Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

Cytat

Jedynie co mogę jeszcze doradzić w sprawie tej ścianki to to, że zanim ją postawicie zmierzcie sobie czy wejdą wam meble z lodówką. U mnie był problem ponieważ lodówka ma 90cm szerokości i musiałam tą ściankę przesunąć. W konsekwencji nie jest ona w tym miejscu co w projekcie tylko przesunięta w stronę salonu.


dziekuje bardzo za poradę,a ja myślę,ze scianke odgradzającą kuchnię przesuniemy dalej w głąb salonu,zlikwidowaliśmy podcień to możemy się z nią cofnąc,zrezygnuje ze spiżarki,a tą odgradzającą ściankę dołączę do tej kominkowej...pomieszanie z poplątaniem,ale mam nadzieję,że jakoś to wyjdzie,a z resztą salon robimy duży bo na dole nie będzie tego pokoju wiec miejsca powinno wystarczyć icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Witam,

chciałabym zacząć trochę inny wątek mianowicie: górna łazienka icon_smile.gif. Wiem że temat już się przewinął raz, ale pokazane zostały tylko wizualizacje. Czy może ktoś załączyć zdjęcia gotowej już górnej łazienki. U nas na dniach wejdzie hydraulik, byłam dlatego ostatnio na budowie aby rozmieścić wszystko w górnej łazienki a tu zonk, to co wydawało mi się pewne niestety już takie nie jest!!! Ma być tam, wanna, prysznic, zlew (a jak da radę to może nawet podwójny? toaleta i bidet! My mamy podniesioną ściankę o jeden pustak, bo to tutaj jest akurat ważne! Największy problem jest z WC i bidetem, bo wiadomo.....skosy, i nie za wysoka ścianka kolankowa!
Problemu z ustawieniem rozwiązałby się automatycznie, gdybyśmy nie chcieli prysznica u góry, ale chcemy koniecznie icon_smile.gificon_smile.gif;)
Ma ktoś może już taką łazienkę gotową i może się pochwalić. Z góry dziękuję


Do Gosia i Mariusz!!
Bardzo podoba mi się Wasza wizualizacja górnej łazienki (dużo wcześniej załączona na forum), zresztą dolnej też. Jest super! Czy macie już ją ukończoną i czy mogę liczyć na zdjęcia, Dziękuję bardzo

Pozdrawiam
Link do komentarza
koszty
-wklad kominka 14KW 4400zl
-wezownica 400zl
-rury,zaworki z montazem 2700zl
-pompki ,sterownik i inne 1600zl
-regipsy,stelaze,welna 250zl
-robocizna za obudowe 350zl

Jesli drewno jest naprawde suche szyba sie nie brudzi ,jesli wilgotne nie zamykamy drzwi do momentu pojawienia sie żaru pozniej pali sie w miare dobrze ale szybe wypada raz na 3-4 dni przetrzec.

Link do komentarza
Witamy,

Kilka zdjec Naszego ukonczonego ogrodzenia,
Wzór przęseł Wiśniowski Lux,
Słupki i podmurówka z pustaka łupanego

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



DSC01446.jpg

DSC01446.jpg




Pozdrawiamy

Cytat

Witam,

chciałabym zacząć trochę inny wątek mianowicie: górna łazienka icon_smile.gif. Wiem że temat już się przewinął raz, ale pokazane zostały tylko wizualizacje. Czy może ktoś załączyć zdjęcia gotowej już górnej łazienki. U nas na dniach wejdzie hydraulik, byłam dlatego ostatnio na budowie aby rozmieścić wszystko w górnej łazienki a tu zonk, to co wydawało mi się pewne niestety już takie nie jest!!! Ma być tam, wanna, prysznic, zlew (a jak da radę to może nawet podwójny? toaleta i bidet! My mamy podniesioną ściankę o jeden pustak, bo to tutaj jest akurat ważne! Największy problem jest z WC i bidetem, bo wiadomo.....skosy, i nie za wysoka ścianka kolankowa!
Problemu z ustawieniem rozwiązałby się automatycznie, gdybyśmy nie chcieli prysznica u góry, ale chcemy koniecznie icon_smile.gificon_smile.gif;)
Ma ktoś może już taką łazienkę gotową i może się pochwalić. Z góry dziękuję


