Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

Cytat

Producenta kostki też nie pamiętasz, bo naprawsdę ta kostak jest ładna i chciałby ją położyć u siebie. A jeśli bedziesz w Polsce za jakiś czas i będzie Ci się chciało to podaj te wymiary przy wejściu do domu, ja planuję schody dopiero na jesień.
Pozdrawiam




Producent kostki to Jadar
Link do komentarza
Cytat

Chciałbym poprosić o pomoc w doborze pieca.
Zależy mi piecu z podajnikiem na ekogroszek lub pelety.
Jeżeli ktoś ma doświadczenie w tym temacie prosiłbym o pomoc w wyborze.
jakiego producenta wybrac i ile kw ?



Jeżeli mogę podpowiedzieć - zastanów się proszę na OZC (obliczenia zapotrzebowania ciepła), wiedza taka pozwoli Ci dobrać źródło ciepła przy okazji nie kupisz i nie będziesz eksploatował przewymiarowanego kotła. Również będziesz miał wiedzę co do kosztów - dla np: różnych źródeł ciepła. Dane z OZC przydadzą się również gdy będziesz miał podłogówkę no i co do wymiarów grzejników. Z drugiej strony w nowobudowanych domkach i tak trzeba mieć OZC do świadectwa charakterystyki energetycznej.
My planowaliśmy piec na paliwo stałe (byle się paliło), jednakże stanęło na piecu kondensacyjnym gazowym i pompa powietrzna do c.w.u. Na marginesie - licznik gazu wiruje od 3 dni - mamy ciepełko na budowie icon_smile.gif


Link do komentarza
A ja troszkę z innej beczki...a mianowicie zastanawiam się nad tym czy ktoś z Was kładł panele na podłogówkę?kurdę nie widzą mi się płytki na całości,ale wydaje mi się że podłogowka na tak duże przestrzeni (nasz salon będzie miał prawie 48m2)sprawdzi się najlepiej.nie wiem jednak czy to jest dobry pomysł,a to już najwyższy czas na podjęcie decyzji...dziękuję za podpowiedzi... icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

A ja troszkę z innej beczki...a mianowicie zastanawiam się nad tym czy ktoś z Was kładł panele na podłogówkę?kurdę nie widzą mi się płytki na całości,ale wydaje mi się że podłogowka na tak duże przestrzeni (nasz salon będzie miał prawie 48m2)sprawdzi się najlepiej.nie wiem jednak czy to jest dobry pomysł,a to już najwyższy czas na podjęcie decyzji...dziękuję za podpowiedzi... icon_smile.gif



Witam u nas na całym parterze mamy podłogówkę w salonie i pokoju panele kronopol i jest ok co prawda nie ma takiego efektu jak na płytkach ale ciepełko jest odczuwalne i przyjemne poza tym jeżeli robicie podłogówka w łazience na górze warto poprowadzić ze cztery nitki pod oknem balkonowym w pokoju.
Link do komentarza
Cytat

A ja troszkę z innej beczki...a mianowicie zastanawiam się nad tym czy ktoś z Was kładł panele na podłogówkę?kurdę nie widzą mi się płytki na całości,ale wydaje mi się że podłogowka na tak duże przestrzeni (nasz salon będzie miał prawie 48m2)sprawdzi się najlepiej.nie wiem jednak czy to jest dobry pomysł,a to już najwyższy czas na podjęcie decyzji...dziękuję za podpowiedzi... icon_smile.gif



Witam. Ja także będę kładł panele na podłogówkę, też mi się nie widzą płytki na całości, kolega ma i jest ok.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Jeżeli mogę podpowiedzieć - zastanów się proszę na OZC (obliczenia zapotrzebowania ciepła), wiedza taka pozwoli Ci dobrać źródło ciepła przy okazji nie kupisz i nie będziesz eksploatował przewymiarowanego kotła. Również będziesz miał wiedzę co do kosztów - dla np: różnych źródeł ciepła. Dane z OZC przydadzą się również gdy będziesz miał podłogówkę no i co do wymiarów grzejników. Z drugiej strony w nowobudowanych domkach i tak trzeba mieć OZC do świadectwa charakterystyki energetycznej.
My planowaliśmy piec na paliwo stałe (byle się paliło), jednakże stanęło na piecu kondensacyjnym gazowym i pompa powietrzna do c.w.u. Na marginesie - licznik gazu wiruje od 3 dni - mamy ciepełko na budowie icon_smile.gif




