Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

Cytat

Witam wszystkich Agatkowiczów!
Cieszę się że został poruszony temat ścianki kolankowej. Niedługo będziemy przykrywać NAszą Agatkę dachem, ścianke kolankową podnieśliśmy o jeden pustak co dało wysokość 76 cm. Czytając opinię na różnych forach, gdzie za optymalna przyjmuje się wysokość 90-100cm i patrząc na Naszą ściankę, zastanawiamy sie czy nie będzie za niska. Wstępnie jesteśmy umówieni z naszą ekipą na jej podniesienie o około 25cm i mamy dylemat czy to faktycznie robić. Bardzo proszę o opinie Agatkowiczów. Zdajemy sobie sprawę, iż żeby nie zepsuć wyglądu domu będziemy musieli wydłużyc krokwie.


Można podnieść ściankę do nawet 100 cm ale pamiętaj, że po tak ekstremalnym podniesieniu wydłużenie okapu nie pomoże a nawet jeśli uda ci sie tak wydłużyć okapy to musisz je wyprzeć od ściany ze względu na zbyt ich duże obciążenie (sama ich konstrukcja może powodować uginanie sie ich w dół)
Może warto było wybudować dom z pełnym piętrm lub z dachem mansardowym jeśli dobrze nazwałem.
Link do komentarza
Cytat

Można podnieść ściankę do nawet 100 cm ale pamiętaj, że po tak ekstremalnym podniesieniu wydłużenie okapu nie pomoże a nawet jeśli uda ci sie tak wydłużyć okapy to musisz je wyprzeć od ściany ze względu na zbyt ich duże obciążenie (sama ich konstrukcja może powodować uginanie sie ich w dół)
Może warto było wybudować dom z pełnym piętrm lub z dachem mansardowym jeśli dobrze nazwałem.



Święte słowa. Dodać od siebie mogę jeszcze tyle że w zależności od regionu są ściśle uwarunkowane przepisami minimalne kąty nachylenia dachu ( wydaje mi się że chodzi o obciążenia wynikłe z np nadmiernych opadów śniegu) Podniesienie ściany kolankowej wpływa na zmianę konta. Powtórzę się pisząc że wyższa ścina kolankowa psuje proporcjonalność i estetykę budynku ale wiemy że o gustach się nie dyskutuje więc wolność Tomku w swoim domku icon_smile.gif
Link do komentarza
Witam
Od długiego czasu śledzę wątek "agatki" na tym forum, zakupiłem projekt i wedle niego snułem plany na przyszłość...
niestety-jak to w życiu bywa-sytuacja się zmieniła i muszę wybudować większy dom.
W związku z tym mam do sprzedania ten że właśnie projekt.(domek z powiększoną kotłownią i przesuniętymi schodami, garaż jednostanowiskowy o dachu dwuspadowym, patrząc od frontu domu garaż po prawej stronie)Gdyby ktoś był zainteresowany proszę o kontakt na zkrzysiek2@o2.pl
Link do komentarza
Cytat

Witam
Jako początkującemu Agatkowiczowi proponuję przeczytać cale forum od początku a lektura tego wątku odpowie na wiele pytań i sporo wyjaśni. Ale skoro już tu piszę to odpowiem na twoje pytanie. Garaż poszerzyłem o pół metra i wyrównałem jego tylną ścianę ze ścianą budynku. To wydłużenie pozwoliło na wygospodarowanie miejsca na kotłownie za garażem. A i proponuję nie zapomnieć o kominie icon_wink.gif



cześć, chcę potwierdzić problemy z kotłownią. Ja również planowałem umieścić ją za garażem, ale jednak nie zdecydowałem się na to, gdyż po maksymalnym powiększeniu garażu (z przodu i z tyłu pozostało po około 40 cm, tak aby bryła garażu nie "zlała" się z bryłą domu) kotłownia miała około 1,80 x 3,40. Mój instalator stwierdził, że to jednak za mało na kocioł na paliwo stałe. Mógłbym oczywiście powiększyć ją kosztem garażu, ale mam samochód trochę dłuższy od "malucha" i miałbym problemy ze zmieszczeniem się. Tak więc pomieszczenie z tyłu garażu zostawiłem jako gospodarcze, mała kotłownia będzie mieściła piec kondensacyjny, a w salonie będzie turbokominek. I fajnie. Pozdrawiam wszystkich. Za kilka dni wkleję na forum gotowy projekt, już po wszystkich zmianach.
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich Agatkowiczów!
Cieszę się że został poruszony temat ścianki kolankowej. Niedługo będziemy przykrywać NAszą Agatkę dachem, ścianke kolankową podnieśliśmy o jeden pustak co dało wysokość 76 cm. Czytając opinię na różnych forach, gdzie za optymalna przyjmuje się wysokość 90-100cm i patrząc na Naszą ściankę, zastanawiamy sie czy nie będzie za niska. Wstępnie jesteśmy umówieni z naszą ekipą na jej podniesienie o około 25cm i mamy dylemat czy to faktycznie robić. Bardzo proszę o opinie Agatkowiczów. Zdajemy sobie sprawę, iż żeby nie zepsuć wyglądu domu będziemy musieli wydłużyc krokwie.



