Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

Cytat

witam, ja mam pytanko odnośnie zamurowanego przejścia z salonu do wiatrołapu, to wy teraz chodzicie przz kuchnie do salonu?, jestem bardzo ciekawa bo rozwiązanei w salonie mi się podoba, jest ustawniejszy DOMEK PIĘKNY


Szczerze powiedziawszy to każdy kto do mnie przychodzi w pierwszym momencie nie zwraca uwagi nawet na kuchnie a na jadalnie bo wchodząc do salonu kierują się od razu na lewo. A po drugie moim zdaniem decydując się na otwartą kuchnie trzeba całość urządzić w miarę spójnie i liczyć się z tym, że porządek zawsze musi być nie tylko w salonie ale i w kuchni. A jeszcze jedno siedząc w salonie i tak widać część kuchni. Ja jak na razie jestem bardzo zadowolona i gorąco polecam takie rozwiązanie, ale oczywiście to jest rzecz gustu.
A to nasza sypialnia.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



DSC01446.jpg

Link do komentarza
Serdecznie witam wszystkich Agatkowiczów
Z żona jesteśmy w trakcie budowy Agatki z garażem 1 szt + podpiwniczenie.
Początki trudne, dziś zalaliśmy strop nad piwnicą i wreszcie jest "światełko", bo już nie mogłem się
doczekać wyjścia z dziury.
Mam kilka pytań do bardziej zaawansowanych budowniczych, mianowicie:

1. O ile podnosicie ściankę kolankową? Na pewno podniosę o 1 bloczek ( Ytong) jednak korci mnie o 2 icon_smile.gif
i tu pytanie czy podnosząc o 2 bloczki mocno zmieni mi się kąt dachu? czy podnosząc o 2 podnosiliście także szczyty?

2. Jaki mieliście koszt dachu ( więźba z nadbitką, dachówka, rynny opierzenia + robocizna)

Z wszelkie informacje i pomoc wielkie dzięki i także służę pomocą

A to link do naszej budowy - zapraszam
http://ajdom.blogspot.com
Link do komentarza
Witamy Wszystkich, od kilku miesięcy jesteśmy z żoną posiadaczami projektu Agatka HB z garażem 1-st. Na razie nasz projekt ulega modyfikacjom u architekta, właściwie dzięki uwagom z tego forum i my dokonaliśmy interesujacych nas zmian. Może ktoś z forum budował lub buduje Agatkę w woj. śląskim - okolice Katowic?
Interesują nas szacunkowe koszty wybudowania sso...chetnie poczytamy Wasze opinie .
Rozgladamy sie również za sprawdzoną ekipą budowlaną, wysyłamy zapytania ofertowe, ale zawsze to co sprawdzone - wiadomo dobre:).Będę wdzieczny za wszelkie uwagi i sugestie co do powyższych pytańicon_smile.gif Edytowano przez irek_73 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Mam do Was pytanie: ponieważ do poniedziałku muszę się zdecydować o ile predłużać krokwię prosze Was o pomoc, zalezy mi żeby Agatka nie wygladała szkaradnie (tylko proszę pewne osoby zeby nie pisały, że podnoszenie ścianki szpeci Agatke i że można było wybrać inny projekt- bo takie wypowiedzi na pewno nie pomagaja w podjęciu decyzji) Ściane kolankowa podniosłam o 60 cm, czyli jej wysokość wynowi 116,5 cm, kierownik proponuje wydłużenie krokwi o 50 cm, zastanawiam sie czy dach nie będzie za bardzo wystawał poza bryłę domu.
Z góry dziekuje za porady.
iwona
Link do komentarza
Witam moja ścianka kolankowa ma wysokość 102,wydłużam krokwie o 20cm /30cm dokładnie nie wiemy ,bo nasi fachowcy wyliczą tak żeby nie ciąć dachówki i kupiliśmy okap szerszy.Na koniec jak będzie taka potrzeba dodamy cokoły dekoracyjne,tak nam doradzono,mamy nadzieje że wyjdzie dobrze.Zastanawiałem się nad dłuższymi krokwiami ,ale moim zdaniem za bardzo wystają .Pozdrawiam.
Link do komentarza
Witamy,

U Nas prace na działce dopiero sie zaczynają,

Pierwszy budynek na działce już stoi a pod koniec września mają wchodzić murarze zeby przed zimą postawić stan zero,

Jedyny problem, że na działce wciąż sporo wody stoi i nie wiadomo czy zaczynać, Czy ktoś z budujących miał podobny problem, jeśli tak to proszę napisać jak sobie z tym poradziliście?