Widzę że masz rozwiązanie jakie i mnie interesuje icon_biggrin.gif Na pewno chcę mieć kocioł kondensacyjny(podłogówka na całym domu), a co do cwu to miałam pomysł na solary, ale niedawno poczytałam o pompie ciepła - bo tańsza niz solary.Napisz mi proszę jaki wybrałeś piec (też jaka moc) oraz jaka pompę wybrałeś i ile kosztowała?Czy działa już?Sprawdza się?

rob i anet !!!
Gratuluję takiego pomocnika icon_biggrin.gif
Widac fach w tej małej piąstce!!!
Link do komentarza
Cytat

Widzę że masz rozwiązanie jakie i mnie interesuje icon_biggrin.gif Na pewno chcę mieć kocioł kondensacyjny(podłogówka na całym domu), a co do cwu to miałam pomysł na solary, ale niedawno poczytałam o pompie ciepła - bo tańsza niz solary.Napisz mi proszę jaki wybrałeś piec (też jaka moc) oraz jaka pompę wybrałeś i ile kosztowała?Czy działa już?Sprawdza się?



Zdecydowaliśmy się na firmę Wolf, piec kondensacyjny CGB 24kW, do tego pompa P-W model Ultrax HPW. Będziemy mieli również rekuperator - i tu się nie możemy zdecydować - zwykły CWL-400 lub model excellent. Na tą chwilę działa tylko piec podłączony wręcz prowizorycznie - niestety zaliczyłem wtopę z "polecanym wykonawcą" i jesteśmy 4 miesiące w plecy. Pompa ta przy całej umowie wyszła nas około 7,5k z montażem. Jednakże fizyczny montaż, odpalenie i cokolwiek na ten temat możemy powiedzieć pod koniec marca icon_smile.gif)
Link do komentarza
Ja zastanawiam się nad piecem DEFRO Duo, widać że to solidna konstrukcja z porządnej stali kotłowej (masa ponad 500kg), z tym że jest do wyboru 15 kW albo 25kW. Zastanawiam się czy 15 kW wystarczy na Agatkę z pokojem nad garażem dwustanowiskowym, ocieplona od spodu 15 cm styropianu, sciany 18 cm, strop 25 cm wełny.
Link do komentarza
Cytat

Dzięki za info!
Moc kotła 24kW???
Kurczę nie jest przewymiarowany?
Mi jak wyliczam wychodzi zapotrzebowanie na około 12 kW max 15kW..A u Was będzie podłogówka czy kaloryfery?



Dokładnie TAK - jest przewymiarowany z premedytacją. Przyjmując średnioroczną temperaturę na jakimś poziomie, zapotrzebowanie pieca na gaz i jego obciążenie - zakładam jego pracę na małym obciażeniu ale wtedy dużej sprawności. Z obliczeń wychodziło mi naciągane 20kW - stąd przewymiarowanie na 24kW. Co do instalacji mamy mieszaną: dół w podlogówce + ręcznikowiec w łazience. Pokój nad garażem 3/4 podłogówki i grzejnik. Łazienka na górze podlogówka + ręcznikowiec, reszta pomieszczeń z grzejnikami. Z uwagi na niski parametr grzejniki też są przewymiarowane. Aaaa ... uważam, że wyposażenie automatyki w czujnik pogodowy pozwoli zaoszczędzić kolejne kilkanaście procent na zużyciu gazu.
Link do komentarza
Cytat

