Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

Nasza Agatka ma prostokatne schody i balkon, okno bez luku i filary kwadratowe zdrobione z cegly klinkierowej w kolorze antracutu i na chody i balkon polozylismy gres opoczno milton grafit. Jestesmy bardzo zadowoleni z nich bo w zime sie nie slizgaja no i milo niskich temperatur nic nie peklo.

Mieszkamy juz jakis czas i w praktyce kilka rzeczy bym zmienila.
Zribilusmy w kuchni jedno okno 120x150 (za male) teraz spokojnie bym estawila 180x150 bo kuchnia bardzo ciemna. Okno w jadalni 150x150 mam i rowniez zrobilabym wieksze.
W pikoju nad garazem okno dachowe bym wstawila.


Link do komentarza
Do m & l

Dawno nie wypowiadałem się na forum, ale po obejrzeniu waszych zdjęć jestem pod takim wrażeniem, że muszę Was pochwalić. Fantastyczna wykończeniówka. Gratuluję pomysłów. Jedno co można by zmienić to troszkę większe okno w kuchni. Poza tym wszystko REWELKA icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Do m & l

Dawno nie wypowiadałem się na forum, ale po obejrzeniu waszych zdjęć jestem pod takim wrażeniem, że muszę Was pochwalić. Fantastyczna wykończeniówka. Gratuluję pomysłów. Jedno co można by zmienić to troszkę większe okno w kuchni. Poza tym wszystko REWELKA icon_smile.gif




Bardzo dziekujemy icon_smile.gif
Duzo zawdzieczamy uzytkownikom z tego forum.
Duzo pracy wykonanej ale jeszcze troszke przed nami.
W poprzednim poscie uwzglednilam zmiany ktore bym zrobila juz po zamieszkaniu i miedzy innymi wlasnie to okno :/ ale juz po ptakach :/
Link do komentarza
Witam wszystkich,
tak z ciekawości zapytam - wszyscy tu wklejają zdjęcia wnętrza domów i inne takie tam sprawy...
A czy ktoś z Was ma już balustrady na balkonie, my akurat jesteśmy na tym etapie balustrad, przez dobudowanie wykusza mamy w sumie dwa balkony szukamy balustrad, niestety takie typowe z metalu nie są naszym faworytem, może się ktoś z szanownego grona pochwali balustradą na balkonie w Agatce.

Będę wdzięczny za zdjęcia.

Pozdrowienia
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich,
tak z ciekawości zapytam - wszyscy tu wklejają zdjęcia wnętrza domów i inne takie tam sprawy...
A czy ktoś z Was ma już balustrady na balkonie, my akurat jesteśmy na tym etapie balustrad, przez dobudowanie wykusza mamy w sumie dwa balkony szukamy balustrad, niestety takie typowe z metalu nie są naszym faworytem, może się ktoś z szanownego grona pochwali balustradą na balkonie w Agatce.

Będę wdzięczny za zdjęcia.

Pozdrowienia




My mamy profil stalowy czarny i deski drewniane takie same jak ogrodzenie pomalowane na orzech
Link do komentarza
witam serdecznie... m&l jestem pod wrażeniem,bardzo ładne i stylowe wnętrza,AGATKA pierwsza klasa icon_lol.gif
A ja mam takie pytanie,czy macie w swoich kuchniach zamontowaną wyspę?my nie bedziemy mieli spiżarni i marzy nam się wyspa,ale jak na razie nie mamy pojęcia jak to rozwiązać...a tak przy okazji...to już niedługo bedziemy mieli sropy icon_lol.gif pozdrawiam...
Link do komentarza
Cytat

witam serdecznie... m&l jestem pod wrażeniem,bardzo ładne i stylowe wnętrza,AGATKA pierwsza klasa icon_lol.gif
A ja mam takie pytanie,czy macie w swoich kuchniach zamontowaną wyspę?my nie bedziemy mieli spiżarni i marzy nam się wyspa,ale jak na razie nie mamy pojęcia jak to rozwiązać...a tak przy okazji...to już niedługo bedziemy mieli sropy icon_lol.gif pozdrawiam...





