Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

Cytat

Aga i Damian bardzo podaba mi się Wasz dom, mieliście fajny pomysł z zadaszeniem tarasu. mam do Was pytanie jakie do tej pory ponieśliście koszty? Pozdrawiam serdczenie


To pytanie jest bardzo trudne i niepotrafie na nie odpowiedzieć, a jezeli chodzi o zadaszenie tarasu to powiem ze jest bardzo praktyczne a szczegulnie w grilowe wieczory.
Pozdrawiam serdczenie.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

co rozumiesz przez te słowa??a i jakiej firmy polecacie tynki?i który z tych jest lepszy silikon czy silikat!


to jest oczywiste
wentylacja w domu to podstawa jesli nie masz wentylacji w domu mechancznej a zaizolujesz go styropianem i dasz w dodatku elewacje z materiału nieprzepuszczajacego wody to sobie wyobraz ten dom jakby wygladał owiniety folią
...
dlatego nie mozna do takich sytuacji prowadzić ,
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam "agatkowiczów". Wraz z żoną jestem na etapie zakupu projektu. Interesuje nas Agatka z garażem dwustanowiskowym. Przed podjęciem decyzji chcielibyśmy zobaczyć ją od środka. Czy ktoś wybudował taką w okolicach Wrocławia i zechciałby nas na kawę zaprosićicon_wink.gif Łukasz Skotnicki 607638131. Prosze o kontakt. Pozdrawiam serdecznie
Link do komentarza
Witam
Jestem na etapie wyboru projektu wymarzonego domu, wpadł mi w oko projekt Agatka, zastanawiam się czy z garażem czy bez, wolałbym drugi budynek który pomieści 2 samochody, może ktoś mi doradzi, czy koszt drugiego budynku będzie większy niż garaż dwustanowiskowy. Chciałbym zadaszony taras w tym projekcie tego nie uwzględniono.Może ktoś ma jakiś pomysł na mój taras?? Pozdrawiam i proszę o radę.
Link do komentarza
Witam.

Zanim zakupimy projekt i wybierzemy się do architekta adaptującego, postanowiłem nanieść nasze pomysły zmian na rzuty. Jestem ciekaw waszych sugestii do naszych zmian. Ciekawi mnie czy jest możliwość wstawienia drzwi żeby przejść z łazienki do pralni i suszarni. Taras też planujemy nieco większy.

Pytanie do tych którzy podnosili ścianke kolankową o jeden pustak. O ile przedłużaliście krokwie??

Dobrej nocy wszystkim

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witam.

Zanim zakupimy projekt i wybierzemy się do architekta adaptującego, postanowiłem nanieść nasze pomysły zmian na rzuty. Jestem ciekaw waszych sugestii do naszych zmian. Ciekawi mnie czy jest możliwość wstawienia drzwi żeby przejść z łazienki do pralni i suszarni. Taras też planujemy nieco większy.

Pytanie do tych którzy podnosili ścianke kolankową o jeden pustak. O ile przedłużaliście krokwie??

