Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

sylwia1990 ma na dzień dzisiejszy wydaliśmy 150 tyś i mamy stan jak na zdjęciu kilka postów wyżej, do tego mamy kupione okna, watę do ocieplenia dachu, trochę styropianu, trochę materiałów do elektryki, panele do jednego pokoju i kabinę prysznicową. Dokonywaliśmy kalkulacji z mężem i gdybyśmy na dzień dzisiejszy mieli jeszcze 50 tyś, to moglibyśmy się wprowadzić. Oczywiście zakładając, że meble kuchenne i sprzety zabierzemy z aktualnego mieszkania. Myślę, że warto zacząć budowę, nawet nie mając wystarczającej kwoty, bo z własnego doświadczenia wiemy, że jak się zacznie, to potem to już tak cieszy, że mobilizuje się wszystkie siły, żeby budowa szła do przodu (jak zaczynaliśmy budowę mieliśmy 130 tyś i mieliśmy świadomość, że pieniądze kiedyś się skończą). Warto spełniać marzenia..., bo życie niestety jest bardzo krótkie...
icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Na Agatkę bez garażu potrzebowaliśmy 260 tyś z wykończeniem we własnym zakresie (robocizna - płytki, gładzie, ocieplenie) bez sprzętu. Mieszkamy od roku koło Kluczborka.


śliczny macie ten domek mam nadzieje ze i nam sie uda teraz jestesmy jeszcze na etapie odkładania pieniążków ale msyle ze warto dziekuje za zdjecie

Cytat

sylwia1990 ma na dzień dzisiejszy wydaliśmy 150 tyś i mamy stan jak na zdjęciu kilka postów wyżej, do tego mamy kupione okna, watę do ocieplenia dachu, trochę styropianu, trochę materiałów do elektryki, panele do jednego pokoju i kabinę prysznicową. Dokonywaliśmy kalkulacji z mężem i gdybyśmy na dzień dzisiejszy mieli jeszcze 50 tyś, to moglibyśmy się wprowadzić. Oczywiście zakładając, że meble kuchenne i sprzety zabierzemy z aktualnego mieszkania. Myślę, że warto zacząć budowę, nawet nie mając wystarczającej kwoty, bo z własnego doświadczenia wiemy, że jak się zacznie, to potem to już tak cieszy, że mobilizuje się wszystkie siły, żeby budowa szła do przodu (jak zaczynaliśmy budowę mieliśmy 130 tyś i mieliśmy świadomość, że pieniądze kiedyś się skończą). Warto spełniać marzenia..., bo życie niestety jest bardzo krótkie...
icon_smile.gif


dzięki wielkie własnie na taką odpowiedz czekałam ktora da mi kopniaka i zmobilizuje do pozytywnego myslenia wiadomo ze nie da sie na wszystkim oszczedzac ale my nie potrzebujemy luksusów w srodku wazne zeby był dach nad głową i własne 4 sciany a zycie z pewnościa bedzie lepsze życze powodzenia w dalszej budowie i czekam na fotki pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

śliczny macie ten domek mam nadzieje ze i nam sie uda teraz jestesmy jeszcze na etapie odkładania pieniążków ale msyle ze warto dziekuje za zdjecie


dzięki wielkie własnie na taką odpowiedz czekałam ktora da mi kopniaka i zmobilizuje do pozytywnego myslenia wiadomo ze nie da sie na wszystkim oszczedzac ale my nie potrzebujemy luksusów w srodku wazne zeby był dach nad głową i własne 4 sciany a zycie z pewnościa bedzie lepsze życze powodzenia w dalszej budowie i czekam na fotki pozdrawiam




Oto kilka fotek naszej Agatki.Właśnie płytkarz zakończył prace

Cytat

Oto kilka fotek naszej Agatki.Właśnie płytkarz zakończył prace


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Nie wiem ile my już wydaliśmy na dom ale na pewno sporo icon_cool.gif .Teraz jesteśmy na etapie projektu kuchni, wyboru płytek, paneli,kolorów ścian itd to co najbardziej cieszy ale i przeraża, trudny wybór żeby miało to ręce i nogi. Bardzo cieszy nasz domek który tak długo budujemy, ale mamy momenty zawahania, bo pracujemy od 10 lat za granicą i w tym roku planujemy powrót, mamy chwilę gdy zastanawiamy się czy warto i czy damy radę zaczynać od nowa? mając dom i to nie na kredyt ale co z pracą???Gdy patrzę na Wasze Agatki, to nie mogę doczekać sie swojej i to nas ciągnie z powrotem:)
Link do komentarza
Cytat

