Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

Cytat

Do Koguty
Bardzo fajna kuchnia, czy możesz podać coś więcej o niej?


Witam kuchnia ma szerokość 3,3m blat jest jednocześnie parapetem i jest na wysokości 88cm. Fajną sprawą jest łączenie blatów na frez dzięki czemu nie trzeba stosować listwy maskującej według mnie wygląda to estetyczniej. Fronty mdf trawa morska blat wenge.
Link do komentarza
Cytat

icon_biggrin.gif Schody byłyby wtedy w garażu wysuwane z sufitu i tam byłby strych tzw. graciarnia. No ale pewną cześć tego pomieszczenia nad garażem przeznaczylibyśmy na pralnio-suszarnie jak już pisałam tylko nie bardzo pasują mi drzwi w tej niewielkiej łazience na poddaszu! Ciężka decyzja!!! Aczkolwiek suszarnia przydatne pomieszczenie icon_smile.gif

Pozdrawiam


według mnie szkoda tego pomieszczenia nad garażem, tym bardziej że strych wbrew pozorą jest naprawdę spory i masa rzeczy się tam zmieści. My zrobiliśmy wejście do pomieszczenia nad garażem kosztem pokoju który przeznaczyliśmy na garderobę. Dodatkowo kawałek pomieszczenia nad garażem wyodrębniliśmy przeznaczając go na pralnio-suszarnię ( nie wyobrażam sobie aby przy takiej chacie stała suszarka z praniem w salonie albo innym pokoju icon_eek.gif ) i do tego pomieszczenia wejście zrobiliśmy z łazienki. We wcześniejszych moich postach jest roboczy rzut tego rozwiązania. No ale wiadomo każdy robi według własnego pomysłu.
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

według mnie szkoda tego pomieszczenia nad garażem, tym bardziej że strych wbrew pozorą jest naprawdę spory i masa rzeczy się tam zmieści. My zrobiliśmy wejście do pomieszczenia nad garażem kosztem pokoju który przeznaczyliśmy na garderobę. Dodatkowo kawałek pomieszczenia nad garażem wyodrębniliśmy przeznaczając go na pralnio-suszarnię ( nie wyobrażam sobie aby przy takiej chacie stała suszarka z praniem w salonie albo innym pokoju icon_eek.gif ) i do tego pomieszczenia wejście zrobiliśmy z łazienki. We wcześniejszych moich postach jest roboczy rzut tego rozwiązania. No ale wiadomo każdy robi według własnego pomysłu.
pozdrawiam



Witaj Tosia,
masz rację, bardzo szkoda jest tego pomieszczenia nad garażem. Jest ono bardzo przestrzenne. Ale stwierdziliśmy, że na rodzinę 2+2 a na razie nawet 2+1 trzy pokoje na górze w zupełności wystarczą! Jeszcze ostatecznie nie podjęliśmy decyzji mamy czas do maja/ czerwca. Bierzemy pod uwagę jeszcze takie rozwiązanie jak WY, czyli z małego pokoju garderobę a resztę na przejście do pokoju nad garażem!
Śledzę Twój profil, też chcemy jedno okno w kuchni. Pisałaś jakiś czas temu, że pod koniec listopada będziesz miała już meble do kuchni. Mogę prosić o jakieś fotki. Co prawda urządzać będziemy się dopiero w przyszłym roku, ale jeszcze jest do przemyślenia kwestia spiżarki, a Wy ją zostawiliście dlatego bardzo ciekawi mnie Wasz układ mebli Będę niezmiernie wdzięczna!!
Powodzenia w dalszych pracach wykończeniowych życzę!!!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam kuchnia ma szerokość 3,3m blat jest jednocześnie parapetem i jest na wysokości 88cm. Fajną sprawą jest łączenie blatów na frez dzięki czemu nie trzeba stosować listwy maskującej według mnie wygląda to estetyczniej. Fronty mdf trawa morska blat wenge.



A ile ma szerokość wiatrołap, czy zmieści się tam po stronie kuchni szafa typu komandor?
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witaj Tosia,
masz rację, bardzo szkoda jest tego pomieszczenia nad garażem. Jest ono bardzo przestrzenne. Ale stwierdziliśmy, że na rodzinę 2+2 a na razie nawet 2+1 trzy pokoje na górze w zupełności wystarczą! Jeszcze ostatecznie nie podjęliśmy decyzji mamy czas do maja/ czerwca. Bierzemy pod uwagę jeszcze takie rozwiązanie jak WY, czyli z małego pokoju garderobę a resztę na przejście do pokoju nad garażem!
Śledzę Twój profil, też chcemy jedno okno w kuchni. Pisałaś jakiś czas temu, że pod koniec listopada będziesz miała już meble do kuchni. Mogę prosić o jakieś fotki. Co prawda urządzać będziemy się dopiero w przyszłym roku, ale jeszcze jest do przemyślenia kwestia spiżarki, a Wy ją zostawiliście dlatego bardzo ciekawi mnie Wasz układ mebli Będę niezmiernie wdzięczna!!
Powodzenia w dalszych pracach wykończeniowych życzę!!!
Pozdrawiam


