Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

Cytat

HEJ
DO TEJ PORY OBSERWOWALIŚMY BIERNIE CO SIĘ DZIEJE NA FORUM AGATKI. NASZA AGATKA JUŻ JEST NA WYKOŃCZENIU.... ZEWNĘTRZNE TYNKI GOTOWE, WEWNĘTRZNE GOTOWE, W PON. WCHODZI EKIPA A OGRZEWANIEM. NA RAZIE WSZYSTKO IDZIE ZGODNIE Z PLANEM BUDUJEMY W OKOLICACH LUBLINA. JUTRO BYC MOZE UDA NAM SIE UMIESCIC TROCHE FOTEK. POZDROWIENIA icon_biggrin.gif



Witam wszystkich Budowniczych Agatki!
Rozpoczęcie budowy naszej Agatki planujemy na wrzesień bieżącego roku – wersja z garażem. Teraz czekamy na pozwolenie na budowę, później procedura kredytowa w banku. Tak jak większość zastanawiamy się nad paroma zmianami w pierwotnym projekcie: podwyższenie ścianki kolankowej (tu nie chcemy przesadzić żeby nie zaburzyć fajnej bryły domu) oraz powiększenie chociaż o drobinę kotłowni.
Mam pytanie/prośbę do Kuri1010. Czy byłaby możliwość obejrzenia Waszej Agatki? Również budujemy się pod Lublinem (gmina Głusk). Jeżeli możemy się jakoś umówić to proszę o kontakt na maila: mblonka@wp.pl
Z góry dzięki!
Pozdrawiam! icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Kupcie lepiej zwykły styropian który jest przetestowany i sprawdzony a nie jakiś wynalazek w ładnym opakowaniu i bardzo zachęcającej reklamie i nic pozatym. A że ludzie lubią wynalazki.....................



No pewnie, ze lubia, zwlaszcza jak to dobre wynalazki. Jak styropian w ogole:) Czytam rozne opinie i naprawde nie rozumiem tej niecheci niektorych do firm, ktore maja dobry marketing.

Przeciez gdyby sie ta logika kierowac, to nalezaloby przyjac, ze wsyzstko co reklamowane i sprzedawane w estetycznym opakowaniu to badziew. No pewnie, ze mozna w ten sposob uwazac, ale niekoniecznie ma to cokolwiek wspolnego z rzeczywistoscia.

Ja uwazam, ze styropian termoorganiki jest naprawde ok, a musze przyznac, ze dlugo sie wahalem, zanim go kupilem. Ale staralem sie polegac nie - a przynajmniej nie tylko - na opinii "zwyklych" uzytkownikow-laikow, ale przede wszystkim na fachowcach, ktorzy znaja sie na swojej robocie i dla ktorych reklama i efektowne opakowanie naprawde nie jest kluczowym kryterium wyboru.

Wybralem "wynalazek" w kropki i nie zaluje.

Ale pozdrawiam wszystkich watpiacych icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

No pewnie, ze lubia, zwlaszcza jak to dobre wynalazki. Jak styropian w ogole:) Czytam rozne opinie i naprawde nie rozumiem tej niecheci niektorych do firm, ktore maja dobry marketing.

Przeciez gdyby sie ta logika kierowac, to nalezaloby przyjac, ze wsyzstko co reklamowane i sprzedawane w estetycznym opakowaniu to badziew. No pewnie, ze mozna w ten sposob uwazac, ale niekoniecznie ma to cokolwiek wspolnego z rzeczywistoscia.

Ja uwazam, ze styropian termoorganiki jest naprawde ok, a musze przyznac, ze dlugo sie wahalem, zanim go kupilem. Ale staralem sie polegac nie - a przynajmniej nie tylko - na opinii "zwyklych" uzytkownikow-laikow, ale przede wszystkim na fachowcach, ktorzy znaja sie na swojej robocie i dla ktorych reklama i efektowne opakowanie naprawde nie jest kluczowym kryterium wyboru.

Wybralem "wynalazek" w kropki i nie zaluje.

