Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

Cytat

witam,
majaislaw mam pytanie odnośnie okien z przodu budynku. Jaki mają wymiar? Zastanawiam się nad pojedyńczymi oknami i nie jestem jeszcze zdecydowana na 100%. Z góry dzięki za informację.
pozdrawiam




wymiary okien frontowych to 160szer.-150wys. zdecydowaliśmy sie na pojedyńcze ponieważ chcemy zamontować okiennice, a przy podwujnych nie było by takiej możliwości.
Link do komentarza
majaislaw dzięki za odpowiedz icon_smile.gif , katasiak piękna ta Wasza Agatka icon_smile.gif .
I patrząc na Agatki, które mają już okna wpadam w popłoch bo kompletnie nie mogę się zdecydować szprosy czy bez? Szprosy strasznie mi się podobają, ale nie jestem do nich do końca przekonana. Z przodu super ale co z tyłem budynku? Wiem, że jak juz się człowiek zdecyduje to muszą być one w każdym oknie żeby to ładnie wyglądało. A ja będę miała wielkie okno tarasowe i szkoda mi je psuć szprosami i zabierać nimi światło. Kompletnie nie wiem co robić. No i jeszcze okna z przodu zostawić podwójne czy zrobić pojedyńcze. Wiem, że to wszystko jest kwestią gustu, ale ja mam taki mętlik w głowie, że szok. Jedyne pocieszenie to takie, że na decyzję mam całą zimę icon_wink.gif
Link do komentarza
Tosia!Ja też oglądając Agatki z oknami zze szprosami-stwierdziłam,ze bardzo ładnie wyglądają icon_wink.gif.Ale co w przypadku gdy okno w kuchni chciałoby się zrobić jedno(większe)?Ja właśnie z tego powodu zrezygnowałam w planach ze szprosów-bo one pasują raczej do wąskich okien-ładniej wtedy wyglądają.A z doświadczenia wiem,ze szprosy nie zabierają światła-ale jak nie lubisz "przeszkód" w oknie ,które dzielą Ci widoki na kawałki-zrezygnuj z nich.Ja osobiście nie przepadam za spoglądaniem przez okna ze szprosami.Ale wszystko kwestia przyzwyczajenia icon_wink.gif.Ja np. z tyłu planuję zrobić spore okna na taras i nie bardzo widze tam szprosy.Dlatego zrezygnowałam z nich. Aczkolwiek w oglądanych domach bardzo mi się podobają.
Link do komentarza
[quote name='kruchatki' date='9.10.2010, 08:32 ' post='140767']
Witajcie ponownie icon_smile.gif

Nie działo się u nas, nie działo... Aż tu nagle wczoraj zalaliśmy ławy icon_smile.gif
Poszło 25 m3 betonu B25 W8, bo mamy mokrą działkę...



Witam wszystkich, do kruchatki nareszcie w naszej okolicy powstaje Agatka , nasza próbuje podnieść się z ziemi w Tłuszczu z tym że z garażem jednostanowiskowym, pozdrawiamy serdecznie no i powodzenia. Ps. niewiem czy się uda coś wstawić ale tak to mniejwięcej u nas wygląda.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Kruchatki, Czapi i Tosia bardzo się cieszę, że się podoba nasza wersja icon_biggrin.gif Agatki. Zastanawiałem się długo co by tutaj zrobić by "pozbyć się" troszeczkę dworkowatego charakteru i doszedłem do wniosku, iż prostokątny balkon, schody prostokątne spełnią mój zamysł. Poza tym taras z tyłu Agatki w wersji oryginalnej jest prostokątny - dlatego potraktowałem front domu jako kontynuację tego trendu icon_wink.gif Taras z tyłu będzie duży drewniany na palisadach z betonu. Na ten taras będzie można wejść zarówno z salonu jak i z mini jadalni przy kuchni (w sezonie grilowym przejście z kuchni świetnie spełni zadanie - tak przynajmniej mi się wydaje icon_smile.gif Okna w całym projekcie powiększyliśmy i to chyba za dużo...bo świetnie widać piec w kotłowni, ale duże okna to więcej światła icon_smile.gif - coś za coś icon_wink.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

u mnie teraz wygląda tak:




Mirek68, możesz powiedzieć gdzie zbudowałeś tak piękną Agatkę.

- powiedz okna frontowe, sa takich wymiarów jak w projekcie - oryginalne

- widzę, że działka trochę leci pod kątem - piwnicy nie robiłeś....??

