Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

Witam serdecznie icon_biggrin.gif no widzę,że powoli coś się tu dzieje,pewnie nadchodząca zima wygania wszystkich z niedokończonych Agatek...Mamy ogromny dylemat jakie wybrać okna,jak dla nas laików temat ten to kolejna czarna magia...pomiary zrobił już Vertex,ma być jeszcze Drutex i lokalni sprzedawcy,ale tak naprawdę każdy chwali to co sprzedaje i zwariować można...więc nasze pytanie brzmi czym kierowaliście się przy zakupie Waszych okien?Czy tylko cena wchodziła w grę...Pozdrowienia icon_biggrin.gif
Link do komentarza
U nas też była długa droga do wyboru okien, ocenialiśmy oczywiście jakość, tj. z jakiego plastyku wykonane są okna, ile komór, jakoś szyby, cena, kolor okleiny, no generalnie wszystko. Mój mąż jest inżynierem i te tematy traktował dość poważnie i rzetelnie. Ostatecznie wybraliśmy lokalnego producenta, który wykonuje głównie okna na zachód, u nas zaopatruje tylko większe zamówienia jak właśnie kompleksowo domek. Nas przekonała cena i jakość, mamy dobre okna, antywłamaniowe, z dobrym współczynnikiem przenikalności, ze szprosikiem, profilem antywyważeniowym. Dachowe okna mamy Velux. Porównywaliśmy m.in. okna jezierski, oknoplast i drutex i coś tam jeszcze nawet nie wiem, i wychodziło podobnie ale tu mieliśmy dodatkowo serwis i producenta 10km od nas i dlatego wybór padł na okna Landeckiego. Na razie są od kwietnia i jesteśmy zadowoleni. Mamy też kilkoro znajomych którzy te okna mają od kilku sezonów i nie zgłaszali uwag. To też był dla nas ważny argument za. A jeśli oczywiście wymagały regulacji serwis był bez problemu.
Link do komentarza
Polyana,
czy mogę zapytać, jaki kolor okien wybraliście? Złoty dąb? My właśnie stoimy przed tym trudnym wyborem, a Twoje bardzo mi się podobają. Czy firma, o której piszesz to Landeck i jest ze Strzegomia? My jesteśmy z Dolnego Śląska i zastanawiamy się nad Oknoplastem, ale może warto byłoby wybrać się do Strzegomia. Czy mogłabyś podać ile wyniosła cena, jeżeli oczywiście to nie tajemnica.
Link do komentarza
Tak Landecki koło Strzegomia dokładnie Olszany. Kolor okien -orzech, złoty dąb był troszkę za jasny. U nas wyszło tak, 2x okno 1500x1400 to te w salonie (zamiast 3 mamy dwa), balkonowe parter- 1500x1810, trzy sztuki 1370x1220 (kuchnia , łazienka, jadalnia), 2szt. 750x750 w garażu, balkon piętro- 2110x1500, 4szt. 1450x1400 górne sypialnie, dolna sypialnia i strych. Razem wyszło nam 17,728zł z montażem. Dokładnie parametrów nie pamiętam, ale szpros najcieńszy w kolorze orzech, profile antywyważeniowe, bezpieczne wkładki, szyby antywłamaniowe najwyższy model, szyby dwie reszty nie pamiętam. icon_smile.gif W każdym razie pan nam dął siekierkę i pozwolił uderzyć w te ich szyby no i było ciężko ;p
Brama garażowa 5mx2,45m wyszła 6370zł też oczywiście w kolorze orzech. Do tego idealnie pasują parapety granitowe w kolorze BAHUS RED. mamy takie i na zewnątrz i w środku.
Link do komentarza
Agatkowicze pomóżcie icon_smile.gif
Stoimy przed trudnym wyborem okien. Mąż dba o kwestię jakości (ilość szyb, komór, itd.), ja natomiast, jak to kobieta, nad kwestią estetyczną. Bardzo podobają mi się okna ze szprosasmi, dlatego chciałam Was zapytać o zdanie. Wiem, że sa zwolennicy i przeciwnicy. Napiszcie wasze zdanie o nich. Byłabym wdzięczna także o zdjęcia okien ze szprosami od wewnątrz, bo takich jest mało. Macie okna jednokolorowe czy dwu?
My nie zmieniliśmy wymiarów okien i dlatego te w kuchni, łazience i kotłowni (u nas pralnia) są małe. Czy ma ktoś w tych oknach szprosy, ale nie takie na krzyż, tylko z jedną pionową linią i dwiema poziomymi lub tylko dwie poziome? Krzyże mi się nie podobają...
Dodajcie proszę zdęcia Waszych agatkowych okien. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Agatkowicze pomóżcie icon_smile.gif
Stoimy przed trudnym wyborem okien. Mąż dba o kwestię jakości (ilość szyb, komór, itd.), ja natomiast, jak to kobieta, nad kwestią estetyczną. Bardzo podobają mi się okna ze szprosasmi, dlatego chciałam Was zapytać o zdanie. Wiem, że sa zwolennicy i przeciwnicy. Napiszcie wasze zdanie o nich. Byłabym wdzięczna także o zdjęcia okien ze szprosami od wewnątrz, bo takich jest mało. Macie okna jednokolorowe czy dwu?
My nie zmieniliśmy wymiarów okien i dlatego te w kuchni, łazience i kotłowni (u nas pralnia) są małe. Czy ma ktoś w tych oknach szprosy, ale nie takie na krzyż, tylko z jedną pionową linią i dwiema poziomymi lub tylko dwie poziome? Krzyże mi się nie podobają...
Dodajcie proszę zdęcia Waszych agatkowych okien. icon_smile.gif