Dokładnie TAK - jest przewymiarowany z premedytacją. Przyjmując średnioroczną temperaturę na jakimś poziomie, zapotrzebowanie pieca na gaz i jego obciążenie - zakładam jego pracę na małym obciażeniu ale wtedy dużej sprawności. Z obliczeń wychodziło mi naciągane 20kW - stąd przewymiarowanie na 24kW. Co do instalacji mamy mieszaną: dół w podlogówce + ręcznikowiec w łazience. Pokój nad garażem 3/4 podłogówki i grzejnik. Łazienka na górze podlogówka + ręcznikowiec, reszta pomieszczeń z grzejnikami. Z uwagi na niski parametr grzejniki też są przewymiarowane. Aaaa ... uważam, że wyposażenie automatyki w czujnik pogodowy pozwoli zaoszczędzić kolejne kilkanaście procent na zużyciu gazu.



Kurczę, ja się na kotłach nie znam,ale własnie myślałam że jest na odwrót:czyli kocioł o zbyt dużej mocy nie będzie pracował na 100% swojej sprawnosci.Kotły zawsze lepiej pracują przy dużym obciążeniu, a przewymiarowany kocioł przez znaczną część sezonu grzewczego będzie pracować blisko mocy minimalnej.
My w obecnym domu(oooogromnym!nie wiem ile m2, ale blisko 400) mamy kocioł węglowy defro 24kW, stara instalacja co,kaloryfery... i jest przewymiarowany.Przy temperaturze 49 stopni na piecu często ciężko wytrzymać z upału (np. robi się 25 C w pokojach)a niżej niż 50 C już nie powinno sie ustawiać.....
Link do komentarza
Cytat

Kurczę, ja się na kotłach nie znam,ale własnie myślałam że jest na odwrót:czyli kocioł o zbyt dużej mocy nie będzie pracował na 100% swojej sprawnosci.Kotły zawsze lepiej pracują przy dużym obciążeniu, a przewymiarowany kocioł przez znaczną część sezonu grzewczego będzie pracować blisko mocy minimalnej.
My w obecnym domu(oooogromnym!nie wiem ile m2, ale blisko 400) mamy kocioł węglowy defro 24kW, stara instalacja co,kaloryfery... i jest przewymiarowany.Przy temperaturze 49 stopni na piecu często ciężko wytrzymać z upału (np. robi się 25 C w pokojach)a niżej niż 50 C już nie powinno sie ustawiać.....



Ale piec węglowy nie ma modulacji icon_smile.gif Kondensat ma - i sądzę, że powinnien być dobrany: pod kątem najmniejszej mocy przy określonej temperaturze, nie tylko do powierzchni domu ale i również do kubatury, ważny jest też komfort czyli jaką lubimy temperaturę. Też ważną sprawą jest otoczenie - my mamy dużą działkę, dom jest wolnostojący z każdej strony sporo przestrzeni. Ten aspekt też wzieliśmy pod uwagę przyjmując moc pieca. Dla Agatki z garażem jednostanowiskowym i pokojem nad garażem piec kondensacyjny, który będzie sprawnie działał to 20kW. Założeniem jest normalny materiał na ściany zewnętrzne, ocieplenie zewnętrzne i ocieplenie dachu czy też stropu nad poddaszem. W przypadku pieców Wolfa CGB-20kW najmniejsza moc to 5,6kW, przy naszym przewymiarowaniu na 24kW to 7,1kW. Trzeba spojrzeć na całość systemu ogrzewania - piec ok, ale ważna jest automatyka - chociażby w zakresie modulacji pieca, ważnym jest założenie do instalacji modułu do sterowania ogrzewaniem i c.w.u., modułu mieszacza (ze sterowaniem zasilania ogrzewania i powrotu zasilania) i jak wcześniej pisałem obowiązkowo czujnik pogodowy icon_smile.gif
Tak na koniec - temat ciężki - jeszcze jak poczytasz internetowe wątki to człowiek zglupieje całkiem ... Z mojej strony mogę podsunąć więcej informacji - za dwa lata icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Ale piec węglowy nie ma modulacji icon_smile.gif Kondensat ma - i sądzę, że powinnien być dobrany: pod kątem najmniejszej mocy przy określonej temperaturze, nie tylko do powierzchni domu ale i również do kubatury, ważny jest też komfort czyli jaką lubimy temperaturę. Też ważną sprawą jest otoczenie - my mamy dużą działkę, dom jest wolnostojący z każdej strony sporo przestrzeni. Ten aspekt też wzieliśmy pod uwagę przyjmując moc pieca. Dla Agatki z garażem jednostanowiskowym i pokojem nad garażem piec kondensacyjny, który będzie sprawnie działał to 20kW. Założeniem jest normalny materiał na ściany zewnętrzne, ocieplenie zewnętrzne i ocieplenie dachu czy też stropu nad poddaszem. W przypadku pieców Wolfa CGB-20kW najmniejsza moc to 5,6kW, przy naszym przewymiarowaniu na 24kW to 7,1kW. Trzeba spojrzeć na całość systemu ogrzewania - piec ok, ale ważna jest automatyka - chociażby w zakresie modulacji pieca, ważnym jest założenie do instalacji modułu do sterowania ogrzewaniem i c.w.u., modułu mieszacza (ze sterowaniem zasilania ogrzewania i powrotu zasilania) i jak wcześniej pisałem obowiązkowo czujnik pogodowy icon_smile.gif
Tak na koniec - temat ciężki - jeszcze jak poczytasz internetowe wątki to człowiek zglupieje całkiem ... Z mojej strony mogę podsunąć więcej informacji - za dwa lata icon_smile.gif