- macie projekt z cofniętym garażem, czy sam podjełeś decyzję o cofnięciu......

- no i najważniejsze wykusz z tyłu budynku , ja też chcę tak zrobić, mocno ci zwiększyło pokoje.......

- czy podnosiłeś ściankę kolankową......



PIĘKNY DOMEK !!!
Link do komentarza
Cytat

Mirek68, możesz powiedzieć gdzie zbudowałeś tak piękną Agatkę.

- powiedz okna frontowe, sa takich wymiarów jak w projekcie - oryginalne

- widzę, że działka trochę leci pod kątem - piwnicy nie robiłeś....??

- macie projekt z cofniętym garażem, czy sam podjełeś decyzję o cofnięciu......

- no i najważniejsze wykusz z tyłu budynku , ja też chcę tak zrobić, mocno ci zwiększyło pokoje.......

- czy podnosiłeś ściankę kolankową......
PIĘKNY DOMEK !!!



Fajnie że się podoba icon_smile.gif buduje pod Krakowem - Kocmyrzów
- powiedz okna frontowe, sa takich wymiarów jak w projekcie - oryginalne - okna są takie jak w projekcie jedyne co zrobiłem to troszeczkę nimi pojeździłem w prawo/lewo aby zrobić lepszy układ kuchni/łazienki/pom.gospodar.

- widzę, że działka trochę leci pod kątem - piwnicy nie robiłeś....?? - dom jest bez piwnicy od początku byłem nastawiony na drugi garaż z tyłu domu

- macie projekt z cofniętym garażem, czy sam podjełeś decyzję o cofnięciu - jest to projekt z cofniętym garażem i powiększoną kotłownią bez przejścia z domu do garażu

- no i najważniejsze wykusz z tyłu budynku , ja też chcę tak zrobić, mocno ci zwiększyło pokoje - wykusz zlikwidowałem ze względu na usytuowanie domu, a salon powiększył się około 3 m2

- czy podnosiłeś ściankę kolankową - tak ścianka kolankowa podniesiona o 1 pustak (budowałem z porotherma 30), była to jeszcze bezpieczna wysokość nie wypaczająca konstrukcji dachu i zachowująca jeszcze ładny wygląd.
Link do komentarza
Mirek 68


- no i najważniejsze wykusz z tyłu budynku , ja też chcę tak zrobić, mocno ci zwiększyło pokoje - wykusz zlikwidowałem ze względu na usytuowanie domu, a salon powiększył się około 3 m2

- Nie chodzi mi o o zlikwidowanie podcienia, w salonie na dole, ale ten wykusz na górze, który niweluje ściankę kolankową na górze , oraz powieksza pokoje górne.........

Jak to w rzeczywistości wygląda...???
Link do komentarza
Cytat

witam,
my jesteśmy na tym samym etapie i też mamy nadzieję, że przed zimą zdążymy. W każdym razie trzymam kciuki za nas i za Was
pozdrawiam



iwona k i tosia: trzymamy kciuki!!!

U nas chłopaki też się sprężają, zalany jest strop nad garażem i schody prowadzące do pokoju nad garażem:

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



A także mamy już schodki frontowe i zaszalowane i zalane wszystkie słupy icon_smile.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Zapowiada się ładna pogoda, na początku przyszłego tygodnia mamy robić strop nad domem, w sobotę zalewanie i można lecieć ze ściankami szczytowymi... Ach, jakby było wspaniale icon_smile.gif
Link do komentarza

Witajcie
jestesmy na poczatku drogi "agatkowej". Zaczeliśmy załatwiac dokumenty, przed nami pozwolenie na budowę. Ale na projekt Agatki jestesmy zdecydowani w 100%, wersja z powiększoną kotłownią i dachem jednospadowym. Obserwujemy Wasze wpisy, dzieki za wszelkie wskazówki. Mam nadzieje ze w przyszlym roku (planujemy postawic stan surowy otwart) i my bedziemy chwlic sie postepami na budowie.
Pozdrawiamy zatem wszystkich.
Kiniamich icon_biggrin.gif
Acha, prosba do katasiak- my tez budujemy sie na podkarpaciu, a nawet w Waszych okolicach. Prosimy o mozliwosc obejrzenia Waszej Agatki icon_smile.gif wyslalam Wam w tej sprawie maila.
Link do komentarza
Cytat

to jest ktoś w stanie powiedzieć mi przybliżone ceny wszystkich materiałów na budowę agatki?