Niestety mieliśmy mały poślizg i kuchnie będziemy mieli dopiero za dwa tygodnie. Na ta chwilę mogę pomóc tylko zdjęciami z wizualizacji.
Ja spiżarnie zostawiłam, teraz w bloku mam kuchnie mniej więcej wymiarów "agatkowej" kuchni i cholera mnie bierze jak widzę te zgrzewki wody mineralnej, soki i inne pierdoły które poustawiane są po kątach. A tak wszystko będzie pochowane i problem z głowy. Fakt, zostawiając spiżarnię kuchnia robi się mało ustawna i tylko w jednym miejscu można wstawić lodówkę ale myślę, że jest to do przeżycia icon_smile.gif
Wracając jeszcze do pomieszczenia nad garażem, my właśnie z pozostałości tego pomieszczenia po wyodrębnieniu miejsca na pralnio - suszarnie zrobiliśmy dodatkowy pokój. Jak będę na budowie to zrobię zdjęcie tego pomieszczenia i wrzucę.
Link do komentarza
Cytat

A ile ma szerokość wiatrołap, czy zmieści się tam po stronie kuchni szafa typu komandor?
pozdrawiam

Wiatrołap ma 2,26m szerokości a wnęka na szafę 94cm. Za około dwa tygodnie szafa będzie gotowa i wrzucę zdjęcie.
Pozdrawiam



Fajnie, też planujemy szerszy wiatrołap by szafa nam zastąpiła zlikwidowaną spiżarkę icon_smile.gif Tylko, że u nas kuchnia 3,60 cm. ma być (samo okno 180 cm.) więc szafa w wiatrołapie płytsza będzie.
Link do komentarza
Cytat

Zauważyłem również fajnie zrobioną kuchnię. Czy możecie wrzucić kilka fotek?
Kuchnia jeszcze nie skończona brakuje szafki wiszącej, listwy przyblatowej no i koloru na ścianach.
[attachment=12601:Obraz_513.jpg]
[attachment=12602:Obraz_517.jpg]
[attachment=12603:Obraz_522.jpg]
Pozdrawiamy.


mam pytanko odnośnie sprzętu bo jestem właśnie na kupnie a widzę, że macie ten na który ja się też zdecydowałam. Jak się sprawdza piekarnik i mikrofala? Jesteście zadowoleni?
Link do komentarza
Cytat

mam pytanko odnośnie sprzętu bo jestem właśnie na kupnie a widzę, że macie ten na który ja się też zdecydowałam. Jak się sprawdza piekarnik i mikrofala? Jesteście zadowoleni?



Co do piekarnika to jeszcze nie wszystkie funkcje wypróbowane, te podstawowe bez zarzutu. Przeszkadza wentylator który hałasuje przy uruchomieniu i na koniec pracy ale to pewnie jakaś niedokręcona śrubka. Dość ciężko wyczyścić piekarnik w środku bo nie wszystkie elementy można zdemontować. Mikrofala ok. bardzo fajna funkcja samoczyszczenia zwróć uwagę że wyświetlacz w mikrofali świeci na niebiesko a piekarnika na czerwono my się już przyzwyczailiśmy ale znam ludzi którym by to przeszkadzało icon_smile.gif pozdrawiamy.
Link do komentarza
Cytat

Lesinko jakie masz płytki na podłodze w salonie? są bardzo ładne!!! Zazdroszczę że już tak daleko z robotą, ale trzymam kciuki.




Gres jest wymiarów 60x60 Kupiłam go w namiocie "Glazura za grosik" za 60 zł za m2. (chyba jest chiński ale jest równiejszy niż gres z Opoczna)

Link do komentarza
Witam ponownie wszystkich Agatkowiczów icon_biggrin.gif
Od dawna śledzę ten wątek, jednak tylko jako zainteresowany "podglądacz" waszych domków.Od niedawna w końcu mogę powiedzieć,ze jestem jednym z Agatkowiczów icon_biggrin.gif
Kupiłam w końcu działeczkę!!!!!! icon_lol.gif
Kupiłam też w końcu projekt Agatki -z garażem o dachu jednospadowym.
W tej chwili jest w adaptacji.Ze zmian będą:
-okno w kuchni jedno(150x120)
-W salonie okno połaciowe trzyskrzydłowe(zamiast 3 oddzielnie)
-Likwidacja spiżarki na konto większej kuchni i przedsionka(podzielona po połowie)
-likwidacja okien dachowych
-powiększenie okna w pokoju nr 5
-powiększenie tarasu
-balkon i schody wejściowe prostokątne,filary o przekroju kwadratowym
Ściana kolankowa bez zmian ze względu na to iż minimalizujemy powierzchnię domku.
Czekamy tez na mapke do celów projektowych...no i ....mamy zamiar szybko ruszyć na wiosnę icon_smile.gif
W końcu!!!!!

