Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

Cytat

[attachment=8526:DSC07026a.jpg]Witam wszystkich Agatkowiczów. Śledzimy ten wątek od początku ubiegłego roku.
Naszą budowę rozpoczęliśmy w kwietniu, stan obecny budowy na załączonym zdjęciu.
Zmiany:
- likwidacja podcięcia w salonie
- dodanie wykuszu
- likwidacja spiżarki
- podniesienie ścianki kolankowej o 1 pustak
- zmiana kąta dachu
- oczywiście kotłownia z tyłu garażu

Na pytania chętnie odpowiem.

Pozdrawiam wszystkich obecnych i przyszłych Agatkowiczów, to jest naprawdę śliczny domek.




Witam domek śliczny bardzo mi się podoba interesuje mnie bardzo jak dachówkę Państwo montowali nam właśnie też sie bardzo podoba ten odcień. Interesuje mnie również czy w pomieszczeniu nad garażem czy wystarczające jest tylko jedno okno, my planujemy 2 dachowe z każdej strony - tylko czy to jest konieczne? Pozdrawiam i proszę o dodatkowe zdjęcia Edytowano przez paulina110 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Cy ta pani ze sklepu miała rację? .... myśle że to rzecz gustu . Słupek i dodatkowe zawiasy , inne okucia itd, generalnie dwuskrzydłowe zawsze będzie droższe to jasne. 120x120...chmm... raczej ładniejsze podzielone na pół , no i raczej bardziej praktyczniejsze . Można też wybrać opcje : słupek ruchomy....


Oczywiście tak jak napisałam wczesniej to rzecz gustu:), ja sie ciesze że bedę miała duże okna i dużo światła
Link do komentarza
Cytat

A może takie schody do Agatki ?


hmm, rzecz gustu, nie wiem jak takie chody sprawdzają się w użytkowaniu, ogólnie wyglądaja nie najgorzej lecz wydaje mi się, że są mało bezpieczne. U mnie ze względu na małe dziecko muszą być schody "bezpieczne" ze spocznikiem.
Link do komentarza
Cytat

hmm, rzecz gustu, nie wiem jak takie chody sprawdzają się w użytkowaniu, ogólnie wyglądaja nie najgorzej lecz wydaje mi się, że są mało bezpieczne. U mnie ze względu na małe dziecko muszą być schody "bezpieczne" ze spocznikiem.



Agatka ma mało schowków i u mnie będzie schowek na szczotki, odkurzacz i kalosze itp. icon_wink.gif więc schody z betonu ze stopniami drewnianymi - buk albo dąb
Link do komentarza
Ja płaciłem 2 x po 1000 zł - dużo czy mało rzecz względna, trzeba zapłacić i nie ma rady icon_smile.gif
Czasem dobrze dać xxx zł więcej i wziąć odpowiedzialną osobę, która dopilnuje i doradzi,
a nie taką co ma luźne podejście do sprawy. Trzeba mieć na uwadze, że to my będziemy się starać o odbiór domu i druga sprawa to my będziemy tam mieszkać, a kierownika zadanie jest tak prowadzić budowę aby była bezpieczna i zgodna z dokumentacją. Takie jest moje zdanie icon_smile.gificon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

do gacior icon_smile.gif
my tez sie budujemy na podkarpaciu, 20km od Rzeszowa; piszecie ze pustaki i drut kupiliscie i ze cena ok, wiec moze podpowiecie gdzie jest tanio ? my na wiosne tez ruszamy z budowa, obecnie czekamy na pozwolenie na budowe. Pozdrawiam




Witam, my mieszkamy w Agatce już dwa lata, domek mamy w okolicach Łańcuta , jeśli potrzebujecie jakiejś rady to służymy pomocą. Pozdrawiam serdecznie:-) Edytowano przez ilona i daniel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam domek śliczny bardzo mi się podoba interesuje mnie bardzo jak dachówkę Państwo montowali nam właśnie też sie bardzo podoba ten odcień. Interesuje mnie również czy w pomieszczeniu nad garażem czy wystarczające jest tylko jedno okno, my planujemy 2 dachowe z każdej strony - tylko czy to jest konieczne? Pozdrawiam i proszę o dodatkowe zdjęcia



