Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

Cytat

możecie napisać co to za wkład i obudowa i jakie były koszty wykonania?


Do Oblasowka--
wklad to Zuzia bez szprosa(można go znaleść na stronie kratki.pl), za materiały zapłaciliśmy 7 tyś, a robocizna 5 tyś , dwóch panów montowało go nam niecałe 3 dni, jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu końcowego Edytowano przez goliaty (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Witam ZADRA 79...a stan surowy macie już z zamknięty dachem?bo nam to najbardziej zależy żeby zobaczyć jak dom wygląda ogólnie(jak duże są pomieszczenia) bo wnętrza to wiadomo każdy według własnego uznania icon_biggrin.gif ...ja następny tydzień jestem na urlopie i jeśli oczywiście wyrazicie zgodę to bardzo chętnie podjedziemy i zobaczymy Waszą AGATKĘ pozdrawiamy...
Link do komentarza
Cytat

Witam ZADRA 79...a stan surowy macie już z zamknięty dachem?bo nam to najbardziej zależy żeby zobaczyć jak dom wygląda ogólnie(jak duże są pomieszczenia) bo wnętrza to wiadomo każdy według własnego uznania icon_biggrin.gif ...ja następny tydzień jestem na urlopie i jeśli oczywiście wyrazicie zgodę to bardzo chętnie podjedziemy i zobaczymy Waszą AGATKĘ pozdrawiamy...



My wlasnie w tym tygodniu kładziemy dach ale scianki działowe juz mamy. Porobilismy sporo zmian w stosunku do oryginalnego projektu. Jeśli chodzi o drugą Agatkę w naszym miescie to juz jest całkowicie skończona ( dachówka, elewacja pomalowana) prócz wnętrz i można także ją obejrzec, wlasciciele są bardzo sympatyczni. Nr tel do nas wysłałem w prywatnej wiadomości, Pozdrawiamy i zapraszamy

DSC01446.jpg

Ostatnia fotka z budowy
Link do komentarza
Cytat

jeśli chodzi o kosztorys to zależy jaką kwotę chcesz wziąć kredytu, żeby to mniej więcej proporcjonalnie jakoś rozpisać. Jak myśmy robili kosztorys to pani z banku udzieliła nam informacji jak to ma wyglądać, więc najlepiej zapytać w banku czy nie pomogą.


Wyglada to tak że mamy w tej chwili stan surowy otwarty, który zrobilismy z własnych środków, potrzebujemy na dokończenie ok 150tyś. Tylko nie wiem jaka wartośc może mieć ten dom po ukończeniu, większośc prac robiłem sam z pomoca znajmoych i rodziny wiec trudno to wycenić poza materiałami oczywiście.
Link do komentarza
Witam wszystkich Agatkowiczów !!!
Mamy problem z drzwiami pomiędzy górną łazienką a pomieszczeniem nad garażem , które zaadoptowaliśmy na pralnię i garderobę. Dodam jeszcze ,że poszerzyliśmy o 1 metr garaż jednostanowiskowy. W celu zachowania takiego samego kontu nachylenia dachu nad garażem otwór na drzwi wychodzi zbyt nisko, ok 170cm więc proszę osoby, które również mają podobny problem o pomoc. Jak rozwiązaliście ten problem? Nadmienię jeszcze ,że nie chcemy robić wejścia z korytarza do tych pomieszczeń.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich Agatkowiczów !!!
Mamy problem z drzwiami pomiędzy górną łazienką a pomieszczeniem nad garażem , które zaadoptowaliśmy na pralnię i garderobę. Dodam jeszcze ,że poszerzyliśmy o 1 metr garaż jednostanowiskowy. W celu zachowania takiego samego kontu nachylenia dachu nad garażem otwór na drzwi wychodzi zbyt nisko, ok 170cm więc proszę osoby, które również mają podobny problem o pomoc. Jak rozwiązaliście ten problem? Nadmienię jeszcze ,że nie chcemy robić wejścia z korytarza do tych pomieszczeń.
Pozdrawiam.



