Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

Muszę się pochwalić, tym że wczoraj dokonałem zakupu projektu "Agatka bez garażu". Przeanalizowałem wszystkie za i przeciw i ten projekt okazał się najodpowiedniejszy ze wszystkich icon_biggrin.gif
Dla Was to nic wielkiego bo już niektórzy mieszkają w swoich Agatkach, ale dla nas to początek nowej drogi icon_smile.gif
Jeszcze tylko tysiąc dokumentów potrzebnych do pozwolenia na budowę i zaczynamy icon_biggrin.gif Edytowano przez mikic (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Muszę się pochwalić, tym że wczoraj dokonałem zakupu projektu "Agatka bez garażu". Przeanalizowałem wszystkie za i przeciw i ten projekt okazał się najodpowiedniejszy ze wszystkich icon_biggrin.gif
Dla Was to nic wielkiego bo już niektórzy mieszkają w swoich Agatkach, ale dla nas to początek nowej drogi icon_smile.gif
Jeszcze tylko tysiąc dokumentów potrzebnych do pozwolenia na budowę i zaczynamy icon_biggrin.gif


witamy w gronie "Agatkowiczów" icon_smile.gif życzę powodzenia i wytrwałości w dążeniu do celu icon_smile.gif Edytowano przez tosia (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Muszę się pochwalić, tym że wczoraj dokonałem zakupu projektu "Agatka bez garażu". Przeanalizowałem wszystkie za i przeciw i ten projekt okazał się najodpowiedniejszy ze wszystkich icon_biggrin.gif
Dla Was to nic wielkiego bo już niektórzy mieszkają w swoich Agatkach, ale dla nas to początek nowej drogi icon_smile.gif
Jeszcze tylko tysiąc dokumentów potrzebnych do pozwolenia na budowę i zaczynamy icon_biggrin.gif



Bravo mikic trafnego wyboru projektu. Ja lada dzień odbieram projekt z adaptacji jeszcze tylko pozwolenie na budowę i mogę ruszać z fundamentami. Porobiłem trochę zmian tj: likwidacja podcienia i przeniesienie okien tarasowych wraz z tarasem na tylną elewacje w miejsce trzech małych okien, podniesienie sciany kolankowej o trzy pustaki, wstawienie okna do łazienki na górze. Nie masz garażu więc odpada Ci największe moje zmartwienie co zrobić z pomieszczeniem nad garażem ( 2 stanowiska i jakies 30 m2 ) i gdzie zrobić wejście do tego pomieszczenia.
Link do komentarza
Cytat

Bravo mikic trafnego wyboru projektu. ... podniesienie sciany kolankowej o trzy pustaki, ...



Po zakończeniu stanu surowego otwartego, myślę, że projekt nie można nazwać idealnym, nie wiem, jak u Was, ale u nas nie obyło się bez odkrycia kilku bubli projektowych. Dla tych co są dopiero na etapie projektowania dam radę:
- po podniesieniu ścianki kolankowej zwrócicie uwagę na wysokość płatwi i jętek. Nam nikt tego nie podpowiedział i teraz będziemy mieli podwójny sufit na poddaszu, zamiast mieć piękny/wysoki strych, dzięki obniżeniu tych elementów. Uwaga: obniżenie płatwi wpływa na przesunięcie słupów.
- rura kanalizacyjna z dolnej łazienki u góry wchodzi w pokój z lukarną (chyba, że to jakiś błąd wykonawczy) - radzę się temu dobrze przyjrzeć
- schody - jak już wiele razy było tu wspominane są niewygodne. U nas wykonawca zrobił po swojemu i wyszły całkiem fajne
- dla tych którzy chcą deskować dach i mieć ciężką dachówkę ceramiczną, zalecamy nabyć grubsze krokwie niż w projekcie (20x8)
- budowanie z Ytonga jedno warstwowego domu to tylko z profesjonalną firmą, znającą się na budowaniu cienkospoinowym (my na szczęście mamy Ytong 24 plus ocieplenie, generalnie mąż odradza Ytonga to ma bardzo małe pionowe wpusty przez co się tworzą dziury). P.S. Podobno Ytong daje darmową paletę kleju do bloczków - ktoś dostał?

