Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

  • 4 tygodnie temu...
Witam
Ale opustoszało to nasze forum icon_neutral.gif chyba wszyscy ruszyli z budową!
My ruszyliśmy całą parą, pogoda piękna icon_biggrin.gif Ławy wylane (beton B-20 15m* +pompa 4,500-,)
Bloczki wymurowane,zasmołowane, ocieplone steropianem +będą dodatkowo obłożone folią przeciw wilgoci.
Teraz przyjeżdża piasek do zasypania fundamentów. W przyszłym tygodniu zasypią , ubiją ,wylewka i zwozimy poroton icon_biggrin.gif
Nawet nie przypuszczałam, że to taki nałóg, codziennie chodzimy i oglądamy w kółko icon_wink.gif
A-cha więźba ok.8,500-,już zamówiłam.
Pozdrawiam icon_wink.gif
Link do komentarza
Witam.

Jak widać jestem nowym użytkownikiem tego forum. Dzień dobry mam na imię Seba icon_smile.gif ...ale do rzeczy w tej chwili jestem na etapie zakupu działki. Nie przeszkadza to jednak w wyborze projektu. Oglądając ich dziesiątki, uwagę moją skupiłem także na "Agatce" Mam nadzieję, że niedługo pojawia sie jakieś zdjęcia gotowych domków oraz galerie z budowy. W tej chwili chciałbym zapytać jakie planujecie ogrzewanie w waszych Agatkach i jakie są orientacyjne koszty niezbędnych instalacji. Pozdrawiam serdecznie.
Link do komentarza
Witam

Jeżeli chodzi o ogrzewanie, to planujemy piec na eko groszek, o kosztach jeszcze nic nie wiem, ale w maju mam zamiar pojechać, pokazać się panu (wykonawca jest) niech wstępnie policzy i mnie tam gdzieś odchaczy na jesień icon_smile.gif
Piec kosztuje podobno ok.7000,-
I jeszcze jedno :fundament ociepliłam steropianem 10cm. kierownik budowy, który przyjechał obejrzeć, zalecił dodatkowo zasmołować steropian z zewnątrz + folia, tak zrobiłam.
Dokupiłam jeszcze 50m rury drenarskiej ( ok.270,-)no to chyba woda mi teraz nie grozi icon_biggrin.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam ponownie widziałem na żywo agatkę pod Oławą jest ok ale przeraziły mnie okna od frontu na parterze. Na wizualizacji są ładne i duże , jeżeli w domku który widziałem nie były zmieniane na projekcie to prawde mówiąc nie wyglądają ciekawie. Są strasznie wąskie wysokości im nie brakuje . Poszerzenie ich to podstawa jak dla mnie. O reszcie swoich zmian nie piszę robię to samo co Wszyscy na tym forum icon_smile.gif pozdrawiam serdecznie Wszystkich pawełek
Link do komentarza
Cytat

Witam ponownie widziałem na żywo agatkę pod Oławą jest ok ale przeraziły mnie okna od frontu na parterze. Na wizualizacji są ładne i duże , jeżeli w domku który widziałem nie były zmieniane na projekcie to prawde mówiąc nie wyglądają ciekawie. Są strasznie wąskie wysokości im nie brakuje . Poszerzenie ich to podstawa jak dla mnie. O reszcie swoich zmian nie piszę robię to samo co Wszyscy na tym forum icon_smile.gif pozdrawiam serdecznie Wszystkich pawełek



Witam
Mnie też przeraziły te okna, a od wewnątrz wygląda to jeszcze gorzej. Ja powiększe do 90/ a długość chyba do 140, tylko wtedy trzeba będzie przesunąć ściankę od spiżarki i chyba prysznic też będzie musiał zmienić miejsce. Spiżarka trochę się zmniejszy, ale uważam, że warto icon_smile.gif
Można jeszcze zaryzykować i mieć 4 pokoje dwa po 9.5m, sypialnie 12,3 i ok 10m z lukarną z przodu kosztem kawałka łazienki, tylko wtedy wejście do pokoju 9,5m od przodu musiałoby być jakoś na ukos, ale to wszystko się okaże jak staną mury.
Po majówce ciągniemy mury icon_biggrin.gif.
Jeżeli jesteś z Wrocławia to zapraszamy , możemy umówić się na maila, nasza Agatka rośnie w oczach icon_biggrin.gif
pozdrawiam icon_wink.gif
Link do komentarza

