Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

Myśmy piwnice sobie podarowali, po pierwsze ze względów ekonomicznych bo to dodatkowy koszt sięgający nawet 30 tys zł ale co ważniejsze jest sporo czynników wpływających na to żeby budowa piwnicy była zakończona sukcesem ( przede wszystkim żeby nie było w niej wilgoci) a my nie chcieliśmy ponosić tego ryzyka dlatego powiedzieliśmy piwnicy nie icon_razz.gif Co do kosztów czy są szanse wprowadzić sie do Agatki inwestując w nią 200tyś zł to powiem tak. W zeszłym roku uważałem ze jest to możliwe teraz myślę ze powinno wystarczyć 250 tys oczywiście bez zbędnych ekstrawagancji i niepotrzebnych wodotrysków. Stan zerowy łącznie z izolacjami , ociepleniem, i wyprowadzeniem rur do przyłączy wyniósł nas niecałe 20tys. W tym roku zamiarem naszym jest wykonanie stanu surowego zamkniętego łącznie z pokryciem dachu dachówką i wstawieniem okien według wstępnych obliczeń na wykonanie zamierzonego etapu powinniśmy wydać pomiędzy 120 a 130 tys zł .Czy się udało odpowiem mniejwiecej za 3 miesiące icon_smile.gif Ktoś spyta dlaczego dopiero za 3 miesiące odpowiem od razu, dlatego że postanowiłem się nie spieszyć i nie poganiać poszczególnych etapów tak aby wszystko sobie powoli siadało, dosychało itd. Gdyby faktycznie udało się nam stan surowy wykonać w granicach 130tys to myślę że posiadając jeszcze 120 tys będzie można w miarę przyzwoicie domek wykończyć tym bardziej że ceny wykończeniówki prawie nie poszły do góry.
Ja tam jestem dobrej myśli i tego samego życzę innym budowniczym. Głowa do góry i do roboty icon_wink.gif
Link do komentarza

Teraz może z innej beczki. Oto przeze mnie wymyślony projekt kuchni. Podoba Wam się?

3bb347c334e05426.jpg


274ba79bb2f0823a.jpg


Wejście do spiżarki od strony hallu, bo uważam że w kuchni stolik, chociażby najmniejszy ale musi być.

Rozmieszczenie szafek (licząc od lewej, czyli od spiżarki):
- zmywarka (50 cm)
- zlew (między oknami - 80cm)
- szafka (50 cm)
- szafka narożna
- płyta + piekarnik (60 cm)
- szafka (40 cm)
- szafka wysoka z zabudowaną mikrofalą (60 cm)
- zabudowana lodówka i zamrażarka (60 cm)

Do tego szafeczka wisząca w rogu i więcej się nie mieści icon_mrgreen.gif

Link do komentarza
Ja też zastanawiam się nad kuchnią.I wiem,że ciężko mi będzie cos sensownego wymyślić.
Chciałabym zachować ciąg-lodówka-blat-zlew-zmywarka-blat-kuchenka-blat.
Ale jakoś lodówka nie ma gdzie stanąć,bo okno dochodzi do samej ściany.
Myślę o pomniejszeniu spiżarni o polowę,przedłużeniu blatu pod oknem i zrobieniu obok miejsca na lodowkę,
Wejście do spiżarni od strony hallu.Powiększyłabym też w związku z tym wiatrołap i byłoby miejsce na sporą szafę.
Ale to na razie moje luźne przemyślenia.Jeszcze nie zaczęłam budowy,bo nie mam pnb i...ekipy icon_sad.gif


Jak się nauczę robic projekty,to wkleję...ale chyba niezbyt szybko : icon_redface.gif
Link do komentarza
Zastanawiam się jeszcze nad tym projektem http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p...=161&opcja=opis
Bardzo podobny do Agatki z zewnątrz, w środku nieco inny i chyba nawet lepszy. Łazienka i pom. gosp. są po przeciwnej stronie budynku. Nad garażem trzeba podnieść ściankę by zrobić pralnię/suszarnię. Co sądzicie o nim? Czy widzieliście może jakieś inne podobne projekty?
Link do komentarza
Cytat

Zastanawiam się jeszcze nad tym projektem http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p...=161&opcja=opis