Nulki ja pisałam kilka postów wcześniej o oknach u siebie, niestety nie mam na lapku zdjęć od wewnątrz, poszperam u męża, na bank się zajdą ;) i zmieszczę. Co do dwukolorowych nie wiem czy różnica w cenie jest aż tak duża żeby się na takie decydować. A owszem uważam że białe okna ze szprosami tez są piękne, jest mnóstwo aranżacji wnętrz które tylko przy takich oknach wglądają pięknie....z małym haczykiem, musza być duże. np. w poniższej galerii icon_smile.gif



http://www.houzz.com/photos/1291640/LR-cop...ng-room-raleigh Edytowano przez Polyana (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Witam serdecznie o świątecznej przerwie...widzę,że prace trawają w dalszym ciągu... My powoli ogarnelismy temat okien i elektryki i zaczęly się schody przy hydraulice...A więc tak : jaki piec będzie waszym zdaniem najlepszy
1) zwykły śmieciuch na wszystko co nam wpadnie w ręce icon_biggrin.gif
2) piec z podajnikiem na ekogroszek którego wcale nie jestem zwolenniczką
jak to wygląda u Was....mamy już wstępną wycenę,ale jakoś nie wiadomo na co sie zdecydowac...
z góry dziękuje za informację

ps...zadra Fajne drzwi...widzę zę prace idą pełną parą
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie o świątecznej przerwie...widzę,że prace trawają w dalszym ciągu... My powoli ogarnelismy temat okien i elektryki i zaczęly się schody przy hydraulice...A więc tak : jaki piec będzie waszym zdaniem najlepszy
1) zwykły śmieciuch na wszystko co nam wpadnie w ręce icon_biggrin.gif
2) piec z podajnikiem na ekogroszek którego wcale nie jestem zwolenniczką
jak to wygląda u Was....mamy już wstępną wycenę,ale jakoś nie wiadomo na co sie zdecydowac...
z góry dziękuje za informację

ps...zadra Fajne drzwi...widzę zę prace idą pełną parą




Jesli masz na uwadze tylko te dwie opcje to bez zastanawiania się-wybieraj ekogroszek.Łatwa obsługa a w zasadzie rzadka obsługa, mniej syfu niż kocioł na zwykły węgiel. Dlaczego nie jestes zwolenniczką kotłów na ekogroszek???A czy jesteś zwolenniczką tego aby palić w piecu "wszystko co nam wpadnie w ręce"....?Puszczać w niebo zielono-czerwone dymki....??Ech....
Nie myśl długo-kupuj ten na ekogroszek!!!Dzięki temu ominie Cię kilkukrotne na dobę dokładanie do pieca, + częste wybieranie popiołu, syf z węgla zrzucanego luzem....Są bardziej ekonomiczne, nie pchają żaru w komin tylko tam gdzie trzeba,teraz są takie które mają dodatkowy ruszt -możesz spalić drewno-tylko błagam -nie śmieci! Ja osobiście mam kocioł gazowy,ale gdybym miała wybierać-nie zastanawiałbym się.Wiem o czym mówie-w starym domu mam zwykły kocioł na węgiel....
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie o świątecznej przerwie...widzę,że prace trawają w dalszym ciągu... My powoli ogarnelismy temat okien i elektryki i zaczęly się schody przy hydraulice...A więc tak : jaki piec będzie waszym zdaniem najlepszy
1) zwykły śmieciuch na wszystko co nam wpadnie w ręce icon_biggrin.gif
2) piec z podajnikiem na ekogroszek którego wcale nie jestem zwolenniczką
jak to wygląda u Was....mamy już wstępną wycenę,ale jakoś nie wiadomo na co sie zdecydowac...
z góry dziękuje za informację