Witam wszystkich,

Jestem w końcowym etapie wyboru projektu, na krótkiej liście znalazły się 2 domki

Tymek http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=129&sid=5

Agatka http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=151&opcja=opis

Teraz pytanie do osób, które zdecydowały się na Agatkę, czy zmienialiście schody w Agatce, wydaje mi się, że są zbyt strome. Pomyślałem, że można poszerzyć dom o 1m w stronę garażu powiększając pomieszczenie gospodarcze i tym samym wydłużyć schody. Jednak wtedy straci się proporcje frontu budynku (rozmieszczenie okien) i będzie brzydki:) Czy macie jakieś pomysły?

Moja koncepcja na dolnym rzucie.
rzut_agatka_1_moje.gif

Link do komentarza
Pomyślałem, że można poszerzyć dom o 1m w stronę garażu powiększając pomieszczenie gospodarcze i tym samym wydłużyć schody. Jednak wtedy straci się proporcje frontu budynku (rozmieszczenie okien) i będzie brzydki:)

No świetnie, ale czy pomyślałeś też o tym, że ze 119 metrów robi Ci się już o ok. 15 metrów użytkowych większy dom? Ta koncepcja też by mi się podobała, bo rozwiązała by problem ze schodami itp. gdyby nie właśnie to.
Jeśli planujesz zabudować podcień to otrzymasz 125m. Jeśli planujesz podwyższyć ściankę kolankową też powiększasz pow. użytkową. To zależy co chcesz osiągnąć, ale pamiętaj, że każda ta zmiana wywołuje zmianę pow. użytkowej i z małego domku 119 metrów wychodzi, nie wiadomo jak, niecałe 150m icon_smile.gif))


Pytanie o kuchnię!!!!!
Czy ktoś już bawił się w aranżację kuchni w tym projekcie? Ja wczoraj próbowałam to zrobić w programie do aranżacji wnętrz ściągniętym z ikei. Problem widze taki, że ta kuchnia nie przewiduje możliwości stolika. Planowałam zrobić ala barek tzn. zaokrąglić blat szafki przy wejściu do salonu, ale legło w gruzach, bo lodówki nie da się nigdzie indziej wcisnąć. Dodam, że pod oknem nie planuje kaloryfera, bo będzie ogrzewanie podłogowe, więc ściana z oknami będzie też zabudowana. Doskonale pasuje tam szafka narożna, zlew i jakaś dodatkowa szafka bądź zmywarka. Ta lodówka nigdzie indziej nie pasuje tylko w miejscu przewidzianym przez projekt. Stolik odpada, jeśli ściana pod oknami będzie zabudowana.
Można jeszcze zamienić dwa okna na jedno większe i wtedy dać lodówkę z lewej strony.
Zamiana okien nie naruszy wyglądu zewnętrznego. Tak jest w projekcie ala
http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p...=179&opcja=opis
Generalnie układ jest prawie identyczny jak w agatce, tylko ciut większy.
Można także zrezygnować ze spiżarki lub część przeznaczyć na poszerzenie wiatrołapu a część na poszerzenie kuchni - co wydaje się sensowniejszym wyjściem, ale tyle naczytałam się o przydatności spiżarki, nawet tej najmniejszej. Chodzi mi po głowie jeszcze jedna rzecz : zrobić większy garaż i tam mieć spiżarkę. Kto powiedział, że spiżarka musi być przy kuchni. Acha mam na myśli garaż o dachu jednospadowym. Chyba się trochę załamałam tą kuchnią. Salon świetny a kuchnia ...

Co Wy sądzicie o tej kuchni?
Link do komentarza
Cytat

No świetnie, ale czy pomyślałeś też o tym, że ze 119 metrów robi Ci się już o ok. 15 metrów użytkowych większy dom? Ta koncepcja też by mi się podobała, bo rozwiązała by problem ze schodami itp. gdyby nie właśnie to.
...