Witam. Gratuluje postepow w budowie.
Kazdy etap cieszy i zbliza Was do zamieszkania.
Niemam wyspy i bardzo zaluje bo jest to b.praktyczne. ale tez fajnie wyglada kuchnie urzytkownika Krzysztof 0410.
Wyszla nam bardzo duza kuchnia bo zlikwidowaniu spizarki i powiekszenia troszke korytarza.
3m szerokosci troszke za duzo. Zle usytuowalam zlew i kuchnie. Dzis.nie zrobilabym glazury po calosci na scianie praktyczne ale juz.mi sie znudzilo. Farbe mozna przemalowac a tego juz niestety nie. Zlew pod oknem masakra pod wzgledem czystosci okna.
Plyte kuchenna zrobilabym na prawej scianie zeby jej nie bylo widac z salonu.
wydaje mi sie ze zawsze tak jest iz w praktyce funkcjonal.osc projektow czy wizualizacji sie zmienia.
Link do komentarza
my w kuchni bedziemy mieli dwa okna powiększone na 90tki,brak spiżarki i dodatkowa ściana w kuchni która ogdrodzi nas od jadalni,ale bedą w niej zamontowane drzwi przesówne,takie chowane w ścianę,na dole nie ma małego pokoju przez co salon wyszedł prawie 48m icon_eek.gif a zreszta pozmienialismy też okna w salonie wiec teraz jakoś to trzeba poskładać do kupy icon_biggrin.gif dziękuje m&l poszukam tych zdjęć icon_biggrin.gif

m&l zapomniałam dodać,że Wasza kicia robi niesamowite wrażenie na tych zdjęciach icon_lol.gif Slipka jej się świecą,pewnie z radośći icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

my w kuchni bedziemy mieli dwa okna powiększone na 90tki,brak spiżarki i dodatkowa ściana w kuchni która ogdrodzi nas od jadalni,ale bedą w niej zamontowane drzwi przesówne,takie chowane w ścianę,na dole nie ma małego pokoju przez co salon wyszedł prawie 48m icon_eek.gif a zreszta pozmienialismy też okna w salonie wiec teraz jakoś to trzeba poskładać do kupy icon_biggrin.gif dziękuje m&l poszukam tych zdjęć icon_biggrin.gif

m&l zapomniałam dodać,że Wasza kicia robi niesamowite wrażenie na tych zdjęciach icon_lol.gif Slipka jej się świecą,pewnie z radośći icon_biggrin.gif




Bardzo dobry pomysl ze sniana w kuchni i drzwiami bo jefnak tluczenie kotletow na otwart salon nie jest fajne.
Ten pokoik na dole nam sie przydal na rupieciarnie. Tez mielusmy opcje powiekszenia przez to salonu ale sie rozmyslilismy. Moge podpowiedzec jeszcze odnosnie drzwi. U kogos tu na forum widzialam na zdjeciach. Drzwi do wiatrolapu przesuwne na sciane w strone lazienki. Noe tracimy miejscaw przedpokoju bo waziutki i w wiatrolapie. Polecam przemyslenie tego rozwiazania.

Ps kotka widnieje prawie na kazdym zdjeciu, ale zupelnie przypadkiem. Jest zadowolona bo ma kawal domu do biegania i ogrod z okolicznym lasem do obserwowania ptaszkow icon_biggrin.gif