Pozdrawiamy

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Witam wczoraj dostaliśmy wycene
tynki gipsowe maszynowe 12 zł m2
posadzki 14 zł m2
zabudowy wełna+regipsy 47zł m2
elewacje styropian +.. 50zł m2
z moim materiałem,z tym że nie widzieliśmy jeszcze efektów ich pracy. Chyba będziemy szukać dalej z tego co się zorientowaliśmy to można znależć taniej.A jak u was z wycenami,pytam orientacyjnie i dziękuję za odpowiedzi.Pozdrawiam.
Link do komentarza
Właśnie rozmawiałem przez tel. z drugim panem,który powiedział,że jak okna będziemy mieli za 8 tygodni to będzie póżno aby kłaść tynki bo nie wyschną i zaczną odpadać,a instalacji też nie ma co robić bo pokradną jak nie będzie zatynkowana- zalana..Proszę co wykonawca to inne zdanie poprzedni od razu wpada i przed zimą wszystko zrobi.
Link do komentarza


Cytat

Właśnie rozmawiałem przez tel. z drugim panem,który powiedział,że jak okna będziemy mieli za 8 tygodni to będzie póżno aby kłaść tynki bo nie wyschną i zaczną odpadać,a instalacji też nie ma co robić bo pokradną jak nie będzie zatynkowana- zalana..Proszę co wykonawca to inne zdanie poprzedni od razu wpada i przed zimą wszystko zrobi.



Witam, mój kierownik budowy równiez mi odradza wstawianie okien i robić instalację, bo bardzo kradną zimą, szczególnie instalacje i okna połaciowe. Też bardzo chciałam wstawić okna i drzwi jeszcze przed zimą, żeby w środku sobie spokojnie wykańczac, ale chyba wygra rozsądek i poczekam do wiosny. Pozdrawiam
Link do komentarza
WITAM WSZYSTKICH BUDOWLAŃCÓW AGATKI.

MAM PYTANIE CZY KTOŚ Z WAS ZBUDOWAŁ LUB BUDUJE AGATKĘ - NA WARMII I MAZURACH.......?? OLSZTYN, OSTRÓDA , IŁAWA , ITD.....???

Z GÓRY DZIEKUJĘ ZA ODP.

Oraz pytanie, czy jak podnosiliście ściankę kolankową, w domku, np. o dwa pustaki, to również podnieśliście w
pomieszczeniu nad garażem..........???

- i czy w tym pomieszczeniu (strychu) nad garażem, jest normalny poziom podłogi, i normalnie się wchodzi tam....?? z pokoju nr. 5 lub jak ktoś zmienił z holu, czy jest to obniżone..........??
Link do komentarza
Cytat

Witam
Mam prośbę do forumowiczów, mieszkam w kujawsko - pomorskim 30km od Torunia, chciałbym zobaczyć na żywo Agatkę, moja druga połówka waha się co do wyboru projekty, ja jestem zdecydowany icon_smile.gif
Może mógłbym podjechać i zobaczyć na kilka minut, dzięki z góry za odp.



Witaj pgbmw! icon_biggrin.gif Jestem z okolic Inowrocławia, właśnie ruszyliśmy z budową Agatki z garażem 2-stanowiskowym. icon_smile.gif Mamy fundamenty, może w tym tygodniu będą stawiać ściany. Mi się podoba ten projekt. Wprowadzę kilka zmian, takich jak likwidacja wnęki w salonie, podniosę ściankę kolankową, jeszcze nie wiem o ile, nad garażem przewiduję garderobę i pralnię. Pozdrawiam. Mój adres e-mail: haccprsp@o2.pl
Link do komentarza
Cytat

WITAM WSZYSTKICH BUDOWLAŃCÓW AGATKI.

MAM PYTANIE CZY KTOŚ Z WAS ZBUDOWAŁ LUB BUDUJE AGATKĘ - NA WARMII I MAZURACH.......?? OLSZTYN, OSTRÓDA , IŁAWA , ITD.....???

Z GÓRY DZIEKUJĘ ZA ODP.