Ja planowałem postawić dom ok 140m więc dla mnie bez znaczenia te 15m więcej. To nawet lepiej. Co do kuchni to może poszerzę i w tę stornę dom:) Nad kuchnią się jeszcze nie zastanawiałem, ale tak na szybko to zlew dam przy oknie, pod drugim grzejnik. Kuchenka tam gdzie w projekcie jest zlew (gdzie w tej kuchni jest jakaś wentylacja wg projektu?), lodówka tam gdzie jest kuchanka, a zmywarkę gdzieś się wciśnie:) Co do zabudowania podcienia (chyba dobrze odmieniłem icon_smile.gif to nie ruszam - fajny jest, myślę że nie podwyższę ścianki kolankowej bo okna dachowe chcę mieć nisko i nie wiem jak to będzie z podwyższoną ścianką. Na weekend pojachałem do Oławy oglądnąć Agatkę na żywca. Bardzo ładna.
Link do komentarza
Cytat

Na weekend pojachałem do Oławy oglądnąć Agatkę na żywca. Bardzo ładna.


A może cyknąłeś jakieś fotki? Z Kielc pod Wrocław jest kawałek i raczej nie uda mi się tam dotrzeć, a z mojej okolicy jeszcze nikt się nie odezwał.

Agatkowicze! jeżeli macie zdjęcia tego ślicznego domku (choćby fundament), pochwalcie się icon_razz.gif
Link do komentarza
Witam icon_smile.gif

Radze zastanowić sie z tym jednym oknem zamiast dwóch, to już nie będzie Agatka, strasznie to ją
oszpeci icon_confused.gif??: Właśnie te okienka to cały urok, ja na samym początku myślałam, żeby zamienić po jednej i drugiej stronie na jedno, ale na szczęscie przeszkodził mi komin, teraz bym nigdy tego nie zrobiła, więc jak masz później żałować, lepiej chyba pomęczyć się z aranżacją kuchni, niż później z przebudową okien icon_eek.gif
pozdrawiam icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam Wszystkich i zarazem żegnam w ostatniej chwili plany uległy zmianie rozstajemy się z Agatką zdecydowaliśmy postawić na "Dom w szafirkach" z Archon + , życzę Wszystkim mało kłopotów na budowach i szybkiej przeprowadzki , Jowita dzięki za zaproszenie na budowę pozdrawiam pawełek icon_cool.gif
Link do komentarza
UWAGA! NA PIEC NA EKOGROSZEK

Kotłownia w Agatce przystosowana jest na ogrz. gazowe, piec na ekogroszek jest dosyć duży i dobrze, że w pore ktoś mi doradził, bo tak miałabym piec na połowie okna. Zawołałam kierownika budowy i wspólnie z wykonawcą ustaliliśmy, że kotłownia będzie w garażu, jest spory to można uskubnąć. Komin zostanie przesunięty na ścianę pomiędzy pokojem na dole a garażem. Tam gdzie miałabyć kotłownia zrobię sobie spiżarkę. Kuchnia powiększy się o spiżarkę do 10m icon_biggrin.gif.
Coraz lepiej podoba mi się ta moja Agatka icon_biggrin.gif
pozdrawiam
Link do komentarza
Witam po raz pierwszy
Od jakiegoś czasu, śledzę z mężem ten wątek icon_biggrin.gif . My również zdecydowaliśmy się na Agatkę z garażem 2 stanowiskowym. Budowę planujemy zacząć w przyszłym roku, ale załatwiamy formalności. Dziś wizyta w biurze projektowym. Działka pod Wrocławiem, w gminie Długołeka. Witam sąsiadów.
My również, dwukrotnie w nadziei spotkania właścicieli (nie udało się), byliśmy oglądać Agatkę w Oławie. Pierwsze wrażenie to zaskoczenie, bo jednak w rzeczywistości wygląda inaczej. Ale po obejrzeniu nadal jesteśmy na tak. Nasze zmiany do projektu (sporo icon_confused.gif , ale naprawdę nic innego nam nie pasuje):
1. powiększenie salonu, jak już ktoś pisał, zrobimy pełny prostokąt, wstawienie dużego 3 skrzydłowego okna (typu balkon) zamiast 3 małych i taras od strony ogrodu, małe boczne okno zlikwidujemy, przez co będzie bardziej ustawny
2. połączenie 2 okien kuchennych w jedno, moim zdaniem, patrząc na Agatkę w Oławie są jednak za małe, tylko je łącząc, nic innego nie planuję zmieniać
3. na górze, pokój nr 5 zmniejszymy, tak aby zrobić wejście na stryszek z korytarza. Zamiast stryszku zrobimy sypialnię ( w wersji 2 stanowiskowej stryszek ma 17,84 m2), a stryszek w miejscu pokoju nr 5, oczywiście przeniesiemy okna dachowe. Zastanawiamy się jeszcze na małym powiększeniu pokoju numer 4, kosztem 5.
4. balkon zrobimy kwadratowy zamiast półokrągły i wtedy zamiast kolumn jak w projekcie zrobimy zwykłe prostopadłościanowe,
no to już chyba wszystko - czekam na komentarze,
Odnośnie wrażen co do Agatki w realizacji w Oławie: salon wydawał nam się mniejszy, niż nasze wyobrażenia. Kuchnia nie była w ogóle oddzielona od salonu, pewnie właściciel planuje barek, kotłownia i wc OK. Jest miejsce na prysznic na pewno. Nie widzieliśmy góry niestety.
To na razie wszystko. Ale dużo Agatkowiczów z dolnego śląska icon_smile.gif
Link do komentarza
Witaj Agika.
Ja, podobnie jak Ty, budowy jeszcze nie rozpoczynam. Miałam nadzieję ruszyć jesienią ale urzędy, urzędy...

