Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

Cytat

Ortsul!Fajny ten projekcik -jest po prostu jak dla mnie>mam niedyskretne pytanie:ile daliście za niego?Jaką powierzchnię ma dom?



Czapi za projekt daliśmy 3500, dom ma powierzchnię użytkową (z garażem, który ma 22,7) 168, 25. Dom jest dość duży, ale to wyszło w "praniu". Miał mieć taką powierzchnię jak Agatka mniej więcej, ale koniecznie chcieliśmy zrobic kotłownię za garażem nie psując bryły (tzn. Nie wyrównując ścian garażu ze ścianami budynku). W związku z powyższym poszerzyliśmy całość o pół metra (po 25 cm z obu stron, żeby pomieszczenia jakos równomiernie powiększyć), dom jeszcze nie stoi, ale na "papirku" mi sie podoba;)

Zamówiłam juz drzewo na więźbę, u mnie jest 6,47 m3, kosztuje mnie to 4200 (650 brutto od m3)

agata_i_sebastian
dzięki za odpowiedź icon_smile.gif Przeglądam właśnie Twoje posty, bo mnie interesuje kilka rzeczy, a nie będę pytać jeśli juz pisałeś icon_wink.gif Jak nie znajdę odpowiedzi na moje pytania to pytać będę icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Dzięki Ortsul!Wczoraj wydrukowałam sobie rzuty i kombinowałam jak tu w Agatce cosik przerobić!Mnie wkurza w Agatce przejście na stryszek przez pokój icon_sad.gif U Ciebie fajnie -bo z korytarza.Ja pomyslałam czy nie zrobić przejścia z łazienki.Co o tym myślicie?Czy ktoś tak wykombinował-a może jeszcze inaczej???
No i pytanie z innej beczki:Czy jest tu ktoś z wojew. mazowieckiego ,kto pobudował(lub prawie pobudował) Agatkę???No i zechciałby coś pokazać życzliwie i "na żywo"?????
Najlepiej z okolic Warszawy(ja okolice Garwolina-około 60km od Wa-wy)
Jak tak to proszę o kontakt!!!!! icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Dzięki Ortsul!Wczoraj wydrukowałam sobie rzuty i kombinowałam jak tu w Agatce cosik przerobić!Mnie wkurza w Agatce przejście na stryszek przez pokój icon_sad.gif U Ciebie fajnie -bo z korytarza.Ja pomyslałam czy nie zrobić przejścia z łazienki.Co o tym myślicie?Czy ktoś tak wykombinował-a może jeszcze inaczej???



Czapi my tez mysleliśmy nad przejściem przez łazienkę, ale to tak samo mało praktyczne jak przejście przez pokój icon_wink.gif , choć w naszym przypadku może i by to zdało egzamin gdyby nie było wyjścia (na szczęście jest icon_smile.gif ) Pomieszczenie nad garażem przeznaczamy na pralnio-suszarnię oraz schowek na niepotrzebne rzeczy (typu ubrania, byty po sezonie). Wstawimy tam jeden grzejnik, wyłożymy jakimiś zwykłymi płytkami podłogę, będzie tam pralka, suszarka (sznurki znaczy;)), mam zamiar wstawić tam jeszcze jakąś starą wannę do namaczania czy prania chodników, tudzież innych rzeczy wymagających prania ręcznego.
Link do komentarza
Cytat

Czapi my tez mysleliśmy nad przejściem przez łazienkę, ale to tak samo mało praktyczne jak przejście przez pokój icon_wink.gif , choć w naszym przypadku może i by to zdało egzamin gdyby nie było wyjścia (na szczęście jest icon_smile.gif ) Pomieszczenie nad garażem przeznaczamy na pralnio-suszarnię oraz schowek na niepotrzebne rzeczy (typu ubrania, byty po sezonie). Wstawimy tam jeden grzejnik, wyłożymy jakimiś zwykłymi płytkami podłogę, będzie tam pralka, suszarka (sznurki znaczy;)), mam zamiar wstawić tam jeszcze jakąś starą wannę do namaczania czy prania chodników, tudzież innych rzeczy wymagających prania ręcznego.


