Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

Cytat

Witam Wszystkich AGATKOWICZÓW.
Mam ogromną prośbę do tych osób, które są już na etapie wykończeniówki.
Jakie koszty ponieśliście lub ile należałoby przeznaczyć na robociznę? Wiadomo, że materiały swoją drogą. Jestem ciekawa ile muszę przeznaczyć.
Proszę o odpowiedzi.
Pozdrawiam Asia


Witam.
Elektryk: 30 zł za każdy punkt i to nyła najniższa cena, u nas wyszło 147 punktów (robocizna)
Kanaliza- przyłącze do domu: 3000 zł (robocizna)
Przyłączenie kanalizy i wody w domu robi mój teściu, wiec nie znam dokłądnego kosztu
Tynki gipsowe: 22 zł z materiałem a bec 13 zł
za docieplenie strychu i poddasza tj. wełna 2 warstwy 25 cm,membrana paroizolacyjna, podwójny stelaż, płyty i gruntowanie 7800 zł (cena wysoka, ale bardzo mocna wynegocjowana bo z 10.000 zł -szok
Pozdrawiam
Link do komentarza
Witaj!

U mnie zamiast HEBa jest wylana razem ze stropem belka o szerokości ok. 70cm i wysokości stropu, czyli 24cm.
W niej: 3 belki teriva (2+1) i w wolnej przestrzeni (ok 40cm szer.) 7 prętów fi 16mm (3 górą i 4 dołem).
Dom dociążony, wytynkowany - póki co nic się nie rysuje na suficie.

Rafał




Cytat

witam wszystkich
mam pytanie co do ukrytej belki HE czy jest możliwość zastąpienia jej w inny sposób.
Dzięki z góry i pozdrawiam Krzysztof.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witam,

zastanawiam się nad wykończeniem poddasza i nad płytą karton - gips. Obawiam się pęknięć, moi znajomi ułożyli na suficie panele. Co o tym sądzicie, czy to zależy od ekipy, często się słyszy że płyty te i tak z czasem pękną? Jakie Wy zastosowaliście rozwiązania?


pozdr


Wiele domów wykańczałem w k-g i to w całości a nie tylko poddasza (domy w systemie szkieletowym) ,powiem, że po pewnym czasie zawsze cos gdzieś może pęknąć choć można zapobiegać i czarować to po mimo wszystko. Ale z drugiej strony czy np scianka działowa gr np 12 cm z siporexa nie może strzelić - oj już wiele takich widziałem. Ewentualne pęknięcia tam i ów mozna zawsze poprawić przy okazji pierwrzego malowania jakie nas czeka po kilku latach.
Generalnie myśle że nie trzeba się przejmować zbytnio , jak jest dobrze zrobione , gdzieś tam się pojawi jakaś ryska po roku czy dwu to i tak więcej szkody zrobi np 3 letni synek jak pomaluje nam kredkami woskowymi sciany. pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Elektryk: 30 zł za każdy punkt i to nyła najniższa cena, u nas wyszło 147 punktów (robocizna)
Kanaliza- przyłącze do domu: 3000 zł (robocizna)
Przyłączenie kanalizy i wody w domu robi mój teściu, wiec nie znam dokłądnego kosztu
Tynki gipsowe: 22 zł z materiałem a bec 13 zł
za docieplenie strychu i poddasza tj. wełna 2 warstwy 25 cm,membrana paroizolacyjna, podwójny stelaż, płyty i gruntowanie 7800 zł (cena wysoka, ale bardzo mocna wynegocjowana bo z 10.000 zł -szok
Pozdrawiam


10.000 zł .....ano ano mieli z czego zejść , oj mieli icon_smile.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Czy jest ktoś na tym forum z woj. zachodniopom.?
Muszę Wam powiedzieć, że ceny które podajecie za robociznę u nas są o wiele wyższe:( i budowa Agatki pochłonęła juz tyle kasy, myślałam, że zamknę się w 350.000 tys. zł, ale teraz juz wiem, że nie ma takiej opcji, pomijam już ogrodzenie i kostkę brukowa na zewnątrz domu..., a miało byc tak pięknie, myślałam, że z kredytu umebluje jeszcze dom:), a kredytu wzięłam 387 tys. zł, smiać mi się chce jak przypomne sobię jak na początku cwaniakowałam, czego ja nie będę miała:), a teraz ze wszyskiego prawie rezygnujemy. No ale ogrzewanie z płaszczem wodnym zostawiliśmy, no i podłogówkę też, ale to już w przyszłości się zwróci:)
Tych którzy mają już zrobione wnętrza bardzo proszę o zdjęcia, były na pewno pomocne na tym etapie:) Pozdrawiam wszystkich i życze powodzenia. papa
Link do komentarza
Cytat

