Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

  • 5 tygodnie temu...
Cytat

My zrobiliśmy bez tego podcienia, po tym gdy zobaczyłam na żywo jak mały jest ten tarasik i jak bardzo ogranicza to potem część jadalni. Wyszedł nam przez to piękny, przestronny salon, stół można rozłożyć , nawet 18 osób się mieści a normalnie stoi sobie złożony przy kuchni na 6. Zamiast podcienia zrobiłam tam duże okno tarasowe i zaraz przy nim taras pełen słońca bo dzięki temu, że nie ma podcienia więcej światła wpada do salonu icon_smile.gif))) Nie żałuję takiego rozwiązania i uważam że jest ono super.


Tez tak zrobiłam i jestem bardzo zadowolona:) icon_smile.gif

Cytat

Likwidacja spiżarki na konto większej kuchni i wiatrołapu to bardzo dobre rozwiązanie-też tak mam.W sumie jest dużo miejsca w tym domu, kto na serio robi 100 słoików na zimę(a kto w ogóle robi-tzn. ma czas;-)))???)
Ja planuję w wiatrołapie właśnie takową szafę.Mam więc pytanko do agatkowicza:czy masz w niej wydzielone miejsce na buty??Kombinuję jak tu zrobić 2w1, czyli i szafę z wieszakiem na ubrania i jakąś funkcjonalną częścią na buty...
A co do okien-sporo osób rezygnuje z tego okna w jadalni z widokiem na taras.A ja je baardzo lubię-moim ulubionym miejscem jest miejsce przy stole z widokiem właśnie na to okno icon_smile.gif No i świetnie doświetla jadalnię.Ja nieco skróciłam ciąg szafek tak aby było więcej miejsca na stół.Dość sensownie ten podcień wydziela jadalnię od salonu, ale wiadomo-każdy robi tak aby projekt był na jego miarę.Co bym zmieniła: pokój na górze(ten wąski) zmniejszyłabym na rzecz tego malutkiego(jak dzieci dorosna to się będą kłócić kto ma mieć ten większy), obniżyłabym okna na poddaszu-są jakoś nienaturalnie wysoko nad podłogą-dopiero to dostrzegłam jak zamieszkaliśmy. Zdążyłam tez wstawić okno dachowe do tego pokoiku na wprost-wczesniej zrezygnowałm i to byłby błąd....Kotłownia (z kotłem gazowym)świetnie sprawdza się jako pralnia i skład chemii.Korytarz na górze-jako suszarnia;-)....A tak w ogóle -mieszka się świetnie!!!!!



Jeżeli chodzi o spiżarnię to nie służy ona tylko do weków:) ja mam w niej całą graciarnię, tj. duże gary, roboty kuchenne, mikorfalę, przechowuję w niej ziemniaki itp, jest tam chłodniej- mam drzwi przesuwne, więc jak coś potrzebuje ze spiżarni to nie mam kłopotu. osobiście jestem bardzo zadowolona- a mieszkam już prawie 4 lata,

Teraz bym przesunęła ścianę między wiatrołapem a spiżarnię (kosztem spiżarni), ponieważ jest problem z głębokością szafy i wieszaki się nie mieszczą,
pozdrawiam wszystkich agatkowiczów

