Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

Mało się dzieje na tym naszym forum, więc zadam Wam pytanie: icon_smile.gif odnośnie elewacji: jak Wasi fachowcy od elewacji wykańczają elewacje w miejscu połączenia garażu z domem? Czy zdejmują sami dachówkę? A może mają jakąś inną metodę wykańczania tego fragmentu. Nasi oczekują, że to my zdejmiemy dachówkę we własnym zakresie przygotowując im pole pracy :/

I kilka fotek:

DSC01446.jpg



A taki wybraliśmy kolor elewacji (sami jesteśmy nim trochę zaskoczeni, spodziewałam się innego efektu ;)):

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Mam juz wycenę okien i jestem ciekawa czy to dobra cena:Aluplast, 5 komorowe, 3 szybowe, obustronny kolor,ruchome słupki w drzwiach balkonowych i tarasowych-14.200,00 plus montaż 1200,00-razem 15400,00.Co Wy na to?Dobra cena?

Dodam ,ze okna na górze w pokojach mam większe(dzielone na 2 nierówne części) a w salonie na dole zamiast 3 oddzielnych okiem mam jedno 3 częściowe duże.
Link do komentarza
Cytat

Mało się dzieje na tym naszym forum, więc zadam Wam pytanie: icon_smile.gif odnośnie elewacji: jak Wasi fachowcy od elewacji wykańczają elewacje w miejscu połączenia garażu z domem? Czy zdejmują sami dachówkę? A może mają jakąś inną metodę wykańczania tego fragmentu. Nasi oczekują, że to my zdejmiemy dachówkę we własnym zakresie przygotowując im pole pracy :/



u nas małżonek sam wszystko robił i tak jak napisała Polyana elewacja została w tym miejscu wykonana przed położeniem dachówki
Link do komentarza
Cytat

AlicjaJ- widzę,ze nie masz na ścianie płytek-czymś masz zabezpieczone czy będziesz dopiero coś kładła(np. szkło)?


tak ściany nie są jeszcze skończone. Będzie tam szyba z jakimś motywem. Niestety wycena jaką otrzymałam zwaliła mnie z nóg i na chwilę obecną szukam jakiejś firmy, która takie rzeczy robi icon_smile.gif
Link do komentarza
Witam,

u nas ścianki działowe już zakończone! Korzystając z wolnej chwili przedstawiam poniżej kilka fotek z budowy na stan obecny!

Salon:
[attachment=14762:SAM_2092.JPG]
[attachment=14761:SAM_2091.JPG]
[attachment=14763:SAM_2098.JPG]

Kuchnia:
[attachment=14764:SAM_2099.JPG]

Wiatrołap:
[attachment=14770:SAM_2100.JPG]

Garaż z kotłownią z tyłu. Garaż mamy o
30 cm poszerzony no i wydłużony, ale nie wiem dokładnie o ile!
[attachment=14771:SAM_2102.JPG]
[attachment=14772:SAM_2101.JPG]

Korytarz na dole, na prosto przejście do garażu, po prawej łazienka i dalej spiżarnia:
[attachment=14773:SAM_2106.JPG]

Poddasze, po prawej widać trochę przejście do pokoju nad garażem:
[attachment=14774:SAM_2097.JPG]

Sypialnia z balkonem:
[attachment=14775:SAM_2094.JPG]

Pralnio-suszarnia:
[attachment=14776:SAM_2095.JPG]

Łazienka:
[attachment=14777:SAM_2096.JPG]

i jeszcze garderoba,w sumie to na tym zdjęciu dopiero "się robi" Zdjęcie już nieaktualne:
[attachment=14779:SAM_2081.JPG]

No trochę tego wyszło! A co tam icon_smile.gif Pozdrawiam, kolejna fotorelacja już z oknami, mają być jeszcze w tym miesiącu!