Oto kilka fotek naszej Agatki.Właśnie płytkarz zakończył prace




Cytat

Nie wiem ile my już wydaliśmy na dom ale na pewno sporo icon_cool.gif .Teraz jesteśmy na etapie projektu kuchni, wyboru płytek, paneli,kolorów ścian itd to co najbardziej cieszy ale i przeraża, trudny wybór żeby miało to ręce i nogi. Bardzo cieszy nasz domek który tak długo budujemy, ale mamy momenty zawahania, bo pracujemy od 10 lat za granicą i w tym roku planujemy powrót, mamy chwilę gdy zastanawiamy się czy warto i czy damy radę zaczynać od nowa? mając dom i to nie na kredyt ale co z pracą???Gdy patrzę na Wasze Agatki, to nie mogę doczekać sie swojej i to nas ciągnie z powrotem:)



Gdzie pracujecie ?,my jesteśmy w Irlandii i planujemy za jakies 2 lata zjechać także sie boimy sam juz nie wiem


Cytat

Oto kilka fotek naszej Agatki.Właśnie płytkarz zakończył prace




Cytat

Gdzie pracujecie ?,my jesteśmy w Irlandii i planujemy za jakies 2 lata zjechać także sie boimy sam juz nie wiem




Cytat

Gdzie pracujecie ?,my jesteśmy w Irlandii i planujemy za jakies 2 lata zjechać także sie boimy sam juz nie wiem


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Oto kilka fotek naszej Agatki.Właśnie płytkarz zakończył prace



Witam. Ciekawi mnie jak wygląda cały Wasz kominek, możesz wkleić kilka fotek i coś o nim napisać, jaki wkład, czy ma rozprowadzenie ciepłego powietrza, może masz jakieś zdjęcia z zabudowy kominka.
Widać, że wszystko fajnie wygląda.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Jesteśmy w UK, widzę że nie tylko my mamy taki dylemat, ale niech się wali i pali spróbujemy!


Powiem Wam ,że coraz bardziej mnie ciągnie do PL żona chce jeszcze tu zostać ,córka ma prawie 5 lat.
Nie jest żle ,ale jednak czegoś tu brakuje .Teraz jak już mamy taki etap to jeszcze bardziej sie chce wrócić.No ale nie dalibyśmy rady jeszcze finansowo cały ogród brama wjazdowa front ogrodzenie kuchnia łazienki do zrobienia szooooooooooooooook

Cytat

Witam. Ciekawi mnie jak wygląda cały Wasz kominek, możesz wkleić kilka fotek i coś o nim napisać, jaki wkład, czy ma rozprowadzenie ciepłego powietrza, może masz jakieś zdjęcia z zabudowy kominka.
Widać, że wszystko fajnie wygląda.
Pozdrawiam


Na dzień dzisiejszy mam tylko tyle fotek kominka poprosze ojca o przesłanie kilka zdjec.to wtedy je wkleje
Kominek nie ma rozprowadzenia ciepła zrezygnowalismy ponieważ mamy cały dom w podłogówce wiec i tak będziemy musieli grzac cały czas tak myśle hehe!!!
Dowiadywałem sie i słyszałem różne opinie na temat rozprowadzenia ciepła (powietrzem),jedni mówilim że bardzo sie brudzi inni że nie jest tak żle aczkolwiek my takiego systemu nie zastosowalismy
Wokoło samego wkładu będzie pas marmuru także powinno być ładnie mam nadzieje


Cytat

Powiem Wam ,że coraz bardziej mnie ciągnie do PL żona chce jeszcze tu zostać ,córka ma prawie 5 lat.
Nie jest żle ,ale jednak czegoś tu brakuje .Teraz jak już mamy taki etap to jeszcze bardziej sie chce wrócić.No ale nie dalibyśmy rady jeszcze finansowo cały ogród brama wjazdowa front ogrodzenie kuchnia łazienki do zrobienia szooooooooooooooook


Na dzień dzisiejszy mam tylko tyle fotek kominka poprosze ojca o przesłanie kilka zdjec.to wtedy je wkleje
Kominek nie ma rozprowadzenia ciepła zrezygnowalismy ponieważ mamy cały dom w podłogówce wiec i tak będziemy musieli grzac cały czas tak myśle hehe!!!
Dowiadywałem sie i słyszałem różne opinie na temat rozprowadzenia ciepła (powietrzem),jedni mówilim że bardzo sie brudzi inni że nie jest tak żle aczkolwiek my takiego systemu nie zastosowalismy
Wokoło samego wkładu będzie pas marmuru także powinno być ładnie mam nadzieje


