Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

Cytat

Aniu05 czy podana przez Ciebie cena za elektryka i hydraulika to sama robocizna jeżeli tak to nie zazdroszczę budującym z okolic Warszawy i to wiele tłumaczy skąd biorą się te astronomiczne różnice w kosztach całej inwestycji icon_surprised.gif



Kwoty jakie podałam, to jest tylko zapłata za wykonane usługi icon_cry.gif I proszę mi wierzyć - są to dobre ceny...
Link do komentarza
Cytat

Kwoty jakie podałam, to jest tylko zapłata za wykonane usługi icon_cry.gif I proszę mi wierzyć - są to dobre ceny...



Nieźle kroją...

Ja podaję zainteresowanym jakie otrzymałem wyceny na stan surowy, budowa w okolicach Wrocławia.

1 ekipa: 30 tyś stan surowy bez dachu + 100 zł/m2 dachu
2 ekipa: 30 tyś stan surtowy z dachem
3 ekipa: 40 tyś stan surowy zamknięty (w tym elewacja, taras i ścianki działowe)

Nie będę już pisał o wycenach z kosmosu jakie otrzymywałem, najzabawniesza była - stan surowy z materiałami 250 tyś.

Ceny brutto
Link do komentarza
Cytat

Nieźle kroją...

Ja podaję zainteresowanym jakie otrzymałem wyceny na stan surowy, budowa w okolicach Wrocławia.

1 ekipa: 30 tyś stan surowy bez dachu + 100 zł/m2 dachu
2 ekipa: 30 tyś stan surtowy z dachem
3 ekipa: 40 tyś stan surowy zamknięty (w tym elewacja, taras i ścianki działowe)

Nie będę już pisał o wycenach z kosmosu jakie otrzymywałem, najzabawniesza była - stan surowy z materiałami 250 tyś.

Ceny brutto




Witam,

Ja w okolicach Poznania zaplacę 38000 pln za stan surowy z dachem i orynnowaniem. (wersja bez garażu)

Proszę o realną informację ile i jakie średnice drutów zbrojeniowych zakupić do budowy Agatki bez garażu. Schody będą drewniane więc nie potrzebuję do nich zbrojenia.
Rozpoczynam budowę w maju - zakupiłem już większość materiałów i mam załatwione wszystkie formalności.
Buduję z porotonu g=24mm + styropian 15, kominy Schiedel, dachówka ceramiczna Ruppceramika RUBIN kolor tek. W projekcie nie robię większych zmian (chyba podniosę tylko ściankę kolankową o jeden pustak.

proszę o info o drutach zbrojeniowych

pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Czyżby nasza trzecia Agatka obeszła się bez zmian? :-oKażda uwaga się liczy! domy jeszcze w proszku


Wybraliśmy z mężem projekt Agatki bez garażu mamy zaczętą budowę zero postawione ale najgorsze przed nami .Jednak cieszymy się tym projektem domek prezentuje się jak mały dworek .Jednak wstawiliśmy drzwi do kotłowni od strony podwórka nie wyobrażam sobie chodzenia z węglem przez cały dom .zastanawiamy się w którym miejscu na górze zrobić garderobiankę. budujemy z poromuru ,,JOPEK,,25 +ocieplenie.ciężko u nas z materialami budowlanymi mieszkamy na dolnym śląsku i chyba każdy się buduje .życzę szczęścia wszystkim Agatkowiczom witajcie w gronie
Link do komentarza
Wydarzenia dzisiejszej nocy przytłumiły nieco radość z mojego budowania. icon_sad.gif Jakieś sk.......... ukradły mi w nocy z budowy 40 paczek styropianu który kupiłem w grudniu z nadzieją zaoszczędzenia I tak z oszczędności zrobiły się plecy. Pole do popisu ma teraz Policja choć zbytnio nie wierze żeby coś zdziałali. W obawie ze dzisiejszej nocy wyniosą mi resztę chcąc niechcąc pozostałe 86 paczek musiałem wywieźć. Nikomu z Agatkowiczów nie życzę takich przygód . Ach gdybym dorwał takiego dziada w swoje ręce ...................
Link do komentarza
Cytat