Mnie się ten projekt podoba ale tylko z zewnątrz. Nie odpowiada mi w pełni otwarta kuchnia - salon, jadalnia i kuchnia są właściwie jednym pomieszczeniem o pow. 31,8m. icon_sad.gif
Nawet gdyby częściowo zabudować tą kuchnię to i tak drałujesz z zakupami przez pół pokoju by wejść do kuchni. Tym samym ograniczasz funkcję salonu. W agatce mam częściowe odgrodzenie ścianą z kominkiem, no i 0 7,7 m więcej. Do tego można zabudować podcień, tak jak ja planuje.
Ja cieszę się że w Agatce łązienka i gospodarcze są od strony frontowej, bo piękne popołudniowe słoneczko wolę mieć w pokoju niż w C.O. No ale wszystko zależy od ustawienia względem stron świata i od funkcji, jaką ten pokój będzie pełnił.
Musisz sobie odpowiedzieć jakie są Twoje potrzeby i pod tym kątem wybrać projekt. Ja wybrałam Agatkę, bo mi w pełni odpowiada. Granat już dawno odstawiłam na półkę z projektami nie zadowalającymi mnie.
Link do komentarza
Cytat

Jak się nauczę robic projekty,to wkleję...ale chyba niezbyt szybko : icon_redface.gif



Moj "projekt" zrobilam przy pomocy programu ze strony ikei. bardzo łatwy w obsłudze, jak układanie klocków. i do tego darmowy, każdy może go pobrać i używać. pewnie że nie ma w nim zaawansowanych opcji (wybór materiałów, kolorów, rendering ) ale na moje potrzeby był w sam raz.
Link do komentarza
Witam
wpadłam się pożegnać z forum Agatkowiczów. W ostatniej chwili zmieniliśmy zdanie, ze względu na koszt zmian, które chcieliśmy wprowadzić w projekcie.
Zdecydowaliśmy się na LEO II, domek trochę większy, zmian istotnych nie będziemy wprowadzać.
http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=96&flip=
Szczerze to już zżyłam się z myślą, że będę mieszkać w Agatce, ale Leo spełnia nasze oczekiwania więc muszę zacząć o nim myśleć jak o naszym domku icon_biggrin.gif
Powodzenia.
Link do komentarza
Witam wszystkich Agatkowiczów icon_smile.gif
Własnie z żoną chcemy do wasz dołączyć icon_wink.gif
Złożylismy papiery do pozwolenia na budowę. Budujemy oczywiście Agatkę - bez garażu.
Nasze zmiany w projekcie to : podwyższenie ścianki kolankowej do 1m, zamana okna dachowego na lukarnę w kształcie trójkąta. Budujemy ją w Rzeszowie, może ktoś też w tym rejonie działa. Przerażają nas te niby "małe" okna od frontu domu. Może ktoś ma zdjęcia z relizacji przynajmniej parteru, będę wdzięczny za jakieś fotki ( aswider@erzoszow.pl )
Pozdrawiam wszystkich icon_smile.gif

Sorki , źle wpisałem adres ( aswider@erzeszow.pl ) icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

Moim zdaniem wystarczyć powinno 250 tys icon_smile.gif



Chciałbym aby tak było. Nie znam do konca dokladnych cen, dlatego prosze o pozniejsze sprostowanie:
1. Robocizna - stan surowy zamkniety+scianki dzialowe, bez okien i tynkow - 33tys
2. Materialy: suporex(37tys)+drewno(okolo 17tys)+dachowka(okolo 5-6tys)+cement(?)+grucha(?) = ~65tys
3. Okna i drzwi (tak mi sie wydaje okolo 30tys trzeba liczyc) = 30tys
4. Cala hydraulika + piec i ogrzewanie podlogowe = okolo 30tys
5. Elektryka okolo 6-7tys
6. Otynkowanie i ocieplenie na zewnatrz oraz tynki wewnatrz = (nie wiem dokladnie, ale pewno ponad 14 tys)
7. Schody - drewniane okolo 20tys
8. Wszystkie pozwolenia+architekci itp = pewno okolo 10 tys

juz mamy 200tys (+-15)

Czyli zostaje okolo 50tys na:

9. Kafelki + parkiety + meble do kuchni, salonu (pomijam pokoje u gory) + .....+ jeszce duzo sie znajdzie

Podsumowując 250tys powinno starczyc na wprowadzenie się, reszte zawsze mozna dorabiac stopniowo.