Z lewej strony kominka będą półeczki podświetlone
Link do komentarza
Witam. My już 2 lata mieszkamy dlatego rzadziej zaglądam na forum. Jeżeli chodzi o koszty to za ok. 200tyś zamieszkaliśmy ale góre jeszcze kończymy, z tym że parę rzeczy robiliśmy sami. Dużo też zależy od cen robocizny, a tu są duże różnice w zależności od regionu. Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg



Link do komentarza
Jak obserwuję znajomych co budują za kasę zarabianą za granicą to niestety trudno im się odnaleźć. Najważniejsze to by umieć żyć za polskie zarobki. Jak ktoś w rolnictwie czy robiąc coś innego w Irlandii czy UK zarabiał jak na polskie warunki dużo to trudno będzie być w PL zadowolonym. I do tego trudno coś sensownego w Pl znaleźć. Warto mieć kasę i pomysł na swój biznes i nie załamywać się, przetrwać trudny czas aklimatyzacji. Najważniejsze by dom był nie na kredyt i wtedy odpadają główne koszty icon_smile.gif
My budujemy 2 lata, w tym roku chcemy się wprowadzić ale na gotowy dom - bez dużej łazienki- otoczenie będziemy robić jak zamieszkamy. Koszty wzrastają gdy wybiera się droższe rozwiązania. Od pustaków, po klamki. Np. piec tzw. śmieciuch za 3 tyś albo na gaz za 9 tys. - plus instalacja 6 tyś. i już 15 tys. zamiast 3 tys. Ale jakbym nie miała gdzie mieszkać i wynajmowała to warto zrobić choć dół agaty i ciągnąc górę mieszkając.
powodzenia w budowaniu
Link do komentarza
Cytat

Jesteśmy w UK, widzę że nie tylko my mamy taki dylemat, ale niech się wali i pali spróbujemy!



Goliaty i Gabmike my byliśmy prawie 6 lat w UK i wróciliśmy w tamtym roku. Zaczęliśmy budowę dopiero po powrocie, ze znalezieniem pracy nie było tak źle. Oboje pracujemy, a z zaaklimatyzowaniem się nie było najmniejszego problemu. Już byśmy tam nie wrócili. Wszędzie dobrze, ale nie ma to jak "w domu" icon_biggrin.gif Nie żałujemy że wróciliśmy. Katasiak Wasz domek już od dawna obserwowaliśmy. Kolor elewacji strasznie nam się podoba. Planujemy podobny, też mamy białe okna i drzwi. Nie żałujecie koloru? Strasznie się brudzą?
Link do komentarza
My mieszkamy w Agatce od tygodnia icon_smile.gif Mieszka się super! Podłogówka na całości sprawdziła się znakomicie icon_wink.gif Teraz tylko czekamy na rachunek za gaz icon_cool.gif Jeszcze nie do końca wszystko jest na swoim miejscu, kartony po przeprowadzce nie wszystkie rozpakowane, ale juz jest ok!Myslę że wydaliśmy na dom ok. 250 tys.Ale jeszcze nie zliczałam wszystkiego...Brakuje nam jednostki do centr. odkurzacza, nie mamy schodów w drewnie(będzie wykładzina na razie,ale jakaś ładna).No i brakuje kostki przed domem....ale mieszkać można!
Link do komentarza
Czapi zamieść proszę kilka zdjęć Waszej Agatki i jak mozesz napisz o tym centralnym odkurzaczu parę słów, jak to funkcjonuje, jaki jest koszt montażu, itp. Korci mnie, aby tez zainwestować w to rozwiazanie. Czy przy jego pomocy można odkurzyć cały dom?
Link do komentarza
Cytat

Czapi zamieść proszę kilka zdjęć Waszej Agatki i jak mozesz napisz o tym centralnym odkurzaczu parę słów, jak to funkcjonuje, jaki jest koszt montażu, itp. Korci mnie, aby tez zainwestować w to rozwiazanie. Czy przy jego pomocy można odkurzyć cały dom?


