Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

Cytat

Słuchajcie mam pytanie:

- w których miejscach są belki podtrzymujące strop (Dach)

- czy one są w ścianach.......??

Powiedzcie dokładnie

dzieki


belki to z reguły poziomy element konstrukcyjny
słup to pionowy

jeżeżeli chodzi Ci o podparcie wieźby dachowej
to ta opiera się przed wszystkim na murłacie (pozioma belka, zazw drewniana), murłata opiera się na wieńcu
jeżeli ten jest wykonywany na ściance kolankowej
to:
usztywnia się go słupkami łączącymi wieniec stropu z wieńcem na ściance kolankowej
w przypadku prowadzenie wieńca na jednym z boków budynku (czyli np dwuspadowy dach) należy
przedłużyć wieniec na ściany prostopadłe do tej na którym leży

więźba, w zależności od konstrukcji, oprócz murłaty nie opiera się na niczym innym
bądź opiera się na płatwiach, te podparte są słupami bądź fragmentami muru,
a te są podparte konstrukcją w stropie

a więźbę można przerobić, zmienić układ, podeprzeć bądź zlikwidować podparcie w zależności od potrzeb
a do tego potrzeba projektu pierwotnego

na forum są zdjęcia ścian kolankowych ze slupkami, poszukaj

ps
jakiś link do projektu?
Link do komentarza
ta jest płatwiowa lub płatwiowo kleszczowa
czyli podparta na murłacie i płatwiach,
płatwie zapewne na słupach
podnosząc ściankę kolankową, trzeba przewidzieć dłuższe słupy
krokwi nie trzeba zamawiać dłuższych, zmiana będzie do pominięcia (kilka centów)
jednakże zazwyczaj i tak zamawia się deczko dłuższe krokwie, tak na wszelki wypadek
w ściance kolankowej dałbym dodatkowe słupki

oczywiście od strony statyki, podparcie jest też w kalenicy, ale to tu nie jest istotne, oprócz zmiany kąta zacięcia krokwi
Link do komentarza
Kruchatki:
[quote name='kruchatki' date='5.10.2010, 15:42 ' post='139461']
Witajcie wszyscy budujący i planujący budować icon_smile.gif

Od 2 lat czytamy to forum z zainteresowaniem i w końcu na nas przyszedł czas icon_smile.gif Zaczęliśmy budowę Agatki z podwójnym garażem w odbiciu lustranym w Zabrodziu k/Wyszkowa (mazowieckie).

Na naszej działce jest już wykop, a ekipa walczy ze zbierającą się w nim wodą.
Póki co podrzucam zdjęcia pierwszych "budynków" i infrastruktury technicznej icon_smile.gif

Ze zmian:
[list]
[*]powiększenie okien frontowych 90x150
[*]dodanie drugiej lukarny z tyłu domu
[*]w związku z lukarną zmiana układu okien z tyłu domu
[*]z wąskiego pokoju na poddaszu wydzielenie garderoby
[*]wejście do pokoju nad garażem ze schodów ze spocznikiem (wchodzących częściowo w garaż)
[*]obniżenie stropu w garażu
[*]kanał (ale nie wiemy jeszcze, jak to z tym będzie, bo mokra działka icon_sad.gif )

[b]Kruchatki:
Witam, powiem szczerze że też myślałem o takich zmianach- najbardziej interesuje mnie druga lukarna z tyłu domu, oraz zmiany z tym idące..okna , pokój, itd.

-oraz te wejście do pokoju ze schodów........

Mam prośbę- prześlij szkic tych zmian jak możesz.

będę wdzięczny.....

dziekuję, pozdrawiam
[/b] Edytowano przez szczupak (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
witam,
83mika, koszty jakie ponieśliśmy na ten moment czyli do więźby dachowej wyniosły nas około 63tyś. Do tego dojdzie jeszcze dachówka na razie zbieramy oferty, ale z tych co mamy na tą chwilę to dachówka wyniesie nas średnio 15-16tyś., do tego okna dachowe około 5tyś i okna do pozostałych pomieszczeń jakieś 18-20tyś. Także zakładając koszty, które jeszcze musimy ponieść myślę, że stan surowy zamknięty wyniesie nas w zaokrągleniu 110tyś.
Także chyba nie jest źle. Pewnie prawdziwe koszty pojawią się podczas wykańczania domu, ale o to już się będę martwić w przyszłym roku icon_smile.gif
pozdrawiam

