Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

Cytat

Agatka119 > bardzo podoba mi się taki okap jaki wybraliście. Ja mieszkam w agatce już rok, ale nadal nie mam okapu, bo chcę właśnie taki, a mąż uważa, że jest nie praktyczny. Proszę napisz, jak się on sprawdza w użytkowaniu, czy mocno widać na nim tłuszcz po każdym smażeniu? Czy musisz czyścić go codziennie?




witam, bardzo jestem zadowolona z tego okapu- okap firmy AMICA. Naprawdę fajnie pochłania, ładnie się prezentuje (każdy kto przychodzi do nas zawsze zwraca na niego uwagę) i nie zamieniła bym go na inny. Myślę, że brudzi się jak każdy inny, ale jakoś nadmiernie często go nie czyszczę. Jedynie przy każdorazowym zamykaniu widać paluchy, ale to też nie problem - przecieram ściereczką z mikrofibry i okap się świeci jak nowy:) POLECAM.icon_smile.gif za niedługo wrzucę zdjęcia z innych pomieszczeń, pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam. Fajną masz tą ścianę w salonie. Z czego ją zrobiłeś.
Pozdrawiam


jest to kamień california rock kolor grafit firmy stonel nie dostępny w obi anie nomi szukaj w mrówce tam dostałem ten wzór kamienia elewacyjnego trochę ciężki do ułożenia nie równe płytki forma robi swoje zdarzają się łuki wystarczy robić przerwy na oko wyrównać i będzie ok łap poziom od pierwszej warstwy otwieraj większość paczek zanim zaczniesz układać bo są cięte na 30 cm 20cm przez producenta i zdarzają się złamane najprawdopodobniej przy transporcie lepiej użyć na starty lub końcówki wygodniej kłaść ale efekt odbitego światła w realu robi wrażenie dlatego tez proponuje zawiesić sufit u mnie 20 cm po skończeniu zmniejszył bym wysokość do 12-15 od sufitu sporo halogenów od strony kamienia daje efekt a sufit na 20 cm przytłacza salon dlatego bym go podniósł do 12 lub 15 było by idealnie
Link do komentarza
Właśnie zacząłem "przygodę" z budową Agatki z garażem dwustanowiskowym. Na razie mam zdjęty humus, wytyczony budynek i zrobione zbrojenia. Czekam teraz na właściwą pogodę aby można było kopać dół pod ławę. Mam jednak pewną niewiadomą. Otóż na rzucie fundamentów, w miejscu gdzie mają zaczynać się schody w środku jest taki prostokąt (w załączniku zaznaczone na czerwono). Czy możecie napisać co to jest?

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

SALON i kotłownia zakończone



mogę wiedzieć po co w salonie na środku sufitu jest ta lampa? Tym bardziej, że jest sufit podwieszany z zamontowanym oświetleniem.

Salon to miejsce, które powinno być przytulne; światła przytłumione, boczne, lampy podłogowe, kinkiety.

To cecha typowo polska; w każdym pomieszczeniu trzeba walnąć lampę na środku sufitu, najlepiej z żarówkami "setkami", żeby biło po oczach.
Link do komentarza
Cytat

Otóż na rzucie fundamentów, w miejscu gdzie mają zaczynać się schody w środku jest taki prostokąt (w załączniku zaznaczone na czerwono). Czy możecie napisać co to jest?



Fundament schodów.

Cytat

To cecha typowo polska; w każdym pomieszczeniu trzeba walnąć lampę na środku sufitu, najlepiej z żarówkami "setkami", żeby biło po oczach.



Raczej ogólnoświatowa, mająca swoje uzasadnienie (praktyczne).
Link do komentarza
Cytat

Raczej ogólnoświatowa, mająca swoje uzasadnienie (praktyczne).


Nie zgadzam się. W wielu miejscach już byłam i jeśli ktoś miał lampę na środku salonu, to taką, która kierowała światło w dół, lub je rozpraszała. Za to w każdym polskim domu, lampa oślepiająca, musi być. Taka tradycja icon_razz.gif
Link do komentarza
Cytat

mogę wiedzieć po co w salonie na środku sufitu jest ta lampa? Tym bardziej, że jest sufit podwieszany z zamontowanym oświetleniem.

Salon to miejsce, które powinno być przytulne; światła przytłumione, boczne, lampy podłogowe, kinkiety.

To cecha typowo polska; w każdym pomieszczeniu trzeba walnąć lampę na środku sufitu, najlepiej z żarówkami "setkami", żeby biło po oczach.



Nie kalaj swojego gniazda, bo nieładnie. Gdybyś była u mnie też byś tak zapytała, bo mam podobnie, ale tylko na pozór.
Otóż muszę Ci powiedzieć, że to z czystej wygody. Już gdzieś pisałem, że mam w salonie 6 obwodów oświetleniowych i zrobiłem tak po dogłębnej analizie różnych potrzeb, z jakimi się w życiu zetknąłem. Mogę załączać niezależnie lampy (halogenki) leżące przy kazdej ze ścian, mogę załączyć nastrojowe oświetlenie listew LED-owych, mogę też lampę na środku, z regulowaną jasnością w dodatku. Wszystko według potrzeb w danej chwili.

