Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

Cytat

Do Grzesio, nie wiem czy jeszcze zaglądasz tu, ale mam pytanie. Jaki masz wymiar okien w kuchni? Takie jak w projekcie czy coś zmienialiście? Oraz czy zostawialiście spiżarkę czy ją zlikwidowaliście?
Pozdrawiam



Witam.
Tak się składa, że właśnie dzisiaj zaglądnąłem na stronęicon_smile.gifMój wymiar okien od frontu to 90x140.Myślę, że dużo ładniej wyglądają od tych wymiarowych z projektu.Spiżarnie zlikwidowaliśmy ponieważ pod całym domem mamy piwnice. Postaram się jutro dodać kilka zdjęć.Pozdrawiam.
Link do komentarza
Hej.
Tak sie składa ze maz jest geodeta:)
Róznie to bywa z odbiorem przylaczy. Czasami wystarczy inwentaryzacja powykonawcza budynku ze wszystkimi przylaczami i na jej podstawie pospisuje sie umowy z dostawcami mediow.Ale coraz czesciej sie zdarza, tak samo jest i u nas,ze po wykonaniu w tym przypadku przylacza wody maz bedzie musial ja pomierzyc i na podstawie inwentaryzacji wody podpiszemy umowe z gmina.
Wedlug ustawy GiK wszytskie przylacza powinny byc pomierzone w wykopie:P (odkryte) Ale z doswiadczenia maz spotyka sie moze z 1% r=takich przypadkow,wiec smialo mozecie zasypac a przy inwentaryzacji wskazac przebie(w miare dokladny) i podac zbliozna glebokosc usytuowania przylacza wraz z jego danymi(rodzaj rury,materia + srednica-powinno byc w projekcie)

Podłogowka jeszcze czeka na wycene.

Link do komentarza
Cytat

Witam.
Tak się składa, że właśnie dzisiaj zaglądnąłem na stronęicon_smile.gifMój wymiar okien od frontu to 90x140.Myślę, że dużo ładniej wyglądają od tych wymiarowych z projektu.Spiżarnie zlikwidowaliśmy ponieważ pod całym domem mamy piwnice. Postaram się jutro dodać kilka zdjęć.Pozdrawiam.



Witam ,

mam bardzo ważne pytanie ponieważ też zastanawiamy się nad poszerzeniem okien no u nas to akurat w łazience i kotłowni ponieważ w kuchni mamy jedno jak już pisałam 180/120.
Jaki wymiar prysznica wejdzie w takim razie w dolnej łazience przy oknie szer. 90??? Czy zmieści się prysznic 90????

wielkie dzięki za odpowiedź
Link do komentarza
Piękny domek. Nasz będzie dokładnie taki sam tylko bez piwnicy. Z przodu również zmieniamy okno, balkon i kolumny na prostokątne. Bardzo podoba mi się również kuchnia, urządzona w moim stylu. Jeśli można wiedzieć ile wyniósł cię koszt tego domku do tego stanu? Robiłeś systemem gospodarczym czy zlecałeś firmom? My z budową ruszamy za miesiąc.

Ile kosztowała sama kuchnia jeśli można wiedzieć?
Pozdrawiam Edytowano przez agatka119 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Dodaje kilka aktualnych zdjęć. Jeśli chodzi o prysznic przy poszerzonym oknie to u mnie od ściany do okna jest 92cm. Moja łazienka jest w miejscu kotłowni, a kotłownie mam w piwnicy.




Bardzo ładna agatka! kuchnia rewelacja!!! Jakie wysokie masz blaty w kuchni. Zależy mi również aby blat był połączony z parapetem dlatego pytam, jaki wysokie szafki wejdą przy oknie o wys 140?

Może wrzucisz jeszcze jakieś zdjęcia salonu, będę wdzięczna. Bo widzę, że masz bez podcienia i z jednym dużym oknem tarasowym, tak jak my chcemy zrobić
Z góry wielkie dzięki.
Link do komentarza
Do "Tosi" ---temat schody, czy udało się Wam zrobić schody ze spocznikiem?czy jednak tak jak w projekcie?i czy mogę zapytać o cenę Waszych, schodów?ewentualnie firmę która robiła? no i czy jesteście zadowoleni?jak długo czekaliście na schody?jeśli chcesz możesz odpisać na meila: rajdek2010@interia.pl
dzięki za info
pozdrawiam
Link do komentarza
Tak trochę z innej beczki icon_smile.gif

Dostaliśmy propozycję od teściów żeby nie budować Agatki na swojej działce, bo mogą przepisać na nas swoją całą działkę z domem (dom kostka z lat 90). Teraz jesteśmy w kropce bo pozwolenie na budowę już mamy więc można brać kredyt i budować, lub dostać działkę z domem do remontu. Czy ktoś z Was miał taki dylemat? Co byście radzili?
Link do komentarza
Cytat

Tak trochę z innej beczki icon_smile.gif

Dostaliśmy propozycję od teściów żeby nie budować Agatki na swojej działce, bo mogą przepisać na nas swoją całą działkę z domem (dom kostka z lat 90). Teraz jesteśmy w kropce bo pozwolenie na budowę już mamy więc można brać kredyt i budować, lub dostać działkę z domem do remontu. Czy ktoś z Was miał taki dylemat? Co byście radzili?




