Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

Cytat

No .. łopaty .. u Łosia .... całkiem.


No ale Oś to raczej Klempa icon_lol.gif
A tak w ogóle to osie z łopatami to łopatacze, a niewykształcające łopat nazywane są badylarzami. Ta forma jest częściej spotykana u polskich osi.Jak Oś to badylarz to nie pomoże, chyba że do grabienia lisci icon_lol.gif

Na razie na działce krajobraz księżycowy icon_eek.gif
Link do komentarza
Cytat

A jo mazowieckie, mazowieckie... icon_wink.gif
Okolice Garwolina,może znasz?


To niedaleko do mnie masz w linii prostej, bo ja koło Kozienic siedzę icon_smile.gif


Cytat

No ale Oś to raczej Klempa icon_lol.gif
A tak w ogóle to osie z łopatami to łopatacze, a niewykształcające łopat nazywane są badylarzami. Ta forma jest częściej spotykana u polskich osi.Jak Oś to badylarz to nie pomoże, chyba że do grabienia lisci icon_lol.gif


Polujesz, czy masz myśliwego w rodzinie...?
Bo widzę, iż tematyka jest Ci bliska... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

To niedaleko do mnie masz w linii prostej, bo ja koło Kozienic siedzę icon_smile.gif



Polujesz, czy masz myśliwego w rodzinie...?
Bo widzę, iż tematyka jest Ci bliska... icon_biggrin.gif




Koło Kozienic?To faktycznie blisko, tymbardziej, że często jestem nad Wisłą tylko po drugiej stronie icon_wink.gif
...a tematy "leśne" to takie moje hobby, dziadek był leśniczym a ja mam we krwi łażenie po "chaszczach" i tropienie zwierzyny (ale tylko w celach obserwacji) icon_wink.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Jak jest dobry beton i nie oszukany to można nawet po 2 dniach przynajmniej ja tak zrobiłem i nic się nie działo.


Życzę Ci jak najlepiej,ale oby później nie wyszły komplikacje w postaci pękania a o czymś gorszym przez grzeczność nie wspomnę. Po jakim czasie można wejść z robotami na strop to zależy od rodzaju stropu,ale jeżeli jest wylewany beton na całej powierzchni stropu to tydzień jest bardzo naciągany a dwa jest ok.
Link do komentarza
Cytat

Do Igrys!
Mam pytanie jakie macie wymiary okna w kuchni??? Bo też chcemy jedno, ale zastanawiam się czy 150/120 nie będzie za małe, tym bardziej, że rezygnujemy ze spiżarki. Wasze robi wrażenie większego!




180 cm. i powiem, że wygląda ok., na blogu jest zdjęcie od środka, ale nie ma jeszcze działówki z wiatrołapem więc nie widać dobrze. Ściana po likwidacji spiżarki i poszerzeniu do 60 cm. wnęki w wiatrołapie - na szafę ma 365 cm.
Link do komentarza
Cytat

180 cm. i powiem, że wygląda ok., na blogu jest zdjęcie od środka, ale nie ma jeszcze działówki z wiatrołapem więc nie widać dobrze. Ściana po likwidacji spiżarki i poszerzeniu do 60 cm. wnęki w wiatrołapie - na szafę ma 365 cm.




do Igrys,

a wysokość okna to macie 120 czy może 150??
Link do komentarza
Cytat

witam Wszystkich.
razem z mężem w tym roku chcemy zrobić fundamenty. jestem ciekawa ile kosztowały Was fundamenty.
tzn. koszt materiałów + robocizna.
z góry dziękuje i pozdrwiam
Jolka



Mnie fundament wyniósł 19 600

koparka wykop i zasyp fundamentu 1100
piasek 500
stal 750
bloczek betonowy 1350 szt 4480
beton na ławy 10 m 3 + pompa 3690
folia budowlana 150
cement 3 pal. 1650
wapno 420
rury kanalizacyjne 650
gwoździe + paliwo do agregatu + izolbet 4 wiaderka + 2 butelki wapna w plynie 600

Robocizna wylanie ławy + wymurowanie główki + rozprowadzenie kanalizacji + chudziak kręcony w betoniarce 5500

Link do komentarza
Cytat

Mnie fundament wyniósł 19 600

koparka wykop i zasyp fundamentu 1100
piasek 500
stal 750
bloczek betonowy 1350 szt 4480
beton na ławy 10 m 3 + pompa 3690
folia budowlana 150
cement 3 pal. 1650
wapno 420
rury kanalizacyjne 650
gwoździe + paliwo do agregatu + izolbet 4 wiaderka + 2 butelki wapna w plynie 600