Witaj Paulino, dachówka jaka jest na dachu to NELSKAMP, dachówka F12U kolor brąz angobowany.
Jeśli chodzi o okno nad garażem jedno wystarczy w zupełności. No chyba, że planujecie tam jakiś pokój dzienny itp.
Jeśli dacie dodatkowo po dwa okna dachowe z każdej strony to w lato będzie się strasznie nagrzewało.
Zdjęcia postaram się dołączyć wkrótce.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam,
jestem forumowiczem od ponad pół roku ale nie uaktywnialiśmy się wcześniej bo pochłonęły nas papiery, w tym starania o kredyt RnS. Budujemy Agatkę koło Puław z tarasem nad garażem, gdzie zamierzamy zrobić coś na kształt ogrodu zimowego. Na razie mamy zalane fundamenty więc fotek nie zamieszczam bo mało interesujące.Ściankę kolankową mamy zamiar podnieść o jeden pustak i żeby zachować kąt dachu- przedłużyć krokwie.
Pozdrawiamy z tego miejsca Goliatów, którzy pokazali nam swoją Agatkę i dali kilka cennych rad na etapie przygotowań icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Witam. U nas miała byc Agatka, jak wcześniej wspominaliśmy, ale zmiany jakie chcieliśmy wprowadzić wyszły drożej niż projekt indywidualny, chociaż rozkład pomieszczeń jest bardzo podobny do Agatki.
Jednak w dalszym ciągu śledzimy Wasze zmagania z budową i podpatrujemy co i nam się może przydać.
Pozdrawiamy i tak trzymajcie Wasze domki są śliczne.
Link do komentarza
Cytat

Witam kuchnia piękna, proszę mi powiedzieć jaki macie Państwo okno w kuchni, my również zmieniliśmy na 150x120 więc jestem ciekawa jak to będzie wyglądało pozdrawiam


Witam
150x120 to właśnie wymiary naszego okna kuchennego . Z zewnątrz może i brak symerrii(możemy z tym żyć icon_smile.gif ) ale jedno okno większe nam bardzej się podoba w kuchni . Dziś zrobilibyśmy tak samo! icon_smile.gif
Pozdrawiam i dziękuje za opinie
Link do komentarza
Cytat

marcin i monika

kuchnia powiekszona?! zrezygnowaliście ze spiżarki?


Kuchnia nie jest powiększona . Gdy były już tynki myśleliśmy o rezygnacji ze spiżarki ,wtedy staneliśmy przed nią i stwierdzieliśmy razem .... aaaaaaa już niech zostanie. I dobrze , bo mamy tam 5 regałów które zmieszczą mase rzeczy , które za skarby nie weszłyby do szafek kuchennych, ponadto jest tam miejsce na zbiornik LPG i i wiksze AGD.

Cytat

O ile podniesiona jest ścianka kolankowa?


Jak wspominalismy wcyeśniej o poltora bloczka
Pozdrawiam
Link do komentarza

Kuchnia nie jest powiększona . Gdy były już tynki myśleliśmy o rezygnacji ze spiżarki ,wtedy staneliśmy przed nią i stwierdzieliśmy razem .... aaaaaaa już niech zostanie. I dobrze , bo mamy tam 5 regałów które zmieszczą mase rzeczy , które za skarby nie weszłyby do szafek kuchennych, ponadto jest tam miejsce na zbiornik LPG i i wiksze AGD.