Zdecydowalismy się na ogrzewanie gazowe, dlatego odpadło nam kombinowanie z brudną kotłownią.
Stąd pytanie:czy ktoś z Was kto ogrzewa Agatkę gazem potrafi oktreślić ile wychodzi koszt roczny korzystania z gazu??
Link do komentarza
Cytat

Witam ponownie wszystkich Agatkowiczów icon_biggrin.gif
Od dawna śledzę ten wątek, jednak tylko jako zainteresowany "podglądacz" waszych domków.Od niedawna w końcu mogę powiedzieć,ze jestem jednym z Agatkowiczów icon_biggrin.gif
Kupiłam w końcu działeczkę!!!!!! icon_lol.gif
Kupiłam też w końcu projekt Agatki -z garażem o dachu jednospadowym.
W tej chwili jest w adaptacji.Ze zmian będą:
-okno w kuchni jedno(150x120)
-W salonie okno połaciowe trzyskrzydłowe(zamiast 3 oddzielnie)
-Likwidacja spiżarki na konto większej kuchni i przedsionka(podzielona po połowie)
-likwidacja okien dachowych
-powiększenie okna w pokoju nr 5
-powiększenie tarasu
-balkon i schody wejściowe prostokątne,filary o przekroju kwadratowym
Ściana kolankowa bez zmian ze względu na to iż minimalizujemy powierzchnię domku.
Czekamy tez na mapke do celów projektowych...no i ....mamy zamiar szybko ruszyć na wiosnę icon_smile.gif
W końcu!!!!!

Zdecydowalismy się na ogrzewanie gazowe, dlatego odpadło nam kombinowanie z brudną kotłownią.
Stąd pytanie:czy ktoś z Was kto ogrzewa Agatkę gazem potrafi oktreślić ile wychodzi koszt roczny korzystania z gazu??




Co do kosztów ogrzewania to zależy od wielu rzeczy. Jak dobrze masz ocieplony dom, jaki piec używazsz, czy masz rekuperator, jakie masz okna itp. itd.
Link do komentarza
Cytat

Co do kosztów ogrzewania to zależy od wielu rzeczy. Jak dobrze masz ocieplony dom, jaki piec używazsz, czy masz rekuperator, jakie masz okna itp. itd.



Zakładam że jest dobrze ocieplony dom,przyjmując piec kondensacyjny o najlepszych parametrach dostępnych na rynku.Rekuperatora brak.W grę wchodzi też podgrzanie wody.Chodzi mi mniej -więcej o przybliżone koszta.
Link do komentarza
Witam wszystkich.
Mam juz kupiony projekt, jest to Agatka bez garazu. Miala byc z garazem, ale okazalo sie, ze mamy o kilkanascie cm za waska dzialke i nie da rady. Planujemy czesciowo podpiwniczyc dom i zrobic podziemny garaz. Czy ktos z was buduje moze Agatke z garazem pod domem? Jestem ciekawa jak to w calosci wyglada. Jezeli ktos cos wie w tym temacie to prosze o odpowiedz plus ew zdjecia. Z gory dziekuje.
Link do komentarza
Lesinka na poprzednich Twoich zdjęciach widziałam, że masz przepiękne drzwi wejściowe. Czy to są drzwi firmy vikking? icon_smile.gif Jeśli tak, czy są warte swojej ceny (z tego co się orientuję to są drogie :()? Jak się sprawdzają w te wielkie mrozy, przemarzają?
Czy montowaliście drzwi przed tynkami? Jeśli tak, czy nie baliście się o ewentualne zniszczeń?
Jakie drzwi zamontowaliście z tyłu garażu, a jakie pomiędzy kotłownią a garażem? Pytam, bo obecnie wybieramy drzwi i wbrew pozorom decyzja ta nie jest łatwa (jak pogodzić cenę i jakość?).

