Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

Cytat

Zrobić możesz. Ale czy dobrze? Wątpię.
10 lat uczyłem się tego fachu, ponad dwadzieścia lat go wykonuję i prawie za każdym razem mam... mieszane uczucia. Czy na pewno nie mogłem zaplanować wszystkiego lepiej.




Witam. No aż tak sam to nie będę robił, wiem że to ciężka i precyzyjna robota, ale mam dobrego elektryka na którego mogę liczyć. Najpierw będę pytał, a potem robił.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam my elektrykę robiliśmy sami,mieliśmy oczywiscie kuzyna któryrbin na codzień instalacje elektryczne on nam bardzo dużo podpowiedział. Wydaje mi sie że z pomocą kogoś kto robi instalacje na codzień jest do zrobienia całkowicie samemu nie bardzo. My znowu nie zrezygnowaliśmy z podcieni, ponieważ ona nadaje temu domkowi wielkiego uroku. Fakt że traci sie dużo powierzchni ale zależy kto co chce. Wydaje mi sie że jakbym chciała mieć wielki salon wybrałabym po prostu inny projekt a nie Agatkę, ale ile ludzi tyle wizji pozdrawiam. Przemyśl to dobrze żeby potem nie żałować

pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam miło,że się wam podoba ,nie mam zdjęć salonu ,ale zrobie i wrzucę w następnym tygodniu. A kuchnia wyszla nas 22.
Jeszcze wrzucam zdjęcie okna w kuchni jego wymiary to 180x120 jest duże, mamy bardzo jasno i te 5 okien w salonie prawie jak w akwarium icon_biggrin.gif



Kuchnia jest powiększona?
Link do komentarza
Tak kuchnie mamy powiększoną ,nie mamy spiżarki. A ścianke działową daliśmy tak,aby zmieściła się w wiatrołapie szafa. Naszym zdaniem wyszło bardzo dobrze.Na poczatku zastanawialiśmy się też czy zlikwidować podcień ,zostawiliśmy go jednak i to była dobra decyzja teraz nie wyobrażam sobie tak dużego salonu i oglądania telewizora z daleka .,Ale to tylko nasze zdanie.
Link do komentarza
Cytat

Tak kuchnie mamy powiększoną ,nie mamy spiżarki. A ścianke działową daliśmy tak,aby zmieściła się w wiatrołapie szafa. Naszym zdaniem wyszło bardzo dobrze.Na poczatku zastanawialiśmy się też czy zlikwidować podcień ,zostawiliśmy go jednak i to była dobra decyzja teraz nie wyobrażam sobie tak dużego salonu i oglądania telewizora z daleka .,Ale to tylko nasze zdanie.



A ile szerokość wyszła kuchni? Mam w projekcie takie samo okno i widzę, że duże okno to jest to icon_smile.gif
Link do komentarza
Szerokość mojej kuchni to 336 tak dokładnie.
Okap firmy Gorenje ceny nie pamietam chyba 1200 (przez internet),spisuje się dobrze.A na ścianie nad blatem szkło przykręcane ,dobre rozwiazanie zawsze można jakąś tapete włożyć jak się znudzi polecam.Na zdjeciach wyzej jeszcze nie było szkła,wtedy przez chwilę ściane chroniła taka deska szklana. Edytowano przez Rysiek10 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witamy, my już mieszkamy .Domek ogrzewamy kominkiem z płaszczem wodnym mamy bardzo ciepło,dom mamy ocieplony styropianem 15, okna mamy ciepłe trzy szybowe i rekuperację.W takie dni ciepłe jak mamy teraz palimy tylko na wieczór. A to pare fotek. Pozdrawiamy i dziękujemy za wszystkie rady.


Ola piękna kuchnia całkiem w moim stylu, jeszcze z tydzień i ja się pochwale swoją icon_biggrin.gif wrzuć jeszcze zdjęcia schodów, sypialni i salonu,
pozdrawiam
Link do komentarza
Czy ktoś może napisać ile kasy poszło na:
- więźbę dachową
- pokrycie z blachodachówki
- ogólnie na cały dach z/bez robocizną?