Z serii porady dla zaczynających dodam:
- pamiętajcie o wkopaniu rury wodociągowej pod fundamentem (mój mąż musiał z bratem przekopywać się do fundamentu po zasypaniu go)
- pamiętajcie o przepuście do prądu nad ławą
- warto wypuścić taśmę uziemiającą do zbrojenia ław
- dla tych co podnoszą ściankę kolankową - przy zamawianiu kominów pamiętajcie by zamówić odpowiednio dłuższe,
- ściana nośna za kominem powinna być z pełnej cegły albo z bloczków silikatowych

W przyszłym roku zaczynamy wykańczanie, może Ci którzy mają to za sobą podzielili by się dobrymi radami na ten etap: na co zwrócić uwagę, czego nie robić, co zrobić?

Jeśli nie chcecie mieć ściętych drzwi do pomieszczenia nad garażem warto podnieść ściankę kolankową o min. 30 cm w tym pomieszczeniu.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez rob i anet (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Zgadzam się z poprzedniczką. U mnie rura, też wyszłaby w pokoju z balkonem, ale zrobili szacht w łazience i wstawili kolanko i udało sie ją wprowadzić do łazienki. Ja proponuje jeszcze zwrócić uwagę na poziom wylewki na górze. W projekcie jest 3,5 cm a wykonawcy powiedzieli, że poniżej 4 cm nie wylewaja posadzki. Najlepiej zaplanować 5 cm. Dlatego trzeba pamietać o podniesieniu nadproży drzwi.
Link do komentarza
Cytat

Po zakończeniu stanu surowego otwartego, myślę, że projekt nie można nazwać idealnym, nie wiem, jak u Was, ale u nas nie obyło się bez odkrycia kilku bubli projektowych. Dla tych co są dopiero na etapie projektowania dam radę:
- po podniesieniu ścianki kolankowej zwrócicie uwagę na wysokość płatwi i jętek. Nam nikt tego nie podpowiedział i teraz będziemy mieli podwójny sufit na poddaszu, zamiast mieć piękny/wysoki strych, dzięki obniżeniu tych elementów. Uwaga: obniżenie płatwi wpływa na przesunięcie słupów.
- rura kanalizacyjna z dolnej łazienki u góry wchodzi w pokój z lukarną (chyba, że to jakiś błąd wykonawczy) - radzę się temu dobrze przyjrzeć
- schody - jak już wiele razy było tu wspominane są niewygodne. U nas wykonawca zrobił po swojemu i wyszły całkiem fajne
- dla tych którzy chcą deskować dach i mieć ciężką dachówkę ceramiczną, zalecamy nabyć grubsze krokwie niż w projekcie (20x8)
- budowanie z Ytonga jedno warstwowego domu to tylko z profesjonalną firmą, znającą się na budowaniu cienkospoinowym (my na szczęście mamy Ytong 24 plus ocieplenie, generalnie mąż odradza Ytonga to ma bardzo małe pionowe wpusty przez co się tworzą dziury). P.S. Podobno Ytong daje darmową paletę kleju do bloczków - ktoś dostał?

Z serii porady dla zaczynających dodam:
- pamiętajcie o wkopaniu rury wodociągowej pod fundamentem (mój mąż musiał z bratem przekopywać się do fundamentu po zasypaniu go)
- pamiętajcie o przepuście do prądu nad ławą
- warto wypuścić taśmę uziemiającą do zbrojenia ław
- dla tych co podnoszą ściankę kolankową - przy zamawianiu kominów pamiętajcie by zamówić odpowiednio dłuższe,
- ściana nośna za kominem powinna być z pełnej cegły albo z bloczków silikatowych

W przyszłym roku zaczynamy wykańczanie, może Ci którzy mają to za sobą podzielili by się dobrymi radami na ten etap: na co zwrócić uwagę, czego nie robić, co zrobić?