Czapi bardzo rozsądne zmiany w projekcie. Jak bym miała drugi raz zaczynać to zrobiła bym takie same, no może miałabym większy dylemat czy pozbyć się spiżarki na rzecz kuchni.
Link do komentarza
Cytat

Lesinka na poprzednich Twoich zdjęciach widziałam, że masz przepiękne drzwi wejściowe. Czy to są drzwi firmy vikking? icon_smile.gif Jeśli tak, czy są warte swojej ceny (z tego co się orientuję to są drogie :()? Jak się sprawdzają w te wielkie mrozy, przemarzają?
Czy montowaliście drzwi przed tynkami? Jeśli tak, czy nie baliście się o ewentualne zniszczeń?
Jakie drzwi zamontowaliście z tyłu garażu, a jakie pomiędzy kotłownią a garażem? Pytam, bo obecnie wybieramy drzwi i wbrew pozorom decyzja ta nie jest łatwa (jak pogodzić cenę i jakość?).

Czapi bardzo rozsądne zmiany w projekcie. Jak bym miała drugi raz zaczynać to zrobiła bym takie same, no może miałabym większy dylemat czy pozbyć się spiżarki na rzecz kuchni.




Witam
Drzwi są firmy Matysiak Tomasz. Kosztowały 4900 z montażem (faktycznie robią wrażenie), nie zauważyłam przemarzania w te 30'C mrozy. Wykonane są z meranti kolor orzech. Drzwi były montowane po tynkach (to jest najrozsądniejsza opcja) ale przed posadzkami (majster tak zabezpieczył że nic się nie stało, oczywiście należy zwrócić uwagę majstrowi)
Drzwi z tyłu garażu (czyli do kotłowni) i drzwi z kotłowni do garażu są metalowe najtańsze i oczywiście niesamowicie przemarzają ale spełniają swoją rolę. Wszyscy wykonawcy wchodzą przez kotłownię, drzwi wejściowych w zasadzie nie otwieram.
Pozdrawiam Edytowano przez lesinka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
CZAPI:
odnosnie zmian Agatkowych:
ja zrobilam jedno okno w kuchni 120x150 i niestety po fakcie okazalo sie za male i 150x150 jest zdecydowanie lepsze tym bardziej ze powiekszasz kuchni i holl kosztem spiżarki( przy oknie 120x150 robi sie male okno i dwa ciemne konty) :/
zmniejszacie Agatke ktora i tak budowana wg projektu jest mala!!!
zrobilismy ogrzewanie gazowe ale szczerze mowiac jest straaasznie drogie i na wiosne robimy rozprowadzenie kominkowe po pokojach na gorze. (kominem przebijamy sie na strych tam montujemy jakas turbine krora rozprowadzi rurami do kazdego pokoju przez sufit cieple powietrze). Teraz ze zwyklym kominkiem jestemy w stanie ogrzac dom przy 20 stopniowym mrozie do 25 st. wiec jest cieplutko.

Co moge jeszcze podpowiedziec:
dolna lazienka baaardzo zimna :(
duza kratka wentylacyjna
duze okno
* na wiosne zmniejszamy kratke wentylacyjna do minimum
rozbieramy geberit ktory jest pod oknem i ocieplamy go bo cos ciagnie od przyciusku w gebericie
ogrzewania podlogowego juz nie zrobimy niestety :(;(

Mam nadzieje ze cos pomoglam
Pozdrawiam M.
Cytat

Witam ponownie wszystkich Agatkowiczów icon_biggrin.gif
Od dawna śledzę ten wątek, jednak tylko jako zainteresowany "podglądacz" waszych domków.Od niedawna w końcu mogę powiedzieć,ze jestem jednym z Agatkowiczów icon_biggrin.gif
Kupiłam w końcu działeczkę!!!!!! icon_lol.gif
Kupiłam też w końcu projekt Agatki -z garażem o dachu jednospadowym.
W tej chwili jest w adaptacji.Ze zmian będą:
-okno w kuchni jedno(150x120)
-W salonie okno połaciowe trzyskrzydłowe(zamiast 3 oddzielnie)
-Likwidacja spiżarki na konto większej kuchni i przedsionka(podzielona po połowie)
-likwidacja okien dachowych
-powiększenie okna w pokoju nr 5
-powiększenie tarasu
-balkon i schody wejściowe prostokątne,filary o przekroju kwadratowym
Ściana kolankowa bez zmian ze względu na to iż minimalizujemy powierzchnię domku.
Czekamy tez na mapke do celów projektowych...no i ....mamy zamiar szybko ruszyć na wiosnę icon_smile.gif
W końcu!!!!!

Zdecydowalismy się na ogrzewanie gazowe, dlatego odpadło nam kombinowanie z brudną kotłownią.
Stąd pytanie:czy ktoś z Was kto ogrzewa Agatkę gazem potrafi oktreślić ile wychodzi koszt roczny korzystania z gazu??