Co do Twoich zmian w projekcie to w większości podobają mi się. Myślałam jednak o innym wejściu na stryszek. Nie wiem co powie architekt ale chciałabym obniżyć poziom garażu i wtedy zrobić wejście ze schodów z półpiętra. Widziłam takie rozwiązanie i bardzo się mi podobało. Stryszek staje się wtedy połnowymiarowym pokojem icon_smile.gif Problemem są jeszcze schody, w których trzeba wygospodarować spocznik.
Ja niestety nie mam możliwości obejrzenia projektu na żywo. Nikt nie wkleja żadnego zdjęcia icon_sad.gif
Piszecie, że w realu jest inna a ja ciągle patrze na wizualizację...
Link do komentarza
Witam,
ciekawy pomysł z tym wejściem na stryszek icon_wink.gif Muszę to rozważyć.
Może Jowitta wklei jakieś foty swoich murów. Zastanawiałam się, czy jak zrobię zdjęcia tej Agatki w Oławie, to czy można wkleić bez zgody właściciela? Co myślicie? Może jeszcze raz się tam wybiorę.

Moni_mg my też na etapie urzędów icon_twisted.gif
Link do komentarza
Witam
Nasza Agatka na finiszu adaptacji i chyba w przyszlym tygodniu składamy w starostwie.
Wprowadzamy kilka zmian-
-okna w kuchni-2x90lub może jedno 180cm
-likwidacja okna przy wyjściu na taras,oraz jednego z trzech okien sąsiadujących w salonie;w zamian pozostałe okna w salonie po 120cm(3 szt)
-likwidacja okna w pom.gosp,zmniejszenie w łazience na dole
-na górze-powiększenie pokoju 4 kosztem 5,no i w związku z tym dodatkowe okno połaciowe
-okno w łazience
-przejscie na strych z łazienki-pralnia
-balkon mniejszy ,prosty
To chyba tyle ,na razie.Reszta zmian pewnie w trakcie budowy.
Chcemy ruszyć we wrzesniu,jeśli się uda z papierami ,materiałami i ekipami
Pozdrawiam


A macie już jakieś zdjęcia?albo wizualizacje ?
Link do komentarza
Witam wszystkich.

Wraz z narzeczoną zdecydowalismy sie na budowe domu Agatka w okolicach Słupska.
Od dłuższego czasu śledzę forum i odnośnie pkt 3 (poniżej) nasunął mi się pewien pomysł.
Cytat