ps...zadra Fajne drzwi...widzę zę prace idą pełną parą



Polecam piec firmy STALKOT na pelet/ekogroszek

DSC01446.jpg



Kwietię wyboru pieca między:
"1) zwykły śmieciuch na wszystko co nam wpadnie w ręce icon_biggrin.gif
2) piec z podajnikiem na ekogroszek"
uważam za oczywistą...
i zamykającą temat.
Link do komentarza
Cytat

Angela 81 my mamy kupiony piec na ekogroszek DEFRO DUO. Montaż już nie długo, narazie walczymy z elektryką. Tak jak napisała Czapi, są same plusy palenia w takim piecu. My mamy też w domu zwykły piec i palenie w nim to obłęd więc bez zastanawiania się kupiliśmy do Agatki piec z podajnikiem icon_wink.gif



O właśnie ten Defro Duo ma ten dodatkowy ruszt do spalania icon_wink.gif
To był nasz pierwszy wybór kiedy jeszcze w planie mieliśmy kocioł na ekogroszek.Tylko cena taka chyba spora była.W starym domu mamy Defro zasypowy, ale obsługa trochę męczy...
Link do komentarza
Cytat

O właśnie ten Defro Duo ma ten dodatkowy ruszt do spalania icon_wink.gif
To był nasz pierwszy wybór kiedy jeszcze w planie mieliśmy kocioł na ekogroszek.Tylko cena taka chyba spora była.W starym domu mamy Defro zasypowy, ale obsługa trochę męczy...


A dokładnie jaki masz model?
Ja mam Optima Komfort Plus i jestem zadowolony z jego wyboru.Stawiając na ekogroszek jesteśmy z góry skazani na jeden rodzaj paliwa, ale że to nie odpowiada mi nie znaczy że musi odpowiadać komuś innemu. Najważniejsze jest świadomy i przemyślany wybór pieca. W moim przypadku mając dostęp do taniego drewna bo głównie to jest podstawowe paliwo ale palę również miałem, czy węglem a nawet mogę i ekogroszkiem ale nim jeszcze nie paliłem. Wybór uważam za słuszny ze względu ekonomicznego ,patrząc pod kątem paliwa jak i rodzaju pieca.
Tak więc kwestia wyboru pieca nie jest taka oczywista jakby sie wydawało. Jeden lubi blondynki a drugi brunetki icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

A dokładnie jaki masz model?
Ja mam Optima Komfort Plus i jestem zadowolony z jego wyboru.Stawiając na ekogroszek jesteśmy z góry skazani na jeden rodzaj paliwa, ale że to nie odpowiada mi nie znaczy że musi odpowiadać komuś innemu. Najważniejsze jest świadomy i przemyślany wybór pieca. W moim przypadku mając dostęp do taniego drewna bo głównie to jest podstawowe paliwo ale palę również miałem, czy węglem a nawet mogę i ekogroszkiem ale nim jeszcze nie paliłem. Wybór uważam za słuszny ze względu ekonomicznego ,patrząc pod kątem paliwa jak i rodzaju pieca.
Tak więc kwestia wyboru pieca nie jest taka oczywista jakby sie wydawało. Jeden lubi blondynki a drugi brunetki icon_biggrin.gif



Mam starszy model z tej serii-w porównaniu do poprzedniego nie jest zły, ale niestety bardziej obsługowy niż na ekogroszek.Ale już ten Defro Duo to połączenie dwóch kotłów-jest ruszt i podajnik.Moim zdaniem dobre rozwiązanie.
Link do komentarza
Cytat

Mam starszy model z tej serii-w porównaniu do poprzedniego nie jest zły, ale niestety bardziej obsługowy niż na ekogroszek.Ale już ten Defro Duo to połączenie dwóch kotłów-jest ruszt i podajnik.Moim zdaniem dobre rozwiązanie.