Witam,
my mamy kominek z www.kratki.pl ---- antek (za maly :( ) dzis zrobilabym wiekszy albo nawet narożny
myslelismy ze damy sobie rade sami z kominkiem ale neistety dalismy ciala i na wiosne rozbieramy cala sciane wzielismy architekta i zaprojektowal nam ta paskudna sciane. W sumie niema tego zlego bo dzieki temu ze nie wyszlo nam zabudowanie kominka zrobimy rozprowadzenie ciep;lego powietrza do pokoi na gorze (zaoszczedzimy na drogim gazie w zime) icon_smile.gificon_smile.gif

Cytat

MAM PYTANIE ODNOŚNIE KOMINKA
CZY KTOŚ JUŻ MONTOWAŁ KOMINEK W DOMU JAKI WKŁAD (NAROŻNY CZY ZWYKŁY)JAKIEJ FIRMY ,JAKIE OBUDOWY ZASTOSOWALIŚCIE icon_confused.gif MAM PROBLEM PONIEWAŻ W SALONIE NIE MA DUŻO MIEJSCA ,I NIE WIEM JAK TO ROZWIĄZAĆ

Z GÓRY DZIĘKUJĘ
ANDRZEJ


Link do komentarza

z góry dziękuję za odpowiedz my mamy zamiar zamontować kominek narożny z nadmuchem , odnośnie dolnej łazienki my również nie mamy ogrzewania podłogowego :icon_confused: dane jest 10cm styropianu i grzejnik łazienkowy , a odnośnie wentylacji w dolnej łazience mamy kratkę z automatycznym zamykaniem po skończonej pracy
My już z zewnątrz AGATKĘ mamy skończoną :icon_biggrin: , został środek (malowanie ,płytki ,panele ,meble)ale to jeszcze poczeka w tym roku chcemy zrobić kominek i płytki( w pralni ,korytarz dół-góra)reszta na drugi rok z racji tego że budujemy na odległość tymczasowo mieszkamy w Anglii.
 

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

CZAPI:
odnosnie zmian Agatkowych:
ja zrobilam jedno okno w kuchni 120x150 i niestety po fakcie okazalo sie za male i 150x150 jest zdecydowanie lepsze tym bardziej ze powiekszasz kuchni i holl kosztem spiżarki( przy oknie 120x150 robi sie male okno i dwa ciemne konty) :/
zmniejszacie Agatke ktora i tak budowana wg projektu jest mala!!!
zrobilismy ogrzewanie gazowe ale szczerze mowiac jest straaasznie drogie i na wiosne robimy rozprowadzenie kominkowe po pokojach na gorze. (kominem przebijamy sie na strych tam montujemy jakas turbine krora rozprowadzi rurami do kazdego pokoju przez sufit cieple powietrze). Teraz ze zwyklym kominkiem jestemy w stanie ogrzac dom przy 20 stopniowym mrozie do 25 st. wiec jest cieplutko.
(...)



My planujemy ogrzewanie podłogowe na dole i częsciowo na górze.Tak więc na szczęście łazienka powinna być ciepła.Co do wielkości Agatki-to jej nie zmniejszamy -tylko pozostawiamy ścianę kolankową jak w projekcie-gdyz nie chcemy większego domu-teraz mieszkamy w ogromnym i nam to zupełnie nie odpowiada.. icon_wink.gif
A jeśli chodzi o koszt gazu-jesteś w stanie powiedzieć ile to wyszło na miesiąc przy tych 20 stopniowych mrozach??
Link do komentarza
ja tez sie podpinam pod pytanie odnosnie kosztow ogrzewania. My planujemy gazowe (mimo b.duzych kosztow za podlaczenie, ale kierujemy sie pozniejsza wygoda). Na dole (oprocz pokoi) podlogowka i na gorze w lazience tez. zastanawiamy sie jeszcze nad podlogowka w holu na gorze, co sie wiaze raczej z plytkami i wlasnie jakos sie nie moge przekonac do tego. Poza tym kominek, bez zadnego plaszcza. Spizarke zostawiamy, zrobimy ja poprostu na szerokosc drzwi, lekko przesuwajac scianke od strony wiatrolapu, zeby sie zmiescila tam malutka szafa wnekowa.

A jeszcze mam pytanko, czy w lazience na dole robicie tylko podlogowke czy dajecie jeszcze grzejnik dodatkowo??