No właśnie chciałam zrobić tam pralnię i suszarnię icon_wink.gif faktycznie:jeden grzejnik i sznurki icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

agata_i_sebastian jak tak patrzę na zdjęcia Waszego domku to chciałabym zasnąć i obudzić się jak budowa mojego będzie na tym etapie...icon_wink.gif

Dziś zamontowali mi licznik, więc już jestem spokojna o prąd:)


Fakt, jesteśmy na etapie wnętrz co bardzo cieszy. Sporo jeszcze pracy we wnątrz:
-wentylacja
-ocieplenie dachu
-regipsu na górze i dole
i cała masa wykończeń, podłogi, sztukaterie wewn. i zewn. elewacja... itd...
Planujemy sie wprowadzić w sierpniu.
Link do komentarza
agata_i_sebastian:dzięki!!!!Więcej w wiadomości prywatnej!
Mam do Was pytanko: mam dwie opcje posadowienia Agatki na działce:ale nie mam pojęcia którą wybrać.Przedstawię Wam dwa szkice.W pierwszym jest Agatka w oryginale i ta mi się najbardziej podoba,w drugim-odbicie lustrzane-ale nie mogę się do niego przekonać jakoś...Ale mam wrażenie,że to odbicie lustrzane najbardziej wykorzystałoby nasłonecznienie.W opcji pierwszej jakoś najlepiej sie czuję,ale przeczytałam,że nie warto tak ustawiać domku do kierunków świata...Co Wy na to??? Jak stoją Wasze Agatki????
Ps.Dodałam trochę zmian,ale to tylko takie luźne sugestie....Ortsul,tu coś od Ciebie ściągnęłam....

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

witam serdecznie.
wlasnie ruszamy z budową Agatki.
mam pytanie do Agaty i Sebastiana.Zastanawiam sie nad wentylacją mechaniczną z rekuperatorem, a Wy zdaje sie już macie.Ciekaw jestem jaki będzie koszt tej inwestycji?


Witam, właśnie za tydzień zaczynamy rozprowadzenie instalacji rekuperatora.
Instalacja będzie wykonany z rury spiro. Całkowity koszt instalacji, czyli materiał i robocizna wyjdzie plus minus 8 do 9 tyś zł. plus centrala wentylacyjna ze sterowaniem i nagrzewnicą wyniesie 7 tyś. zł. Urządzenie firmy Daikin
W/w koszty są niższe od cen rynkowych zarówno instalacji jak i przede wszystkim samego urządzenia (po znajomości)
Link do komentarza
Cytat

Witam
Mam pytanie odnośnie stropu w Agatce. W projekcie jest Teriva. Czy budowaliście z niej, czy może z jakiegoś innego materiału? A jeśli z innego, to dlaczego i ile mniej więcej Was to kosztowało?
Z góry dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi. icon_smile.gif
Pozdrawiam


My mamy terive, po przeliczeniu teriva czy monolityczny wyszło to samo, jedynie więcej kosztowało by deskowanie.
Link do komentarza
Przymierzam sie do kupna projektu agatki jednak z malymi zmianami.
- wydluzony garaz i tak zrobie kotlownie (musze zrobic dodatkowy komin) piec na Ekogroszek
- w pierwotne miejsce kotlowni powieksze łazienke (mały kominek wentylacyjny)
- Nie wiem jak rozwiazac wentylacje w kuchni od okapu (czekam na propozycje)
- schody na gore drewniane
- na pietrze wejscie na strych (nad garazem) przez łazienke (adaptacja na suszarnie)
Jakie ogrzewanie ? podłogowe czy grzejniki????

Buduje sie ktos albo juz sie wybudował w woj. Łódzkim. Chetnie zobacze domek w realnym swietle. Czekam na zaproszenie icon_biggrin.gif

P.s.
Moje zmiany musze zglosic podczas zakupu projektu czy osobie kotre bedzie mi robiła adaptacje?? Ile to kosztuje??
Link do komentarza
Cytat

Przymierzam sie do kupna projektu agatki jednak z malymi zmianami.
- wydluzony garaz i tak zrobie kotlownie (musze zrobic dodatkowy komin) piec na Ekogroszek
- w pierwotne miejsce kotlowni powieksze łazienke (mały kominek wentylacyjny)
- Nie wiem jak rozwiazac wentylacje w kuchni od okapu (czekam na propozycje)
- schody na gore drewniane
- na pietrze wejscie na strych (nad garazem) przez łazienke (adaptacja na suszarnie)
Jakie ogrzewanie ? podłogowe czy grzejniki????

