Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

Cytat

Przejrzałam faktury.Na stal wydaliśmy 9600.A jeszcze czegoś ciągle brakuje.Mamy zalany strop.
Murarze zaczęli stawiać ściany poddasza.
Jeszcze z kilkaset złotych na pewno.




Dzieki wielkie

W ciagu 4-5 dni zalana bedzie juz ława u nas.
Czy moge prosic agatkowiczow o cene jaka wydaliscie na materialy na stan surowy bez okien?
Ja przewiduje koszt 120-150 tys. Moze sie uda, choc wiadomo, ze nigdy strzal sie nie sprawdza.

Dzieki i pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

U nas wczoraj zalali ławę,a jutro ruszamy z bloczkami.W końcu widać ,że coś się dzieje .



Przeciez lawa powinna odstac minimum dwa tygodnie. Beton nawet nie powiąże sie. Takie szybkie budowanie skonczyc sie moze pozniejszym pekaniem scian. Jezeli jeszcze nie zaczeliscie, to wstrzymajcie sie na parenascie dni.
Link do komentarza
Cytat

Witam ponownie icon_smile.gif
Okna wstawione, połowa elewacji ocieplona.
Na dniach rusza elektryk i instalator. Oby do przodu


No bernas to się gonimy icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Dodam tylko że twoje drzwi i okna są PIĘKNE!! niestety u nas nie miałam takiego wyboru.
Balkon u góry z łukiem będziemy mieli w przyszłym tyg. tak samo drzwi od frontu.
Nasze okienka po oklejane są białą taśmą więc dziwnie wyglądają i oczywiście w tych moich szprosy są pomiedzy szybkami dlatego ten twój efekt bez bezkonkurencyjny.
Dodam tylko że za moje z roletami i bramą dałam 2 razy więcej icon_sad.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Witam,
Przymierzam sie do wyboru projektu Agatki.
Pytanie do "zienek2". O ile podnieśliście ścianę kolanową?

Pozdrawiam.

Cytat

Witam,
po dłuższej przerwie mamy już stan zamknięty(drzwi wejściowe tymczasowe).Tak dla ciekawych z okolic Warszawy za okna zapłaciliśmy 13tys,brama 2500x2500 w kolorze okien z napędem- 5tys.W środku elektryk już kończy i teraz czekamy na tynkarzy.
Pozdrawiam

Link do komentarza
Witam
Zamieściłem w albumie kilka nowych fotek: http://bernas.fotosik.pl/albumy/420449.html
Budynek już praktycznie cały jest ocieplony. Tworzy sie instalacja elektryczna od poniedziałku ( z małym poślizgiem) zacznie powstawać instalacja CO woda . Miałem dzisiaj spotkanie z gościem który będzie mi od 15 maja robił tynki po pomiarze okazało się ze jest ich do zrobienia ponad 450mkw (myślałem ze będzie mniej ) Zamówiłem też parapety do wewnątrz granitowe i tu jako ciekawostkę podam że za wszystkie parapety do wewnątrz zapłaciłem 590zł !!! Stolarz który robił mi okna za 1 parapet liczył sobie 80zł. Zastanawiam się jakie parapety zrobić na zewnątrz czy też granitowe czy z płytek. Jakie są wasze zdania na ten temat ?
Link do komentarza
Cytat

Bernas,a ile styropianu kupiłeś i jakiej grubości -jaka wyszła powierzchnia do ocieplenia?



Styropian kupiłem o grubości 15cm. Zamówiłem go około 175mkw( i tyle wystarczyło ) ale ze względu na to że do powierzchni elewacji wliczane są również otwory okienne to całkowita powierzchnia elewacji wynosi około 210mkw (to jest istotne przy rozliczeniu z wykonawcą)
Link do komentarza
Ja czytam cały czas... a nie pisze bo nie miałam czasu.... "chrzciny malutkiej"
U nas tynki wewnętrzne i hydraulika się zaczyna... kładziemy tynki gipsowe... wyglądają ślicznie.... cały garaż mamy otynkowany tradycyjnie i widać różnicę.... z oknami się bujamy... oczywiście dostaliśmy w końcu okno łukowe nad wejście ale nie wszystko jest ok ( a to białe listwy, a to białe cos tam..... ma przyjechać serwis i wymienić więc człowieka szlak trafia)