Cytat

Witamy po raz pierwszy na forum i poazdarwiamy wszystkich budujących i przymierzających sie do budowy Agatki.
Z wielką przyjemnością czytaliśmy Wasze opinie i uwagi na temat tego projektu. Sami zastanawiamy się nad Agatką i nad Granatem i po przeczytaniu tego forum coraz bardziej skłaniamy się ku Agatce. Mamy już wstępnie opracowane zmiany w projekcie. Widać, iż dużo Was buduje ten dom w województwie dolnośląskim, a czy jest ktoś może kto udostępniłby nam swój domek do zobaczenia na żywo. Jesteśmy z Lubania. Mamy zamiar /oczywiście po zakupie projektu/ aktywnie uczestniczyć w forum i dzielić się z Wami naszymi uwagami i przemyśleniami.
Pozdrawiamy Ewa i Mariusz


witam, my jesteśmy co prawda na etapie więźby, ale jak macie ochotę to możecie podjechać i zobaczyć jak wygląda "Agatka" na tym etapie. Budujemy koło Strzegomia, zapraszamy.
Link do komentarza
witam, my jesteśmy co prawda na etapie więźby, ale jak macie ochotę to możecie podjechać i zobaczyć jak wygląda "Agatka" na tym etapie. Budujemy koło Strzegomia, zapraszamy.
[/quote]

Witaj Tosia, widze ze prace postepujav icon_biggrin.gif , dawno nie jechalam przez St......e wiec milo mi to slyszec ze prace juz sa na takim etapie. My na razie plan budowy Agatki odlozylismy na rok i ralizujemy pzrygotwania do ślubu, po weselu wrocimy do tematu. Wtedy tez zjawimy sie u Was na pewno. Jak bys potzrebowala tanio postawic solidny grantiowy kominek to mam znajomego w Strzegomiu (pisz na priv) co do dachowek to jest producent w Stanowicach i dziala tam tez mala firma wykonawcza. Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

witam,
83mika, koszty jakie ponieśliśmy na ten moment czyli do więźby dachowej wyniosły nas około 63tyś. Do tego dojdzie jeszcze dachówka na razie zbieramy oferty, ale z tych co mamy na tą chwilę to dachówka wyniesie nas średnio 15-16tyś., do tego okna dachowe około 5tyś i okna do pozostałych pomieszczeń jakieś 18-20tyś. Także zakładając koszty, które jeszcze musimy ponieść myślę, że stan surowy zamknięty wyniesie nas w zaokrągleniu 110tyś.
Także chyba nie jest źle. Pewnie prawdziwe koszty pojawią się podczas wykańczania domu, ale o to już się będę martwić w przyszłym roku icon_smile.gif
pozdrawiam


witam, my jesteśmy co prawda na etapie więźby, ale jak macie ochotę to możecie podjechać i zobaczyć jak wygląda "Agatka" na tym etapie. Budujemy koło Strzegomia, zapraszamy.




Super , przywracacie nadzieję na budowę za mniejszą kasę, ilu warstwową macie ścianę?
Link do komentarza
Witam. Goliaty bardzo ładną macie Agatkę no i na wiosnę chyba przeprowadzka. Gratuluję.
Mam pytanie do wszystkich już z pozwoleniem na budowę, już budujących, a właściwie dwa pytania, ile płaciliście za adaptację projektu z małymi zmianami, a ile jeśli ktoś wprowadzał większe zmiany np. doprojektowywał podpiwniczenie. Dziękuję
Pozdrawiam Mariusz
Link do komentarza
piec jest na paliwo stale wegiel,drzewo.nie wem jaki jest przekroj komina,ale jest tam wklad ceramiczny. piec jest zwykly nie na zaden eco groszek bo zwyczajnie sie niemiesci.piec jest firmy defro optima comfort plus jak dla mnie jes to jeden z lepszych tego typu piecy,malo obslugowy i od 8 do okolo 12 godzin stalopalnosci piec jest zamykany szczelnie wiec jest rowniez bardzo nie pylacym sie piecem. icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