Wydarzenia dzisiejszej nocy przytłumiły nieco radość z mojego budowania. icon_sad.gif Jakieś sk.......... ukradły mi w nocy z budowy 40 paczek styropianu który kupiłem w grudniu z nadzieją zaoszczędzenia I tak z oszczędności zrobiły się plecy. Pole do popisu ma teraz Policja choć zbytnio nie wierze żeby coś zdziałali. W obawie ze dzisiejszej nocy wyniosą mi resztę chcąc niechcąc pozostałe 86 paczek musiałem wywieźć. Nikomu z Agatkowiczów nie życzę takich przygód . Ach gdybym dorwał takiego dziada w swoje ręce ...................




Bardzo przykro slyszec ze takie sytuacje sie zdazaja,ale podobno "cudze nie tuczy"ja mam nadzieje ze nie tylko zlodzieja ukradzione nie utuczy ale nawet wyjdzie mu bokiem czego mu zycze!!!
Dzieki za podzielenie sie doswiadczeniem zawsze to jakas przestroga dla innych na przyszlosc.
Glowa do gory jeszcze troche cierpliwosci i wytrwalosci jestes blizej niz dalej konca przygody z budowa domu. Powodzenia
Link do komentarza
Cytat

Bardzo przykro slyszec ze takie sytuacje sie zdazaja,ale podobno "cudze nie tuczy"ja mam nadzieje ze nie tylko zlodzieja ukradzione nie utuczy ale nawet wyjdzie mu bokiem czego mu zycze!!!
Dzieki za podzielenie sie doswiadczeniem zawsze to jakas przestroga dla innych na przyszlosc.
Glowa do gory jeszcze troche cierpliwosci i wytrwalosci jestes blizej niz dalej konca przygody z budowa domu. Powodzenia



Dziękuje Kubunia1 za podtrzymanie na duchu. Bezszczelni złodzieje przyjechali dzisiaj w nocy po resztę styropianu ale zaskoczeni że już go tam nie ma ukradli mi beczkę na wodę. Normalnie ręce opadają icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Ja w okolicach Poznania zaplacę 38000 pln za stan surowy z dachem i orynnowaniem. (wersja bez garażu)

Proszę o realną informację ile i jakie średnice drutów zbrojeniowych zakupić do budowy Agatki bez garażu. Schody będą drewniane więc nie potrzebuję do nich zbrojenia.
Rozpoczynam budowę w maju - zakupiłem już większość materiałów i mam załatwione wszystkie formalności.
Buduję z porotonu g=24mm + styropian 15, kominy Schiedel, dachówka ceramiczna Ruppceramika RUBIN kolor tek. W projekcie nie robię większych zmian (chyba podniosę tylko ściankę kolankową o jeden pustak.

proszę o info o drutach zbrojeniowych

pozdrawiam



Witam Poznaniaka.
Gdzie robileś adaptację projektu? Na ile wycenili się budowlańcy tutaj w okolicach Poznania?
Link do komentarza
Cytat

Witam Poznaniaka.
Gdzie robileś adaptację projektu? Na ile wycenili się budowlańcy tutaj w okolicach Poznania?



Za adaptację zapłaciłem 1000PLN - nie wprowadzałem żadnych zmian (bez faktury). W Poznaniu na ul.Kwiatowej robią to za 1200 (cena z końca zeszłego roku). Jak już pisałem za robociznę (stan surowy + dach) zapłacę 38000 netto.
Link do komentarza
W końcu koniec. Po 4 dniach ciężkiej walki od rana do wieczora udało mi się zrobić przyłącza które były naprawdę długie ,woda(180m) i prąd (115m) . Przyznam się że fajne jest uczucie w momencie kiedy po raz pierwszy w nowym domu odkręca się zawór a z rury zaczyna lecieć woda icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

