Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

Cytat

Lesinka, czy mogłabyś pokazać na rzutach co takiego zmieniliście w projekcie, że Wam się mieszczą schody ze spocznikiem i to z przejściem w dwie strony? W jedną stronę to do pokoju, a w drugą? do łazienki?



Projekt Agatka z dwustanowiskowym garażem i powiększoną kotłownią.
Trochę został przerobiony strop tzn jest słup podtrzymujący strop przy schodach. W jedną stronę schody prowadzą do pomieszczeń nad częścią mieszkalną a w drugą stronę do salonu nad garażem ( są dwa spoczyniki). Łazienka powiększona o kotłownię (kotłownia w garażu). Schody zostały rozciągnięte od ściany łazienki do ściany małego pokoju. Przejście do garażu pod schodami, chyba trochę wyjdą niskie ale dla mnie to nie problem. Mój majster rzeczy niemożliwe załatwia w tydzień, cuda zajmują mu trochę więcej czasu...

DSC01446.jpg

Edytowano przez lesinka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
na zdjeciach widac sciane kolankowa dosc wysoka,
uzyskalismy ja dzieki obnizeniu pomieszczen na dole (w projekcie jest ponad 270cm) my zrobilismy na 250 dzieki czemu zyskalismy 20 cm oraz zamiast stropu terriva zrobilismy strop lany ktory jest cienszy i tym samym automatycznie sciana kolankowa wyszla wyzsza o ponad 30 cm nie zwiekszajac tym kubatury budynku.
Link do komentarza
Cytat

witam, my sie meldujemy z wylanymi fundamentami, niebawem i sciany zaczna sie budowac. Mam pytanie o system kominowy, co sadzicie o firmie PRESTO?? dzieki z gory za wszystkie opinie. a moze polecacie jakis inny?



Ja zastosowałem system PLEWA - moim zdaniem jest rewelacyjny. Kominek wkłady ceramiczne 180. Piec wkład ceramiczny glazurowany możliwość zastosowania wszystkich paliw. Wieczysta gwarancja. Komny kosztowały mnie ok. 7 tys. ale warto było.
Komin ważna sprawa, do tego tematu już się nie wraca.

Systemu Presto nie znam, z informacji z ulotki wygląda b, podobnie jak plewa. Ciekawe jak wygląda ten wkład ceramiczny w realu.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Ja zastosowałem system PLEWA - moim zdaniem jest rewelacyjny. Kominek wkłady ceramiczne 180. Piec wkład ceramiczny glazurowany możliwość zastosowania wszystkich paliw. Wieczysta gwarancja. Komny kosztowały mnie ok. 7 tys. ale warto było.
Komin ważna sprawa, do tego tematu już się nie wraca.

Systemu Presto nie znam, z informacji z ulotki wygląda b, podobnie jak plewa. Ciekawe jak wygląda ten wkład ceramiczny w realu.


Gdzie kupowałeś i ile kominów ? Pytam bo ja kupiłem taż Plewe Uni Fu 160 (kwadrat) odpowiednik dla okręgu to 180 i też 7 m zapłaciłem za niego w tamtym roku w czerwcu 2300 zl. Jeszcze nie miałem okazji go sprawdzić, ale uważam że się sprawdzi na 100% icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Gdzie kupowałeś i ile kominów ? Pytam bo ja kupiłem taż Plewe Uni Fu 160 (kwadrat) odpowiednik dla okręgu to 180 i też 7 m zapłaciłem za niego w tamtym roku w czerwcu 2300 zl. Jeszcze nie miałem okazji go sprawdzić, ale uważam że się sprawdzi na 100% icon_biggrin.gif




Kupowałem 2 kominy 180 zwykły pod kominek i 160 glazurowany pod piec. Cena to muszę sprawdzić na FV ale tani nie był icon_smile.gif coś za coś icon_smile.gif

Balustrada icon_smile.gif

img_0952.jpg

img_0950.jpg

jakość zdjęć marna ale to nie forum fotograficzne icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
Link do komentarza
Witam!
Naszą Agatkę budujemy w Małopolsce, niedaleko Wadowic. Jeśli jakimś cudem się uda, to jeszcze w tym roku zamieszkamy. Chciałabym zapytać o Wasze opinie na temat przydomowych oczyszczalni ścieków. Interesują mnie tylko biologiczne, bo działka niewielka i grunt nieprzepuszczalny. Może ktoś już ma, używa, albo zna z doświadczeń znajomych?
Dzięki za odpowiedzi. A to nasza agatka (ciągle zawalona ziemią - może ktoś potrzebuje jakieś 7-8 wywrotek?)

