Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

Witam wszystkich budujących Agatkę icon_smile.gif

My również zamierzamy wybudować ten domek, ale mamy problem z kuchnią. Mianowicie nie chcemy tej małej ścianki działowej między kuchnią a salonem i zamiast tego chcemy mieć tam taki barek kuchenny. Jednoczesnie mając spiżarnię z wejściem od strony holu i nie zmieniąjąc okien w kuchni nie wiemy jak usytuować lodówkę. Czy macie może jakieś pomysły?

Pozdrawiam

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich budujących Agatkę icon_smile.gif

My również zamierzamy wybudować ten domek, ale mamy problem z kuchnią. Mianowicie nie chcemy tej małej ścianki działowej między kuchnią a salonem i zamiast tego chcemy mieć tam taki barek kuchenny. Jednoczesnie mając spiżarnię z wejściem od strony holu i nie zmieniąjąc okien w kuchni nie wiemy jak usytuować lodówkę. Czy macie może jakieś pomysły?

Pozdrawiam

[attachment=11560:091210trendy4.jpg]



no to będziesz mieć nie lada problem, ja kombinowałam jak się tylko dało i niestety kuchnia jest tak źle ustawna że nie udało mi się dać lodówki w innym miejscu niż właśnie przy tej małej ściance z tym że u mnie drzwi do spiżarni zostały w tym samym miejscu co w projekcie. U Ciebie sprawa wygląda troszkę inaczej bo możesz dać lodówkę właśnie na ścianie spiżarni tylko nie wiem jak to będzie wyglądać wizualnie i jak sprawdzi się to w praktyce ( chyba będzie lodówka za bardzo wystawać). Ewentualnie możesz zrobić tak jakby wnękę w spiżarni i w tą wnękę wkomponować lodówkę, zmniejszając przy tym i tak już małą spiżarnię. Według mnie ciężka sprawa, ale życzę powodzenia.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam

Zazdroszcze Wam że juz mieszkacie w Agatkach, będziecie mieszkali bądź macie już duzo zrobione my jesteśmy na etapie wybierania projektu i Agatka jest w czołówce drugi projekt to Ala z domu na 5-tkę, domy bardzo podobne chociaż Agatka przekonuje nas balkonem w sypialni. i troszkę większą łazienką na górze. moje zmiany to na pewno podniesiona ściana kolankowa myślę że o jeden pustak nie więcej. Schody ze spocznikiem aby było wejście do z którego chcielibyśmy jakiś pokoj rekreacyjny zrobić, i otwarta kuchnia z wyspą. wyspa chyba nie wyjdzie ale barek owszem. czy ktoś mógłby na maila przesłać mi szczególowe zestawienie materiałów abym mogla sobie porównac z zestawieniem materiałów z domu Ala. Czy ktoś buduje domek pod Warszawą i mógłby zaprosic na 10 min aby obejrzec icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam,
robie kosztorys do kredytu i mam pytanie do agatkowiczów, którzy w tym roku robili lub będą robili dach.
Jakie ceny robocizny, w przypadku agatkowego dachu liczą sobie cieśla i dekarz?(zakładam pełne deskowanie).
Z góry dzięki za odpowiedzi.





wiezba 20zl za m2
deskowanie 10zl m2
papa 5zl m2
dachowka i obróbki 30zl m2
okna polaciowe 200zl sztuka
warminsko mazurskie
Link do komentarza
Cytat

Co sądzicie na temat takiego ustawienia mebli w kuchni ze spiżarnią icon_question.gif



Witam. Tez mam wersje kuchni ze spizarnia, ktorej nie chce likwidowac. Wydaje mi sie ze lodowka na tej krotkiej scianie bedzie zaslaniac swiatlo (okno); ja na razie planuje zrobic lodowke po drugiej stronie (sciana dluzsza). Jesli ktos ma tak wlasnie urzadzona kuchnie, bardzo prosze o fotke.
Link do komentarza
Cytat

Witam. Tez mam wersje kuchni ze spizarnia, ktorej nie chce likwidowac. Wydaje mi sie ze lodowka na tej krotkiej scianie bedzie zaslaniac swiatlo (okno); ja na razie planuje zrobic lodowke po drugiej stronie (sciana dluzsza). Jesli ktos ma tak wlasnie urzadzona kuchnie, bardzo prosze o fotke.