Pzdr.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Ależ cisza na forum. Wiemy że budowy po długiej zimie ruszyły pełną parą ale może chociaż ci którzy ukończyli już swoje Agatki podzielą się zdjęciami. Tak brakuje na tym forum wykończonych Agatek.
My wreszcie też możemy się pochwalić rozpoczętą budową. Budujemy Agatkę z garażem dwustanowiskowym z przeniesioną kotłownią za garaż. Jesteśmy na etapie fundamentów. Pozdrawiamy Edytowano przez majaigrzesiek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Również apeluję do tych szczęśliwców, którzy zakończyli wszystkie etapy budowy o wklejenie zdjęć wnętrz. W szczególności brak na forum łazienek ( górna, dolna), sypialni. Czy zabudowaliście wystające belki czy zostawiliście je na wierzchu? jakie płytki polecacie do salonu i kuchni? Czy jest coś czego żałujecie i co byście zrobili inaczej? Pomóżcie nam !!!!
Link do komentarza
Oto 4 miesięczny nadzór budowlany sprawdza czy ręka inwestora jeszcze cos wykończy w domu, łazienka i przedpokój

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


w sypialni dolnej nie ma nic szczególnego do pokazania więc nie wklejam
u nas w tygodniu wchodza brukarze wiec będzie się działo.

Co byśmy zrobili inaczej?:
- w wiatrołapie drzwi wewnętrzne dobrze by było przesunąć w prawo lub w lewo o 30 cm, czyli do ściany, bo są na środku i jest problem z zagospodarowaniem szafkami,
- mamy wersję z powiększoną kotłownią i można było troszkę bardziej powiększyć łazienkę kosztem kotłowni np. o 10-15 cm, by dać głębszy zlew niż 31cm
- okno w kuchni pojedyncze ponieważ przy podwójnym nic nie widać pod większym kątem przez ocieplenie
- mamy kominek z płaszczem wodnym i w zabudowie zamontowali nam naczynie wzbiorcze, teraz dali byśmy je na pietrze, bo coś zaczyna cieknąć i nie można się do niej dostać
-jeśli kupujecie klasyczny kompakt do łazienki to powinien mieć ocieploną spłuczkę ponieważ zimna woda wykrapla się na ściankach i zalewa podłogę
-nie róbcie tynków gipsowych maszynowych na ścianach ( to nasza największa porażka tej budowy) dziury robią sie od uderzenia trzonka miotły czy krzesła
- nie zalecam budowy scian z ytong 36cm klasy 400 i grubszych(żaden kołek nawet metalowy nie chce sie w tym dobrze trzymać takie miękkie to jak pumeks
jeśli dajecie piec gazowy do CO to maksymalnie 12kw(u nas w zimę przy -10st pracował średnio na 4.7-6kw a i tak się wyłaczał przez co w łazience robiło się chłodniej)
-nie rezygnujcie ze spizarki jeśli mieszkacie daleko od marketu ponieważ jest tak przydatna jak garaż na auto
tyle co mi się przypomniało z błędów, które wyszły na etapie wykończenia.
Mimo tych problemów jestesmy na swoim dom po odbiorze więc idę na pifko i karkóweczkę Edytowano przez rob i anet (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ależ cisza na forum. Wiemy że budowy po długiej zimie ruszyły pełną parą ale może chociaż ci którzy ukończyli już swoje Agatki podzielą się zdjęciami. Tak brakuje na tym forum wykończonych Agatek.
My wreszcie też możemy się pochwalić rozpoczętą budową. Budujemy Agatkę z garażem dwustanowiskowym z przeniesioną kotłownią za garaż. Jesteśmy na etapie fundamentów. Pozdrawiamy



O tak!
Po długiej zimie trzeba szybko nadrabiać.Tymbardziej jak chcemy zamieszkać przed zimą icon_wink.gif
Przed nami przyłącza (gaz+wod-kan) i wylewka .Kiedy będzie sobie schła trzeba już kombinowac ekipę do łazienek i podłóg icon_smile.gif Oj łatwo nie bedzie....
Link do komentarza
Rob i Anet dziękujemy za rady. Na pewno pomogą w przyszłości wszystkim początkującym. Ślicznie się urządziliście, no ale z takim nadzorem budowlanym nie mogło być inaczej icon_razz.gif
My też zostawiliśmy spiżarkę. W domu każdy kącik się liczy, nawet kosztem mniejszej kuchni. A możecie wrzucić zdjęcie spiżarki? Jak wygląda po urządzeniu?
Pozdrawiamy
Link do komentarza
Cytat