Bernaś coś za mało tych mkw co podałeś tynków wewnętrznych.... gość mi powiedział że wyliczy ale już jest dużo więcej niż 450 nie mówiąc o garażu który mam otynkowany i go nie liczę.....??
Link do komentarza
Mierząc samemu wyszło mi około 430mkw, koles od tynków mierzył sprytnym elektronicznym ustrojstwem pewnie dokładniejszym od mojej tasmy i wyszło mu 450 ( razem z garazem) Czyli swoich danych jestem raczej pewny. W zestawieniu dołączonym do projektu o ile dobrze pamiętam tez jest cos około 450mkw
Link do komentarza
Cytat

Mierząc samemu wyszło mi około 430mkw, koles od tynków mierzył sprytnym elektronicznym ustrojstwem pewnie dokładniejszym od mojej tasmy i wyszło mu 450 ( razem z garazem) Czyli swoich danych jestem raczej pewny. W zestawieniu dołączonym do projektu o ile dobrze pamiętam tez jest cos około 450mkw



liczysz ścianki działowe na górze??
Link do komentarza
Witam wszystkich Agatkowiczow!!!!!Wlasnie kupilismy ten projekt i jestesmy bardzo zadowoleni z decyzji icon_biggrin.gif, a teraz zastanawiamy sie czy kupowac materialy? czy poczekac do zimy bo wlasciwie prace planujemy na wiosne, teraz zajmujemy sie papierkami (przepisaniem dzalki,pozwoleniem na budowe itp)mamy nadzeje ze sie wyrobimy?????
Link do komentarza
Witajcie
U mnie w dalszym ciagu wszystko tkwi w martwym punkcie probuje uporac sie z papierkową robatą,a tak bardzo chcialabym byc juz na etapie przynajmniej fundamentow no ale narazie musze zacisnac zeby i ganiac po urzedach.
W wolnych chwilach szukam inspiracji do mojego wymarzonego domku.
Udalo mi sie z pomocą mojej znajomej stworzyc malą wizualizacje wnetrza agatki z zabudowanym podcieniem.
Mam nadzieje ze uda mi sie wkleic zdjecie.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Witajcie,

Zdecydowaliśmy się na zakup projektu – Agatka z podwójnym garażem. Teraz myślimy nad zmianami, m.in. przenosimy kotłownię na tył garażu, zabudowujemy podcień. W związku z tym mam kilka pytań.
Bernaś, widzę, że Ty zastosowałeś takie rozwiązanie. Możesz napisać jakie wymiary ma Twoja kotłownia i jaki rodzaj ogrzewania zastosowałeś? I jeszcze jedno – jakie wymiary ma pokój na poddaszu po zrobieniu wejścia na strych z korytarza, jaka jest teraz jego szerokość?

Będę wdzięczna za wszystkie rady dla początkujących icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Witam Wszystkich!!!
Gratuluje wyboru nowym "Agatkowiczą" icon_smile.gif
Widzę że cisza na forum i wszyscy bardzo zajęci... ładna pogoda pewnie powoduje brak czasu na pisanie icon_smile.gif

U nas jak na razie tynki wewnętrzne ukończone.... elektryka też... ale jak zwykle nie obyło się bez problemów.
Elektryk nie zdążył dokończyć bo wziął zaliczkę i zniknął do Belgii. Musieliśmy prosić znajomego gdyż "dreptała" ekipa od tynków.
Od wczoraj weszli z hydrauliką....
My montujemy kominek z płaszczem i do tego piec gazowy... chcieliśmy jeszcze powiesić kolektory ale na razie rezygnujemy..... patrz icon_smile.gif brak kasyyyyy!!!!!

Kolejnym etapem będzie ocieplenie z zewnątrz.... zbieram też na projekt ogrodu... pewnie sam ogród za 2 lata lecz chciała bym wiedzieć jak mniej więcej rozplanować te swoje metry... a brak mi już weny na organizowanie tego samemu.

kubunia1 bardzo podoba mi się projekt wnętrz... w jakim programie to zostało zrobione?


bernas ta twoja Agatka no ślicznie!!!!!!

marcinm bo mnie dogonisz w takim tempie!!!!!

