Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

Witam.

Troszkę posiedzieliśmy w święta "nad" Agatką i wprowadziliśmy do projektu kilka zmian. Zmiany te możecie oglądnąć tutaj: http://picasaweb.google.pl/rkarnia/Dom#5284853272315476194 . Nie jesteśmy projektantami więc to "wolna twórczość". Do projektanta wybierzemy się jak już będziemy mieli mapę. Dajcie znać co myślicie o tych zmianach. Może też ktoś będzie w stanie powiedzieć, że czegoś nie da się zrobić. Jak sądzicie ile mogą kosztować takie przeróbki u projektanta?
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Witam.

Troszkę posiedzieliśmy w święta "nad" Agatką i wprowadziliśmy do projektu kilka zmian. Zmiany te możecie oglądnąć tutaj: http://picasaweb.google.pl/rkarnia/Dom#5284853272315476194 . Nie jesteśmy projektantami więc to "wolna twórczość". Do projektanta wybierzemy się jak już będziemy mieli mapę. Dajcie znać co myślicie o tych zmianach. Może też ktoś będzie w stanie powiedzieć, że czegoś nie da się zrobić. Jak sądzicie ile mogą kosztować takie przeróbki u projektanta?
Pozdrawiam.


Rychu, nie bardzo rozmumiem jedną zmianę. Tzn. rozumiem ale nie wiem czy to sie da wykonać. Chodzi mi o wysunięcie umywalek w łazience na górze. Jak wyobrażam to sobie to jakoś nie widzę tego. A jeszcze nie bardzo rozumiem co oznacza czerwona linia na rzucie dołu, wokół schodów. Ja na Waszym miejscu skupił bym sie przede wszystkim na zmianie wysokości schodów (stopnia) Wysokość w projekcie jest fatalna wynosi 18,8 cm. Takie schody to można zrobić do piwnicy ale nie w części mieszkalnej. Nam sie udało zrobić stopnie 17 cm.
Druga rzecz, która wymaga uwagi to usunięcie tregry HEB-200 z dachu nad garażem w wersji dwu stanowiskowej oraz usunięcie w/w belki z podciągu w stropie w salonie, który trzyma słup od dachu. A jak sie dobrze pokombinuje to i ten podciąg nie będzie potrzebny, nam sie udało wywalić te belki z pokoju 2 i 3 (wg. oryginalnego układu)
Agatka to fajny projekt ale ma sporo niedociągnięć, które Autorka mogła by poprawić.
Link do komentarza
Cytat

A jeszcze nie bardzo rozumiem co oznacza czerwona linia na rzucie dołu, wokół schodów.


Czerwonymi liniami starałem się zaznaczyć zmienione miejsca. Jeśli dobrze pamiętam to schody przesunęliśmy "do góry" tak by powiększyć kotłownie. Wczoraj wpadłem jeszcze na pomysł zmiany sposobu ustawienia drzwi do kotłowni co dodatkowo zwiększy jej wielkość. Jak tylko naniosę zmianę to podmienię obrazek.

Cytat

Ja na Waszym miejscu skupił bym sie przede wszystkim na zmianie wysokości schodów (stopnia) Wysokość w projekcie jest fatalna wynosi 18,8 cm. Takie schody to można zrobić do piwnicy ale nie w części mieszkalnej. Nam sie udało zrobić stopnie 17 cm.


U siebie w domu, aktualnie mam 18 cm więc faktycznie trzeba będzie je zmniejszyć. Z tego co widzę na górze jest na to sporo miejsca icon_wink.gif.

Cytat

Druga rzecz, która wymaga uwagi to usunięcie tregry HEB-200 z dachu nad garażem w wersji dwu stanowiskowej oraz usunięcie w/w belki z podciągu w stropie w salonie, który trzyma słup od dachu.


Tego nie rozumiem - ale jak będę gadał z architektem to mi wyjaśni (mam nadzieje).
rk
Link do komentarza
Cytat

Agatka to fajny projekt ale ma sporo niedociągnięć, które Autorka mogła by poprawić.