Ten dodatkowy ruszt to jest używany przede wszystkim latem do palenia drewnem na cwu.
Link do komentarza
Też myśleliśmy o defro ale pociągnęli koło nas gaz i po namyśle porzuciliśmy myśl o piecu węglwo-ekogroszkowym na rzecz gazowego. Droższy ale jednak wygodniejszy. Dodatkowo kominek z DGP dla obniżki kosztów na przełomowych miesiącach. Wcześniej sporo osób z naszego otoczenia narzekało na eko-groszkową jakość opału i same piece. Sąsiedzi, co od dwóch lat mieszkają koło naszej budowy chętnie by przeszli na gaz ale muszą najpierw zamortyzować swoje eko-groszkowe wydatki.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Pozwolę sobie wrócić do tematu świetlika. Gdyby ktoś się zastanawiał czy montować czy nie montować, piszę - MONTOWAĆ. Właśnie niedawno z małżonką dokończyliśmy montaż i rezultat jest więcej niż zadowalający - ilość światła dostarczanego jest jak najbardziej w porządku. Z osobistego doświadczenia, w przypadku świetlika Velux proponuję dołożyć parę złotych i zakupić lampkę.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
witam wszystkich budujących.Niewiem czy ktoś tu jeszcze zagląda ale jeśli tak to bardzo bym prosiła o subiektywna odpowiedź.Mianowicie chodzi o to że wraz z mężem palnujemy w niedalekiej przyszłości budować agatke,niestety nasz budżet jest bardzo ograniczony i chciałabym sie was zapytac jaki jest koszt wybudowania w stanie surowym zamkniety, z hydrauliką i elektryką.Niechcemy porywac sie z motyką na słonce i w połowie sie przekonac ze nie uda nam sie wybudowac.Wiadomo ze wykonczenie to juz indywidualna sprawa kazdej osoby ale koszty wzniesienia możę az tak bardzo sie nie różnia.Wspomne ze jestem z woj.opolskiego
Link do komentarza
Cytat

witam wszystkich budujących.Niewiem czy ktoś tu jeszcze zagląda ale jeśli tak to bardzo bym prosiła o subiektywna odpowiedź.Mianowicie chodzi o to że wraz z mężem palnujemy w niedalekiej przyszłości budować agatke,niestety nasz budżet jest bardzo ograniczony i chciałabym sie was zapytac jaki jest koszt wybudowania w stanie surowym zamkniety, z hydrauliką i elektryką.Niechcemy porywac sie z motyką na słonce i w połowie sie przekonac ze nie uda nam sie wybudowac.Wiadomo ze wykonczenie to juz indywidualna sprawa kazdej osoby ale koszty wzniesienia możę az tak bardzo sie nie różnia.Wspomne ze jestem z woj.opolskiego


NA stan surowy Agatka z garażem 2 i pół stanowiska wyniósł jakieś niecałe 180 tyś, plus elektryk 2500zł, materiały elektryczne jakieś 5000zł, instalacja grzewcza plus hydraulika 53000 za całość. Okna i brama (duża) 31 tyś (ale bardzo wysoki standard bezpieczeństwa ). Myślę, że gdyby zastosować tańszą cegłę, my budowaliśmy z Ederu, oraz tańsze okna i dachówki, my mieliśmy ceramiczny Bogen Innowo 10, można te koszty uciąć. Można tez kupić tańsze systemy kominowe, i tu tez oszczędność. Tak się uzbiera spora sumka. Aaaa i jeszcze jedno, podnieśliśmy ściankę kolankową o jeden pustak i fundament o dwa . Jesteśmy tuż przed przeprowadzką i niczego bym w swoim domku nie zmieniła icon_smile.gif))))