Normalnie też bym tam wstawił lodówkę, ale po tej stronie nie będzie ścianki tylko chcemy dać barek i dlatego z dwojga złego mam plan żeby lodówkę postawić na tej krótszej ściance zaraz przy wejściu do kuchni z korytarza. W samej kuchni nie powinno aż tak bardzo blokować światła. Co sądzicie o tym pomyśle?
Link do komentarza
Cytat

Witajcie Agatkowicze. Jestem uważnym czytelnjkiem tego forum. Gratuluję wielu świetnych pomysłów i cennych porad. W czerwcu zaczęliśmy po wielu trudach budowę i na dzień dzisiejszy to nasza Agatka.

[attachment=11748:DSC04840.JPG]

[attachment=11749:DSC04843.JPG]

[attachment=11750:DSC04848.JPG]

[attachment=11751:DSC04853.JPG]




Do mira62

Piękny macie domek. Widzę że zrezygnowaliście z tych trzech okienek z tyłu i daliście otwór na drzwi tarasowe. My też tak mamy w planach. Tylko zastanawiamy się czy nie dać obok tych drzwi jeszcze jednego okna takiego jak w małym pokoju obok salonu. Czy macie spiżarnię?
Link do komentarza
Cytat

Mamy, tylko drzwi zrobiliśmy do niej z holu



Jestem bardzo ciekawy jak to wygląda w takiej wersji. Tak jak pisałem już wcześniej my też chcemy dać drzwi z holu a na tej krótkiej ściance zaraz przy wejściu do kuchni z holu postawić lodówkę. Nie chcemy jej dawać na tą dłuższą ściankę ponieważ planujemy tam barek. Czy możesz przesłać kilka fotek tej spiżarni? O ile podnieśliście ściankę kolankową i jak wysoka jest teraz?
Link do komentarza
Okno to dobry pomysł. Nasza Agatka to wersja z powiększoną kotłownią , a pomieszczenie nad garażem podzieliliśmy na dwie części i do jednej wejście jest z przylegającego pokoju, wyszła duża garderoba, a do drugiej z łazienki(jak w projekcie) i tam będzie pralnio-suszarnia.

Sciankę kolankową podnieśliśmy o 2 pustaki razem z murłatą ma 116 cm. Zdjęć wnętrza spiżarki nie mam ale jak zrobię to zamieszczę. mam kuchnię i hol na którym widać kawałek wejścia do spiżarki. Niestety zmieściło się tylko jedno zdjęcie

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Okno to dobry pomysł. Nasza Agatka to wersja z powiększoną kotłownią , a pomieszczenie nad garażem podzieliliśmy na dwie części i do jednej wejście jest z przylegającego pokoju, wyszła duża garderoba, a do drugiej z łazienki(jak w projekcie) i tam będzie pralnio-suszarnia.

Sciankę kolankową podnieśliśmy o 2 pustaki razem z murłatą ma 116 cm. Zdjęć wnętrza spiżarki nie mam ale jak zrobię to zamieszczę. mam kuchnię i hol na którym widać kawałek wejścia do spiżarki. Niestety zmieściło się tylko jedno zdjęcie

[attachment=11752:DSC04831.JPG]




My mamy wersję bez garażu i również tak jak Wy podnosimy ściankę o 2 pustaki icon_biggrin.gif Czy w związku z tym przedłużyliście krokwie?
Link do komentarza
Cytat

Fatalnie to okno równo ze ścianą wygląda i to jest moim zdaniem wyjście z problemu, a lodówka tylko tam - na krótkiej ścianie icon_smile.gif




Sugerujesz żeby pozbyć się tego okna? Wcześniej myślałem żeby zamiast dwóch małych dać jedno większe, ale z zewnątrz to kiepsko wygląda. Brak symetrii.

Wieczorem wrzucę jeszcze dwa inne warianty ustawienia w kuchni.
Link do komentarza
Przyznam, ze dawno nie widziałem tak „trudnej” kuchni.
Kuchnia jak żadne inne pomieszczenie musi być bardzo użytkowa. Jej użytkowość powinna być nadrzędna.
Taki układ jak w projekcie temu nie sprzyja – jest wybitnie nieustawny i nieużytkowy.
W zasadzie są tylko dwie ściany dla ustawienia mebli w literę „L” o długości (łącznej) około 5mb – w tym około 3mb dla szafek wiszących. Nie poszalejesz.
Co można zrobić?
1. Zlikwidować spiżarkę i powiększyć o nią kuchnię,
2. Zlikwidować wejście do kuchni od strony holu, zrobić tam spiżarkę + pkt.1
3. Poprzesuwać ścianki między spiżarką a wejściem do kuchni tak, aby wygospodarować między nimi „wnękę” na lodówkę.
Link do komentarza
Cytat

....a na ścianie od spiżarni ulokować dwie szafki i zmywak.



