Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

Cytat

no to masz rację, oglądając E7 z balkonu to nie porozumienie.
Dobrze wybraliście,
a w środku nie było zmian.........??
powiedz na jakim etapie budowy jesteście ??
i w jakiej miejscowości budujesz.......??
jeżdzę do elbląga, to bym luknął....



Witam Aneta z tej strony, jak zobaczyłam opis mojego małżonka to postanowiłam się odezwać icon_smile.gif
A więc wyjaśnię:
Mamy działkę w Gronowie Górnym, E7 to raczej od nas nie widać, może trochę słychać, jak by się ktoś przysłuchał. Natomiast rzeczywiście front ma być od strony głównej ulicy i do tego od północy, stąd zrezygnowaliśmy z balkonu, który nie byłby użytkowany.
Mam nadzieję, że dobrze wybraliśmy, odwrotu już nie ma icon_smile.gif
W środku zmiany jedynie kosmetyczne tj.
parter
- brak jednego okna w jadali,
- okna w kuchni 70 cm w celu zachowania symetrii z kotłownią i łazienką tj. 70x70,
- wejście do spiżarni od strony hallu
- w łazience zamiana wc ze zlewem, by można było dać lustro nad zlewem
piętro - prawie jak obrazku, nie mam jeszcze rzutu ostatecznego

DSC01446.jpg

w pokoju przejściowym będzie garderoba.

I najważniejsze ETAP: czekamy na pozwolenie icon_smile.gif czyli poza płotem postawionym latem nie ma nic.
Link do komentarza
Cytat

Witamy! Dawno Nas tu nie było. W galerii zamieściliśmy kilka zdjęć Naszego domku (wprowadziliśmy wiele zmian).
Podnieśliśmy ściankę kolankową (teraz ma 96 cm a w pokoju nad garażem 70cm). To Naszym zdaniem był bardzo dobry pomysł. Oczywiście rzecz gustu.
Mamy również świetlik nad schodami, który sprawdza się rewelacyjnie, powiększyliśmy dolną łazienkę kosztem kotłowni-mamy ją z tyłu garażu(wydłużyliśmy go), okna z przodu zamiast 4 mamy 2 (150x150), zlikwidowaliśmy podcień w salonie.
Pozdrawiamy wszystkich Agatkowiczów




Witam, domek podoba mi się bardzo, klata schodowa rewelacja łazienki również no i ten świetlik super. Mam do ciebie ogromną prośbę czy mógłbyś przesłać mi więcej zdjęć na e-maila. My zaczynamy budowę marzec – kwiecień. Nasze zmiany: podnieśliśmy o 2 pustaki oraz zmieniliśmy okna z przodu będzie 150x150 w kuchni i łazience (którą powiększyliśmy i zrobiliśmy w miejscu dawnej kotłowni) oraz 60x90 w spiżarni i w prali (dawna kotłownia) klatkę zrobiliśmy bardzo podobnie tylko z jednym spocznikiem i wejście do garażu tak jak u was pod schodami. Bardzo proszę o więcej zdjęć (mazur.paulina@wp.pl)
Link do komentarza
my podnieśliśmy o dwa bloczki czyli w sumie ścianka kolankowa wysoka na trzy bloczki + wieniec i murłata - jest super. początkowo obawiałem się, że dach za mocno się spłaszczy jednak jest ok. ( dla mnie inni mogą mieć inne zdanie icon_smile.gif ) poniżej zamieszczam zdjęcia, marnej jakości, bo robione rano i było jeszcze szaro, jednak to nie konkurs foto icon_smile.gif więc je edytuje icon_wink.gif

Brak obrazka
Brak obrazka

nadmienię tylko ze dom podpiwniczony jest w 100% bez garażu
teren mamy bardzo suchy wiec szkoda nie wykorzystać takiego daru od natury