Witam po raz pierwszy
Od jakiegoś czasu, śledzę z mężem ten wątek icon_biggrin.gif . My również zdecydowaliśmy się na Agatkę z garażem 2 stanowiskowym. Budowę planujemy zacząć w przyszłym roku, ale załatwiamy formalności. Dziś wizyta w biurze projektowym. Działka pod Wrocławiem, w gminie Długołeka. Witam sąsiadów.
My również, dwukrotnie w nadziei spotkania właścicieli (nie udało się), byliśmy oglądać Agatkę w Oławie. Pierwsze wrażenie to zaskoczenie, bo jednak w rzeczywistości wygląda inaczej. Ale po obejrzeniu nadal jesteśmy na tak. Nasze zmiany do projektu (sporo icon_confused.gif , ale naprawdę nic innego nam nie pasuje):
1. powiększenie salonu, jak już ktoś pisał, zrobimy pełny prostokąt, wstawienie dużego 3 skrzydłowego okna (typu balkon) zamiast 3 małych i taras od strony ogrodu, małe boczne okno zlikwidujemy, przez co będzie bardziej ustawny
2. połączenie 2 okien kuchennych w jedno, moim zdaniem, patrząc na Agatkę w Oławie są jednak za małe, tylko je łącząc, nic innego nie planuję zmieniać
3. na górze, pokój nr 5 zmniejszymy, tak aby zrobić wejście na stryszek z korytarza. Zamiast stryszku zrobimy sypialnię ( w wersji 2 stanowiskowej stryszek ma 17,84 m2), a stryszek w miejscu pokoju nr 5, oczywiście przeniesiemy okna dachowe. Zastanawiamy się jeszcze na małym powiększeniu pokoju numer 4, kosztem 5.
4. balkon zrobimy kwadratowy zamiast półokrągły i wtedy zamiast kolumn jak w projekcie zrobimy zwykłe prostopadłościanowe,
no to już chyba wszystko - czekam na komentarze,
Odnośnie wrażen co do Agatki w realizacji w Oławie: salon wydawał nam się mniejszy, niż nasze wyobrażenia. Kuchnia nie była w ogóle oddzielona od salonu, pewnie właściciel planuje barek, kotłownia i wc OK. Jest miejsce na prysznic na pewno. Nie widzieliśmy góry niestety.
To na razie wszystko. Ale dużo Agatkowiczów z dolnego śląska icon_smile.gif




Czy do pomieszczenia nad garażem nie lepsze byłoby wejście od pomieszczenia nr 8?
Link do komentarza
hej
chyba mamy różne projekty, bo w moim na poddaszu nie ma pomieszczenia numer 8 icon_confused.gif??: Mógłbyś rozwinąć myśl? Jestem zainteresowana pomysłami icon_mrgreen.gif

Mam jeszcze pytanie: czy załatwiacie/ załatwialiście pozwolenie na budowę sami, czy przez biura projektowe/ architekta? Jakie koszty?
Link do komentarza
hej Kulka, sorrki, ale nie dopatrzyłam twojego postu. Zmiany fajne. Ale pewnie najeięcej wyjdzie w trakcie budowy. My wczoraj z mężem stwierdziliśmy, ze nie ma na co czekać i jak zdążymy pozałatwiać formalności (u nas pozwolenie 10 tygodni), materiały, kredyt i ekipę to ruszymy we wrześniu. Tak więc może razem zaczniemy icon_biggrin.gif
Jutro wizyta w biurze projektowym.
Niestety nie mam wizualizacji.Jak zdobędę jakieś zdjęcia to wrzucę. O to samo proszę pozostałych icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Cytat

hej
chyba mamy różne projekty, bo w moim na poddaszu nie ma pomieszczenia numer 8 icon_confused.gif??: Mógłbyś rozwinąć myśl? Jestem zainteresowana pomysłami icon_mrgreen.gif

Mam jeszcze pytanie: czy załatwiacie/ załatwialiście pozwolenie na budowę sami, czy przez biura projektowe/ architekta? Jakie koszty?