Buduje sie ktos albo juz sie wybudował w woj. Łódzkim. Chetnie zobacze domek w realnym swietle. Czekam na zaproszenie icon_biggrin.gif

P.s.
Moje zmiany musze zglosic podczas zakupu projektu czy osobie kotre bedzie mi robiła adaptacje?? Ile to kosztuje??


Witam, mijsce na kotłownię przerobisz na łazienkę, a co z przejściem do garażu ?????????
Z wyciągiem do okapu to poczytaj forum a sie dowiesz...
rzecz gustu ale nie polecam schodów drewnianych, dobre schody co prawda nie są droższe od pieniędzy ale kosztują krocie a robić badziew to chyba sie nie opłaca.
Piec na ekogroszek nie jest raczej piecem niskotemperaturowym a podłogówka jest nisko, więc trzeba dawać wymiennik. Podłogowe ogrzewanie ma wiele zalet i wad.
Ja u siebie zrobiłem podłogówkę wszędzie tam gdzie są podłogi gresowe. Pokoje wyposażyłem w grzejniki.
Zmiany zgłaszasz do projektanta, który zrobi adaptację do warunków. Pytanie ile to kosztuje jest trudne to jak zapytać ile waży kilo pierza i kilo złomu icon_smile.gif zalezy od ciebie, co chcesz zmieniać, ile tego będzie i wreszcie jakiego znajdziesz projektanta drogiego czy taniego.
Zapraszam do siebie, wybudowałem sie mazowieckim, Grodzisk Maz.

powodzenia
Link do komentarza
Moze da sie zrobic przejscie do garazu pod schodami.
nie wiem jak te schody wygladaja w rzeczywiscosci wiec trudno mi powiedziec. Mozna jeszcze miejsce pokotlowni podzielic na wejscie do garazu a reszte polaczyc z lazienka.
Co do schodow z betonu, moze i masz racje sa bardziej wytrzymałe a drewnem tez moge je obic albo marmurem chociaz z drugiej strony schody drewniane daja wrazenie lekkich a jak bede z przeswitami to wizulanie mniej miejsca zajma. Pozyjemy zobaczymydo schodow jeszcze troche.
Poczytałem troche o ogrzewaniu podlogowym i chyba z tego zrezygnuje. Grzejniki bede w moim przypadku leprze.
Dzieki za ifnormacje.
W tym tygodniu kupuje projekt ide do architekta i on mi doradzi jak zmiany dopasowac do moich potrzeb. Ciekawe ile mnie skasuje.
Jak rusze z budowa to podesle fotki.
A moze ktos inny buduje sie w woj. Łodzkim??
Link do komentarza
agata i sebastian
A moze i do Was sie wybierzemy. W sumie to nie jest daleko.
Napisz na meila gdzie kokładnie mieszkacie a ja sprawdze na mapie ale mysle ze bedzie okolo 100km odemnie.
danielstachurski@poczta.onet.pl
Co do terminu to jeszcze sie dogadamy bo narazie na glowie mam roczek syna i własny slub icon_biggrin.gif tak wiec moze jak bedzie Wam pasowało to za jakieś 2 tyg. Napisz do mnie meila to sie umowimy na konkretny termin.
Link do komentarza
Cytat

Przymierzam sie do kupna projektu agatki jednak z malymi zmianami.
- wydluzony garaz i tak zrobie kotlownie (musze zrobic dodatkowy komin) piec na Ekogroszek
- w pierwotne miejsce kotlowni powieksze łazienke (mały kominek wentylacyjny)
- Nie wiem jak rozwiazac wentylacje w kuchni od okapu (czekam na propozycje)
- schody na gore drewniane
- na pietrze wejscie na strych (nad garazem) przez łazienke (adaptacja na suszarnie)
Jakie ogrzewanie ? podłogowe czy grzejniki????

