Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

Witam wszystkich Agatkowiczow .Piekne domy pobudowaliscie trzeba to przyznac. Czy ktoś z Was buduje sie może w okolicach Torunia ,jezeli tak to bardzo bym chcial zobaczyć na żywo piekną Agatke jak jest w środku i wogole. Zamierzamy właśnie kupić projekt. Czy ktos moze wie z czego jest najlepiej budować z porothermu czy moze maxa ?
Link do komentarza
Cytat

hej,
KURI1010 co zmieniłes w Agatce? Czy te okna w Salonie są zgodnie z wymiarami w projekcie? Nie znalazłam tych informacji w Twoich wcześniejszych postach.

dzięki za info

pozdr



OKNA JUŻ W POCZĄTKOWEF FAZIE BUDOWY POSTANOWILIŚMY POWIĘKSZYĆ. SZYROKOŚĆ MAJĄ TAK JAK W PROJEKCIE NATOMIAST WYS. TO 200 CM. JEŚLI CHODZI O INNE ZMIANY TO ZROBILIŚMY WEJŚCIE NA KLATKE I SCHODY OBOK TEGO MAŁEGO POKOJU NA DOLE. NA GÓRZE ZROBILIŚMY DUŻY PRZEDPOKÓJ Z WYJŚCIEM NA BALKON, OCZYWIŚCIE KOSZTEM POKOJU ALE WARTO, TEN POKÓJ I TAK JEST SPORY.
I JESZCZE KILKA FOTEK

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
w takim razie mam kolejne pytanie do agatkowiczów. Zamierzam zastosować takie rozwiąznie jak Bernaś (dzięki za ściągę icon_razz.gif) czyli zrównać garaż z tylnią ścianą oraz go przedłużyć. Jaki macie pomysł na pomieszczenie po C.O? Zrobić większą łazienkę czy zostawić na inne "graty"?
Link do komentarza
Cytat

w takim razie mam kolejne pytanie do agatkowiczów. Zamierzam zastosować takie rozwiąznie jak Bernaś (dzięki za ściągę icon_razz.gif) czyli zrównać garaż z tylnią ścianą oraz go przedłużyć. Jaki macie pomysł na pomieszczenie po C.O? Zrobić większą łazienkę czy zostawić na inne "graty"?



Ja tez mam taki dylemat jestem wlasnie przed wizyta u architekta co sadzicie wieksza lazienka czy pomieszczenie na graty?
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich Agatkowiczow .Piekne domy pobudowaliscie trzeba to przyznac. Czy ktoś z Was buduje sie może w okolicach Torunia ,jezeli tak to bardzo bym chcial zobaczyć na żywo piekną Agatke jak jest w środku i wogole. Zamierzamy właśnie kupić projekt. Czy ktos moze wie z czego jest najlepiej budować z porothermu czy moze maxa ?



Ja buduje 100km od Torunia icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

OKNA JUŻ W POCZĄTKOWEF FAZIE BUDOWY POSTANOWILIŚMY POWIĘKSZYĆ. SZYROKOŚĆ MAJĄ TAK JAK W PROJEKCIE NATOMIAST WYS. TO 200 CM. JEŚLI CHODZI O INNE ZMIANY TO ZROBILIŚMY WEJŚCIE NA KLATKE I SCHODY OBOK TEGO MAŁEGO POKOJU NA DOLE. NA GÓRZE ZROBILIŚMY DUŻY PRZEDPOKÓJ Z WYJŚCIEM NA BALKON, OCZYWIŚCIE KOSZTEM POKOJU ALE WARTO, TEN POKÓJ I TAK JEST SPORY.
I JESZCZE KILKA FOTEK