Oraz pytanie, czy jak podnosiliście ściankę kolankową, w domku, np. o dwa pustaki, to również podnieśliście w
pomieszczeniu nad garażem..........???

- i czy w tym pomieszczeniu (strychu) nad garażem, jest normalny poziom podłogi, i normalnie się wchodzi tam....?? z pokoju nr. 5 lub jak ktoś zmienił z holu, czy jest to obniżone..........??




My obniżyliśmy garaż o 2 cegły i wejście do pomieszczenia nad garażem planujemy zrobić z klatki schodowej. Górę będziemy podnosić o 2 cegły. Majster mówi że będzie OK jak wyjdzie w praniu zobaczymy. Edytowano przez Justyna i Andrzej (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

My obniżyliśmy garaż o 2 cegły i wejście do pomieszczenia nad garażem planujemy zrobić z klatki schodowej. Górę będziemy podnosić o 2 cegły. Majster mówi że będzie OK jak wyjdzie w praniu zobaczymy.




aha, czyli będzie wyższe pomieszczenie......??, ale wejście będzie po dwóch schodkach w dół .....???

- Ile ma wysokości pierwotnie (w projekcie) te pomieszczenie nad garażem .....??

- Co tam planujecie zrobić........??- jak zagospodarować, bo tam jest tylko jedne okno w bocznej ścianie.....??



Link do komentarza
Cytat

aha, czyli będzie wyższe pomieszczenie......??, ale wejście będzie po dwóch schodkach w dół .....???

- Ile ma wysokości pierwotnie (w projekcie) te pomieszczenie nad garażem .....??

- Co tam planujecie zrobić........??- jak zagospodarować, bo tam jest tylko jedne okno w bocznej ścianie.....??



Bardzo fajną opcją jest wydzielenie z pokoju nr 5 małego przejścia do tego pomieszczenia nad garażem(poczytaj to forum-wielu z nas się na to decyduje;-)).W moich planach miałam z niego zrobić dodatkowy pokój(tam jest jedno okno-ale mozna zrobić je spore)-powstaje fajna przestrzeń.Jako ze z pokoju nr 5 robi się wtedy wąska "kiszka"-chciałam tam zrobić pralnie z suszarnią-powierzchnia powinna wystarczyć na to.Trzeba jednak pamiętać,ze strop nad garażem trzeba ocieplić od dołu-wiadomo,ze tam będzie chłodniej-niektórzy rezygnują nawet z małego kaloryfera w garażu.
Ja jednak chcąc ograniczyć powierzchnię domu chyba zrezygnuje z dachu dwuspadowego nad garażem i zastąpię go jednospadowym-bez pokoju nad nim.
Pozdrawiam icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

aha, czyli będzie wyższe pomieszczenie......??, ale wejście będzie po dwóch schodkach w dół .....???

- Ile ma wysokości pierwotnie (w projekcie) te pomieszczenie nad garażem .....??

- Co tam planujecie zrobić........??- jak zagospodarować, bo tam jest tylko jedne okno w bocznej ścianie.....??




Wejście do pokoju nad garażem będzie z klatki schodowej- my robimy schody z odpoczynkiem i z tego odpoczyku na lewo po schodkach do góry będzie wejście na poddasze a na prawo do góry do pomieszczenia nr 6. Z pomieszczenia nr 6 chcemy zrobić drugi salon. Budujemy Agatkę z garażem dwustanowiskowym w wersji C i schody do pomieszczenia nr 6 będą zajmowały część przestrzeni w garażu. Do garażu również przenieśliśmy kotłownię i tym sposobem powiększyliśmy łazienkę. Komin wentylacyjny w łazience wbudowany mamy w ścianie między domem a garażem. Nie pomyśleliśmy o wysokości drzwi z domu do garażu (wyszły na 1,70) i trzeba będzie zrobić niżej korytarz ale to chyba akurat na plus bo będzie większa spiżarka pod schodami.
Link do komentarza
Cytat

Witaj pgbmw! icon_biggrin.gif Jestem z okolic Inowrocławia, właśnie ruszyliśmy z budową Agatki z garażem 2-stanowiskowym. icon_smile.gif Mamy fundamenty, może w tym tygodniu będą stawiać ściany. Mi się podoba ten projekt. Wprowadzę kilka zmian, takich jak likwidacja wnęki w salonie, podniosę ściankę kolankową, jeszcze nie wiem o ile, nad garażem przewiduję garderobę i pralnię. Pozdrawiam. Mój adres e-mail: haccprsp@o2.pl



Widzę, że takie same zmiany i plany jak u mnie, życze powodzenia. Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie wszystkich!