Nie wiem na jakim jesteście etapie budowy, ale rozwiązaniem może być podniesienie ścianki kolankowej w domu i garażu.
Link do komentarza
Witamy! Jesteśmy tu nowi ale forum śledzimy już od jakiegoś czasu. Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami projektu z dwustanowiskowym garażem. Budowę planujemy dopiero na wiosnę 2013r a na razie mamy wydane pozwolenie na budowę i załatwioną firmę budowlaną. Będziemy się budować w woj. opolskim. Mieliśmy to szczęście, że mogliśmy zobaczyć "Agatkę" na żywo i tylko utwierdziliśmy się w przekonaniu, że dokonaliśmy dobrego wyboru ale mamy ogromną prośbę do Agatkowiczów, którzy nie zrezygnowali ze spiżarki o wrzucenie fotek. Czy ona jest bardzo mała?
Pozdrawiamy
Link do komentarza
Jesteśmy właśnie 4 dni po zalaniu stropu i schodów.W końcu dom nabiera kształtów icon_smile.gif Bardzo bałam sie o to jak wyjdą schody, bo naczytałam się opinii,ze te z projektu są strome i niewygodne.Niestety nie zdążyłam skonsultować z ekipą ich wymiarów i zrobili je jak w projekcie-na szczęście jak dla mnie są bardzo wygodne.Za kilka dni wchodzą na górę(ale ostrożnie-bez składowania materiału na stropie) i ciągną dalej icon_biggrin.gif
Mam pewne spostrzeżenia odnośnie pomieszczeń na dole.....Dom mamy ustawiony frontem na wschód, okno w salonie (zamiast trzech) jedno-powiększone, w kuchni tez mam jedno-duże i jakoś ciemno mi tam na dole icon_confused.gif Wiem,że na razie od stempli gęsto jak w lesie, ściany bez tynku i farby,ale na serio jakoś mało światła od strony kuchni icon_neutral.gif Czy ktoś kto jest na podobnym etapie i tez ma takie wrażenie?
Link do komentarza
Cytat

Jesteśmy właśnie 4 dni po zalaniu stropu i schodów.W końcu dom nabiera kształtów icon_smile.gif Bardzo bałam sie o to jak wyjdą schody, bo naczytałam się opinii,ze te z projektu są strome i niewygodne.Niestety nie zdążyłam skonsultować z ekipą ich wymiarów i zrobili je jak w projekcie-na szczęście jak dla mnie są bardzo wygodne.Za kilka dni wchodzą na górę(ale ostrożnie-bez składowania materiału na stropie) i ciągną dalej icon_biggrin.gif
Mam pewne spostrzeżenia odnośnie pomieszczeń na dole.....Dom mamy ustawiony frontem na wschód, okno w salonie (zamiast trzech) jedno-powiększone, w kuchni tez mam jedno-duże i jakoś ciemno mi tam na dole icon_confused.gif Wiem,że na razie od stempli gęsto jak w lesie, ściany bez tynku i farby,ale na serio jakoś mało światła od strony kuchni icon_neutral.gif Czy ktoś kto jest na podobnym etapie i tez ma takie wrażenie?




Witaj,
My naszą Agatkę mamy ustawioną frontem na pd - wsch. - tak wyniknęło z usytuowania działki, i tarasu, który chcieliśmy mieć troszkę osłonięty od sąsiedzkich oczu:) . Kiedy jeszcze byliśmy na etapie zalewania stropu i na parterze stał "las" stempli wydawało mi sie, że będzie strasznie ciemo... Kiedy już wytynkowaliśmy obawy się rozwiały. W salonie mam potrójne okno balkonowe, dodatkowe okno 1200*1500- zapewniam światła jest dość. Natomiast w kuchni mam jedno okno 1200*1500 i jest ok - jak dla nas oczywiście... Pozdrawiamy wszystkich budujących Agatkęicon_smile.gif)) Edytowano przez irek_73 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

witam
po krótkiej nieobecności icon_smile.gif ale prace ciągle ida na przód icon_smile.gif w łazienkach brakuje tylko luster no i kuchnia tez prawie skończona icon_smile.gif
w załaczniku zdjecia icon_smile.gif



Amw - ciekawa kolorystyka. Od jakiegoś czasu też zastanawiam się nad szarością na ścianach w kuchni do białych mebli, ale trochę się boję tego koloru (że mnie tradycjonaliści będą krytykować).
Czy możesz napisać co masz na ścianach w kuchni? Czy to jest jakaś błyszcząca farba, czy mi się zdaję? Czy będziesz jeszcze coś kłaść na ścianę nad kuchenką?