Witam,
'KURI1010' czy jest szansa na trochę większe zdjęcia. Zamieszczone są strasznie małe.
Link do komentarza
ok może mnie ktoś poinstruowac jak powklejać zdjęcia na fotosik?rzeczywiście mamy troche środek pozmieniany. na dole kuchnie połączylismy ze spiżarką, postawimy barek od strony jadalni, zrobilismy na dole w waitrołapie wnęki na szfy, pzrz to stał sie dość duży, mamy schowek na mopa i odkurzacz, schody na góre idą jakośc inaczej, na górze kosztem pokoi zrobilismy duży hol z balkonem - taki mały drugi salon. nad garażem mamy garderobe i pralnie.
Link do komentarza
Cytat

w takim razie mam kolejne pytanie do agatkowiczów. Zamierzam zastosować takie rozwiąznie jak Bernaś (dzięki za ściągę icon_razz.gif) czyli zrównać garaż z tylnią ścianą oraz go przedłużyć. Jaki macie pomysł na pomieszczenie po C.O? Zrobić większą łazienkę czy zostawić na inne "graty"?



Architakt proponuje nam cofnięcie odrobinę garażu ale nie zrównywanie go całkowicie ze ścianą domu bo to naprawdę psuje wygląd, a po jednoczesnym niewielkim poszerzeniu garażu można tam wygospodarować naprawdę sporo miejsca- w porównaniu z tym co jest przewidziane w projekcie. Planujemu również zlikwidować spiżarkę (przeniesiemy ją do pomieszczenia po CO), kosztem czego kuchnia będzie bardziej ustawna, a po przesunięciu ścianki spiżarki można powięszyć wiatrołap.
Link do komentarza
Witam
Mam pytanie może ktoś z was mi podpowie icon_smile.gif Jeden z wykonawców lekko spartaczył mi robotę na prace które wykołowywał nie spisaliśmy umowy. Domagam się od niego poprawienia pracy która wykonał a on odemnie zapłacenia mi reszty należności. Ja staje na swoim ze mu nie zapłacę do puki do póty nie poprawi tego co spieprzył. A on na to ze w takim razie wystawi mi fakturę i w ciągu kilku dni oddaje sprawę do sądu. Czy nie posiadając spisanej zemną umowy ma jakiekolwiek prawo do tego ?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam
Mam pytanie może ktoś z was mi podpowie icon_smile.gif Jeden z wykonawców lekko spartaczył mi robotę na prace które wykołowywał nie spisaliśmy umowy. Domagam się od niego poprawienia pracy która wykonał a on odemnie zapłacenia mi reszty należności. Ja staje na swoim ze mu nie zapłacę do puki do póty nie poprawi tego co spieprzył. A on na to ze w takim razie wystawi mi fakturę i w ciągu kilku dni oddaje sprawę do sądu. Czy nie posiadając spisanej zemną umowy ma jakiekolwiek prawo do tego ?
Pozdrawiam


Powiem tak jeżeli pójdzie do sądu bardziej wiarygodna by była dla niego umowa pisemna ale ustna jest równie ważna i tak samo wiążąca natomiast trudniej udowodnić jej istnienie .
Jeżeli nie jesteś firma to będzie sprawa z powództwa cywilnego jako wyłudzenie lub niedopełnienie płatności za wykonana usługę.
Takie sprawy ciągną się nawet do 10 lat !!!
Myślę że człowiek po prostu chciał Cię nastraszyć zdaje sobie sprawę że sąd będzie chciał żeby i on udowodnił wykonaną przez niego pracę za którą żąda zapłaty.
Link do komentarza
Witam wszystkich Agatkowiczow .Piekne domy pobudowaliscie trzeba to przyznac. Czy ktoś z Was buduje sie może w okolicach Torunia ,jezeli tak to bardzo bym chcial zobaczyć na żywo piekną Agatke jak jest w środku i wogole. Zamierzamy właśnie kupić projekt. Czy ktos moze wie z czego jest najlepiej budować z porothermu czy moze maxa ?
Link do komentarza
hej, w tym tygodniu kupujemy projekt. Zdecydowałam razem z mężem, ze oprócz zmian w kuch nie bedziemy raczej nic zmieniać. Teraz mam pytanko do tych, którzy już postawili Agatkę, otóż mój mąż ma 1,92 cm wzrostu i teraz zaczęłam się zastanawiać czy będzie mógł w sposób swobodny poruszać się po poddaszu icon_razz.gif. Jak oceniacie pomieszczenia na górze, dodam tylko, ze jak większość z Was chcemy mieć sypialnię tam gdzie jest wyjście na balkon icon_smile.gif