Robocizna wylanie ławy + wymurowanie główki + rozprowadzenie kanalizacji + chudziak kręcony w betoniarce 5500




dziękujemy:)
pozdrawiamy
Link do komentarza
Cytat

Tu brakuje mi

folii kubełkowej
izohanu
styropianu fundamentowego do ocieplenia
papy do izolacji poziomej
jeszcze paru drobiazgów

pozdrawiam
http://www.koszmar.mojabudowa.pl



Ocieplenie fundamentu mam zamiar zrobić sam wykonawca krzyknął 1000 zł.
Nie orientuje sie ile wyjdzie styropianu ile kruszywa zamówić i ile drenażu będzie potrzebne w następnym miesiącu ruszę z tematem napisze co i jak. Nabyłem folie kubełkowa 360 zł za 3 rolki 1,5m szr. 60m dł

Co do izolacji poziomej kupiłem 4 rolki papy izolacyjnej starczyło na fundament i mury parteru koszt to 250 zl
Link do komentarza
Cytat

Witam u mnie na moim blogu znajdziesz pełnowymiarowy kosztorys poszczególnych etapów budowlanych.
www.zywiec.agatka.mojabudowa.pl



Właśnie oglądałem twój blog i się zastanawiam co to jest za biała mata na betonie czy to jakaś izolacja styropian ????
Czy to było położone przed wylaniem stropu ??
Czy powiększałeś kantowiznę pod dachówkę zamówiłem już więźbę zgodna z projektem pod blacho dachówkę ale zastanawiam się nad położeniem dachówki cementowej podnoszę tez ściankę kolankowa o 3 pustaki wymiary krokiew wyliczyli w tartaku ze zwiększą się o 70 cm ile wyszło u ciebie ?? Edytowano przez copacabana4 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Właśnie oglądałem twój blog i się zastanawiam co to jest za biała mata na betonie czy to jakaś izolacja styropian ????
Czy to było położone przed wylaniem stropu ??
Czy powiększałeś kantowiznę pod dachówkę zamówiłem już więźbę zgodna z projektem pod blacho dachówkę ale zastanawiam się nad położeniem dachówki cementowej podnoszę tez ściankę kolankowa o 3 pustaki wymiary krokiew wyliczyli w tartaku ze zwiększą się o 70 cm ile wyszło u ciebie ??




Witam to biała mata to jest styropian i ma on spełniać funkcję izolacyjną, kierownik budowy kazał tak to zaizolować. Co do dachu to ja na Twoim miejscu zrezygnowałbym z blachy jako pokrycie dachowe, pomyśl jak będziesz spał kiedy będzie ulewa icon_biggrin.gif, ja mam dachówkę Brassa, taką dachówkę doradził mi mój tata który jest dekarzem i mu ufam. Betonowa jest tańsza od ceramicznej i to skłoniło mnie do zakupu takiej dachówki. Kontowizna pod dachówkę jest taka jak była, tu nic nie było zmieniane, ale dla upewnienie się skontaktuję się z moim tata który robił mi ten dach. Jak podniesiesz ściankę kolankową to zamów dłuższe krokwie aby kształt i wygląd tego budynku pozostał taki jak pierwotnie, ja tego nie zrobiłem to nie przeczytałem tego bloga wcześniej ale teraz to bym tak zrobił, zrób sobie większe otwory na okna frontowe, zdecydowanie są za małe, widziałem parę blogów które mają większe okna i super to wygląda, żałuję że tego nie zrobiłem. Jeszcze jedno jak będziesz wylewał strop to przy schodach jest bubel w projekcie, poniżej podałem link z fotką, bubel to czarny prostokąt znajdujący się w czerwonym prostokącie. Ja teraz będę wycinał tan czarny prostokąt bo nic tam nie można zrobić ani postawić.
http://screenshooter.net/4926065/qhxcmmj

DSC01446.jpg

Edytowano przez mizmijan (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Tak jak pisałem powyżej kantowizna 70 cm dłuższa będzie już zamówiona 3 miesiące temu.
Co do zmian w wymiarach okien to się jeszcze zastanowię jak zobaczę na własne oczy te otwory za dużo zmian w oknach nie da sie zrobić ponieważ nadproża sa już wylane strop zresztą tez mogę co najwyżej zrobić z tych 2 okienek 1 duże ale to może zepsuć front budynku
Schody u mnie sa przerobione chciałem mieć wejście z klatki do pomieszczenia nad garażem będę robił tam łazienkę a łazienka z projektu będzie mi służyła za garderobę
Link do komentarza
Witam, nie mogę znaleźć na forum, więc piszę. Czy możecie napisać o Waszych instalacjach hydraulicznych? Jak i za co Wam wyceniali fachowcy? My za całość dostaliśmy taką cenę, że mój mąż stwierdził, że podłogówkę położy sam icon_eek.gif chodź nigdy tego nie robił (no niby ma mu pomagać jakiś znajomy, który jest hydraulikiem, ale w podłogówkach się nie specjalizuje). Planujemy mieć podłogówkę na parterze i w górnej łazience, a na górze grzejniki.