Link do komentarza
Cytat

ja tez sie podpinam pod pytanie odnosnie kosztow ogrzewania. My planujemy gazowe (mimo b.duzych kosztow za podlaczenie, ale kierujemy sie pozniejsza wygoda). Na dole (oprocz pokoi) podlogowka i na gorze w lazience tez. zastanawiamy sie jeszcze nad podlogowka w holu na gorze, co sie wiaze raczej z plytkami i wlasnie jakos sie nie moge przekonac do tego. Poza tym kominek, bez zadnego plaszcza. Spizarke zostawiamy, zrobimy ja poprostu na szerokosc drzwi, lekko przesuwajac scianke od strony wiatrolapu, zeby sie zmiescila tam malutka szafa wnekowa.

A jeszcze mam pytanko, czy w lazience na dole robicie tylko podlogowke czy dajecie jeszcze grzejnik dodatkowo??



Witam,
chciałbym się włączyć do dyskusji odnośnie Agatki, mieszkamy w tym domku od kwietnia 2011.
Co do ogrzewania to mamy gaz ziemny (c.o. + c.w.u.) oraz kominek (żadnych instalacji, pomp, itp.).
Od jesieni grzejemy tylko kominkiem, ale nie jest to zwyczajny kominek, jest to kominek zbudowany jak kiedyś budowano piece kaflowe, ma dużą masę kumulacyjną, palę 1 raz na 24h, nawet jak niedawno było -20 na zewnątrz to wystarczało. Jest to tzw. kominek zduński, klejony z szamotu. Zrobiliśmy również ogrzewanie podłogowe, ale rzadko z niego korzystamy, bo nagrzanie podłogi trwa długo i jak się nagrzeje to lepiej ten stan rzeczy podtrzymywać co przy paleniu kominkiem mi nie pasuje. Wystarczy że od kominka mam ciepło, otwieram drzwi do łazienki, na górę mamy 2 kanały do ciepłego powietrza (w dodatkowych kanałach wentylacyjnych w kominie) ale ich nie otwieramy, bo po ich otwarciu temperatura w pokojach w których są kanały osiąga 26 - 27 stopni. Przy zamkniętych kanałach ciepło naturalnie rozchodzi się do góry i wtedy u góry jest ok. 20 - 21 stopni, na dole w salonie z kominkiem ok. 26 icon_smile.gif dlatego palę późno wieczorem żeby mi to nie przeszkadzało. Rano temperatura wynosi ok. 23 stopnie, a ok. 21 wieczorem jak zaczynam palić spada do 21. Tylko, że nasza Agatka jest ocieplona lepszym styropianem (szarym) oraz mamy okna na ciepłym profilu z 3 szybami.

W kominku palimy "od góry" polecam artykuł o tym sposobie palenia na blogu "Czy można palić do góry nogami"

Kolejną zaletą takiego kominka jest brak ograniczeń związanych z brakiem prądu, kominek oprócz przepustnicy powietrza sterowanej mechanicznie za pomocą linki metalowej (po prawej stronie kominka na dole widać taką "gałkę") nie posiada żadnych urządzeń elektrycznych, hydraulicznych itp. co w moim przypadku jest ważne gdyż często zdarzają się przerwy w dostawie prądu.

Gaz używamy do ciepłej wody i rachunki to ok. 200 - 350 zł / 2 miesiące (jak czasami grzejemy gazem z powodu braku drewna icon_smile.gif

Przy okazji podzielę się paroma fotkami, podczas budowy nie miałem czasu bo musiałem wszystkiego doglądać aby było dobrze zrobione i trzymać dyscyplinę budżetową.

Nasz kominek w "Agatce"

DSC01446.jpg



Widok na kominek (przy okazji widać przeróbkę - przejście zastąpione luksferami)

DSC01446.jpg



Kominek oprócz szamotu - kumulacji wewnątrz, posiada ciepłą ścianę szamotową zewnętrzną.

DSC01446.jpg



"Serce" kominka icon_smile.gif kumulacja - to dzięki niej ciepło utrzymuje się bardzo długo

DSC01446.jpg



Schemat jak krąży powietrze w kumulacji zanim wydostanie się do komina.

DSC01446.jpg



Ogólny widok na naszą "Agatkę" zdjęcie z ubiegłej zimy icon_smile.gif

DSC01446.jpg



Widok na naszą "Agatkę" latem

DSC01446.jpg



W salonie mamy powiększone okna - same szyby + rama bez otwierania, w słoneczne dni, dużo dają dużo ciepła icon_smile.gif