Ale tam są drzwi do spiżarki i pozostaje około 1mb „wolnej” ściany, zresztą ograniczonej oknem w rogu. Teoretycznie można umieścić drzwi do spiżarki w holu, ale i tak łącznie będzie mniej szafek (mniej mb) niż w układzie „L”, a i spiżarka straci nieco na „funkcyjności”.
Link do komentarza
Coś mi się wydaje, że te wizualizacje nie opierają się na rzeczywistych wymiarach kuchni. icon_biggrin.gif

Ta kuchnia ma – przybliżone wartości „ściągnięte” z rzutu parteru:
- najdłuższa ściana bez okien; około 3m
- ściana z oknami; około 2,8m
- ściana od spiżarki; około 1m + drzwi około 1m + przejście z holu około 1m.


Na Twojej wizualizacji na 1m zmieściłeś 3 „normalne” (w tym kuchenkę) szafki !!!!!! icon_eek.gif
Link do komentarza
Cytat

Coś mi się wydaje, że te wizualizacje nie opierają się na rzeczywistych wymiarach kuchni. icon_biggrin.gif

Ta kuchnia ma – przybliżone wartości „ściągnięte” z rzutu parteru:
- najdłuższa ściana bez okien; około 3m
- ściana z oknami; około 2,8m
- ściana od spiżarki; około 1m + drzwi około 1m + przejście z holu około 1m.


Na Twojej wizualizacji na 1m zmieściłeś 3 „normalne” (w tym kuchenkę) szafki !!!!!! icon_eek.gif




Jeżeli chodzi o spiżarnię to drzwi do niej będą od strony holu. Tak więc w kuchni ta ściana ma długość 1,9 m.
Link do komentarza
Cytat

Witam. Mikic moim zdaniem wersja 3 jest najlepsza, lodówka jest w kącie, nie przeszkadza jak w wersji 2 gdy stoi na środku, ja bym jeszcze zrezygnował z tej szafki przy kuchence, tą stronę zostawiłbym jak w wresji 2.
Pozdrawiam




Dziękuję ewamariusz za opinię. Czy widzieliście jeszcze wersję 1? Jeśli nie to przypominam. Co sądzicie o tej wersji?

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Jeszcze ewentualnie zastanawiamy się nad wersją 1 tylko że damy jedno trochę większe okno zamiast dwóch małych.





my zdecydowalismy sie na jedo oknow kuchni i uwazam ze jest to bardzo dobre rozwiazanie, poniewaz kuchnia jest dobrze oswietlona.
Zaluje bo w calym domu wstawilismy okna 1500x1500 a kuchenne 1200x1500 szkoda bo 1500x1500 byloby jeszcze lepsze, ale nie wszystko jestesmy w stanie przewidziec na etapie projektowania co bedzie praktyczne a co nie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

my zdecydowalismy sie na jedo oknow kuchni i uwazam ze jest to bardzo dobre rozwiazanie, poniewaz kuchnia jest dobrze oswietlona.
Zaluje bo w calym domu wstawilismy okna 1500x1500 a kuchenne 1200x1500 szkoda bo 1500x1500 byloby jeszcze lepsze, ale nie wszystko jestesmy w stanie przewidziec na etapie projektowania co bedzie praktyczne a co nie.

Pozdrawiam




No właśnie chyba my tak zrobimy:
- jedno większe okno w kuchni,
- spiżarnia z wejściem od holu,
- barek zamiast małej ścianki między kuchnią a salonem,
- ustawienie mebli w kuchni jak w wersji 1,
- likwidacja tego wcięcia w salonie,
- drzwi tarasowwe i taras przeniesiony na tylną ścianę,
- podniesienie ścianki kolankowej o 2 pustaki (wydłużenie krokwi o około 40 cm),

I to by było na tyle icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...