Czy mogę Was prosić o jakieś zdjęcia z tego etapu i ewentualne rady (szczegóły mile widziane).
Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Czy ktoś z Agatkowiczów ma zaprojektowaną (wykonaną) instalację pod odkurzacz centralny?Jeśli tak , to prosiłabym o jakieś opinie i porady icon_biggrin.gif




My mamy jednostkę WOLLY300 z zestawem do sprzątania.
Wykonanie instalacji odkurzacza centralnego na 3 gniazda +szufelka automatyczna (w kuchni)
Wąż ssący Basic o dł. 9,1m z włącznikiem on/off do rury teleskopowej z klipsem.
Wszystko z firmy top vac.
Link do komentarza
Cytat

My mamy jednostkę WOLLY300 z zestawem do sprzątania.
Wykonanie instalacji odkurzacza centralnego na 3 gniazda +szufelka automatyczna (w kuchni)
Wąż ssący Basic o dł. 9,1m z włącznikiem on/off do rury teleskopowej z klipsem.
Wszystko z firmy top vac.



Super icon_smile.gif Kolejne pytanka:

Jaki był całkowity koszt instalacji?
W których miejscach umieściliście te 3 gniazda?
A jednostkę centralną gdzie?garaż/kotłownia?
Link do komentarza
Cytat

Super icon_smile.gif Kolejne pytanka:

Jaki był całkowity koszt instalacji?
W których miejscach umieściliście te 3 gniazda?
A jednostkę centralną gdzie?garaż/kotłownia?



Całkowity koszt wraz z montażem ok. 3700
Gniazdka umieściliśmy w centralnej części korytarza na dole i na górze oraz w garażu. Szufelka jest w kuchni.
Jednostka centralna jest w garażu z wylotem powietrza do komina.(mamy kotłownię za garażem, stąd komin w tym miejscu)
Jednostka będzie zabudowana we wnęce ściany.
Link do komentarza
Też się zastanawiamy nad odkurzaczem centralnym, ale ostatnio znajomi podsunęli nam pomysł aby zamiast odkurzacza centralnego kupić takie urządzenie samo sprzątające. W cenie odkurzacza centralnego można kupić już porządny robot, który "sam odkurza". Czy macie jakieś doświadczenia z takimi urządzeniami i co o tym myślicie?
Link do komentarza
Cytat

Też się zastanawiamy nad odkurzaczem centralnym, ale ostatnio znajomi podsunęli nam pomysł aby zamiast odkurzacza centralnego kupić takie urządzenie samo sprzątające. W cenie odkurzacza centralnego można kupić już porządny robot, który "sam odkurza". Czy macie jakieś doświadczenia z takimi urządzeniami i co o tym myślicie?



Domyślam sie że chodzi o takiego małego robota, co kręci się po pokojach i odkurza?
Poczytałam sobie sporo o tego typu urządzeniach,ale mają też trochę wad. Na schody już nie wjadą,więc tam sama musisz odkurzać,to samo z meblami. Poza tym mają czasem problemy z róznego rodzaju przeszkodami.Niby wyposażone są w rózne czujniki ale potafią spaść ze schodów lub "zawiesić się" i szorowac jeden kawałek podłogi przez godzinę.Ale musze przyznać ze sama bym wypróbowała taki bajer.Są nawet takie, które ścierają na mokro dopiero co odkurzoną podłogę, posiadają lampy UV niszczące bakterie, same wyjeżdżają z "bazy" ładującej o wyznaczonej godzinie , wracają po skończonej robocie lub kiedy wyładują akumulator icon_biggrin.gif
Ja bym taki odkurzacz uznała za dodatkową pomoc, tzn. kiedy jesteśmy w pracy "maluch" ogarnia podłogi mniej więcej-tak aby od sprzątania do sprzątania (zwykłym odkurzaczem) było w miare czysto i bez naszego wysiłku icon_biggrin.gif

Olia-dzięi za informację icon_wink.gif
Link do komentarza
U nas mury pną się w górę icon_biggrin.gif
Nie obeszło sie bez drobnych błędów (z winy pana adaptującego projekt icon_evil.gif ), ale jakoś idzie....W ostatniej chwili "wydłuzyliśmy "okna od frontu.W dół o 10cm i 10cm do góry. 120cm to za niskie. Czy wiecie może ile mozna maksymalnie do góry je wyciagnąć?Czy tylko 10cm (jak twierdzi mój mąż icon_evil.gif )???
Link do komentarza
Cytat

my również będziemy powiększać okna frontowe. (80x140 cm)
jestem ciekawa jakie Wy macie wymiary okien frontowych:)