DSC01446.jpg




Pozdrawiam wszystkich obecnych i przyszłych "Agatkowiczów" icon_smile.gif

murek Edytowano przez murek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Witam Wszystkich Agatkowiczów, ja oczywiście z prośbą - jako, że nie znalazłem konkretnej informacji proszę o odpowiedź osoby, które już "przeskoczyły" elektrykę, mianowicie interesuje mnie (raczej dokładnie) ilość zużytego do instalacji (Agatka z garażem jednostanowiskowym) kabla 3x2,5 oraz 3x1,5, z góry dziękuję za odpowiedzi. Edytowano przez irek_73 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Witam nam poszło kabla 3x2,5 - 200 metrów, 3x1,5 - 600 metrów, 50 metrów kabla uziemieniowego żółto zielonego, 120 metrów kabla antenowego, 15 metrów kabla siłowego (do płyty indukcyjnej) dodać muszę że rozdzielnie mamy w garażu a antenowy pociągnęliśmy z każdego pokoju dlatego tak dużo poszło. Jeśli chodzi o kable to zostało nam trochę tego 3x2,5 i musieliśmy go wykorzystać zamiast tego 3x1,5 którego trochę zabrakło ale daliśmy radę wszystko sie wykorzystało tylko elektryk trochę sie denerwował bo źle mu sie gniazdka podłączało ale dał radę.
pozdrawiam
Link do komentarza
Do katasiak,
super zdjecia, tylko pozazdroscic skonczenia prac. Bardzo mi sie podobaja twoje wnetrza. My jestesy na etapie adoptowania projektu i chcielismy powiekszyc salon o podcien na zewnatrz, ale jak zobaczylam wasze zdjecia ze bez problemu wszedl wam fajnie naroznik a i stol w jadalni tez sie zmiescil zaczelam sie na nowo zastanawiac czy jednak tego podcienia nie zostawic tak jak w projekcie. Jak bymmogla prosic jeszcze o jakies zdjecie tego wciecia w salonie zeby bylo widac dokad zajmuje miejsce stol w jadalni. Czy likwidowaiscie spizarnie? Ewentualnie prosze rowniez o zdjecia kuchni.
Dziekuje i pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam Wszystkich Agatkowiczów, ja oczywiście z prośbą - jako, że nie znalazłem konkretnej informacji proszę o odpowiedź osoby, które już "przeskoczyły" elektrykę, mianowicie interesuje mnie (raczej dokładnie) ilość zużytego do instalacji (Agatka z garażem jednostanowiskowym) kabla 3x2,5 oraz 3x1,5, z góry dziękuję za odpowiedzi.



Witam, jak już pojawił się temat elektryki to ja bym chciała prosić osoby już mieszkające w Agatce o informację: czy robiliście elektrykę według schematu z projektu? Co zmienialiście? Czy już mieszkając w Agatce moglibyście doradzić jakieś zmiany w ułożeniu gniazdek/włączników (może jakieś rozwiązanie jest uciążliwe)?

Katasiak, masz bardzo ładne drzwi wewnętrzne, czy zdradzisz ich cenę? No i dołączam się do próśb forumowiczów o dobrej jakości zdjęcia kuchni icon_smile.gif (też zastanawiam się nad białymi frontami)
Link do komentarza
Cytat

Witam, jak już pojawił się temat elektryki to ja bym chciała prosić osoby już mieszkające w Agatce o informację: czy robiliście elektrykę według schematu z projektu? Co zmienialiście? Czy już mieszkając w Agatce moglibyście doradzić jakieś zmiany w ułożeniu gniazdek/włączników (może jakieś rozwiązanie jest uciążliwe)?



Instalacja w projekcie jest standardowa. Rzadko, a właściwie nigdy nie robi się jej dokładnie tak, jak w projekcie. Bo projekt jest uniwersalny, a instalację należy dostosować do wymagań użytkowników.
Kuchnię przewaznie określa gospodyni. Gdzie chce mieć światła, gdzie gniazda, jakie i gdzie bedą meble... to wszystko należy omówić z elektrykiem przed rozpoczęciem robót. Tak samo kazde inne pomieszczenie. Wszystko pod planowane meble, wyposażenie i przeznaczenie.
A poza tym dobry elektryk sam bedzie wam podpowiadał sprawdzone rozwiązania.
Jesli ma referencje, to warto mu zaufać. Jesli nie ma - to niech druty ciągnie. Gonić go, bo w dzisiejszych czasach amatorzy to robią tylko kupę szajsu.
I nie wierzcie, ze szpachlarz, płytkarz, czy inny stolarz zrobi wam dobrą instalację.
Link do komentarza
Cytat

Witam. A ja bym chciał zrobić sam, no z pomocą forum. Mały paln już mam, czytam pytam i się uczę.
Pozdrawiam



Zrobić możesz. Ale czy dobrze? Wątpię.
10 lat uczyłem się tego fachu, ponad dwadzieścia lat go wykonuję i prawie za każdym razem mam... mieszane uczucia. Czy na pewno nie mogłem zaplanować wszystkiego lepiej.
Link do komentarza
Cytat