Ciąg dalszy zdjęć płytkarz już skończył

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez gabmike (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Powalają mnie teksty wiekszości o wykończeniu za ok 200-250tys.Większość ma działki za darmo i ekipy co budują za głodowe stawki. Ja podam swoją wycenę w systemie gospodarczym. Żona zbierała wszystkie rachunki (paliwo ,narzędzia ,ubrania robocze, wywóz śmieci,każdy wkręt i gwóźdź) Wszystkie materiały sredniej i najniższej półki cenowej kupowałem sam(rabaty do 15%)
Działka 1000mkw pod miastem 120000zl ,na zadupiu bez komunikacji miejskiej i mediów miałbym za 30000zl
Stan surowy zamknięty ekipy(większość pijaczki) 180000zl garaz dwa stanowiska
Wykończony dół,góra stan deweloperski,schody bez trepów i barierek, taras bez zadaszenia, brak podbitki i klinkierów na kominach
(tynki posadzki ,hydraulikę i zabudowę poddasza robiły ekipy) resztę sam 120000zl
Podjazd polbruk 100mkw 12000zl
brama przesuwna 5m z napędem 3400zl
niwelacja terenu z odwodnieniem i szambem 2000zl
materiały na wykończenie dowoziłem za darmo busem teścia
Nie mamy płotu , koszt ponad 8000zl
Materiały na górę(kafelki panele farby,meble,zabudowy garderoby) niższa półka cenowa ok 9000zl
Drewno na schody betonowe 3500zl
Nie mamy lamp w żadnym pokoju (głupi kinkiet nad lustro kosztuje 70zl)
Na podwórku trzeba zrobić jakąś drewutnię ,chodniki,trawniki,zadaszenie tarasu,grill,drzewka . 3000zl
To wszystko zaliczamy do budżetu budowy domu
Wydaliśmy już 420000zł na budowę domu bez bajerów a ile jeszcze mam do zrobienia własnymi rękoma
Nie doliczyłem odsetek za kredyt 200000zl
Kompleksowa budowa domu to ogromne pieniądze a mieszkanie w niedokończonym domu z małymi dziećmi mordęga
Link do komentarza
Cytat

Powalają mnie teksty wiekszości o wykończeniu za ok 200-250tys.Większość ma działki za darmo i ekipy co budują za głodowe stawki. Ja podam swoją wycenę w systemie gospodarczym. Żona zbierała wszystkie rachunki (paliwo ,narzędzia ,ubrania robocze, wywóz śmieci,każdy wkręt i gwóźdź) Wszystkie materiały sredniej i najniższej półki cenowej kupowałem sam(rabaty do 15%)
Działka 1000mkw pod miastem 120000zl ,na zadupiu bez komunikacji miejskiej i mediów miałbym za 30000zl
Stan surowy zamknięty ekipy(większość pijaczki) 180000zl garaz dwa stanowiska
Wykończony dół,góra stan deweloperski,schody bez trepów i barierek, taras bez zadaszenia, brak podbitki i klinkierów na kominach
(tynki posadzki ,hydraulikę i zabudowę poddasza robiły ekipy) resztę sam 120000zl
Podjazd polbruk 100mkw 12000zl
brama przesuwna 5m z napędem 3400zl
niwelacja terenu z odwodnieniem i szambem 2000zl
materiały na wykończenie dowoziłem za darmo busem teścia
Nie mamy płotu , koszt ponad 8000zl
Materiały na górę(kafelki panele farby,meble,zabudowy garderoby) niższa półka cenowa ok 9000zl
Drewno na schody betonowe 3500zl
Nie mamy lamp w żadnym pokoju (głupi kinkiet nad lustro kosztuje 70zl)
Na podwórku trzeba zrobić jakąś drewutnię ,chodniki,trawniki,zadaszenie tarasu,grill,drzewka . 3000zl
To wszystko zaliczamy do budżetu budowy domu
Wydaliśmy już 420000zł na budowę domu bez bajerów a ile jeszcze mam do zrobienia własnymi rękoma
Nie doliczyłem odsetek za kredyt 200000zl
Kompleksowa budowa domu to ogromne pieniądze a mieszkanie w niedokończonym domu z małymi dziećmi mordęga