Dobrej nocy wszystkim


Witam,
całkiem niezłe rozwiązanie szczerze mówiąc nie brałam takowego pod uwagę tylko z drugiej strony czy nie szkoda takiego dużego pomieszczenia nad garażem?
Link do komentarza
witam,
my wprowadziliśmy kilka zmian i tak na przykład zlikwidowaliśmy podcień i w ten sposób dodatkowo mogliśmy pokombinować z tarasem. Zrezygnowaliśmy z półkola i zrobiliśmy prostokąt ze ściętymi bokami który zachodzi dodatkowo na boczną ścianę budynku. W sumie wyszedł nam całkiem spory taras 30m2.
pozdrawiam
Link do komentarza
quote name='pgbmw' date='9.07.2010, 22:28 ' post='117155']
Witam
Jestem na etapie wyboru projektu wymarzonego domu, wpadł mi w oko projekt Agatka, zastanawiam się czy z garażem czy bez, wolałbym drugi budynek który pomieści 2 samochody, może ktoś mi doradzi, czy koszt drugiego budynku będzie większy niż garaż dwustanowiskowy. Chciałbym zadaszony taras w tym projekcie tego nie uwzględniono.Może ktoś ma jakiś pomysł na mój taras?? Pozdrawiam i proszę o radę.
[/quote]
witam jezeli moge ci podpowiedziec odnosnie garazu to moim zdaniem wybiez projekt Agatki z garazem 2 stanowisowym. Spełnia on naprawde swoja funkcje i jest wygodny w uzytkowaniu a szczegulnie w zime gdy nie trzeba wychodzic na dwor po to zeby cos wziąsc z auta i nalezy rowniez wspomniec o pomieszczeniu nad garazem ktore mozna sobie zagospodarowac pod swoje potrzeby(w moim przypadku nad garazem mamy czesć sypialni, prywatna łazienke oraz pralnie). Jezeli chodzi o koszt wybudowania garazu wolnostojacego to napewno bedzie wiekszy niz garaz w zabudowie a oprocz tego dochodzą dodatkowe papiezyska (projekt, pozwolenia,geodeta i.t.d. ).
Odnosnie tarasu to rozwiązalismy to poprzez zadaszenie przedłużające dach i powiem ze swietnie spelnia swoje zadanie a szczegolnie w grilowe wieczory.

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez AGA i DAMIAN (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Bardzo ładny taras, już mam zdjęcia w swojej galerii na wzór.
Zbieram wszystkie dodatkowe informacje na temat przeróbek projektu, kilka zmian które mi odpowiadają już wychwyciłem np. podwyższenie ścianki kolankowej, przedłużenie garażu, zlikwidowanie podcienia, większe okna w kuchni i więcej okien na poddaszu, chciałbym pod garażem zrobić piwnice na piec.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam serdecznie wszystkich Agatkomaniaków!
Zastanawiam się nad wyborem tego projektu i chciałabym uzyskać informację od mądrzejszych Koleżanek i Kolegów icon_biggrin.gif Jaki jest koszt postawienia Agatki z garażem dwustanowiskowym w stanie surowym oraz pod klucz - bez szaleństwa.
Średnie ceny mnie interesują.
Czy postawię dom bez wyposażenia (bez mebli w kuchni i bez armarury w łazienkach) za 200tyś. (dach w ceramice, okna pcv, drzwi zewn drewniane, wew płyta, na podłogach panele, na ścianach farba icon_biggrin.gif, alarm, drzwi garażowe autom) czy raczej jest to NO WAY icon_biggrin.gif
z góry dziękuję na odp.
a! o ile zmniejszy się koszt gdy zlikwiduję lukarnę?
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie wszystkich Agatkomaniaków!
Zastanawiam się nad wyborem tego projektu i chciałabym uzyskać informację od mądrzejszych Koleżanek i Kolegów icon_biggrin.gif Jaki jest koszt postawienia Agatki z garażem dwustanowiskowym w stanie surowym oraz pod klucz - bez szaleństwa.
Średnie ceny mnie interesują.
Czy postawię dom bez wyposażenia (bez mebli w kuchni i bez armarury w łazienkach) za 200tyś. (dach w ceramice, okna pcv, drzwi zewn drewniane, wew płyta, na podłogach panele, na ścianach farba icon_biggrin.gif, alarm, drzwi garażowe autom) czy raczej jest to NO WAY icon_biggrin.gif
z góry dziękuję na odp.
a! o ile zmniejszy się koszt gdy zlikwiduję lukarnę?
pozdrawiam


no way:)
Link do komentarza
Bardzo dziękuje icon_biggrin.gif
Rozumiem, że 300tys jest bardziej prawdopodobną kwotą?
I o to mi chodziło - niestety wśród wielu ludzi w moim otoczeniu pojawiła się jakaś dziwna i niezrozumiała przez mnie tendencja do zaniżania kosztów ://
Zastanawiam się nad budową - oczywiście w części na kredyt. Mamy 150tyś oszczędności i własciwie to nie wiem, czy porywać się z motyką na księżyc...
Choć z drugiej strony kusi mnie niemiłosiernie perspektywa domku, ogródka, huśtawki dla mojego dziecia.... mniej zaś perspektywa zimowych poranków i odśnieżania icon_wink.gif
A co Wy myslicie?
Budować?
Pozdrawiam wszystkie Pomocne Dusze!
Link do komentarza
Cytat