Na to pytanie jest pewnie tyle odpowiedzi ile budujących.Można np powiedzieć , że stan surowy zamknięty (materiały) wyniesie np. skromnie 80 tys , jak pójdziesz w nieco inne materiały to np 140 tys .Więc to ile wydasz na budowe zależy już od Ciebie... no i od Twojego portfela icon_smile.gif


Etap prac zewnętrznych na ten rok zaprzestaniemy na tym co widać . Zaczynamy w zamian prace w środku, tzw. wykańczanie ... się icon_smile.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Witam Wszystkich serdecznie ,
Stoję nad jedynym dylematem aby kupić projekt ,proszę o podpowiedz czy do projektu Agatki z powiększoną kotłownią wejdzie piec na ekogroszek czy po prostu będzie tam trochę ciasno czy w ogóle nie wejdzie w te 5.6m2 .Projektant jak rozumie chyba przewidział pewne kwestie instalacji pieca .Z góry dzięki za wszelkie informacje
pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie, dziękuje za odpowiedź. My już rozliczyliśmy się w ykonawca i tak za ocieplenie, osadzenie parapetów, położenie struktury słowem wszystkie prace elewacyjne zapłaciliśmy za robocizne 8.700,- zł. Jestesmy bardzo, bardzo zadowoleni z firmy. A oto wyniki:


Macie naprawdę piękny dom, gratuluje koloru (nie każdy ma odwagę) a drzwi wejściowe... skromne i naprawdę śliczne Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam, Wszystkich Agatkowiczów:

Mam do Was pytanie jakie zrobiliście ogrzewanie w swoim Domu........, tzn jakie Główne oraz wspomagające.......???

Czy chcecie, lub ogrzewacie Gazem ziemnym, czy kominkiem DGP lub Płaszcz wodny , czy piecem na paliwo stałe, czy pompa ciepła.

Proszę podawajcie swoje wizje.


Mamy początek zimy, dlatego temat powinien być na Topie..........
Edytowano przez szczupak (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Witam, starych i nowych agatkowiczów. Dawno nie zaglądałem tu, widzę sporo nowych budów.
U nas prace w środku dobiegły prawie do końca, czekamy jeszcze na drzwi wewn. Budynek już ocieplony ale bez koloru, kolor i sztukateria wokół okien na wiosnę.
W wolnej chwili zamieszczę parę fotek. Co do pytania poprzednika to zamontowałem pompę ciepła powietrze woda firmy Daikin Altherma w komplecie mam wentylację z odzyskiem ciepła i dwiema nagrzewnicami wstępną i dodatkową na nawiewie wodną podłączoną do C.O.
Co do samej pracy pompy to jak narazie działa dobrze i jesteśmy zadowoleni. Z całego serca mogę policić sprzedawcę, który mnie obługiwał.
Link do komentarza
Cytat

Witam, starych i nowych agatkowiczów. Dawno nie zaglądałem tu, widzę sporo nowych budów.
U nas prace w środku dobiegły prawie do końca, czekamy jeszcze na drzwi wewn. Budynek już ocieplony ale bez koloru, kolor i sztukateria wokół okien na wiosnę.
W wolnej chwili zamieszczę parę fotek. Co do pytania poprzednika to zamontowałem pompę ciepła powietrze woda firmy Daikin Altherma w komplecie mam wentylację z odzyskiem ciepła i dwiema nagrzewnicami wstępną i dodatkową na nawiewie wodną podłączoną do C.O.
Co do samej pracy pompy to jak narazie działa dobrze i jesteśmy zadowoleni. Z całego serca mogę policić sprzedawcę, który mnie obługiwał.


Z niecierpliwością czekamy na zdjęcia Waszej Agatki, pozdrawiam
Link do komentarza
Witam Wszystkich icon_biggrin.gif
Mam wielki problem z wyborem dachówki, głównie chodzi o kolor i nie tylko. Myślę nad kolorem czarnym glazurowanym ale obawiam się czy nie będzie za ciemna icon_sad.gif Zastanawiam się też czy może wystarczy tylko angobowana i nie koniecznie glazurowana??????? Mam prośbę do wszystkich Agatkowiczów, którzy uporali się już z tym wyborem, aby opisali swoje wybory i opinie.
Bardzo mi na tym zależy icon_lol.gif
Pozdrawiam Wszystkich Agatkowiczów - Asia icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam Wszystkich icon_biggrin.gif
Mam wielki problem z wyborem dachówki, głównie chodzi o kolor i nie tylko. Myślę nad kolorem czarnym glazurowanym ale obawiam się czy nie będzie za ciemna icon_sad.gif Zastanawiam się też czy może wystarczy tylko angobowana i nie koniecznie glazurowana??????? Mam prośbę do wszystkich Agatkowiczów, którzy uporali się już z tym wyborem, aby opisali swoje wybory i opinie.
Bardzo mi na tym zależy icon_lol.gif
Pozdrawiam Wszystkich Agatkowiczów - Asia icon_biggrin.gif


