Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

Cytat

Racja.Nawet do mocno zabezpieczonego budynku mogą się włamać złodzieje najprostszą drogą...
Ja mam ogólnie syndrom mieszkania na piętrze i jakoś dziwnie mi się robi,ze miałabym spać na parterze-gdzie jakiś intruz może zajrzeć mi w okno icon_eek.gif
Od jakiegoś czasu byłam pewna ze w swojej Agatce zamontuje typowe rolety zewnetrzne(nie antywł.) ale teraz poważnie zaczynam myśleć czy to nie jest zachęta dla złodzieja...nawet jak to tylko zwykłe rolety.



Mnie osobiście rolety zew. się nie podobają, ale założyłem bo całe osiedle domków gdzie stoi moja Agatka ma rolety zew. zabezpieczające ( deweloper je budował). Nie chciałem być zachętą dla złodzieja i też założyłem. Rolety mają swoje plusy ale i minusy. Co do zaglądania przez okno, to jest jeszcze jakiś pas Twojej ziemi (ogród) więc to nie jest zaglądanie takie jak w bloku. Edytowano przez Asia i Robert (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Mnie osobiście rolety zew. się nie podobają, ale założyłem bo całe osiedle domków gdzie stoi moja Agatka ma rolety zew. zabezpieczające ( deweloper je budował). Nie chciałem być zachętą dla złodzieja i też założyłem. Rolety mają swoje plusy ale i minusy. Co do zaglądania przez okno, to jest jeszcze jakiś pas Twojej ziemi (ogród) więc to nie jest zaglądanie takie jak w bloku.


Mnie też się specjalnie nie podobają rolety-ale kuszą mnie ich zalety latem jak i zimą.
Link do komentarza
Cytat

Z racji Waszego doświadczenia - bo jak widać - pną się mury, chciałbym zapytać jakie pustaki ceramiczne dajecie na ściany nośne? Generalnie interesuje mnie czy 25 czy może 30?


Ja dawałem porotherm 30 P+W - różnica w cenie pomiędzy 25 a 30 przy całym domu jest niewielka a współczynnik przenikalności cieplnej przy 30 - 0,68, przy 25 - 1,03.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

do CZapi,
my planujemy zakup agatki z dachem jednospadowym nad garazem, tzn. planujemy zakup na poniedzialek icon_smile.gif a dlaczego pytasz? tez jestes zainetersowana/y?



Tak !!!Jestem zainteresowana-a właściwie zdecydowana-ale jakoś nigdzie nie ma wizualizacji tego projektu z takim garażem!jak kupicie i będzie taka wizualizacja-proszę wklejcie icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

ścianka jest podniesiona o jeden pustak


zakupilismy juz projekt z dachem jednospadowym nad garazem i powiekszona kotlownia. zalaczamy wizualizacje ponizej.
Pozdrawiam i Wesolych Świąt!
[attachment=8364:AgatkaB_ele2.pdf][attachment=8362:AgatkaB_pow.kotl..pdf][attach
ment=8363:AgatkaB_ele1.pdf][attachment=8364:AgatkaB_ele2.pdf]

AgatkaB_poddasze_pow.kotl..pdf

AgatkaB_pow.kotl..pdf

AgatkaB_ele1.pdf

AgatkaB_ele2.pdf

AgatkaB_poddasze_pow.kotl..pdf

AgatkaB_pow.kotl..pdf

AgatkaB_ele1.pdf

AgatkaB_ele2.pdf

Link do komentarza
Cytat

Goliaty,
jak podniesliscie scianke kolankowa o jeden pustak, uwazacie to za wytarczajace? my sie wlasnie zastanawiamy jeden czy dwa pustaki? zeby nie bylo za duzo, bo bryla straci na wygladzie. pozdrawiam




JEDEN ZDECYDOWANIE ZA MAŁO, DWA PUSTAKI TO MINIMUM , A JA BYM BYŁ NAWET ZA TRZEMA PUSTAKAMI. WTEDY DOPIERO BĘDZIE KOMFORT NA GÓRZE

