecydowałem się na strop lany a nie na teriwa i dlatego też u mnie scianami które będą przenosiły te większe opciążenia będą to sciany od jadalni,tarasu a z drugiej od małego pokoju - to jeżeli chodzi o kwestię stropu nad salonem . Wielkość kratownicy jaka tam będzie , będzie uzgodniona z kierownikiem-inspektorem budowy. W Agatkach w których jest kładziony strop teriwa tymi scianami są ta z trzema oknami gdzie większość opciążeń wezmą na siebie te belki bo w tą stronę układane są teriwa , taką mają właśnie funkcję i ta od kominka . Na zdjęciach u KATASIAKA widać ,że też nie ma tych belek.




My tez kupiliśmy 2300 porotherm 25
I 11 kupiliśmy 500

Zabrakło nam 25 porotermu -palety
A 11 zostało -2 palety
Link do komentarza
Cytat

Gratulacje dla nowych agatkowiczów za postęp prac.
AGA i DAMIAN, czy możecie zamieścić więcej zdjęć z tyłu, chciał bym zobaczyć zadaszenie.


agata i sebastian dziekujemy za gratulacje, wczoraj zakończyliśmy etap krycia dachu wiec domek nabrał kształtów.
a to zdjecie zadaszenia, planujemy pod nim zrobic wielki taras. Wybraliśmy takie rozwiązanie ponieważ nie bedziemy budowali altany.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Ciekawe rozwiązanie z tym daszkiem z tyłu budynku powiększające powierzchnię zadaszonego tarasu. Nie ukrywam że sam o czymś takim myślałem tylko mam obawy że okna w salonie zostaną za bardzo przysłonięte i będzie tam ciemniej. Mam pytanie w związku z tym do AGA i DAMIAN jaka jest wasza subiektywna ocena, czy nie będzie to przeszkadzać?
Jeśli można to prosiłbym o więcej fotek tego "elementu" budowy, najlepiej z innego ujęcia, od strony garażu.
Dziękuję i pozdrawiam!!!
Link do komentarza
Cytat

agata i sebastian dziekujemy za gratulacje, wczoraj zakończyliśmy etap krycia dachu wiec domek nabrał kształtów.
a to zdjecie zadaszenia, planujemy pod nim zrobic wielki taras. Wybraliśmy takie rozwiązanie ponieważ nie bedziemy budowali altany.
[attachment=2535:20090530802.jpg][attachment=2534:20090604815.jpg]


Dzięki za fotki, bardzo fajne rozwiązanie. Minusem może być ciemny salon.
Dla mnie w Agatce tez taras jest zbyt mały ale mam miejsce na działce więc będzie duża altana.
Wieczorem przysiądę i wrzucę trochę fotek z naszego etapu.
Link do komentarza
Cytat

Dzięki za fotki, bardzo fajne rozwiązanie. Minusem może być ciemny salon.
Dla mnie w Agatce tez taras jest zbyt mały ale mam miejsce na działce więc będzie duża altana.
Wieczorem przysiądę i wrzucę trochę fotek z naszego etapu.


Jeżeli chodzi o ciemny salon to powiem szczerze, że też się tego obawiałem, ale w praktyce wyszło inaczej. Salon jest jasny, myśle że to zasluga powiekszenia okien w salonie jak i w jadalni, natomiast zadaszenie sięga do środka środkowego okna. Salon jest powiększony gdyż zlikwidowaliśmy ściankę pomiędzy pokojem a salonem. Dom jest również dobrze ustawiony do stron świata. Front domu to wschód.
A to zdjęcia zadaszenia tarasu od strony zachodniej

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Widze że większosć nowych agatkowiczów szykuje spore zmiany w projekcie co zresztą niemało kosztuje, jezeli kogoś interesują takie zmiany jak wygodniejsze i wieksze schody, zlikwidowany podcień, wieksza kotłownia (z tyłu garażu), wejście ze schodów do pokoju nad garażem i lukarna z tyłu domu, to polecam projekt DOM W RODODENDRONACH6. Poza tym rozmieszczenie jest prawie identyczne jak w Agatce. My tez długo wahaliśmy się, bo zwiedzalismy RODO u znajomego i bylismy zachwyceni, przekonała nas jedynie mniejsza powierzchnia Agatki i to że mieliśmy znajomą która za darmo naniosła zmiany.




Dawno mnie tu nie było a widzę ze grono Agatkowiczow znacznie sie powiększyło icon_smile.gif Aż milo.
My w swojej Agatce już mieszkamy od grudnia i przyznam sie szczerze ze jesteśmy bardzo zadowoleni .
Zauważyłem ze sporo moich rozwiązań i pomysłów jest przez was wykorzystywanych a rozwiązanie z kotłownią za garażem to nawet HB studio skopiowało icon_biggrin.gif Ciesze sie że moglem pomoc.
Dom jest bardzo praktyczny i tani w utrzymaniu ( koszt ogrzewania w zimie to około 240zl miesięcznie tmp min 22stopnie)
Od czasu do czasu będę tu zaglądał może będę mógł jeszcze komuś służyć pomocą
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...