Powiedzcie teściom niech dom sprzedadzą a pieniądze przeznacza na budowy waszej wymarzonej Agatki.
Stare budownictwo stare technologie stare instalacje nie ma siły żeby coś się nie sypnęło z czasem. Generalny remont wiąże się z dużymi kosztami nie wiem w jakim stanie jest stolarka okienna, dach i instalacje jeżeli w lichym to macie dom w stanie surowym z przyłączonymi mediami weźcie pod uwagę miejsce w którym dom stoi i czy chcecie w nim spędzić następne lata. Poza tym konstrukcja pokomunistyczny kwadraciak żeby to zmienić (projektant, zmiany starego projektu, pozwolenie na budowę )

Taka moja opinia na ten temat icon_biggrin.gif pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam,

U Nas w poniedziałek zaczęli ocieplać Agatkę i już prawie cała pokryta styropianem,
Przesyłam kilka zdjęć z postępów:

[attachment=13903:DSC07330.JPG] [attachment=13902:DSC07327.JPG]

[attachment=13904:DSC07331.JPG] [attachment=13905:DSC07332.JPG]

Pozdrawiamy



Wielkie gratulacje GUBA, idziecie do przodu jak burza icon_smile.gif

mam pytanie, jakie wymiary ma wasze okno tarasowe, czy i czy jest ono otwierane dwuskrzydłowo czy może przesuwne.
Dzięki za odpowiedź
Link do komentarza
Cytat

Wielkie gratulacje GUBA, idziecie do przodu jak burza icon_smile.gif

mam pytanie, jakie wymiary ma wasze okno tarasowe, czy i czy jest ono otwierane dwuskrzydłowo czy może przesuwne.
Dzięki za odpowiedź



Okno tarasowe ma wymiar 200 x 230 jest otwierane dwu-skrzydłowo z ruchomym słupkiem,
Pozdrawiamy
Link do komentarza
Cytat

Okno tarasowe ma wymiar 200 x 230 jest otwierane dwu-skrzydłowo z ruchomym słupkiem,
Pozdrawiamy



Dzięki za odpowiedź. A jaki wymiar ma to drugie okno w salonie obok tarasowego.
My mamy w salonie dwa okna po 180/230. Jedno chcemy właśnie przesuwne a drugie, normalnie otwierane dwu-skrzydłowo!
Tylko się zastanawiam czy 180 można zrobić przesuwne!
Link do komentarza
Cytat

Dzięki za odpowiedź. A jaki wymiar ma to drugie okno w salonie obok tarasowego.
My mamy w salonie dwa okna po 180/230. Jedno chcemy właśnie przesuwne a drugie, normalnie otwierane dwu-skrzydłowo!
Tylko się zastanawiam czy 180 można zrobić przesuwne!



Drugie okno ma wymiar 150x150,

Myślę, że okno przesuwne o szerokości 180 troche nie ma sensu, i tak przesuwałaby się jedynie jedna połówka o szerokości 90cm,
Przesuwne okno kosztuje pewnie dwa razy drożej a plusów większych nie widze przy takiej szerokości,
Przy oknie balkonowym o szer. 180cm i otwieranym dwu-skrzydłowo z ruchomym słupkiem po otworzeniu masz całą szerokość okna więc uważam to zdecydowanie za lepsze rozwiązanie,

Pozdrawiamy
Link do komentarza
Witam po dłuższej przerwie.
Nasza AGATKA doczekała się wreszcie elewacji i obecnie wygląda tak jak na zdjęciach poniżej.

DSC01446.jpg



DSC01446.jpg




Cała reszta póki co bez zmian, delikatne próby zakończenia etapu wiszących wszędzie żarówek też powoli podejmujemy.
Część kuchenna po roku uzytkowania sprawdz się rewelacyjnie.

DSC01446.jpg



Pozdrawiamy wszystkich sympatyków AGATEK.