Ale pozdrawiam wszystkich watpiacych icon_smile.gif




To może pokaż nam swój domek z tym wynalazkiem? icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Fakt, na wykonawcę trafiliśmy super. Majster młody ale ma facet doświadczenie. Czysty plac budowy i żadnych, żadnych i jeszcze raz żadnych problemów. Wyliczał nam potrzebny materiał, przeliczył dach od nowa i cudował kombinował żeby pozbyć sie słupków na górze od dachu i udało się icon_smile.gif
To tylko jeden jego pomysł z wielu...
Jednym słowem jesteśmy bardzo zadowoleni.
Madziu, do przeprowadzki jeszcze daleko jeszcze....
Teraz okna następnie instalacje elektryczna, hydraulika, rekuperacja, tynki wylewki i zaczneie sie wykańczanie.
Madzia a jak postęp u Was, czekamy na fotki ??

pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam
Pilne pytanie do tych którzy już są na etapie poddasza. Ile zuzyliście i jakiej grubosci wełny mineralnej i plyt kartono-gipsowych ?
Czy ocieplaliście skosy do samego szczytu czy tylko do wysokości pomieszczeń ?


BERNAS, U NAS OCIPLALIŚMY SKOSY TYLKO DO WYSOKOŚCI SUFITU I ZUŻYLIŚMY DO TEGO 70 M2 WEŁNY. JEŚLI CHODZI O PŁYTY KARTONGIPS TO POSZŁO 35 SZT ZWYKŁEJ 2,5M I 5 SZT ZIELONEJ DO ŁAZIENKI
Link do komentarza
Cytat

BERNAS, U NAS OCIPLALIŚMY SKOSY TYLKO DO WYSOKOŚCI SUFITU I ZUŻYLIŚMY DO TEGO 70 M2 WEŁNY. JEŚLI CHODZI O PŁYTY KARTONGIPS TO POSZŁO 35 SZT ZWYKŁEJ 2,5M I 5 SZT ZIELONEJ DO ŁAZIENKI



A czy w tych 70mkw jest wliczona również wełna że tak to nazwe nad sufitami w tych pomieszczeniach ?
Link do komentarza
bernas przepraszam że nie napisałam Ci ile zużyliśmy wełny i płyt..... ale niestety nie wiemy dokładnie... nie pamiętamy... jutro mąż zapyta w hurtowni..... ile wzięliśmy....
Co do ocieplenia to robiliśmy tak:
- na krokwie folia.... plus łaty od środka... nabijane by uzyskać 20 cm....
- 2X 10mm wełna
- płyta OSB
- i na to płyty rigips
ocieplenie tylko do wysokości pomieszczeń... i na sufit... od strony stryszku.... stryszek mamy obudowany:
od podłogi...
- rigips
-osb
- wełna
-deski
-OSB
ściany na stryszku to już folia i dachówki
icon_smile.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Wielkie dzięki KURI1010 za możliwość obejrzenia Agatki. Domek super! Gratuluje wykonania (ekipy) oraz pomysłów w zmianie projektu. Możliwe, że jeszcze kiedyś podjade do Was zobaczyć jak wyglada wykończona Agatkla....
Wszystkim polecam oglądanie domów "na żywo" - bardzo dużo to daje...
Jeszcze raz wielkie dzięki! Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Witamy wszystkich serdecznie. Mamy prośbę a zarazem pytanie do wszystkich budujących Agatkę z garażem dwustanowiskowym. Ile kubików drzewa poszło na więźbę? W kosztorysie Agatki podają jakieś
6 kubików a mój wykonawca twierdzi że to bzdura i pójdzie 10 kubików. Facet w tartaku tez tak mówi ale widać że są umówieni. Od pewnego czasu zauważylismy że idzie u nas zawsze dużo wiecej matariału niz w projekcie i mamy watpliwości. Jesteśmy na etapie stropu wiec możemy też sie podzielić swoimi doswiadczeniami. Pozdrawiamy i życzymy wszystkim tanich i dobrych wykonawców
Link do komentarza
Cytat