Mam też pytanie do Gosi_i_Mariusza widzę, że macie kominek Lechmy (?), jak Wam się sprawuje, zwłaszcza szyba po paleniu? Ile płaciliście za wykonanie obudowy kominka?
Link do komentarza
Cytat

Bardzo ładna kuchnia, ja również zastanawiam się czy nie zrobić białej kuchni, czy możesz napisać coś więcej o twojej kuchni i ile cię kosztowała?Dziękuję z góry:)


kuchnie robiliśmy u stolarza tzn u pana który sie zajmuje robieniem mebli pod wymiar. Fronty mamy lakierowane, w szufladach system z samodomykiem. Koszt bez sprzetu 8500zł, z tym ze z montazem - takze sprzętu.

Cytat

Amw - ciekawa kolorystyka. Od jakiegoś czasu też zastanawiam się nad szarością na ścianach w kuchni do białych mebli, ale trochę się boję tego koloru (że mnie tradycjonaliści będą krytykować).
Czy możesz napisać co masz na ścianach w kuchni? Czy to jest jakaś błyszcząca farba, czy mi się zdaję? Czy będziesz jeszcze coś kłaść na ścianę nad kuchenką?

Mam też pytanie do Gosi_i_Mariusza widzę, że macie kominek Lechmy (?), jak Wam się sprawuje, zwłaszcza szyba po paleniu? Ile płaciliście za wykonanie obudowy kominka?


witam
na ścianach kolor szary dryfujące kry z duluxa. jest taki delikatny i szczerze cieżko było go wybrac z gotowycg=h dostepnych kolorów. Planujemy jeszcze pod szafkami szybe w kolorze czerwonym ewentualnie amarant ale narazie czekamy na wycene icon_smile.gif
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Amw - ciekawa kolorystyka. Od jakiegoś czasu też zastanawiam się nad szarością na ścianach w kuchni do białych mebli, ale trochę się boję tego koloru (że mnie tradycjonaliści będą krytykować).
Czy możesz napisać co masz na ścianach w kuchni? Czy to jest jakaś błyszcząca farba, czy mi się zdaję? Czy będziesz jeszcze coś kłaść na ścianę nad kuchenką?

Mam też pytanie do Gosi_i_Mariusza widzę, że macie kominek Lechmy (?), jak Wam się sprawuje, zwłaszcza szyba po paleniu? Ile płaciliście za wykonanie obudowy kominka?



Zgadza się kominek jest z Lechmy. Kominek narazie sprawuje się dobrze a szybę trzeba raczej myć po każdym paleniu. Fajny dostaliśmy środek do mycia szyby z Lechmy, jest dobry. Obudowę kominka zrobiliśmy sami, koszty materiału i granitu to ok 2000zł.
Link do komentarza
u nas zakończone układanie płytek w pralni (pomieszczenie nad garażem)

mam również pytanie o blaty kuchenne jakie zastosowaliście w swoich domach czy są z laminatu,kamienia,konglomeratu itp... icon_rolleyes.gif i jak cenowo i jakościowo..

Nasza kuchnia będzie w kształcie litery U jak zastosowała to Gosi i Mariusz

Myślimy nad jasnymi wręcz białymi frontami i ciemnym blatem coś na wzór kuchni amw (ile metrów ma wasz blat )

DSC01446.jpg

Edytowano przez goliaty (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

mam pytanie do tych forumowiczów którzy skończyli już swoje kuchnie,
Ile średnio trzeba przeznaczyć na umeblowanie i wyposażenie kuchni w AGATCE?? icon_biggrin.gif
My jesteśmy przed tym etapem icon_confused.gif


Andrzej


nas kuchnia wyniosła 12 tyś. ( białe lakierowane fronty), + 1 tyś na zlew i baterie + ok. 8 tyś sprzęt
pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam serdecznie wszystkich AGATKOWICZÓW icon_biggrin.gif mam takie pytanie: jestem aktualnie na etapie poszukiwania ekipy budowlanej,która wybuduje od podstaw po dach i tak szukam i szukam i sama nie wiem ile to ma tak naprwdę kosztować,bo wiadomo co ekipa to inna cena,tak się zastanawiam ile Wy zapłaciliście swoim ekipom za postawienie stanu surowego z dachem???będę wdzięczna za każdą odpowiedz,,,wiemże ceny zależą od regionu polski,ale chodzi mi o rozeznanie takie teoretyczne...dodam,że jedna z ekip powiedziała 32ty,a druga 40tys icon_eek.gif ...czekam na odpowiedzi...pozdrawiam serdecznie icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

moja kuchnia



amw ile metrów ma wasz blat???