Rob i Anet dziękujemy za rady. Na pewno pomogą w przyszłości wszystkim początkującym. Ślicznie się urządziliście, no ale z takim nadzorem budowlanym nie mogło być inaczej icon_razz.gif
My też zostawiliśmy spiżarkę. W domu każdy kącik się liczy, nawet kosztem mniejszej kuchni. A możecie wrzucić zdjęcie spiżarki? Jak wygląda po urządzeniu?
Pozdrawiamy



Stronę wcześniej wrzucili fotkę spiżarki z półkami.Myslę że już powoli zapełniona ;-)Teraz czekać na sezon ogórkowy icon_wink.gif
Link do komentarza
Zastanawiam się nad drzwiami wewnętrznymi i powoli zbieram wyceny.Wymarzyłam sobie drzwi z ościeznicami regulowanymi....ale..Patrząc teraz na otwory w łazienkach, kotłowni i małym pokoju na dole to widzę że chyba nie ma sznas na takowe.....Czy dobrze myślę?Oścież. regul. musi się "chwycić" za kawałek muru a w kotłowni i łazience tego kawałka muru brakuje.....Czy ktoś z Was (wykańczających) lub tych którzy juz mieszkają coś mi podpowie?Czy tam wychodzi na to ze tylko ościeżnice stałe moga być?
Link do komentarza
Cytat

Kupiłem po 180 PLN. Niezłe. U producenta. Dać adres?

Co to znaczy "chwycić"? muru? Drzwi (ościeżnice) można wstawiaćnawet pomiedzy dwoma profilami g/k. Na piankę.



Oj, ja wybrałam drzwi fornirowane, więc takiej ościeżnicy do nich za 180 nie dostanę....
U nas chyba nie ma możliwości technicznych, aby zamontować regulowaną ościeżnicę ze względu na umiejscowienie drzwi przy styku ścian prostopadłych. Tam nie zmieszczą się już te opaski maskujące.

Zaznaczam miejsca gdzie chyba nie da rady wstawić regulowanej:

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Skoro o ościeżnicach mowa, to mam do sprzedania 4 sztuki, nowe fabrycznie zapakowane, oczywiście nieużywane. Sprzedawca źle zamówił, zorientowaliśmy się 2 miesiące po odebraniu, wykpił się, że takie były zamawiane i zostaliśmy z 4 ościeżnicami, kompletnie niepasującymi do drzwi jakie mamy. Kolor i wymiary się zgadzały, tylko wykończenie nie takie.
Nowe ościeżnice regulowane firmy DRE, kolor orzech ciemny ryfla, wysokość 200cm tzw norma czeska, lub słowacka jeśli chodzi o wysokość otworu):
rozstaw 14-16cm, 80L - 2szt.
rozstaw 14-16cm, 70P - 1 szt.
rozstaw 16-18, 80P - 1szt.
Jeśli ktoś byłby zainteresowany- cena 30% mniej niż katalogowa, do negocjacji.

Cytat

12 cm pustak+tynk, standard,ale jak do płaskiej sciany złapać regulowaną....?


My mieliśmy taki problem w drzwiach do pomieszczenia, które w projekcie jest kotłownią, trzeba było dać zwykłą ościeżnicę i listwy maskujące.
Link do komentarza
Cytat

Skoro o ościeżnicach mowa, to mam do sprzedania 4 sztuki, nowe fabrycznie zapakowane, oczywiście nieużywane. Sprzedawca źle zamówił, zorientowaliśmy się 2 miesiące po odebraniu, wykpił się, że takie były zamawiane i zostaliśmy z 4 ościeżnicami, kompletnie niepasującymi do drzwi jakie mamy. Kolor i wymiary się zgadzały, tylko wykończenie nie takie.
Nowe ościeżnice regulowane firmy DRE, kolor orzech ciemny ryfla, wysokość 200cm tzw norma czeska, lub słowacka jeśli chodzi o wysokość otworu):
rozstaw 14-16cm, 80L - 2szt.
rozstaw 14-16cm, 70P - 1 szt.
rozstaw 16-18, 80P - 1szt.
Jeśli ktoś byłby zainteresowany- cena 30% mniej niż katalogowa, do negocjacji.
(...)