[attachment=14778:SAM_2104.JPG]







DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
BeaTom!
Widzę,ze w kuchni tę ścianke z lewej dostawialiście na końcu po wymurowaniu scian działowych, prawda?Ja niestety tez nie zdążyłam tego dopilnować i na razie nie mam tych scianek odgradzajacych kuchnie od reszty..Ale dziwi mnie jedno.Nie widzę wiązań tej wypuszczonej ścianki z główną.Jak to rozwiązaliście?Wpuściliście jakieś "wąsy" zbrojeniowe?Bo inaczej to zacznie pękać....
Link do komentarza
a u nas domek juz na zime zamkniety. Drzwi zew. i brama garazowa wstawione, sciany wygruntowane, mozna wykanczac. Plany zimowe: kominek;

prosze o rade:
budujemy Agatke z dachem jednospadowym nad garazem, i ostatnio zacelismy sie zastanawiac czy nie dorobic malego okna na schodach??????? czy nie jest tam za ciemno, czy nie bedzie trzeba przy kazdorazowym przejsciu przez schody zalączac swiatla nawet w dzien? hmmm. no i jest dylemat.
Czekam na jakies wskazowki ;) Edytowano przez kiniamich (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

a u nas domek juz na zime zamkniety. Drzwi zew. i brama garazowa wstawione, sciany wygruntowane, mozna wykanczac. Plany zimowe: kominek;

prosze o rade:
budujemy Agatke z dachem jednospadowym nad garazem, i ostatnio zacelismy sie zastanawiac czy nie dorobic malego okna na schodach??????? czy nie jest tam za ciemno, czy nie bedzie trzeba przy kazdorazowym przejsciu przez schody zalączac swiatla nawet w dzien? hmmm. no i jest dylemat.
Czekam na jakies wskazowki ;)



Heh............ to macie dach tak jak my;-)
Też nas to gnębiło-przeszkodą była tylko niewygoda mycia(trzeba by z dachu/z drabiny?)-tak więc nie zrobiliśmy tam okna.
Jest ciut ciemno,ale nie tragedia,da radę w dzień bez zapalania światła.Ostatnio tak się rozmarzyłam,że mozna było zrobić taras nad garażem i normalne wysokie okno doświetlające,do którego dojście byłoby z tarasu.....ale co tam-jest jak jest.Widziałam też rozwiązanie w postaci doświetla w suficie(przechodzi ono przez strych do dachu).Fajny efekt-ale nie wiem ile takie cudo kosztuje-ktoś na tym forum pokazywał zdjęcia -jak się nie mylę...
Link do komentarza
Cytat

BeaTom!
Widzę,ze w kuchni tę ścianke z lewej dostawialiście na końcu po wymurowaniu scian działowych, prawda?Ja niestety tez nie zdążyłam tego dopilnować i na razie nie mam tych scianek odgradzajacych kuchnie od reszty..Ale dziwi mnie jedno.Nie widzę wiązań tej wypuszczonej ścianki z główną.Jak to rozwiązaliście?Wpuściliście jakieś "wąsy" zbrojeniowe?Bo inaczej to zacznie pękać....




Witaj,

to fakt, ta ścianka była dostawiana całkiem na końcu no i jest jak jest, aczkolwiek mam zapewnienia od fachowca, że nie powinna nic się z nią dziać. Pożyjemy zobaczymy!!!!:) W sumie to ws ostatniej chwili zdecydowałam, że ma tam być ta ścianka i jestem z niej zadowolona! Ścianka jest z "szóstek" 6 cm ma jej grubość, przy czym normalne ścianki działowe są 12 cm, ponieważ ta cała strona kuchni idzie pod zabudowę czyli lodówka, piekarnik mikrofalówka i wiadomo jakieś szafki, więc każde zaoszczędzone kilka cm mogą okazać się zbawienne! icon_smile.gif

Natomiast co do kuchni to jestem bardzo zadowolona z okna 180/140 i jak ktoś się jeszcze waha, jakie ma być to okno jeśli się decyduje na jedno w kuchni to ja mogę polecić właśnie takiego rozmiaru okno! Dużo światła z niego będzie "napływało' również do salonu tym bardziej, że kuchnie będziemy mieli odgrodzona tylko barkiem a nie żadną inna murowaną ścianką!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witaj,

to fakt, ta ścianka była dostawiana całkiem na końcu no i jest jak jest, aczkolwiek mam zapewnienia od fachowca, że nie powinna nic się z nią dziać. Pożyjemy zobaczymy!!!!:) W sumie to ws ostatniej chwili zdecydowałam, że ma tam być ta ścianka i jestem z niej zadowolona! Ścianka jest z "szóstek" 6 cm ma jej grubość, przy czym normalne ścianki działowe są 12 cm, ponieważ ta cała strona kuchni idzie pod zabudowę czyli lodówka, piekarnik mikrofalówka i wiadomo jakieś szafki, więc każde zaoszczędzone kilka cm mogą okazać się zbawienne! icon_smile.gif