A oto jeszcze jeden domek na podkarpaciu w okolicach Błażowej .Właściciel pozwolił nam zamieścic kilka zdjec.
Ścianka kolankowa podniesiona do 120 cm a to daje naprawde dużo przestrzeni na podaszu

http://pawelibasia.fotosik.pl/albumy/353764.html


super witam wszystkich Agatkowiczow my z mężem terz budujemy Agatke bez garażu mamy postawione fundamenty i od poniedzialku ruszamy ze ścianami myślę ze to super domek pozdrowienia i powodzenia monika.saczawa.@o2.pl

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Witam wszystkich gorąco. Z żonką kupiliśmy także ten projekt. Szczerze mówiąc z zewnątrz nas nie zachwycił, ale w środku rozmieszczenie bardzo praktyczne icon_biggrin.gif No a teraz patrząc na Klan, właściwie klanisko - bo jest nas tak dużo to się strasznie cieszę, bo nie mam zielonego pojęcia o budowie, a tutaj sami szpece icon_wink.gif W sobotę idziemy do architekta zatwierdzić zmiany, cóż narazie spisaliśmy to co tutaj zostało powiedziane no i będziemy analizować. Kusi mnie podwyższenie ściany kolankowej, ale ta bryła cóż straci urok...nie wiem co robić i jeszcze jedno ta kotłownia...to maleństwo icon_wink.gif Jakby ktoś z Was budował lub już zbudował Agulę pod Krakowem to będziemy wdzięczni. Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich gorąco. Z żonką kupiliśmy także ten projekt. Szczerze mówiąc z zewnątrz nas nie zachwycił, ale w środku rozmieszczenie bardzo praktyczne icon_biggrin.gif No a teraz patrząc na Klan, właściwie klanisko - bo jest nas tak dużo to się strasznie cieszę, bo nie mam zielonego pojęcia o budowie, a tutaj sami szpece icon_wink.gif W sobotę idziemy do architekta zatwierdzić zmiany, cóż narazie spisaliśmy to co tutaj zostało powiedziane no i będziemy analizować. Kusi mnie podwyższenie ściany kolankowej, ale ta bryła cóż straci urok...nie wiem co robić i jeszcze jedno ta kotłownia...to maleństwo icon_wink.gif Jakby ktoś z Was budował lub już zbudował Agulę pod Krakowem to będziemy wdzięczni. Pozdrawiam




Witaj w gronie Agatkowiczow!

Ja najpierw zakupilam projekt z mają kotlownią ale pozniej zorientowalam sie ze jest opcja z powiekszoną i wymienilam projekt teraz kotlownia ma ok 5.60 m2.,powiekszylam rowniez scianke kolankową,jak rowniez zagospodarowalam pomieszczenie nad garazem robiac tam po jednej stronie garderbe a po drugiej pralnio suszarniez wejsciem z lazienki.