cześć, ja będę podnosił ściankę do 100 i uważam, że to dobry pomysł. Sam projekt jest dosyć fajny i wdzięczny do przeróbek, ale ściana kolankowa jest za mała. Pytałem się wielu użytkowników różnych domów jednorodzinnych i prawie wszyscy, którzy nie podnieśli "kolanka" teraz tego żałują. Jeśli macie kłopot z podjęciem decyzji, to proponuję "zwiedzić" domy, które mają różnej wysokości ścianki kolankowe i samemu się przekonać jak to wygląda (włącznie z widokiem całej bryły domu, gdyż niektórzy inwestorzy rzeczywiście po podwyższeniu "kolanka" nie wydłużają dachu i nieraz ma się wrażenie, że dom jest nieproporcjonalny). Pozdro
Link do komentarza
Cytat

Witam
Chciałem prosic o informacje tych którzy zabudowali wyjscie na ogród tj. powiekszyli salon, czy trzeba przeliczac obciazenie kontrukcyjne czy wystarczy pociągnąć tylko ścianke do filara ktory jest na rogu domu (a wnenke usunac).

Prosze takze o informacje na temat tak zwanej jaskółki z drugiej strony domu (tj. od ogrodu) czy ktos robił taki zabieg.


cześć, my mamy tak właśnie powiększony salon, fajna sprawa. Co do obciążeń, to mam architekta, który zajmuje się tymi sprawami i bierze odpowiedzialność za to, żeby wszystko było przerobione zgodnie z przepisami i zasadami. Zapytam się go jutro o to i dam odpowiedź.
Link do komentarza
kornel1006 dziękuje za zainteresowanie. Moj projekt ma przyjsc do mnie w piatek i z rozmowy telefonicznej z biurem HBSTUDIO wynika ze przy zabudowie salonu wystarczy tylko dozbroić strop bez przeliczeń kontrukcji a filar usunąć. Ciekaw jestem jak to wyglada u Ciebie i co zrobił projektant
Link do komentarza
Cytat

kornel1006 dziękuje za zainteresowanie. Moj projekt ma przyjsc do mnie w piatek i z rozmowy telefonicznej z biurem HBSTUDIO wynika ze przy zabudowie salonu wystarczy tylko dozbroić strop bez przeliczeń kontrukcji a filar usunąć. Ciekaw jestem jak to wyglada u Ciebie i co zrobił projektant



Ludzie czytajcie dokładnie forum zamiast poruszać tematy które już były omawiane na forum icon_surprised.gif
Link do komentarza
Witam!Ja również mam w planie budowę Agatki,ale bez garażu.Ześwirowałam na tym punkcie...Ale ja nie o tym: mam pytanie odnośnie kotłowni:czy ktoś zdecydował się na niepowiększanie jej i ma zamiar ogrzewac dom piecem na węgiel/ekogroszek???Mój mąż pomierzył piec u znajomego(piec bez podajnika)i twierdzi,ze się zmieści(!!!).Oczywiście też wolałby większą, aby mozna było swobodnie się tam poruszać.Ale i tak robilibyśmy drzwi od zewnątrz domu,więc nie byłoby problemu z wnoszeniem opału.Czy ktoś ma taką małą kotłownię i wstawił juz do niej taki piec???Czy to niemożliwe???Wybaczcie jeśli juz ktoś zadał takie pytanie,ale przeczytałam całe forum dość "gorączkowo" i juz nie pamietam...Pozdrawiam wszystkich Agatkowiczów!!!!
Link do komentarza
Cytat