Link do komentarza
Cytat

JEDEN ZDECYDOWANIE ZA MAŁO, DWA PUSTAKI TO MINIMUM , A JA BYM BYŁ NAWET ZA TRZEMA PUSTAKAMI. WTEDY DOPIERO BĘDZIE KOMFORT NA GÓRZE


oczywiście każdy ma swoje zdanie, ale uważam że podniesienie ścianki o trzy pustaki spowoduje że "Agatka" totalnie zmieni swoją bryłę i to już nie będzie "Agatka". Jeżeli ktoś chce mieć taki "komfort na górze" to lepiej niech wybierze inny projekt - najlepiej dom który ma dwa piętra i strych.
Link do komentarza
Cytat

oczywiście każdy ma swoje zdanie, ale uważam że podniesienie ścianki o trzy pustaki spowoduje że "Agatka" totalnie zmieni swoją bryłę i to już nie będzie "Agatka". Jeżeli ktoś chce mieć taki "komfort na górze" to lepiej niech wybierze inny projekt - najlepiej dom który ma dwa piętra i strych.




na forum są zdjęcia bryły domu, oraz dachu z podniesionymi trzema pustakami.

wygląda to normalnie, jak są wydłużone krokwie

Link do komentarza
Po długaśnej przerwie powracam... pomieszkuję sobie z rodzinką w mojej Agatce - jest nam bardzo dobrze icon_wink.gif)) Trochę zdjęć dla starych forumowiczów no i nowych icon_wink.gif))
Na co zwróciłbym uwagę przy budowie Aguli (każdy robi jak chce - to jest moje zdanie icon_wink.gif:
-Okna powinny być większe, ale nie koniecznie dużo szersze - zrobiłem szersze i przez to zamiast kabiny 90tki na dole w łazience mam 80-kę, wiszący piec gazowy jest widoczny przez okno w pomieszczeniu gospodarczym.
-strzałem w dziesiątkę był świetlik nad schodami na poddasze (wielu przypadł bardzo do gustu) - jest jasno - ja nie lubię nor, poza tym drzwi (na zdjęciu) mają kwadraty z szyb i idealnie pokrywają się z oknami w poszczególnych pokojach - dodatkowy efekt jasności
- ściana kolankowa - 1 pustak i przedłużenie krokwi - idealnie - pierwotnie miałem podnieść o 2 pustaki, ale bałem się, że wyjdzie pokraka - zostawiłem 1 pustak, a o skróceniu krokwi stosownie do 1 pustaka zapomniałem i mam przedłużony dach... słońce do salony pięknie wchodzi w zimie...mam nadzieję, że latem będzie fajny cień icon_wink.gif
-jak tak patrzę na moją kuchnię to wcale mała nie jest, wraz ze spiżarką stanowią piękny duet...
-schody drewniane - idealnie pasują i stanowią dodatkowy mebel - nie należy na nich oszczędzać (moje nie były tanie, ale zaprzyjaźniony stolarz powiedział, że są git - skakał po każdym stopniu i sprawdzał czy nie skrzypią - test wypadł pozytywnie icon_wink.gif
To na chwilę obecną tyle uwag...jak coś wyjdzie w praniu to dam znać
Mam utrudniony dostęp do internetu...to tak na marginesie, gdyby ktoś miał pytania, a ja bym nie odpowiadał icon_wink.gif[attachment=8524:SSL20236.JPG]