Odnośnie pomieszcznia nr 8:

Przejezyczyłem się. Posjęliśmy taka zmianę, iż łazienkę robimy nad garażem, wobec tego:

Brak obrazka

Odnośnie pozwoleń na budowę, to mozliwe ze architekt bedzie wiekszosc zalatwial. Jeszcze dokladnie nie wiemy jak to bedzie przeniegać.
Link do komentarza
Cytat

Witam icon_smile.gif
Znowu wypatrzyłam Agatkę, to już trzecia icon_smile.gif na trasie Wrocław -Brzeg Dolny. Tam to dopiero przeraziły mnie okna -koszmar, malutkie kwadraciki, nawet się nie zatrzymywaliśmy. Może tam kiedyś jeszcze podjade icon_neutral.gif
pozdrawiam



Witam,
wraz z żoną ogladaliśmy wiele projektów i w koncu zdecydowliśmy sie na agatkę. jednakże pred podjęciem ostatecznej decyzji chcielibyśmy zobaczyć ją. czy ktoś buduję Agatkę w okolicach Częstochowy?
Mamy tez rodzinę w Brzegu Dolnym czy podałabyś namiary na agatki na trasie Wrocław-Brzeg Dolny?
Jadąc do nich w odwiedziny z checia obejrzelibyśmy po drodze Agatki
Link do komentarza
hejka
Tqlis zmiana interesująca ze względu ma dodatkowe miejsce na garderoby oraz dużą łazienkę. Ale nam zależy na stryszku choćby małym. Bo gdzie np. w zimie powiesić pranie?

Obejrzałabym sobie te wszystkie zmiany w realu icon_rolleyes.gif
W biurze projektowym nie byliśmy. Słuchajcie mąż dzwoni, żeby się umówić na pierwsze spotkanie, a gostem mówi proszę przyjechać i przywieźć 2000 zł. Mąż na to, ale po co jak my chcemy porozmawiać, poznać zakres usług ,cenę itp. A on że konsultacje też kosztują. A my nawet nie wiedzieliśmy, czy na gościa sie zdecydujemy. Normalnie szok icon_eek.gif
Link do komentarza
Witam icon_smile.gif

Agatkę wypatrzyłam na drodze Wrocław Brzeg Dolny, miejscowości nie zapamiętałam, ale następna wioska za tą w bok to chyba Kotowice, najlepiej wejdzcie sobie na mapę w internecie www.szukacz.pl szukacz miast i jakoś popatrzcie. Z Wrocławia do Brzegu Dolnego jest chyba tylko jedna droga to napewno Agatka wam nie umknie icon_smile.gif

Jeżeli chodzi o zdięcia to postaram się wysłać na maila, ale jeszcze ich nie zrzuciłam na komputer. icon_confused.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

hejka
Tqlis zmiana interesująca ze względu ma dodatkowe miejsce na garderoby oraz dużą łazienkę. Ale nam zależy na stryszku choćby małym. Bo gdzie np. w zimie powiesić pranie?

Obejrzałabym sobie te wszystkie zmiany w realu icon_rolleyes.gif
W biurze projektowym nie byliśmy. Słuchajcie mąż dzwoni, żeby się umówić na pierwsze spotkanie, a gostem mówi proszę przyjechać i przywieźć 2000 zł. Mąż na to, ale po co jak my chcemy porozmawiać, poznać zakres usług ,cenę itp. A on że konsultacje też kosztują. A my nawet nie wiedzieliśmy, czy na gościa sie zdecydujemy. Normalnie szok icon_eek.gif




Witam

Odnośnie prania to nie ma problemu. Już tłumacze.
Projektu jeszcze ie widzialem, ale biorac pod uwage podniesienie scianki kolankowej o 0,5m, to automatycznie powieksza nam sie wysokosc strychu (tego tuz pod dachem), do ktorego wydaje mi sie, ze jest mozliwosc dorobienia schodkow. Jak nie, to zawsze mozna dorobic klapke z wysuwana drabinka.
Link do komentarza
Witam.
My też zdecydowaliśmy się na budowę Agatki z garażem. Jak na razie zmieniliśmy tylko 2 rzeczy, podobnie jak niektórzy na forum zrezygnowaliśmy z tarasu powiększając salon i poszerzyliśmy o 0.5 metra garaż, zrównaliśmy tez tylną ścianę garażu ze ścianą budynku z nadzieją że uda nam się tam zrobić pomieszczenie na kotłownie.
Wielka przygoda z budowaniem zaczęła się 1 czerwca kiedy to przyjechała koparka i wykopała fundamenty. Wczoraj fundamenty zostały już zalane icon_smile.gif
Gdyby ktoś chciałby zobaczyć fotki z tego etapu to chętnie je podeślę. Na placu budowy mam już zwiezione wszystkie materiały potrzebne do postawienia ścian ( jest tego naprawdę sporo całe szczęście że mam sporą działkę bo nie było by sie gdzie ruszyć ) nie wiem czy dobrze zrobiłem kupując je już teraz bo widzę że wzrost cen jak by się zatrzymał . W tym roku jeżeli wszystko dobrze się potoczy mam zamiar wykonać tylko stan surowy zamknięty (razem z dachówką )
Udało mi się znaleźć sprawdzoną brygadę której za pracę począwszy od fundamentów skończywszy na dachówce zapłacę 26 tyś. Zł ( całe szczęście że mieszkam w małym miasteczku gdzie ceny robocizny aż tak bardzo nie oszalały )