pozdrowienia
Link do komentarza
Cytat

Witam
Mam pytanie może ktoś z was mi podpowie icon_smile.gif Jeden z wykonawców lekko spartaczył mi robotę na prace które wykołowywał nie spisaliśmy umowy. Domagam się od niego poprawienia pracy która wykonał a on odemnie zapłacenia mi reszty należności. Ja staje na swoim ze mu nie zapłacę do puki do póty nie poprawi tego co spieprzył. A on na to ze w takim razie wystawi mi fakturę i w ciągu kilku dni oddaje sprawę do sądu. Czy nie posiadając spisanej zemną umowy ma jakiekolwiek prawo do tego ?
Pozdrawiam



Bernas musze cie zmartwic ale niestety Tak, wykonawca ma prawo skierować do sądu pozew o zapłatę, twierdząc iż nie otrzymał pełnego wynagrodzenia za wykonaną pracę. Nie oznacza to jednak, że sąd musi uznać jego pozew za zasadny. Będzie to zależało od okoliczności faktycznych danej sprawy - np. czy będzie on w stanie udowodnić, iż zawarto umowę, ewentualnych zarzutów (i ich skuteczności) co do niewykonania czy nienależytego wykonania prac itp.
Link do komentarza
Cytat

hej, w tym tygodniu kupujemy projekt. Zdecydowałam razem z mężem, ze oprócz zmian w kuch nie bedziemy raczej nic zmieniać. Teraz mam pytanko do tych, którzy już postawili Agatkę, otóż mój mąż ma 1,92 cm wzrostu i teraz zaczęłam się zastanawiać czy będzie mógł w sposób swobodny poruszać się po poddaszu icon_razz.gif. Jak oceniacie pomieszczenia na górze, dodam tylko, ze jak większość z Was chcemy mieć sypialnię tam gdzie jest wyjście na balkon icon_smile.gif

pozdrowienia



To jesteśmy na tym samym etapie- projekt zamówiony, mam tylko pytanie co zmieniacie w kuchni i czy zrezygnowaliście z cofnięcia garażu, poza tym też zastanawiamy się nad miejscem na poddaszu, a z tego co się orientuje to sprawę załatwia podniesienie ścianki kolankowej, ale są zwolennicy i przeciwnicy tego rozwiązania.
Link do komentarza
Cytat

To jesteśmy na tym samym etapie- projekt zamówiony, mam tylko pytanie co zmieniacie w kuchni i czy zrezygnowaliście z cofnięcia garażu, poza tym też zastanawiamy się nad miejscem na poddaszu, a z tego co się orientuje to sprawę załatwia podniesienie ścianki kolankowej, ale są zwolennicy i przeciwnicy tego rozwiązania.



standardowo jak wszyscy zapewne, zmniejszamy spiżarkę, lub ją całkiem zlikwidujemy by mieć większą kuchnię oraz by można było wstawić stół do kuchni, ponieważ zamierzam zabudować kuchnię aby nie było wejścia bezpośrednio do salonu. Zastanawiam się nad większym co. (jest taki projekt) ale zmniejsza się w ten sposób pokój na dole. Czy ktoś z Was zastosował to rozwiązanie? Ponadto mam zamiar wysłać rzuty do architekta by zobaczył jak to wygląda i mam nadzieję, że pomoże mi podjąc decyzję, czy zakupić projekt z większym pomieszczeniem na CO, czy też tak jak jeden z agatkowiczów przedłuzyć trochę garaż i go poszerzyć. Sama nie potrafię podjąć decyzji icon_razz.gif. A Wy co sądzicie?
Link do komentarza
Witam wszystkich po sporej przerwie. W ostatnim czasie dokonalismy malego postepu z nasza Agatka:

Brak obrazka Brak obrazka Brak obrazka Brak obrazka Brak obrazka Brak obrazka Brak obrazka Brak obrazka Brak obrazka Brak obrazka Brak obrazka

Jak widac na zdjeciach dorobilismy wykusz oraz zlikwidowalismy zacien i tylnia sciane garazu przesunelismy na rowni z budynkiem.

Na dniach beda zalewac nadproza i zakladac stropy, jak porobie fotki to zamieszcze na forum.

Odnosnie ogrzewania, to juz chyba postawimy na drewno, mimo to ze mamy na dzialce gaz z rurociagu. Rozmawialem z analitykiem i powiedzial mi ze w ciagu 2-4 lat ceny gazu wzrosna ponad 2 - 3 razy. Kuzyn ma piec na drewno i jest bardzo zadowolony. Warunkiem jest ze ma to byc piec na drewno i przy okazji na inne rzeczy. Przez rok spalil okolo 16m3. Piec jest bardzo ekonomiczny, produkt polski z Płaszewa. Rozwazalismy kociol gazowy i kominek, ale przy dogrzewaniu kominkiem spalanie to okolo 15m3 drewna przez sama zime plus rachunki za gaz. Czyli inwestujac w kociol gazowy, wczesniej czy pozniej zaczelibysmy oszczedzac, palac jak najwiecej w kominku. Spalanie drewna w kominku przebiega bardzo szybko, co spowoduje duze zuzycie drewna. Myslalem tez o kolektorach, ale to sie mija z celem poniewaz doliczajac koszty pradu potrzebnego na pompe oraz serwis, wymiane glikolu itp, zwroci sie moze po 13-15 latach. Ponadto szklo sniadzieje z roku na rok i wydajnosc baterii jest coraz mniejsza. Chyba ze ktos musi ogrzac 2000l wody, no to mu sie oplaci taka inwestycja, ale na 4 os rodzine jest to strata pieniedzy, lepiej zainwestowac w ogród icon_smile.gif
Link do komentarza
W końcu i u nas dobre wieści icon_smile.gif

Dziś złożyliśmy papiery na pozwolenie na budowę i liczymy, że urzędnicy będą wyrozumiali icon_smile.gif

Przy okazji mamy pytanko do tych Agatkowiczów, którzy budują w woj. mazowieckim - poszukujemy dobrej ekipy budowlanej na sierpień/wrzesień (stan surowy + dach).

Mój numer tel. 791-690-993, mail: k.geborek@gmail.com. Z góry bardzo dziękujemy za pomoc.
Link do komentarza
Witam
U nas zrobione ogrzewanie i wylewki.... parapety obsadzone i prawie zakończone szpachlowanie na skosach.... czyli środek skończony.... zacznie się malowanie, gruntowanie... i wybory podłóg....
Zostało także ocieplanie z zewnątrz.... no i taki malutki niuans.... rozbieramy kominy i stawiamy na nowo icon_eek.gif będą obudowane cegłą licówką... gdyż wcześniejsza firma się nie popisała....
A teraz powiedzcie mi proszę:
Ile metrów wyszło wam ocieplenia ścian zewnętrznych i przy tych metrach ile potrzeba styropianu???? (z garażem lub bez)?????? Proszę pilnie o pomoc icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif



aaa i bym zapomniała... czy robił ktoś z Was projekt ogrodu??????
Link do komentarza
Cytat

Witam
U nas zrobione ogrzewanie i wylewki.... parapety obsadzone i prawie zakończone szpachlowanie na skosach.... czyli środek skończony.... zacznie się malowanie, gruntowanie... i wybory podłóg....
Zostało także ocieplanie z zewnątrz.... no i taki malutki niuans.... rozbieramy kominy i stawiamy na nowo icon_eek.gif będą obudowane cegłą licówką... gdyż wcześniejsza firma się nie popisała....
A teraz powiedzcie mi proszę:
Ile metrów wyszło wam ocieplenia ścian zewnętrznych i przy tych metrach ile potrzeba styropianu???? (z garażem lub bez)?????? Proszę pilnie o pomoc icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif



aaa i bym zapomniała... czy robił ktoś z Was projekt ogrodu??????