Bardzo dziękuje icon_biggrin.gif
Rozumiem, że 300tys jest bardziej prawdopodobną kwotą?
I o to mi chodziło - niestety wśród wielu ludzi w moim otoczeniu pojawiła się jakaś dziwna i niezrozumiała przez mnie tendencja do zaniżania kosztów ://
Zastanawiam się nad budową - oczywiście w części na kredyt. Mamy 150tyś oszczędności i własciwie to nie wiem, czy porywać się z motyką na księżyc...
Choć z drugiej strony kusi mnie niemiłosiernie perspektywa domku, ogródka, huśtawki dla mojego dziecia.... mniej zaś perspektywa zimowych poranków i odśnieżania icon_wink.gif
A co Wy myslicie?
Budować?
Pozdrawiam wszystkie Pomocne Dusze!


witam
według mnie koszt budowy zależy od różnych czynników więc jest szansa że się zmieścisz, ale to zależy od tego w jakim rejonie się budujesz, z czego będziesz stawiał Agatkę, czy będziesz brał firmę budowlaną czy może jesteś "złotą rączką" i część rzeczy będziesz mógł wykonać sam. Z doświadczenia Ci powiem, że rozbieżność w cenach jest tak niesamowita, że aby ograniczyć koszty musiałbyś trochę posiedzieć i poszukać poszczególnych materiałów. Ktoś może powiedzieć, że oszczedzając niezbyt wielkie kwoty zbyt dużo nie zyskasz bo to nie są znaczące kwoty przy budowie domu, ale ja uważam że tu 200zł tam 500zł i powoli jesteśmy w stanie zaoszczędzić całkiem niezłą sumkę.
Według mnie budowaćicon_smile.gif nie musisz przecież postawić domu w trzy miesiące i już w nim zamieszkać.
W końcu po to są marzenia żeby je realizować icon_smile.gif
Trzymam kciuki i powodzenia icon_smile.gif
Link do komentarza
Witam wszystkich zwolenników Agatki.
Kupiłem projekt Agatki i powoli zaczynam adaptacje.Działkę mam na stoku i muszę dom podpiwniczyć. W piwnicy chce zrobić garaż. Czy mozna zobaczyć jakis rzut pomieszczeń w piwnicy?Czy budował ktoś ten dom na stoku, a jeżeli tak to mozna zobaczyc zdjęcia ?Z góry dziękuje i pozdrawiam:)
Link do komentarza
Witamy wszystkich!
Jestesmy na etapie wyboru/zakupu projektu i przypadła nam do gustu agatka. Jednak przed zakupem mamy sporo watpliwości i może Państwo "Agatkowicze" pomożecie nam sie z nimi uporać a mianowicie:
1. Czy wielkośc kotłowni wystarcza do ogrzewania domku Piecem na paliwo stale(eko-groszek, drewno)
2. Jesli nie wystarcza ta powierzcnia kotłowni to chcemy zakupic projekt z powiekszoną kotłownia kosztem przedpokoju i wtedy bedzie: z kotłowni 3,5m na 5,6m a z przeddpokoju 5,7m na 4,26 i tu sie boje ze schody moga sie nie zmiescic albo byc za strome.Jak myslicie?
3.Jakie zastosowaliscie schody- czy konstrukcja sama drewniana czy jednak wylewane?My chcemy raczej samo drewno.
4. Ostanie chyba ale nawazniejsze-czy zmiescimy sie w 300 tys?Czy wam sie udało?J
Prosiłbym w miare mozliwości o zdjecia z realizacji przede wszystkim wykonczen.zauwazylismy ze niektorzy maja swietne pomysły, potrafia naprawde ciekawie urzadzic swoj wyamrzony domek:)Z góry wszystkim dziekujemy:Pozdarwiamy, nasz mail:amatus1@poczta.onet.pl
Link do komentarza
Witam wszystkich. Mam już zakończony stan zero, ale niestety wciąż wielkie problemy z uzyskaniem kredytu, zdolność mam, ale bank wciąz wymyśla jakieś nowe bzdety. Wszystkich którzy starają sie o kredyt chciałam przestrzec przed braniem kredytu w Deutsche Banku. Pozdrawiam i zycze powodzenia przy budowie Agatki
Link do komentarza
Witam Agatkowiczów !
Obserwujemy to forum od dłuższego czasu, postanowiliśmy się w końcu ujawnić z naszą Agatką icon_smile.gif bo już ma dach i okna i w końcu wygląda jak dom icon_smile.gif