Czy jest ktoś na tym forum z woj. zachodniopom.?
Muszę Wam powiedzieć, że ceny które podajecie za robociznę u nas są o wiele wyższe:( i budowa Agatki pochłonęła juz tyle kasy, myślałam, że zamknę się w 350.000 tys. zł, ale teraz juz wiem, że nie ma takiej opcji, pomijam już ogrodzenie i kostkę brukowa na zewnątrz domu..., a miało byc tak pięknie, myślałam, że z kredytu umebluje jeszcze dom:), a kredytu wzięłam 387 tys. zł, smiać mi się chce jak przypomne sobię jak na początku cwaniakowałam, czego ja nie będę miała:), a teraz ze wszyskiego prawie rezygnujemy. No ale ogrzewanie z płaszczem wodnym zostawiliśmy, no i podłogówkę też, ale to już w przyszłości się zwróci:)
Tych którzy mają już zrobione wnętrza bardzo proszę o zdjęcia, były na pewno pomocne na tym etapie:) Pozdrawiam wszystkich i życze powodzenia. papa




Nieźle, my w kujawsko-pomorskim liczymy, że zmieścimy się w 250.000 zł. ale w związku z cenami, które rosną stale wydaje się to mało realne icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

Nieźle, my w kujawsko-pomorskim liczymy, że zmieścimy się w 250.000 zł. ale w związku z cenami, które rosną stale wydaje się to mało realne icon_sad.gif



To raczej Wam się nie uda.Ja kilka lat temu po zamknięciu stanu surowego zamkniętego kwotą ok 90tys tez mailem taka nadzieje a wyszło jak wyszło przy 350 przestałem liczyć icon_wink.gif
Link do komentarza
Też jestem z zachodnio-pomorskiego i zaczynam być przerażona dalszą budową.
Liczyłam że w 300 tyś się zmieścimy, bez szaleństwa a tu zapowiada się wielka klęska. Zaczynam myśleć z czego mogę jeszcze zrezygnować. Budujemy z garażem dwustanowiskowym więc powierzchnia domu się zwiększyła i to dosyć dużo!
Ale cóż, teraz nie ma odwrotu. Rękawy zakasać i do pracy icon_smile.gif W końcu idzie WIOSNA icon_biggrin.gif
Pozdrawiam Wszystkich Agatkowiczów icon_biggrin.gif
Asia

Cytat

Też jestem z kujawsko pomorskiego i zaczynam być przerażona dalszą budową.
Liczyłam że w 300 tyś się zmieścimy, bez szaleństwa a tu zapowiada się wielka klęska. Zaczynam myśleć z czego mogę jeszcze zrezygnować. Budujemy z garażem dwustanowiskowym więc powierzchnia domu się zwiększyła i to dosyć dużo!
Ale cóż, teraz nie ma odwrotu. Rękawy zakasać i do pracy icon_smile.gif W końcu idzie WIOSNA icon_biggrin.gif
Pozdrawiam Wszystkich Agatkowiczów icon_biggrin.gif
Asia


Link do komentarza
Witam, skoro zeszliśmy na temat kosztów budowy
podzielcie się proszę swoimi rozeznaniami w bankowych kredytach, do jakiego banku warto pójść po wycenę, w jakiej walucie planujecie zaciągnąć kredyt?
My z mężem planujemy zacząć budowę w tym roku, więc już zaczynam myśleć co jest najlepszą formą finansowania.
Link do komentarza
Cytat

Witam, skoro zeszliśmy na temat kosztów budowy
podzielcie się proszę swoimi rozeznaniami w bankowych kredytach, do jakiego banku warto pójść po wycenę, w jakiej walucie planujecie zaciągnąć kredyt?
My z mężem planujemy zacząć budowę w tym roku, więc już zaczynam myśleć co jest najlepszą formą finansowania.





w żadnym wypadku nie idzcie do doradcy finansowego. Lepsze warunki dostaniecie jak pojdziecie bezposrednio do banku.
My sie załapalismy jeszcze na program PnS w PLN w PKO BP
dobre opcje ma Millenium i Alior (w RnS).