U mnie poszło na elewacje styropianu 15 około 185kw.
Madziu.blu podpowiedz mi ile poszło Ci i jakiej wełny na poddasze oraz ile plyt gipsowych ?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Przyszlym agatkowicza dam dobra rade, a mianowicie:

Wysokosc belki (nadproze plus kolejna warstwa suporeksu) nad oknami i drzwiami pod stropem wynosi okolo 50 cm. Wg mnie jest to nie pomyslane. Po co taka bela nad oknem? Po to chyba, aby w srodku bylo mniej swiatla. icon_smile.gif. Lepiej wstawic okno 140mm i tylko nadproze, na ktorym bedzie opieral sie strop. Raz, ze w domu wiecej swiatla, dwa, ze skoryguje to w pewnym stopniu roznice miedzy rynna a gorna krawedzia okna w przypadku podniesienia scianki kolankowej. Jezeli natomiast zdecydujecie si zostwic okna takie jakie sa, a scianke kolankowa nadal chcecie podniesc do 1m, to pamietajcie aby kupic troche dluzsze krokwie oraz pamietajcie aby zmniejszyc kat dachu, bo bez tego domek moze wygladac jak grzybek icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Przyszlym agatkowicza dam dobra rade, a mianowicie:

Wysokosc belki (nadproze plus kolejna warstwa suporeksu) nad oknami i drzwiami pod stropem wynosi okolo 50 cm. Wg mnie jest to nie pomyslane. Po co taka bela nad oknem? Po to chyba, aby w srodku bylo mniej swiatla. icon_smile.gif. Lepiej wstawic okno 140mm i tylko nadproze, na ktorym bedzie opieral sie strop. Raz, ze w domu wiecej swiatla, dwa, ze skoryguje to w pewnym stopniu roznice miedzy rynna a gorna krawedzia okna w przypadku podniesienia scianki kolankowej. Jezeli natomiast zdecydujecie si zostwic okna takie jakie sa, a scianke kolankowa nadal chcecie podniesc do 1m, to pamietajcie aby kupic troche dluzsze krokwie oraz pamietajcie aby zmniejszyc kat dachu, bo bez tego domek moze wygladac jak grzybek icon_smile.gif




Co do belki i rozmiaru okien to ja tak własnie zrobiłem icon_lol.gif
Link do komentarza
Ja też tak mam icon_smile.gif tylko ja podnosiłam na maksa nadproża pod strop ze względu na dodatkowe rolety które są dokladnie nad oknami a nie chciałam zmniejszać światła okna.... przy tej małej kombinacji ostrzegam!!.....
wkręcić kołeczki na karnisze to w nadproże tragedia... Dochodzi jeszcze warstwa tynku na suficie... i może się okazać że miejsca na karnisz nie będzie wogóle.
Jeśli chodzi pytanie o wełnę.... muszę jutro zapytać .... na budowie... obiecuje jutro odp
Link do komentarza
Na co robicie ogrzewanie?