Powiem szczerze ,ze także mnie to dziwi te ceny domów do zamieszkania -chciałbym aby tak było ,że za 250 tys. można się wprowadzić.Na chwile obecną wydaliśmy około 300000 pln i wątpie abyśmy sie zamknęli w 400000 z bramą wjazdową ogródkiem ogrodzeniem -myśle że nie ma takiej opcjii. Tak liczyłem ,że jeszcze potrzeba jakieś 130000 do wprowadzenia się z umeblowaniem -pewnie bez szału.Także jeżeli ktoś wybuduje się za te 250 tys to naprawde gratuluje.Choć z drugiej strony ja tylko zrobiłem ocieplenie domu sam a cała reszta ekipy wiec jeżeli ktoś sie buduje sam lub rodzina pomaga to może i tak jest sam nie wiem ---powodzenia wszystkim wytrwałym Edytowano przez gabmike (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

nasz tez Agatka kosztowala okolo 500000zł i jeszcze nie mieszkamy icon_lol.gif

no ale jóż jesteśmy na finiszu


Goliaty powiem Wam że ta Wasza Agatka ma swój urok wręcz bym powiedział,że jest przepiękna dobra robota wokolo domu też superacko gratuluje.
Jeżeli możecie to prosiłbym o aktualne zdjęcia wewnątrz jak i na zewnątrz na emaila gabmike@interia.pl
Pozdrawiamy!!!
Link do komentarza
Zgadzam się z przedmówcami, Mnie Agatka w całości od A do Z wyniosła blisko 450000 tyś, gdzie działka kosztowała tylko 30000 tyś złotych ( niewielka 8 arów ). Nie mam w domu tandety ale również nie mam klamek ze złota. Są rzeczy w domu po prostu na których nie ma co oszczędzać tak jak centralne, elektryka. Bo jak ktoś powiedział mądrze "bo to co tanie bywa później bardzo drogie". A zbudowanie domu za 250 tyś złotych pewnie jest możliwe, ale czy warto ciąć na wszystkim co się da byleby mieć???
Link do komentarza
Cytat

witam wszystkich budujących.Niewiem czy ktoś tu jeszcze zagląda ale jeśli tak to bardzo bym prosiła o subiektywna odpowiedź.Mianowicie chodzi o to że wraz z mężem palnujemy w niedalekiej przyszłości budować agatke,niestety nasz budżet jest bardzo ograniczony i chciałabym sie was zapytac jaki jest koszt wybudowania w stanie surowym zamkniety, z hydrauliką i elektryką.Niechcemy porywac sie z motyką na słonce i w połowie sie przekonac ze nie uda nam sie wybudowac.Wiadomo ze wykonczenie to juz indywidualna sprawa kazdej osoby ale koszty wzniesienia możę az tak bardzo sie nie różnia.Wspomne ze jestem z woj.opolskiego



Faktycznie to bardzo subiektywna sprawa kto ile wydaje na swoją Agatkę, ktoś kto zaczyna budować i zobaczy te kwoty 500000 może być naprawdę przerażony. Kto chce się wprowadzić do domu jak spod igły, z ogrodzeniem, ogrodem i altaną to naprawde musi się przygotować na duże koszty. Nasze podejście to- nie wszystko od razu, mieszkamy już jakiś czas, przytulnie i wygodnie, powoli odkładamy na kostkę i ogrodzenie, ale to nareszcie SWÓJ dom, i to nie nie budowany super oszczędnie.
Link do komentarza
Cytat

Faktycznie to bardzo subiektywna sprawa kto ile wydaje na swoją Agatkę, ktoś kto zaczyna budować i zobaczy te kwoty 500000 może być naprawdę przerażony. Kto chce się wprowadzić do domu jak spod igły, z ogrodzeniem, ogrodem i altaną to naprawde musi się przygotować na duże koszty. Nasze podejście to- nie wszystko od razu, mieszkamy już jakiś czas, przytulnie i wygodnie, powoli odkładamy na kostkę i ogrodzenie, ale to nareszcie SWÓJ dom, i to nie nie budowany super oszczędnie.




Popieram katasiak w zupełności. Swoją drogą czy możesz rozpisać mniej więcej co ile Was kosztowało?
Link do komentarza