Cytat

Powalają mnie teksty wiekszości o wykończeniu za ok 200-250tys.Większość ma działki za darmo i ekipy co budują za głodowe stawki. Ja podam swoją wycenę w systemie gospodarczym. Żona zbierała wszystkie rachunki (paliwo ,narzędzia ,ubrania robocze, wywóz śmieci,każdy wkręt i gwóźdź) Wszystkie materiały sredniej i najniższej półki cenowej kupowałem sam(rabaty do 15%)
Działka 1000mkw pod miastem 120000zl ,na zadupiu bez komunikacji miejskiej i mediów miałbym za 30000zl
Stan surowy zamknięty ekipy(większość pijaczki) 180000zl garaz dwa stanowiska
Wykończony dół,góra stan deweloperski,schody bez trepów i barierek, taras bez zadaszenia, brak podbitki i klinkierów na kominach
(tynki posadzki ,hydraulikę i zabudowę poddasza robiły ekipy) resztę sam 120000zl
Podjazd polbruk 100mkw 12000zl
brama przesuwna 5m z napędem 3400zl
niwelacja terenu z odwodnieniem i szambem 2000zl
materiały na wykończenie dowoziłem za darmo busem teścia
Nie mamy płotu , koszt ponad 8000zl
Materiały na górę(kafelki panele farby,meble,zabudowy garderoby) niższa półka cenowa ok 9000zl
Drewno na schody betonowe 3500zl
Nie mamy lamp w żadnym pokoju (głupi kinkiet nad lustro kosztuje 70zl)
Na podwórku trzeba zrobić jakąś drewutnię ,chodniki,trawniki,zadaszenie tarasu,grill,drzewka . 3000zl
To wszystko zaliczamy do budżetu budowy domu
Wydaliśmy już 420000zł na budowę domu bez bajerów a ile jeszcze mam do zrobienia własnymi rękoma
Nie doliczyłem odsetek za kredyt 200000zl
Kompleksowa budowa domu to ogromne pieniądze a mieszkanie w niedokończonym domu z małymi dziećmi mordęga



Zgadzam sie w 100%, wcześniej zanim sie wybudowałam też myślałam że się wybudują za 300tys (bez działki) oczywiście szybko sie przekonałam że to były mrzonki Edytowano przez iwona k (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Z powodu zaniedbań forum ze strony męża (zadra79), postanowiłam nieco wspomóc i być może ożywić dyskusję na tematy, które dręczą "Agatkowiczów" icon_biggrin.gif Służę także pomocą, jeżeli ktoś z Was będzie chciał zobaczyć, jak wyglądają poszczególne etapy budowy. Posiadam ponad 2000 zdjęć z budowy; od wykopu fundamentów po aktualne prace wykończeniowe. Pozdrawiam icon_wink.gif
Na początek kilka zdjęć z dolnego WC.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez natala0611 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Z powodu zaniedbań forum ze strony męża (zadra79), postanowiłam nieco wspomóc i być może ożywić dyskusję na tematy, które dręczą "Agatkowiczów" icon_biggrin.gif Służę także pomocą, jeżeli ktoś z Was będzie chciał zobaczyć, jak wyglądają poszczególne etapy budowy. Posiadam ponad 2000 zdjęć z budowy; od wykopu fundamentów po aktualne prace wykończeniowe. Pozdrawiam icon_wink.gif
Na początek kilka zdjęć z dolnego WC.



Witam, mieszkam juz co prawda w Agatce, ale chętnie obejrzałabym aranżację sypialni, przymierzam się do zmiany sypialni na bardziej przytulną, wiem że każdy ma sypialnie gdzie indziej, ale i tak kilka zdjęć by mi się bardzo przydało,
z góry dziękuję i pozdrawiam
Link do komentarza
Witam, łóżko dopiero zamówiliśmy przed świętami, ma być za jakiś miesiąc. My sypialnie mamy w pokoju z balkonem. Jedyna zmiana to taka, że z sypialni mamy przejście bezpośrednio do garderoby. Urządzone pomieszczenie postaram się wrzucić jak przyjdzie łóżko i szafki nocne, póki co sama surowizna icon_smile.gif Ale chętnie zobaczę, jak pokój do spania wygląda u innych icon_biggrin.gif Pozdrawiam

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez natala0611 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam, łóżko dopiero zamówiliśmy przed świętami, ma być za jakiś miesiąc. My sypialnie mamy w pokoju z balkonem. Jedyna zmiana to taka, że z sypialni mamy przejście bezpośrednio do garderoby. Urządzone pomieszczenie postaram się wrzucić jak przyjdzie łóżko i szafki nocne, póki co sama surowizna icon_smile.gif Ale chętnie zobaczę, jak pokój do spania wygląda u innych icon_biggrin.gif Pozdrawiam



Może trochę nie na temat, ale jak wysoką macie ściankę kolankową? Tutaj dokładnie ją widać, więc będzie to dla nas dobra wskazówka. Co prawda zmuszeni byliśmy wybrać inny projekt, bo Agatka jest za szeroka na naszą wąską działkę, ale po dodaniu kolumn nasz domek też zyska ten dworkowy charakter, którym jestem zachwycona.

Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
[quote name='Ewa i Jacek' date='5.01.2015, 19:27 ' post='451760']
Może trochę nie na temat, ale jak wysoką macie ściankę kolankową? Tutaj dokładnie ją widać, więc będzie to dla nas dobra wskazówka. Co prawda zmuszeni byliśmy wybrać inny projekt, bo Agatka jest za szeroka na naszą wąską działkę, ale po dodaniu kolumn nasz domek też zyska ten dworkowy charakter, którym jestem zachwycona.

Pozdrawiam icon_smile.gif

Witam, ścianka kolankowa została podniesiona o 3 pustaki, dzięki temu osiągnęliśmy teraz całe 96 cm ŚCIANY icon_smile.gif
Tylko pokój nad garażem, jest nieco niższy, ponieważ tam ściankę podniosły nam 2 pustaki.
Oczywiście trzeba pamiętać o odpowiednim przedłużeniu krokwi dachu, bez tego wyjdzie stodoła icon_eek.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez natala0611 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cześć wszystkim icon_smile.gif

Mam nadzieję, że nie wyrzucicie mnie z forum icon_wink.gif , bo zmuszona byłam (jak już wcześniej pisałam) do wyboru innego projektu, a to dlatego, że Agatka była za szeroka - moja działka jest szeroka na 15,5 m. Chcę dodać jeszcze zadaszony wykusz w jadalni, więc dlatego nie ma szans by Agatka się zmieściła, nawet po wybudowaniu domku bezpośrednio przy granicy działki. Dodamy kolumny pod balkonem i zyskamy dworkowy charakter. Jedna ze stron musi być u nas bez okien (ta przy granicy), a chciałam okno w łazience, no i kotłownia musiała być duża (jeśli ekogroszek) i dlatego wybór padł na projekt APOLLO na paliwo stałe z pracowni Archiportal.
Chciałabym jednak tu zaglądać i inspirować się Waszymi pomysłami, tym bardziej, że układ salonu oraz kuchni ze spiżarnią jest podobny. A zaglądam na to forum już chyba ze dwa latka. Projekt mamy i jesteśmy w trakcie załatwiania "papierologii".
Nie myślcie, że chcę kogoś odwieść od budowania Agatki, bo nie o to mi chodzi icon_smile.gif
Po prostu dzielę się swoją przygodą z budowaniem z AGATKOWICZAMI, bo od Agatki wszystko się zaczęło... tzn. zaczęły się marzenia o własnym domku.

A oto link do naszego projektu Apollo na paliwo stałe - LUSTRO

http://extradom.pl/projekt-domu-apollo-pal...OE1054?lustro=1
Link do komentarza
Cytat

Cześć wszystkim icon_smile.gif

Mam nadzieję, że nie wyrzucicie mnie z forum icon_wink.gif , bo zmuszona byłam (jak już wcześniej pisałam) do wyboru innego projektu, a to dlatego, że Agatka była za szeroka - moja działka jest szeroka na 15,5 m. Chcę dodać jeszcze zadaszony wykusz w jadalni, więc dlatego nie ma szans by Agatka się zmieściła, nawet po wybudowaniu domku bezpośrednio przy granicy działki. Dodamy kolumny pod balkonem i zyskamy dworkowy charakter. Jedna ze stron musi być u nas bez okien (ta przy granicy), a chciałam okno w łazience, no i kotłownia musiała być duża (jeśli ekogroszek) i dlatego wybór padł na projekt APOLLO na paliwo stałe z pracowni Archiportal.
Chciałabym jednak tu zaglądać i inspirować się Waszymi pomysłami, tym bardziej, że układ salonu oraz kuchni ze spiżarnią jest podobny. A zaglądam na to forum już chyba ze dwa latka. Projekt mamy i jesteśmy w trakcie załatwiania "papierologii".
Nie myślcie, że chcę kogoś odwieść od budowania Agatki, bo nie o to mi chodzi icon_smile.gif
Po prostu dzielę się swoją przygodą z budowaniem z AGATKOWICZAMI, bo od Agatki wszystko się zaczęło... tzn. zaczęły się marzenia o własnym domku.

