Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

Cytat

Niestety pozmienialiśmy trochę układ salonu na dole i nie mamy zbytnio wyjścia co do zestawy kominek i TV. Usunęliśmy ten mały pokoik na dole, zastąpiliśmy go słupem i pozostało nam bardzo niewiele miejsca.



DSC01446.jpg


Witam jestem tu nowy wiec nie zabardzo wiem gdzie i jak dodawac zdjecia agatki prosilbym o podpowiedz dziekuje Wam wszystkim i pozdrawiam wszystkich agatkowiczow
Link do komentarza
Cytat

Niestety pozmienialiśmy trochę układ salonu na dole i nie mamy zbytnio wyjścia co do zestawy kominek i TV. Usunęliśmy ten mały pokoik na dole, zastąpiliśmy go słupem i pozostało nam bardzo niewiele miejsca.




Do Alicji
To może załączysz jakieś zdjęcie takiej wersji agatki, bo takiej jeszcze na tym forum nie było! Jestem ciekawa jak wygląda taki salon! Nie szkoda Wam było tego pokoju! wbrew pozorom nie jest aż taki mały! My zrezygnowaliśmy z podcienia przez co mamy piękny, duży i co najważniejsze ustawny salon!

Wcześniej pytałaś czy może być TV na tej samej ścianie co kominek. Pytałam mojego męża, jest strażakiem i Niestety ale nie ma takiej możliwości w przypadku tego domu! Co innego jakby kominek i TV było na jednej ścianie, ale obok siebie, a tutaj TV nad kominkiem, osobiście bałabym się, istnieje wysokie ryzyko pożaru!!!!!!!!!!!!!!!!! No chyba, że przeniosłaś kominek w inne miejsce, o czym nie pisałaś!

Jeszcze raz proszę o zdjęcia icon_smile.gif dzięki

Pozdrawiam

Cytat

[attachment=14062:p1080975.JPG]
Witam jestem tu nowy wiec nie zabardzo wiem gdzie i jak dodawac zdjecia agatki prosilbym o podpowiedz dziekuje Wam wszystkim i pozdrawiam wszystkich agatkowiczow



Bardzo ładna agatka. Gratuluje!!!! Czy już mieszkacie! Napisz coś więcej jakich zmian dokonaliście! o ile podnieśliście ściankę kolankową! może jakieś fotki!!! icon_smile.gif
Widzę, że też zrezygnowaliście z podcienia! dobra decyzja!!! icon_smile.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Wcześniej pytałaś czy może być TV na tej samej ścianie co kominek. Pytałam mojego męża, jest strażakiem i Niestety ale nie ma takiej możliwości w przypadku tego domu! Co innego jakby kominek i TV było na jednej ścianie, ale obok siebie, a tutaj TV nad kominkiem, osobiście bałabym się, istnieje wysokie ryzyko pożaru!!!!!!!!!!!!!!!!! No chyba, że przeniosłaś kominek w inne miejsce, o czym nie pisałaś!



Można dodać, że elektronika użytkowa nie jest projektowana z myślą o pracy w temperaturach ekstremalnych. Jeśli telewizor dostawałby ciepło od tyłu zamiast je tam oddawać, to warunki jego pracy wyszłyby chyba poza przedział, który zaleca i dopuszcza producent. To ryzykowna opcja.
Link do komentarza
Cytat

Do Alicji
To może załączysz jakieś zdjęcie takiej wersji agatki, bo takiej jeszcze na tym forum nie było! Jestem ciekawa jak wygląda taki salon! Nie szkoda Wam było tego pokoju! wbrew pozorom nie jest aż taki mały! My zrezygnowaliśmy z podcienia przez co mamy piękny, duży i co najważniejsze ustawny salon!

Wcześniej pytałaś czy może być TV na tej samej ścianie co kominek. Pytałam mojego męża, jest strażakiem i Niestety ale nie ma takiej możliwości w przypadku tego domu! Co innego jakby kominek i TV było na jednej ścianie, ale obok siebie, a tutaj TV nad kominkiem, osobiście bałabym się, istnieje wysokie ryzyko pożaru!!!!!!!!!!!!!!!!! No chyba, że przeniosłaś kominek w inne miejsce, o czym nie pisałaś!

