Skocz do zawartości

Nie lubię MURATORA!


Recommended Posts

Cytat

poczekaj, bo ja czegoś nie rozumiem:
jeżeli ja powiem, że Jan Kowalski to złodziej i oszust a jest to nieprawda to oczywiście szkodzę jego wizerunkowi, ok można to nawet nazwać pomówieniem
ale co w sytuacji kiedy przytraczam fakty, daję linka do KRS-u albo CEIDG ? czy tym działaniem szkodzę czyjemuś wizerunkowi?



Czyżbyś nie wiedział, że w Rzeczpospolitej Polskiej obowiązuje system prawny, który mówi ze winnym jest tylko skazany przez sąd? Nie pamiętasz, ze posłowie brali apanaże chociaż siedzieli w areszcie? Że złapani na gorącym uczynku dyrektorzy tak samo? I żadna gazeta nie mogła napisać ich nazwiska, tylko inicjały, chociaż to były osoby publicznie znane?
Tak jest, bo to jest system cywilizowany. Problemem jest tylko to, ze młyny sprawiedliwości mielą powoli i długo się czeka na tę sprawiedliwość. U nas.
Gdyby taki Brevik zabił tyle ludzi w Polsce, to jeszcze z pięć lat trwaloyby wstępne dochodzenie.
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
Cytat

(...)
Gdyby taki Brevik zabił tyle ludzi w Polsce, to jeszcze z pięć lat trwaloyby wstępne dochodzenie.


Skoro tytuł wątku jest mało istotny, poboczny i w ogóle do d.py, pozwolę sobie dodać, że w tym pseudocywilizowanym kraju na Północy Brevik (jak się to pisze) dostanie maksymalnie 21 lat odsiadki??? Czysto hipotetycznie, o ile dostanie. W Szwecji w tym kolejnym kołchozie "nadopiekuńczym" można trafić do aresztu za większe przekroczenie prędkości na drodze??!!
Gdzie tu jakaś przyzwoita równowaga?????
A jeśli Twoje szwedzkie dziecko "będzie smutne" w szkole, może opieka społeczna je zabrać??
Do cholery, a zabicie z premedytacją tylu ludzi maksymalnie 21 lat, z szyderczym uśmiechem na ryju w eleganckim gajerku?
Do diabła z taką sprawiedliwością.

Polska sprawiedliwość? TOTALNE DNO. Polecam przy okazji akcję tego Pana:
http://forum-z.cba.pl/

Jednym zdaniem: szukasz boga - nie znajdziesz go w kościele... Edytowano przez hot-cold (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Skoro tytuł wątku jest mało istotny, poboczny i w ogóle do d.py, pozwolę sobie dodać, że w tym pseudocywilizowanym kraju na Północy Brevik (jak się to pisze) dostanie maksymalnie 21 lat odsiadki??? Czysto hipotetycznie, o ile dostanie. W Szwecji w tym kolejnym kołchozie "nadopiekuńczym" można trafić do aresztu za większe przekroczenie prędkości na drodze??!!
Gdzie tu jakaś przyzwoita równowaga?????
A jeśli Twoje szwedzkie dziecko "będzie smutne" w szkole, może opieka społeczna je zabrać??
Do cholery, a zabicie z premedytacją tylu ludzi maksymalnie 21 lat, z szyderczym uśmiechem na ryju w eleganckim gajerku?
Do diabła z taką sprawiedliwością.

Polska sprawiedliwość? TOTALNE DNO. Polecam przy okazji akcję tego Pana:
http://forum-z.cba.pl/

Jednym zdaniem: szukasz boga - nie znajdziesz go w kościele...



Już dawno mówiono, że sprawiedliwość będzie w raju.
Czyli problem nie jest nowy...
Link do komentarza
Cytat

hot - cold
idea na pewno słuszna - ale spróbujesz mi doprecyzować - jak ma wyglądać to?