piec jest na paliwo stale wegiel,drzewo.nie wem jaki jest przekroj komina,ale jest tam wklad ceramiczny. piec jest zwykly nie na zaden eco groszek bo zwyczajnie sie niemiesci.piec jest firmy defro optima comfort plus jak dla mnie jes to jeden z lepszych tego typu piecy,malo obslugowy i od 8 do okolo 12 godzin stalopalnosci piec jest zamykany szczelnie wiec jest rowniez bardzo nie pylacym sie piecem. icon_lol.gif




czyli powiedz - ile razy dziennie w zimę będziesz musiał/a dokładać drzewo, węgiel, żeby piec dobrze nagrzał dom........??

- a nie robicie ogrzewania kominkowego- jako drugą opcję......???
Link do komentarza
Witam. Kruchatki fajnie Wam , że rozpoczeliście w tym roku, my musimy poczekać no i oby dsomek szybko powstał, a czy coś zmienialiście w projekcie.
Rysiek10 a Wasz domek to już ma wygląd oby tak dalej, jak możesz napisz gdzie się budujesz na Dolnym Śląski i czy była by możliwość zobaczenia budowy.

Mam pytanie do wszystkich ile płaciliście architektowi za adaptację projektu bez większych zmian, a ile z większymi np. przestawienia ściany nośnej, doprojektowanie podpiwniczneia itp.
Pozdrawiam.




Link do komentarza
Cytat

tak szczeze to nie wem ile razy dzennie glownie to bedze zalezalo od temp. zew.mieszkamy obecnie w domy z podobnym piecem i problemu ja w tym nie widze ile razy dzennie podrzucam do pieca. a gazu niemam w okolicy wiec to bylo jedyne wyjscie.a nad kominkiem ciagle sie zastanawiamy czy zalozyc z plaszczem wodnym czy nie???



Jak kominek to tylko z płaszczem wodnym, bez nawiwu w pokojach. Teraz mam w domu 130 metrowym kominek z mechanicznym nawiewem i może się sprawdza jako źródło ciepła ( obok prądowego) ale po pokojach gdzie jest wylot ciepłego powietrza strasznie czarny robi się sufit, a nie było możliwości by dać wyloty ciepłego powietrza gdzieś na dole, bo dom parterowy i do tego stare budownictwo. Więc w "mojej" Agatce będzie płaszcz wodny. Żona i dzieci chcą koniecznie kominek bo można w ogień patrzec zamiast w telewizor, domowe ognisko w pełnym tego słowa znaczeniu icon_smile.gif icon_biggrin.gif

Cytat

Witajcie ponownie icon_smile.gif

Nie działo się u nas, nie działo... Aż tu nagle wczoraj zalaliśmy ławy icon_smile.gif
Poszło 25 m3 betonu B25 W8, bo mamy mokrą działkę...

Przygotowania:
Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Efekty:
Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka




Artystyczne zacięcie widać u budującego
pozdrawiam
Link do komentarza
[quote name='igrys' date='9.10.2010, 21:05 ' post='140853']
Jak kominek to tylko z płaszczem wodnym, bez nawiwu w pokojach. Teraz mam w domu 130 metrowym kominek z mechanicznym nawiewem i może się sprawdza jako źródło ciepła ( obok prądowego) ale po pokojach gdzie jest wylot ciepłego powietrza strasznie czarny robi się sufit, a nie było możliwości by dać wyloty ciepłego powietrza gdzieś na dole, bo dom parterowy i do tego stare budownictwo. Więc w "mojej" Agatce będzie płaszcz wodny. Żona i dzieci chcą koniecznie kominek bo można w ogień patrzec zamiast w telewizor, domowe ognisko w pełnym tego słowa znaczeniu icon_smile.gif icon_biggrin.gif



- czyli uważasz , że gdyby wyloty powietrza z kominka były w podłodze - tzn. kratka nisko- to by nie było problemu z sadzą..........??