Zmiany jakie jeszcze wnieśliśmy to:
-powiększone okna w garażu dwa w wymiarach 120x120
-dodatkowe okno w dachowe w łazience
-rozstawione okna dachowe, bo zmieniony jest układ wew pomieszczeń
-oraz wspomniana piwnica
- powiększony taras
Link do komentarza
Witam Agatkowiczów,
u nas trwają prace wykończeniowe, nie dokończyliśmy bo nadeszła zima malowania zewnętrznego więc proszę nie zwracać uwagi na kolor elewacji icon_smile.gif Podnieśliśmy ścianę kolankową o 1/2 pustaka czyli o 12 cm oraz sporo wydłużyliśmy okap, bardzo nam się podoba bryła domu i podniesienie przez niektórych ściany kolankowej o 2 lub więcej pustaków jest dla mnie profanacją tego projektu. Chyba że ktoś buduje domek i patrzy tylko na wnętrza a w wygląd z zewnątrz go nie interesuje. Wg mnie pokoje na poddaszu można zabudować szafkami pod skosami i nie będzie problemu z meblami.

Oto kilka zdjęć:

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Pozdrawiam wszystkich budujących i życzę wytrwałości w wykańczaniu (domu a nie siebie icon_smile.gif
murek
Link do komentarza
Cytat

Witam Agatkowiczów,
u nas trwają prace wykończeniowe, nie dokończyliśmy bo nadeszła zima malowania zewnętrznego więc proszę nie zwracać uwagi na kolor elewacji icon_smile.gif Podnieśliśmy ścianę kolankową o 1/2 pustaka czyli o 12 cm oraz sporo wydłużyliśmy okap, bardzo nam się podoba bryła domu i podniesienie przez niektórych ściany kolankowej o 2 lub więcej pustaków jest dla mnie profanacją tego projektu. Chyba że ktoś buduje domek i patrzy tylko na wnętrza a w wygląd z zewnątrz go nie interesuje. Wg mnie pokoje na poddaszu można zabudować szafkami pod skosami i nie będzie problemu z meblami.

Oto kilka zdjęć:

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Pozdrawiam wszystkich budujących i życzę wytrwałości w wykańczaniu (domu a nie siebie icon_smile.gif
murek


Nie piszcie prosze o Agatce jak o relikwi, to niedorzeczne... Agatka ma bardzo niska ścianke kolankową, mozna się zachwycać wyglądem zewnętrznym, ale najwazniejsza jest swoboda w uzytkowaniu domu. Nie pisze tego złośliwie, lecz dziwie się niektórym wypowiedziom
Link do komentarza
Cytat

Witam Agatkowiczów,
u nas trwają prace wykończeniowe, nie dokończyliśmy bo nadeszła zima malowania zewnętrznego więc proszę nie zwracać uwagi na kolor elewacji icon_smile.gif Podnieśliśmy ścianę kolankową o 1/2 pustaka czyli o 12 cm oraz sporo wydłużyliśmy okap, bardzo nam się podoba bryła domu i podniesienie przez niektórych ściany kolankowej o 2 lub więcej pustaków jest dla mnie profanacją tego projektu. Chyba że ktoś buduje domek i patrzy tylko na wnętrza a w wygląd z zewnątrz go nie interesuje. Wg mnie pokoje na poddaszu można zabudować szafkami pod skosami i nie będzie problemu z meblami.


Pozdrawiam wszystkich budujących i życzę wytrwałości w wykańczaniu (domu a nie siebie icon_smile.gif
murek




Murek- domek piękny, te kolumny rewelacja, ale ścianka kolankowa- porażka- mieszkać w takich skosach- to niedorzeczne- zrobiłeś błąd- trzeba podnieść o 2 pustaki- ale taki jest człowiek ,że się nie przyzna.

Nie denerwuj się, już się stało. Na zewnątrz masz ładną bryłę, ale w środku- mordownia. ( nie do mieszkania) Edytowano przez szczupak (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Murek- domek piękny, te kolumny rewelacja, ale ścianka kolankowa- porażka- mieszkać w takich skosach- to niedorzeczne- zrobiłeś błąd- trzeba podnieść o 2 pustaki- ale taki jest człowiek ,że się nie przyzna.