Z narzeczona planujem zacząć budowe po tej zimie. Materialy planujemy zakupic gdzies pozna jesienia, bo na zime zawsze tanieja troche, a ponoc juz zaczynaja ceny spadac (bo to paranoja co sie narobilo).
Link do komentarza
wydaje mi się że w jednym przypadku zaniżasz natomiast w innych mocna zawyżasz

ja bym w ogóle nie liczył koszty płytek bo to bardzo rozbierzny temat, mozna łazienkę strzelić za 5tysi jak i za 35, to samo z podłogami, poręczami, drzwiami i oknami

okna i drzwi 30tys ? icon_razz.gif


Może osoby które już są na zaawansowanym etapie budowy niech podadzą w pryblizeniu kwotę jaką już zainwestowali
Link do komentarza
Witam serdecznie,
dołączam z mężem do grona Agatkowiczów - bardzo podoba nam się ten projekt icon_cool.gif Czekamy obecnie na warunki zabudowy.
Bardzo chętnie byśmy zobaczyli projekt Agatka z garażem w rzeczywistości. Mieszkamy pod Warszawą .
Może ktoś ma zdjęcia z relizacji, będę wdzięczna za jakieś fotki ( agnieszka.bajda1@wp.pl )
Pozdrawiam serdecznie icon_smile.gif ,
Agnieszka
Link do komentarza
Cześć, w maju kupiliśmy kawełek działki icon_cool.gif a teraz przymierzamy sie do projektu "agatki" z HB studio. Chciałabym obejżec "Agatkę" na żywo. Mieszkam na Dolnym Śląsku - 70 km od Wrocławia czy ktoś wie, gdzie mam najblizej do "Agatki"? Bedę wdzieczna za zdjecia z waszych realizacji. Jak wszyskto pójdzie dobrze, wiosną 2008 chcielibysmy rozpocząc budowę. A i jeszcze pytanko. To mój pierwszy domek, z jakimi kosztami powinnam sie liczyć?
Link do komentarza
Witamy,
chcielibyśmy z mężem kupić projekt Agatki z garażem. Podoba nam się jej funkcjonalność i ładny wygląd. Przed zakupem projektu chcielibyśmy jednak zobaczyć jak ten dom wygląda w rzeczywistości. Może ktos w województwie mazowieckim wybudował, bądź buduje Agatkę i nieprzeszkadzałoby mu abyśmy przyjechali obejrzeć dom. Będziemy również wdzięczni za przesłane zdjęcia z budowy i wszelkie cenne rady.
e-mail: ewciamiki@poczta.onet.pl
Pozdrawiamy
Ewa i Darek
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Jowitta, piszesz że budujesz na Dolnym Śląsku. Mieszkam niedaleko Wrocławia. Moze mogłabym poogladać Twoją Agatkę. Przepraszam ze tak się zapraszam, ale własnie kupiliśmy projekt i muszę dac go do adaptacji. Chciałabym zobaczć jak wyszły Twoje zmiany, a przede wszyskim ta ścianka kolankowa.
Jestem na etapie kompletowania dokumentów. Wiosną 2008 chcielibyśmy ruszyć z budową.
I jeszcze - budujący obecnie, możecie podzielić się zdjęciami i wiedzą o kosztach budowy.

Na dom mam przeznaczone 300 tyś. Jak myslicie starczy mi na dom - tak abym mogła się do niego wprowadzić?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Jowitta, piszesz że budujesz na Dolnym Śląsku. Mieszkam niedaleko Wrocławia. Moze mogłabym poogladać Twoją Agatkę. Przepraszam ze tak się zapraszam, ale własnie kupiliśmy projekt i muszę dac go do adaptacji. Chciałabym zobaczć jak wyszły Twoje zmiany, a przede wszyskim ta ścianka kolankowa.
Jestem na etapie kompletowania dokumentów. Wiosną 2008 chcielibyśmy ruszyć z budową.
I jeszcze - budujący obecnie, możecie podzielić się zdjęciami i wiedzą o kosztach budowy.

Na dom mam przeznaczone 300 tyś. Jak myslicie starczy mi na dom - tak abym mogła się do niego wprowadzić?