A 200cm to nie są jakieś niskie???W sumie to nie wiem, ostatnio byłam na budowie i zaczęłam mierzyć otwory.Jak dla mnie to wstawianie drzwi to jakaś czarna magia icon_confused.gif
W kotłowni chyba zrobimy 70cm a nie 80cm i jak radził mi kolega z forum zastosuję drewniana belkę na tę "płaską" ścianę.Jakos nie widzi mi się ościeżnica stała.Ten sam problem mamy w łazience na górze.Coś trzeba wykombinować...
Ogólnie wybór kolorystyki drzwi jest dla mnie trudny jak diabli.Najchętniej wzięłabym drewniane , bejcowane na kolor orzech,ale jakoś boję się drewna...Niby teraz robia te bezsękowe, klejone warstwowo, ale i tak pewniejsze sa dla mnie te z ramiakiem drewnianym, mdf-em i naturalną okleiną(fornir).Tylko te kolory... icon_eek.gif
Link do komentarza
Cytat

witam...to może ja zapytam o coś z zupełnie innej bajki...jaki macie rodzaj podbitki?drewniane czy plastikowe?nasz majser mówi,że plastik lepszy i teraz sam by taki u siebie założył,bo to i malować nie trzeba,i mniej pracy,łatwiej wyczyścić....co Wy na to ?jak to jest u Was...??


no my też nad tym myślimy, kilka osób nam doradza właśnie plastik... no ale ja się boję że będą się odkształcać...widziałam właśnie to u znajomej. No chyba że jakieś dobrej jakości, no ale jakie to są te dobre, może ktoś ma foty jak to wygląda na gotowo????

Edytowano przez Polyana (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

no my też nad tym myślimy, kilka osób nam doradza właśnie plastik... no ale ja się boję że będą się odkształcać...widziałam właśnie to u znajomej. No chyba że jakieś dobrej jakości, no ale jakie to są te dobre, może ktoś ma foty jak to wygląda na gotowo????



Właśnie ostatnio oglądałam w sklepie tę podbitke a'la panele.
Nie wyglądaja źle.ja oczywiscie myślałam o drewnie, mąż twierdzi że lepiej dać tworzywo.Ja trochę chciałam nawiązać kolorem podbitki do drewnianego balkonu(balustrad) i dlatego myslałam o drewnie.A co do odkształcania się, to po zastosowaniu odpowiedniej dylatacji(nie mogą być na ścisk ułożone) nie powinno się nic dziać.Osobiście będę upierała się przy drewnie,ale to trudniejsza robota, dochodzi malowanie , konserwcja... icon_confused.gif

Cytat

No właśnie są i w tym szkopuł. Takie wyszły wysokości otworów po wykonaniu wylewek, ale tylko na dole. Na górze jest ok., tzn standardowo i nie możemy wykorzystać tych ościeżnic do drzwi na górze, nawet gdybyśmy chcieli... icon_evil.gif




Eeeeeeeee.....ciekawe ile u nas wyjdzie po wylewkach???Tak na prawdę nie zmierzyłam, niby było to brane pod uwagę,ale...
Link do komentarza
Katasiak ma w swojej galerii zdjęcia z białymi drzwiami icon_wink.gif

I mam jeszcze takie pytanie(głównie dla tych co już wykończyli domek): ile czasu zajęło fachowcom położenie płytek na dole(korytarz, kuchnia,jadalnia) a ile czasu zajęła łazienka na dole?Pytam, gdyż daaawno nie miałam doczynienia z taką wykończeniówką i nie wiem ile to się schodzi, nie mam pojęcia ile czasu na to przyjąć icon_confused.gif
A już powinnam się rozglądać za fachowcami icon_smile.gif Edytowano przez Czapi (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Witam,
ponieważ nastały straszne upały - a ja osobiście nie znosze spać w temperaturze około 23 stopni,
pojawił się pomysł montażu klimatyzacji w Agatce.