Pozdrawiam Wszystkich jeszcze raz i czekam na fotki bo mnie ciekawość zje co można jeszcze wymyśleć icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam Wszystkich!!!
Gratuluje wyboru nowym "Agatkowiczą" icon_smile.gif
Widzę że cisza na forum i wszyscy bardzo zajęci... ładna pogoda pewnie powoduje brak czasu na pisanie icon_smile.gif

U nas jak na razie tynki wewnętrzne ukończone.... elektryka też... ale jak zwykle nie obyło się bez problemów.
Elektryk nie zdążył dokończyć bo wziął zaliczkę i zniknął do Belgii. Musieliśmy prosić znajomego gdyż "dreptała" ekipa od tynków.
Od wczoraj weszli z hydrauliką....
My montujemy kominek z płaszczem i do tego piec gazowy... chcieliśmy jeszcze powiesić kolektory ale na razie rezygnujemy..... patrz icon_smile.gif brak kasyyyyy!!!!!

Kolejnym etapem będzie ocieplenie z zewnątrz.... zbieram też na projekt ogrodu... pewnie sam ogród za 2 lata lecz chciała bym wiedzieć jak mniej więcej rozplanować te swoje metry... a brak mi już weny na organizowanie tego samemu.

kubunia1 bardzo podoba mi się projekt wnętrz... w jakim programie to zostało zrobione?


bernas ta twoja Agatka no ślicznie!!!!!!

marcinm bo mnie dogonisz w takim tempie!!!!!

Pozdrawiam Wszystkich jeszcze raz i czekam na fotki bo mnie ciekawość zje co można jeszcze wymyśleć icon_smile.gif



Witam,

Przymierzam się do wyboru Agatki 2g, ale nurtują mnie dwa pytania.
Z tego co pamiętam to nie zabudowałaś podcienia, jak oceniasz wielkość jadalni? Jakbyś mogła zamieścić więcej fotek byłoby super icon_smile.gif
A drugie pytanie jest do wszystkich: gdzie planujecie ustawić telewizor w salonie?
Z góry dzieki za podzielenie się pomysłami icon_smile.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
ano tak mamy podcień i jadalnie nie wypada za duża...... może wejdzie okrągły stól i 6 osób powinno się zmieścić......
w kuchni zmieszczę więcej szafek gdyż drzwi do spiżarki mam od korytarza.... telewizor chcemy powiesić na dużej ścianie jak się wchodzi po lewej stronie (nasza odbicie lustrzane).
Zaraz zmykam na budowę postaram się o fotki icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

ano tak mamy podcień i jadalnie nie wypada za duża...... może wejdzie okrągły stól i 6 osób powinno się zmieścić......
w kuchni zmieszczę więcej szafek gdyż drzwi do spiżarki mam od korytarza.... telewizor chcemy powiesić na dużej ścianie jak się wchodzi po lewej stronie (nasza odbicie lustrzane).
Zaraz zmykam na budowę postaram się o fotki icon_smile.gif




cześć,

z mężem zdecydowaliśmy się na projekt Agatki już bardzooo dawno temu. Do tej pory nie wiedzieliśmy, czy będziemy mogli się budować gdyż mieliśmy problemy z działką, ale to już za nami icon_smile.gif chcemy zakupic projekt Agatki, tylko mam do Was jedno pytanie odnośnie adaptacji projektu, ile Was kosztowały zmiany w projekcie podczas adaptacji projektu???

p.s czy ktoś z Was budował Agatkę w okolicach W-wy?

pozdrawiam wszytskich
Anett
Link do komentarza
Cytat

my budujemy pod Wawą, zmiany w projekcie kosztowały nas z adaptacją (zagospodarowanie działki) 800 zł.



Świetnie icon_smile.gif i dzięki za odp. A jezeli można wiedzieć to gdzie budujecie swoją Agatkę? Chętnie bym obejrzała z bliska i na zywo icon_smile.gif. dzięki wszystkim za Wasze wpisy, wielu osobom się przydadzą. mam nadzieję, że już niedługo będę mogła i ja się pochwalić oraz podpowidać innym

Anett
Link do komentarza
Witam nowych Agatkowiczów!
My też budujemy Agatkę koło Warszawy w gminie Wieliszew.
Tynkowanie już skończone,po podniesieniu ścianki kolankowej o 3 cegły i poszerzeniu garazu o 1m wyszło nam prawie 700m tynków!!!Byliśmy bardzo zdziwieni bo Bernaś napisał,że ma 450m,wiedzieliśmy,że u nas będzie więcej,ale nie spodziewaliśmy się,że aż tyle.Sami zmierzyliśmy i faktycznie wyszło 676m.
Pozdrawiam wszystkich zapracowanych na budowach:)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...