Witam!Ja również mam w planie budowę Agatki,ale bez garażu.Ześwirowałam na tym punkcie...Ale ja nie o tym: mam pytanie odnośnie kotłowni:czy ktoś zdecydował się na niepowiększanie jej i ma zamiar ogrzewac dom piecem na węgiel/ekogroszek???Mój mąż pomierzył piec u znajomego(piec bez podajnika)i twierdzi,ze się zmieści(!!!).Oczywiście też wolałby większą, aby mozna było swobodnie się tam poruszać.Ale i tak robilibyśmy drzwi od zewnątrz domu,więc nie byłoby problemu z wnoszeniem opału.Czy ktoś ma taką małą kotłownię i wstawił juz do niej taki piec???Czy to niemożliwe???Wybaczcie jeśli juz ktoś zadał takie pytanie,ale przeczytałam całe forum dość "gorączkowo" i juz nie pamietam...Pozdrawiam wszystkich Agatkowiczów!!!!



Nie znam tego rozwiaznia ale jeżeli wejście jest tylko z zewnątrz to ok . Problem polega na potęrznej ilości kurzu i pyłu. Wysypywanie suchego węgla z worków i wybieranie popiołu !!
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam!
My właśnie dołączyliśmy do klanu Agatkowiczów. Trochę tutaj ostatnio cicho, ale to pewnie efekt pory roku. icon_wink.gif Zakupiliśmy projekt Agatki z garażem jednostanowiskowym z poszerzonym pomieszczeniem c.o. Przeczytaliśmy całe forum, co natchnęło nas do kilku poważnych zmian w projekcie.
Oto one:
- lukarna od tyłu budynku zamiast okien dachowych, podobna do tej z przodu
- garaż przesunięty do tyłu - wyrównany z tyłem budynku, dodatkowo wydłużony o 124 cm
- na tyłach garażu pomieszczenie gospodarcze - planujemy piec na ekogroszek
- łazienka na parterze poszerzona o część pomieszczenia gospodarczego, a zwężona o ok 30 cm od strony wiatrołapu - poszerzony wiatrołap
- część pomieszczenia gospodarczego obok schodów wydzielona jako przejście do garażu - oddzielona od poszerzonej łazienki - dwoje drzwi i mały przedsionek
- drzwi spiżarni przeniesione na korytarz
- ścianka kolankowa podniesiona o jednego pustaka
- planujemy wentylację mechaniczną z rekuperacją
- planujemy dodać 2 stopnie schodów, tak aby obniżyć ich wysokość do ok 16,7 cm
Poniżej zamieszczam schemat parteru po zmianach.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Kasia i Adrian, czy nie prościej było znaleść inny projekt, niż wprowadzać tyle zmian ??
Czy nakładałeś rzut góry na rzut dołu ?? Wydaje mi sie że schody tak ucisnąłeś, że wyjdą bardzo małe a i tak w ori są małe. Druga sprawa, że wyjdą wg. mnnie w łazience na górze.
Wieczorkiem pozwolę sobie dopsiać coś jeszcze, teraz spadam do pracy.
Link do komentarza
Witam bardzo serdecznie icon_biggrin.gif
Tydzień temu podjęliśmy decyzje o kupnie projektu Agatka bez garażu
ciągle przeglądamy coś i liczymy i liczymy czy nam starczy many many czy czekać do przyszłego roku
chciałabym wprowadzić 2 zmiany:
1. Z tyłu domu tam gdzie jest salon chciałabym zaokrąglić ścianę i zrobić wyjście z salonu na taras
2. Chciałabym mieć taki balkonik jak z przodu, z tyłu domu właśnie nad tą ścianką okrągłą

co Wy na to?

Acha mój mąż był w szoku po wypowiedziach kobitek na tym forum
mam nadzieje ze ja też tak będę umiała wypowiadać się tak kiedyś o budowie

APEL do Agatkowiczów
Czy jest ktoś kto buduje ten domek w lubelskim?
pozdrawiam serdecznie Kasia
Link do komentarza
Cytat