Fundamenty i płytę robiliśmy w swoim zakresie, murarze podmurowali resztę za 5000, beton ok.15000, drut ok.5000, pustaki ok.12000, dach 24000, okna 11000, ocieplenie 12500, centralne z podłogówką ok. 14000, wylewki 2000, elektryka z przyłączem ok.8000, przyłacz pozostałych mediów 3200, brama garaż. 3500, piec, zbiornik na wode i robocizna 7500, to tylko grubsze kwoty nie licząc dziesiątek drobniejszych faktur, a później to już zabawa z wykończeniówką, także drugie tyle się uzbiera.
Link do komentarza
Dom a zagospodarowanie terenu to dwa różne kosztorysy- dla mnie. Działka? Jak ktoś kupił jak my wcześniej albo mieszka na prowincji to mniej zapłacił ale pewnie też mniej zarabia icon_smile.gif
Czyli Agatki niektórych z was będą was kosztowały 700.000 zł? To nie Agatka to AGATA!!! Tyle za dom 130 m2 ? Ale nie każdy może sobie pozwolić na taki wydatek i musi budować za 300.000 zł. Niekiedy musimy się zmęczyć, przeglądać i porównywać ceny, wydzwaniać gdzie taniej.... Jest klamka za 30 zł i klamka za 130 zł. I na tym polega różnica icon_smile.gif
Link do komentarza
Ja również wszystkie wydatki spisuję.I piszę że wydatek 250tys jest realny do zamieszkania.I znowu w tych dyskusjach "za ile?" wrzucacie wszystko!Przeciez chodzi tylko o sam budynek, nie to co mamy dookoła i na czym stoi domek!Ja działki w to nie wliczam!Jeden wyda 200tys na działkę i nny ją dostanie za darmo.My kupiliśmy ale nie wliczmy tego w te kwotę.A nie mieszkam na betonie czy bez łazienki.I raty kredytu tez spłacam.A jaka jakość wykończenia-wydaje mi sie że średnia, ale bez przesady....Podam mniej więcej :Ogrzewanie podłogowe na całości+ piec kondensacyjny-niemały koszt...łącznie około 30tys..Drzwi wew. fornir limba za ok. 2tys. sztuka.Na podłogach gres za około 50złm2, panele ok. 50złm2,płytki łazienkowe średnio 40zł,armatura wyłącznie Grohe. Wygląda to przyzwoicie, oczywiście nie mam marmurów i złota,ale za tym tez nie przepadam...I za to kupiłam tez meble-co prawda kuchnia z Ikei, ale meble do salonu i jadalni z drewna egzotycznego, szafa i komoda do małego pokoju....W oknach rolety, pokoje na górze niezamieszkałe ale ściany pomalowane, panele są, łazienka na górze częściowo zrobiona-ale wszytko do niej zakupione(wanna, wc, bidet,baterie,reszta płytek itp..) -czy to na prawdę jakaś ostatnia lipa???Wydaję mi się że wystarczajaco porządne...Nie mamy koloru na budynku, tarasu, schody wejsciowe -dość prymitywne...A działka faktycznie lipa-ogrodzenie to siatka leśna, wszędzie piach icon_razz.gif Ale sam dom stoi.Mozna mieszkać.Nie powiem że fajnie jest patrzec na tech piach wokół,ale cos za coś.
Co do klamek to mam bardzo ładne -mosiężne icon_wink.gif

No i ekipy nie były tanie-ceny średnie-mąż tylko rozprowadził elektrykę i ocieplił poddasze i połozył karton-gips...reszta-ekipy.
Link do komentarza
witam po dluzszejpowodowane to bylo narodzinami naszej teraz juz polrocznej coreczki Lili, przeprowadzka i brakiem internetu. My mieszkamy od Swiat Bozego Narodzenia. Mieszka sie super.Na sam dom - budynek wydalismy 430 000 i mamy wszystkie pomieszczenia wykonczone, brakuje tylkow gornej lazience kabiny prysznicowej i zlewu ze szafka , bo ta bedzie na zamowienie u stolarza Oczywiscie nie mamy w pokojach mebliylozka u dzieci tam samo, ale nie jest tak zle, bo mama spora garderobe co prawda ona tez nie jest jeszcze zabudowana meblami ale zdaje egzamin.
nie mamy jeszcze koloru na domu, parapetow zewnetrzych a jednak juz 430 000 poszlo, i moze mozna tak jak piszecie za 250 ntys ale mi jakos to bardzo ciezko wyobrazicinnego jesli ktos przep[rowadza sie z jakiegos wynajmu i ma juz swoja lodowka automat czy jakis inny sprzet my kupowalismy wszystko nowe, bo mieszkalismy do tej pory u rodzicow.ka tez nie jest w te sume wliczona bo osobno kosztowala nas 60 000 Wazne jest to ze maz bardzo wiele zrobil sam, polozyl wszedzie sam panele, mamy je tylko w pokojach na gorze, saaam wymalowacaaly dom, pozakladal wszytskie kontakty i wlaczniki, armature lazienkowa tez sam montowal typu wszystkie bateria, prysznice, zlewy toalety, sam umieszczal parapety wewnetrzne bo mamy marmurowe osobno kupowane nie z okami, caly dom pomalowany farbami Beklersa, kto sie zna to wie, ze lepsze ale tez drozsze, w caly domu mamy zarowki ledowe, jeszcze raz tyle kosztuja co zwykle.Dom mamy wykonczony na styl nowoczesny dumo polysku, ktory wiadomo tez kosztuje> w sumie to nieoszczedzalismy i tak mamy okna drewnanie z roletami zawnetrznymi< schody drewniane z elementali stalowymi< dach ceramiczny czarny< y dol plytki paradyz doblo siwe za 77 zl metr ale to przez neta bo cena sklepowa to110 meble do kochni 12tys sprzet do kuchni w tym automat 13tys>go dochodzi studnia przydomowa oczyszczalnie ogromne koszty robocizny i wiadomo inne mniejsze lub wieksze koszty jak np pompa ciepla plus koszty jej przlączenia jak i w calym domu podłogówka jedkan za 250tys uwazam ze bardzi ciezko ciezko bedzie< no chyba ze ze skromnym wnetrzem albo z oszczednosciami na materialach ale jakim kosztem< czy wartono bo przeciez gdzies te koszty trzeba uciac