A oto link do naszego projektu Apollo na paliwo stałe - LUSTRO

http://extradom.pl/projekt-domu-apollo-pal...OE1054?lustro=1



Projekt fajny, ale rozmieszczenie okien w elewacji marne. Można spokojnie doświetlić poddasze oknami (nawet balkonowymi) w szczytach domu i jednocześnie zrezygnować z okien połaciowych co jest tańsze inwestycyjnie i eksploatacyjnie, dostarczają więcej światła i jest trwalsze. Ponadto poddasze się nie przegrzewa jak przy oknach połaciowych.
Link do komentarza
Cytat

Projekt fajny, ale rozmieszczenie okien w elewacji marne. Można spokojnie doświetlić poddasze oknami (nawet balkonowymi) w szczytach domu i jednocześnie zrezygnować z okien połaciowych co jest tańsze inwestycyjnie i eksploatacyjnie, dostarczają więcej światła i jest trwalsze. Ponadto poddasze się nie przegrzewa jak przy oknach połaciowych.




Tak, tak...
Co do okien, to rezygnujemy z okien dachowych w w pokojach sąsiadujących z garderobą i dajemy je na ścianie szczytowej. Z drugiej strony nie możemy jednak tak zrobić, bo ta ściana szczytowa będzie usytuowana bezpośrednio przy granicy działki i tam okien być nie może :( Zatem okna połaciowe w łazience i w jednym z pokoi muszą zostać. Takie są uroki działki poniżej 16 m.
Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
[quote name='gawel' date='13.01.2015, 14:02 ' post='453284']
Z tego co mi sie wydaje , i niech mnie ktoś poprawi odległość od okna do ogrodzenia powinna być nie większa niż 4m ale odległość mierzy się od krawędzi okna do ogrodzenia.


"Standardowe odległości od granicy działki, w jakich można postawić dom, nie uległy zmianie. Budynek nadal można wybudować w odległości nie mniejszej niż:
3 m od granicy działki, gdy dom jest zwrócony w stronę granicy ścianą bez otworów,
4 m od granicy działki, gdy dom jest zwrócony do granicy działki ścianą z otworami okiennymi i drzwiowymi.

Najistotniejsze zmiany dotyczą jednak działek węższych niż 16 m.

W takich przypadkach dopuszcza się sytuowanie budynku:
W odległości nie mniejszej niż 1,5 m od granicy działki, gdy dom jest zwrócony w stronę granicy ścianą bez otworów

lub

Bezpośrednio przy granicy działki."

Dom z ociepleniem - 10,14 + wykusz - 0,9 = 11,04

Działka: 15,5- 11,04= 4,46 (zostaje nam na odstęp od drugiego sąsiada, stroną z oknami).


No i my się na to złapiemy. Rozmawiałam już z architektem, no i na razie jesteśmy na dobrej drodze. W gminie powiedziano mi, że decyzja o warunkach zabudowy też będzie pozytywna. Zostaje tylko nanieść wszystko na mapę i złożyć o pozwolenie i tu trzymać kciuki, by było wszystko ok. icon_smile.gif Edytowano przez Ewa i Jacek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Od ściany z otworem okiennym do granicy działki.
Przy wymiarowaniu "na styk" zwiększenie grubości docieplenia powyżej tego co w projekcie (zgłoszeniu) może być już problemem.


ale Jak okno jest na parterze to mierze prostopadle do granicy i ok a jak będzie to okno na kondygnacji to czy też tak samo czy do lini nad ogrodzeniem że tak powiem w powietrzu.

Cytat

Liczy się od ściany w której są otwory, a nie od otworów w tej ścianie (skierowanej ku granicy).
Wynika to z przepisów p.poż.
Mało tego, ta ściana musi być wykonana jako ściana oddzielenia p.poz.


Dzikięki , jak zawsze krótko i n na temat i zgodnie z prawdą (w gratisie) icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Ja trochę zmienię temat. Mam prośbę do tych, którzy mają rekuperator w agatce z garażem. Czy możecie naszkicować lub napisać w których miejscach macie nawiewy i wywiewy, w którym miejscu stoi rekuperator, jakimi rurami (sztywnymi czy miękkimi) jest rozprowadzane powietrze.
Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Bazuję na tym:

Cytat

§ 12.