Źle napisałem, nie w łazience na górze a w pokoju, który i jest wąski


Tak, to prawda, że schody powodują zawężenie pokoju na poddaszu. Dlatego m. in. chcemy dobudować tą drugą lukarnę, co powiększy ten pokój mniej więcej o to co straciliśmy na schody. Poza tym, ta wersja z przesuniętymi schodami pochodzi z HB Studio - wersja z poszerzonym pomieszczeniem c.o. więc tak naprawdę jedyną zmianę jaką wprowadzamy w schodach to dodanie dwóch schodków.
A tak w ogóle, Agatka od razu bardzo nam się spodobała ze względu na rozmieszczenie niektórych pomieszczeń, m. in. dodatkowy pokój na parterze, spiżarnia, w miarę duży salon i łazienka, którą chcieliśmy rozszerzyć o pomieszczenie c.o.
Zamieszczam rzut poddasza po zmianach jakie zamierzamy zrobić.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Tak, to prawda, że schody powodują zawężenie pokoju na poddaszu. Dlatego m. in. chcemy dobudować tą drugą lukarnę, co powiększy ten pokój mniej więcej o to co straciliśmy na schody. Poza tym, ta wersja z przesuniętymi schodami pochodzi z HB Studio - wersja z poszerzonym pomieszczeniem c.o. więc tak naprawdę jedyną zmianę jaką wprowadzamy w schodach to dodanie dwóch schodków.
A tak w ogóle, Agatka od razu bardzo nam się spodobała ze względu na rozmieszczenie niektórych pomieszczeń, m. in. dodatkowy pokój na parterze, spiżarnia, w miarę duży salon i łazienka, którą chcieliśmy rozszerzyć o pomieszczenie c.o.
Zamieszczam rzut poddasza po zmianach jakie zamierzamy zrobić.
[attachment=2097:rzut_aga...2g_nasza.GIF]




Witam. Zdecydowaliśmy się na projekt Agatki, ale chcielibyśmy nanieść takie same zmiany odnośnie schodów i kotłowni w tylnej części garażu. Mamy pytanie odnośnie zamawiania projektu tzn przesuniętego i powiększonego garażu o kotłownię. Czy powiększenie garażu robił Wam architekt z HB Studio czy w jakiś inny sposób ta zmiana została naniesiona?
Link do komentarza
Witam serdecznie Agatkowiczów!

Chciałbym korzystając z okazji zapytać tych z Was, którzy stawiali (tak jak w projekcie) komin systemowy o kierunek ustawienia czopucha? Chodzi o ten komin do kominka. Jak widać na załączonym pliku połączenie z kominem domyślnie jest skierowane na północ, a kominek stoi z boku. Czy nie lepiej dla późniejszej zabudowy i ogólnej estetyki zwrócić przyłącze w prawo bezpośrednio nad kominkiem?
Poprawcie mnie proszę, jeśli jestem w błędzie i wybaczcie jeśli gdzieś przewinął się już ten problem icon_smile.gif

Przy okazji, czy ktoś z Was postawił Agatkę w Wielkopolsce i chciałby się nią pochwalić?
Zaczynam pod Poznaniem.

Z pozdrowieniami
Rafał

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Witam serdecznie Wszystkich icon_smile.gif

Jestem po zakupie działki i w trakcie wybierania projektu. Już wiem, że na 99% będzie to Agatka z garażem. Wyboru pomogło mi dokonać to forum, a konkretnie niniejszy temat, który przeczytałem w całości (lektura na kilka dobrych godzin ale się nie poddawałem !!!). Widziałem, że powstają lub są w planach Agatki na Górnym Śląsku. To dobrze, będzie szansa zorientować się o koszty fundamentów bo z tego co się orientuję nie można ich w żaden sposób porównywać z innymi rejonami Polski.

Proszę więc o informację na temat kosztorysu dot. "śląskich" fundamentów.

Pozdrawiam i gratuluję wszystkim prac przy tworzeniu swoich Agatek.
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie Agatkowiczów!

Chciałbym korzystając z okazji zapytać tych z Was, którzy stawiali (tak jak w projekcie) komin systemowy o kierunek ustawienia czopucha? Chodzi o ten komin do kominka. Jak widać na załączonym pliku połączenie z kominem domyślnie jest skierowane na północ, a kominek stoi z boku. Czy nie lepiej dla późniejszej zabudowy i ogólnej estetyki zwrócić przyłącze w prawo bezpośrednio nad kominkiem?
Poprawcie mnie proszę, jeśli jestem w błędzie i wybaczcie jeśli gdzieś przewinął się już ten problem icon_smile.gif

Przy okazji, czy ktoś z Was postawił Agatkę w Wielkopolsce i chciałby się nią pochwalić?
Zaczynam pod Poznaniem.