Nie, nie spróbuję nawet. Nie znam się na tym, ale drażni mnie niemiłosiernie taki stan rzeczy i cenię sobie takich ludzi jak Pan z linku że "ruszył śmierdzące gó...o".
W Rosji ryzykowałby życiem, u nas, ...nie wiem czy nie podobnie, jeśli za dużo by brykał...

Ja jestem prosty elektryk, co to nawet studiów dyplomem nie zakończył. Ale robię swoje (DOBRZE I PRZYZWOICIE) w tym nieszczęsnym polskim grajdole i na szczęście z wymiarem NIEsprawiedliwości do czynienia za dużo nie miałem.
Przepraszam za zboczenie na inny temat ale skoro o sądownictwo zahaczamy, to nie zdzierżyłem....

Cytat

Już dawno mówiono, że sprawiedliwość będzie w raju.
Czyli problem nie jest nowy...


Kwestia, czy na taki stan rzeczy PRZYZWALAMY i godzimy się z tym, bo "tak już tutaj jest"....
Link do komentarza
Cytat

Kwestia, czy na taki stan rzeczy PRZYZWALAMY i godzimy się z tym, bo "tak już tutaj jest"....



Już Cię lubię, bo mówisz żeś elektryk, jak i ja zresztą. Powiem Ci jeszcze, że Cię doskonale rozumiem. Mógłbym nawet z Twojego zaangażowania próbować określać ile masz lat, bo kiedyś sam miałem Twoje poglądy i Twoją niecierpliwość.
Problem w tym, że niedługo będę miał prawnuki i temat nawet nie drgnął. Powiedziałbym nawet, że jest gorzej niż wtedy, kiedy ja wierzyłem że jestem tu po to, aby ten świat zmienić.
Wtedy można było iść do sekretarza partii na skargę. Przynajmniej wysłuchał, chociaż nie zawsze pomógł. A dziś...
Został tylko Pan Bóg. Wysłuchać - też wysłucha.
Link do komentarza
Cytat

Został tylko Pan Bóg. Wysłuchać - też wysłucha.


Jeśli już taki temat, to teraz nic nie zostało, sekretarza partii wszyscy widzieli a jeśli nie przynajmniej było pewne że JEST. Boga jeszcze nikt nie widział więc skąd wiadomo że wysłucha ;)
Przepraszam wierzących icon_smile.gif

Cytat

(...)Powiem Ci jeszcze, że Cię doskonale rozumiem. Mógłbym nawet z Twojego zaangażowania próbować określać ile masz lat, bo kiedyś sam miałem Twoje poglądy i Twoją niecierpliwość. (...)


Oooo!!! To będzie bardzo ciekawe!
Przed momentem jakiś koleś na innym forum napisał o mnie "szpenio na emeryturze" icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Nie wstanę, tak będę leżał! icon_biggrin.gif
Link do komentarza
> retrofood

Jeśli człowiek w coś wierzy, jest mu łatwiej w życiu, - KTOŚ wszystko kontroluje, KTOŚ wszystko osądzi... Nie chcę pisać więcej bo jeszcze większy bałagan i offtopic się zrobi.

Ja nie idę na łatwiznę.

Przepraszam Cię i wszystkich innych jeśli uraziłem, zwyczajnie nie ma u mnie kszty daru wiary.. (choć z Babcią do kościółka za rączkę chodziłem)
Link do komentarza
Cytat

> retrofood

Jeśli człowiek w coś wierzy, jest mu łatwiej w życiu, - KTOŚ wszystko kontroluje, KTOŚ wszystko osądzi... Nie chcę pisać więcej bo jeszcze większy bałagan i offtopic się zrobi.

Ja nie idę na łatwiznę.