Do Gosia i Mariusz!!
Bardzo podoba mi się Wasza wizualizacja górnej łazienki (dużo wcześniej załączona na forum), zresztą dolnej też. Jest super! Czy macie już ją ukończoną i czy mogę liczyć na zdjęcia, Dziękuję bardzo

Pozdrawiam




Witam,

My również chcemy mieć na górze wanne oraz prysznic i dwie umywalki, wykorzystaliśmy wnękę na dwie umywalki,
Poniżej kilka zdjęć Naszej wizualizacji
Mamy nadzieję, że Wam się przydadzą:


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Pozdrawiamy

Link do komentarza
Cytat

dziękuje CZAPI tak też zrobiłam,,,hmmm teraz zastanawia mnie tylko jedno,czy planuje ktoś z WAS całkowite zamknięcie kuchni?mi się właśnie tak marzy,ale nie wiem czy w Agacie to w ogóle ma sens,kurcze na projekcie wydawało się to łatwiejsze,ale nie wiem czy w rzeczywistości dobrze to bedzie wyglądało....co o tym myślicie?

POLYANA, a czy możesz dodać jakieś zdjęcia jak to u Ciebie wygląda??? icon_smile.gif



mąż zrobił świeże fotki,w tym ściankę

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Nasza Agatka jeszcze nie śpi,ale ten sen zimowy się zbliża icon_neutral.gif
Na tę chwilę okna i drzwi wstawione,kanalizacja i woda rozprowadzona,zaczęta instalacja centralnego odkurzacza,wyrysowana elektryka...Szkoda że pogoda zatrzyma nam tynkowanie...Jeszcze czeka nas zakup wełny na dach - mąż mówi że mimo pogody jeszcze ociepli icon_wink.gif Z elektryką raczej wstrzymamy się do lepszej pogody,chyba że będziemy układać "grzejąc" kable niskim napięciem.
Mogę się podzielić spostrzeżeniem na temat drzwi zewnętrznych które wybraliśmy-Vikking z kompozytu(włókno szklane).Poczytałam w necie o nich i opinie były mieszane(ze względu na wygląd).Nie jest to popularny materiał na drzwi..Obawiałam się sztucznego wyglądu,ale efekt mnie zaskoczył-wyglądają bardzo naturalnie(czyt."jak drewniane").Są super.Mam nadzieję,że w użytkowaniu też się takie okażą icon_wink.gif Twardość ich powłoki jest zaskakująca.Dyskretnie sprawdziłam to w sklepie na próbniku kolorów-próbowałam zrobić jakąś ryskę na ich powierzchni paznokciem,ale skończyło się na lekkim bólu palucha-a po rysie ani śladu icon_razz.gif Ciekawe czy oprą się kocim pazurkom icon_eek.gif
Link do komentarza
Do Czapi

Może zamieścisz jakieś fotki!

My obecnie czekamy na hydraulika i potem elektryka icon_smile.gif A dzisiaj dowieźli pierwszą turę wełny!


Do GUBA 8

Wasza łazienka bardzo mi się podoba, jednak my nie możemy mieć toalety w tym miejscu co Wy, ponieważ mamy niższą ściankę kolankową! Podnieśliśmy ją tylko o jeden pustak i mimo wszystko nie żałujemy! Ale łazienka fajna, i najprawdopodobniej zlew, prysznic i wannę będziemy mieli tak samo, a toaletę na ścianie od pokoju! Ba w sumie na prysznic to jest tylko jedno jedyne możliwe miejsce, no a jak ktoś zrobił z łazienki przejście do pralnio-suszarni nad garażem to już o prysznicu może u góry zapomnieć, ale ale jest na dole, wiec jest dobrze!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Do Czapi

Może zamieścisz jakieś fotki!
(...)"