Hej,co prawda nie "agatkowicz" ale posiadacz czarnej cementowej dachowki Braas,popatrz sobie moze bedzie latwiej zdecydowac.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witam Wszystkich icon_biggrin.gif
Mam wielki problem z wyborem dachówki, głównie chodzi o kolor i nie tylko. Myślę nad kolorem czarnym glazurowanym ale obawiam się czy nie będzie za ciemna icon_sad.gif Zastanawiam się też czy może wystarczy tylko angobowana i nie koniecznie glazurowana??????? Mam prośbę do wszystkich Agatkowiczów, którzy uporali się już z tym wyborem, aby opisali swoje wybory i opinie.
Bardzo mi na tym zależy icon_lol.gif
Pozdrawiam Wszystkich Agatkowiczów - Asia icon_biggrin.gif


Witaj Asia
Tak naprawdę wybór dachówki jak i innych rzeczy typu elewacja, kolor okien i takie tam zależy od gustu no i od zasobności portfela, niestety icon_sad.gif .
Ja wybrałam dachówkę firmy Roben -Fleming czarnobrązowa tobago glazurowana. Jest to czarna świecąca dachówka możesz ja zobaczyć na firmowej stronie Robena.
Ja też długo nie mogłam się zdecydować jaką dachówkę chcę, raz czerwoną raz czarną. Zrobiłam objazdówkę po okolicy naoglądałam się duże ilości dachów i w końcu padła decyzja że jednak czarna. Muszę przyznać, że wygląda ślicznie i wcale nie jest za ciemna.
Decyzję niestety musisz podjąć sama. Jeżeli się na coś zdecydujesz to jedno co mogę doradzić to tylko to że z przedstawicielami trzeba się targować (nawet bardzo) bo narzucają strasznie wysokie ceny, które naprawdę są do zbicia.
Link do komentarza
Cytat

Witam Wszystkich icon_biggrin.gif
Mam wielki problem z wyborem dachówki, głównie chodzi o kolor i nie tylko. Myślę nad kolorem czarnym glazurowanym ale obawiam się czy nie będzie za ciemna icon_sad.gif Zastanawiam się też czy może wystarczy tylko angobowana i nie koniecznie glazurowana??????? Mam prośbę do wszystkich Agatkowiczów, którzy uporali się już z tym wyborem, aby opisali swoje wybory i opinie.
Bardzo mi na tym zależy icon_lol.gif
Pozdrawiam Wszystkich Agatkowiczów - Asia icon_biggrin.gif



Ja mam brązową Sirius z RUUPCERAMIKA - barwiona w masie
Link do komentarza
Witam!
Nasza przygoda z Agatka rozpoczela sie koncem lipca kiedy to kupilismy z zona projekt.Po adaptacji ( calkowite podpiwniczenie,taras itd. )25 wrzesnia rozpoczelismy budowe.Mamy zamiar nakryc dom w tym roku.Liczymy, ze aura dopisze;)Ponizej kilka zdjęć z naszej budowy.Jutro jakies jeszcze dodam bo dzisiaj wylalismy druga plyte.Pozdrawiam wszytskich budujacych:)

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witam Wszystkich icon_biggrin.gif
Mam wielki problem z wyborem dachówki, głównie chodzi o kolor i nie tylko. Myślę nad kolorem czarnym glazurowanym ale obawiam się czy nie będzie za ciemna icon_sad.gif Zastanawiam się też czy może wystarczy tylko angobowana i nie koniecznie glazurowana??????? Mam prośbę do wszystkich Agatkowiczów, którzy uporali się już z tym wyborem, aby opisali swoje wybory i opinie.
Bardzo mi na tym zależy icon_lol.gif
Pozdrawiam Wszystkich Agatkowiczów - Asia icon_biggrin.gif