To prawda, autorka powinna uczestniczyć przy budowie choć jednego egzemplarza Agatki, którą zaprojektowała i zweryfikować swoje kwalifikacje:) Zresztą wystarczy poczytać to forum i już kilka rzeczy można poprawić...

Pytanie do osób które mają komin do pieca w oryginalnym miescu (pomiędzy łazienką a pom. gospodarczym). Jak będziecie wentylować łazienkę na piętrze? W projekcie jest kratka wentylacyjna do komina, jednak najwyżej można ją umieścić ok 70 cm ponad posadzką (bo jest skos). Taka wentylacja nic nie da. Trzeba chyba zamontować dachówkowy kominek wentylacyjny...
Link do komentarza
Cytat

Pytanie do osób które mają komin do pieca w oryginalnym miescu (pomiędzy łazienką a pom. gospodarczym). Jak będziecie wentylować łazienkę na piętrze? W projekcie jest kratka wentylacyjna do komina, jednak najwyżej można ją umieścić ok 70 cm ponad posadzką (bo jest skos). Taka wentylacja nic nie da. Trzeba chyba zamontować dachówkowy kominek wentylacyjny...



My kotłownię będziemy mieli za garażem, zatem komin idący do starej kotłowni, który ma także wentylację do łazienki zmieni u nas funkcję i będzie tylko wentylacyjnym... czy jest sens go pozostawiać (i mieć 3 kominy !!), czy planując wentylację mechaniczną należy go ... wyciąć?
Link do komentarza
Cytat

My kotłownię będziemy mieli za garażem, zatem komin idący do starej kotłowni, który ma także wentylację do łazienki zmieni u nas funkcję i będzie tylko wentylacyjnym... czy jest sens go pozostawiać (i mieć 3 kominy !!), czy planując wentylację mechaniczną należy go ... wyciąć?


Witam, jeżeli będziesz miał wentylację mechaniczną to zbędny jest ten komin.
Pozostanie parę złotych na dobrą kolację we dwoje icon_biggrin.gif
Poza tym wentylacja mechaniczna nie może pracować razem z grawitacyjną.
Link do komentarza
Cytat

Witam, jeżeli będziesz miał wentylację mechaniczną to zbędny jest ten komin.
Pozostanie parę złotych na dobrą kolację we dwoje icon_biggrin.gif
Poza tym wentylacja mechaniczna nie może pracować razem z grawitacyjną.



Dzięki za wyjasnienie, wróciłem do tego forum, (cieszę się że przybyło nowych budujących agatkę) i tak przy okazji jakiegoś postu o kominach.. głośno sobie pomyślałem, że nie chcę tego komina, bo chyba .. no i rozwiałeś moje wątpliwości..

To że wentylacja grawitacyjna i mechaniczna razem nie.. to oczywista sprawa icon_smile.gif Naczytałem i nasłuchałem się już o mechanicznej, to wiem że ją muszę mieć.

A z innej beczki jeszcze mam zapytanie. Dotyczy podniesienia ścianki kolankowej, co czyni większość.. Czy zmieni się znacząco poziom okien dachowych? Będą trochę wyzej, to oczywiste nie, ale czy nie za wysoko, czy nie będzie widać tylko nieba przez nie?
Link do komentarza
Cytat

A z innej beczki jeszcze mam zapytanie. Dotyczy podniesienia ścianki kolankowej, co czyni większość.. Czy zmieni się znacząco poziom okien dachowych? Będą trochę wyzej, to oczywiste nie, ale czy nie za wysoko, czy nie będzie widać tylko nieba przez nie?