Mam znajomą która wzieła kredyt Dnb Nord mało znany bank ale tez ponoc przyjazny dla kredytobiorców.
Pozdrawiam

Link do komentarza
Mam pytanie dla zaawansowanych icon_wink.gif W związku z inflacją zamiast ciągle zbierać chcemy zacząć w tym roku. Więc:
Ile kosztowały fundamenty wraz z robocizną.
My na razie zmieniamy projekt w oparciu o uwagi na tym forum:
1. Podcień zlikwidowany
2. Spiżarka zlikwidowana
3. Podniesiony o jeden pustak fundament bo po 5 latach od zakupu działki okazało się że sąsiadów zalewa woda
4. Ścianka kolankowa - wg rady inspektora do 100 cm.
5. Jedno okno w kuchni 180 - 10 cm ponad szafki kuchenne
6. Okno w kotłowni przesunięte
7. Wyjście na taras duże - zamiast tych trzech okienek
8. Taras na całej szerokości domu
9. Taras zadaszony w środkowej części
10. W pokojach na górze po jednym oknie dachowym zamiast dwóch w tym długim
11. Dwa okna na bocznej ścianie kuchenno-salonowej, jedno na wysokości kominka - bliżej kuchni drugie w połowie ściany salonu- by światło z zachodu wpadało do nas- teraz mamy dom bardzo ciemny, okna ze wschodu w większości i to mnie męczy

Nasz inspektor oczy zrobił duże ...icon_smile.gif



Edytowano przez igrys (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Wersja Agatki z garażem jednostanowiskowym,

Fundamenty podniesione o około 3 bloczki ze względu na podmokły teren,

Zrezygnowaliśmy z wykuszu, z racji tego, ze będziemy robili taras z tyłu domu,

Garaż delikatnie wydłużony aby zmieściło się z tyłu pomieszczenie na opał,

Ze zmian na górze jakie planujemy zrobić to przejście do pokoju nad garażem z korytarza, podniesienie ściany kolankowej o dwa pustaki,

Pokoje na poddaszu - 'północne' takie same tzn. ściana między nimi w połowie domu oraz okna rozszerzone,

Jak narazie na fundament wydaliśmy ok. 20K ale jeszcze dojdzie pospółka do zasypania oraz beton do zakończenia stanu zero,

Pozdrawiamy

Link do komentarza
Cytat

Tak więc meble do kuchni wyniosły mnie 3200 zł. Niestety jak na razie mamy urządzoną tylko kuchnię icon_sad.gif ! Mamy jeszcze płytki ułożone w łazience i nic po za tym ! Jak mi się uda to zamieszcze zdjęcia łazienki!


A kuchnia jest taka jak w projekcie czy powiększona o spiżarke??
Link do komentarza
Cytat

Wersja Agatki z garażem jednostanowiskowym,

Fundamenty podniesione o około 3 bloczki ze względu na podmokły teren,

Zrezygnowaliśmy z wykuszu, z racji tego, ze będziemy robili taras z tyłu domu,

Garaż delikatnie wydłużony aby zmieściło się z tyłu pomieszczenie na opał,

Ze zmian na górze jakie planujemy zrobić to przejście do pokoju nad garażem z korytarza, podniesienie ściany kolankowej o dwa pustaki,

Pokoje na poddaszu - 'północne' takie same tzn. ściana między nimi w połowie domu oraz okna rozszerzone,

Jak narazie na fundament wydaliśmy ok. 20K ale jeszcze dojdzie pospółka do zasypania oraz beton do zakończenia stanu zero,

Pozdrawiamy


A wieńca już nie będzie na fundamencie ?
Pozd.
Link do komentarza
Cytat

Witaj!

U mnie zamiast HEBa jest wylana razem ze stropem belka o szerokości ok. 70cm i wysokości stropu, czyli 24cm.
W niej: 3 belki teriva (2+1) i w wolnej przestrzeni (ok 40cm szer.) 7 prętów fi 16mm (3 górą i 4 dołem).
Dom dociążony, wytynkowany - póki co nic się nie rysuje na suficie.