Jeszcze raz proszę o zdjęcia icon_smile.gif dzięki

Pozdrawiam



Bardzo ładna agatka. Gratuluje!!!! Czy już mieszkacie! Napisz coś więcej jakich zmian dokonaliście! o ile podnieśliście ściankę kolankową! może jakieś fotki!!! icon_smile.gif
Widzę, że też zrezygnowaliście z podcienia! dobra decyzja!!! icon_smile.gif

Pozdrawiam


Witam!!!
Jeszcze nie mieszkamy ,długa droga przed nami .
W przyszłym tygodniu zalewać będą posadzki .
Mamy w całym domu podłogówke ,na początku września ocieplać będziemy poddasze ,Ocieplenie domu udało nam sie zrobić samemu .
Ścianke kolankową podnieśliśmy o jeden suporex , kotłownie przenieśliśmy na tył domu ,więc musieliśmy powiększyć garaż co za tym idzie duzo większa łazienka .Jest naprawde super
Zlikwidowaliśmy spiżarke ,wieksza kuchnia. Z tylnych trzech okienek zrobiliśmy jedno 3,5 metrowe patio .
Na górze zwężyliśmy pokój ,więc można teraz wchodzić z holu do pokoju nad garażem .Natomiast ten zwężony pokoik podzielilismy na dwie części .Z jednej zrobimy pralnie i suszarnie a druga czesc jest połączona z najmniejszym pokoikiem,bedzie to pokoik gier dla córeczki albo mała garderoba.[attachment=14064:p1080972.JPG]
Tak własnie wygląda domek z tyłu ,może w oryginalnej wersji wygląda lepiej ale coś za coś



[attachment=14065:100_3695.JPG] Tak wyglądał salon jeszcze przed tynkami
Cytat

Witam!!!
Jeszcze nie mieszkamy ,długa droga przed nami .
W przyszłym tygodniu zalewać będą posadzki .
Mamy w całym domu podłogówke ,na początku września ocieplać będziemy poddasze ,Ocieplenie domu udało nam sie zrobić samemu .
Ścianke kolankową podnieśliśmy o jeden suporex , kotłownie przenieśliśmy na tył domu ,więc musieliśmy powiększyć garaż co za tym idzie duzo większa łazienka .Jest naprawde super
Zlikwidowaliśmy spiżarke ,wieksza kuchnia. Z tylnych trzech okienek zrobiliśmy jedno 3,5 metrowe patio .
Na górze zwężyliśmy pokój ,więc można teraz wchodzić z holu do pokoju nad garażem .Natomiast ten zwężony pokoik podzielilismy na dwie części .Z jednej zrobimy pralnie i suszarnie a druga czesc jest połączona z najmniejszym pokoikiem,bedzie to pokoik gier dla córeczki albo mała garderoba.[attachment=14064:p1080972.JPG]
Tak własnie wygląda domek z tyłu ,może w oryginalnej wersji wygląda lepiej ale coś za coś




Cytat

Witam!!!
Jeszcze nie mieszkamy ,długa droga przed nami .
W przyszłym tygodniu zalewać będą posadzki .
Mamy w całym domu podłogówke ,na początku września ocieplać będziemy poddasze ,Ocieplenie domu udało nam sie zrobić samemu .
Ścianke kolankową podnieśliśmy o jeden suporex , kotłownie przenieśliśmy na tył domu ,więc musieliśmy powiększyć garaż co za tym idzie duzo większa łazienka .Jest naprawde super
Zlikwidowaliśmy spiżarke ,wieksza kuchnia. Z tylnych trzech okienek zrobiliśmy jedno 3,5 metrowe patio .
Na górze zwężyliśmy pokój ,więc można teraz wchodzić z holu do pokoju nad garażem .Natomiast ten zwężony pokoik podzielilismy na dwie części .Z jednej zrobimy pralnie i suszarnie a druga czesc jest połączona z najmniejszym pokoikiem,bedzie to pokoik gier dla córeczki albo mała garderoba.

DSC01446.jpg


Tak własnie wygląda domek z tyłu ,może w oryginalnej wersji wygląda lepiej ale coś za coś



DSC01446.jpg

Tak wyglądał salon jeszcze przed tynkami


Jeny musze się jeszcze nauczyć jak dokłanie i gdzie dodawać zdjęcia wszystko pomieszane hehe !!!
Link do komentarza
To fakt przeglądnęłam już całe forum i takiego rozwiązania nie znalazłam. Pomysł podsunął nam znajomy icon_smile.gif Zdjęcia niestety robione dość dawno. Na chwilę obecną zrobione są już gładzie i podłogi więc i efekt jest lepszy. Przez weekend postaram się zrobić nowe.