My podnieśliśmy ściankę o jeden pustak, jak dla mnie i mojej żony okna są ok, jesteśmy z tych wyższych więc dla nas ok. icon_smile.gif(Trzeba pamiętać, że wysokość ścianki działowej w projekcie nie jest wysokością fizyczną ścianki, ta wysokość jest podana od stropu do krokwy, jest to wysokość ścianki plus murłaty. Dla tych co nie wiedzą, radzę po podniesieniu ścianki wydłużyć okapy dachu aby wizualnie ukryć podniesienie ścianki.
Link do komentarza
Witam, jestem nowym kandydatem do budowy AGATKI. Projektu jeszcze nie kupiłem, ale to kwestia kilku dni. Przerabiam etap kwitomanii. Będę budował się na wiosnę w Choszcznie (zachodniopomorskie).
Mam pytanie: czy ktoś z budujących myślał o zaprojektowaniu balkonu z tyłu budynku (podobnie jak od frontu)?, Nie musi się on znajdować w osi bryły budynku. Ja planuję go zrobić przy narożniku nad salonem.
Link do komentarza
Cytat

Witam, jestem nowym kandydatem do budowy AGATKI. Projektu jeszcze nie kupiłem, ale to kwestia kilku dni. Przerabiam etap kwitomanii. Będę budował się na wiosnę w Choszcznie (zachodniopomorskie).
Mam pytanie: czy ktoś z budujących myślał o zaprojektowaniu balkonu z tyłu budynku (podobnie jak od frontu)?, Nie musi się on znajdować w osi bryły budynku. Ja planuję go zrobić przy narożniku nad salonem.



My mamy zaprojektowany balkonik z tylu budynku. Mniejszy i bez filarow jak od frontu.
Budowy niestety jeszcze nie rozpoczelismy wiec nie pokaze "efektu".

Pzdr
Link do komentarza
Cytat

Dzięki serdeczne. Oczywiście nie zobaczyłem kolejnych stron (to z emocji). Jasne - przekierowywuję się na istniejący !!!!

pozdrawiam
P.S
w jakim regionie jest Piastów/Osowiec?


Bardzo Dziękuję.
Z tego co wyczytałem na forum to jesteści niezmiernie sympatyczni i uczynni ludzie, i tak trzymać !!! Będzie nas więcej i świat będzie lepszy icon_smile.gif
Jak zdecyduję się w ostateczności (teraz 99.9%) na ten projekt to nie omieszkam "wprosić się" rzucić okiem.
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Bardzo Dziękuję.
Z tego co wyczytałem na forum to jesteści niezmiernie sympatyczni i uczynni ludzie, i tak trzymać !!! Będzie nas więcej i świat będzie lepszy icon_smile.gif
Jak zdecyduję się w ostateczności (teraz 99.9%) na ten projekt to nie omieszkam "wprosić się" rzucić okiem.
pozdrawiam


Andy, aż się czerwony jak burak zrobiłem. Zapraszamy do nas, nawet przed zakupem. Może to umocni Waszą decyzję pozytywnie lub negatywnie...
Link do komentarza
Cytat

Pozdrawiam Agatkowiczów!!!!!

Bernas gdzie jesteś??? Pokaż w końcu tą najładniejszą Agatkę!!!


Dołączam się do tej prośby, Twój stan zaawansowania budowy był chyba najdalej posunięty do przodu. icon_biggrin.gif
Miło by było w te chłodne zimowe wieczory zobaczyć "gorącą" budowę, w sumie jej wykańczanie.
Pozdrawiam Agatkowiczów!!!
Link do komentarza
Witam !! Ja też jestem właścicielem tego projektu , zmiany dość spore i już u architekta za 2 tygodnie pozwolenie na budowę , podstawowa zmiana to piwnica pod całym budynkiem. Mam proźbę do wszystkich którzy już wybudowali przynajmniej Stan surowy o koszty poniesione za materiały i robociznę od każdego etapu budowy czyli od fundametów po dach przyda mi się to do przybliżonego zestawienia kosztów które potrzebuje bank bu udzielić kredyt . Z góry dzięki za odp. będę wam bardzo wdzięczny !!!!
Ja buduję w Mikołowie woj. Śląskie
Link do komentarza
Odpowiedzi na swoje pytania znajdziesz cofając się o kilka stron... naprawdę w całym poście jest wiele cennych informacji... należy tylko się trochę cofnąć i zapoznać z lekturą.....