Pilnie śledzę watek Agatki i korzystając z okazji podłączam swoja "wizje" tego domku.
Póki co, w środku tylko prąd i tynki, a na zewnątrz to co widać.

Pozdrawiam i życzę samych sukcesów na budowach! icon_smile.gif
Rafał

[attachment=7394:ag_p.jpg]
[attachment=7395:ag_t.jpg]




Co zmieniałeś w tym domku..........??

- widzę , że zrównałes garaż a tylną ścianą.

podnosiłeś ściankę kolankową......??

Link do komentarza
Ten domek wystepuje w kilku wersjach.
To jest D1 - z garażem przesuniętym do tyłu, powiększona kotłownia.
Sciana kolankowa wynosi ok. 75cm, czyli 2xpustak + wieniec.
Z tylu usunalem wejscie do garazu, a na scianie garazowej nie mam zadnych otworow okiennych (3m do granicy z sasiadem).
Okna z przodu powiekszylem na wysokosc jak tylko maksymalnie sie dalo i teraz otwor ma 160cm wysokosci.
W srodku bez wiekszych zmian.

Cytat

Co zmieniałeś w tym domku..........??

- widzę , że zrównałes garaż a tylną ścianą.

podnosiłeś ściankę kolankową......??


Link do komentarza
Wg tego co pisza na http://www.projekty.ign.com.pl/?id=151&p=detail
ścianka kolankowa: 56 cm, zatem jest wyzej o ok. 20cm
To jest zawsze dylemat ile podniesc, aby nie oszpecic domu?
Biorac pod uwage, ze te pokoje o gory sluza glownie do spania, postawilem na wyglad zewnetrzny, a nie komfort icon_smile.gif
A krokwi juz bardziej nie moglem wydluzyc...

Cytat

Czyli podniosłeś o jeden pustak, ile jest w oryginale pustaków.........???


Link do komentarza
Witam.
Proszę pomóżcie bo mam plan, ale nie wiem czy to dobry plan.
Chciałabym zrezygnować ze ścianek działowych pomiędzy kuchnią a jadalnią i zrobić dzwi przesuwne, które chowały by sie w kasecie ( ścianie na specjalnym stelażu), nie wiem tylko czy to mocno nie pomniejszy wnętrza.
Chciałabym czasem zamknąć kuchnię, ale gdy będe chciała miec przestrzeń to po prostu chowam drzwi w ścianie, ajkby ich nie było. Może ktoś tak zrobił, bardzo prosze o opinię i o zdjęcia... do końca tygodnia musze zdecydować czy robotnicy maja budować sciąny czy też nie .. Z góry dziękuję za każda odpowiedź.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Ci którzy podnosili ściankę kolankową, a to praktycznie wszyscy robia, jedni o jeden pustak, niektórzy nawet o 3 pustaki........


powiedzcie mi, - krokwie na pewno muszą być dłuższe- od 30 cm- do 50 cm.

- ale czy zmieni się kąt dachu.........., będzie mniejszy niż 37 stopni
- czy nie trzeba wydłużyć belek belek podtrzymujących dach, czy komin nie powinien być wyższy..........?? - żeby zachować kąt dachu, lub nawet zwiększyć do 40 stopni.....??


Powiedzcie jak powinno być..........???
Link do komentarza
Cytat

Kąt pozostał podobny ~37 stopni, ale oczywiście oprócz dłuższych krokwi należny zamówić dłuższe słupy podpierające płatwie... Z resztą ja wszystko zamawiałem z zapasem + 0,5m długości - tak sobie życzył cieśla...




czyli po prostu dach idzie do góry o np. 2 lub 3 pustaki - kąt pozostaje taki sam, ale podnosi się wysokość pomieszczeń na poddaszu .. icon_surprised.gif

- tak mam to rozumieć.......?? Edytowano przez szczupak (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

czyli po prostu dach idzie do góry o np. 2 lub 3 pustaki - kąt pozostaje taki sam, ale podnosi się wysokość pomieszczeń na poddaszu .. icon_surprised.gif