Agatka z garażem 2-stanowiskowym. Pewnie to już było podane, ale nie pamiętam kto o tym pisał. Będę wdzięczny za przypomnienie icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Na dach w Agatkce z garażem 2- stanowiskowym:
- Więźba i deski na dach: 13480 zł (ale desek chyba nam trochę zostało)
- Robocizna - deskowanie, papa, dachówka, kominy, obróbka ścianek, okap, koszty dojazdu: 6900 zł
- Robocizna - położenie dachówki, 4 okna: 4400 zł
- Papa 15 m2 - 22szt. (chyba ze dwie rolki zostały): 1455 zł (ale żałujemy, że nie wzięliśmy papy termozgrzewalnej, bo ta trochę przecieka i się z niej obsypują kamyczki)
- Taśma do obróbki komina: 430 zł
- plus wydatki typu gwoździe, Pręt gwint., Nakrętka, Łącznik itp. - ponad 1000 zł Edytowano przez rob i anet (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Na dach w Agatkce z garażem 2- stanowiskowym:
- Więźba i deski na dach: 13480 zł (ale desek chyba nam trochę zostało)
- Robocizna - deskowanie, papa, dachówka, kominy, obróbka ścianek, okap, koszty dojazdu: 6900 zł
- Robocizna - położenie dachówki, 4 okna: 4400 zł
- Papa 15 m2 - 22szt. (chyba ze dwie rolki zostały): 1455 zł (ale żałujemy, że nie wzięliśmy papy termozgrzewalnej, bo ta trochę przecieka i się z niej obsypują kamyczki)
- Taśma do obróbki komina: 430 zł
- plus wydatki typu gwoździe, Pręt gwint., Nakrętka, Łącznik itp. - ponad 1000 zł




Dziękuję Wam bardzo za te dane icon_smile.gif . U nas będzie chyba trochę taniej ponieważ chcemy dać blachodachówkę i będziemy mieli 2 okna dachowe.

Jak sytuacja wygląda u innych?
Link do komentarza
Cytat

lesinka, sliczna kuchnia. Czy plytki macie w calym salonie??

A czy na gorze w holu tez macie plytki? bo zastanawiam sie nad takim rozwiazaniem.




Płytki jednakowe mamy w kuchni, salonie i korytarzu, na górze w holu oraz suszarni też mamy płytki.
Nie byłam do końca przekonana do płytek w salonie ale teraz uważam, że to była dobra decyzja. Wszędzie tam gdzie mamy płytki zrobiliśmy ogrzewanie podłogowe.
Link do komentarza
Cytat

A ja mam pytanie czy okna w kuchni daliście krótsze, że weszły meble bo ja mam teraz problem pod oknami mi nie wejdą?



My mamy te wyższe okna (150 cm zamiast 120) no i niestety blaty wypadną nam na 80 cm. Nie przewidzieliśmy, że jeszcze przyjdzie podłogówka i brakło jednego rządka pustaków. Problem z oknami także daje się we znaki w łazience - umywalka także musi być niżej.
Problem z "brakującym rządkiem" tyczy się drzwi na dole - otwory mają u nas wysokość max. 200 cm.
Link do komentarza
Rysiek10
gratuluje kuchni.
Jaka macie odleglosc od parapetu do blatu w kuchni?


Nasza odległośc to 25 cm. Okna na całym parterze mamy wyżej z tego względu ,że na początku miały być rolety w oknach i pod to zostały zrobione otwory,ale zmieniliśmy zdanie daliśmy okna antywłamaniowe,zeby nie ruszać juz nadproży i aby okna były jak w projekcie dołożyliśmy na dole cegłe.

TOSIA
witaj jak tam kuchnia ?
Ja dzisiaj robie tynk dekoracyjny na przedsionku mam nadzieje,że wyjdzie ciekawie.

Pozdrawiam Ola.
Link do komentarza
Cytat

Rysiek10
gratuluje kuchni.
Jaka macie odleglosc od parapetu do blatu w kuchni?


Nasza odległośc to 25 cm. Okna na całym parterze mamy wyżej z tego względu ,że na początku miały być rolety w oknach i pod to zostały zrobione otwory,ale zmieniliśmy zdanie daliśmy okna antywłamaniowe,zeby nie ruszać juz nadproży i aby okna były jak w projekcie dołożyliśmy na dole cegłe.

TOSIA
witaj jak tam kuchnia ?
Ja dzisiaj robie tynk dekoracyjny na przedsionku mam nadzieje,że wyjdzie ciekawie.

Pozdrawiam Ola.