Buduje sie ktos albo juz sie wybudował w woj. Łódzkim. Chetnie zobacze domek w realnym swietle. Czekam na zaproszenie icon_biggrin.gif

P.s.
Moje zmiany musze zglosic podczas zakupu projektu czy osobie kotre bedzie mi robiła adaptacje?? Ile to kosztuje??




To czy zmiany musisz zgłosić podczas zakupu czy nie zależy jakie zmiany będziesz nanosił w projekcie. Jeśli te zmiany są wymienione w standardowej wersji zmian dołączonej do projektu to nie musisz zgłaszać, natomiast jeśli ich tam nie ma to zaznaczasz przy zamawianiu projektu dodatkowe na jakie chcesz pozwolenie od biura
Link do komentarza
Cytat

kornel1006 dziękuje za zainteresowanie. Moj projekt ma przyjsc do mnie w piatek i z rozmowy telefonicznej z biurem HBSTUDIO wynika ze przy zabudowie salonu wystarczy tylko dozbroić strop bez przeliczeń kontrukcji a filar usunąć. Ciekaw jestem jak to wyglada u Ciebie i co zrobił projektant




Cześć i pozdrowienia. Nie było mnie długo, ponieważ prowadziłem wojnę z lokalnymi wodociągami, którą wygrałem, więc mogę już uzbroić działkę i zdać do starostwa komplet dokumentów do uzyskania pozwolenia. Straciłem ponad 2 miesiące, ale chyba najgorsze mam juz za sobą. Najgorsze dla mnie jest to, że kasa się powoli rozpływa na dokumentację, a efektóww jeszcze nie widać. Teraz po analizie sądzę, że ruszę z budową w czerwcu, ew. w pierwszej dekadzie lipca. Od tego czasu będę wrzucał jakieś fotki z mojej budowy i pewnie żalił się na różne sprawy, bo bez tego ani rusz.
Zaraz będę próbował coś wysłąć, chodzi o mój projekt. Nie jest on już końcowy. Pomiędzy kotłownią (1.7) a garażem (1.icon_cool.gif są oczywiście drzwi, tak samo z garażu do pomieszczenia gospodarczego (1.9) są drzwi. Kuchnia i łazienki - ogrzewanie podłogowe.
A teraz mam pytanko: czy jest inwestor z zachodniopomorskiego na tym forum? Jakoś nie znalazłem, ale może coś po prostu przegapiłem. Pozdro.

RYUT_PARTERU.pdf

PODDASZE_2.pdf

RYUT_PARTERU.pdf

PODDASZE_2.pdf

Link do komentarza
Cytat

Cześć i pozdrowienia. Nie było mnie długo, ponieważ prowadziłem wojnę z lokalnymi wodociągami, którą wygrałem, więc mogę już uzbroić działkę i zdać do starostwa komplet dokumentów do uzyskania pozwolenia. Straciłem ponad 2 miesiące, ale chyba najgorsze mam juz za sobą. Najgorsze dla mnie jest to, że kasa się powoli rozpływa na dokumentację, a efektóww jeszcze nie widać. Teraz po analizie sądzę, że ruszę z budową w czerwcu, ew. w pierwszej dekadzie lipca. Od tego czasu będę wrzucał jakieś fotki z mojej budowy i pewnie żalił się na różne sprawy, bo bez tego ani rusz.
Zaraz będę próbował coś wysłąć, chodzi o mój projekt. Nie jest on już końcowy. Pomiędzy kotłownią (1.7) a garażem (1.icon_cool.gif są oczywiście drzwi, tak samo z garażu do pomieszczenia gospodarczego (1.9) są drzwi. Kuchnia i łazienki - ogrzewanie podłogowe.
A teraz mam pytanko: czy jest inwestor z zachodniopomorskiego na tym forum? Jakoś nie znalazłem, ale może coś po prostu przegapiłem. Pozdro.