pozdrawiam
Link do komentarza
Co do ściany kolankowej to jestem zdecydowanym przeciwnikiem jej podnoszenia ! Widziałem już nie jeden budynek zeszpecony wizualnie tym zabiegiem. Gdzieś na forum są fotki Agatki z podniesioną ścianą kolankową i samemu można to ocenić. Co do kotłowni to wszystko zależy od rodzaju ogrzewania jakie będzie zastosowane. Jeżeli gazowe to bezproblemowo wystarczy pomieszczenie do tego przeznaczone w projekcie gdyż współczesne piece gazowe rozmiarem przypominają średniej wielkości wiszącą szafkę. W moim przypadku gazu nie ma i nie będzie ( uroki mieszkania na uboczu ) I dlatego garaż poszerzyłem(o 0.5m) i wydłużyłem ( wyrównałem tylną ścianę garażu ze ścianą budynku ) i w ten sposób wygospodarowałem na końcu garażu pomieszczenie na kotłownie i mam nadzieje że to rozwiązanie pozwoli mi uniknąć uciążliwości związanych z dosypywaniem ekogroszku i wybieraniem popiołu .
Link do komentarza
Kulka jak czytałeś pewnie wyżej miałem podobne przejścia które się stosunkowo dobrze zakończyły czego i tobie życzę. Ta nauczka zmobilizowała mnie do tego żeby wykupić ubezpieczenie od takich przygód ale niestety do póki do póty nie zamknę budynku takowej możliwości nie ma icon_sad.gif
Link do komentarza
Bernas ,czytałam o Twoim styropianie.Ale zanim zdążyłam Ci ,, współczuć".,sprawa się wyjaśnila. Masz szczęście.
Z naszą ekipą ostatnio się nie układa-nie kupujemy materiałów w poleconych przez nich hurtowniach i prawdopodobnie dlatego
nie dostają od nich ,,działek".Muszą to jakoś odbic .
No ale niestety nie mamy dowodów.Mam nadzieję,że na tym się skończy.
Zastanawiamy się,czy zgłaszac na policję.Materiały nie były
zbezpieczone ,nie ma ogrodzenia...
A mój mąż już chce rezygnować z budowy i sprzedać wszystko. icon_sad.gif
Link do komentarza
Nawet sie nie zastanawiaj i dzwon na Policje. Brak policji może rozjuszyć złodzieja. Moja budowa też w żaden sposób nie jest zabezpieczona ale policmajstry przyjechały zgłoszenie przyjeły i nawet słowa nie wspomniały na temt braku ogrodzenia czy innych zabezpieczeń.
Link do komentarza
Ja również zlikwidowałem podcień i stryszek nad garażem przeznaczyłem na pokój do którego wchodzi się ze spocznika. Zdecydowałem się też na podniesienie ściany kolankowej do 1m. Jednocześnie przy krokwiach na domu o długości 7m i na garażu o długości 6m uważam, że Agatka nic nie straciła na swojej urodzie. Ponadto zdecydowałem się na podpiwniczenie całego domu, ponieważ przerażała mnie wizja kotłowni opalanej groszkiem na tym samym poziomie co salon i inne pomieszczenia.
Pozdrawiam
Link do komentarza
To nasza "Agatka" niestety bałaganu po starej ekipie nie da się uprzątnąć tak szybko.
Możecie zobaczyć różnicę pomiędzy "firmami" patrząc na wieńce. icon_cry.gif icon_cry.gif icon_cry.gif icon_cry.gif icon_cry.gif icon_cry.gif

Duże otwory są specjalnie pozostawione gdyż w całym domu chcieliśmy rolety zewnętrzne zamontować i by nie tracić na i tak małych oknach zdecydowaliśmy się je podnieść max. do góry.
Rolety i tak zostaną ukryte pod elewacją.

Także okno balkonowe będzie łukowe ale ten efekt dopiero po zrobieniu elewacji gdyż roleta z łukiem być nie może.

Ścianka kolankowa podniesiona o 1 pustak. Szczerze.... to więcej nie chciałam gdyż domek stracił by swój urok.
Można to nadrobić jedynie wydłużając krokwie ale i o tym myśli się dużo wcześniej.

Choć projekt jest ładny w samej dokumentacji znajduje się sporo błędów lub braków.

Dla mnie przykra sprawa wynikła gdy po przyjściu na budowę stwierdziłam źle zamontowany otwór odprowadzający spaliny od kominka w salonie. Na projekcie jest on na wprost pokoju.... SZOK! bo niestety moi fachowcy tak właśnie go wykonali.... nie mam pojęcia jak teraz zamontować kominek we wnęce która na niego specjalnie jest.