Oto i ona:

DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



Budujemy w północnej Wielkopolsce, chcemy się zmieścić w kwocie ok. 300 tyś.
Polecamy wszystkim ten projekt, jest dużo większy niż się wydaje, po podłogach z garażem
i pomieszczeniem na garażem ma ok. 210 m2,ze zmian to powiększyliśmy okna w salonie, połączyliśmy garderobę i pokój na górze, dodaliśmy trzecie okno dachowe, zrezygnowaliśmy ze spiżarni i zrobiliśmy szeroki przejście bezpośrednio z salonu na schody przez co salon stał się dużo większy i bardziej otwarty, podnieśliśmy ściankę kolankową o 12 cm i przedłużyliśmy okap dachu aby nie stracić na wyglądzie, niedługo zrobimy galerię zdjęć to wyślemy linka ze zdjęciami ze środka

Budowanie sprawia nam dużo radości, póki co mieliśmy szczęście do wykonawców i oby tak dalej.


Pozdrawiam
murek Edytowano przez murek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam Agatkowiczów !
Obserwujemy to forum od dłuższego czasu, postanowiliśmy się w końcu ujawnić z naszą Agatką icon_smile.gif bo już ma dach i okna i w końcu wygląda jak dom icon_smile.gif

Oto i ona:

[attachment=6651:forum.jpg]

[attachment=6652:forum2.jpg]

[attachment=6653:forum3.jpg]

Budujemy w północnej Wielkopolsce, chcemy się zmieścić w kwocie ok. 300 tyś.
Polecamy wszystkim ten projekt, jest dużo większy niż się wydaje, po podłogach z garażem
i pomieszczeniem na garażem ma ok. 210 m2,ze zmian to powiększyliśmy okna w salonie, połączyliśmy garderobę i pokój na górze, dodaliśmy trzecie okno dachowe, zrezygnowaliśmy ze spiżarni i zrobiliśmy szeroki przejście bezpośrednio z salonu na schody przez co salon stał się dużo większy i bardziej otwarty, podnieśliśmy ściankę kolankową o 12 cm i przedłużyliśmy okap dachu aby nie stracić na wyglądzie, niedługo zrobimy galerię zdjęć to wyślemy linka ze zdjęciami ze środka

Budowanie sprawia nam dużo radości, póki co mieliśmy szczęście do wykonawców i oby tak dalej.


Pozdrawiam
murek


Piekna ta wasza Agatka:)Dziekujemy za informacje, my tez chcialibysmy zmiescic sie w tych 300 tys ale ciekawe czy to realne:)
Link do komentarza
Witam Wszystkich. Zakupiliśmy projekt:) już jest u architekta adaptującego. Mapę do celów projektowych też już mamy i zaczynamy działania w kierunku PNB. Po licznych dyskusjach, konsultacjach i zebranych opiniach nasza agatka wewnątrz wyglada tak:

Od przyszłego tygodnian rozpoczynamy starania o ktredyt i przy dobrych wiatrach może przed zimą bedziemy mieli fundamenty:)))

agatka_dol2.pdf

DSC01446.jpg

agatka_dol2.pdf

Link do komentarza
Cytat

350 - 375 tysięcy i wybudujemy ile się da:) najgorsze że chcemy solary, pompę i kominek płaszczem wodnym, GWC, odkurzacz, podłogówkę wszędzie, rekuperator i ścianę z Ytonga energo 48 i bóg wie co jeszcze:)))


To musze przyznac, ze agatka bedzie "wypasiona", tylko oczywiscie wiaze sie to z duzymi kosztami...ciekawe ile na to wam wyjdzie?
Link do komentarza
Cytat

Coraz częściej przewija się tu kwota 300 tyś PLN. Czy kwota ta dotyczy stanu pod klucz, czy stanu surowego zamkniętego? Prosze osoby które chcą się zamknąć w tej kwocie o odpowiedź. Z góry dziękuję i pozdrawiam.