Dlaczego decydujecie sie na zlikwidowanie podcienia ?? Ja osobiście uważam, ze jest bardzo fajny, w lato czy na wiosnę usiąść z kawką o poranku...
A salon w oryginale i tak jest spory.
Link do komentarza
Cytat

Dlaczego decydujecie sie na zlikwidowanie podcienia ?? Ja osobiście uważam, ze jest bardzo fajny, w lato czy na wiosnę usiąść z kawką o poranku...
A salon w oryginale i tak jest spory.



Witam. Z podcienia zrezygnowaliśmy, ponieważ chcieliśmy mieć wyjście na ogród z tyłu domu a nie z boku - mamy nieciekawy widok na sąsiada. Poza tym chcieliśmy mieć naprawdę duży salon - akwarium 500-litrowe też gdzieś trzeba postawić.
Link do komentarza
Kornel1006 Ile zapłaciłeś za przerobienie projektu?? Sam projekt kosztuje około 1800zl. Najpierw kupiłeś projekt przez internet a potem wybrałeś się do jakiegoś architekta/projektanta aby go przerobił?? A moze są jakieś inne procedury??
Też bede rezygnował z podcienia ze wzglę du na sąsiada i na akwarium 250l i krewetkarium 60l.
Mam altanke to ustawię ją w rogu działki (małe zacisze i wokół piękne choinki) i też o poranku bede mogł wypić pyszną kawe ba nawet grilka bede mogł zrobić ze znajomymi icon_biggrin.gif
Aleee do tego jeszcze długa droga narazie walczę z geodetą.
Link do komentarza
Witam,

Jestem na etapie wykończeniówki i w związku z tym mam pytanie.
Czy macie grzejnik w garażu? Czy ocieplaliście jakoś specjalnie strop nad garażem, tak by izolować pomieszczenie nad nim? Czy ocieplaliście ścianę wewnętrzną garażu (tę od strony pomieszczeń mieszkalnych).

Ja nie planuję grzejnika w garażu a stop i ściąnę planuję docieplić 10 cm styropianem. Jak u Was to wygląda?

Aaa i przy okazji. Jaką grubośc posadzki (tej na styropianie) robiliście na parterze i na piętrze? Tak jak w projekcie? 5,5 i 3,5 cm?
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Jestem na etapie wykończeniówki i w związku z tym mam pytanie.
Czy macie grzejnik w garażu? Czy ocieplaliście jakoś specjalnie strop nad garażem, tak by izolować pomieszczenie nad nim? Czy ocieplaliście ścianę wewnętrzną garażu (tę od strony pomieszczeń mieszkalnych).

Ja nie planuję grzejnika w garażu a stop i ściąnę planuję docieplić 10 cm styropianem. Jak u Was to wygląda?

Aaa i przy okazji. Jaką grubośc posadzki (tej na styropianie) robiliście na parterze i na piętrze? Tak jak w projekcie? 5,5 i 3,5 cm?


Witam,

w garażu żadnych ścian nie ocieplałem, garaż będę ogrzewał, zamontowałem dwa grzejniki.
Co do posadzek to na dole dałem 15 cm styropianu i 5 lub 6 cm wylewki (nie pamiętam) natomiast na górze dałem 3 cm styropianu i 4 cm wylewki.
Link do komentarza
Cytat

Czy moglibyscie napisać jakiej szerokosci macie kolumny z przodu domu? My poszukujemy o beczułkowatym kształcie, o srednicy 40cm w najgrubszym miejscu. Jak uważacie nie beda za grube?


Witam,
Zamontowałem gotowe kolumny, które w najszerszym miejscu ma 35 cm. Poszukaj w postach wcześniej to zobaczysz jak wyglądają.
Na początku szukałem kolumn beczkowych i nie udało sie znaleść icon_sad.gif
Czy 40 cm będzie za dużo ?? rzecz gustu, wydaje mi sie, że tak.
Link do komentarza
Cytat

Kornel1006 Ile zapłaciłeś za przerobienie projektu?? Sam projekt kosztuje około 1800zl. Najpierw kupiłeś projekt przez internet a potem wybrałeś się do jakiegoś architekta/projektanta aby go przerobił?? A moze są jakieś inne procedury??
Też bede rezygnował z podcienia ze wzglę du na sąsiada i na akwarium 250l i krewetkarium 60l.
Mam altanke to ustawię ją w rogu działki (małe zacisze i wokół piękne choinki) i też o poranku bede mogł wypić pyszną kawe ba nawet grilka bede mogł zrobić ze znajomymi icon_biggrin.gif
Aleee do tego jeszcze długa droga narazie walczę z geodetą.