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez RUDEUS (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Po długaśnej przerwie powracam... pomieszkuję sobie z rodzinką w mojej Agatce - jest nam bardzo dobrze icon_wink.gif)) Trochę zdjęć dla starych forumowiczów no i nowych icon_wink.gif))
Na co zwróciłbym uwagę przy budowie Aguli (każdy robi jak chce - to jest moje zdanie icon_wink.gif:
-Okna powinny być większe, ale nie koniecznie dużo szersze - zrobiłem szersze i przez to zamiast kabiny 90tki na dole w łazience mam 80-kę, wiszący piec gazowy jest widoczny przez okno w pomieszczeniu gospodarczym.
-strzałem w dziesiątkę był świetlik nad schodami na poddasze (wielu przypadł bardzo do gustu) - jest jasno - ja nie lubię nor, poza tym drzwi (na zdjęciu) mają kwadraty z szyb i idealnie pokrywają się z oknami w poszczególnych pokojach - dodatkowy efekt jasności
- ściana kolankowa - 1 pustak i przedłużenie krokwi - idealnie - pierwotnie miałem podnieść o 2 pustaki, ale bałem się, że wyjdzie pokraka - zostawiłem 1 pustak, a o skróceniu krokwi stosownie do 1 pustaka zapomniałem i mam przedłużony dach... słońce do salony pięknie wchodzi w zimie...mam nadzieję, że latem będzie fajny cień icon_wink.gif
-jak tak patrzę na moją kuchnię to wcale mała nie jest, wraz ze spiżarką stanowią piękny duet...
-schody drewniane - idealnie pasują i stanowią dodatkowy mebel - nie należy na nich oszczędzać (moje nie były tanie, ale zaprzyjaźniony stolarz powiedział, że są git - skakał po każdym stopniu i sprawdzał czy nie skrzypią - test wypadł pozytywnie icon_wink.gif
To na chwilę obecną tyle uwag...jak coś wyjdzie w praniu to dam znać
Mam utrudniony dostęp do internetu...to tak na marginesie, gdyby ktoś miał pytania, a ja bym nie odpowiadał icon_wink.gif[attachment=8524:SSL20236.JPG]


Jeśli chodzi o ten 1 pustak więcej to poprosimy o zdjęcia góry z meblami jakimiś - sypialnia i pokój może jeden bo wtedy będziemy mieli to bardziej widoczne - wahamy się 1 czy 2 podnosić. icon_smile.gif
dziękujemy
Link do komentarza
Ja podniosłem ściankę kolankową o 1 postak (20 cm) i uważam, że dom wygląda ładnie. Podniesienie ścianki o 2 pustaki jest bardzo ryzykowne i ja bym nie polecał. Już widzaiłem Agatkę z podniesioną ścianką o 2 pustaki ( chyba na stronie HB Studio) i wyglądała źle. Albo krokwie nie zostały odpowiednio przedłużone, albo sama ścianka powodowała deformację bryły. Nie wiem, ale naprawdę nie polecam, bo można się przejachać i domek oszpecić. Moim zdaniem Agatka to naprawdę spory domek i nie jest konieczne tak wysoko podnoszenie ścianki.
Link do komentarza

DSC01446.jpg

Witam wszystkich Agatkowiczów. Śledzimy ten wątek od początku ubiegłego roku.
Naszą budowę rozpoczęliśmy w kwietniu, stan obecny budowy na załączonym zdjęciu.
Zmiany:
- likwidacja podcięcia w salonie
- dodanie wykuszu
- likwidacja spiżarki
- podniesienie ścianki kolankowej o 1 pustak
- zmiana kąta dachu
- oczywiście kotłownia z tyłu garażu

Na pytania chętnie odpowiem.

Pozdrawiam wszystkich obecnych i przyszłych Agatkowiczów, to jest naprawdę śliczny domek.
Link do komentarza
Cytat

Mam pytanie.Czy słupy podtrzymujące dach na poddaszu macie wmurowane w ścianę czy stoją przy scianie.Jakie rozwiązanie bedzie lepsze?



U nas 2 słupy są schowane w ścianie, a 2 stoją przy ścianie. Generalnie nie ma to dużego znaczenia, w sypialni nawet taki słup dodaje uroku. Zamierzamy go ładnie zabezpieczyć i zakonserwować.