Czy ktoś z Was już temat może przerabiał.

Nie interesuje mnie montaż w całym domu, a jedynie w sypialni i ewentualnie w holu na piętrze (jest spory, gdyż
zrezygnowalismy z jednego pokoju na piętrze, więc pomieszczenie jest dosyć duże).

Wedłu teorii ciepłe powietrze idzie do góry, zimne opada, więc powinno to zadziałać w ekstremalnych sytuacjach nawet
na parterze, chociaż tam akurat jest chłodno nawet w spore upały.

Będę wdzięczny za opinie Wasze, oczywiście jeśli bierzecie takie rozwiązanie również pod uwagę.

Pozdrowienia
Link do komentarza
Cytat

witam mam pytanie ile kosztowały wasze kuchnie , i byście mogli się nimi pochwalić...

my jesteśmy na etapie wyboru ;za wszystkie odp. z góry dziękuję icon_biggrin.gif

Andrzej



Witam, nie mamy jeszcze zamontowanej kuchni, ale mamy wizualizację. Tak będzie wyglądała. Koszt to 13 tys bez sprzętu. W tym kosz MAGIC i kosz CARGO. Blaty i fronty dobrej jakości. Wszystko zależy od materiałów, ale jak zrobiliśmy wycenę z tańszych to nie wyszła duża różnica w cenie dlatego zdecydowaliśmy się na te lepsze. Pozdrawiam

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witam,
my mamy kuchnię z frontami dębowymi, trochę szyb mlecznych.
Wszystko dobrej jakości - samodomykające się ciche szuflady i zawiasy w drzwiczkach.

Całość bez sprzętu wyniosła nas około 18.000,00 zł (sprzęt - lepiej nie wspominać icon_smile.gif)

Pozdrawiam


witam...mam pytanie,czy możesz wstawić wiecej zdjęć?no kuchnia robi wrażenie ...bardzo podoba mi się wyspa(też mamy w planach) no cena spora,no ale coś za coś ...pozdrawiam
Link do komentarza
Kurczę a u nas wszystko zblokowane przez brak gazu w domu(dopiero mam projekt, teraz pozwolenie na budowę...ech!).A skrzyneczka z gazem tak bliziutko....Już możnaby wygrzewać wylewki icon_evil.gif i kłaść płytki.Może weźmiemy się za ocieplenie poddasza??Tymczasem zakupiłam stelaże do wc, trzeba by w łazienkach się trochę pobawić.Niestety nadszedł fatalny sezon na "kafelkarzy"-najlepsi -zajęci.Nadal szukamy....Na razie zrobimy ściany w łazienkach i w kuchni a potem podłogi położy...chyba........ mąż... icon_wink.gif
Dałam też drzwi wewnętrzne do wyceny.Powaliła mnie cena -14tys icon_eek.gif

Cashpear-bardzo ładnie wygladają-że tez zawsze co mi się spodoba musi byc drogie icon_razz.gif
Choć wypatrzyłam w promocji V&B dość tanio.
Link do komentarza
ja wiem,że są wakacje,piękna pogoda i urlopy i nikt tu prawie nie zagląda,ale mam takie pytanie do tych co tu się czasem pojawiają ... JAKIE MACIE TYNKI W WASZYCH AGATKACH?GIPSOWE CZY TRADYCYJNE? Bo my się właśnie zastanawiamy i nie mamy bladego pojęcia co wybrac...Pozdrawiam i miłego wypoczynku icon_cool.gif
Link do komentarza
My mamy tynki cementowo-wapienne, są twardsze od gipsowych a równie gładkie i gotowe do malowania, ja płaciłam 23zł/m z materiałem. Co do ocieplenia z zwenatrz u nas najniższe ceny wykonania na gotowo tzn. styropian, siatka, tynk malowanie są od 40zl/m. Materiały to jeszcze nie wiemy icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...