Natomiast co do kuchni to jestem bardzo zadowolona z okna 180/140 i jak ktoś się jeszcze waha, jakie ma być to okno jeśli się decyduje na jedno w kuchni to ja mogę polecić właśnie takiego rozmiaru okno! Dużo światła z niego będzie "napływało' również do salonu tym bardziej, że kuchnie będziemy mieli odgrodzona tylko barkiem a nie żadną inna murowaną ścianką!

Pozdrawiam



A nie wiesz czy mocowane były jakieś wąsy zbrojeniowe?W każdej warstwie?jestem w podobnej sytuacji i mam dylemat jak dostawić tę ściankę aby była dobrze związana ze ścianą.
Link do komentarza
Cytat

A nie wiesz czy mocowane były jakieś wąsy zbrojeniowe?W każdej warstwie?jestem w podobnej sytuacji i mam dylemat jak dostawić tę ściankę aby była dobrze związana ze ścianą.




Niestety nie wiem czy coś takiego tam mamy! Podejrzewam, że nie! I mam nadzieje, że będzie z tą ścianka wszystko ok, tak też zapewniał mnie murarz!

Wczoraj była u nas pracująca sobota! I tym sposobem zrobiliśmy kolejny krok do przodu:
MAMY OKNA!
Wieczorem postaram się załączyć zdjęcia!
Link do komentarza
Witam,

mam pytanie!
Ile wyszło Wam łącznie tynków wewnętrznych we wszystkich pomieszczeniach wraz z sufitami lub bez! Agatka z garażem jednostanowiskowym.

Wiem, że już taki temat nieraz w sumie przewijał się na forum, ale tyle ile było pytań o tynki tyle odpowiedzi!

Wielkie dzięki!



I jeszcze jedno mam pytanie!
Z miłą chęcią zamieściłabym zdjęcia agatki z oknami, niestety nie mogę! Czy jest tutaj jakiś limit możliwości załączania zdjęć, czy coś takiego! Przy załączaniu zdjęć pojawia mi się użyta przestrzeń dostępna dla załączników to 23.92 MB z 24.41 MB, i raczej na pewno tutaj nie chodzi o wielkość zdjęć!
Pewnie, się okaże, że to coś błahego, no ale cóż, jakoś nie mogę się odnaleźć icon_smile.gif

???? icon_smile.gif

Do Gosia i Mariusz!!!

jakiej wielkości jest wasze duże okno tarasowe?
Dzięki za odp.
Link do komentarza
Cytat

Witam,

mam pytanie!
Ile wyszło Wam łącznie tynków wewnętrznych we wszystkich pomieszczeniach wraz z sufitami lub bez! Agatka z garażem jednostanowiskowym.

Wiem, że już taki temat nieraz w sumie przewijał się na forum, ale tyle ile było pytań o tynki tyle odpowiedzi!

Wielkie dzięki!



I jeszcze jedno mam pytanie!
Z miłą chęcią zamieściłabym zdjęcia agatki z oknami, niestety nie mogę! Czy jest tutaj jakiś limit możliwości załączania zdjęć, czy coś takiego! Przy załączaniu zdjęć pojawia mi się użyta przestrzeń dostępna dla załączników to 23.92 MB z 24.41 MB, i raczej na pewno tutaj nie chodzi o wielkość zdjęć!
Pewnie, się okaże, że to coś błahego, no ale cóż, jakoś nie mogę się odnaleźć icon_smile.gif

???? icon_smile.gif

Do Gosia i Mariusz!!!

jakiej wielkości jest wasze duże okno tarasowe?
Dzięki za odp.