Witamy wszystkich serdecznie. Mamy prośbę a zarazem pytanie do wszystkich budujących Agatkę z garażem dwustanowiskowym. Ile kubików drzewa poszło na więźbę? W kosztorysie Agatki podają jakieś
6 kubików a mój wykonawca twierdzi że to bzdura i pójdzie 10 kubików. Facet w tartaku tez tak mówi ale widać że są umówieni. Od pewnego czasu zauważylismy że idzie u nas zawsze dużo wiecej matariału niz w projekcie i mamy watpliwości. Jesteśmy na etapie stropu wiec możemy też sie podzielić swoimi doswiadczeniami. Pozdrawiamy i życzymy wszystkim tanich i dobrych wykonawców


Mogę sie wypowiedzieć ale w poniedziałek, muszę spytać majstra. Wydaje mi sie że ~9m3 i to było ciut za dużo.
Link do komentarza
Cytat

Obiecane fotki a więcej w naszej galerii.

fajny ten wasz domek....jak myslicie w jakiej cenie zmiescicie sie do stanu surowego zamknietego?


Pewnie wydaliśmy dużo bo można było zrobić to za dużo mniej ale...
nie oszczędzaliśmy na materiałach. Nie było czasu na dokładne zliczenie ale na stan surowy wydaliśmy 180 tyś plus dojdą okna za ok. 12000 zł, drzwi garażowe 6000 zł, drzwi zewn. 4000zł. i na koniec drzwi od wyjścia z tyłu garażu ok. 1500 zł.
Czyli zliczając 203500 zł.
Link do komentarza
Cytat

Mogę sie wypowiedzieć ale w poniedziałek, muszę spytać majstra. Wydaje mi sie że ~9m3 i to było ciut za dużo.


Dzięki wielkie! Będziemy bardzo wdzięczni.
Potem znależlismy w waszych postach że wydaliscie na drzewo 8 tys. ale nie wiemy ile placiliście za kubik, więc poczekamy do poniedziałku. A poza tym to wam się udało z tą ekipą. Nie dośc że solidni to jeszcze drzewo z drugiego końca polski ciągną żeby bylo taniej... Skąd ich wytrzasnęliscie? A mówią ze w warszawie wszystko drożej.. icon_biggrin.gif
A domek wasz prześliczny. I pięknie wykonany. Chcecie zamieszkać jeszcze w tym roku? Pozdrowionka
Link do komentarza
Wielkie dzięki dla Agaty i Sebastiana za możliwość obejrzenia Agatki. Domek super! Porządne wykonanie. W czasie rozmowy (ok. 1,5 h - trzeba conajmniej jeszcze ze 2 h) udzielili mi mnóstwa informacji na temat jego budowy, zmian w projekcie, materiałów itp. Świetny kontakt. Wszystkim polecam oglądanie domów "w realu". Jeszcze raz wielkie dzięki!
Link do komentarza
Cytat

Witamy wszystkich serdecznie. Mamy prośbę a zarazem pytanie do wszystkich budujących Agatkę z garażem dwustanowiskowym. Ile kubików drzewa poszło na więźbę? W kosztorysie Agatki podają jakieś
6 kubików a mój wykonawca twierdzi że to bzdura i pójdzie 10 kubików. Facet w tartaku tez tak mówi ale widać że są umówieni. Od pewnego czasu zauważylismy że idzie u nas zawsze dużo wiecej matariału niz w projekcie i mamy watpliwości. Jesteśmy na etapie stropu wiec możemy też sie podzielić swoimi doswiadczeniami. Pozdrawiamy i życzymy wszystkim tanich i dobrych wykonawców


Agatko icon_smile.gif to co jest w kosztorysie to rzeczywiście bzdura ! Wiele rzeczy mi się nie pokrywało.
Udało mi sie dziś porozmawiać z Majstrem, nie jest to co prawda 100%-owe wyliczenie ale Majster przypomina sobie że:
-na więźbę poszło napewno 8m3
-łaty i kontrłaty 2,5m3
plus dokupiłem jętki gdzieś ok. 0,5m3 i z tego wszystkiego zostało jakies 0,5m3.