Wiem, wiem icon_wink.gif wkrótce to zrobię-jak na razie ciągle przeszkadza mi w zrzuceniu zdjęć nasz roczny bączek icon_wink.gif "
A elektryk nic wam nie mówił o temperaturze w jakiej mozna układac kable?Bez grzania to minimum 5stopni na plusie i to mnie wkurza...
Link do komentarza
Do amw


Gratulację, że już mieszkacie!
Bardzo ślicznie wykończone wnętrze! Wszystko urządzone bardzo efektownie, i kolorystycznie przemyślane! icon_smile.gif Kuchnia rewelacja. Zapewne powiększyliście ją rezygnując ze spiżarki, bo robi wrażenie naprawdę dużej. Jestem pod wrażeniem ile przestrzeni jest na parterze. Wbrew pozorom agatka nie jest wcale małym domkiem.
Czy wiatrołap jest jak w projekcie! I czy bez problemy wejdzie tam duża szafa!:)
Możesz załączysz jeszcze zdjęcia salonu!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Wstawiam kilka zdjęć-nie pytajcie tylko czemu tak pięknie są upaprane zaprawą pustaki:-/
Oto owe drzwi kompozytowe:

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


Wiatrołap powiększony o 1/2 spiżarni-po lewej od wejścia planuję dużą szafę wnękową:

DSC01446.jpg


Widok na zabudowana ściankami kuchnię:

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


Jadalnia:

DSC01446.jpg


Salon(po lewej wkradł się najmłodszy przyszły lokator;-):

DSC01446.jpg


Pokój nr 5(tak wyglądają zmienione okna):

DSC01446.jpg


Łazienka z oknem( na górze):

DSC01446.jpg

Edytowano przez Czapi (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
WITAM icon_smile.gif
Agataka jest naprawde ogromnym domkiem icon_smile.gif
mieszka sie super icon_smile.gif
co do zdjęć salonu postaram sie wrzucić w wolnej chwili icon_smile.gif
co do wiatrołapu mi mam pojęcia choć mąż twierdzi ze czesciowa zwiekszony dzieki likwidacji spizarki choc tak czy inaczej weszla tam ogromna i pojemna szafa icon_smile.gif


coo do kamienia to stone master milano sahara fuga miała byc ale po zakupie zalecanej ze sklepu wyszła obrzydliwie wiec jest bez fugi icon_smile.gif a impegnat tez zalecamy przez producenta wzieliśmy. na stronie producenta sa wszystkie potrzebne informacje i nawet filmiki jak samemu ułożyć
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

WITAM icon_smile.gif
Agataka jest naprawde ogromnym domkiem icon_smile.gif
mieszka sie super icon_smile.gif
co do zdjęć salonu postaram sie wrzucić w wolnej chwili icon_smile.gif
co do wiatrołapu mi mam pojęcia choć mąż twierdzi ze czesciowa zwiekszony dzieki likwidacji spizarki choc tak czy inaczej weszla tam ogromna i pojemna szafa icon_smile.gif


coo do kamienia to stone master milano sahara fuga miała byc ale po zakupie zalecanej ze sklepu wyszła obrzydliwie wiec jest bez fugi icon_smile.gif a impegnat tez zalecamy przez producenta wzieliśmy. na stronie producenta sa wszystkie potrzebne informacje i nawet filmiki jak samemu ułożyć
pozdrawiam



Gratulację-to fajnie zobaczyć zdjęcia juz zamieszkanej Agatki icon_biggrin.gif
A dałoby radę wstawic zdjęcia z wiatrołapu?Szafa na zamówienie czy kupowana gotowa?
i jeszcze pytanko o schody-wydaje mi się czy macie dokładnie jak w projekcie?
ja mam jak w projekcie i głowię się jak zrobić balustradę od tego zakrętu?Na Twoich zdjęciach nie widać akurat dołu schodów-wrzucisz fotki jak masz to rozwiązane?
Link do komentarza
Cytat

hej, czy moze sie ktos podzielic zdjeciem ulozenia plytek na dole (te same płytki w holu, kuchni lub dodatkowo w wiatrołapie) . Interesuje mnie najbardziej sposób ułożenia płytek między pomieszczeniami, np. wiatrołap/hol.