Link do komentarza
Cytat

fajna, fajna i bardzo ciekawe rozwiązanie, szkoda tylko że możliwe do wykonania kosztem spiżarni icon_cry.gif



Jest to prawda, ale w związku z tym, że przenieślismy kotłownię za garaż, rolę spiżarni pełni pomieszczenie wstępnie zaprojektowane jako kotłownia.
Wygoda jest nawet większa, gdyż po zrobieniu zakupów nie trzeba nosić wszystkich produktów przez cały dom, a tylko kawałek przez jedne drzwi z garażu wprost do spiżarni.

A kuchnia powinna być funkcjonalna.


Link do komentarza
Witam serdecznie!

Zgłaszam zupełnie nowy temat icon_smile.gif

Chciałbym prosić o Waszą opinie na ten temat.
Generalnie bardzo spodobał mi się dworkowy charakter Agatki, jednak chciałbym w nim sporo zmienić, gdyż wydaje mi się mało ergonomiczne wnętrze. A mianowicie:

-> za małe okna i za blisko siebie- uniemożliwia to zastosowanie okiennic tak charakterystycznych w stylu dworkowym,
-> kotłownia i pomieszczenia gospodarcze z przodu domu (jak powiesić ładne firanki w kotłowni ;p ?)
-> Aż 3 kominy w tym 1 zbyt wysoki z przodu domu.
-> W przypadku zmiany kotłowni na tył garażu daleko trzeba ciągnąć wodę do kuchni i łazienki- duże straty ciepłej wody na rurach,
-> Salon wymaga dobrego (drogiego) stropu - duża rozpiętość,
-> Wejście do pokoju nad garaż z pokoju,
-> Ciężko usytuować kuchnię (odciąg z okapu?) - kolejny komin ?

Generalnie czytając to forum wiele zmian i problemów w trakcie budowy zgłaszacie.
Jednak bryła jest bardzo udana, wręcz urzekająca!

Moje pomysły na zmiany są następujące (widoczne na zdjęciu).
->Trochę poszerzyć do ok 11,5 m i zwęzić do ok 9 m. Powierzchnia wychodzi podobnie. Polskie dworki są raczej szersze niż dłuższe a nie kwadratowe.
-> poszerzone okna do 90 cm i oddalone od siebie o ok 1m- co daje możliwość założenia okiennic tak charakterystycznych dla polskich dworków icon_smile.gif
-> salon na całą długość - max rozpiętość to 4 m w związku z czym strop najzwyklejszy lany bez belek nośnych(tani).
-> można by się pokusić o 4 słupy nośne ukryte w ścianach do trzymania dachu- stara dobra metoda (tania)- ale nie jestem pewny czy to się uda.
-> kuchnia, łazienka, kotłownia blisko siebie. Szybko ciepła woda bez strat w rurach,
-> tylko dwa kominy i to z tyłu domu! 1 komin dla kotłowni i łazienki , 2 komin dla kominka i kuchni,
-> obniżony garaż daje możliwość wejścia do pokoju nad garaż ze spocznika na schodach.
-> wyższy pokój nad garazem,
-> wygodne schody ze spocznikiem,
-> duży wiatrołap z garderobą,
-> graciarnia pod schodami, mogą być dodatkowe drzwi przy wejsciu pod schody- spaliny i hałasy z garażu nie będą siuę przedostawać na dom.

Bardzo proszę o opinię icon_smile.gif

Mniej więcej tyle:) Mam nadzieję że komuś się spodoba to rozwiązanie. Istnieje dużo biur projektowych które robią domki na zamówienie. Czasem taniej jest zrobić nowy projekt niż adaptować gotowy.








DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Moje pomysły na zmiany są następujące (widoczne na zdjęciu).
->Trochę poszerzyć do ok 11,5 m i zwęzić do ok 9 m. Powierzchnia wychodzi podobnie. Polskie dworki są raczej szersze niż dłuższe a nie kwadratowe.
-> poszerzone okna do 90 cm i oddalone od siebie o ok 1m- co daje możliwość założenia okiennic tak charakterystycznych dla polskich dworków icon_smile.gif
-> salon na całą długość - max rozpiętość to 4 m w związku z czym strop najzwyklejszy lany bez belek nośnych(tani).
-> można by się pokusić o 4 słupy nośne ukryte w ścianach do trzymania dachu- stara dobra metoda (tania)- ale nie jestem pewny czy to się uda.
-> kuchnia, łazienka, kotłownia blisko siebie. Szybko ciepła woda bez strat w rurach,
-> tylko dwa kominy i to z tyłu domu! 1 komin dla kotłowni i łazienki , 2 komin dla kominka i kuchni,
-> obniżony garaż daje możliwość wejścia do pokoju nad garaż ze spocznika na schodach.
-> wyższy pokój nad garazem,
-> wygodne schody ze spocznikiem,
-> duży wiatrołap z garderobą,
-> graciarnia pod schodami, mogą być dodatkowe drzwi przy wejsciu pod schody- spaliny i hałasy z garażu nie będą siuę przedostawać na dom.