Cytat

Witam serdecznie wszystkich AGATKOWICZÓW icon_biggrin.gif mam takie pytanie: jestem aktualnie na etapie poszukiwania ekipy budowlanej,która wybuduje od podstaw po dach i tak szukam i szukam i sama nie wiem ile to ma tak naprwdę kosztować,bo wiadomo co ekipa to inna cena,tak się zastanawiam ile Wy zapłaciliście swoim ekipom za postawienie stanu surowego z dachem???będę wdzięczna za każdą odpowiedz,,,wiemże ceny zależą od regionu polski,ale chodzi mi o rozeznanie takie teoretyczne...dodam,że jedna z ekip powiedziała 32ty,a druga 40tys icon_eek.gif ...czekam na odpowiedzi...pozdrawiam serdecznie icon_biggrin.gif




My mieliśmy dwie ekipy jedna od murów wzięła 17tyś a od dachu 13 tys ale to było 3 lata temu!!??


Andrzej
Link do komentarza
Witam,
my zapłaciliśmy 41 tys za stan surowy razem z dachem i orynnowaniem (Agatka bez garażu). Jesteśmy ze śląska i z tego co się orientowaliśmy to cena nie była w cale wygórowana. Proponuję ci sprawdzić ekipę- najlepiej wziąć z polecenia albo zobaczyć jakieś ich domy. Kierowanie się najniższą ceną nie zawsze idzie w parze z jakością,. Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie wszystkich AGATKOWICZÓW icon_biggrin.gif mam takie pytanie: jestem aktualnie na etapie poszukiwania ekipy budowlanej,która wybuduje od podstaw po dach i tak szukam i szukam i sama nie wiem ile to ma tak naprwdę kosztować,bo wiadomo co ekipa to inna cena,tak się zastanawiam ile Wy zapłaciliście swoim ekipom za postawienie stanu surowego z dachem???będę wdzięczna za każdą odpowiedz,,,wiemże ceny zależą od regionu polski,ale chodzi mi o rozeznanie takie teoretyczne...dodam,że jedna z ekip powiedziała 32ty,a druga 40tys icon_eek.gif ...czekam na odpowiedzi...pozdrawiam serdecznie icon_biggrin.gif




Witamy. My zaczynamy budowę dopiero w przyszłym roku ale już podpisaliśmy umowy z ekipą od murów i od dachu. Za mury z fundamentami 26 tyś a za dach 11 tyś.
Link do komentarza
Cytat

moja kuchnia




DO AMW

bardzo śliczne zdjęcia wnętrz, kuchnia i górna łazienka rewelacja, bardzo mi się podobają!!!
Mam prośbę o zamieszczenie zdjęć domu z zewnątrz, chciałam zobaczyć jak wygląda u Was z tym jednym oknem. My też tak zrobiliśmy i jak na razie uważam że to była jedna z najlepszych zmian w projekcie!
Wkrótce też zamieszczę zdjęcia!
Link do komentarza
witam nam wyszło 22 tys z dachem plus schody zewnętrzne i wewnętrzne w tym agatka bez garażu świętokrzyskie za dach tylko 5 tys robocizna jeśli ktoś jest zainteresowany namiarami chętnie podam

witam nam wyszło 22 tys z dachem plus schody zewnętrzne i wewnętrzne w tym agatka bez garażu świętokrzyskie za dach tylko 5 tys robocizna jeśli ktoś jest zainteresowany namiarami chętnie podam
Link do komentarza
dziękuję Wam bardo serdecznie za wiadomosci,od razu człowiek wie na czym stoi...no ceny różne tak jak myslałam,mogę tylko dodać,że Nasza AGATKA też ma być bez garażu,z podwyższoną ścianą kolankową,wiecej rewolucji puki co nie planujemy icon_biggrin.gif ...ale cena 22tys to po prostu marzenie icon_eek.gif aż się wierzyć nie chce...ja niestety w lubuskim na taki szał nie mogę liczyć ...pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję...
Link do komentarza
witam chcę postawić agatke z garażem 119 m2 mam 200tyś połowa to kredyt czy jest to możliwe z wykończeniem najskromniej jak sie da czy możecie przestawić koszty budowy rzeczywiste stan surowy i zamknięty i tp jak bo to co piszą w kosztorysach to nie bardzo wiem co o tym mysleci nie chciałbym zostać bez kasy i zatrzymać się na gołych ścianach bez dachu pozdrawiam i zgóry dziękuje
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...