Wiesz piszę tak dlatego bo trafiają tu zawsze nowe osoby i pytają w kółko o to samo....
Jak ruszysz pewnie zapytasz z jakich materiałów najlepiej to czy tamto.... a później będziesz szukał wyliczeń ile drewna na więźbę dachową (chyba że w końcu coś ulepszyli w projekcie)
naprawdę proponuję cofnąć się troszkę i poczytać....

Rozumiem już też czemu osoby które kończą budowę przestają tu na koniec zaglądać.... bo ile można razy pisać o tym samym....

Mam nadzieję że nie zrozumiesz mojego posta na opak... tylko chcę pomóc!
Link do komentarza
Witam.

Dziś przeglądałem troszkę innych projektów, i coś mnie zastanawia - oczywiście w stosunku do Agatki. Dlaczego w niektórych projektach jest możliwość wejścia na poddasze nad garażem ze schodów? Czy to oznacza, że garaż jest niższy? Czy takie rozwiązanie jest możliwe w Agatce?

Zastanawiamy się aktualnie nad tym, czy nie zrobić garażu z dwoma stanowiskami - wtedy to co jest nada garażem trzeba jakoś fajniej zagospodarować.

A tak jeszcze z innej beczki - jakie według Was są + i - garażu "przy domu" a wolno stojącego?
Link do komentarza
Witam wszystkich Agatkowiczów

Wraz z żoną także wybralismy ten projekt tylko bez garazu (garaz wolnostojący).
W związku z tym mam prośbe do osób z małopolski (my jesteśmy z Krakowa) czy była by mozliwość zobaczenia waszych Agatek choćby z zewnątrz.

Chciałbym poruszyć takze temat kolektorów słoneczynch, a mianowice pytam czy ktos takowe posiada?

Pozdrawiam i zycze owocnej budowy
Link do komentarza

Widzę, że okres zimowy w pełni i mało zdjęć przybywa na forum... także ja nadrabiam straty: oto zdjęcia z grudnia i początku tego roku.

27b900f2b18f33b7.jpg

Polecam pójść za radą członków forum i jeżeli ściankę kolankową podnosicie o więcej niż jeden pustak to wydłużcie dach. Ja sprawy nie dopilnowałem i zabieg podwyższenia ścianki jest widoczny w bryle budynku. Nie wygląda to źle, ale przyznaję, że mogłoby wyglądać lepiej. Specjaliści budowlańcy mówią, że po dodaniu rynien i zrobieniu elewacji efekt podwyższenia już nie będzie widoczny, ale o tym to się przekonam na wiosnę

Kilka zdjęć z góry (łazienka i wyjście na balkon):

93a53bf78ae8b4fc.jpg

a48e4e2b40675382.jpg

8e72006331c0a1ef.jpg

Aha, no i z serii "obrońca posesji" icon_biggrin.gif

b9f20f2e87e60a2c.jpg

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Mam pytanie: jakie są Wasze opinie i doświadczenia dotyczące tynków wewnętrznych. Proszę o porównanie dwóch metod:
-tradycyjnej (mokrej),
-suchej (płyty karton-gips).
Kierownik budowy namawia mnie na metodę suchą (szybsza metoda, gładka powierzchnia, później łatwiejsze jest malowanie). Ja też się ku niej skłaniam, bo zależy nam na szybkim wprowadzeniu się... jakie jest wasze zdanie?
Link do komentarza
Cytat

Mam pytanie: jakie są Wasze opinie i doświadczenia dotyczące tynków wewnętrznych. Proszę o porównanie dwóch metod:
-tradycyjnej (mokrej),
-suchej (płyty karton-gips).
Kierownik budowy namawia mnie na metodę suchą (szybsza metoda, gładka powierzchnia, później łatwiejsze jest malowanie). Ja też się ku niej skłaniam, bo zależy nam na szybkim wprowadzeniu się... jakie jest wasze zdanie?