Jeśli Ci to pomoże to ja mogę się podzielić takim zdjęciem, niestety nie mam aktualnego, gdy są fugi i jest czyściej:

DSC01446.jpg


Płytki Santera Beige 45x45 cm
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

witam,

chciałem się dowiedzieć czy ktoś z Agatkowiczów zastanawiał się nad doświetleniem klatki schodowej przy pomocy świetlika dachowego (dotyczy Agatki z garażem).

Ja rozważam takie rozwiązanie z produktem Veluxa http://www.velux.pl/klienci/produkty/swiet...wny_dach_skosny

Jeżeli ktoś ma jakieś cenne uwagi w tym temacie liczę na pomoc.



Zdecydowaliśmy się na doświetlenie świetlikiem - i uważam, że jest to rozwiązanie warte wydanych pieniędzy. Na efekt końcowy musimy jeszcze poczekać aż zamontujemy sufit na poddaszu, jednakże już przez sam moduł świetlika w dachu wpada sporo światła. Polecam również doprowadzenie zasilania do żarówki, którą można zamontować w świetliku.
Link do komentarza
Cytat

Zdecydowaliśmy się na doświetlenie świetlikiem - i uważam, że jest to rozwiązanie warte wydanych pieniędzy. Na efekt końcowy musimy jeszcze poczekać aż zamontujemy sufit na poddaszu, jednakże już przez sam moduł świetlika w dachu wpada sporo światła. Polecam również doprowadzenie zasilania do żarówki, którą można zamontować w świetliku.



A jakiej firmy wybraliscie?Też Velux?Ile sztuk?
Link do komentarza
Cytat

A jakiej firmy wybraliscie?Też Velux?Ile sztuk?



Dokładnie tak icon_smile.gif Velux do dachu skośnego, jedna sztuka. Mamy dość duży otwór na schody - będą drewniane, zabiegowe za spocznikiem - z którego jest wejście nad garaż gdzie zrobiliśmy pokój. Z racji tego poddasze chcemy wykorzystać na maxa i mamy dość wąski korytarz na poddaszu, po zrobieniu symulacji wyszło, że drugi świetlik nie miałby sensu. Zastanawialiśmy się nad świetlikiem Fakro, jednakże jego wypukły kształt nam się nie podoba. Na dachu i tak mamy kosmos - dwa kominy, dwie ławy kominiarskie, trzy stopnie, dachówkę z wyjściem antenowym - takie wypukłe coś to już byłaby dżungla icon_smile.gif Edytowano przez irek_73 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Dokładnie tak icon_smile.gif Velux do dachu skośnego, jedna sztuka. Mamy dość duży otwór na schody - będą drewniane, zabiegowe za spocznikiem - z którego jest wejście nad garaż gdzie zrobiliśmy pokój. Z racji tego poddasze chcemy wykorzystać na maxa i mamy dość wąski korytarz na poddaszu, po zrobieniu symulacji wyszło, że drugi świetlik nie miałby sensu. Zastanawialiśmy się nad świetlikiem Fakro, jednakże jego wypukły kształt nam się nie podoba. Na dachu i tak mamy kosmos - dwa kominy, dwie ławy kominiarskie, trzy stopnie, dachówkę z wyjściem antenowym - takie wypukłe coś to już byłaby dżungla icon_smile.gif


Kurcze mnie też sie coś takiego marzy...jak jeszcze nie było podbitki z desek wpadało światło z wyłazu dachowego i to juz było coś.Mnie marzą sie trzy takie, ze integrowanym oświetleniem, ale to kupa kasy...Nie wiesz ile kosztuje montaż jednego świetlika?To chyba też nie jest tanie(wycinanie blachy w dachu)....
Link do komentarza
Cytat

Kurcze mnie też sie coś takiego marzy...jak jeszcze nie było podbitki z desek wpadało światło z wyłazu dachowego i to juz było coś.Mnie marzą sie trzy takie, ze integrowanym oświetleniem, ale to kupa kasy...Nie wiesz ile kosztuje montaż jednego świetlika?To chyba też nie jest tanie(wycinanie blachy w dachu)....