To chyba jak na razie wszystko będę sie starał systematycznie pisać o moich postępach.
Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś podesłał mi fotki własne lub podejrzane z realizacji ponieważ do tej pory niemiałem okazji zobaczyć Agatki na „własne oczy” bernas@tlen.pl
Link do komentarza
Ja za adaptacje zapłaciłem 1300zł icon_biggrin.gif Formalności w starostwie załatwiłem sam bo to przecież nic skomplikowanego wypełnić jeden wniosek i złożyć go razem z kompletem projektów. Po złożeniu dokumentów wykonałem kilka telefonów z zapytaniem czy wszystko jest ok. Po około 7 tygodniach zadzwoniono do mnie z informacją że mogę się zgłosić po pozwolenie. I za co tu płacić pośrednikom ??
Link do komentarza
Cytat

Witam icon_smile.gif

Agatkę wypatrzyłam na drodze Wrocław Brzeg Dolny, miejscowości nie zapamiętałam, ale następna wioska za tą w bok to chyba Kotowice, najlepiej wejdzcie sobie na mapę w internecie www.szukacz.pl szukacz miast i jakoś popatrzcie. Z Wrocławia do Brzegu Dolnego jest chyba tylko jedna droga to napewno Agatka wam nie umknie icon_smile.gif

Jeżeli chodzi o zdięcia to postaram się wysłać na maila, ale jeszcze ich nie zrzuciłam na komputer. icon_confused.gif
Pozdrawiam



Witam !

Jestem zainteresowany zakupem projektu Agatka. Mam prośbe o kilka fotek na maila, na stronie informacji jest bardzo mało. Pozdrawiam
Link do komentarza
Zastanawiam się czy ktoś z Agatkowiczów nie założyłby swojego dziennika budowy.

Jak tylko ruszą u mnie sprawy z działkami, na pewno poprowadzę swój dziennik.
Sądzę że to fajna sprawa, nie tylko dla czytających ale i dla samego "Inwestora". Musi być ciekawie po kilku miesiącach czy latach przeczytać o swoich bojach o wymarzony kącik, przypomnieć szczegóły które w mniejszej lub większej części poszły w zapomnienie.
Link do komentarza
Stan zerowy juz na finiszu icon_cool.gif
Zrobiony drenaż , ocieplone styropianem i zaciągnięte klejem ścianki fundamentowe zrobione wyprowadzenia ścieki ,woda.
W końcu widać że coś sie dzieje. Powiem szczerze że etapu na poziomie ziemi najbardziej sie obawiałem ale nie było aż tak bardzo tragicznie jak to sobie wyobrażałem. Mam fotki które na dniach postaram sie zamieścić.
Teraz już widać że będzie to kawał chaty icon_smile.gif
Jak na razie budowa jest dla mnie wielką przygodą i mam nadzieje że tak już będzie do samego końca.
Link do komentarza
Witam po dłuższej przerwie

Z budową musimy poczekać, teraz ceny materiałów oszalały
nadal jesteśmy za budową Agatki http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p...=151&opcja=opis

podoba mi się też http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p...=151&opcja=opis


Jaki może być dodatkowy koszt podpiwniczenia Agatki ?

Myślicie, że na dzień dzisiajsze wystarczy 200tys brutto żeby się wprowadzić do Agatki ? łącznie z podłogami, piecem itd..

Jeśli ktoś ma problem z zamieszczeniem fotek na forum polecam stronke; http://imageshack.us/index.php
wrzucamy zdjecie z naszego dysku, pozniej kopiujemy adres i wklejamy w nowym poscie
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...