natomiast co do samej pompy c
i podlogówki w calymn domu to jest dla nas rewelacja< bomda i strzal w dzisiatke>utrzymanie agatki anie jest ona wcale malym domem tym bardziej ze wiekszosc z nas adoptuje strych nad garazem na pokoj kosztuje nas w miesiacach zimowych np od 15grudnia do 15lutego jedynie 1100 zl to bajka do tej pory czynsz w bloku kosztowal 420zl za 48metrowe mieszkanie do tego wiadomo prad gaz i woda a tutaj wode mamy za free no i przede wszystkich wygoda jak dla mnie ma znaczenia wielkie w domu mamy 23stropnie
na dniach postaram sie zamieścic jakies zjęcia wnętrz
ale sie rozpisalam pozdrawiam
Link do komentarza
Jak ludzie mieszkają na wynajmie to chcą się szybko przeprowadzić - nawet na sam dół, a resztę robić mieszkając. To trudne, mieszkałam kiedyś w remontowanym starym domu więc wiem że to bywa koszmar. Ale dzięki temu udało nam się bez kredytów mieć 130 m2 w starym budownictwie. Ludzie mieszkający kątem u rodziny nie tracą na wynajmowanie, mają zapewne duże oszczędności z tego tytułu, ale nie mają wyposażenia - my mamy wszystkie meble i tylko kuchnia będzie nowa- ale też tania z Ikea, bez rewalki ale dla nas priorytetem jest nie popaść w kredyt , choć jakieś z kasy zapomogowo-pożyczkowej będą brane pożyczki - bez procentowe i na krótko.
Pompa ciepła - poza naszym zasięgiem. Nasze płytki do kotłowni kosztowały tak mało, że nawet nie pamiętam ile...

Ale najważniejsze to by dom odpowiadał właścicielom, był zgodny z naszą filozofią życia. By nam się podobał, nawet z płytkami za 30 zł.
Link do komentarza
Cytat

Mam pytanie czy ktoś budował u siebie oczyszczalnie biologiczna lub jakąś inna oczyszczalnie jeżeli tak to jak się sprawuje, ile kosztuje eksploatacja oraz samo urządzenie jakiej firmy i ile trzeba zapłacić za montaż za odpowiedz z góry dziękuje


Witam. My mamy Biorocka, sprawuje się bezproblemowo. Nie ma żadnych urządzeń elektrycznych, chyba że musisz mieć przepompownię. Zadzwoń, lub napisz do eksperta z naszego forum Pana Jarosława Misztala, bardzo fajny Jegomość, fachowiec z prawdziwego zdarzenia w dziedzinie oczyszczalni, wszystko Ci doradzi i podpowie.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

U nas również coś się dzieje na wiosnę icon_biggrin.gif Wrzucamy fotki zrobione zaraz po zmontowaniu kuchni. Brakuje jeszcze mozaiki oraz lacobelu. Pozdrowienia dla Wszystkich budujących Agatkowiczów.