Rafał




Ja dałem dwa dwuteowniki, można dać dwa ceowniki wszystko oczywiście za zgoda kierownika bud.
Link do komentarza
Cytat

a to jeszcze raz okno tarasowe z którego jestem najbardziej dumna icon_smile.gif
[attachment=9446:Obraz_292.jpg]


Tak mało popukarne ... a szkoda, myśle że jest to lepsze jest to rozwiązanie drzwi balkonowych
Powodzenia

Cytat

Tak mało popukarne ... a szkoda, myśle że jest to lepsze jest to rozwiązanie drzwi balkonowych - jako drzwi przesówne
Powodzenia


Link do komentarza
Cytat

jesli moge spytac:
ile zaplaciliscie za to okno?
pzdr


Witam,
Niestety nie mam pojedyńczej ceny za samo okno tarasowe. Za wszystkie okna zapłaciliśmy po dość sporym rabacie 19tyś. Wiem z doświadczenia(kilka ofert sparwdziłam), że firmy liczą sobie bardzo dużo za takie okno i są to koszty rządu nawet 10-12tyś. icon_eek.gif Skąd te ceny nie mam pojęcia, chyba dlatego że są to nietypowe okna mimo tego że ponoć termin "nietypowe okna" już w firmach produkcyjnych nie istnieje, ale na naiwności klientów mozna jeszcze zarobić.
Link do komentarza
Cytat

Witam,
Niestety nie mam pojedyńczej ceny za samo okno tarasowe. Za wszystkie okna zapłaciliśmy po dość sporym rabacie 19tyś. Wiem z doświadczenia(kilka ofert sparwdziłam), że firmy liczą sobie bardzo dużo za takie okno i są to koszty rządu nawet 10-12tyś. icon_eek.gif Skąd te ceny nie mam pojęcia, chyba dlatego że są to nietypowe okna mimo tego że ponoć termin "nietypowe okna" już w firmach produkcyjnych nie istnieje, ale na naiwności klientów mozna jeszcze zarobić.




A kuchenne - jaki wymiar ma?
Link do komentarza
Witam,
w ubiegłym tygodniu robiliśmy kuchnię i wklejamy kilka fotek. Zwracamy uwagę tym osobom, które robią adaptacje projektu bądź projektują kuchnie na kilka aspektów.
- ustawienie zlewu wzgledem okien, tak aby bateria nie utrudniała otwierania okna,
- rura od gazu (przy meblach z Ikea zawsze dołem a nie pod blatem).
- dobrze jest mieć bardzo dokładny projekt kuchni przed stawianiem scianek działowych, tak aby później nie brakowało centymetrów przy ustawianiu szafek.
Poniżej nasza kuchnia, jeszcze nie jest skończona, bo brakuje okapu i barku od strony salonu, ale już bliżej niż dalej.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
[quote name='Asia i Robert' date='27.03.2011, 20:53 ' post='194897']
Witam,
w ubiegłym tygodniu robiliśmy kuchnię i wklejamy kilka fotek. Zwracamy uwagę tym osobom, które robią adaptacje projektu bądź projektują kuchnie na kilka aspektów.
- ustawienie zlewu wzgledem okien, tak aby bateria nie utrudniała otwierania okna,
- rura od gazu (przy meblach z Ikea zawsze dołem a nie pod blatem).
- dobrze jest mieć bardzo dokładny projekt kuchni przed stawianiem scianek działowych, tak aby później nie brakowało centymetrów przy ustawianiu szafek.
Poniżej nasza kuchnia, jeszcze nie jest skończona, bo brakuje okapu i barku od strony salonu, ale już bliżej niż dalej.
[/quote

Kuchnia jest jak w projekcie czy zlikwidowaliście spiżarkę??
Link do komentarza
Kuchnia jest jak w projekcie czy zlikwidowaliście spiżarkę??
[/quote]


Spiżarkę zlikwidowaliśmy powiększając kuchnię i wiatrołap (mniej więcej po równo). Teraz urządzając kuchnię brakowalo mi 10 cm. Mogłem jeszcze powiększyć kuchnię, a w wiatrołapie szafa spokojnie by się zmieściła. Dlatego ważne jest aby mieć dokladny projekt kuchni.
Link do komentarza
Cytat

Po 1,5 godz. analizowaniu i wypełnianiu wyszło mi coś takiego:
[attachment=9556:forumkos...pelniony.doc]

Czy myślicie, że jest realny? Czy coś powinnam zmienić?