Witam, za projekt 1800, za architekta ze wszystkimi zmianami 3700. Robi wszystko, aż do otrzymania przeze mnie pozwolenia do rączki. Nie wiem, czy to drogo, chyba nie, ale w małych miasteczkach takie sprawy są tańsze. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Witam, za projekt 1800, za architekta ze wszystkimi zmianami 3700. Robi wszystko, aż do otrzymania przeze mnie pozwolenia do rączki. Nie wiem, czy to drogo, chyba nie, ale w małych miasteczkach takie sprawy są tańsze. Pozdrawiam.


ŁOŁ, zwaliłeś mnie z nóg !!!
Ja za wszystkie zmiany z adaptacją zaplaciłem 1000 zł. sam zaniosłem do starostwa dokumenty.
Link do komentarza
Cytat

ŁOŁ, zwaliłeś mnie z nóg !!!
Ja za wszystkie zmiany z adaptacją zaplaciłem 1000 zł. sam zaniosłem do starostwa dokumenty.




Widzę, że ceny są różne. Dzisiaj byłem u projektatnta powiedział mi za samą adaptacje projektu 3500 + 3000zł za zmiany w projekcie.
a chciałem zmienic:
- przedłużenie garażu i zrobienie styłu kotłowni
- zlikwidowanie tarasu a w to miejsce okno natomiast gdzie sa trzy okna zrobic jendo podwojne balkonowe.
- na pietrze wejscie na strych przez łazienke
- podniesienie sciany kolankowej o 2 cegly (jakies 80cm.)

Jutro podjade jeszcze do 2 innych bo ten mnie przeraza i terminy ma kosmiczne. Kazał czekac około 5 miesięcy.
Link do komentarza
Cytat

Witam,
Zamontowałem gotowe kolumny, które w najszerszym miejscu ma 35 cm. Poszukaj w postach wcześniej to zobaczysz jak wyglądają.
Na początku szukałem kolumn beczkowych i nie udało sie znaleść icon_sad.gif
Czy 40 cm będzie za dużo ?? rzecz gustu, wydaje mi sie, że tak.



Dzieki za odpowiedz.
No własnie ciezko jest znalezc te beczkowe. icon_sad.gif A ile Wasze kolumny maja w najwęższym miejscu? Znalezlismy jeszcze takie na 37 w najszerszym i 31 najwęższym.
Link do komentarza
Cytat

Nie wiem skąd jesteście ale u mnie w bardzo bliskiej okolicy stolicy sądziłem że jest drogo. Ale to co piszecie to dla mnie szok, nawet mając kase nie zapłacił bym za to tyle, za kwoty jakie wymieniasz wymieniasz to można projekt na życzenie.

pozdrawiam i życzę powodzenia w szukaniu bardziej "konkretnych" architektów.



A może jest tak, że przy dużych miastach, gdzie jest o wiele większa konkurencja jest zdecydowanie taniej? Co zrobić. Pozdro
Link do komentarza
byłem u drugiego projektanta i cennik przedstawia się tak:
- adaptacja projektu + zagospodarowanie terenu 1500zl
- Przygotowanie decyzji do wydania decyzji lokalizacji zjazdu 100zł
- adaptacja instalacji wew wod+kanalizacja + projekt istalacji zew (na terenie działki) 600zł
- adaptacja instalacji wew Elektrycznej + wew. linia zasilająca 500zł
- adaptacja instalacji c.o. 400zł
- projekt zjazdu 500zł
Zmiany w projekcie:
- podniesienie sciany kolankowej o 2 cegly
- za garazem kotlownia
- usuniecie podcienia i zrobienie na srodku okna balkonowego
- na poddaszu wejscie na strych przez lazienke
Koszt: 600-700zł (do utargowania)

Podsumowują całkowity koszt : 4200zł + vat

Szukam dalej bo jeszcze za drogo aczkolwiek juz lepiej bo za zmiany w projecie mnie liczy niz poprzedni za kazda zmiane ponad 500zł.
Link do komentarza
Witam!