5. Odległość od granicy z sąsiednią działką budowlaną nie może być mniejsza niż:

2) 4 m do zwróconego w stronę tej granicy otworu okiennego umieszczonego w dachu lub połaci
dachowej.



Cytat

.... bo od czego są ogniomury w zabudowie "szeregowej" pomiędzy modułami?



Bo budynki (moduły) nie są (albo nie będą) na jednej działce ? Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

witam agatkowiczów....a co tu taka cisz,żadnych zdjęć,relacji z budowy,troszkę szkoda bo bardzo lubie podglądać wasze inspiracje...my juz powoli szykujemy sie do malowania ścian,meble w kuchni sie robią,,,no i tak po woli mam nadzieje zblizamy sie do konca....pozdrawiam Was serdecznie




No nareszcie ktoś się odezwał icon_biggrin.gif My jesteśmy na podobnym etapie, też czekamy na meble do kuchni, do pomalowania został korytarz i kuchnia i też czekamy na tą chwilę, kiedy wreszcie zamieszkamy w Agatce!!!
A na dzień dzisiejszy salon wygląda tak:

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

witam agatkowiczów....a co tu taka cisz,żadnych zdjęć,relacji z budowy,troszkę szkoda bo bardzo lubie podglądać wasze inspiracje...my juz powoli szykujemy sie do malowania ścian,meble w kuchni sie robią,,,no i tak po woli mam nadzieje zblizamy sie do konca....pozdrawiam Was serdecznie


Witam. Dzięki, że wstawiłaś zdjęcie kominka /jak możesz jeszcze jakieś zdjęcie z boku, to było by fajnie/ my też tak będziemy robić kominek i wszędzie szukamy, podglądamy.
Napisz jak możesz czym jest kominek zabudowany, płytami , rigipsami, czy może cały jest z cegły. Ile macie zrobionych komór, czy macie jakieś rozprowadzenie ciepła.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Ja trochę zmienię temat. Mam prośbę do tych, którzy mają rekuperator w agatce z garażem. Czy możecie naszkicować lub napisać w których miejscach macie nawiewy i wywiewy, w którym miejscu stoi rekuperator, jakimi rurami (sztywnymi czy miękkimi) jest rozprowadzane powietrze.
Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Pozdrawiam



Czy nikt nie montował rekuperatora w Agatce? sad.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam. Dzięki, że wstawiłaś zdjęcie kominka /jak możesz jeszcze jakieś zdjęcie z boku, to było by fajnie/ my też tak będziemy robić kominek i wszędzie szukamy, podglądamy.
Napisz jak możesz czym jest kominek zabudowany, płytami , rigipsami, czy może cały jest z cegły. Ile macie zrobionych komór, czy macie jakieś rozprowadzenie ciepła.
Pozdrawiam



Kominek jest w całości murowany ze starej cegły od środka wyłożony specjalną wełną do zabudowy kominków. Są dwie komory i rozprowadzenie ciepła na górę. Jak nie zapomnimy to na weekend zrobimy zdjęcia z boku icon_lol.gif
Link do komentarza
witam,
na początku stycznia obiecałam zdjęcia sypialni - niestety na dzień dzisiejszy nadal czekamy na meble jak i na same łóżko :(
Tymczasem wrzucam zdjęcia pokoju nad garażem (wg projektu - strych). Być może pomoże to komuś odpowiedzieć na często powtarzające się pytanie: czy i o ile podnosić ściankę kolankową nad garażem. My podnieśliśmy ową ściankę o 2 pustaki - wyszedł całkiem spory pokój, w którym na razie stoi nasz "roboczy narożnik" icon_smile.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez natala0611 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

No nareszcie ktoś się odezwał icon_biggrin.gif My jesteśmy na podobnym etapie, też czekamy na meble do kuchni, do pomalowania został korytarz i kuchnia i też czekamy na tą chwilę, kiedy wreszcie zamieszkamy w Agatce!!!
A na dzień dzisiejszy salon wygląda tak:[attachment=20899:DSCF2462.JPG]