...Yyyyyyyyy....no dzięki irek ...ja właśnie do reszty zgłupiałam icon_eek.gif
icon_wink.gif
Link do komentarza
Super!Gratulację-ach!Kiedy ja będę na tym etapie??
Super kolor wypoczynku, też myslę o podobnym (tylko wiem co może zrobic dziecko z takim pięknym jasnym kolorem icon_wink.gif )
Fajnie zobaczyć juz urządzone wnętrze-na prawdę dużo to daje -nam-jeszcze na etapie surowych murów icon_wink.gif
A może powiesz coś więcej?Jakie macie wrażenia?Jak się mieszka-czy dom jest wygodny?Jak z wielkością domku:za duży/za mały?Napisz, proszę jakie macie uwagi, ew. przestrogi dla budujących icon_wink.gif
Link do komentarza
Witam.Odnośnie domu i powierzchni to jest w zupełności wystarczająca ( mieszkamy narazie na parterze we dwoje z małym dzieckiem). Zmiany w naszym domu to zlikwidowanie spiżarni, na miejscu kotłowni jest łazienka a tam gdzie w projekcie łazienka u nas jest taka "garderoba"(pomieszczenie gospodarcze). Dom mamy pod całą powierzchnią podpiwniczony, i tam znajduje się kotłownia, pralnia, spiżarnia, garaż, i jest jeszcze dodatkowe duże pomieszczenie. Budowaliśmy dom z podpiwniczeniem ponieważ działka nasza znajduje się na stoku.Ale jesteśmy z piwnicy bardzo zadowoleni.
Do domu mamy dobudowany duży zadaszony taras (ok. 40m2).
Jeżeli miałbym coś zmienić to nie robiłbym pewnie podcienia i zamiast jednego pustaka na ściance kolankowej dałbym dwa.
Dom jak dla nas funkcjonalny, dobrze się w nim mieszka.Jesteśmy zadowoleni z wyboru tego projektu!Sporo jeszcze do "roboty" ale pomału wszystko się zrobi.Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowie i wykończeniu AGATKI!!!!!!
Link do komentarza
Cytat