Jak dla mnie sucha ma jedną zaletę, jest szybka i to tyle. A wad ma sporo, choćby to że będzie podatne na pęknięcia w miejscu łaczenia płyt, co z montażem czegoś cięższego ?? i lekkie puknięcie i dziura.
Co do gładkości u mnie tynki gipsowe nie różnią się niczym od płyty GK, są perfekcyjnie gładkie. Trwałe i mocne, brak późniejszych pęknięć i można montować co sie chce, a na płycie ciężko będzie a jak przyjdzie powieścić na ścianie telewizor 47" ???
Ja osobiście nie polecam, dla mnie to forma prowizorki.
Link do komentarza
Witam
Chciałem prosic o informacje tych którzy zabudowali wyjscie na ogród tj. powiekszyli salon, czy trzeba przeliczac obciazenie kontrukcyjne czy wystarczy pociągnąć tylko ścianke do filara ktory jest na rogu domu (a wnenke usunac).

Prosze takze o informacje na temat tak zwanej jaskółki z drugiej strony domu (tj. od ogrodu) czy ktos robił taki zabieg.
Link do komentarza
No właśnie sam się nieraz zastanawiałem jakie tynki... i nadal nie jestem pewien.
Wydaje mi się, że regipsy oprócz tego, że są szybkie w montażu - są również tańsze - mając gładkie ściany po prostu przykleja się je do ściany i ewentualnie wkręty - bez profili.
Co do montażu ciężkich przedmiotów - ekspertem nie jestem, ale uważam, że chcąc powiesić duży telewizor na ścianie, to tak czy siak trzeba zastosować dłuższe wkręty z kołkiem rozporowym.
Regipsy pękają, no tak, ale mówi się, że jak dobrze zrobione, to jest OK.
Temat rzeka. Podzielcie się swoimi opiniami.
Link do komentarza
Cytat

Jak dla mnie sucha ma jedną zaletę, jest szybka i to tyle. A wad ma sporo, choćby to że będzie podatne na pęknięcia w miejscu łaczenia płyt, co z montażem czegoś cięższego ?? i lekkie puknięcie i dziura.
Co do gładkości u mnie tynki gipsowe nie różnią się niczym od płyty GK, są perfekcyjnie gładkie. Trwałe i mocne, brak późniejszych pęknięć i można montować co sie chce, a na płycie ciężko będzie a jak przyjdzie powieścić na ścianie telewizor 47" ???
Ja osobiście nie polecam, dla mnie to forma prowizorki.



do dziś mieliśmy podjąć decyzję w sprawie tynków i nie możemy się zdecydować. Pytałem wiele osób i opinie są pół na pół. To prawda, że przy ściankach działowych z karton-gipsu jest problem z montażem ciężkich rzeczy na ścianie... ale jeżeli ścianka jest zrobiona z pustaka, a płyta ją tylko pokrywa to w zasadzie nie ma problemu - kołek rozporowy dochodzi do belitu. W obecnym mieszkaniu mam tynki tradycyjne - i ogólnie są ok (poza kilkoma przebarwieniami i nierównościami na rogach - ale to już wina kiepskich wykonawców). W pracy mam tynki suche i często niedelikatnie traktuje je biurowym krzesłem na kółkach - spisują się bardzo dobrze icon_wink.gif Oglądałem też pare domów i mieszkań z obiema metodami. Na pierwszy rzut oka k-g wyglądają lepiej ale były to nowe nieruchomości (do 2 lat) więc były bardzo mało "zużyte". Pęknięć na łączeniach tez nie widać, ale nie wiadomo jak to będzie za 10 lat... podobno przy podłodze trzeba zostawić 1 cm przerwy i pęknięć nie będzie...
agata_i_sebastian - kierownik już mnie przekonał do k-g ale po waszym post'cie już nie jestem jestem pewien... mam teraz niezły zgryz... chyba trzeba będzie rzucić monetą... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
WITAM,

Moze ktos spotkał sie z Was z "problemem" wentylacji w kuchni? Wg. projektu wentylacja grawitacyjna do kuchni jest usytuowana przy kominie od kominka...czy ona nie jest za daleko od np. kuchenki ? (3m) jak do tego podłączyć okap?
Czy rure od okapu moge wystawić bezpośrednio za ścianę nośną.. ?
pozdr. Marcin
Link do komentarza
Cytat

jak dobrze pamiętam było ok. 400 szt. ale sprawdze i później napisze dokładnie.