Myślę że jest realny ale możecie sobie jeszcze porównać z tym który my wypełnialiśmy do tego samego banku. Części dot. stanu surowego (1-3 oraz 3-10) wypełniał nam murarz wg. KNR-ów natomiast stan wykończeniowy i instalacje sami ale myślę że to są już w miarę rzeczywiste koszty, o których już wiemy bo rozmawialiśmy z wykonawcami. [attachment=9557:kosztorys_1.doc]

kosztorys_1.doc

kosztorys_1.doc

Link do komentarza
Cytat

Po 1,5 godz. analizowaniu i wypełnianiu wyszło mi coś takiego:
[attachment=9556:forumkos...pelniony.doc]

Czy myślicie, że jest realny? Czy coś powinnam zmienić?



Moim zdaniem zbudować za 295050 zł brutto będzie ciężko. Bazując w dużym stopniu na pracach wykonywanych przez kogoś (firma, pan Staś ze swoją brygadą itp.) będzie bardzo bardzo trudno.
Jeżeli budowa z piwnicą to 28 tys na fundament i piwnicę mało
instalacje co, cw za 20500 zł brutto bez pieca myślę że do zrobienia, ale bez pieca
gazowe za 2000zł chyba mało same przyłącze od PGNIGE wyjdzie ok. 1700zł do tego projekt od przyłącza do domu + przyłącze to wydaje mi się troszkę mało
Kanaliza 1000zł wg mnie zdecydowanie mało sama studzienka ok. 800zł - 1000zł

Strop (y) za 10 000 zł to chyba drewniany, bo i teriva i lany wyjdzie drożej, jeśli dom podpiwniczony to dwa stropy 10000zł wg. mnie nie do osiągnięcia.

schody 1000zł pod warunkiem że sami zrobicie i pozostaną jako goły beton. Wykonanie to ok. 100zł stopień

Dach - pokrycie, obróbki - za 15 000zł to wartość samych materiałów bez robocizny ( mnie dach wyniósł 49000 zł materiały z więźbą, rynnami tytan i robocizną dachówka ROBEN Fleming kasztan)

Instalacja elektryczna - 6000zł jeżeli sami położycie inaczej trzeba tak liczyć ok. 8 tys całość z robocizną i papierami, a i miałem oferty na 11 000zł icon_eek.gif

Ścianki działowe - 3000 zł nie podliczałem tego robiłem sam i wydaje mi się, że materiały wyszły więcej nie dużo ale więcej - robiłem z Solbetu 12mm - nie polecam tego materiału.

Stolarka okienna 12000zł białe okna i owszem ( ja płaciłem 16 000zł kolor mahoń obustronny w balkonowym zrezygnowałem z łuku to ok. +1000zł)

Patrząc na kosztorys to inne pozycje macie tak wycenione, że coś się zaoszczędzi.

Moim zdaniem wybudować za 300 000zł jest już bardzo trudno. Jeśli prace wykonacie sami to myślę, że do osiągnięcia ale z zlecając to bardzo trudno o ile nie możliwe.
Ja swoją Agatkę chciałbym zamknąć w ok. 350 000zł, sporo prac wykonuję sam
Link do komentarza
Kamczas -> dziękuje za pomoc, po porównaniu z Waszym kosztorysem dodałam tu i ówdzie parę tysięcy (gdzie nie gdzie przeniosłam koszt), ale w sumie koszt powiększył się nieznacznie (ok. 15tys).

jacech1 -> budujemy bez piwnicy, instalacje elektryczną rzeczywiście sami planujemy położyć, co do reszty to pewnie masz rację.
Link do komentarza
4tyg temu zaczelismy budowe Agatki..
Dziś odwiedziłam budowę pierwszy raz od 3 tyg i...
nie uwierzylam w to co zobaczylam icon_smile.gif
mam parter bez stropów!!!
a juz w przyszlym tyg bede chodzic po poddaszu!
niesamowite uczucie icon_smile.gif az łezka sie w oku kreci
pozdrawiam
P.S. postaram sie wrzucic foteczki icon_smile.gif mozna dostrzec na nich jakie zmiany wprowadzilismy icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...