Witam BeaTom.
Wlasnie caly czas czekam na Twoje zdjecia domu z oknami,jestem tutaj nowa i nie wiem czy można na tym forum podawac adresy e-mail,jesli bylaby taka mozliwość to bardzo prosilabym o przeslanie zdjec.
Link do komentarza
Cytat

Witam,

mam pytanie!
Ile wyszło Wam łącznie tynków wewnętrznych we wszystkich pomieszczeniach wraz z sufitami lub bez! Agatka z garażem jednostanowiskowym.

Wiem, że już taki temat nieraz w sumie przewijał się na forum, ale tyle ile było pytań o tynki tyle odpowiedzi!

Wielkie dzięki!



I jeszcze jedno mam pytanie!
Z miłą chęcią zamieściłabym zdjęcia agatki z oknami, niestety nie mogę! Czy jest tutaj jakiś limit możliwości załączania zdjęć, czy coś takiego! Przy załączaniu zdjęć pojawia mi się użyta przestrzeń dostępna dla załączników to 23.92 MB z 24.41 MB, i raczej na pewno tutaj nie chodzi o wielkość zdjęć!
Pewnie, się okaże, że to coś błahego, no ale cóż, jakoś nie mogę się odnaleźć icon_smile.gif

???? icon_smile.gif

Do Gosia i Mariusz!!!

jakiej wielkości jest wasze duże okno tarasowe?
Dzięki za odp.



Witamy,
Nam wyszło ok 480 metrów, w garażu na suficie nie dawaliśmy tynku a ścianka podniesiona jest o jeden bloczek.
Okno tarasowe to 300*230 wymiar 230 to jest z roletą.
Link do komentarza
Cytat

sorki, chodzilo mi o te szafke po drugiej stronie icon_smile.gif
czyli szafka otwiera sie normalnie (bez łamania), ale jest narozna? po stronie piekarnika ;)


Sorki, że długo nie opisywałam ale jakoś tak się złożyło. Poniżej zdjęcie szafki narożnej. Niestety zaraz obok jest szafka szer. 90 z płytą więc nie mogliśmy dać szafki narożnej. Żeby ułatwić dostęp do całości umieściliśmy w niej takie coś icon_biggrin.gif


Cytat

AlicjaJ możesz podzielić się jak to jest u Ciebie.


Blat niestety jest łączony, ponieważ po pierwsze po prawej stronie jest blat ze zlewem i tu musiał być jeden osobny blat, po drugie środek podchodzi pod same okno (jako parapet). Ale generalnie łączenia są zrobione w taki sposób, że trzeba się przyjrzeć żeby wiedzieć gdzie się łączą.

Przy okazji wrzucam trochę zdjęć prawie skończonej łazienki (na dole) icon_biggrin.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Witam,

mam nadzieję że tym razem dobrze załączę fotki icon_smile.gif tak więc poniżej przedstawiam naszą agatke z oknami!
Okna mamy drewniane, z drzewa meranti, kolor orzech dwustronny, 3-szybowe + rolety chowane: Jesteśmy zadowoleni! Okna są potężne, stabilne i wg mnie w samym wyglądzie różnią się od plastikowych:

Agasid3839 zdjęcia dla Ciebie icon_smile.gif Pozdrawiam

Kuchnia:

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Salon:

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg



Pokój nad garażem:

DSC01446.jpg



Mały pokój na górze:

DSC01446.jpg



Sypialnia góra:

DSC01446.jpg



Łazienka góra:

DSC01446.jpg



pralnio-suszarnia na górze: tutaj wyglada na mała, ale spokojnie wejdzie kosz na bieliznę, szafka na proszki i suszarka i mały zlew

DSC01446.jpg



a tak sie prezentuje nasza agatka od zewnątrz:

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg



Moje uwagi po wstawieniu okien są następujące:
okno w salonie spokojnie mogłoby być większe, mamy 3200/2300, teraz wstawiłabym 3600/2300
okno w kuchni ok, a jest 1800/1400, mniejszego sobie nie wyobrażam, jak już to większe icon_smile.gificon_smile.gif
Okno nad garażem mogłoby być większe, miałam pierwotnie w planach tam zrobić dwa takie same, ale jak zobaczyłam jak sąsiedzi są blisko to się z lekka przeraziłam i zostawiłam jak w projekcie + jedno dachowe
Jeszcze powiększyłabym trochę okna w pokojach na górze, nie dlatego że są za małe, są po prostu w sam raz, jednak większe mnie się bardziej podobają, wiadomo jak przyjdą tynki to mamy jak w projekcie 1200/1200 a dałabym 1400/1400 niedzielone oczywiście!