Bardzo proszę o opinię icon_smile.gif

Mniej więcej tyle:) Mam nadzieję że komuś się spodoba to rozwiązanie. Istnieje dużo biur projektowych które robią domki na zamówienie. Czasem taniej jest zrobić nowy projekt niż adaptować gotowy.



Witam,
pomysły są może i racjonalne, dużo w tym ciekawych uwag i spostrzeżeń.
Ale prawda jest taka, że to nie będzie AGATKA. To będzie zupełnie nowy projekt, myślę, że bez problemu do znalezienia wśród innych projektów gotowych dostępnych na rynku.

Więc wszystkie te zmiany o których piszesz to po prostu inny projekt i nie ma on nic wspólnego z AGATKĄ.

Pozdrawiam, taka jest moja opinia.

Link do komentarza
Cytat

Witam,
pomysły są może i racjonalne, dużo w tym ciekawych uwag i spostrzeżeń.
Ale prawda jest taka, że to nie będzie AGATKA. To będzie zupełnie nowy projekt, myślę, że bez problemu do znalezienia wśród innych projektów gotowych dostępnych na rynku.

Więc wszystkie te zmiany o których piszesz to po prostu inny projekt i nie ma on nic wspólnego z AGATKĄ.

Pozdrawiam, taka jest moja opinia.




Super, że podchodzicie z takim sercem do projektu. Widać, ze macie przemyślany temat a nie godzicie się na gotowy projekt, który ma swoje plusy ujemne i dodatnie icon_smile.gif powodzenia
Link do komentarza
witam po dłuższej nieobecności icon_smile.gif gratuluje wszytkim postępów jednak zazdroszczę tym którzy juz mieszkaja i wiekszosc prac zakończyli icon_smile.gif bo mni wykańcza podejmowanie decyzji poniewaz czasu na szukanie nie mam wiec mąz wiezie mnie do sklepu i mam szybko cos wybrac a to co znalazłam w necie w realu okazuje sie paskudne icon_smile.gif a we wszystkim towarzyszy mam dwojka szkrabów. No ale trzeba przez to przejść icon_smile.gif
w załaczniku moj pomysł na sciane w sypianlni (pokój z balkonem) boje sie o wyglad w rzeczywistosci bo albo wyjdzie oki albo wiocha na maksa icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

witam po dłuższej nieobecności icon_smile.gif gratuluje wszytkim postępów jednak zazdroszczę tym którzy juz mieszkaja i wiekszosc prac zakończyli icon_smile.gif bo mni wykańcza podejmowanie decyzji poniewaz czasu na szukanie nie mam wiec mąz wiezie mnie do sklepu i mam szybko cos wybrac a to co znalazłam w necie w realu okazuje sie paskudne icon_smile.gif a we wszystkim towarzyszy mam dwojka szkrabów. No ale trzeba przez to przejść icon_smile.gif
w załaczniku moj pomysł na sciane w sypianlni (pokój z balkonem) boje sie o wyglad w rzeczywistosci bo albo wyjdzie oki albo wiocha na maksa icon_smile.gif




to nie wiocha tylko jakieś miasto icon_lol.gif
Link do komentarza
do "Grzesio":
witam, mam pytanko co to za kafle macie w kuchni i salonie, a te listwy przy ścianie to mdf ?
pozdrawiam

a czy ktoś kładł gres półpoler lub gres szkliwiony? i jakie są możliwości doczyszczenia po fugowaniu, czy ktoś impregnował?, i ogólnie czym się czyści w codziennym użytkowaniu, ?????kurz po prostu nie chce wyjść........ icon_cry.gif
Link do komentarza
Cytat

Czy może ktoś napisać ile m3 potrzeba styropianu 12cm na Agatka z garażem jednostanowiskowym.



My kupilismy 30m3 12cm lambda 031, ale zostało 15 paczek, wiec 25m3 powinno wystarczyc. U nas ściana kolankowa podniesiona o 2 pustaki wiec powierzchnia automatycznie wieksza,
Jedna paczka 2cm do obróbki okna plus jedna 3cm do ocieplenia balkonu wystarczyła,

Pozdrawiamy,

Link do komentarza
Cytat

a tu jeszcze moje postepy prac


Witam serdecznie,
również buduję Agatkę i obserwuję to forum już od jakiegoś czasu, ale jakoś nigdy nie złożyło się żeby się zarejestrować. Mam pytanko. Jestem właśnie na etapie wykańczania i chciałam zrobić podobny kominek jak na zdjęciu. Czy nad takim kominkiem można powiesić TV??
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...