Jak tak czytam jakie ceny płacicie za projekt to jestem w szoku icon_eek.gif No ale nie będę polemizować, bo ja miałam indywidualny (3,5 tys)

Kolejny etap za nami- dziś zalali nam strop icon_biggrin.gif Od jutra podlewanie, bo słoneczko daje czadu icon_cool.gif Poszło 22m betonu icon_eek.gif , znalazłam niezbyt drogi, bo 240 za metr. Tak z ciekawości spytam jekie ceny betonu są u Was? Wybraliśmy też juz blachę na dach i klinkier na kominy, około lipca będą kryć.

agata_i_sebastian na jakim etapie jesteście, bo w sierpniu chyba chcecie sie wprowadzić, prawda??
Link do komentarza
Cytat

Witam!

Jak tak czytam jakie ceny płacicie za projekt to jestem w szoku icon_eek.gif No ale nie będę polemizować, bo ja miałam indywidualny (3,5 tys)

Kolejny etap za nami- dziś zalali nam strop icon_biggrin.gif Od jutra podlewanie, bo słoneczko daje czadu icon_cool.gif Poszło 22m betonu icon_eek.gif , znalazłam niezbyt drogi, bo 240 za metr. Tak z ciekawości spytam jekie ceny betonu są u Was? Wybraliśmy też juz blachę na dach i klinkier na kominy, około lipca będą kryć.

agata_i_sebastian na jakim etapie jesteście, bo w sierpniu chyba chcecie sie wprowadzić, prawda??


Witam, my też płacilismy 240zł/m3.
Teraz jesteśmy na etapie regipsów na poddaszu i po majówce zaczynamy instalację rekuperatora. Czekamy na pierwsze płytki, które będa ułożone w kuchni, jadalni, korytarzu, łazience na dole.
Następnie podsufity podwieszane na dole i zaczynamy resztę, łazienki, podłogi w pokojach itd itp icon_smile.gif
Chcemy (musimy) wprowadzić sie do 31 sierpnia.

a oto podłoga na dole

3cfb37269ff0c501.jpg
Link do komentarza
Witam wszystkich,

Zamierzam wybudowac Agatkę i przeczytałem to forum "od deski do deski". Czy może ktoś z Was wybudował juz ten domek na Górnym Śląsku. Byłoby super miec mozliwośc zobaczenia go na żywo. Będę wdzięczny za kontakt nosek007@wp.pl
Link do komentarza
Cytat

Dzieki za odpowiedz.
No własnie ciezko jest znalezc te beczkowe. icon_sad.gif A ile Wasze kolumny maja w najwęższym miejscu? Znalezlismy jeszcze takie na 37 w najszerszym i 31 najwęższym.



Kolumny beczkowe można kupić bez większego problemu w firmie niedaleko B.Białej
Są to rury składające się z 3 części które łączy się ze sobą kładąc jedną część na drugą , oczywiście w środek wkładane jest zbrojenie.
kolumna na dole ma 30 cm a w najgrubszym miejscu 35 wysokość to ~~ 2,75 m razem z głowicami a my w projekcie mamy ok 2,66m a więc obcinamy końce rur po 5 cm i mamy gotowy wymiar. To nie jest mój dom ale te kolumny właśnie kupiłem będę je montował pod koniec miesiąca bo z murami ruszam od 18 maja . W różnych ofertach można znaleźć kolumny składające się z 5 - 6 części ale trudno jest je złożyć aby otrzymać pion ( 4-5 łączeń) a w tych są tylko 2 , do kolumn dostałem instrukcję jak je złożyć i podpowiedzi w jaki najlepszy sposób je wykończyć. Jeżeli macie pytania odnośnie firmy i namiarów na nią to piszcie z chęcią pomogę. Jak nie usuną tego postu icon_biggrin.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...