Witam.Odnośnie domu i powierzchni to jest w zupełności wystarczająca ( mieszkamy narazie na parterze we dwoje z małym dzieckiem). Zmiany w naszym domu to zlikwidowanie spiżarni, na miejscu kotłowni jest łazienka a tam gdzie w projekcie łazienka u nas jest taka "garderoba"(pomieszczenie gospodarcze). Dom mamy pod całą powierzchnią podpiwniczony, i tam znajduje się kotłownia, pralnia, spiżarnia, garaż, i jest jeszcze dodatkowe duże pomieszczenie. Budowaliśmy dom z podpiwniczeniem ponieważ działka nasza znajduje się na stoku.Ale jesteśmy z piwnicy bardzo zadowoleni.
Do domu mamy dobudowany duży zadaszony taras (ok. 40m2).
Jeżeli miałbym coś zmienić to nie robiłbym pewnie podcienia i zamiast jednego pustaka na ściance kolankowej dałbym dwa.
Dom jak dla nas funkcjonalny, dobrze się w nim mieszka.Jesteśmy zadowoleni z wyboru tego projektu!Sporo jeszcze do "roboty" ale pomału wszystko się zrobi.Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowie i wykończeniu AGATKI!!!!!!



A czemu nie robilibyście podcienia?Chodzi o kształt salonu czy po prostu ten podcień jest na zewnątrz niefunkcjonalny?
A tak odnośnie mebli:rozumiem że to skóra naturalna?jakiej firmy?
Link do komentarza
Czapi, ja widziałem domek i z podcieniem i bez, my budujemy bez. Salon bardzo traci na tym podcieniu, miejsce na jadalnię robi się dość małe i ograniczone. Sam podcień zać jest też nie za duży, tak że w zasadzie ustawisz tam stolik dwa foteli i koniec, więc i tak trzeba zrobić taras dla większej liczby osób. Zdecydowanie, jęśli komuś zależy na przestrzeni powinien zrezygnować z tego rozwiązania, jeśli nie wygląda to ładnie z zewnątrz. Co do funkcjonalności to pewnie wypowiedzą się ci, którzy go zrobili. Mi osobiście on się podobał ale uznaliśmy, że jest niepraktyczny.
Link do komentarza
Cytat

Czapi, ja widziałem domek i z podcieniem i bez, my budujemy bez. Salon bardzo traci na tym podcieniu, miejsce na jadalnię robi się dość małe i ograniczone. Sam podcień zać jest też nie za duży, tak że w zasadzie ustawisz tam stolik dwa foteli i koniec, więc i tak trzeba zrobić taras dla większej liczby osób. Zdecydowanie, jęśli komuś zależy na przestrzeni powinien zrezygnować z tego rozwiązania, jeśli nie wygląda to ładnie z zewnątrz. Co do funkcjonalności to pewnie wypowiedzą się ci, którzy go zrobili. Mi osobiście on się podobał ale uznaliśmy, że jest niepraktyczny.



Ja uznałam że choć mało miejsca pod tym podcieniem , to zawsze jednak coś-aby się schować.A widok od wewnątrz -na salon z tym podcieniem jakoś bardziej mi się podoba-dzieli wnętrze na części.Wiem,że bez niego swobodniej byłoby z ustawieniem stołu w jadalni-no ale budowa to kompromisy icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam Agatkowiczów icon_biggrin.gif mam do Was takie pytanie...jaki u Was był koszt pokrycia dachu...Chodzi mi o dachówkę,rynny i całe to badziewo potrzebne na dach(nie wliczam w to więzby dachowej)wiem ze cena jest zależna od firmy dachówki,ale może chociaż tak orientacyjnie icon_biggrin.gif z góry dziękuję



Za blachę rukki finera 300szt. na 210 m2 dachu + rynny + 4 okna Fakro + świetlik +3 kominki wentylacyjne blachę plaska i wkręty zapłaciliśmy 25000zł do tego łaty kontr łaty 3000 zł. efekt widoczny na foto Edytowano przez copacabana4 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
U nas, przy garazu dwa i pół stanowiska, tj. dach o pow. ponad 300m2, koszt byl 76tys. W tym robocizna 11000 + 2600 za obudowę komina klinkierem. Co do więźby to wyniosła nas cos około 11 tys. dachówka ciemna, ceramiczna, Bogen innovo. W tej cenie mamy tez ocieplenie scian przy samym dachu tam gdzie potem trudno dotrzeć.No i wiezbe mamy solidniejszą niż w projekcie i torchę bardziej wysuniety jest poza obrys budynku. Edytowano przez Polyana (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam Agatkowiczów zima,zima nic nie idzie na budowie,oj zawariwać można...mam do Was takie pytanie...jakie macie okno lub okna w łazience na górze,najbardziej chodzi mi o to czy okno ze szczytu tak jak jest w projekcie zamieniliście na dachowe,,,?jeśli ktoś ma może jakieś zdjęcia to bardzo proszę o wstawienie...pozdrawiam i oby do wiosny
Link do komentarza
Cytat