Z pozdrowieniami
Rafał



Witam,
Masz rację, to jeden z błędów w projekcie:) Problem już wczesniej ktoś sygnalizował na forum. Przy okazji - jeśli stawiasz drugi komin tak jak w oryginalnym projekcie to kratkę wentylacyjną w łazience na górze będziesz miał na wysokości ok 1 m:) to kolejny problem z kominami...
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie Wszystkich icon_smile.gif

Jestem po zakupie działki i w trakcie wybierania projektu. Już wiem, że na 99% będzie to Agatka z garażem. Wyboru pomogło mi dokonać to forum, a konkretnie niniejszy temat, który przeczytałem w całości (lektura na kilka dobrych godzin ale się nie poddawałem !!!). Widziałem, że powstają lub są w planach Agatki na Górnym Śląsku. To dobrze, będzie szansa zorientować się o koszty fundamentów bo z tego co się orientuję nie można ich w żaden sposób porównywać z innymi rejonami Polski.

Proszę więc o informację na temat kosztorysu dot. "śląskich" fundamentów.

Pozdrawiam i gratuluję wszystkim prac przy tworzeniu swoich Agatek.



Witam,
ja natomiast jestem w trakcie przepisywania działki (woj. dolnosląskie, okolice Wrocławia) i projekt Agatka podoba mi się najbardziej z wszystkich i odpowiada moim wymagania. Natomiast problem u mnie tkwi w tym ze mam działkę, w której chyba brakuje 60cm zeby sie zmieścic z projektem? Czy to jest powód, żeby odrzucic ten projekt kompletnie czy poprostu trzeba sie z tym udac do architekta, zeby cos tam pozmieniał, czy jak nie do architekta to do kogo?
Poza tym jestem pod ogromnym wrazeniem wszystkich osob budujacych ten domek z tego forum ja jestm dopiero na poczatku tej drogi dlatego licze na wsparcie i dobre rady, ale mimo wszystko podziwiam i wielki SZACUN dla wszystkich budujacych i przede wszytkim dla tych co juz zbudowali!!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Po roku przeglądania projektów wybraliśmy Agatkę, będziemy ją budować pod Słupskiem. Wiemy co chcemy zmienić:
- ścianka kolankowa na 120 cm-bezdyskusyjnie!
- okna większe koniecznie
- trochę inny układ góry
- garaż równo z bryłą domu
-dach równy na całym domu - podniesiony nad garażem
Nasz dom będzie widoczny tylko od bocznej ściany garażu więc nie musi być urokliwy ale wiem, że musi być wygodny
Martwią mnie schody i to bardzo, chcę zmienić ich bieg, ale nie chcę tracić nic z pomieszczeń. Napiszcie proszę jakie zmiany wprowadziliście dotyczące schodów - w ich konstrukcji lub w czym tam jeszcze. Pozdrawiam serdecznie
Starałam się, przeczytać całe forum, aby nie zadawać niepotrzebnych pytań, ale wybaczcie fizycznie je daję rady nie mówiąc o czasie, który nie wiem gdzie przede mną ucieka icon_sad.gif
Link do komentarza
Widze że większosć nowych agatkowiczów szykuje spore zmiany w projekcie co zresztą niemało kosztuje, jezeli kogoś interesują takie zmiany jak wygodniejsze i wieksze schody, zlikwidowany podcień, wieksza kotłownia (z tyłu garażu), wejście ze schodów do pokoju nad garażem i lukarna z tyłu domu, to polecam projekt DOM W RODODENDRONACH6. Poza tym rozmieszczenie jest prawie identyczne jak w Agatce. My tez długo wahaliśmy się, bo zwiedzalismy RODO u znajomego i bylismy zachwyceni, przekonała nas jedynie mniejsza powierzchnia Agatki i to że mieliśmy znajomą która za darmo naniosła zmiany.
Link do komentarza
Witam. Oglądałam dom w rododendronach, ale niestety Agatka zwycięża kosztami, brałam pod uwagę wszystko, jak się nie ma wiele pieniędzy to trzeba się liczyć ze wszystkim. Z architektem mamy jak na razie uzgodnioną stałą stawkę za zmiany, i tak uważam, że nie są takie straszne. Chciałabym aby schody mały zmieniony kierunek i tego się trzymam zobaczymy co zaproponuje architekt. Mamy też problem z wodą i kanalizacją, dostaliśmy warunki i musimy to wszystko ciągnąć 200 metrów, ktoś na forum miał podobną przygodę z podobną odległością - moźe się odezwie i powie ile to go wyniosło. Agatka moźe by już ruszyła, ale woda zabiła nas! tyle kasy w rury i potem nieodpłatnie oddać wodociągom - rozbój w biały dzień - wyć nam się chce! Pomóżcie!!!
Link do komentarza
Witam wszystkich.
Już wkrótce zaczynam budowę Agatki, tylko mam mały zgryz. W pozwoleniu na budowę mam oryginalny projekt HB Studio, lecz w miarę czytania forum na pewno będę wprowadzał zmiany ale już w trakcie budowy. Czy ktoś z Was też tak robił, czy wszystkie zmiany robiliście u architekta. Acha i czy ktoś ma wiedzę na ile mogę sobie pozwolić przy zmianach? (chodzi mi o wyrównaniu tylnej ściany i poszerzeniu garażu tak jak Bernas)