[attachment=18689:Kuchnia_Irek_2.jpg]

[attachment=18688:Kuchnia_Irek_3.jpg]




super kuchnia ile was wyniosła , sa to fronty lakierowane czy oklejane
Link do komentarza
Cytat

super kuchnia ile was wyniosła , sa to fronty lakierowane czy oklejane



Kuchnia w takim stanie to 15 kpln oczywiscie bez sprzetu. Cene robi osprzet - zawiasy, prowadnice, hamulce, lemans itd.
Blat jest odporny na temperature do 165 stopni gdzie inne o polowe tansze odksztalcaja sie przy 90. Fronty i barek to lakierowany mdf.
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie wszystkich właścicieli AGATKI, śledzę to forum od dłuższego czasu. Chciałbym się podzielić z Wami moimi dokonaniami z budowy i wykończenia tego projektu. icon_smile.gif


Pięknie urządzona "Agatka". Mieszkamy od sierpnia 2013 i "troszkę" nam jeszcze brakuje do waszego stanu, ale powoli do przodu., dzięki za zdjęcia na forum jest przynajmniej skąd czerpać aspiracje.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Mam pytanie czy ktoś budował u siebie oczyszczalnie biologiczna lub jakąś inna oczyszczalnie jeżeli tak to jak się sprawuje, ile kosztuje eksploatacja oraz samo urządzenie jakiej firmy i ile trzeba zapłacić za montaż za odpowiedz z góry dziękuje



Witam, jako informację dodam, że zakup i montaż przydomowej oczyszczalni może być dofinansowany w 45% z NFOŚiGW. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił program, który dofinansuje budowę przydomowej oczyszczalni ścieków, przyłącza kanalizacji sanitarnej lub likwidację przydomowych szamb.
My z tego skorzystaliśmy - ale, aby dostać dofinansowanie trzeba zaciągnąć kredyt na całość przedsięwzięcia. Mimo wszystko polecam - nie trzeba się bawić w wykopy itp. Wszystko załatwia firma montująca i po około miesiącu przychodzi dofinansowanie


Jestem na etapie podwieszania sufitów, chciałbym prosić o zdjęcia, jeżeli ma ktoś takie u siebie w Agatce.
Tymczasem wstawiam zdjęcie i propozycję zabudowy kominka - chętnie obejrzę aranżację innych kominków.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza

DSC01446.jpg

Cytat

Jestem na etapie podwieszania sufitów, chciałbym prosić o zdjęcia, jeżeli ma ktoś takie u siebie w Agatce.
Tymczasem wstawiam zdjęcie i propozycję zabudowy kominka - chętnie obejrzę aranżację innych kominków.



U nas kominek również w opracowaniu - widać pierwsze zarysy. Przez dłuższy czas nie mogliśmy dojść ładu składu z komorą dekompresyjną - budować czy nie? Mimo stropu gęstożebrowego, komora powstała. Pozostaje uzgodnić z małżonką
kolor obudowy - co wydaje się wręcz niemożliwe icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif w ciągu najbliższego półrocza ...
Link do komentarza
Cytat

Witam, jako informację dodam, że zakup i montaż przydomowej oczyszczalni może być dofinansowany w 45% z NFOŚiGW. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił program, który dofinansuje budowę przydomowej oczyszczalni ścieków, przyłącza kanalizacji sanitarnej lub likwidację przydomowych szamb.
My z tego skorzystaliśmy - ale, aby dostać dofinansowanie trzeba zaciągnąć kredyt na całość przedsięwzięcia. Mimo wszystko polecam - nie trzeba się bawić w wykopy itp. Wszystko załatwia firma montująca i po około miesiącu przychodzi dofinansowanie



jaka firma to łatwi czy oni się zajmują projektem zgłoszeniem w urzędzie i montażem inwestor tylko idzie do banku podpisać umowę na dofinansowanie i kredyt ??
Link do komentarza
Witam "Agatkowiczów", w mojej Agatce mieszkam już 3 lata , ale dopiero teraz zabraliśmy się za robienie elewacji i przy tej okazji zrobiłem podświetelenie kolumn przy wejściu. Chciałem uzyskać efekt podświetlenia samych kolumn i chyba się udało. Oto efekt:

DSC01446.jpg



kolumny będą białe docelowo , teraz są jeszcze przed malowaniem

Pozdrawiam
murek
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Czy ma ktoś urządzony salon tak by narożnik lub sofa znajdowały się na wprost tv co spowoduje przyjemne oglądanie tegoż wynalazku? W projekcie oraz w zdjęciach które udało mi się znaleźć narożnik jest ustawiany bokiem do tv co średnio mi się uśmiecha. Czy ustawienie go tak by był na wprost nie będzie kolidowało z innymi meblami?

I pytanie drugie, czy ktoś ma zlikwidowany balkon od frontu a dobudowany np z boku? Chciałym od frontu zostawić tylko kurnik a balkonik dobudować w tym samym pokoju ale z boku. Realne?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...