ITD>>>>itd......
Link do komentarza
Tak jak wspominałem byliśmy dzisiaj u projektanta dokonać małych przeróbek, w sumie zajęło to nam 2 godziny i jeszcze nie jestesmy pewni czy wyczerpaliśmy temat. Przede wszystkim schody oraz okna... Schody za strome tak więc będzie zmniejszony pokój na dole i na górze(na dole w tym pokoju ma byc komputer i biblioteczka także zmniejszenie nie powinno być uciążliwe-chcemy schody drewniane bo są bardziej "lekkie" i ciepłe. Tak jak co niektórzy na forum my także adaptujemy pomieszczenie nad garażem jako pralnię z wejściem z łazienki. Co do okien chcemy je poszerzyć no i podnieść bo w projekcie zaczynają się na wysokości 80 cm co nam się wydaje za nisko icon_biggrin.gif - zwłaszcza ze blat w kuchni chcemy zrobić na wysokości 90 cm to i parapety dobrze by było tak zacząć. okna 80x120 wydają nam się maleństwami (w projekcie optycznie powiększone przez ramy na tynku). Chcemy też zmienić kolumny i wejście z przodu aby zgrało się z tarasem z tyłu (plan prostokąta) dołącze szkic -taras zdecydowanie powiększymy. No i kolankowa ściana dylemat...raczej nie podnosimy-pytanie czy te pokoje na górze to maleństwa czy mogą byc?? Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam wszystkich na forum, musze powiedziec ze sledzimy wszystkie posty juz od dluzszego czasu. Tez zdecydowalismy sie na zakup projektu 'Agatka'. Niedlugo wybieramy sie do architekta aby omowic zmiany jakie chcemy wprowadzic i musze powiedziec ze rady i opinie ktore znalezlismy na forum pomogly nam ogromnie.
Planujemy budowac 'Agatke' z dwustanowiskowym garazem, zlikwidowac podcien a wyjscie na ogrod zrobic z boku domu, zlikwidowac spizarke na rzecz powiekszenia kuchni, dolozyc okno w lazience na poddaszu i moze podniesc scianke kolankowa o 1 pustak(?). Inne rzeczy to okna i schody - ale to zobaczymy juz po wizycie u architekta. Pozdrawiam. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Jeromino masz absolutną rację z wysokością okien w kuchni-1 metr jak nic. To w salonie jest niżej i wynosi 80 cm- nam to nie przeszkadza. Mam nadzieje, że mój architekt zauważy ten niuans. Co do drzwi patrzę i patrzę i wypatrzeć nie mogę (przyznaje nie jestem architektem icon_biggrin.gif ) jak poprzez drzwi można poprawić schody- no ale pogadam z architektem może po Twoich cennych uwagach też to zauważy Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

To nasza "Agatka" niestety bałaganu po starej ekipie nie da się uprzątnąć tak szybko.
Możecie zobaczyć różnicę pomiędzy "firmami" patrząc na wieńce. icon_cry.gif icon_cry.gif icon_cry.gif icon_cry.gif icon_cry.gif icon_cry.gif

Duże otwory są specjalnie pozostawione gdyż w całym domu chcieliśmy rolety zewnętrzne zamontować i by nie tracić na i tak małych oknach zdecydowaliśmy się je podnieść max. do góry.
Rolety i tak zostaną ukryte pod elewacją.

Także okno balkonowe będzie łukowe ale ten efekt dopiero po zrobieniu elewacji gdyż roleta z łukiem być nie może.

Ścianka kolankowa podniesiona o 1 pustak. Szczerze.... to więcej nie chciałam gdyż domek stracił by swój urok.
Można to nadrobić jedynie wydłużając krokwie ale i o tym myśli się dużo wcześniej.

Choć projekt jest ładny w samej dokumentacji znajduje się sporo błędów lub braków.

Dla mnie przykra sprawa wynikła gdy po przyjściu na budowę stwierdziłam źle zamontowany otwór odprowadzający spaliny od kominka w salonie. Na projekcie jest on na wprost pokoju.... SZOK! bo niestety moi fachowcy tak właśnie go wykonali.... nie mam pojęcia jak teraz zamontować kominek we wnęce która na niego specjalnie jest.

ITD>>>>itd......