Matko co wy budujecie hangar na samolot, około 100 może troszke więcej.

Odnośnie tynków - żadnych regipsów, regips jest dużo droższy od zwykłego tynku cem-wap i potem o wiele mniej praktyczny - pęknięcia, ukruszenia, problem z wieszaniem szafek itp. Regipsy to na poddaszu.

Odnośnie wentylacji to rzeczywiście w projekcie jest babol bo kuchnia de facto nie ma wentylacji. Jeżeli jesteście w fazie budowy to zrobiłbym dodatkową wentylację w rogu kuchni z rury spiro z wyprowadzeniem na dach za pomocą kominka wentylacyjnego.

Odnośnie kotłowni to jest tragedia, nadaje się na gazówkę i to z zamkniętą komorą spalania. Jeżeli ktoś chce palić czymś innym to ma ciężki orzech do zgryzienia. Albo zrobić kotłownię w garażu kosztem garażu - tylko tu znowu pojawia się problem z kominem.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

WITAM,

Moze ktos spotkał sie z Was z "problemem" wentylacji w kuchni? Wg. projektu wentylacja grawitacyjna do kuchni jest usytuowana przy kominie od kominka...czy ona nie jest za daleko od np. kuchenki ? (3m) jak do tego podłączyć okap?
Czy rure od okapu moge wystawić bezpośrednio za ścianę nośną.. ?
pozdr. Marcin



Witam,

Tak, ja się spotkałem z tym problemem:) Rurę od okapu planuję pociągnąć nad sufitem podwieszanym (przez całą kuchnię, ok. 4 m). Kratkę w kuchni dam tak ok. 1m od komina w suficie. Większy problem jest z wentylacją łazienki na górze, gdzie projektantka Agatki przewidziała wentylacją na poziomie ok 50 cm od posadzki... Tam zamontowałem dachówkę z kominkiem went. i rezygnuję z kratki wentylacyjnej w kominie.
Link do komentarza
Cytat

WITAM,

Moze ktos spotkał sie z Was z "problemem" wentylacji w kuchni? Wg. projektu wentylacja grawitacyjna do kuchni jest usytuowana przy kominie od kominka...czy ona nie jest za daleko od np. kuchenki ? (3m) jak do tego podłączyć okap?
Czy rure od okapu moge wystawić bezpośrednio za ścianę nośną.. ?
pozdr. Marcin



u mnie sprawa się sama rozwiązała: zrezygnowaliśmy ze spiżarni w kuchni i w jej miejscu będzie stała kuchenka. Rura idzie do przewodu wentylacyjnego w kominie przez przedpokój. W przedpokoju bedzie podwieszany sufit także rury w ogóle nie widać. Wyjście rury do kuchni widać na zdjęciu:
67d011e4f02c8521.jpg
Link do komentarza
Witam
Pozwolę sobie podpowiedzieć a może i za sugerować wszystkim tym Agatkowiczom którzy mają jeszcze możliwość zmiany żeby się dobrze zastanowili nad umiejscowieniem kotłowni. Wszystko jest ok jeżeli ma to być kotłownia "gazowa" ale gdy decydujecie się na kotłownię tradycją to musicie wiedzieć ( bo być może nie wszyscy mieli okazje bawić się w palaczy ) że paląc w zwykłym piecu jest sporo zadymy z kurzem !!!.
Ja swoja kotłownię mam za garażem i mimo tego ze staram się w niej utrzymywać porządek to garaż i tak jest cały zakurzony. Na szczęście część mieszkalną od kotłowni dzieli u mnie garaż i pralnia bo gdyby nie to miałbym niezłą masakrę.