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witam, dodaje wizualizację łazienki, trochę ją zmienię, blat będzie drewniany a pod niem koniecznie szuflady, zlew mniej masywny. Płytki w wizualizacji nigdy nie odzwierciedlają rzeczywsitości, moim zdaniem sa ładniejsze, zdjęcia z reala bedą za jakieś 1,5 miesiąca:) pozdrawiam


bardzo fajna wizualizacja, świetne rozwiązanie jeżeli chodzi o szafki koło wanny. Szkoda tylko, że w łazience nie można zbytnio poszaleć z ustawieniami icon_sad.gif . Już nie mogę się doczekać zdjęć z realu.
Rysiek10, pochwal się swoją wizualizacją łazienki
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

bardzo fajna wizualizacja, świetne rozwiązanie jeżeli chodzi o szafki koło wanny. Szkoda tylko, że w łazience nie można zbytnio poszaleć z ustawieniami icon_sad.gif . Już nie mogę się doczekać zdjęć z realu.
Rysiek10, pochwal się swoją wizualizacją łazienki
pozdrawiam


Właściwie to nie są szafki, tylko szuflady kupione w ikei w promocji:) To prawda, że z łazienką nie można poszaleć dobrze, że mam pralnię i mogę tam trzymać różne rzeczy. Ale tak szczerze to i tak lubię minimalizm i prostotęicon_smile.gif pozdrawiam wszystkich
Link do komentarza
Cytat

iwona k a powiedz mi jeszcze bo widzę, że masz projekt w lustrzanym odbiciu, jakim cudem masz wejście do łazienki z tej strony? Czyżbyś kosztem łazienki zrobiła przejście do pomieszczenia nad garażem czy może coś źle patrze?



Drzwi które są widoczne to te z korytarza, a drzwi do pralni (nad garażem) sa na ścianie której nie ma w wizualizacji, pozdrawiam
Link do komentarza
Przyglądamy się tak na tym forum i bardzo mało osób wrzuca fotki z wykończonym wnętrzem.
Na którymś z poprzednich linków są bardzo fajne zdjęcia.
My za jakieś dwa miesiące będziemy mieli skończone dwie łazienki cały dół oraz
zamontowane drewniane schody a także elewacje. Postaramy się jak najszybciej
wstawić zdjęcia i tym samym jakoś pomóc, teraz możemy wstawić wizualizacje łazienek.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez Gosia i Mariusz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Witam śliczne są te łazienki Rysiek10 moje ulubione płytki bardzo mi się podoba, u nas już też prace idą pełna parą, w zeszłym miesiącu zalaliśmy stan zero a w tym tygodniu murują na ściany. Mam pytanie odnośnie wizualizacji czy robicie w przez firmę czy posiadacie jakiś ciekawy program pozdrawiam
Link do komentarza
Witajcie,

u nas dzieje się tak dużo, że nie ma czasu zgrywać zdjęć, wciąż pojawiają się nowe.

Stan na wczoraj:

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka


Dla tych, którzy jeszcze nie są na etapie kominów - zwróćcie na nie szczególną uwagę. My chociaż chcieliśmy murowane, teraz widzimy, ile łazienki na górze nam "zjadły". Damy radę jakoś, ale nie można poszaleć, tak jak na wizualizacjach wyżej.



Link do komentarza
łazieneczki pierwsza klasa icon_smile.gif u nas na razie sciany muruja, kominy (systemy) kupione i filary. Dolaczam sie do pytania, w jakich programach tworzycie wizualizacje lazienek?
i pytanie o pokrycia dachowe, jakiej firmy blachodachówki polecacie? a jaka firme odradzacie kategorycznie?
my caly czas zastanawiamy sie nad wylewaniem skosów pod dachem (3 strop). Jakies rady?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Witajcie,

u nas dzieje się tak dużo, że nie ma czasu zgrywać zdjęć, wciąż pojawiają się nowe.

Stan na wczoraj:

Dla tych, którzy jeszcze nie są na etapie kominów - zwróćcie na nie szczególną uwagę. My chociaż chcieliśmy murowane, teraz widzimy, ile łazienki na górze nam "zjadły". Damy radę jakoś, ale nie można poszaleć, tak jak na wizualizacjach wyżej.



Odnośnie kominów:
my zrobilismy murowane i łazienke mamy normalnych rozmiarów (kilka postów wyżej dodałam zdjecia jeszcze bez scianek ale łazienke dobrze widac) cos musieli Wam zle zrobic! Jak ogladamy Wasze zdjecia to faktycznie cos jest nie tak!!! :/ szkoda bo ładne pomieszczenie.
Link do komentarza
Świetna wizualizacja. Dołączyłem też moją - projektantka chyba nie radziła sobie z programem icon_biggrin.gif Natomiast zamysł mój jest taki - pod oknem dachowym prostokątna wanna symetryczna, lustro duże, umywalka podblatowa - kamień i półki przy lustrach oraz wannie - płytki z serii Zambia...ale to się może zmienić...teraz korzystamy z łazienki na dole. Czekamy na wygraną w lotto to zrobimy górną icon_wink.gif Pozdrawiam wszystkich

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Odnośnie kominów:
my zrobilismy murowane i łazienke mamy normalnych rozmiarów (kilka postów wyżej dodałam zdjecia jeszcze bez scianek ale łazienke dobrze widac) cos musieli Wam zle zrobic! Jak ogladamy Wasze zdjecia to faktycznie cos jest nie tak!!! :/ szkoda bo ładne pomieszczenie.



Może to kwestia tego, że mamy tam więcej przewodów (kocioł "na wszystko" + za 1,5 roku gaz) oraz przesunięcie całości w stronę szczytu domu, żeby mniejsza część wystawała z dachu.

No cóż - damy radę icon_smile.gif Pomysł na łazienkę jest, może nie będzie źle icon_smile.gif

Hydraulika już się rozkłada...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...