Edytowano przez Polyana (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Sylwia 1990 tak jak napisała Polyana można zaoszczędzić na cegle, dachówkach czy oknach a także na wyposażeniu w środku i wtedy może 200 tyś wystarczy na stan surowy zamknięty. My jesteśmy w trakcie robienia centralnego ogrzewania, do zamieszkania jeszcze daleko a 200 tyś już się dawno rozeszło ale też nie oszczędzaliśmy na materiałach. Bloczki Wienerberger, dachówka Allegra, okna z KNS i się nazbierało...A tak w ogóle gdzie się planujecie budować? My też jesteśmy z opolskiego
P.S. POLYANA czekamy na zdjęcia
Link do komentarza
Cytat

Sylwia 1990 tak jak napisała Polyana można zaoszczędzić na cegle, dachówkach czy oknach a także na wyposażeniu w środku i wtedy może 200 tyś wystarczy na stan surowy zamknięty. My jesteśmy w trakcie robienia centralnego ogrzewania, do zamieszkania jeszcze daleko a 200 tyś już się dawno rozeszło ale też nie oszczędzaliśmy na materiałach. Bloczki Wienerberger, dachówka Allegra, okna z KNS i się nazbierało...A tak w ogóle gdzie się planujecie budować? My też jesteśmy z opolskiego
P.S. POLYANA czekamy na zdjęcia


no własnie my z pewnoscia zaoszczedzimy na cegle i pewnie na innnych sprawach ale nie na oknach bo to napewno odbije sie na dalszym mieszkaniu a my planujemy budowe okolice kluczborka wiec mysle ze moze te materiały tez nie beda a takie drogie a jest tu moze ktos komu udało sie zaoszczedzic
Link do komentarza
Cytat

no własnie my z pewnoscia zaoszczedzimy na cegle i pewnie na innnych sprawach ale nie na oknach bo to napewno odbije sie na dalszym mieszkaniu a my planujemy budowe okolice kluczborka wiec mysle ze moze te materiały tez nie beda a takie drogie a jest tu moze ktos komu udało sie zaoszczedzic



Zazwyczaj oszczędności wychodzą tak ze jest się sporo pieniędzy w plecy, nie oszczędzajcie przede wszystkim na pracownikach bo można sobie na start wrzucić podwójne koszta, oszczędzając również na materiale później dopłaci się w paliwie. Oszczędności należy szukać w źródłach odnawialnych i dopłatach z unii icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Zazwyczaj oszczędności wychodzą tak ze jest się sporo pieniędzy w plecy, nie oszczędzajcie przede wszystkim na pracownikach bo można sobie na start wrzucić podwójne koszta, oszczędzając również na materiale później dopłaci się w paliwie. Oszczędności należy szukać w źródłach odnawialnych i dopłatach z unii icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif




Dokładnie. Na pewnych rzeczach oszczędzać nie można. Ekipa budowlana to podstawa. Naszej ekipy nie trzeba było pilnować, chociaż nie była droga. Na budowę jeździliśmy z ciekawości, robili wszystko tak jak chcieliśmy, zostawiali po sobie porządek. Po prostu godna polecenia
Link do komentarza
Cytat

Dokładnie. Na pewnych rzeczach oszczędzać nie można. Ekipa budowlana to podstawa. Naszej ekipy nie trzeba było pilnować, chociaż nie była droga. Na budowę jeździliśmy z ciekawości, robili wszystko tak jak chcieliśmy, zostawiali po sobie porządek. Po prostu godna polecenia


a mogłabys polecic tą ekipe bo widze ze równiez jestes z opolskiego i powiedziec ile wzieli za cała budowe
Link do komentarza
By zamieszkać trzeba mieć minimum 300.000 zł. i część zrobić samemu. Można drożej i można taniej- ale moim zdaniem nie na wszystkim można / warto oszczędzać. Taniej znaczy też dłużej - a nie każdy może dłużej , szczególnie jak ludzie żyją na wynajmowanym to ciężko się płaci. My budujemy drugi rok, mam nadzieję, że jak minie 2,5 roku to się ogarniemy. Powodzenia budującym icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

By zamieszkać trzeba mieć minimum 300.000 zł. i część zrobić samemu. Można drożej i można taniej- ale moim zdaniem nie na wszystkim można / warto oszczędzać. Taniej znaczy też dłużej - a nie każdy może dłużej , szczególnie jak ludzie żyją na wynajmowanym to ciężko się płaci. My budujemy drugi rok, mam nadzieję, że jak minie 2,5 roku to się ogarniemy. Powodzenia budującym icon_smile.gif


też tak uważam, bez 300tys nie ma co się porywać icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...