Problem jest taki, że faktycznie jest to teraz droższa operacja icon_smile.gif U nas przy dachu chłopaki zrobiły to w cenie "ogólnej", jak z nimi rozmawiałem czy można świetlik zamontować po - to stwierdzili, że trzeba przewidzieć jakąś konstrukcję na jego oparcia itd. U nas rozebranie dachówki, nabicie ew. łat i kontrłat, wycinanki i montaż - miało się zamknąć kwotą 700 zł. Więc zamontowaliśmy od razu icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Chciała bym się dowiedzieć czy u którejś osoby popękały ściany, bo u mnie tej zimy pękły w 2 miejscach w małym pokoju na poddasz.
Kierownik Budowy powiedział że to normalne.
Nie wiem czy mogę mu wierzyć?




U mnie strzeliła ściana działowa oddzielająca kuchnie od wiatrołapu wina tego jest złe wiązanie i zapadający sie chudziak który był wylany na słabo zagęszczonym podłożu
Link do komentarza
Cytat

hej, czy moze sie ktos podzielic zdjeciem ulozenia plytek na dole (te same płytki w holu, kuchni lub dodatkowo w wiatrołapie) . Interesuje mnie najbardziej sposób ułożenia płytek między pomieszczeniami, np. wiatrołap/hol.


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg




DSC01446.jpg

DSC01446.jpg





witam dawno mnie tu nie było ale w końcu mieszkamy, u nas wygląda to tak jak widać pozdrawiam. Edytowano przez Krzysztof0410 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

hej, czy moze sie ktos podzielic zdjeciem ulozenia plytek na dole (te same płytki w holu, kuchni lub dodatkowo w wiatrołapie) . Interesuje mnie najbardziej sposób ułożenia płytek między pomieszczeniami, np. wiatrołap/hol.


Tak to wygląda u nas:)
Wiele rzeczy jest jeszcze niedokończone, m. in. cała góra, niezafugowana podłoga, nieskonczony kominek, ale mieszkamy i chyba to jest najważniejsze icon_biggrin.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

u nas schody i cała reszta wygląda tak . przepraszam zdjęcie z tamtego roku



Witam. Goliaty jaką kostkę macie u siebie. Bardzo ładnie wyszły wam te schody, my planujemy takie same. Jak możesz wyślij mi na pw wymiary schodów to jest szerokość i głębokość całości oraz szerokość i wysokośc stopni. .
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Chciałbym poprosić o pomoc w doborze pieca.
Zależy mi piecu z podajnikiem na ekogroszek lub pelety.
Jeżeli ktoś ma doświadczenie w tym temacie prosiłbym o pomoc w wyborze.
jakiego producenta wybrac i ile kw ?




Witam jak mogę pomóc to w naszej kotłowni śmiga Zębiec seria Merkury 18 KW cała agatka z garażem i pokojem nad garażem nastawiona temperatura 23,5 st. od początku października około 3t ekogroszku.
Link do komentarza
Cytat

Chciałbym poprosić o pomoc w doborze pieca.
Zależy mi piecu z podajnikiem na ekogroszek lub pelety.
Jeżeli ktoś ma doświadczenie w tym temacie prosiłbym o pomoc w wyborze.
jakiego producenta wybrac i ile kw ?