Witam icon_smile.gif
Jestem tak zajęta budową, że nawet nie mam głowy na pisanie icon_neutral.gif
Jeżeli chcesz to napisz mi maila i jakoś się umówimy.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości, ja już przy dachu trochę wymiękam, a gdzie wykończeniówka icon_eek.gif
Link do komentarza
Nareszcie udało mi się zobaczyć Agatkę. Dotarłam do wspominanych przez Jowittę budów w Wierzbnej i Oławie. Bardzo mi się podobały. Pierwsza to Agatka bez garażu, z podwyższoną ścianką kolankową, do tego usytuowana na skarpie, toteż wydaje się ona wyższa. Ta druga, już otynkowana, ma niższą ściankę (chyba zgodną z projektem) i do tego garaż, przez co wydaje się zgrabniejsza. Jej mankamentem jest zbyt wąskie okno balkonowe. Podcień dodaje dużo uroku temu domkowi, jednak bardzo wyraźnie zarysowuje on linię jadalni. Wydaje mi się, że nie zmieszczę tam sporego stołu więc u mnie podcień będzie zlikwidowany. Za to będę musiała znaleźć jakiś "fajny bajer" na elewację, może zakombinuję coś z tarasem.

Niestety nie udało mi się zwiedzić wnętrz, nie zastałam właścicieli. Ale to co zobaczyłam na zewnątrz i przez okna potwierdza moje wyobrażenia.

Zostaje mi tylko poganiać urzędy, choć boje to nie łatwe. Wciąż czekam na zatwierdzenie planu zagospodarowania dzielnicy. A póki co mili panowie od 5 rano stawiają mi płot. Są tak zapracowani, że nawet rozmawiać nie chcą. Oby każda moja przyszła ekipa była taka robotna, czego też życzę wszyskim Agatkowiczom icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Jestem nowicjuszem na tym forum , ale jak pozostali zastanawiam się nad zakupem projektu AGATKA ( wersja z 2 grażmii), ale chciałabym ją najpierw zobaczyć w realu.mieszkam pod Warszawą .Może ktoś zbudowł ten domek w okolicach. Ja również planuję piec na ekogroszek.Czy na prawdę w tej kotłowni nie zmieści się piec. Piszecie , że są tam zbyt stnome schody.Może coś bliżej?Ja dopiero w tym temacie raczkuję będę wdzięczna za wszelkie rady. :!: icon_eek.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam
Właśnie rozpoczęliśmy budowę "Agatki"... icon_lol.gif (lustrzane odbicie z podwójnym garażem)
Do zimy chcemy zakończyć stan surowy a na wiosnę ruszamy z dachówką i wykończeniem..
Zmian przy adaptacji żadnych nie wprowadziliśmy gdyż zależało nam na czasie do uzyskania pozwolenia..
Mamy więc nadzieję na postawienie prawdziwej oryginalnej "Agatki" icon_mrgreen.gif
Widzę że projekt sprzedaje się dobrze lecz brak zdjęć i informacji.... naprawdę umieram z ciekawości co do wnętrz..
Dodam tylko że nasz domek powstaje w woj. Pomorskim a tu na pomorzu nie znalazłam i nie widziałam żadnej realizacji... icon_cry.gif
Pozdrawiam Was "Agatkowicze" i odzywajcie się.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
tqlis - nie ma sprawy zapraszam jeśli tylko będę mogła pomóc...

Co do budowy... na dzień dzisiejszy... zaraz się zbieram zobaczyć co robi brygada... może zrobię jakieś fotki...choć teraz nasze 15 arów jakoś tak "mało" wygląda...gdyż: icon_razz.gif
przywieziono nam materiały... dodam że budujemy z 24 suporeksu + 12 ocieplenie
dziś przyjadą już bloczki fundamentowe.... a wczoraj chłopaki robili deskowania na wylewki... I TO WSZYSTKO TERAZ TAK LEżY Z TYMI GóRAMI GLINY Z WYKOPóW icon_biggrin.gif hihihihi

Pozdrowionka
Link do komentarza
Cytat

tqlis - nie ma sprawy zapraszam jeśli tylko będę mogła pomóc...