Nie denerwuj się, już się stało. Na zewnątrz masz ładną bryłę, ale w środku- mordownia. ( nie do mieszkania)



Ja jednak jestem za tym aby w kwestii wysokości ściany kolankowej dać każdemu wolny wybór:nie krytykować ,nie naciskać. To kwestia gustu -jak i wymagań.
Ja mam zamiar podnieść tylko o jeden pustak-a miałam tez w ogóle tego nie robić.Traktuję górę jako część sypialną i nie wymagam tam ogromnych przestrzeni.Taki też był zamysł projektu.Nie krytykuję tych co podnoszą nawet o kilka pustaków ani tych co pozostają przy założeniach projektu. Każdy robi tak aby dom spełniał ich oczekiwania icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

[attachment=8526:DSC07026a.jpg]Witam wszystkich Agatkowiczów. Śledzimy ten wątek od początku ubiegłego roku.
Naszą budowę rozpoczęliśmy w kwietniu, stan obecny budowy na załączonym zdjęciu.
Zmiany:
- likwidacja podcięcia w salonie
- dodanie wykuszu
- likwidacja spiżarki
- podniesienie ścianki kolankowej o 1 pustak
- zmiana kąta dachu
- oczywiście kotłownia z tyłu garażu

Na pytania chętnie odpowiem.

Pozdrawiam wszystkich obecnych i przyszłych Agatkowiczów, to jest naprawdę śliczny domek.




Powiedz na jaki kąt zmieniliście nachylenie dachu, i czy to jest prosta sprawa dla budowlańców..........w stawianiu krokwi....
Link do komentarza
Cytat

my podnieśliśmy o dwa bloczki czyli w sumie ścianka kolankowa wysoka na trzy bloczki + wieniec i murłata - jest super. początkowo obawiałem się, że dach za mocno się spłaszczy jednak jest ok. ( dla mnie inni mogą mieć inne zdanie icon_smile.gif ) poniżej zamieszczam zdjęcia, marnej jakości, bo robione rano i było jeszcze szaro, jednak to nie konkurs foto icon_smile.gif więc je edytuje icon_wink.gif


nadmienię tylko ze dom podpiwniczony jest w 100% bez garażu
teren mamy bardzo suchy wiec szkoda nie wykorzystać takiego daru od natury

Zmiany jakie jeszcze wnieśliśmy to:
-powiększone okna w garażu dwa w wymiarach 120x120
-dodatkowe okno w dachowe w łazience
-rozstawione okna dachowe, bo zmieniony jest układ wew pomieszczeń
-oraz wspomniana piwnica
- powiększony taras




Jacech1- wklej jakieś zdjęcia pokoi na górze........., jakie zrobiliście zmiany na górze, i czy macie wejście do pokoju nad garażem,. z przedpokoju.......??

- oraz najważniejsze, powiedz ile wyniosły koszty PIWNICY- materiały + robota

( też chcę robić taki układ piwnicy )

dzięki
Link do komentarza
Cytat

Witamy! Dawno Nas tu nie było. W galerii zamieściliśmy kilka zdjęć Naszego domku (wprowadziliśmy wiele zmian).
Podnieśliśmy ściankę kolankową (teraz ma 96 cm a w pokoju nad garażem 70cm). To Naszym zdaniem był bardzo dobry pomysł. Oczywiście rzecz gustu.
Mamy również świetlik nad schodami, który sprawdza się rewelacyjnie, powiększyliśmy dolną łazienkę kosztem kotłowni-mamy ją z tyłu garażu(wydłużyliśmy go), okna z przodu zamiast 4 mamy 2 (150x150), zlikwidowaliśmy podcień w salonie.
Pozdrawiamy wszystkich Agatkowiczów



kamba8> rewelacyjna klatka schodowa. Mam kilka pytań icon_smile.gif

Jaką technologią robiliście te schody?
Czy to są schody murowane i wykończone drewnem, czy drewniane?
Ile Was te schody kosztowały?
W jaki sposób zmieściły się aż dwa spoczniki?
Czy możesz pokazać to na projekcie?
Link do komentarza
Cytat

kamba8> rewelacyjna klatka schodowa. Mam kilka pytań icon_smile.gif

Jaką technologią robiliście te schody?
Czy to są schody murowane i wykończone drewnem, czy drewniane?
Ile Was te schody kosztowały?
W jaki sposób zmieściły się aż dwa spoczniki?
Czy możesz pokazać to na projekcie?