U góry mamy jeszcze garderobę dość sporą, zdjęcia przy okazji załączę!

dzisiaj zakończyliśmy już wykopy pod pompę ciepła, teraz tylko hydraulik i elektryk i w zimę odpoczywamy i oszczędzamy icon_smile.gificon_smile.gif o nie jak ja przeżyje te zimowe wyprzedaże:)

Pozdrawiam



Cytat

A nie wiesz czy mocowane były jakieś wąsy zbrojeniowe?W każdej warstwie?jestem w podobnej sytuacji i mam dylemat jak dostawić tę ściankę aby była dobrze związana ze ścianą.




Witaj,
wiem, że mąż dzisiaj w jakiś jeszcze nieznany mi sposób zabezpieczał tę ściankę o którą pytałaś, ale to tylko tyle co wiem na teraz!
Link do komentarza
Cytat

Fajna deszczownica .Gdzie ja kupilicie i ile kosztowala??

z gory dzjekuje

Andrzej


Kupiliśmy na allegro i jesteśmy zadowoleni bo wyszła znacznie taniej niż w sklepie. Oto link:
http://allegro.pl/kompletny-system-podtynk...2811847569.html

Cytat

Do AlicjaJ

Bardzo ładna łazienka, nie masz jej czasem powiększonej niż ta co jest w projekcie, czy tylko mi się tam wydaje???

Może załączysz zdjęcia swojego imponującego, dużego salonu!
Dzięki


Łazienka została znacznie powiększona, praktycznie jest jeszcze raz większa niż w projekcie, ale niczego nie żałuję. Dzięki temu mogliśmy zrobić dużą kabinę icon_biggrin.gif
Oto zdjęcia salonu (niestety jeszcze bez schodów icon_cry.gif )

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Do AlicjaJ,


no no w takim salonie to już można poszaleć! Jest bardzo duży! My poszerzyliśmy salon rezygnując z podcienia i zyskaliśmy tym sposobem 4m, a poszłaś w drugą stronę i zyskałaś 11m icon_smile.gif tylko, że teraz salon trochę robi u Was za korytarz, bo z niego do każdego innego pomieszczenia jest wejście! Ale kwestia umeblowania będzie całkiem przyjemnie, na brak miejsca narzekać nie możecie! No i okna mogłyby być do takiego wielkiego salonu większe i do samej podłogi, ale są rzeczy które po jakimś czasie zrobilibyśmy inaczej, ja już też tak mam.

Pozdrawiam gorąco

a z łazienką na dole ekstra pomysł, ja niestety nie znalazłam sposobu na jej powiększenie bo chciałam też mieć koniecznie tam spiżarkę, no trudno, na szczęście jest jeszcze jedna:)

czekamy na kolejne zdjęcia i życzę szybkiej przeprowadzki, która jest już tuż tuż
Link do komentarza
Do BeaTom

Wiesz ja zawsze lubiłam duże przestrzenie a poza tym mamy trochę tych pokoi u góry więc kolejny na dole wydał się nam zbyteczny. Okna faktycznie może i teraz zrobiłabym większe, ale w zasadzie dają wystarczająco dużo światła a przynajmniej mniej mycia będzie icon_biggrin.gif
Do przeprowadzki jeszcze trochę nam zostaje. Teraz drzwi wewnętrzne, schody, malowanie, tynkowanie z zewnątrz. Ale teraz to już się robi z przyjemnością icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Do AlicjaJ

najważniejsze, że jest jasno w salonie, a u góry faktycznie jest wystarczająco pokoi, agatka nie jest wcale takim małym domem, jak adoptuje się na pokój też pomieszczenie nad garażem!