Moja rada: Daj projekt a w zasadzie xerówkę dachu do innego tartaku czy firmy sprzedającej dachy i niech wycenią i wyliczą, poproś o podanie m3 w wycenie. Mi robili wyceny i nikt sie nie obrażał jak nic nie kupiłem, w końcu to Oni sprzedają i ich interes w tym.
Powodzenia !!!
Link do komentarza
Cześć Sebastian.
Jeszcze raz dziękuję. Kazałam mojemu majstrowi jeszcze raz wyliczyć i okazało się że teraz jest 9,5 kubika. I dachu też się zrobiło od razu o jakieś 30 mkw mniej icon_biggrin.gif . Chyba za mało sprawdzalismy go na początku. Trudno. Nie czas płakać nad rozlanym mlekiem ale teraz juz jesteśmy ostożniejsi. A porady na forum to bardzo cenna rzecz. Postaramy i my wrzucić coś od siebie. Pozdrawiamy. Agata i Nino
Link do komentarza
Cytat

Obiecane fotki a więcej w naszej galerii.

http://picasaweb.google.com/naszdomagatka/BudowaAgatki02

153b571a460e36e1m.jpg b1aafa5802336e2dm.jpg
5c8d1c3b39cd976am.jpg




Witam,
my sie budujemy w Starej Wsi pod Nadarzynem. Wersja Agtaki z garazem dwustanowiskowym. Rozpoczecie budowy koniec wrzesnia 2008. Teraz na razie ogrodzenie jest konczone.

Czy mozna do Was podjechac i rzucik okiem na Agatke. Chyba dosc blisko siebie bedziemy mieszkac icon_biggrin.gif

Monika

Piekne zdjecia icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam ponownie icon_smile.gif

Ostatnie 2 dni spędziłem na instalowaniu oczyszczalni biologicznej i stwierdzam ze misja zakończona sukcesem (chyba icon_wink.gif ) . Rada dla wszystkich tych których też czeka ta konieczność , zróbcie to sami firma w której ja kupiłem swoją za montaż chciała 1000zł plus koparka i kruszywa z mojej strony. Poświęciłem półtora dnia (przyznać muszę ze na niezłej harówce) i oczyszczalnia zainstalowana a w kieszeni zostało 1000zł icon_smile.gif A i nie dajcie się namówić nikomu na oczyszczalnie drenażowe które tylko z pozoru są tańsze od biologicznych( na osadzie czynnym)




Bernaś i agata_i_sebastian możecie coś więcej napisac o tej przydomowej oczyszczalni?W gminie powiedzieli mi ,że takowa się nie zmieści na naszej działce mamy 23m szer i 54m dł.Czy oczyszczona woda,która ma służyć np. do podlewania trawnika nie ma charakterystycznego zapaszku szmba?
U nas wylewki schną od miesiąca,wyszło 214m.Poddasze już prawie wyłożone kartongipsem.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Bernaś i agata_i_sebastian możecie coś więcej napisac o tej przydomowej oczyszczalni?W gminie powiedzieli mi ,że takowa się nie zmieści na naszej działce mamy 23m szer i 54m dł.Czy oczyszczona woda,która ma służyć np. do podlewania trawnika nie ma charakterystycznego zapaszku szmba?
U nas wylewki schną od miesiąca,wyszło 214m.Poddasze już prawie wyłożone kartongipsem.
Pozdrawiam