kuchnia super,szczerze mowiac myslalam ze nie macie spizarki,ja ciagle sie zastanawiam bo z jednej strony bardzo lubie duze kuchnie a z drugiej spizarka tez majatek
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

tez tak chcemy zrobic!!! icon_smile.gif


My utwierdziliśmy się w swoim wyborze gdy obejrzeliśmy Agatkę Goliatów, którzy również kosztem spiżarki powiększyli wiatrołap i kuchnie. Myślę że dla wszystkich którzy lubią duże kuchnie (w miarę icon_mrgreen.gif ) i nie mają zbyt dużo rzeczy do pochowania jest to zawsze jakiś kompromis :smile:
Link do komentarza
ponaglam swoje pytanie, czy ktoś w okolicach Bielska-Białej buduje lub wybudował wymarzoną Agatke?ponieważ ja z mężem jesteśmy nią zauroczeni i w sumie zdecydowani na nią ale jak to w życiu bywa przed podjęciem tak ważnej decyzji chcielibyśmy przed zakupem projektu ja zobaczyć na żywo.bylibyśmy bardzo wdzięczni jeśli byłby ktoś tak miły i pokazał nam ja w realu.z góry dziękujemy.
Link do komentarza
Witam. Jestem chyba jednym z pierwszych Agatkowiczów i przyznam szczerze ze nie było mnie tu od kilkunastu miesięcy.
Zaglądam patrze a tu grono zwolenników Agatki znacznie się powiększyło co znaczy ze projekt cieszy się nie malejącym powodzeniem icon_smile.gif Zauważyłem też że przyjęło się kilka moich pomysłów ( miedzy innemu powiększenie garażu i zrobienie kotłowni za nim)
Zauważyłem też że kilka osób przymierze się do pompy ciepła nie będę ich nikomu zachwalał ani odradzał nie moja kasa ale powiem tak mam dwóch kolegów którzy mają pompy jeden z nich pompę zamontował 5 lat temu kosztowała go wtedy ponad 60tys dwa pierwsze sezony było jeszcze wmiare podobało im się dogrzewanie kominkiem a i zimy były łagodne dwie następne to był już koszmar rachunki za prąd kosmos a w domu maks 21 stopni przy mrozie max -10 potem czym zimniej na zewnątrz to wewnątrz przed ta zimą zainstalował piec na eko groszek i mimo ostrej zimy w domu ma ciepło. Drugi kolega właśnie w zeszłym tygodniu wyłączył pompę i odpalił piec gazowy. Moim zamiarem nie jest zrażenie kogokolwiek do tego pomysłu wielu ludzi nigdy tak naprawdę nie miało do czynień z pompami ciepła i opiera się tylko artykułami w mediach czy tez na forach pamiętać należy ze artykuły są sponsorowane na forach też się wypowiadają "zamaskowani" sprzedawcy lub zdesperowani użytkownicy którzy wywalili kilkadziesiąt tysięcy i trudno im się przyznać do porażki.
Jak to się mówi bogatemu wolno można dogrzewać prądem ale co jak rachunki przerosną nasze możliwości i trzeba będzie zainstalować piec a tu zonk przecież nie mam komina
Link do komentarza
Witam. Z moją drugą połówką jesteśmy zainteresowani Agatką, tz już jesteśmy zdecydowani na nią icon_biggrin.gif ale chcielibyśmy zobaczyć jak wygląda w środku na żywo i dlatego mam taką prośbę czy ktoś mógłby nas zaprosić do swojej agatki? może być bez tynków, nawet w stanie surowym otwartym. Jesteśmy z dolnego śląska dokładnie to Lubin Ścinawa. Pozdrawiam i z góry dziękuję za zaproszenie icon_razz.gif Tomek
Link do komentarza
Cytat

Witam. Z moją drugą połówką jesteśmy zainteresowani Agatką, tz już jesteśmy zdecydowani na nią icon_biggrin.gif ale chcielibyśmy zobaczyć jak wygląda w środku na żywo i dlatego mam taką prośbę czy ktoś mógłby nas zaprosić do swojej agatki? może być bez tynków, nawet w stanie surowym otwartym. Jesteśmy z dolnego śląska dokładnie to Lubin Ścinawa. Pozdrawiam i z góry dziękuję za zaproszenie icon_razz.gif Tomek



My wybudowaliśmy Agatkę pod Wrocławiem, jest jeszcze do końca nie wykończona ale zapraszamy.
Link do komentarza
Cytat