Agatka z garażem dwustanowiskowym (nad garażem duży pokój).
My mamy Defro (25 kw) z podajnikiem na ekogroszek i możliwością palenia węglem lub drewnem. Latem kilka drewienek i woda gorąca, zimą ciepło w domu bez ciągłego podkładania do pieca i sprawdzania temperatury. Mieszkamy na parterze (góra się robi). Cały parter to ogrzewanie podłogowe plus grzejniki w salonie i łazience, piętro ogrzewamy tylko grzejnikami-gdybyśmy nie wygaszali pieca tej zimy na noc lub na dzień nie bylibyśmy w stanie wytrzymać w domu ze względu na wysoką temperaturę (powyżej 25 stopni). Gdybym teraz miała wybierać piec z pewnością byłby na ekogroszek i Defro. Załadowanie całego podajnika starcza na cały tydzień ogrzewania przy temperaturze na dworze -30 stopni (palenia 24h/dobę) jakie były poprzedniej zimy i ustawionej na piecu 40 stopni. Tej zimy kupiliśmy ekogroszku 2,8 tony i dziś zostało jeszcze około pół tony. Edytowano przez lesinka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

naprawde chciałbym ale niemoge tego spełnić dlatego że mnie niema w Polsce bęęddę dopiero za półroku icon_confused.gif

a o to jeszcze kilka zdjecie ze schodami jakie mam.



Producenta kostki też nie pamiętasz, bo naprawsdę ta kostak jest ładna i chciałby ją położyć u siebie. A jeśli bedziesz w Polsce za jakiś czas i będzie Ci się chciało to podaj te wymiary przy wejściu do domu, ja planuję schody dopiero na jesień.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Chciałbym poprosić o pomoc w doborze pieca.
Zależy mi piecu z podajnikiem na ekogroszek lub pelety.
Jeżeli ktoś ma doświadczenie w tym temacie prosiłbym o pomoc w wyborze.
jakiego producenta wybrac i ile kw ?



Witam. Ja mam u siebie piec Hef, piec na "wszystko" podstawowym paliwem jest eko-groszek oraz miał, paliwem zatsępczym jest/może być drewno, węgiel brunatny groszek, mieszanki miału i groszku, pelet, zboże, mieszanki opeletowo - zbożowe.
Chciałem mieć piec aby można było nim palic różnymi paliwami. Pali się ok. jak coś więcej tp pytaj.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Chciałbym poprosić o pomoc w doborze pieca.
Zależy mi piecu z podajnikiem na ekogroszek lub pelety.
Jeżeli ktoś ma doświadczenie w tym temacie prosiłbym o pomoc w wyborze.
jakiego producenta wybrac i ile kw ?



WITAM
Kocioł ważna rzecz icon_smile.gif
W naszej Agatce (garaż jednost. nad garażem pokój.) mamy piec Per Eko KSP Duo 27kw (27 z racji braku per eko 24. Mają 15,19,i27kw)
Kocioł na ekogroszek z zasobnikiem

W kotle można opalać "wszystkim" co można palić od ekogroszku po owies.
Ekonomiczność kotła wydaje mi się, że jest ok. w styczniu zużyłem 20 worków (25kg ) 500kg
Wadą kotła jest bardzo duża ilość wydzielonej sadzy. Jest to wg mnie efekt zastosowania rusztu wodnego. Z jednej strony podnosi sprawność kotła, ale szybko wychładza spaliny i sadza się nie dopala.
Zasobnik mieści 125kg i wystarcza na tydzień przy ujemnych na tem. jak wzrosła do 8 to i ponad. Zużycie mocno powiązane jest z rodzajem ekogroszku.
Kocioł nie ma retorty jest zastosowana rynna - podajnik tradycyjny ślimakowy.
Wada jest troszkę mały popielnik, jednak na plus łatwość czyszczenia (usuwania popiołu)
Kocioł pozytywnie oceniam jeszcze pod kątem czyszczenia, dobry dostęp do miejsc normalnie niedostępnych przez zastosowanie otworów rewizyjnych.

Nie miałem doświadczenia z innymi kotłami - nie paliłem owsem, jednak słyszałem pozytywne opinie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...