Witam Agatkowiczów zima,zima nic nie idzie na budowie,oj zawariwać można...mam do Was takie pytanie...jakie macie okno lub okna w łazience na górze,najbardziej chodzi mi o to czy okno ze szczytu tak jak jest w projekcie zamieniliście na dachowe,,,?jeśli ktoś ma może jakieś zdjęcia to bardzo proszę o wstawienie...pozdrawiam i oby do wiosny



A masz projekt bez garażu czy garaż z dachem jednospadowym?

Ja mam garaż z dachem jednospadowym, więc mogłam sobie pozwolic na okno na ścianie szczytowej.Na poprzedniej stronie (56), zmieściłam kilka zdjęć stanu surowego -ostatnie zdjęcie troszkę ukazuje okno w tej łazience. Edytowano przez Czapi (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość Razmes
Cytat

My też podnieśliśmy ścianę o dwa pustaki,a wymiary naszych okien dachowych to 78x160 nie wiem czy nie za małe ...a dach już w sumie zamówiony....więc teraz to już sama nie wiem icon_eek.gif




okna zawsze można zmniejszyć w dół i wstawić je np. combi (2 x 78x118)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Jeśli jescze brak to rozumiem, że będzie. W takim razie myśleliście już z czego robić, bo ja na początku mtyślałem nad wełną i płytami k-g, lecz po poczytaniu wiadomości skłaniam się ku płytom, jednak jest ich tyle, że ciężko coś dopasować i są drogie.
Pozdrawiam



Ja miałam koncepcję budowania z cegły , potem stwierdziłam że w ogóle bym nie chciała kominka...i teraz nie do końca wiem co chcę....mieliśmy zrobic mały system dystrybucji ciepłego powietrza na górę ale w sumie na razie jakoś temat się urwał.Mysleliśmy o czymś z systemu Jotul.Ale drogie to...
Link do komentarza
Cytat

Witam. Coś cicho w temacie icon_question.gif
Gabmike z jakiego materiału masz zrobioną ścianę w salonie.

I jeszcze mam pytanko do Tych co mają zrobiony kominek, z jakich materiałów go robiliście , wełna i płyty K-g, czy możę płyty, jeśli płyty i pamiętacie jakie proszę o wpis.
Pozdrawiam


Kamień dekoracyjny nakos http://www.gockowiak.pl/Okadziny_cienne__NzY.html#1__NzY
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam serdecznie icon_smile.gif
DO GOLIATY - piękny domek

DO szrenaucz- jak już zrobisz tą elewację to pochwal się, ja również planuję elewacje w kolorze białym, podmurówka, parapety i glify wokół okien z piaskowca; sama jestem ciekawa jak to wyjdzie
znajomi mi dokuczają że biała elewacja jest do kitu ale ja zawsze chciałam mieć ,,biały domek"
pozdrawiam



Ja też uważam, że cały urok w tym ,że domek jest biały i przypomina dworek.
Link do komentarza
Cytat

Ja też uważam, że cały urok w tym ,że domek jest biały i przypomina dworek.