przyłączam się do pytań rob i anet

Ludziska dajcie sobie już spokój z tą ścianka kolankową, niech każdy robi tak jak jemu się podoba. Ten temat powoli zaczyna być męczący. Nigdy nie będzie tak że wszyscy będziemy zgodni co do jej wysokości więc może już sobie odpuścicie? he?
Link do komentarza
Cytat

Witamy! Dawno Nas tu nie było. W galerii zamieściliśmy kilka zdjęć Naszego domku (wprowadziliśmy wiele zmian).
Podnieśliśmy ściankę kolankową (teraz ma 96 cm a w pokoju nad garażem 70cm). To Naszym zdaniem był bardzo dobry pomysł. Oczywiście rzecz gustu.
Mamy również świetlik nad schodami, który sprawdza się rewelacyjnie, powiększyliśmy dolną łazienkę kosztem kotłowni-mamy ją z tyłu garażu(wydłużyliśmy go), okna z przodu zamiast 4 mamy 2 (150x150), zlikwidowaliśmy podcień w salonie.
Pozdrawiamy wszystkich Agatkowiczów


Gratulacje ładnego domku , ładne wnętrza i łazienki starannie wykonane icon_razz.gif . Miło się składa, że i u nas na dole też Alabastrino robi się , tyle że łazienka mniejsza i półeczek nie mamy takich ładnych....ale te dekory...pięknie icon_wink.gif . Nie wiem czy dziś kotłowni nie wolelibyśmy mieć w garażu ,a łazienka mogła być by większa.... niż 2x2 icon_rolleyes.gif . No nic jednak jest jak jest ...dla gości ona... , a ci nie muszą mieć tyle miejsca ..hehe. Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

przyłączam się do pytań rob i anet

Ludziska dajcie sobie już spokój z tą ścianka kolankową, niech każdy robi tak jak jemu się podoba. Ten temat powoli zaczyna być męczący. Nigdy nie będzie tak że wszyscy będziemy zgodni co do jej wysokości więc może już sobie odpuścicie? he?




też tak uważam, nie ma się co kłócić. każdy zrobi, jak chce, ale jest ważne żeby mieć tą wizję przed wybudowaniem:

dlatego wklejam, dwa zdjęcia, niech każdy, który jeszcze nie wybudował zdecyduje:

ścianka oryginalna- 56 cm.

Brak obrazka


ścianka podniesiona o 3 pustaki,
ewentualnie można zmienić kąt dachu- na 40-42 '
Brak obrazka


Pozdrawiam Edytowano przez szczupak (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Jacech1- wklej jakieś zdjęcia pokoi na górze........., jakie zrobiliście zmiany na górze, i czy macie wejście do pokoju nad garażem,. z przedpokoju.......??

- oraz najważniejsze, powiedz ile wyniosły koszty PIWNICY- materiały + robota

( też chcę robić taki układ piwnicy )

dzięki



Witam
koszty piwnicy to ok. 30 tys najdroższy strop :-/
Za robotę ścian płaciłem 25m2 ok. 3300zł + strop i ława ok. 7500zł

ławy nie liczę, bo czy robisz z piwnica czy bez to lawa i tak musi być - stwierdzam, że jestem zadowolony z podjętej decyzji icon_smile.gif piwnic jest ok. pod warunkiem sprzyjającego terenu.
Przy projektowaniu piwnicy szczególna uwagę poświeć na dobre zaprojektowanie schodów my mamy z tym troszkę "schody"
układ poddasza (własny szkic icon_smile.gif )
Brak obrazka
Kilka fotek
Rzut piwnicy
Brak obrazka
Link do komentarza
Cytat

Witam. Jacech1 widzę, że z piwnicy nie masz bezpośrednio wyjścia na ogród, świadoma decyzja i dlaczego?
Pozdrawiam