Jeśli nie chcecie mieć ściętych drzwi do pomieszczenia nad garażem warto podnieść ściankę kolankową o min. 30 cm w tym pomieszczeniu.

[attachment=12141:IMG_6764.JPG][attachment=12143:IMG_6799.JPG]



O co chodzi z tą ścianą nośną za kominem, dlaczego ma być z pełnej cegły?

Cytat

O co chodzi z tą ścianą nośną za kominem, dlaczego ma być z pełnej cegły?


Jeśli chodzi o strych to my opuściliśmy jętki na wys. 265cm licząc od płyty podłogowej,dodatkowo wzmocniliśmy czterema jętkami przy płatwach i strych ma wysokość 190 cm (jest pojedynczy)
Link do komentarza
Witam wszystkich agatkowiczów!
Obejrzeliśmy z żoną domek na żywo i jesteśmy nim zachwyceni!
Projekt już się rysuje ale jeszcze nie jest gotowy a udało nam się kupić drewno w dobrej cenie i chcielibyśmy je już przetrzeć na tartaku. Dlatego właśnie taka moja ogromna prośba żeby ktoś mi przesłał zeskanowaną stronę z planu z dachem i zestawianiem materiałów. Interesuje mnie agatka z garażem jednostanowiskowym. Z góry dziękuje komuś kto pomoże. Mój adres to : wojtek_pagacz@vp.pl.
Link do komentarza
Cytat

O co chodzi z tą ścianą nośną za kominem, dlaczego ma być z pełnej cegły?


Jeśli chodzi o strych to my opuściliśmy jętki na wys. 265cm licząc od płyty podłogowej,dodatkowo wzmocniliśmy czterema jętkami przy płatwach i strych ma wysokość 190 cm (jest pojedynczy)



Chodzi o to, że nasi wykonawcy ścianę tą w kształcie L za kominkiem w salonie postawili z Ytonga. Mąż po tym fakcie zorientował się, że ściana ta bierze na siebie spore obciążenie stropu, a Ytong jest słaby. Rzeczywiście w projekcie ta ścianka jest taka zakreskowana co oznacza, że jest wybudowana z cegły lub w całości wylana z betonu. W każdym razie ratowaliśmy sytuację dorabiając obok komina słup nośny.

mira62 zazdroszczę strychu - szkoda, że projektant nam nie podpowiedział :( na pewno byśmy się zdecydowali na taki zabieg.
Link do komentarza
Witam,

w dniu dzisiejszym odebrałam pozwolenie na budowę Agatki z garażem 1st. Jestem przeszczęśliwa tym bardziej, że o dziwo wszystko poszło bardzo sprawnie i gładko icon_smile.gif. Pozwolenie w 3 tygodnie icon_lol.gif ..

Teraz ostateczny wybór Kierownika Budowy i zgłoszenie rozpoczęcia prac. Pewnie praktycznie zacznę na wiosnę, bo pora już nieszczególnie korzystna do budowania icon_evil.gif icon_evil.gif .

Będę poszukiwała ekipy z mazowieckiego, jakby ktoś miał jakis kontakt to proszę podesłać - z góry dziękuję.


Pozwolę sobie od czasu do czasu o coś zapytać i skorzystać z Waszego doświadczenia, mam nadzieję, ze przyjmiecie to z wyrozumiałością icon_redface.gif .

pozrawiam icon_cool.gif
Link do komentarza
Cytat

U nas też pozwolenie odebrane, zmiany wprowadzone, Agatka czeka na uprawomocnienie decyzji (4 dni jeszcze), umowy z ekipami podpisane, stemple w trakcie kupowania i przerażenie rośnie. icon_eek.gif Zdjęcia w załacznikach naszych zmian, a w realizacja przyniesie kolejne icon_smile.gif




Gratuluję postępów icon_smile.gif

Jak duży macie taras bo my w swoim projekcie wprowadzamy podobne zmiany i zastanawiamy się nad zadaszeniem tarasu. Czy zrobić tak jak Wy czyli przedłużyć dach czy potem dać jakieś inne zadaszenie które by w zimie przepuszczało światło. Edytowano przez mikic (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Gratuluję postępów icon_smile.gif

Jak duży macie taras bo my w swoim projekcie wprowadzamy podobne zmiany i zastanawiamy się nad zadaszeniem tarasu. Czy zrobić tak jak Wy czyli przedłużyć dach czy potem dać jakieś inne zadaszenie które by w zimie przepuszczało światło.