Masz rację, jak ktoś trzymał się tej zasady i zrobił okrągłe lub beczkowate filary-biały kolor pasuje i nadaje dworkowy charakter Agatce.
Ja natomiast mam problem bo od początku bardzo uciekałam od tego dworkowego wyglądu.Zmieniłam balkon i schody na prostokątne, filary z cegły.Chciałabym zachować styl trochę surowy, trochę wiejski, aby nasza Agatka straciła dworkowy charakter.I teraz nie wiem jak to uzyskać.Chcę podmurówkę-czy robić kamienną, czy nawiązać do filarów i zrobic z cegły?Dodam że balkon bedzie miał drewniane balustrady (na krzyż) i będzie wykończony w deskami wpc.jaki kolor elewacji wybrać???Rzućcie swoje wizje icon_smile.gif
Link do komentarza
Witam CZAPI.oj widze,że zaszalałaś po całości...super.pomysł bardzo ajny...a my zmieniliśmy balkon i schody wejsciowe,ale kolumny zostaną owalne,nie mam pojęcia jak to bedzie wyglądało,ale co tam...poożyjemy zobaczymy...

A teraz zupełnie z innej beczki...jak myślicie czy samo ogrzewanie podłogowe wystarczy do salonu o powiezrchni prawie 48m,zlikwidowaliśmy podcień i pokój na dole dlatego wyszła nam taka przestrzeń,obawiamy się tylko czy podłogówka w takim wnętrzu się sprawdzi,w ogóle dół ma być cały w podłogówce?co o tym myślicie?może ktoś doradzi jakieś rozsądne wyjście...pozdrawiam serdecznie... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam CZAPI.oj widze,że zaszalałaś po całości...super.pomysł bardzo ajny...a my zmieniliśmy balkon i schody wejsciowe,ale kolumny zostaną owalne,nie mam pojęcia jak to bedzie wyglądało,ale co tam...poożyjemy zobaczymy...

A teraz zupełnie z innej beczki...jak myślicie czy samo ogrzewanie podłogowe wystarczy do salonu o powiezrchni prawie 48m,zlikwidowaliśmy podcień i pokój na dole dlatego wyszła nam taka przestrzeń,obawiamy się tylko czy podłogówka w takim wnętrzu się sprawdzi,w ogóle dół ma być cały w podłogówce?co o tym myślicie?może ktoś doradzi jakieś rozsądne wyjście...pozdrawiam serdecznie... icon_biggrin.gif



Eeee..tak bardzo to nie zaszalałam icon_wink.gif
Ktos na tym forum tez zrobił balkon i schody prostokatne icon_wink.gif
Tylko po prostu ciężko mi wymyślić wykończenie z zewnatrz icon_rolleyes.gif
Co do podłogówki.Ja będę mieć w całym domu tylko podłogówkę i się nie martwię o dogrzanie domu icon_wink.gif
Link do komentarza
My też mamy prostokąty tj. okno balkonowe, schody, balkon, filary i myslimy aby filary obić drewnem żeby wyglądały jak słupy drewniane. Co do podłogówki to też cały dół robimy w tym systemie + kominek, a grzejniki na górze. Powinno dać radę, mąż liczył. Jak to będzie wyglądać czas p[okaże już na jesieni. Czapi, twój pomysł z klinkierem też mi się podoba, chyba go rozważymy.icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

My też mamy prostokąty tj. okno balkonowe, schody, balkon, filary i myslimy aby filary obić drewnem żeby wyglądały jak słupy drewniane. Co do podłogówki to też cały dół robimy w tym systemie + kominek, a grzejniki na górze. Powinno dać radę, mąż liczył. Jak to będzie wyglądać czas p[okaże już na jesieni. Czapi, twój pomysł z klinkierem też mi się podoba, chyba go rozważymy.icon_smile.gif



Też mieliśmy pomysł z obudowaniem drewnem icon_wink.gif
Ale jakoś tak wyszło,że zrobiliśmy z cegły.Ten słup w podcieniu na razie jest odlany z betonu ,ale obłożymy go klinkierem.
Parapety zewnetrzne będą ceramiczne w kolorze cegły. Wiem,że etap "kosmetyki zewnetrznej " jest daleko przed nami i w zasadzie jest najmniej teraz ważny, ale ja ciągle główkuje co i jak zrobić aby całośc była spójna.
Na razie przed nami podłogówka icon_rolleyes.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...