- tak mam to rozumieć.......??



tak, kąt zostaje ten sam
chyba, że nie chcesz podnosić ścianki kolankowej
to wtedy dłuższe krokwie i słupy podtrzymujące
tak zwiększysz kąt nachylenia dachu
w obu przypadkach komin musi być wyższy
przy podniesieniu ściany kolankowej o taką samą wysokość o jaką ja podniosłeś
Link do komentarza
Cytat

Witam serdeczni
Mi i mężowi również bardzo spodobał się Projekt Agatka bez garażu. Chcelibysmy budować sie systemem gospodarczym, aby obniżyć koszty. Czy ktos z Was podją sie takiego wyzwania?Jakie u Was wyszły koszty?


Witam,
My z mężem budujemy systemem gospodarczym. Jesteśmy na etapie robienia więźby. Co do kosztów to sprawdzę i wieczorm napiszę jakie są na tą chwilę.
pozdrawiam
Link do komentarza
Biorąc pod uwagę zdolności i możliwości mojego męża, jesteśmy w stanie postawić dom od fundamentów po postawienie ścian, jedyne z czym mąż sobie nie poradzi sam to dach. Potem instalacja i ine roboty wewnątrz też dałby rade sam zrobić, oczywiście przy pomocy znajomych i to już napewno obniży koszty. Napewno potrwa to dłużej niz gdyby ekipa stawiała ale zawsze taniej. Działka już upatrzona, teraz trzeba odwiedzić banki dowiedzieć sie jak to z kredytem będzie, a napewno za dużo nie dostaniemy i mam na dzieje, że jakoś na wiosne uda sie ruszyć. Ale te 100.000 na początek musi być.
Link do komentarza
U nas działka już jest, mała trochę bo 760 metrów ale już z głowy, projekt wybrany i zmany w projekcie ustalone, prąd jest, inspektor ugadany, woda obok biegnie i doświadczenie na rozbudowie starego domu za sobą. No ale to oszczędzanie jest trochę trudne i nie dziwię się, że buduje się w 100% na kredyt. icon_sad.gif
Link do komentarza
Witamy po raz pierwszy na forum i poazdarwiamy wszystkich budujących i przymierzających sie do budowy Agatki.
Z wielką przyjemnością czytaliśmy Wasze opinie i uwagi na temat tego projektu. Sami zastanawiamy się nad Agatką i nad Granatem i po przeczytaniu tego forum coraz bardziej skłaniamy się ku Agatce. Mamy już wstępnie opracowane zmiany w projekcie. Widać, iż dużo Was buduje ten dom w województwie dolnośląskim, a czy jest ktoś może kto udostępniłby nam swój domek do zobaczenia na żywo. Jesteśmy z Lubania. Mamy zamiar /oczywiście po zakupie projektu/ aktywnie uczestniczyć w forum i dzielić się z Wami naszymi uwagami i przemyśleniami.
Pozdrawiamy Ewa i Mariusz
Link do komentarza
Witajcie wszyscy budujący i planujący budować icon_smile.gif

Od 2 lat czytamy to forum z zainteresowaniem i w końcu na nas przyszedł czas icon_smile.gif Zaczęliśmy budowę Agatki z podwójnym garażem w odbiciu lustranym w Zabrodziu k/Wyszkowa (mazowieckie).

Na naszej działce jest już wykop, a ekipa walczy ze zbierającą się w nim wodą.
Póki co podrzucam zdjęcia pierwszych "budynków" i infrastruktury technicznej icon_smile.gif

Ze zmian:
  • powiększenie okien frontowych 90x150
  • dodanie drugiej lukarny z tyłu domu
  • w związku z lukarną zmiana układu okien z tyłu domu
  • z wąskiego pokoju na poddaszu wydzielenie garderoby
  • wejście do pokoju nad garażem ze schodów ze spocznikiem (wchodzących częściowo w garaż)
  • obniżenie stropu w garażu
  • kanał (ale nie wiemy jeszcze, jak to z tym będzie, bo mokra działka icon_sad.gif )

W końcu jest gdzie się schować przed deszczem:


Krajobraz po wierceniu studni:


Naprawę jest tu woda icon_smile.gif


Nowe sadzonki (a w tyle humus i sławojka)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...