DSC01446.jpg

docelowo chciałam we wnęce umieścić taki duży stół i krzesła icon_smile.gif

DSC01446.jpg

tutaj obok słupa będą schody, ale że wybraliśmy drewno będą robione później.
Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy więcej przestrzeni w salonie ale mniej możliwości na umieszczenie TV icon_cry.gif no trudno coś za coś.Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, ponieważ zaadaptowaliśmy pomieszczenie nad garażem (a mamy 2-stanowiskowy) na pokój i stwierdziliśmy, że pokoi nam wystarczy icon_smile.gif
Co do zestawu kominek i TV czytałam artykuł na necie, że jak się dobrze zaizoluje kominek to połączenie takie jest dopuszczalne, ale wolałabym potwierdzenia kogoś kto tak zrobił icon_cry.gif

Jak już dodaję zdjęcia to wrzucę jeszcze kilka

DSC01446.jpg

tak to wyglądało dokładnie rok temu icon_smile.gif

DSC01446.jpg

a tak wyglądało miesiąc temu icon_smile.gif

DSC01446.jpg

icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Do Alicji!!

faktycznie bardzo dużo miejsca na dole. jednak bardziej podoba mi się wersja z pokojem na dole, salon jest wiadomo mniejszy, ale i przytulniejszy, a rezygnując z podcienia zyskuje się naprawdę spory i ustawny salon. Na Twoim miejscu postawiłabym TV na tej ścianie od garażu, nie widzę innego wyjścia! A dalej to już kwestia postawienia kanap aby nie przeszkadzał ten słup na środku!

Można spytać o ile podnieśliście ściankę kolankową, czy dobrze widzę, że aż o 4 czy nawet 5 pustaków, sporo! zatem o ile wydłużyliście krokwie, czy zostawiliście jak w projekcie???
Link do komentarza
Jesteśmy na etapie wyboru okien może ktoś napisać jakie okna zamawiał ilu komorowe, jakiej firmy profil, jaka cena ?

Z wstępnych poszukiwań najtańsza firma jaką znaleźliśmy wyceniła okna z Agatki wersja B na 17 000 za profilu aluplast 6 komorowe, w kolorze strona zew., szprosy 8mm, 3 szyby, drzwi garażowe wiśniewski z automatyką i montaż

Jak ktoś miał do czynienia z takim profilem okien i drzwiami garażowymi z chęcią przeczytamy opinie
Link do komentarza
Do BeaTom,

owszem ścianę kolankową podnieśliśmy dość znacznie, ale nie pamiętam jak było w projekcie, więc nie powiem dokładnie o ile. Dzięki temu pokoje są bardziej ustawne i wizualnie większe. Co do krokwi zostały przedłużone ale zajmowali się tym górale i mąż więc też dokładnie nie wiem o ile. Załączam zdjęcie może ono powie Ci więcej niż ja icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Do Alicji!!

faktycznie bardzo dużo miejsca na dole. jednak bardziej podoba mi się wersja z pokojem na dole, salon jest wiadomo mniejszy, ale i przytulniejszy, a rezygnując z podcienia zyskuje się naprawdę spory i ustawny salon. Na Twoim miejscu postawiłabym TV na tej ścianie od garażu, nie widzę innego wyjścia! A dalej to już kwestia postawienia kanap aby nie przeszkadzał ten słup na środku!

Można spytać o ile podnieśliście ściankę kolankową, czy dobrze widzę, że aż o 4 czy nawet 5 pustaków, sporo! zatem o ile wydłużyliście krokwie, czy zostawiliście jak w projekcie???