Docelowo ma być 6 m. szeroki i 4. głęboki, a zadaszenie 5 na 3 m. Chcieliśmy mieć taki dach i od razu w projekcie , żeby było w papierach ok. Duże okna tarasowe i boczne zapewnią światło - dach z pleksi nam nie pasował.
Link do komentarza
Cytat

Witam, dawno już nie pisałam więc muszę pochwalić sie swoją Agatką pozdrawiam wszystkich. My zakończyliśmy już stano surowy zamknięty, aktualnie działamy z elektryką.




Piękny domek. Gratuluję icon_smile.gif
To może jeszcze parę fotek ze środka icon_smile.gif
Jak wygląda od środka poddasze po podniesieniu o 2 pustaki?
Link do komentarza
Cytat

Witajcie,
oto nasza Agatka w obecnym stanie. na wiosne ruszamy z hydrauliką i posadzkami. Jak widać na zdjęciach powprowadzaliśmy sporo zmian by dostosować domek do naszych potrzeb. pozdrawiamy




Moje gratulacje icon_smile.gif
Czy macie spiżarnię? Rozumiem że na dole nie ma łazienki i pom. gosp. tylko jest jedno pomieszczenie? O ile podnieśliście ściankę kolankową?
Link do komentarza
Cytat

Moje gratulacje icon_smile.gif
Czy macie spiżarnię? Rozumiem że na dole nie ma łazienki i pom. gosp. tylko jest jedno pomieszczenie? O ile podnieśliście ściankę kolankową?



Dzięki:)
Zamiast spiżarni mamy większą kuchnie. Łazienka na dole została powiększona o powierzchnie pom. gospodarczego które zostało przeniesione na tył garażu. Schody poszerzone i przesunięte kosztem łazienki u góry-pomieszczenie to posłuży nam jako mała garderoba( łazienke przenieśliśmy do pomieszczenia nr 4). Ścianka kolankowa została podniesiona o 2 pustaki.
Link do komentarza
Cytat

Dzięki:)
Zamiast spiżarni mamy większą kuchnie. Łazienka na dole została powiększona o powierzchnie pom. gospodarczego które zostało przeniesione na tył garażu. Schody poszerzone i przesunięte kosztem łazienki u góry-pomieszczenie to posłuży nam jako mała garderoba( łazienke przenieśliśmy do pomieszczenia nr 4). Ścianka kolankowa została podniesiona o 2 pustaki.




Czy wiatrołap też zmienialiście?
Link do komentarza
Cytat

Witam. Majaislaw widzę, że w salonie macie duże okno podzielone na trzy, możesz podać mi jego wymiary. Masz w nim słupki ruchome czy stałe. Mamy u siebie także duże okno i zastanawiamy sie właśnie czy dzielić je na trzy czy zostawić dwa.
Pozdrawiam



Cześć. Okno ma stałe słupki. wymiar okna to 1,5m. na 2,4m. Pozdrawiamy
Link do komentarza
Witam. Majaislaw napisał
Cytat

Cześć. Okno ma stałe słupki. wymiar okna to 1,5m. na 2,4m. Pozdrawiamy

, my mamy 220 i właśnie zastanawiamy się nad tym czy zrobić 3 czy 2 okiennne. To Twoje wygląda bardzo ładnie.
No i widzę, że większość ma wysokość okien 150 cm, ja mam u siebie 120 i zastanawiam się dlaczego projektant tak mi zaprojektował.
Ma ktoś wysokość okien 120 cm czy wszyscy macie większe.
Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...