Witam, jak już pojawił się temat elektryki to ja bym chciała prosić osoby już mieszkające w Agatce o informację: czy robiliście elektrykę według schematu z projektu? Co zmienialiście? Czy już mieszkając w Agatce moglibyście doradzić jakieś zmiany w ułożeniu gniazdek/włączników (może jakieś rozwiązanie jest uciążliwe)?


dobrze Ci podpowiada retrofood sama musisz wszystko dokładnie przemyśleć, nie ma co się sugerować projektem. Tylko jak będziesz planować to zastanów się lepiej 15 razy bo potem już będzie za późno. Jeżeli chodzi o kuchnie to najlepiej by było gdybyś miała już projekt i naniesione przez projektanta gniazdka, włączniki. Ja niby wiedziałam gdzie będzie stał jaki sprzęt a i tak potem elektryk musiał nanosić poprawki za co oczywiście skasował mnie dodatkowo. Przemyśl sobie także jaką będziesz miała płytę czy gazową, elektryczną czy indukcję. Jeżeli indukcję to musisz mieć gniazdko na siłę. Mnie pan w sklepie wprowadził w błąd i powiedział, że do indukcji siły nie trzeba co oczywiście okazało się nieprawdą i znów trzeba było przerabiać gniazdko. Dopóki jeszcze nie będziesz miała tynków to sprawa jest w miarę prosta, ale potem to już lipa.

Cytat

Witam. A ja bym chciał zrobić sam, no z pomocą forum. Mały paln już mam, czytam pytam i się uczę.
Pozdrawiam


mój małżonek sam zbudował "Agatkę" począwszy od fundamentów po dach z hydrauliką i wykańczaniem włącznie, ale na elektrykę się nie porwał, no ale jak czujesz się na siłach to pewnie próbuj do odważnych świat należy icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Do katasiak,
super zdjecia, tylko pozazdroscic skonczenia prac. Bardzo mi sie podobaja twoje wnetrza. My jestesy na etapie adoptowania projektu i chcielismy powiekszyc salon o podcien na zewnatrz, ale jak zobaczylam wasze zdjecia ze bez problemu wszedl wam fajnie naroznik a i stol w jadalni tez sie zmiescil zaczelam sie na nowo zastanawiac czy jednak tego podcienia nie zostawic tak jak w projekcie. Jak bymmogla prosic jeszcze o jakies zdjecie tego wciecia w salonie zeby bylo widac dokad zajmuje miejsce stol w jadalni. Czy likwidowaiscie spizarnie? Ewentualnie prosze rowniez o zdjecia kuchni.
Dziekuje i pozdrawiam




To zdjęcie z narożnikiem pokazuje, że tylko likwidacja podcienia da przestrzeń w salonie. Na zdjęciu narożnik blokuje wyjście na taras icon_smile.gif
Link do komentarza
Tak wiem,ze tylko likwidacja podienia da przestrzen w salonie, ale rozpatrzam za i przeciw. Nie chemy zalowac po fakie, dlatego z ciekawoscia obserwuje zdjecia wnetrz.
Mam do was pytanie: czy ktos posiada skan kopii projektu Agatka bez garazu?
Ulatwilo by mi to przesylanie droga mailowa do firm budowlanych projektu w celu kosztorysu budowy.
Edytowano przez agatka119 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Odnosnie podcienia: to ile ktoś potrzebuje przestrzeni jest sprawą indywidualną, nasz narożnik w salonie jest wyjątkowo duży- ma 3,5 metra długości a i tak można go swobodnie obejść dookoła, jest jeszcze zamówiona komoda, witryna i szafka rtv- na wszystko jest miejsce, stół w jadalni ma wymiary 90\160 i sześć krzeseł też sie zmieściło, natomiast uroki podcienia już doceniliśmy, zwłaszcza gdy ktoś wychodzi w deszczowy dzień na papierosa:) Co do drzwi to robił je stolarz za 850 zł (bez szyb i klamek) na regulowanych ościeżnicach. Zdjęcia kuchni wkleje jak tylko płytkarz skończy płytki na ścianach.
Link do komentarza
ja podcień zlikwidowałam i teraz mam piękny, wielki, ustawny salon. Zawsze marzyły mi się wielkie drzwi tarasowe i dzięki zlikwidowaniu podcienia takie mam icon_smile.gif. Osobiście widziałam "Agatki" z podcieniami i gdybym miała podjąć decyzję jeszcze raz zrobiłabym tak samo, ale oczywiście jest to indywidualna decyzja
pozdrawiam

a i jeszcze się pochwalę, panowie dzisiaj zaczęli montować schody, jeszcze nie skończone a już wyglądają nieźle

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...