Wybór dachówki jest bardzo istony, bo nadaje ton całemu domowi. Odpowidz sobie na pytanie, jaką Agatkę sobie wyobrażałaś wybierając ten projekt, jaki miała mieć charakter?
Czarna dachówka jest bardzo ładna ( mój sąsiad taką zrobił), ale moim zdaniem pasuje do domu o nowoczesnym wystroju. Jeżeli o takiej Agatce myślisz, to się zdecyduj na czarną, jeżeli wolisz bardziej klasyczny wygląd domu, to ceglastą. Ja zrobiłem dach Agatki w kolorze antracytowym (Robena) i jest bardzo ładna i jestem zadowolony, ale dom będzie w stylu klasycznym.
To są rady, a trudną decyzję podejmij sama. Ja kolor dachówki zmieniłem w ostatniej chwili, więc jeszcze nic nie jest przesądzone, aż do momentu zlożenia zamówienia.
Link do komentarza
Cytat

Asia i Robert piękna jest Wasza Agatka, haccprsp też trzymam kciuki za pogodę bo cały czas walczymy z dachem i mam nadzieję, że skończymy przez pierwszymi śniegami.




Dziękuję, i cieszę się, że się podoba. Staraliśmy się robić jak najmniej zmian, aby nie zepsuć tego ładnego domku. Oczywiście najistotniejszą zmianą jest zabudowa podcienia, ale to był bardzo dobry pomysł, bo salon zrobił się naprawdę spory. Obecnie wykańczamy wnętrze, ale sprawa się przeciąga, poprzez ciągłe oczekiwanie na ekipy, na kafle, zlewy i inne rzeczy. Kotłownie i łazienkę na dole mamy już z grubsza zrobione. Postaram się wrzucić kilka fotek.

Pozdrawiam wszystkich zaczynających budowę. Nie martwcie się o pogodę bo jesienią i zimą też można budować. Ja zaczynałem we wrześniu ubiegłego roku i do stycznia stał już gotowy dom (oczywiście stan surowy), pomimo bardzo srogiej zimy. Dopiero później było gorzej. Zamawianie okien, posadzki, tynki, instalacje. Wszystko pomimo chęci przeciąga się, i trzeba się z tym pogodzić, bo inaczej można się wykończyć. I jeszcze święta zasada. Płacić dopiero po zakończeniu wszystkich prac, bo później ciężko się o cokolwiek doprosić. Edytowano przez Asia i Robert (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Dziękuję Wszystkim za opinie icon_lol.gif
Decyzji jeszcze nie podjęłam ale jak tylko się zdecyduję to na pewno się pochwalę icon_surprised.gif
Życzę Wszystkim Agatkowiczom sprzyjającej aury, bo jak na razie to nawet nie mogę "odwiedzić" mojej Agatki bo się utopię w błocie icon_sad.gif
Pozdrawiam Asia icon_lol.gif



Witam, ja już wybrałam dachówkę. Dużo czytałam na temat dachówki i pytałam, poczatkowo wybrałam robena monza plus czarną z połyskiem, ale czytalam, że rabia sie na niej pajaczki (normalnie pęka), w sklepie kobieta tez nam odradzała bo też miała taki przypadek i producent nie uwzględnił reklamacji bo to wpłwa tylko ba wartość estetyczna a nie na jej właściwości.
Ja osobiscie wybrałam creatona premion (ceramiczna czarna glazura) jest droga, ale myslę, że warto inwestowac w dach:), ale to wszytko kwestia gustu:) Pozdrawiam serdecznie i zycze powodzenia w budowie
Link do komentarza
Cytat

Witam. Gratulujemy pięknych domków i pomysłów przy budowie.
Grzesio dzięki za podanie ceny, ale jak będziesz miał jakieś szczegółowe dane to bardzo prosimy.

Asia i Robert bardzo ładny domek i ciekawy pomysł z drzwiami tarasowymi, jak możecie dajcie zdjęcia salonu, no i może zdjęcia wnętrza domku.
Pozdrawiamy.



Jutro postaram się zrobić kilka zdjęć salonu obrazujących jego wielkość, a dzisiaj wstawię zdjęcia łazienki i pomieszczenia gospodarczego. Są to małe pomieszczenia, ale moim zdaniem spełniają swoje funkcje. My mamy w domu gaz ziemny, a więc projekt był w pełni do nas przystosowany. (Zdjęcie pomieszczenie gosp. i łazienki jest zrobione ze schodów.)

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...