Pozdrawiam..
Link do komentarza
Cytat

. Mamy też problem z wodą i kanalizacją, dostaliśmy warunki i musimy to wszystko ciągnąć 200 metrów, ktoś na forum miał podobną przygodę z podobną odległością - moźe się odezwie i powie ile to go wyniosło. Agatka moźe by już ruszyła, ale woda zabiła nas! tyle kasy w rury i potem nieodpłatnie oddać wodociągom - rozbój w biały dzień - wyć nam się chce! Pomóżcie!!!



Witaj, dawno się nie odzywałam, ale od października mieszkamy już w swojej Agatce. Co do wody i kanalizy to dowiedz się dokładnie jak to jest w Twojej gminie, my też ciągneliśmy spory kawałek jednak za wszystkie materiały na podstawie faktur oddała nam gmina, co do kanalizy to ma obowiązek zapłacic aż do pierwszej studzienki na Twojej posesji, woda to dobra wola. Pozdrawiam, ilona
Link do komentarza
Cytat

Po roku przeglądania projektów wybraliśmy Agatkę, będziemy ją budować pod Słupskiem. Wiemy co chcemy zmienić:
- ścianka kolankowa na 120 cm-bezdyskusyjnie!
- okna większe koniecznie
- trochę inny układ góry
- garaż równo z bryłą domu
-dach równy na całym domu - podniesiony nad garażem



Podziwiam, zmiany bardzo mocne. Jednocześnie odradzam ścianę kolankową na 120 cm i do tego wyrównany dach na całym domu, przepraszam ale to wyjdzie stodoła.
Link do komentarza
Cytat

Witaj, dawno się nie odzywałam, ale od października mieszkamy już w swojej Agatce. Co do wody i kanalizy to dowiedz się dokładnie jak to jest w Twojej gminie, my też ciągneliśmy spory kawałek jednak za wszystkie materiały na podstawie faktur oddała nam gmina, co do kanalizy to ma obowiązek zapłacic aż do pierwszej studzienki na Twojej posesji, woda to dobra wola. Pozdrawiam, ilona



Witajcie!
Tak się cieszę, że są ludzie, którzy dzielą się swoim doświadczeniem. Przeczytałam post mojemu mężowi. p.ójdzie do wodociągów, może rzeczywiście uda się dogadać co do kosztów za bądź co bądź "wodociąg". Zobaczymy.
Pozdrawiamy serdecznie
Link do komentarza
Cytat

Podziwiam, zmiany bardzo mocne. Jednocześnie odradzam ścianę kolankową na 120 cm i do tego wyrównany dach na całym domu, przepraszam ale to wyjdzie stodoła.


Witajcie
Mój mąż też się obawia budowy stodoły, ale chciałabym zrównać ściany garażu z domem, a dach mozna wtedy zrobić niżej? Tego nie potrafie sobie wyobrazić. Przed nami konsultacje z architektem, więc zobaczymy.
Pozdrawiamy
Link do komentarza
Cytat

Witajcie!
Tak się cieszę, że są ludzie, którzy dzielą się swoim doświadczeniem. Przeczytałam post mojemu mężowi. p.ójdzie do wodociągów, może rzeczywiście uda się dogadać co do kosztów za bądź co bądź "wodociąg". Zobaczymy.
Pozdrawiamy serdecznie


my na 100 % kasę dostaliśmy z gminy nie z wodociągów, podanie i faktury składalismy do wójta, bo to chyba oni dostają pieniądze z Unii.
Link do komentarza
Cytat

my na 100 % kasę dostaliśmy z gminy nie z wodociągów, podanie i faktury składalismy do wójta, bo to chyba oni dostają pieniądze z Unii.