Pozdrawiamy
Link do komentarza
Witam,
widzę, że temat podniesienia ścianki kolankowej wraca jak bumerang. Ilu inwestorów tyle opinii. Ja nawet zostałam "objechana" prywatną wiadomością na priv przez to, że wyraziłam swoje zdanie. I mimo wszystko podtrzymuję je nadal. Uważam, że podniesienie ścianki o jeden pustak jest wystarczające. W innym przypadku może to zaburzyć bryłę domu. Ja tak zrobiłam, podniosłam o jeden pustak i mimo, że nie widzę jeszcze końcowego efektu uważam że będzie ok. Ale oczywiście każdy ma prawo mieć swoje zdanie i modyfikować "Agatkę" według uznania. W końcu sama projektantka dała zgodę na wprowadzanie zmian.
pozdrowienia dla tomek misiek
Link do komentarza
Cytat

Sami oceńcie, ta Agatka jest podniesiona o 4 pustaki ma ściankę kolankową - 120 cm. czyli praktycznie skosy nie przeszkadzają nikomu.....

sami oceńcie- dla mnie nie widać żadnych mankamentów......, albo są znikome

Brak obrazka

Brak obrazka



Według mnie to lekka przesada. A pozatym to jest ścianka podniesiona o 3 pustaki.
Standardowo w projekcie był 1 pustak, wieniec i murłata. Tutaj mamy 4 pustaki, wieniec i murłatę.

Ale oczywiście każdemu podoba się co innego.

Jak dla mnie to jeden więcej w zupełności wystarczy.

Zdjęcia wykusza - na różnych etapach budowy.
Generalnie wnętrze super doświetlone a i po salonie można śmiało powiedzieć, że jest duży.
Postaram się jutro wrzucić kilka zdjęć z wnętrza.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
RUDEUS-super!!!Wielkie gratulacje!!!Fajnie,że już mieszkacie!Nie zapominaj jednak o nas,wrzuć jeszcze troszkę zdjęć-nie ma to jak podpatrzeć różne rozwiązania w wykończeniówce-to skarbnica wiedzy i inspiracji!Jako że też planuje podnieść o jeden pustak-to fajnie byłoby zobaczyć wnętrza na poddaszu.No i łazienki-obie!

Cytat

Mam pytanie.Czy słupy podtrzymujące dach na poddaszu macie wmurowane w ścianę czy stoją przy scianie.Jakie rozwiązanie bedzie lepsze?



A może ktoś ma jakieś zdjęcia -bo ja szczerze to nie wiem (bo nie mam jeszcze projektu) gdzie są te słupy icon_confused.gif??:
Link do komentarza
Cytat

Cashpear- bardzo ładny dom.

fajny pomysł z wykuszem.

powiedz jakie wymiar mają okna na froncie, w/g projektu.....??

i czy nie zmieniałeś ich szerokości......??

- czym będzie ogrzewany domek......??



Wykusz jest super, dużo światła i dodatkowo więcej miejsca na postawienie np. stołu.

Okna na froncie mają rozmiar 80x140 (nie pamiętam jak było w projekcie)

Domek jest ogrzewany Eko-Groszkiem. Kotłownia znajduje się za garażem.
Miejsca jest wystarczająco na składowanie węgla w workach jak i na zbiornik 300l do ciepłej wody użytkowej.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Witamy! Dawno Nas tu nie było. W galerii zamieściliśmy kilka zdjęć Naszego domku (wprowadziliśmy wiele zmian).
Podnieśliśmy ściankę kolankową (teraz ma 96 cm a w pokoju nad garażem 70cm). To Naszym zdaniem był bardzo dobry pomysł. Oczywiście rzecz gustu.
Mamy również świetlik nad schodami, który sprawdza się rewelacyjnie, powiększyliśmy dolną łazienkę kosztem kotłowni-mamy ją z tyłu garażu(wydłużyliśmy go), okna z przodu zamiast 4 mamy 2 (150x150), zlikwidowaliśmy podcień w salonie.
Pozdrawiamy wszystkich Agatkowiczów
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...