Na pewno można zrobić jeszcze wyższe(wyciągnąc je w dół i zrobić jak w salonie na wysokości 80cm),ale wtedy nie mieszczą się szafki pod oknami.Ja na poczatku nie miałam w planie szafek tam,ale zmieniłam zdanie. Sama jestem bardzo ciekawa czy to okno co zaplanowaliśmy (160x140) będzie dawało w kuchni wystarczającą ilośc światła icon_confused.gif
Link do komentarza
Witam,

my również zmieniamy okna. Tak więc w kuchni będzie 180/120. Nie wyobrażam sobie mniejszego okna, tym bardziej że rezygnujemy ze spiżarki, to przy oknie 150/120 robią się dwa ciemnie kąty. Widziałam już taką Agatkę oczywiście bez spiżarki, są też zdjęcia na forum, nie wygląda to dobrze! Zastanawiam się jeszcze nad wysokością czy na razie nie zostawić 180/130 bądź ciut więcej bo bardzo mi zależy aby blat był połączony całkiem z parapetem, a w sumie to parapet był blatem. Lepiej zostawić więcej, pomniejszyć zawsze można, gorzej na odwrót. Na forum są zdjęcia z oknem 180 i z oknem 150, zdecydowanie jak dla mnie lepiej od środka jak i od zewnątrz wyglądają te pierwsze, ale każdy robi domek pod siebie icon_smile.gif
Co do okien dalej. To w salonie w sumie decyzja jeszcze ostatecznie niepodjęta, jesteśmy na etapie fundamentów, ale od szczytu ma być duże okno tarasowe, ale nie otwierane tzw. okno fix i tam będzie stał stół, a od ogrodu dwa okna tarasowe otwierane, bardzo podobają mi się duże okna i dobrze doświetlone pomieszczenia. poprzez okna chce też zaznaczyć, wyróżnić jadalnie od aneksy wypoczynkowego.

Witam,

my również zmieniamy okna. Tak więc w kuchni będzie 180/120. Nie wyobrażam sobie mniejszego okna, tym bardziej że rezygnujemy ze spiżarki, to przy oknie 150/120 robią się dwa ciemnie kąty. Widziałam już taką Agatkę oczywiście bez spiżarki, są też zdjęcia na forum, nie wygląda to dobrze! Zastanawiam się jeszcze nad wysokością czy na razie nie zostawić 180/130 bądź ciut więcej bo bardzo mi zależy aby blat był połączony całkiem z parapetem, a w sumie to parapet był blatem. Lepiej zostawić więcej, pomniejszyć zawsze można, gorzej na odwrót. Na forum są zdjęcia z oknem 180 i z oknem 150, zdecydowanie jak dla mnie lepiej od środka jak i od zewnątrz wyglądają te pierwsze, ale każdy robi domek pod siebie icon_smile.gif


Co do okien dalej. To w salonie w sumie decyzja jeszcze ostatecznie niepodjęta, jesteśmy na etapie fundamentów, ale od szczytu ma być duże okno tarasowe, ale nie otwierane tzw. okno fix i tam będzie stał stół, a od ogrodu dwa okna tarasowe otwierane, bardzo podobają mi się duże okna i dobrze doświetlone pomieszczenia. poprzez okna chce też zaznaczyć, wyróżnić jadalnie od aneksy wypoczynkowego.

UPSSS,

PRZEPRASZAM NAJMOCNIEJ SKOPIOWAŁO MI SIĘ DWA RAZY!! SORRKI icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

my juz mamy zrobiona wode i co. I teraz zastanawiamy sie bo rozne sa szkoly.

czy najpierw robiliscie tynki
czy ogrzewanie podlogowe, wylewki a potem dopiero tynki??



Witam, czy po przyłączeniu wody od razu wzywaliście geodetę by zinwentaryzował przyłącze? Podobno jest to niezbędne by podpisać umowę z wodociągami? Jaka jest u Was procedura? Zastanawiamy się, też jak to jest z geodezyjną inwentaryzacją po wykonawczą tj. gdy geodeta przychodzi na sam koniec, czy do tego czasu wszystkie przyłącza powinny pozostać nie zasypane?

Jeśli chodzi o Twoje pytanie to u nas kolejność jest taka, że najpierw zrobiliśmy tynki, teraz czekamy na fachowca od podłogówki. Musisz wiedzieć, że przy tynkach następuje zabrudzenie podłogi tymi tynkami, więc nam wydało się rozsądniejsze brudzenie tej spodniej warstwy, a nie tej gotowej.

Jeszcze jedno pytanie: jak wyceniają Wam podłogówkę? Edytowano przez rob i anet (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...