Nasz stan surowy zamknięty na zdjęciach powyżej kosztował nas ok. 140 tyś. (dachówka ceramiczna, okna na profilu 5k VEKA kolor obustronny, potrójne szyby, ściany z solbetu) do 300 tyś. chcemy wykończyć tak aby móc się wprowadzić (instalacje, podłogi, płytki, łazienki, elewacja itd.), w zależności od wyboru materiałów i wykonawców oraz regionu kraju 300 tyś. to kwota która wg nas pozwala się wprowadzić o ile buduje się dom tradycyjnie wyposażony.

Pozdrawiam
murek
Link do komentarza
witam!!
Jestem nową forumowiczką, a raczej starą ale do tej pory czytałam Was jako gość. Teraz kiedy już projekt mojego domku ( Agatka z garażem jednostanowiskowym) jest w adaptacji, a co za tym idzie istnieje realna szansa jego realizacji postanowiłam jawnie do Was dołączyć. Mam jeden problem - chcę powiększyć garaż aby zrobić tam kotłownię (w tyle garażu), jednakże mój ,,adaptator" projektu nie wie jak to rozwiązać. Czy ktoś z Was - drodzy forumowicze ma morze rzuty takiego projektu z powiększonym garażem? Byłabym wdzięczna. Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Nasz stan surowy zamknięty na zdjęciach powyżej kosztował nas ok. 140 tyś. (dachówka ceramiczna, okna na profilu 5k VEKA kolor obustronny, potrójne szyby, ściany z solbetu) do 300 tyś. chcemy wykończyć tak aby móc się wprowadzić (instalacje, podłogi, płytki, łazienki, elewacja itd.), w zależności od wyboru materiałów i wykonawców oraz regionu kraju 300 tyś. to kwota która wg nas pozwala się wprowadzić o ile buduje się dom tradycyjnie wyposażony.

Pozdrawiam
murek



140 tyś PLN to cena stanu surowego zamkniętego z robocizną wykonaną przez firmę budowlaną czy jakieś prace były wykonywane samodzielnie?
Link do komentarza
Wzięliśmy 300 tys kredytu i myślę, że gdybyśmy mieli 350 to spokojnie moglibyśmy się wprowadzić do Agatki - a tak to łazienki na górze nie wykończymy i trochę będziemy musieli dołożyć na obudowę kominka. Oczywiście wszystko zależy od wyposażenia - czy panel, czy parkiet, okna, drzwi garażowe, ocieplenie, dachówka, kominek z płaszczem wodnym, rekuperacja etc oraz miejsca budowy - w naszym wypadku okolice Krakowa- ma być parkiet i deska, autom. drzwi garażowe, dachówka, grubość wełny na poddaszu 23cm, okna pcv ,2 komin schiedel, kominek z płaszczem wodnym icon_biggrin.gif -wspominam o tym bo ważne jest by od samego początku zaplanować czym chcemy budować i ile to będzie kosztować i najlepiej do tego co wyjdzie dodać jakieś 10-20% na nieoczekiwane wydatki
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

140 tyś PLN to cena stanu surowego zamkniętego z robocizną wykonaną przez firmę budowlaną czy jakieś prace były wykonywane samodzielnie?


Witam,
samodzielnie wykonywałem prace polegające na poszukiwaniu materiałów w dobrych cenach, dużo rzeczy kupowałem przez Internet lub negocjowałem z dostawcami lokalnymi ceny podając ceny z internetu i przeważnie opuszczali ceny do tego samego poziomu, trochę to pracy i wiedzy kosztuje nie powiem a tak poza tym, to żadnych prac fizycznych nie wykonywałem, miałem firmę do postawienia stanu surowego otwartego za 19000 oraz kolejną do dachu za 12000 , wszystko zależy od tego w jakim rejonie się budujesz, my akurat budujemy się na wsi z dala od większych miast i ceny robocizny są niższe pewnie niż w okolicy dużych miast.

Pozdrawiam
murek
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...