Co do budowy... na dzień dzisiejszy... zaraz się zbieram zobaczyć co robi brygada... może zrobię jakieś fotki...choć teraz nasze 15 arów jakoś tak "mało" wygląda...gdyż: icon_razz.gif
przywieziono nam materiały... dodam że budujemy z 24 suporeksu + 12 ocieplenie
dziś przyjadą już bloczki fundamentowe.... a wczoraj chłopaki robili deskowania na wylewki... I TO WSZYSTKO TERAZ TAK LEżY Z TYMI GóRAMI GLINY Z WYKOPóW icon_biggrin.gif hihihihi

Pozdrowionka



Napisaliscie panstwo, ze nie wprowadzacie zadnych zmian, wg mnie warto zastanowic sie chociaz o podniesieniu scianki kolankowej o 50cm. Projekt przewiduje scianke o wysokosci 50cm, a jest to na prawde nisko.
Pozdrawiamy

Ps a w jakiej miejscowosci budujecie panstwo?
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Napisaliscie panstwo, ze nie wprowadzacie zadnych zmian, wg mnie warto zastanowic sie chociaz o podniesieniu scianki kolankowej o 50cm. Projekt przewiduje scianke o wysokosci 50cm, a jest to na prawde nisko.
Pozdrawiamy

Ps a w jakiej miejscowosci budujecie panstwo?




Witam po małej nieobecności icon_smile.gif
Jeśli chodzi o zmiany to rzeczywiście myślimy o poniesieniu ścianki kolankowej... lecz na razie z powiek nie schodziła nam myśl o wysokości ścianki z bloczków. Na pierwszy rzut oka nasza działka wyglądała na równą dopiero po wykopach widać różnicę poziomów i stąd moje rozważania. Ale o tym to nawet nie mam sił już pisać icon_wink.gif
Co do budowy to budujemy nasz domek w Kwidzynie woj. Pomorskie a dokładnie 4 km. za miastem.

Mogę Wam w skrócie powiedzieć co się dzieje:
Bloczki już prawie na wszystkich ścianach. A prawie bo został korytarz by przetransportować materiały do garażu gdzie dodatkowo chcieliśmy "kanał" do ewentualnych napraw samochodu.
Kupiliśmy ok 1400 bloczków i ok 300 zabrakło.... icon_evil.gif (problem z za głębokim wykopem i różnicą poziomów)
Poszło także już sporo piachu na podsypkę, "chudziak" zbrojenie i (15m3) B20.
Udało nam się kupić bloczki za 3.20 PLN szt. + transport - ale to były 12 a normalnie są 14 i mamy problem z zamknięciem tych fundamentów bo 12 nigdzie nie ma.
Dziś część ścianek została wymalowana lepikiem jutro styropian i w przyszłym tyg. zasypujemy.
................i tak mi troszkę żal bo fajna piwnica się zrobiła........................

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Witam wszystkich miłosników Agatki! icon_smile.gif Od kilku dni intensywnie poszukuję projektu, który pomoże mi zrealizowac marzenia o własnym domku z ogródkiem i chyba jestem blisko. Myślę, że zakochałam się w Agatce dlatego mam nadzieje że przyjmiecie mnie do Waszej rodziny icon_biggrin.gif
Bardzo ale to bardzo chciałabym zobaczyc domek "na żywo" Czy ktoś z Agatkowiczów zaprosi mnie i oprowadzi? Mieszkam w Radomsku (miasto przy trasie A1 miedzy Piotrkowem a Częstochową) spokojnie do 200 km moge się przejechac tylko zechciejcie pokazac mi Agatkę.
Link do komentarza
Witam Agatkowiczów. Też mi się bardzo podoba ten projekt,ale chcielismy wykonać kilka zmian min. ściana kolankowa i przesuniecie ściany garazu. Za takie przeróbki pani w biurze architektonicznym za adaptacje takiego projektu powiedziała nam koszt min 5 tys. zł. tak,że zastanawiamy się nad projektem. Ale mam prośbę dla agatkowiczów z tego co piszecie to jesteście już ekspertami odnosnie projektów ja narazie raczkuje i dobieram sobie projekt. Mam prośbę co sądzicie o projekcie firmy postaw dom projekt W-25.12.a wersja bez garażu. Z góry dziękuje o opinie i co byście doradzili o zmianach projektowych w nim. Z góry dziękuje ludziom dobrej woli.
Link do komentarza
Witam
Pogoda się psuje icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif
U nas zasypali właśnie to co było jeszcze widać... dziś robią podsypkę z piachu zaczyna to wyglądać jak by tam nikt nic nie zrobił... tylko małe murki wystają z ziemi icon_sad.gif
Zostawiam Wam zdjęcia z poniedziałku.. dziś nie zdążyłam pstryknąć fotek bo facet od piachu chciał się szybko rozliczyć i musiałam gnać z budowy.... szkoda że wszyscy "Agatkowicze" tacy zajęci i nie mają czasu tu wkleić czegoś ciekawego może podnieśli by mnie na duchu i dodali troszkę energii na dalszy czas....
Bo jakoś z pogodą i wenę się traci...
Pozdrawiam