Witajcie!
Serdecznie dziekujemy za odpowiedź. Mój mąż pójdzie do gminy. Mamy jednak pytanko, czy ciągnęliście tę kanalizę po drodze gminnej? My mamy kawałek po drodze gminnej a resztę po drodze takiej wewnętrznej, która jest jakąś tam częścią własności każdego kto ma przy tej drodze kawałek swojego pola (wierzę, że rozumiecie o co mi chodzi), docelowo bedzie to osiedle 17 domków ale jak na razie jesteśmy sami z tym problemem. Kupiliśmy tam działkę bo tam jest pięknie i spokojnie i blisko miasta, ale, no właśnie mamy problem i dodatkowe koszta. Dotarłam do ustawy o samorządach i rzeczywiście to nie powinien być nasz problem - ten cały wodociąg, ale to gmina dała nam warunki zabudowy w których to właśnie nakłada na nas obowiązek jego budowy i nieodpłatne przekazanie go gminie. Napisze jak się coś da załatwić.
Czy za robociznę taż wam zwrócili, czy tylko za materiał?
Pozdrawiamy!
Asia i Jarek
Link do komentarza
Ja po krótce napisze jak było u nas.
Wodociąg jest w drodze gminnej, nasz droga jest drogą prywatną ( taka jak napisał(a) DUDU) Gmina nie poniosła żadnych kosztów z budową wodociągu, po wybudowaniu musielismy przekazać go gminie.
Być może gmina zwraca koszt budowy jeżeli działka do której chcemy przyłączyć wodę leży przy drodze gminnej. Wydaje mi sie to mało realne, żeby podłączyli Was za free. Skoro to dla Was problem to dlaczego nie wybudujecie sobie studni ??? Zdecydowanie poniesiecie mniejszy koszt.
Link do komentarza
Cytat

Ja po krótce napisze jak było u nas.
Wodociąg jest w drodze gminnej, nasz droga jest drogą prywatną ( taka jak napisał(a) DUDU) Gmina nie poniosła żadnych kosztów z budową wodociągu, po wybudowaniu musielismy przekazać go gminie.
Być może gmina zwraca koszt budowy jeżeli działka do której chcemy przyłączyć wodę leży przy drodze gminnej. Wydaje mi sie to mało realne, żeby podłączyli Was za free. Skoro to dla Was problem to dlaczego nie wybudujecie sobie studni ??? Zdecydowanie poniesiecie mniejszy koszt.


Dajcie spokój z tą studnią, chociaż też się nad tym zastanawiałam, ale ilona i daniel napisali, że im zwrócili za wodociąg. Jak daleko ciągneliście i ile was to wyniosło?
Link do komentarza
Witam wszystkich budujących.
Wspólnie z mężem kupiliśmy projekt AGATKA ale budowę zaczynamy dopiero w maju. Teraz planujemy jakie zmiany zastosować w projekcie. W związku z tym mam pytanie, a mianowicie chodzi o wysokość ścianki kolankowej. W projekcie jest zbyt niska i zamierzaliśmy podneść ją o trzy bloczki ale znajomy powiedział że to nie jest takie proste bo zmienia się kubaturę domu i trzeba uzyskać zgodę urzędu. Czytając posty na tym forum nie widziałam żeby ktoś pisał że ma problemy z podniesieniem ścianki. Proszę więc doświadczonych budujących o pomoc. Jak poradziliście sobie z tym problemem.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Witam po przerwie!

Mam trochę zaległości icon_wink.gif , bo od listopada "cisza budowlana" u nas była icon_wink.gif Na początek chciałam opowiedzieć na pytanie agata_i_sebastian odnośnie folii kubełkowej u znajomych. Miałeś rację, mają zwykły styropian, więc pewnie dlatego kubełki sie wbiły icon_cool.gif My zostawiamy jak jest. Gratuluję kolejnego etapu - wylewek, bardzo chętnie pooglądam zdjęcia:) U nas murarze wchodzą w poniedziałek, do końca tygodnia będę miała licznik na działce wreszcie, chodzę za tym od stycznia icon_eek.gif Nie wiem jak Was, ale mnie najbardziej podczas budowy wkurza załatwianie spraw w różnych instytucjach, ech... szkoda gadać... Elektryk za rozdzielnicę budowlaną wziął 1700 zł (materiały+robocizna+...podpis), ale doprowadził mi do domu, teraz skrzyneczka stoi w spiżarce na podmurówce:). Poza tym materiał przywieziony, garaż (na duperele podczas budowy;)) na działce tez juz stoi, w sobotę zamawiam reszte materiałów do budowy i od poniedziałku zaczynamy!!! Wreszcie....