A ile ma szerokości Wasze okno w kuchni, pytam z ciekawości, nasze ma 180, wysokie na 140 w sumie i zastanawiam się czy jest takie samo i czy tak bądź podobnie będzie wyglądało?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Do AlicjaJ

najważniejsze, że jest jasno w salonie, a u góry faktycznie jest wystarczająco pokoi, agatka nie jest wcale takim małym domem, jak adoptuje się na pokój też pomieszczenie nad garażem!

A ile ma szerokości Wasze okno w kuchni, pytam z ciekawości, nasze ma 180, wysokie na 140 w sumie i zastanawiam się czy jest takie samo i czy tak bądź podobnie będzie wyglądało?

Pozdrawiam


Z tego co pamiętam to okno w kuchni ma wymiary około wys. 1,2 m a szerokość 1,4 lub 1,5 m (musiałabym zmierzyć dokładnie). Natomiast kuchnia też została nieznacznie zmodyfikowana i ma szerokość 3,15 m. Dla mnie wystarczająco.
Link do komentarza
Cytat

Mam pytanie, czy wybudowanie ścian zewnętrznych z pustaka żużlowego 25 cm i ocieplenie ich styropianem 15 cm będzie wystarczające, aby spełnić wymagane normy przenikalności cieplnej?



Hmnn..nikt nie odpowieział Ci na pytanie-więc może ja podpowiem.
Planujecie rozumiem budować Agatkę?
Nie wiem jakie pustaki miałaś na mysli.Może ALFA 24 cm pięciokomorowe z wibroprasy??
Jeśli tak-to aby ściana miała współczynnik przenikania ciepła Uk < 0,3 W/m2K, a wiec by budynek spełniał wymagania norm w zakresie izolacji termicznej należy docieplić ścianę minimum 14 cm warstwą termooizoalcji w postaci styropianu lub wełny mineralnej. Tak więc planowane 15cm powinno być ok.
Pozdrawiam i życzę powodzenia na budowie icon_smile.gif

Link do komentarza
Mam pytanie do tych, którzy wybudowali tę wąską ściankę oddzielającą jadalnie od kuchni:
bardzo długo wahałam czy ja dać czy nie-widziałam u kogoś rozwiazanie z jakiejś płyty meblowej-mnie nurtuje czy ona mocno zaciemnia blat roboczy?Z prawej strony akurat padałoby sporo światła od okien z jadalni(ja mam te dwa -jak w projekcie).Ostatecznie dziś ją mąż wymuruje i najwyżej ją rozwalimy(choć szkoda mi jego pracy..).
jakie macie zdanie o tej ściance?
Link do komentarza
My też zrobiliśmy ściankę pomiędzy kuchnią a jadalnią. Oczywiście po to by nie mieć lodówki zaraz obok stołu. Początkowo była jak w projekcie, bez tej części od kominka. Po wybudowaniu przeszłam się po pomieszczeniach i stwierdziłam że chcę ją wydłużyć. Zawsze marzyłam o pięknym kredensie obok stołu jadalnego i okazało się że w salonie nie ma go za bardzo jak postawić, taka ścianka okazała się idealna. Otwór "drzwiowy" pomiędzy jadalnią a kuchnią jest nadal dość spory, choć nie pamietam ile dokładnie ma. W każdym razie mam częściowo zamknietą kuchnie i nie wygląda to źle. Duża częśc moich znajomych którzy mają otwarte kuchnie po kilku latach mieszkania planuje je zamknąć więc myśle że taka opcja będzie czymś po środku, w ostateczności się drzwi zamontuje. Na razie z zapałem oglądam piękne meble do jadalni i waham się pomiędzy komoda a kredensem. icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

witam serdecznie... icon_smile.gif Tosia,mam do Ciebie prośbę,a czy możesz wstawić zdjęcia tej ścianki i tego jak to wygląda przy rezygnacji ze ścianki przy kominku...my też zastanawiamy się nad takim rozwiązaniem wiec zdjęcia będą dla nas bardzo pomocne....z góry dziękuję i pozdrawiam


Angela 81-wejdź na profil Tosi, tam szybko znajdziesz w postach zdjęcia tych ścianek, tez ostatnio je "odgrzebywałam" aby sobie porównać.