Witam. Z moją drugą połówką jesteśmy zainteresowani Agatką, tz już jesteśmy zdecydowani na nią icon_biggrin.gif ale chcielibyśmy zobaczyć jak wygląda w środku na żywo i dlatego mam taką prośbę czy ktoś mógłby nas zaprosić do swojej agatki? może być bez tynków, nawet w stanie surowym otwartym. Jesteśmy z dolnego śląska dokładnie to Lubin Ścinawa. Pozdrawiam i z góry dziękuję za zaproszenie icon_razz.gif Tomek


witam,
my budujemy się koło strzegomia, jeżeli chcecie podjechać i zobaczyć naszą "Agatkę" to zapraszamy
Link do komentarza
Witam. Z moją drugą połówką jesteśmy zainteresowani Agatką, tz już jesteśmy zdecydowani na nią ale chcielibyśmy zobaczyć jak wygląda w środku na żywo i dlatego mam taką prośbę czy ktoś mógłby nas zaprosić do swojej agatki? może być bez tynków, nawet w stanie surowym otwartym. Jesteśmy z dolnego śląska dokładnie to Lubin Ścinawa. Pozdrawiam i z góry dziękuję za zaproszenie Tomek

Witam,my budujemy Agatkę koło Legnicy jesteśmy na etapie istalacji,również zapraszamy.
Link do komentarza
Witam Wszystkich AGATKOWICZÓW.
Mam ogromną prośbę do tych osób, które są już na etapie wykończeniówki.
Jakie koszty ponieśliście lub ile należałoby przeznaczyć na robociznę? Wiadomo, że materiały swoją drogą. Jestem ciekawa ile muszę przeznaczyć.
Proszę o odpowiedzi.
Pozdrawiam Asia
Link do komentarza
witam, my jesteśmy na etapie wykończeniówki ,wszystkiego ci nie powiem, tylko to co mamy zrobione i w czym już się zorientowaliśmy
alarm -3000
prąd,ins.tel.,ins.domofonowa,ins.rtv w każdym pokoju-3300
rekuperacja-3700
podbitka -30 zł m2
cała inst. wodna,kanalizacyjna i ogrzewanie 8500,ale szukamy dalej i taniej
tynki wapienne 12m2, cementowo-wapienne 16m2
posadzki 14 m2
elewacja 40 m2
przykładowo cała górna łazienka wyłozona kafelkami i wszystko podłączone niecałe 2000
więcej się jeszcze nie orientowaliśmy,mamy nadzieję że trochę pomogliśmy.Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

...,woda do łazienek poprowadzona ze studni,a do kuchni z przyłączy.



Czy na podłączenie wody ze studni trzeba jakieś dodatkowe zezwolenia ???
Napiszcie jak to macie rozwiązane,
Macie swoja oczyszczalnię ścieków ??

pozdrawiam

Cytat

Witam. Z moją drugą połówką jesteśmy zainteresowani Agatką, tz już jesteśmy zdecydowani na nią ale chcielibyśmy zobaczyć jak wygląda w środku na żywo i dlatego mam taką prośbę czy ktoś mógłby nas zaprosić do swojej agatki? może być bez tynków, nawet w stanie surowym otwartym. Jesteśmy z dolnego śląska dokładnie to Lubin Ścinawa. Pozdrawiam i z góry dziękuję za zaproszenie Tomek

Witam,my budujemy Agatkę koło Legnicy jesteśmy na etapie istalacji,również zapraszamy.



Zapraszam do Przemkowa (40 km od Lubina - kier Żary trasa 12) do wglądu Agatka podpiwniczona i z podniesiona ścianką kolankową o 2 bloczki icon_smile.gif
Link do komentarza
Witam,

zastanawiam się nad wykończeniem poddasza i nad płytą karton - gips. Obawiam się pęknięć, moi znajomi ułożyli na suficie panele. Co o tym sądzicie, czy to zależy od ekipy, często się słyszy że płyty te i tak z czasem pękną? Jakie Wy zastosowaliście rozwiązania?


pozdr
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...