Ja podnosiłem ścianę kolankową o 2 pustaki krokwie przedłużone zostały o 50 cm z każdej strony.
Wychodzi na to ze jeden pustak w górę 25 cm krokwi więcej. Dopilnuj tylko żeby wykonawca nie zmienił ci konta dachu u mnie tak się stało i to co było wydłużone zostało odcięte a pseudo fachowiec tłumaczył się tym ze musiał zachować wysokość budynku za co został wypędzony z budowy. Podpowiem jeszcze ze w projekcie podciąg idzie tylko na środku budynku ja domówiłem 2 belki po 12m zrobiłem podciąg po całości dodatkowe wzmocnienie na pewno nie zaszkodzi koszt takich 2 belek= 300 zł z impregnacja o grubości 15x22 ale 15x15 wystarczy w zupełności.
Link do komentarza
Cytat

Ja podnosiłem ścianę kolankową o 2 pustaki krokwie przedłużone zostały o 50 cm z każdej strony.
Wychodzi na to ze jeden pustak w górę 25 cm krokwi więcej. Dopilnuj tylko żeby wykonawca nie zmienił ci konta dachu u mnie tak się stało i to co było wydłużone zostało odcięte a pseudo fachowiec tłumaczył się tym ze musiał zachować wysokość budynku za co został wypędzony z budowy. Podpowiem jeszcze ze w projekcie podciąg idzie tylko na środku budynku ja domówiłem 2 belki po 12m zrobiłem podciąg po całości dodatkowe wzmocnienie na pewno nie zaszkodzi koszt takich 2 belek= 300 zł z impregnacja o grubości 15x22 ale 15x15 wystarczy w zupełności.




jeśli został zmieniony kąt nachylenia dachu to chyba dobrze, a jak na 40 stopni to jeszcze lepiej! natomiast jeśli ktoś podnosi ściankę i nie zmienia kąta nachylenia dachu tylko przedłuża krowie też jest dobrze! Na forum są "Agatki", gdzie zmieniono kąt nachylenia właśnie na 40 stopni przy wydłużeniu o jeden pustak i wygląda to idealnie! Ogólnie są różne sposoby na zatuszowanie tej zmiany w konstrukcji budynku, można zmienić kąt ale nie trzeba, można wydłużyć tylko krokwie!

Osobiście uważam, że w przypadku "Agatki" jeśli ktoś decyduje się na podniesienie ścianki kolankowej to tylko maks o jeden pustak. W przeciwnym razie dom bardzo traci na wyglądzie, wygląda źle i brzydko, a jak ktoś nie wydłuży jeszcze krokwi to wygląda strasznie-stodoła! Czasami się zastanawiam, gdzie jest kierownik budowy jak patrze na takie "zdeformowane" domy!

Może załączysz jakieś zdjęcia z Twojego etapu budowy!
Link do komentarza
Cytat

Po za oknami zastanawiam się jeszcze nad zamontowaniem kolektorów słonecznych


to wydaje mi sie w takim przypadku, ze okna 6 komorowe nie sprawdza sie. Takie okna sa do domow pasywnych, energooszcz, gdzie montujesz rekuperacje, pompy ciepla itd. Zasiegnij informacji na ten temat (moze u innego sprzedawcy okien), ale naprawde to zbyteczny wydatek. 5 komorowe w zupelnosci wystarcza.

Odnosnie podniesienia scianki kolankowej: dom ma byc po pierwsze uzytkowy w pelni w srodku!!! Wiadomo, wyglad estetyczny tez jest wazny, ale to mozna osiagnac wlasnie poprzez wydluzenie krokwi,a scianke kolankowa podniesc o wiecej niz 1 pustak. Edytowano przez kiniamich (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Fajnie, że etap jedynie słusznego projektu dla mas mamy już za sobą. Dla zwolenników identycznych domów polecam te budowane na osiedlach przez duże firmy. To ciekawy widok wielu takich samych domów. A i tak ktoś potem inny kolor kwiatów postawi na tarasie i może być problem icon_rolleyes.gif Popieram wszelkie zmiany w Agacie. To nasze domy i jeśli wyglądają jak stodoły itp. masakry to trudno, jakoś będziemy musieli na tych podniesionych o dwa-trzy pustaki poddaszach żyć. icon_razz.gif Będzie trudno ale damy radę, bo zawsze może być coś straszniejszego od mieszkania w brzydkim wymarzonym domu. Pozdrawiam tych co są na urlopie
Link do komentarza
Słuchajcie moi kochani-jak to jest z tą kabiną prysznicową w łazience na dole?Wczoraj mierzyłam "na żywo"na budowie i zostawiając okna takie jakie są w projekcie i biorąc pod uwagę tynk,płytki wyszło mi że zmieści się tam 90-siątka.Wcześniej według pomiarów na rysunku -wchodziła mi tylko 80-siątka...jak to jest u Was???
Link do komentarza
Cytat

Słuchajcie moi kochani-jak to jest z tą kabiną prysznicową w łazience na dole?Wczoraj mierzyłam "na żywo"na budowie i zostawiając okna takie jakie są w projekcie i biorąc pod uwagę tynk,płytki wyszło mi że zmieści się tam 90-siątka.Wcześniej według pomiarów na rysunku -wchodziła mi tylko 80-siątka...jak to jest u Was???