Właśnie z tą decyzją ciągle się zmagam, bo nie jest za późno icon_smile.gif myślę o przerobieniu jednego okna na drzwi, troszkę dodatkowej roboty ale trzeba tak zrobić to wiele ułatwi w dalszej eksploatacji. Najważniejsze że nie trzeba robic podciagów itp. bo górna powierzchnia okna to wieniec i jest na całości dozbrojony w oknach 3x pręt 16mm.
Jedyne zmartwienie to bdb zdrenować aby nie wdzierała się deszczówka, a będzie cisnęła się do dziury.
Link do komentarza
Witam. No właśnie my też nad tym myśleliśmy, ale drzwi z piwnicy będą napewno, jednak to ułatwi trochę komunikację np. z ogrodu nie trzeba będzie wchodzoić ze sprzętem ogrodniczym przez dom itp. Co do napływu wody to masz rację ale trzeba pomyśleć nad jakimś odpływem na dole i na górze schodek wyżej troszkę niż teren, ewentualnie daszek nad wejściem co chociaż trochę ograniczy napływ deszczówki.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam. No właśnie my też nad tym myśleliśmy, ale drzwi z piwnicy będą na pewno, jednak to ułatwi trochę komunikację np. z ogrodu nie trzeba będzie wchodzić ze sprzętem ogrodniczym przez dom itp. Co do napływu wody to masz rację ale trzeba pomyśleć nad jakimś odpływem na dole i na górze schodek wyżej troszkę niż teren, ewentualnie daszek nad wejściem co chociaż trochę ograniczy napływ deszczówki.
Pozdrawiam



Daszek to obowiązek, o którym nie wspomniałem i dokładnie bardo sprawny dren i góra i dół.
Link do komentarza
Cytat

Dokładnie, a napisz mi dlaczego w piwnicy masz aż 5 okienek i jakie mają rozmairy w projekcie, czym będziesz je zabezpieczał, roleta czy coś innego.



Obecnie mam 5 szt. dwa od frontu i trzy od tyłu ( jedno tylne zmienię na drzwi ) rozmiary to szer 900 wys 600. jako że 1/2 znajdują się pod wysokością terenu będę szalował i od góry zabezpieczał bezbarwną pleksi tak aby nie leciała woda i nie szpeciło oraz względy bezpieczeństwa.
Dlaczego 5 ?? tak by dobrze tam oświetlić koszt 1 okna to ok. 500 zł, a ja lubię jak jest jasno od światła dziennego
Brak obrazka
Link do komentarza
Cytat

A teraz coś innego niż problem ścianki:)nasze ogrodzenie



ogrodzenie bardzo ładne pies nie ma szans zwiać icon_smile.gif

Myślałem o podobnym i jeszcze 2009r kupiłem potrzebne materiały icon_smile.gif tz profile na słupki i poprzeczki. obecnie plan troszkę się zmienił i słupki to profile a płot chce wykonać w połączeniu z drewnem. Obecnie w priorytecie to zamknąć dom tak by można było robić instalacje.
Link do komentarza

moim skromnym zdaniem z budową domu to jest tak że trzeba dostosować jeden ogólnie istniejący projekt do indywidualnych potrzeb każdego z nas,stworzyć DOM w którym każdy z nas znajdzie sobie miejsce i będzie czuł się w nim dobrze. Będzie chciał do niego wracać. Nie jest bardzo istotne czy scianka ma 50 czy 110 cm jeden chce tak, drugi inaczej. DOM to miejsce które skupia ludzi, jednoczy ich w rodzinę. Jak jest ciasny to dobrze ludzie są bliżej siebie,są razem.
Nie miałem zamiaru nikogo obrazić mam nadzieję że tego nie zrobiłem. POzdrawiam TOMEK MISIEK
Link do komentarza
Cytat

moim skromnym zdaniem z budową domu to jest tak że trzeba dostosować jeden ogólnie istniejący projekt do indywidualnych potrzeb każdego z nas,stworzyć DOM w którym każdy z nas znajdzie sobie miejsce i będzie czuł się w nim dobrze. Będzie chciał do niego wracać. Nie jest bardzo istotne czy scianka ma 50 czy 110 cm jeden chce tak, drugi inaczej. DOM to miejsce które skupia ludzi, jednoczy ich w rodzinę. Jak jest ciasny to dobrze ludzie są bliżej siebie,są razem.
Nie miałem zamiaru nikogo obrazić mam nadzieję że tego nie zrobiłem. POzdrawiam TOMEK MISIEK


w końcu powiedziałeś coś mądrego pod czym mogę się podpisać icon_wink.gif
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Bardzo piękne schody ,my też mamy w planach zrobić schody i taras z kostki.Czy można wiedzieć co to za kostka i jakiej firmy i ile kosztowała robocizna .z góry dziękuje