*********

Widzę, że nowi Agatkowicze chcą dokonać wielu zmian w projekcie. ja dołączyłam tutaj jako a'la Agatkowiczka icon_wink.gif (i nie zostałam wyrzucona icon_biggrin.gif ), bo mój projekt jest bardzo podobny do Agatki. Projekt Agatki nie odpowiadał mi w 100% a zmiany dużo by mnie kosztowały, byc może nie wszystkie byłyby mozliwe), dlatego projekt robił nam projektant, przez co mamy a'la Agatkę. Kilka stron wcześniej są rzuty mojego domku, więc zapraszam zainteresowanych.
Link do komentarza
Mam takie pytanko odnośnie zaprawy... Czy Wasi murarze dodawali do zaprawy cementowo-wapiennej plastyfikatora? Czytałam na ten temat dużo w necie i nie wiem co robić? icon_sad.gif W opiniach, które czytam, jest napisane, że nie można zastępować wapna plastyfikatorem, natomiast nigdzie nie jest jednoznacznie napisane, żeby nie dawać plastyfikatora do zaprawy cem-wap. Bardzo proszę o opinie na ten temat.
Link do komentarza
Cytat

Mam takie pytanko odnośnie zaprawy... Czy Wasi murarze dodawali do zaprawy cementowo-wapiennej plastyfikatora? Czytałam na ten temat dużo w necie i nie wiem co robić? icon_sad.gif W opiniach, które czytam, jest napisane, że nie można zastępować wapna plastyfikatorem, natomiast nigdzie nie jest jednoznacznie napisane, żeby nie dawać plastyfikatora do zaprawy cem-wap. Bardzo proszę o opinie na ten temat.


Witam, mój majster sobie zażyczył icon_smile.gif Kupiłem plastyfikator firmy norquimmia czy jakoś tak. Zdecydowania lepiej sie muruje. Wg. mnie zastępuje wapno. ( poprawia "trzymanie" sie zaprawy w kupie, nie oddziela sie woda od piachu i cementu)
Link do komentarza
Witamy serdecznie wszytskich Agatkowiczów.
Od dłuższego czasu mamy przyjemność czytać Wasze wypowiedzi (każdego dnia niecierpliwie czekamy na nowe neewsy i zdjęcia). Od wakacji jestesy w posiadaniu planu Agatki, niestety formalności i problemy na które się natknęliśmy nie pozwoliły nam rozpocząć budowy jesienią. W marcu rozpoczeliśmy budowę pod Warszawą, na razie mamy zalane fudamenty i postawione bloczki, teraz pozostało czekać na lepszą pogodę, której nie możemy się doczekać icon_smile.gif
Agatko i Sebastianie, czy jesteście w stanie podać adres gdzie udało Wam się zakupić kolumny, będę wdzięczna za podpowiedź i czy pamiętacie jaki to był koszt ?

pozdrawiamy
Link do komentarza
Cytat

Witamy serdecznie wszytskich Agatkowiczów.
Od dłuższego czasu mamy przyjemność czytać Wasze wypowiedzi (każdego dnia niecierpliwie czekamy na nowe neewsy i zdjęcia). Od wakacji jestesy w posiadaniu planu Agatki, niestety formalności i problemy na które się natknęliśmy nie pozwoliły nam rozpocząć budowy jesienią. W marcu rozpoczeliśmy budowę pod Warszawą, na razie mamy zalane fudamenty i postawione bloczki, teraz pozostało czekać na lepszą pogodę, której nie możemy się doczekać icon_smile.gif
Agatko i Sebastianie, czy jesteście w stanie podać adres gdzie udało Wam się zakupić kolumny, będę wdzięczna za podpowiedź i czy pamiętacie jaki to był koszt ?

pozdrawiamy


Kolumny kupiliśmy w Brwinowie, adresu dokładnego nie znam, jeżdzę tamtędy prawie codziennie więc sprawdzę, koszt samych kolumn to 1050 zł. plus transport 50 zł. i klej elastyczny do płytek ok. 50 zł.
A gdzie sie budujecie ???
Jeśli macie ochotę zobaczyć naszą Agatkę zapraszam.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...