Ola musisz się jeszcze uzbroić w cierpliwość. Panowie dzisiaj zaczęli montaż kuchni ale wyskoczył "mały" problem a mianowicie okazało się, że przywieźli inne fronty niż były zamówione. Jutro ma się sprawa wyjaśnić i zobaczymy co firma zrobi z tym fantem.
pozdrawiam
Link do komentarza
W pierwszej wersji tez chciałam zrezygnować z tej ścianki ale wtedy miałabym lodówkę w jadalni i chyba nie wyglądałoby to za ciekawie. Zostawiając spiżarnie niestety nie ma możliwości postawienia lodówki w innym miejscu niż przewidziane w projekcie. Zrezygnowałam natomiast z tej małej ścianki od strony kominka aby kuchnia była otwarta bardziej na salon. Jak będę na budowie to zrobię zdjęcie i wrzucę.
Link do komentarza
[attachment=13182:2_E610CD...2028_480.jpg]
Cytat

Do "lesinki" czy mogłabyś dodać zdjęcie swojej kuchni -----róg po lewej stronie gdzie stoi lodówka, piekarnik?dzięki




Lodówkę też będziemy mieć pod zabudowę, ale póki co wykorzystamy tą którą mamy normalną i żeby fornir miał jednakowy kolor zamówiliśmy wszystkie meble do kuchni.
Cena blatu, montaż piekarnika, zmywarki, zlewozmywaka, płyty grzewczej oraz mebli (tj. fronty to fornir kolor zebrano pasiak; dolne szafki to szuflady z systemem bluma, jedna narożna to kosz obrotowy, druga narożna to zwykła półka pod zlewozmywakiem, trzecia narożna otwierana od strony salonu "na dotyk"; wiszące szafki otwierane do góry "na dotyk") koszt 9500 pln

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez lesinka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Do guba8

Łazienka rewelacja , bardzo mi się podoba, rozmieszczenie jak i ciepłe kolory! Jestem pod wrażeniem! Czy projektował Wam je jakiś projektant wnętrz czy może poprzez program do aranżacji? Ja mam problem z ustawieniem kuchni i chyba w tym wypadku posłużę się projektantem!

Mam pytanie, na Waszych wcześniejszych zdjęciach widziałam, że macie wydłużony garaż! Czy macie dach garażu zatem jest wyrównany z dachem domu! Też planujemy wydłużyć garaż i tam postawić pompę ciepła i centralny odkurzacz, ale szczerze mówiąc nie bardzo podoba mi się to wyrównanie dachu! Będę wdzięczna za ewentualne zdjęcia!
My zaczynamy w kwietniu więc zostało mi mało czasu na podjęcie ostatecznie decyzji co z garażem, czy wydłużać czy nie!!
Dzięki Pozdrawiam
Link do komentarza
BeaTom: Łazienka była projektowana przez projektanta wnętrz,

Co do przedłużenia garażu to dach wciąż mamy dwuspadowy jednak pomiędzy dwoma dachami jest bardzo mała różnica wysokości dlatego musieliśmy zrobić tam obróbkę blacharską. Ta część ściany jest ocieplona i obrobiona blachą w kolorze dachu. Możesz to zobaczyć na załączonym zdjęciu:

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Pewnie teraz obniżylibyśmy pomieszczenie nad garażem o jeden pustak, wtedy ta przestrzeń by była większa i można by było zrobić ten kawałek elewacji z tynkiem, jednak tak jak zrobiliśmy też Nam się bardzo podoba,

Pozdrawiamy
Link do komentarza
Cytat

tosiu witaj w klubie spizaniowym icon_smile.gif
czy mozesz zamiescic zdjecie robione z salonu? bo chyba dojrzalam u Ciebie na zdjeciu scianke za lodowka (od strony jadalni). Bo tez waham sie czy ja robic czy dac tam jakis blato/barek zeby oddzielic jakos kuchnie.


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


myślę, że ta ścianka to całkiem dobre rozwiązanie aby nie mieć lodówki w jadalni icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

[attachment=13270:1_015.JPG] [attachment=13271:1_014.JPG]
myślę, że ta ścianka to całkiem dobre rozwiązanie aby nie mieć lodówki w jadalni icon_smile.gif




Do Tosia

Mam pytanie jakie wymiary mają te dwa boczne okna - w jadalni!! oraz na jakiej wysokości są umieszczone?
Planowałam tutaj jedno duże okna, ale takie dwa też mi się podobają!

No i oczywiście oczekuję kolejnych zdjęć z wykończeniówki! Podziwiam pomysły i tempo prac!!!
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...