Do zainstalowania oczyszczalni biologicznej ( nie drenażowej bo ta potrzebuje naprawdę sporo miejsca) wystarczy raptem kilka mkw. Co do zapachu to jeszcze nie wiem bo na razie jest nie użytkowana icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
a tu jak zwykle cisza
??:
W takim razie troszkę fotek w nowym albumie z naszej budowy.....
http://madziablue.fotosik.pl/albumy/486289.html bardzo piekny domek !!!! icon_biggrin.gif My juz tez bysmy chcieli w takim stanie, ale jeszcze dluga droga przed nami dopiero kupujemy materialy i czekamy na PNB.U nas jest tego typu problem ze my nie mieszkamy w Polsce tylko wszystko zalatwiamy w sumie przez tel. a cala reszte w kraju nad budowa bedze czuwal tescio(trzeba sobie radzic jak mozna). Chcemy postawic dom w stanie surowym zamknientym(z elewacjami i wszystkimi mediami)a kiedy wrocimy na dobre wykonczymy sobie wedlug wlasnych koncepcij.zdajemy sobie sprawe ze podstawa to dobra ekipa b. tak sie sklada ze 14/08przyjezdzamy i jestesmy umuweni z czterema ale jedna jest sprawdzona(budowala u mego kuzyna rok temu od fundamentow po dach)no nic zobaczymy!!!! icon_biggrin.gif
Link do komentarza
trzymam kciuki i życzę powodzenia.... by wasze marzenia się spełniały.... ciężko jest tak kierować budową na odległość.... my mieliśmy okropnego pecha do ekip... pamiętajcie by o tej swojej ekipie pozbierać opinię bo można się pogrążyć....
Mam znajomych którzy mieszkają i pracują w Szkocji a tu ekipa buduje..... pod opieką mojej koleżanki która tez ma swoją budowę na wykończeniu... no niestety .... ekipie nie spieszy się tak jak wcześniej bo wiedzą że właścicieli i tak nie będzie jeszcze jakiś czas......
Link do komentarza
Witam wszystkich! Chcemy dołączyć do grona Agatko-lubnych icon_smile.gif
Na razie jesteśmy na etapie usług geodety...a ile już kasiurki poszło ho ho.
A może mi ktoś napisać co należy do obowiązków geodety..mapa do celow projektowych to juz wiem -tak tyle na początku..u nas Głogów ok.800 zl, a co nas jeszcze czeka?
A!! Przyłącza wodno-kanal. i energia! ze o reszcie-całej budowie nie wspomne..
POZDRAWIAMY!
EiP
Link do komentarza
Witam wszystkich agatkowiczów.
Nasz etap.. to czekanie na powrót z ulrlopu Pani architekt i w sumie na dniach chcemy kupic projekt. Otrzymaliśmy warunki zabudowy. Wszystko ładnie pięknie, domek ładny, funkcjonalny.. tylko czy na pewno? Właśnie ogarnoł mnie strach, że nie ma miejsca na dużą szafę, garderobę... icon_eek.gif nie licząc strychu nad garażem.

Proszę napiszcie jak kombinujecie rozwiązać problem dużych szaf na ciuchy.

Myślę że to bym wymyślił (z małżonką oczywiście), jak byśmy zobaczyli na własne oczy. Rzut projektu to nie to...
I tu właśnie pojawia się prośba.. do osób, które już mają coś postawione, najlepiej jak mają już ścianki działowe na poddaszu i chciały by mieć gości.. na 20 minut icon_biggrin.gif Nie chcemy oczywiście wpraszać się jak ktoś już mieszka, to jakoś niezręcznie, ale jak jeszcze nie... icon_biggrin.gif to bardzo chętnie. My jesteśmy z Łodzi, a szczerze powiem chętnie pojadę nawet dość daleko żeby zobaczyć jak agatka wygląda na żywo...
Zatem proszę o info, najlepiej na maila irek@softserwis.pl jeżeli ktoś nam chce pokazać swoją agatkę icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

a tu jak zwykle cisza
icon_confused.gif??:
W takim razie troszkę fotek w nowym albumie z naszej budowy.....
http://madziablue.fotosik.pl/albumy/486289.html



Super! Tylko pozazdrościć... my planujemy rozpoczecie budowy Agatki (fundamenty) we wrześniu, także jak dobrze pójdzie to przed zimą powinniśmy zdążyć z dachem. Teraz kończymy przyłącza mediów i ogrodzenie działki.
Mam pytanie do madzia.blue: czy podnosiliście ściankę kolanową w stosunku do założeń projektu czy pozostała bez zmian?
Kolejne pytanie do wszystkich wybudowanych agatkowiczów: czy ktoś próbuje wstawić kocioł na paliwo stałe? Chciałbym grzać pelletem ale boje się, że do małej agatkowej kotłowni taki piec się nie zmieści...
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Witam Wszystkich ponownie:)
Dawno mnie tu nie było ale normalnie zarobiony jestem na maxa ostatnio.
Postanowiliśmy się za 2 miesiące przeprowadzić no i robie wszystko żeby się wyrobić ( najgorsze jest to ze we wrześniu muszę wyjechać na 3 tygodnie icon_sad.gif
Ocieplenie poddasza i montaż płyt gipsowych na skosach już na ukończeniu. Łazienka na dole po niedzieli już też będzie skończona. Parapety wewnętrzne już osadzone. W ciągu 2 tygodni powinienem odpalić piec. W piątek za tydzień umówiony jestem na odbiór drzwi wewnętrznych
Na poniedziałek umówieni jesteśmy z projektantem mebli kuchennych. Rozkręciło się to wszystko strasznie icon_smile.gif