I naprawdę, tego nie widać na zdjęciach.
Link do komentarza
Cytat

mogę wiedzieć po co w salonie na środku sufitu jest ta lampa? Tym bardziej, że jest sufit podwieszany z zamontowanym oświetleniem.

Salon to miejsce, które powinno być przytulne; światła przytłumione, boczne, lampy podłogowe, kinkiety.

To cecha typowo polska; w każdym pomieszczeniu trzeba walnąć lampę na środku sufitu, najlepiej z żarówkami "setkami", żeby biło po oczach.



Masz racje co do przytulnego salonu taki tez ma byc ale w danej chwili dlatego jest tam zamontowany kominek a co do oswietlenia to sa tam 3 obwody jak chce sie miec rzadany przytulny salon wlacza sie lampy na sam kamien i mam delikatne oswietlenie natomiast jak potrzeba rozjasnic bardziej salon wlacza sie dodatkowe swiatlo akurat na zdjeciu widac odpalone wszystkie obwody a zerandol ma tylko 35 watt mocy calkowitej wiec nie oslepia
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Wszystko pieknie!Az mi sie humor poprawia jak patrze na takie zdjecia.Gratuluje tak cudownego domku!!! Ja jeszcze dlugo poczekam na swoj, ale juz cos sie dzieje.We wtorek zalewamy lawy.Strasznie oblezenie we wszystkich firmach z betonem i niestety musimy czekac!Pozdrawiam!

A to kika zdjec z poczatkowych etapow.Wszyscy daja juz z wykonczen to ja zaczne od poczatku! Moze sie ktos dolaczy jakis nowy Agatkowicz-icon_smile.gif Milo bedzie!!!


DSC01446.jpg



DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witam po długiej nieobecności na forum. Jak wcześniej pisałam w agatce mieszkamy ponad pół roku, mieszka się świetnie. Poniżęj przedstawiam fotki naszego wnętrza i prawie ukończonej już elewacji. Na górze mamy trzy spore pokoje, pralnio-suszarnie, łazienkę i garderobę.Pozdrawiam



Jak planujecie wykończyć schody od frontu. Też mamy okrągłe i nie za bardzo wiemy co teraz z tym zrobić żaden znany nam płytkarz nie chce tego robić bo boi się efektu końcowego. Na wszelki wypadek ostatniego stopnia nie wylaliśmy, może kostką obłożymy jak się da.
Link do komentarza
Cytat

Jak planujecie wykończyć schody od frontu. Też mamy okrągłe i nie za bardzo wiemy co teraz z tym zrobić żaden znany nam płytkarz nie chce tego robić bo boi się efektu końcowego. Na wszelki wypadek ostatniego stopnia nie wylaliśmy, może kostką obłożymy jak się da.


icon_eek.gif
to chyba znacie bardzo kiepskich płytkarzy, albo robić im się nie chce (albo jedno i drugie) icon_rolleyes.gif
wystarczy dobrać odpowiednie płytki; im mniejsze, tym łatwiej i efekt ładniejszy.

tu masz na okrągło

rustykalnie na okrągło


przy okazji jest więcej opcji wykończenia, nie tylko płytki i kostka. Edytowano przez solange63 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

icon_eek.gif
to chyba znacie bardzo kiepskich płytkarzy, albo robić im się nie chce (albo jedno i drugie) icon_rolleyes.gif
wystarczy dobrać odpowiednie płytki; im mniejsze, tym łatwiej i efekt ładniejszy.

tu masz na okrągło

rustykalnie na okrągło


przy okazji jest więcej opcji wykończenia, nie tylko płytki i kostka.




Na zdjęciach nie wygląda to źle, ale byłem oglądać na 2 budowach i z bliska to już tak ładnie nie jest wszystkie płytki są docinane i szlifowane i to niestety widać że ta krawędź jest inna. A z fachowcami masz rację nie chce im się bo dużo grzebania z tym jest i albo podają cenę z kosmosu albo wcale się nie podejmują.
A ma ktoś z granitu zrobione może?
Link do komentarza
Cytat

Witam po długiej nieobecności na forum. Jak wcześniej pisałam w agatce mieszkamy ponad pół roku, mieszka się świetnie. Poniżęj przedstawiam fotki naszego wnętrza i prawie ukończonej już elewacji. Na górze mamy trzy spore pokoje, pralnio-suszarnie, łazienkę i garderobę.Pozdrawiam



BeaTom - chyba mamy podobny gust, jeżeli chodzi o sufity podwieszane i parę innych rozwiązańicon_smile.gif
Poniżej zdjęcia surowizny od nas:

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez zadra79 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Witajcie,
Mam pytanie do tych, którzy posiadają projekt Agatki z powiększoną kotłownią i zrobili u góry przejście do pokoju nad garażem zaraz obok schodów. Jak sobie poradziliście ze słupem z dachu, który na oko ogranicza przestrzeń tego przejścia do jakiś 70-80cm (schody-słup) ? Nie jest to za mało, za ciasno?
Pozdrawiam,
Zedus
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witajcie,
Mam pytanie do tych, którzy posiadają projekt Agatki z powiększoną kotłownią i zrobili u góry przejście do pokoju nad garażem zaraz obok schodów. Jak sobie poradziliście ze słupem z dachu, który na oko ogranicza przestrzeń tego przejścia do jakiś 70-80cm (schody-słup) ? Nie jest to za mało, za ciasno?
Pozdrawiam,
Zedus


U nas jest 75cm i z chodzeniem nie ma problemów a jeśli przenosimy łóżko to przez barierki nad schodami Edytowano przez rob i anet (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam po długiej nieobecności na forum. Jak wcześniej pisałam w agatce mieszkamy ponad pół roku, mieszka się świetnie. Poniżęj przedstawiam fotki naszego wnętrza i prawie ukończonej już elewacji. Na górze mamy trzy spore pokoje, pralnio-suszarnie, łazienkę i garderobę.Pozdrawiam




BeaTom mamy pytanie odnośnie płytek w łazience. Wybraliśmy takie same, ale jak nasi kafelkarze je zobaczyli to się przerazili i od razu nam powiedzieli że są krzywe. Tylko że płytki już były kupione i nie było odwrotu. Teraz już po fakcie poczytaliśmy opinie na temat płytek z Opoczna i nie są za dobre. Cóż, mamy nadzieję że efekt końcowy będzie zadowalający. Pięknie wygląda Wasza łazienka, jak i reszta domku zresztą :-). Jak Wy oceniacie te płytki??
Link do komentarza
Cytat

Hej,

Czym izolowaliście pionowo fundamenty? Czy był to dysperbit czy coś innego? Na Allegro można znaleźć kilka gatunków dysperbitu. Czym to wszystko się różni?



Zwróć proszę uwagę na opis Dysperbitu. Fizycznie jest to grunt pod izolacje. Osobiście proponuje go jako pierwsza warstwę gruntujaca a potem wlasciwa izolacje np: cos z firmy Izohan.
Link do komentarza
Cytat

Taras icon_smile.gif


Każdemu podoba się co innego to oczywiste, ale ten róż do wszystkiego, znaczy się do domku i tarasu nie ni jak się ma.
Normalnie aż wali po oczach te róż no i jeszcze ta umbrela różowa icon_lol.gif



Cytat

Różni się przede wszystkim ceną icon_biggrin.gif

Ale jak już wybrałbym Izohana, bardziej znana firma. Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
A mnie to zestawienie kolorów pasi.
Dawno nie widziałem tak wyrafinowanej i wyważonej kompozycji, a na dodatek z takim odcieniem różu.
Ta gra kolorów - bajka, nawet w pochmurny dzień jest radośnie.

Spróbuj zamienić ten kolor na inny, a otrzymasz pospolicie poprawną kompozycję - smutną kompozycję.

Ps. Nie bez przyczyny mówi się o "różowych okularach" - tam jest optymistycznie. icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

A mnie to zestawienie kolorów pasi.
Dawno nie widziałem tak wyrafinowanej i wyważonej kompozycji, a na dodatek z takim odcieniem różu.
Ta gra kolorów - bajka, nawet w pochmurny dzień jest radośnie.

Spróbuj zamienić ten kolor na inny, a otrzymasz pospolicie poprawną kompozycję - smutną kompozycję.

Ps. Nie bez przyczyny mówi się o "różowych okularach" - tam jest optymistycznie. icon_lol.gif


Ano żebyś wiedział, mi też morda się uśmiechnęła jak popatrzyłem na te zestawienie harmonijne kolorów, icon_biggrin.gif a muszę przyznać , że jest własnie u mnie pochmurny dzień.
Link do komentarza
Cytat

eeeeeee, no bez przesady. istnieją inne, radosne kolory: limonkowy, pomarańczowy, żółty.



Ale przez takie okulary (limonkowe, pomarańczowe czy żółte) świat nie wygląda różowo icon_lol.gif

Ps. A całkiem poważnie, ten odcień różu (z lekkim fioletem) znakomicie współgra z kolorem dachu i tarasu.
Tu tylko w pierwszym "odruchu" dostajesz "po oczach" - a po jakimś czasie następuje harmonia z otoczeniem.
Kolory o których wspomniałaś, "raziłyby" cały czas, wzbudzając swoisty niepokój.

Ktoś potrafił się skutecznie bawić kolorami - jak dla mnie majstersztyk.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...