Ps. Tak bardzo chciała bym zobaczyć jak to będzie wyglądało od środka.... icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam
Pogoda się psuje :-( :-( :-( :-( :-(
U nas zasypali właśnie to co było jeszcze widać... dziś robią podsypkę z piachu zaczyna to wyglądać jak by tam nikt nic nie zrobił... tylko małe murki wystają z ziemi :-(
Zostawiam Wam zdjęcia z poniedziałku.. dziś nie zdążyłam pstryknąć fotek bo facet od piachu chciał się szybko rozliczyć i musiałam gnać z budowy.... szkoda że wszyscy "Agatkowicze" tacy zajęci i nie mają czasu tu wkleić czegoś ciekawego może podnieśli by mnie na duchu i dodali troszkę energii na dalszy czas....
Bo jakoś z pogodą i wenę się traci...
Pozdrawiam

Ps. Tak bardzo chciała bym zobaczyć jak to będzie wyglądało od środka.... :-(


witam nie przejmuj się ja dopiero załatwiam sprawę z geodetą .projekt Agatki bez garażu mam ale co dalej nie mam pojęcia jak można wprowadzić zmiany w projekcie z czego lepiej budować mam mnóstwo nie przemyślanych spraw aż się boję ale bardzo chcę już zacząć budowe pozdrowienia hej :lol:
Link do komentarza

To są zdjęcia, które udało mi się zrobić "przy okazji". Nie pytałam o pozwolenie i z góry przepraszam, że je wklejam, ale skoro i tak mowa o jednym projekcie to nie ma co ukrywać. Poza tym jest b. ładna. Ten podcień naprawdę daje bardzo dużo uroku, a te okienka.... piękniasia. Po zobaczeniu na żywca jestem bardzo na tak i tylko czekam aż się u mnie co nieco wylkaruje i zaczynam


910e6fb011ce4f65.jpg

93a25ad002035f49.jpg

6da7afaf81e3bbf0.jpg

Jest jeszcze jedna realizacja agatki dostępna na stronie hb.

Link do komentarza
Cytat

moni mg - gdzie mozna spotkac Agatke? icon_wink.gif


witam, nam też spodobała się Agatka,więc postanowilismy ją wybudowa
ć. Wczora jzalali strop.Żadnych zmian nie wprowadzaliśmy, jedynie zrezygnowaliśmy ze ścianki przylegającej do kominka, która oddzielała jadalnie i kuchnię(więcej przestrzeni) oraz wstawiliśmy drzwi zewnętrzne do kotłowni. Reszta jest ok. Jesteśmy z lubuskiego, pozdrawiamy wszystkich "agatkowiczów"
Link do komentarza
witam ponownie, zrobiłam kilka zdjęć naszej Agatce(tylko nasza jest bez garażu), chciałam je pokazać na forum, ale nie bardzo wiem jak to zrobić. JAK wyglądają u Was koszty budowy Agatki, u nas jest to kwota ok 56tyś.(robocizna +materiały)-od wykopu fundamentów do zalania stropu. liczyliśmy,że do zakończenia stanu surowego potrzeba jescze ok. 35tyś. jak wyglądają u Was koszty budowy? Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • A ja się zastanawiał czemu czuć dym jak sąsiad pali i to dwa piętra niżej albo czemu tak czuć smażone nie moje 🤣 Jak widać dodatkowe otwory kanału wentylacyjnego 😁   Jak to zrobić dobrze ? Ponownie pakuł napchać i zapianować?
    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...