Dzięki za miłe słowa , a jeśli chodzi o materiały to kostka Polbruk - modele Avanti i Beganit (grafit) cena 60 zł m2 poszło w sumie 15 m2 do tego tona cementu i samochód piasku... Ot i cały materiał wyszedł 1400 zł. A zrobili to za 800 zł. Mysle, że to lepsze rozwiązanie od schodów tradycyjnie wylewanych z betonu i okładanych (aspekty urzytkowe jak i cenowe)
Dodam tylko, że kostka ma warstwę kruszywa (w naruralnym kolorze) na powierzchni, dzieki czemu będzie jeszcze bardziej ''antypoślizgowa'' a przy tym jest po prostu ładna i kolor nie powinien blaknąć...
Poza tym na przełomie stycznia i lutego czeka nas montarz kuchni ,schodów,drzwi wewn. ,że damy jakieś fotki.
Pozdrawiamy wszystkich
aaaaaaa Zeby nie ucinać wątków...my podnieśliśmy o jeden i połówkę ... wiadomo co ...tak, krakowskim targiem icon_razz.gif
Link do komentarza
ja sie dopisuje do pytania o ogrzewanie gazowe. My ruszamy z budową w tym roku, ale tematy instalacji wiadomo ze trzeba obgadac przed budowa, chociazby jesli chodzi o komin. Planujemy ogrzewanie gazowe+kominek i ewent. maz sie upiera zeby zrobic w razie czego (bo np. gaz pojdzie za 10 lat w gore) wyjscie w kominie na paliwo stale.
Link do komentarza
Cytat

ja sie dopisuje do pytania o ogrzewanie gazowe. My ruszamy z budową w tym roku, ale tematy instalacji wiadomo ze trzeba obgadac przed budowa, chociazby jesli chodzi o komin. Planujemy ogrzewanie gazowe+kominek i ewent. maz sie upiera zeby zrobic w razie czego (bo np. gaz pojdzie za 10 lat w gore) wyjscie w kominie na paliwo stale.



Witam,
my ogrzewamy Agatkę gazem ziemnym, ale nie jestem w stanie podać kosztu ogrzewania, ponieważ ogrzewam dopiero od grudnia i dom jest jeszcze niezamieszkały. Ponadto pierwszy sezon grzewczy nie jest miarodajny, bo mury nie są wygrzane ( ja budowałem z silikatów). Mam nadzieję, że w sezonie grzewczym rachunki za gaz ( w tym ogrzewanie wody) nie przekroczą 600 zł.
Link do komentarza
Cytat

ja sie dopisuje do pytania o ogrzewanie gazowe. My ruszamy z budową w tym roku, ale tematy instalacji wiadomo ze trzeba obgadac przed budowa, chociazby jesli chodzi o komin. Planujemy ogrzewanie gazowe+kominek i ewent. maz sie upiera zeby zrobic w razie czego (bo np. gaz pojdzie za 10 lat w gore) wyjscie w kominie na paliwo stale.



Ja zrobiłem komin Plewy ceramiczny glazurowany 160mm i mogę podłączyć gaz lub piec.
Adaptacje mam pod piec ale rodzi się okazja na podłączenie gazu. Zawsze można dokonać zmianę.
troszkę gazu się obawiam - a dokładnie ceny :/
Z racji, że mam dużą piwnice to planuje w niej postawić dobry piec a gaz jak kasa będzie to kupiłbym piec konwekcyjny z dodatkowym systemem kominowym ale to jeszcze zobaczę.
Ceny jakie słyszę za ogrzewanie gazem są strasznie rozpięte, bo od 300 m-c do 900m-c i nie wiem co myśleć :/

system kominowy plewy bardzo ciekawy wszystko bardzo dobrze spasowane i stawianie przyjemne.
Link do komentarza
Cytat

jacech1
czyli macie jeden system kominowy (Plewy w Waszym przypadku) i w razie czego mozna do niego podlazyc zarowno kociol na gaz jak i na paliwo stale?


i jeszcze jedno, na pewno orientowales sie w cenach; jak to wyglada od tej strony? czy taniej jest zrobic dwa systemy kominowe? czy wlasnie tak jak Ty jeden laczony?




