Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cytat

Winna jestem sprostowanie.
Tak miało być (jak powyżej) jeszcze kilka miesięcy temu. Śledziłam temat uważnie. Niestety tak nie jest. Można będzie odliczyć Vat tylko od materiałów zakupionych do końca roku.


Czyli warto zauważyć , że nowe zasady formalnie nie pozwolą uzyskać zwrotu VAT osobom, które uzyskały pozwolenie na budowę przed 2014 rokiem, a wydatki poniosą już w 2014 r. i latach następnych.

Link do komentarza
Cytat

US stwierdził, że nie ważne czy 1 wniosek, czy 20 wniosek, mogę złożyć wniosek do 2018 roku, ale muszę pamiętać że może dotyczyć tylko i wyłącznie faktur datowanych do 31 grudnia 2013r.

natomiast znajomy podlegający innemu US otrzymał informację, ze jesli nigdy nie składał wniosku, to MUSI pierwszy wniosek złożyć do końca 2013 roku!

jaka prawda?



Twój urząd skarbowy ma rację (za wyjątkiem tych 20-tu wniosków, max.mogło być 5, bo limit był 5-letni).
Faktury z 2012 można rozliczyć do końca 2018 r.
Znajomy, albo źle zrozumiał, albo rzeczywiście został źle poinformowany.


Cytat

Czyli warto zauważyć , że nowe zasady formalnie nie pozwolą uzyskać zwrotu VAT osobom, które uzyskały pozwolenie na budowę przed 2014 rokiem, a wydatki poniosą już w 2014 r. i latach następnych.


Niestety tak.
Link do komentarza
Cytat

Dokumenty złożyłem na początku września. Nadal fiskus milczy jak zaklęty.

dopisałem:
Więc zadzwoniłem. Przemiły pan zajrzał w dokumenty i na początku stycznia zaproszą mnie do drobnych poprawek.
Potem pewnie jeszcze kolejny miesiąc - dwa i...
tadam!


Spokojnie. Po zrobieniu korekty, kasę wypłacą w ciągu paru dni. Złożyłeś we wrześniu, ustawowo jest 4-miesiące, to chyba już.
Link do komentarza
Ty END of STORY to sie nie śmiej - bo można to dwojako interpretować.

Cytat

Od 2014 roku nastąpi prawdziwa rewolucja w zasadach uzyskiwania zwrotu VAT za materiały budowlane. Zwrot ten zostanie bardzo ograniczony podmiotowo i przedmiotowo. Niektórzy (osoby mające więcej niż 35 lat) stracą tą możliwość – tym radzimy zdążyć z wydatkami do końca 2013 roku. Nie będzie m.in. możliwości uzyskania zwrotu VAT za materiały użyte do remontu i budowy domów większych niż 110 metrów kwadratowych.



Czytaj więcej na Infor.pl: http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/podatki...l#ixzz2npV6WCc0

Rozumiem, że wydatki do sylwestra 2013 r ale rozliczenie mogę złożyć w 2014 ?
Link do komentarza
2. przedsięwzięcie, o którym mowa w pkt 1, było realizowane na podstawie pozwolenia na budowę wydanego po dniu 1 stycznia 2014 r.;

4. osoba fizyczna do końca roku kalendarzowego, w którym wydano pozwolenie na budowę lokalu mieszkalnego albo domu jednorodzinnego, nie ukończyła 36 lat;

Młodzi mają się budować ,zaciągać kredyty w bankach i spłacać je następne 35 lat ,potem przejdą na emeryturę icon_lol.gif
Starsi nie ,bo nie mogą zaciągać już kredytu z emerytury nie dadzą rady spłacać :hahaha2: Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

A ile czekałaś? Ja czekam już drugi miesiąc. Zwrot VAT budowlanego to jest jakieś kuriozum. Po co pobierają skoro później zwracają?


Ustawowo cztery miesiące trzeba czekać, ale zdarza się, że wcześniej oddadzą.
Nie wszyscy wystąpią o zwrot, więc i tak są do przodu.
Link do komentarza
Cytat

A ile czekałaś? Ja czekam już drugi miesiąc. Zwrot VAT budowlanego to jest jakieś kuriozum. Po co pobierają skoro później zwracają?



....kuriozum icon_mrgreen.gif hehe ..dyplomatycznie nazwany - złodziejski proceder.

Najlepsze ,że jak Ci oddadzą tą różnicę i okaże się ,że się pomylili i wypłacili - to zwrócić Musisz z odsetkami wacko.gif
Link do komentarza
Cytat

Najlepsze ,że jak Ci oddadzą tą różnicę i okaże się ,że się pomylili i wypłacili - to zwrócić Musisz z odsetkami wacko.gif


Wydaje mi się, że jest to niemożliwe. Wniosek jest sprawdzony, skorygowany, pieniądze wypłacone i schowany do archiwum. Miałeś takie doświadczenie, że trzeba było zwrócić z odsetkami?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...