Skocz do zawartości

Ile mnie wyniesie budowa domu?


Recommended Posts

Witam, jestem tu nowy i nie za bardzo wiem gdzie napisać na ten temat więc postanowiłem zamieścić go w tym dziale. Chciałbym wybudować dom o powierzchni ok. 180mkw. Ma to być dom typowo nastawiony pod ludzi czyli coś typu domy nad naszym polskim domem. Chciałbym żeby było w nim 15 pokoi dla gości ( 8-12mkw i 7- 20mkw). Do tego dochodzi jeszcze dobudowa mojego mieszkania. Ile wyniosłaby mnie taka budowa od podstaw do zamknięcia wszystkiego na ostatni guzik??
Link do komentarza
Cytat

Witam, jestem tu nowy i nie za bardzo wiem gdzie napisać na ten temat więc postanowiłem zamieścić go w tym dziale. Chciałbym wybudować dom o powierzchni ok. 180mkw. Ma to być dom typowo nastawiony pod ludzi czyli coś typu domy nad naszym polskim domem. Chciałbym żeby było w nim 15 pokoi dla gości ( 8-12mkw i 7- 20mkw). Do tego dochodzi jeszcze dobudowa mojego mieszkania. Ile wyniosłaby mnie taka budowa od podstaw do zamknięcia wszystkiego na ostatni guzik??



Duża budowa, pochłonie na pewno sporo kasy, chociaż wszystko będzie zależało od poziomu wykończenia. Moim zdaniem tak naprawdę może być minimalnie nawet 500-700 tys. (przy maksymalnym schodzeniu z kosztów na KAŻDYM kroku), a podanej już tu kwocie 2 mln. Myślę, że 2 mln. to już będzie całkiem przyzwoity standard wykończenia.

ps. ja tu widzę raczej coś w stylu minipensjonatu jak w górach czy nad morzem, dworek to za dużo powiedziane icon_smile.gif Jeżeli chcesz wykończyć do tego 15 miniłazienek to raczej te 700k jest minimalną kwotą icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Według mnie nie ma szans na kwotę około 500 000zł, ja kupiłam gotowy dom, więc o kosztach własnego budowanego wiem niewiele, ale sąsiad budował zwykły dom jednopięrtowy, bez żadnych udziwnień i nic tylko narzekał że ciągle dopłaca i dopłaca. W sumie ma go już zamknięty ale w środku nie skończony, a już go wyszedł 700 000zł, a co tu dopiero mówić o takim dworku jak ty chcesz wybudować. Raczej około 1500 000zł
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...