Na przyszły rok zostawiam położenie tynku i zagospodarowanie terenu na zewnątrz. Dlaczego ? Bo mi się już nie chce ;P
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam,
Mam pytanie do Agaty i Sebastiana. Oglądając zdjęcia Waszego domku, zauważyłam, że nie macie jednego komina (tego, który w projekcie biegnie z kotłowni na parterze). Czy to znaczy, że przenieśliście kotłownię w inne miejsce, czy możne podpięliście kocioł c.o. do komina z kominka w salonie? Domek bez tego komina na dachu wygląda super! Oglądałam zdjęcia z innych realizacji i coś mi nie pasowało. Teraz już wiem, że chodziło o ten komin, który moim zdaniem psuje cały efekt icon_sad.gif Przymierzam się do tego projektu, ale mam tez na uwadze dom w rodendronach 6 z garażem dwustanowiskowym Archonu. Może przekonacie mnie do Agatki?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź, Gosik
Link do komentarza
Cytat

Witam,
Mam pytanie do Agaty i Sebastiana. Oglądając zdjęcia Waszego domku, zauważyłam, że nie macie jednego komina (tego, który w projekcie biegnie z kotłowni na parterze). Czy to znaczy, że przenieśliście kotłownię w inne miejsce, czy możne podpięliście kocioł c.o. do komina z kominka w salonie? Domek bez tego komina na dachu wygląda super! Oglądałam zdjęcia z innych realizacji i coś mi nie pasowało. Teraz już wiem, że chodziło o ten komin, który moim zdaniem psuje cały efekt icon_sad.gif Przymierzam się do tego projektu, ale mam tez na uwadze dom w rodendronach 6 z garażem dwustanowiskowym Archonu. Może przekonacie mnie do Agatki?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź, Gosik



Tez biłam się z myślami co do RODO 6 ale niedawno miałam okazje zwiedzić go w środku i tylko ucieszyłam się że wybrałam agatkę. Dom w rododendronach jest droższy (nawet biorąc pod uwagę ilość balkonów, drzwi i okien) a przy tym brakuje mu uroku Agatki. W RODO nie pasuje mi widok z salonu na schody, ukośne wejście do gabinetu, a w łazience na dole jest strasznie wąziutko. Dla mnie jedynym plusem jest wejście ze schodów do pokoju nad garażem.
Link do komentarza
Cytat

Tez biłam się z myślami co do RODO 6 ale niedawno miałam okazje zwiedzić go w środku i tylko ucieszyłam się że wybrałam agatkę. Dom w rododendronach jest droższy (nawet biorąc pod uwagę ilość balkonów, drzwi i okien) a przy tym brakuje mu uroku Agatki. W RODO nie pasuje mi widok z salonu na schody, ukośne wejście do gabinetu, a w łazience na dole jest strasznie wąziutko. Dla mnie jedynym plusem jest wejście ze schodów do pokoju nad garażem.



Dzięki katasiak za Twoją opinię. Właśnie dzisiaj też miałam okazję zobaczyc Rodo na żywo. Całkiem zgrabny domek. Nie podobał mi się tylko słup nośny w jednej z sypialni na poddaszu i wysoki próg na balkon nad wykuszem. Zaznaczam, że domek ten był budowany przez dewelopera dokładnie według projektu Archonu, żadne zmiany nie były wprowadzane.
A co do Twojej Agatki, to na jakim jestes etapie? Wprowadzałaś jakieś zmiany poddaszu? Może masz pomysł jak zrobić osobne wejście do pokoju nad garażem? Mam szczególowe rzuty Agatki i próbowałam coś z tym zrobić, ale słupy nośne ograniczają mi pole działania:(
Ach ta Agatka, wciąż mnie kusi icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...