Dzięki Tosia za radę icon_wink.gif

EEEEEeee...teraz szukam i szukam....nie mogę znaleźć...Tosia, to nie były Twoje fotki tej kuchni...???

A!!!Jest!!Na stronie 48
Link do komentarza
dziękuje CZAPI tak też zrobiłam,,,hmmm teraz zastanawia mnie tylko jedno,czy planuje ktoś z WAS całkowite zamknięcie kuchni?mi się właśnie tak marzy,ale nie wiem czy w Agacie to w ogóle ma sens,kurcze na projekcie wydawało się to łatwiejsze,ale nie wiem czy w rzeczywistości dobrze to bedzie wyglądało....co o tym myślicie?

POLYANA, a czy możesz dodać jakieś zdjęcia jak to u Ciebie wygląda??? icon_smile.gif
Link do komentarza
Jedynie co mogę jeszcze doradzić w sprawie tej ścianki to to, że zanim ją postawicie zmierzcie sobie czy wejdą wam meble z lodówką. U mnie był problem ponieważ lodówka ma 90cm szerokości i musiałam tą ściankę przesunąć. W konsekwencji nie jest ona w tym miejscu co w projekcie tylko przesunięta w stronę salonu.
Link do komentarza
Cytat

Bardzo dawno nie zaglądaliśmy tu ale nie zapomnieliśmy o was i postanowiliśmy wrzucić parę fotek z ukończonej już prawie Agatki.




Cytat

Bardzo dawno nie zaglądaliśmy tu ale nie zapomnieliśmy o was i postanowiliśmy wrzucić parę fotek z ukończonej już prawie Agatki.



Do Gosi I Mariusza: jakie macie płytki w salonie, czy to półpoler?-jak sie sprawdzaja w myciu i użytkowaniu i czym je czyścicie żeby wyczyścic tzw. mikro pory???
pozdrawiam

Link do komentarza
Witam,

pomysł ze ścianką odgradzającą kuchnie od jadalni nie jest zły! Ale tylko wtedy jak się stawia po tej stronie lodówkę. U nas lodówka będzie wraz z piekarnikiem do zabudowy po drugiej stronie, tam gdzie była spiżarka, a od strony salonu, będzie mój wymarzony barek. Będzie on spełniał funkcje oddzielającą jadalnie i salon od kuchni oraz będzie "robił' również jako blat roboczy, bo w agatce nie ma możliwości postawienia w kuchni stołu, a nie wyobrażam sobie robić wszystko na stole w jadalni, która i tak już de facto jest w salonie! Będzie też można przy nim oczywiście usiąść.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam, to ja też się podzielę swoimi zdjęciami z postępów w budowie, są słabej jakości bo robione komórką a było ciemno, ale może coś zobaczycie icon_smile.gif

Kuchnia:

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



mam pytanko do kobiet: jak zamierzacie ozdobić okna w kuchni? Ja myślę o roletach rzymskich. Na razie mam folie ze styropianu, też ładnie ;)
A może któraś z Was już ma coś na oknach i wklei zdjęcia icon_smile.gif

Kominek (Lazar z płaszczem wodnym):
konstrukcja:

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg



i kominek w akcji, na razie jest naszym jedynym źródłem ciepła. Jak się pali w nim cały dzień to można nagrzać cały dom. Czekamy na podłączenie gazu.

DSC01446.jpg



Na podłogach mamy płytki gresowe santara beige. Położone na wylewce anhydrytowej (firmy Lafarge), powszechnie chwalonej w internecie. Ale mąż ma co do niej wątpliwości, czy nie jest powodem odklejania tych płytek. W niektórych miejscach już słychać głuche odgłosy. Radzę zastanowić się poważnie osobom, które decydują się na wylewki anhydrytowe, bo jak się okazuje, to przyklejenie do nich płytek gresowych wymaga dobrego, drogiego kleju, szlifowania wylewki i gruntowania, czyli co z tego, że jest pięknie równa i schnie błyskawicznie.
Czy ktoś z Was ma wylewkę anhydrytową? Edytowano przez rob i anet (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...