Fantastyczny kominek Super icon_smile.gif)))
Link do komentarza
Cytat

Fantastyczny kominek Super icon_smile.gif)))



Dziękujemy. Mieliśmy wiele obaw przed rozpoczęciem kominka z cegły. Było wiele opcji. Kominek jest z prawdziwej starej cegły, którą czyściliśmy i czyściliśmy a robota szła jak "krew z nosa" icon_confused.gif Mówiliśmy, że trzeba było zrobić z płyty, ale efekt końcowy zaskoczył wszystkich. I teraz wiemy, że warto było icon_lol.gif
Link do komentarza
Bardzo dziękuje za miłe słowa. Planuje wstawić tam jeszcze trzy ikeowskie białe komody MALM - narastająco od najwyższej do najniższej, tak aby ta najniższa kończyła się pod skosem. Ale to może na lato...
Oświetlenie stołu jadalnego mamy już wybrane. Są to chromowane zwisające kule, które mają pasować zarówno do ogromnej nowoczesnej (bardzo popularnej ostatnio) lampy podłogowej oraz do plafolu, który na chwile obecną wybraliśmy firmy AZZARDO model LUVIA, choć nie jest to ostateczna decyzja. Po prostu ten plafon pasuje nam do reszty. Wszystko jest na szczęście łatwo dostępne i nie drogie. Największy problem mamy niestety z doborem odpowiednich kolorów do salonu...

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez natala0611 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam. Kominek już na gotowo, czy coś myślicie jeszcze z nim robić.
Pozdrawiam Witam serdecznie ewamariusz.Na kominku położony jest biały baranek,ale na zdjeciach tego nie widac,do kominka chcemy jeszcze dodac portal kominkowy...marzy nam sie cos takiego jak na zdjeciu, tylko nie w tym kolorze,ale do tego to jeszcze daleko,na razie sa wazniejsze wydatki icon_biggrin.gif pozdrowienia


DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Bardzo dziękuje za miłe słowa. Planuje wstawić tam jeszcze trzy ikeowskie białe komody MALM - narastająco od najwyższej do najniższej, tak aby ta najniższa kończyła się pod skosem. Ale to może na lato...
Oświetlenie stołu jadalnego mamy już wybrane. Są to chromowane zwisające kule, które mają pasować zarówno do ogromnej nowoczesnej (bardzo popularnej ostatnio) lampy podłogowej oraz do plafolu, który na chwile obecną wybraliśmy firmy AZZARDO model LUVIA, choć nie jest to ostateczna decyzja. Po prostu ten plafon pasuje nam do reszty. Wszystko jest na szczęście łatwo dostępne i nie drogie. Największy problem mamy niestety z doborem odpowiednich kolorów do salonu...



To środkowe zdjęcie też mam w swoim katalogu pod tytułem "Inspiracje" icon_smile.gif, ale tego z tymi kulami nad stołem jadalnianym nie miałam. Te chromowane kule są bardzo ładne, czy ktoś się orientuje jakiej to firmy? Gdzie to można znaleźć?
Link do komentarza
Cytat

To środkowe zdjęcie też mam w swoim katalogu pod tytułem "Inspiracje" icon_smile.gif, ale tego z tymi kulami nad stołem jadalnianym nie miałam. Te chromowane kule są bardzo ładne, czy ktoś się orientuje jakiej to firmy? Gdzie to można znaleźć?



witam, potrójne kule o różnej wysokości są dostępne od ręki w Castoramie za 171.00zł, lub w OBI za podobną cenę. Natomiast istnieje możliwość zakupienia pojedynczych sztuk o tej samej wysokości, tylko potem może być problem z ich zawieszeniem - chyba że "zbierze" się je w jedną całość - tak można kupić na allegro.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witam

My małymi kroczkami zbliżamy się do zamieszkania w Agatce. Zbieramy dokumenty do odbioru a w międzyczasie kończymy kuchnię i salon.

mało praktyczna kuchnia :
-podczas smażenia nie można zmywać garów bo coś chlapnie do oleju
-za wąski okap nie wyłapie oparów oleju i szafki będą brudne od góry
-za wysoko półki pierwszego rzędu(chyba że jesteście koszykarzami) icon_smile.gif

plus za indukcję


Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...