My chyba bedziemy wstawiac piec na drewno, poniewaz mamy kotlownie w tylnej czesci garazu, co sprzyja takiemu rozwiazaniu. Dodatkowo myslelismy wstawic przeplywowy boiler gazowy do grzania wody poza okresem grzewczym. (takie ogrzanie wody gazem, nie jest drogie, okolo 50pln na -dzien dzisiejszy- miesiecznie). Jezeli tez myslicie o piecu na drewno to moge wam polecic piec z plaszewa, kuzyn ma takowy i jest bardzo zadowolony. W domu utrzymywal 26 stopni plus ogrzewal caly rok wode. W ciagu roku zuzyl okolo 16m3 drewna.
Link do komentarza
Witam ponownie icon_smile.gif

Ostatnie 2 dni spędziłem na instalowaniu oczyszczalni biologicznej i stwierdzam ze misja zakończona sukcesem (chyba icon_wink.gif ) . Rada dla wszystkich tych których też czeka ta konieczność , zróbcie to sami firma w której ja kupiłem swoją za montaż chciała 1000zł plus koparka i kruszywa z mojej strony. Poświęciłem półtora dnia (przyznać muszę ze na niezłej harówce) i oczyszczalnia zainstalowana a w kieszeni zostało 1000zł icon_smile.gif A i nie dajcie się namówić nikomu na oczyszczalnie drenażowe które tylko z pozoru są tańsze od biologicznych( na osadzie czynnym)
Link do komentarza
Bernas, my będziemy budować oczyszczalnię przydomową i powiem ci szczerze, że gdym usłyszał u siebie 1000 zł. za podłaczenie to bym sie nie zastanawiał. U mnie podłączenie kosztuje od 1700 zł do 2500 zł. ale nic mnie nie instersuje.
Pochwalę sie, u nas już dach zaczyna być widać, zaczeli przykrywać folią i układana będzie dachówka.
Fotki jutro.
Link do komentarza
Cytat

Witam zaawansowanych Agatkowiczów.Możecie mi powiedzieć ile wyniosły Was wylewki,elektryka,co,ocieplenie wewnątrz dachu(regipsy,wełna),ile kosztuje robocizna a ile materiał?Będę bardzo wdzięczna.


WITAM
MUSISZ PRZGOTOWAĆ SIĘ NA SPORE KOSZTY I TAK :
WYLEWKI 13 ZŁ M2 ( U MNIE POSZŁO 3T CEMENTU I 25T PIACHU) ALE FACHOWCY ZROBILI TO SUPER
ELKTRYKA TO 3500ZŁ MATERIAŁ I 3300 ROBOCIZNA (150 PUNKTÓW)NA GOTOWO ZE SKRZYNKĄ
CO+ HYDRAULIKA - MATERIAŁ, W TYM PIEC NA EKOGROSZEK, OGRZEWANIE PODŁOGOWE, GRZEJNIKI TO 25 TYS.
OCIEPLENIE WEWNĄTRZ - 70 M2 WEŁNY(18 +5) 4500ZŁ, REGIPS 1000ZŁ, ZA ROBOCIZNE W SUMIE ZAPŁACIŁEM 200 TYS.
POWODZENIA
Link do komentarza
Cytat

WITAM
MUSISZ PRZGOTOWAĆ SIĘ NA SPORE KOSZTY I TAK :
WYLEWKI 13 ZŁ M2 ( U MNIE POSZŁO 3T CEMENTU I 25T PIACHU) ALE FACHOWCY ZROBILI TO SUPER
ELKTRYKA TO 3500ZŁ MATERIAŁ I 3300 ROBOCIZNA (150 PUNKTÓW)NA GOTOWO ZE SKRZYNKĄ
CO+ HYDRAULIKA - MATERIAŁ, W TYM PIEC NA EKOGROSZEK, OGRZEWANIE PODŁOGOWE, GRZEJNIKI TO 25 TYS.
OCIEPLENIE WEWNĄTRZ - 70 M2 WEŁNY(18 +5) 4500ZŁ, REGIPS 1000ZŁ, ZA ROBOCIZNE W SUMIE ZAPŁACIŁEM 200 TYS.
POWODZENIA




Szok 200tys za robocizne . Ja mam zamiar w 250tys zmieścić się z całością ( robocizna i materiały)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...