Zapomniałem napisać że mam piec na ekogroszek.
Link do komentarza
Dostałem od kogoś prywatną wiadomość ( którą przypadkowo skasowałem) z zapytaniem ile mkw mebli weszło mi do kuchni.?
Odpowiem tu icon_wink.gif Wyszło nie całe 9mkw i uwierzcie mi że do puki do póty nie było mebli sądziłem ze kuchnia jest b.mala ale gdy te zostały zamontowane okazało się że ta jest naprawdę wielka icon_biggrin.gif Pozory nie raz naprawdę mylą icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Dostałem od kogoś prywatną wiadomość ( którą przypadkowo skasowałem) z zapytaniem ile mkw mebli weszło mi do kuchni.?
Odpowiem tu icon_wink.gif Wyszło nie całe 9mkw i uwierzcie mi że do puki do póty nie było mebli sądziłem ze kuchnia jest b.mala ale gdy te zostały zamontowane okazało się że ta jest naprawdę wielka icon_biggrin.gif Pozory nie raz naprawdę mylą icon_wink.gif




Witam Bernas odnośnie tej kotłowni , czy powiększałeś garaż czy poprostu zrobiłeś ją z tyłu garażu, bo właśnie z tym mam dylemat a jestem nowym posiadaczem projektu AGATKA z garażem i nowym na tym Forum więc za każde podpowiedzi z góry dziękuję. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam Bernas odnośnie tej kotłowni , czy powiększałeś garaż czy poprostu zrobiłeś ją z tyłu garażu, bo właśnie z tym mam dylemat a jestem nowym posiadaczem projektu AGATKA z garażem i nowym na tym Forum więc za każde podpowiedzi z góry dziękuję. icon_smile.gif



Witam
Jako początkującemu Agatkowiczowi proponuję przeczytać cale forum od początku a lektura tego wątku odpowie na wiele pytań i sporo wyjaśni. Ale skoro już tu piszę to odpowiem na twoje pytanie. Garaż poszerzyłem o pół metra i wyrównałem jego tylną ścianę ze ścianą budynku. To wydłużenie pozwoliło na wygospodarowanie miejsca na kotłownie za garażem. A i proponuję nie zapomnieć o kominie icon_wink.gif
Link do komentarza
Bernas skoro już sie pojawiłes na forum do mam prośbe do Ciebie. Czy mógłbyś zamieśćic zdjęcia swojego poddasza. głównie chodzi mi o te sokosy. Wiem że pisałeś zę masz ściankę kolnkową 60 cm. Ja w moim domku również bedę taka miała. Każdy mnie jednak ostrzego że to za nisko itp . Twoje zdjęcia dadzą mi jakiś obraz tego co powstanie. Z góry dzięki
Link do komentarza
Cytat

Bernas skoro już sie pojawiłes na forum do mam prośbe do Ciebie. Czy mógłbyś zamieśćic zdjęcia swojego poddasza. głównie chodzi mi o te sokosy. Wiem że pisałeś zę masz ściankę kolnkową 60 cm. Ja w moim domku również bedę taka miała. Każdy mnie jednak ostrzego że to za nisko itp . Twoje zdjęcia dadzą mi jakiś obraz tego co powstanie. Z góry dzięki



Witam wszystkich Agatkowiczów!
Cieszę się że został poruszony temat ścianki kolankowej. Niedługo będziemy przykrywać NAszą Agatkę dachem, ścianke kolankową podnieśliśmy o jeden pustak co dało wysokość 76 cm. Czytając opinię na różnych forach, gdzie za optymalna przyjmuje się wysokość 90-100cm i patrząc na Naszą ściankę, zastanawiamy sie czy nie będzie za niska. Wstępnie jesteśmy umówieni z naszą ekipą na jej podniesienie o około 25cm i mamy dylemat czy to faktycznie robić. Bardzo proszę o opinie Agatkowiczów. Zdajemy sobie sprawę, iż żeby nie zepsuć wyglądu domu będziemy musieli wydłużyc krokwie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...