Witam,

z tego co czytałam wcześniej na forum, musisz sprawdzić kilka stron dalej, to 90-tka powinna zmieścić się beż problemu!
o ile się nie mylę to teraz u nas w stanie surowym, od ściany do okna jest 110cm, więc 90-tka bez problemu!!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Do Alicji i Igrys

Wiadomo każdemu podoba się coś innego i każdy ma prawo do swojego zdania. No ale jak ktoś chce mieć dużo miejsca i swobodę na półpiętrze to powinien wybrać inny projekt!!! Ponieważ aby nie popsuć wyglądu domu to albo idzie się na kompromis z "danym projektem" albo po prostu wybiera się inny! Zmiany w ściance kolankowej akurat rzucają się ostro w oczy! Po prostu dom wiele traci na wyglądzie, ale wiadomo jednemu to przeszkadza innemu nie! Dlatego zaleca się właśnie zmianę kąta nachylenia dachu lub tylko wydłużenie krokwi, ale przy podniesieniu więcej niż jeden pustak, tak i tak ciężko ukryć tę zmianę!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

gabmike możesz napisać ile kosztowały okna widze ze drzwi tez sa super jaka to firma gdzie takie można dostać i jaka cena czy sa drewniane


Za 10 okien + drzwi balkonowe + patio 3,5 m- 5 komorowy profil aluplast z potrójnymi szybami (jednostronny kolor)+ montaż zapłaciliśmy 12 tys.pln.
Drzwi to KMT stalowe ,które kosztowały z montażem 2380 pln jest to nowy model


DSC01446.jpg

Cytat

Za 10 okien + drzwi balkonowe + patio 3,5 m- 5 komorowy profil aluplast z potrójnymi szybami (jednostronny kolor)+ montaż zapłaciliśmy 12 tys.pln.
Drzwi to KMT stalowe ,które kosztowały z montażem 2380 pln jest to nowy model


Link do komentarza
Nasza Agatka też juz rośnie, i to w błyskawicznym tempie, garaż wyszedł 2 i 1/2 stanowiska bo wyrzuciliśmy tam kotłownie i zlikwidowaliśmy też podcień od salonu.

i jeszcze fotki

Dziekujemy tez tosi za gościnność i mamy nadzieje że jeśli zajdzie potrzeba rady, porady, podpatrzenia, zobaczenia to będziemy mogli na nich liczyć. icon_smile.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Jak nie ma kierownika budowy – nie ma budowy!

Rola kierownika budowy, kończy się po wpisie w dzienniku; „prace wykonano zgodnie z projektem”.



Kierownik był i będzie, ale póki co przekazał nam dziennik budowy z ostatnim wpisem "Trwa montaż instalacji kanalizacyjnej" i na razie się nie pojawi póki go nie wezwiemy na odbiór domu. Stąd moje pytanie, czy w czasie wykonywania prac wykończeniowych (ocieplenia, montaż parapetów itp.) należy coś odnotowywać?

Link do komentarza
Cytat

Kierownik był i będzie, ale póki co przekazał nam dziennik budowy z ostatnim wpisem "Trwa montaż instalacji kanalizacyjnej" i na razie się nie pojawi póki go nie wezwiemy na odbiór domu. Stąd moje pytanie, czy w czasie wykonywania prac wykończeniowych (ocieplenia, montaż parapetów itp.) należy coś odnotowywać?



Nic nie musisz pisać jak przyjdzie czas odbioru budynku wezwiecie kierownika i on wpisze co trzeba załatwi resztę formalności :>
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie WSZYSTKICH Agatkowiczów icon_biggrin.gif Agatka to również projekt bliski naszym ideałom więc chyba nie mamy co więcej szukać...ma tylko takie pytanie czy buduje ktoś Agatkę w okolicach Gorzowa Wlkp??bardzo bym chciał zobaczyć ten domek na żywo...pozdrawiam serdecznie icon_smile.gif



My budujemy w Mysliborzu, zresztą już druga Agatka u nas powstaje.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...