- widzisz a ja jestem za ogrzewanie kominkowym właśnie z grawitacją powietrza w rurach do każdego pomieszczenia...., nie chciałbym płaszcza wodnego.......

pozdr
Link do komentarza
Cytat

Szczerze mówiąc nie, mam tylko 2 nawiewy w suficie tzn w łazience i gabinecie na parterze, 2 kratki w ściance kolankowej na poddaszu i jedną w podłodze. Przecieram te kratki nawiewowe raz w roku i tyle ale czarno nie jest.




Czyli warto zainwestować w DGP.....i rozprowadzić te rury przed zalaniem stropów !!!

nawet bez turbiny........??


- powiedz drugie źródło- - masz ogrzewanie gazowe........??
Link do komentarza
Cytat

Czyli warto zainwestować w DGP.....i rozprowadzić te rury przed zalaniem stropów !!!

nawet bez turbiny........??


- powiedz drugie źródło- - masz ogrzewanie gazowe........??




Jako dodatkowe źródło ciepła mam konwektory elektryczne na G-12, wychodzi cenowo dobrze. Co do rur w stropie ja mam kanadyjczyk więc rury dało się upchnąć i starałem się aby nie były zbyt długie i nie prowadziłem ich aż do sufitów na poddaszu bo to bez sensu. Z tym że mam dom o zwartej konstrukcji nie rozłożysty i te rury nie są za długie a kominek jest w miarę centralnie usytuowany chociaż przy ścianie zewnętrznej.

do najdalszych nawiewów można zakupić coś takiego z tym że trzeba pamiętać aby było w pobliżu doprowadzenie prądu. http://allegro.pl/wentylator-kominkowy-tur...13.html#gallery

Link do komentarza
Zerknąłem na projekt agatkam moim zdaniem nie ma co sobie głowy zawracać kominkiem z płaszczem grawitacyjne DGP da się zrobić i śmiało kanały można dać w ścianie /przy ścianie zabudowane,natomiast do sypialni na parterze i trochę oddalonej na poddaszu ewentualnie w stropie. Kominek grawitacyjny jest niezastąpiony podczas awarii zasilania,jeżeli masz kołnierz wodny to musisz pomyśleć o zasilaniu awaryjnym bo się będzie gotował a to mało przyjemne.
Link do komentarza
Cytat

Zerknąłem na projekt agatkam moim zdaniem nie ma co sobie głowy zawracać kominkiem z płaszczem grawitacyjne DGP da się zrobić i śmiało kanały można dać w ścianie /przy ścianie zabudowane,natomiast do sypialni na parterze i trochę oddalonej na poddaszu ewentualnie w stropie. Kominek grawitacyjny jest niezastąpiony podczas awarii zasilania,jeżeli masz kołnierz wodny to musisz pomyśleć o zasilaniu awaryjnym bo się będzie gotował a to mało przyjemne.




Jako rozwiązanie stosuje się tzw. bypass.

Cytat

igrys ścianę będziemy mieli 3 warstwową, pustak 24, styropian 10 lub wełnę, tynk. Co do budowy za mniejszą kasę to tylko dzięki mojemu mężowi, który jest złotą rączką i na tą chwilę wszystko zrobił sam icon_smile.gif




Czyli sam buduje? Superman na te czasy icon_wink.gif
Link do komentarza
co do schodów to na pewno będą to drewniane ażurowe, koszt to około 10-12 tyś. Jeszcze nie jestem zdecydowana na 100% jakie, ale już jedne wpadły mi w oko. Jeżeli uda mi się skopiować zdjęcie to wrzucę. Załączam zdjęcia salonu, schodów i pokoju na parterze. Jeżeli chodzi o salon to niestety zdjęcia nie odzwierciedlają jak wygląda w rzeczywistości, a szkoda bo prezentuje się całkiem nieźle. No to lecimy icon_smile.gif
schody i pokój

DSC01446.jpg


widok na salon z kuchni

DSC01446.jpg


widok na salon z przedpokoju

DSC01446.jpg


widok na salon z tarasu

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...