Link do komentarza
Przepraszam za powtórzenie Twojego tekstu,jestem poczatkująca.My budować będziemy Agatke z garażem jednostanowiskowym w okolicach Wrocławia.Czy mogłabyś mi podać ile sztuk poszło Wam bloczków i suporeksu,bo też z niego budujemy.Bardzo ładnie wydłużone okna,chyba tez tak zrobię.Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Super !!
Ale mam pytanie bo ciekawi mnie zdjęcie nr 5??
Tak jak by brakowało mi salonu i jakoś "krótszy" wydaje mi się Twój domek, czy coś zmieniałaś ??



No nie! Salon jest! icon_biggrin.gif Zmieniliśmy tylko wielkość okien w salonie.A zdjecie jest zrobione z boku,z ukosa i może stąd wrażenie ,że domek jest krótszy
Link do komentarza
Umieściłam troszkę zdjęć pod podanym wyżej adresem.
Jeśli chcecie mogę je tam umieszczać sukcesywnie lecz nie wiem czy ma sens moja praca??
Proszę więc o komentarze... jeśli takowe będą postaram się umieszczać nowe fotki bynajmniej raz w tygodniu. icon_biggrin.gif

elta - co do ilości bloczków sprawdzę w rachunkach wieczorem i odpisze icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Umieściłam troszkę zdjęć pod podanym wyżej adresem.
Jeśli chcecie mogę je tam umieszczać sukcesywnie lecz nie wiem czy ma sens moja praca??
Proszę więc o komentarze... jeśli takowe będą postaram się umieszczać nowe fotki bynajmniej raz w tygodniu. icon_biggrin.gif

elta - co do ilości bloczków sprawdzę w rachunkach wieczorem i odpisze icon_biggrin.gif



Pewnie,że chcemy! icon_biggrin.gif
Te schody w Agatce trochę mnie przerażają.Strasznie strome i pokręcone...Moje się dopiero zaczeły robić ,ale już sie boję. icon_sad.gif
Link do komentarza
No cóż... może rzeczywiście wyglądają na strome ale obawiałam się że będzie jeszcze gorzej a na żywo nie jest tak źle....
co do szpary która jest pomiędzy schodami a posadzka na górze.. proponowała bym by Ci którzy nie mają stropu ... zmniejszyli ten otwór... w taki sposób by wyszła z otworu litera L....
Link do komentarza
No proszę jakie bystre oko.. icon_smile.gif

Rzeczywiście słupy nie wypadły w tym miejscu w którym powinny spowodowane to było tym:
belka która opiera się na słupach jest bardzo długa co nie jest możliwe do przetransportowania takim zwykłym transportem, został więc ucięta w 3 miejscach. Każde z tych obciętych miejsc musiało trafić właśnie na słup... w przeciwnym wypadku nie gwarantuje wytrzymałości.... Nasz "super" pan w tartaku za nic miał wymiary..... i uciął belkę właśnie parę cm dalej.... i tego mam efekt...
Myślę że wejście do łazienki jak i sypialni zrobię pod kątem co da efekt trójkąta...
Naprawdę wiele niespodzianek i wychodzi właśnie w praniu...

Ps. Dodam jeszcze że słupy te muszą stać na ścianach nośnych lub na belce stalowej HEB200 (my zastosowaliśmy 2xceowniki)
Link do komentarza
Cytat

Przepraszam za powtórzenie Twojego tekstu,jestem poczatkująca.My budować będziemy Agatke z garażem jednostanowiskowym w okolicach Wrocławia.Czy mogłabyś mi podać ile sztuk poszło Wam bloczków i suporeksu,bo też z niego budujemy.Bardzo ładnie wydłużone okna,chyba tez tak zrobię.Pozdrawiam



Co do bloczków fundamentowych betonowych 1400 szt. i dokupiliśmy jeszcze 200 bo zabrakło... ale mieliśmy dość głęboki wykop icon_sad.gif
A suporex - 1700 + (800 dwunastki na ścianki działowe) na budowie jeszcze troszkę materiałów zostało....

Pamiętaj że my mamy garaż 2-stanowiskowy
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...