Nie, nie źle mnie zrozumiałeś(aś) icon_smile.gif mam dwa systemy
1 kominek
2 piec lub gaz. Chodzi o to ze ten system nie zamyka drogi w przypadku zmiany jest glazurowany i spełnia wymagania nie trzeba ładować kwasiaka itd.

Z tego co się orientuje to wpięcie dwóch pieców w jeden przewód kominowy jest zabronione.

Chodziło mi że mam możliwość wyboru

Jednak rozum mówi mi aby postawić na piec na paliwo stałe, gaz jest sporym ryzykiem. Tak mówi mi rozsądek icon_smile.gif
Fakt faktem przy takim piecu trzeba się troszkę narobić i trudniej jest otrzymać porządek no ale taniej ...
Gaz czysty i wygodny jednak koszt ciągle zagadka.
Link do komentarza
Cześć. Mam kilka sugestii odnosnie okien.
Mój wykonawca miał wybudować mi dom zgodnie z projektem, wobec tego wycena okien została sporządzona na podstawie projektu. Na szczeście firma od okien dokonała pomiaru również na działce, i co się okazało... żaden otwór okienny nie był dzgodny z projektem. Mój kierownik niestety tego nie dopilnował, a właściwie stety bo dzięki temu mam wyższe okna w kuchni o 30 cm i teraz wyglądaja ok, niższe nie wyglądały dobrze, tym bardziej, że podniosłam ściankę kolankową o 60 cm.
Jeżeli chodzi o wycenę okien to byłam w kilku firmach, ceny ogólnie zbliżone, ale jedna Pani wyceniła mi okna bez słupka ( chodzi o okna o romiarze 120x150 i 120x120) powiedziała, że okna są za wąskie żeby je dzielić słupkiem, nie zamówiłam u niej okien:), ale miała rację, zadna z firm mi tego nie doradziła, wiadomo z słupkiem dwuskrzydłowe są droższe. Popotrzcie sobie na galerię Agatek i sami zdecydujcie co się Wam podoba, ale ja wolę więcej światła no i okna lepiej wyglądają. To by było na tyle podrawiam
Link do komentarza
Cytat

Cześć. Mam kilka sugestii odnosnie okien.
Mój wykonawca miał wybudować mi dom zgodnie z projektem, wobec tego wycena okien została sporządzona na podstawie projektu. Na szczeście firma od okien dokonała pomiaru również na działce, i co się okazało... żaden otwór okienny nie był dzgodny z projektem. Mój kierownik niestety tego nie dopilnował, a właściwie stety bo dzięki temu mam wyższe okna w kuchni o 30 cm i teraz wyglądaja ok, niższe nie wyglądały dobrze, tym bardziej, że podniosłam ściankę kolankową o 60 cm.
Jeżeli chodzi o wycenę okien to byłam w kilku firmach, ceny ogólnie zbliżone, ale jedna Pani wyceniła mi okna bez słupka ( chodzi o okna o romiarze 120x150 i 120x120) powiedziała, że okna są za wąskie żeby je dzielić słupkiem, nie zamówiłam u niej okien:), ale miała rację, zadna z firm mi tego nie doradziła, wiadomo z słupkiem dwuskrzydłowe są droższe. Popotrzcie sobie na galerię Agatek i sami zdecydujcie co się Wam podoba, ale ja wolę więcej światła no i okna lepiej wyglądają. To by było na tyle podrawiam


Cy ta pani ze sklepu miała rację? .... myśle że to rzecz gustu . Słupek i dodatkowe zawiasy , inne okucia itd, generalnie dwuskrzydłowe zawsze będzie droższe to jasne. 120x120...chmm... raczej ładniejsze podzielone na pół , no i raczej bardziej praktyczniejsze . Można też wybrać opcje : słupek ruchomy....
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...