Przepraszam Cię i wszystkich innych jeśli uraziłem, zwyczajnie nie ma u mnie kszty daru wiary.. (choć z Babcią do kościółka za rączkę chodziłem)



Daj spokój, mnie nie o chodzi o żadne nawroty tylko o paradoks. Paradoks naszych lat. Pozbyliśmy się komuny i młodzież nie wie, dlaczego starzy czują do tamtych czasow miętę.
A wyjaśnienie jest proste. Wtedy funkcjonariusze kradli łyżeczkami. I nie mogli "się sprzeniewierzyć" bo wszystkie przywileje nie były płacone, tylko "przylegały" do stanowiska. Wylatywałeś z posady? - od następnego dnia chodziłeś do normalnego sklepu!
A sekretarz był strażnikiem cnoty i porządku... Nawet za pijaństwo męża, czy kurestwo żony, można było pójść się poskarżyć.
I wysłuchał, pocieszył, przeważnie ruszył dupy odpowiedzialnych urzędników, żeby zajęli się sprawą...

A teraz tego nie ma i nie będzie.
OTAKE POLSKE MY WALCZYLI!!!
Link do komentarza
przesadzasz
Twardym trza być nie miętkim.
Kiedyś usłyszałem że aklimatyzacja na emigracji właśnie dlatego Polakom wychodzi tak lightowo, że nie zraża ich byleco.
I że zahartowani są bardziej na wszelkie bezeceństwa - niż atochtoni.
Coś w tym stwierdzeniu musi być, no nie?
Fason trzymaj
Link do komentarza
Cytat

Kilka miesięcy brakuje a "minąłbyś się z prawdą" icon_biggrin.gif

PS
Niczego nie ukrywam ani nie mataczę - wiek podany w profilu, zgadywanka nie była zgadywanką ;)



Nie zaglądałem, powaga! Zresztą, nie wiem nawet czy mam dostęp. Piszę tak, bom przyzwyczajony z innego forum, gdzie se mogę zaglądać na różne tajemnice userów. Ale nie tu. Tutaj sam jestem tylko zwykły forumowiczem.
Chociaż elektrykiem. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

przesadzasz
Twardym trza być nie miętkim.
Kiedyś usłyszałem że aklimatyzacja na emigracji właśnie dlatego Polakom wychodzi tak lightowo, że nie zraża ich byleco.
I że zahartowani są bardziej na wszelkie bezeceństwa - niż atochtoni.
Coś w tym stwierdzeniu musi być, no nie?
Fason trzymaj


Ten co to mówił musiał nigdy nie spotkać chińskiego emigranta,, który nawet nie marzył o lepszym życiu... dla siebie.
On niósł swój garb z uśmiechem przyklejonym do twarzy, inwestując wszystko w edukację swoich dzieci.
Link do komentarza
Trochę wracając do "tyłu".

Moderacja to sztuka, ale nie dlatego że kiepskie i niezrozumiałe prawo obowiązuje. Dlatego, że jest nieznajomość prawa, a prawnicy w Polsce są od "wszystkiego" (w większości przypadków) - to tacy "oficerzy", którzy się na wszystkim znają.
W efekcie nawet jak moderator ma możliwość zapytania "swojego" prawnika, to otrzymuje odpowiedź "bezpieczną" - należy kasować wszystko co kojarzy się z ........................

Do tego dochodzi inny element. Poszkodowani nie są wyrywni (w większości przypadków) . Im zależy tylko i wyłącznie na załatwieniu swojej sprawy - najlepiej bez rozgłosu. Najważniejszy jest jego interes o innych się nie martwi - poza nielicznymi wyjątkami. Te nieliczne wyjątki są jednak postrzegane na forach jako "mąciciele" i nie tylko przez moderatorów, ale także przez innych forowiczów, których takie "doświadczenie" nie dotyczy. To oni piszą do moderów, o oczyszczenie wątków z bałaganu i o zbananowanie "krzykacza".
Niestety jest tak, że nawet Ci którzy "zawdzięczają" załatwienie swojej sprawy, w większości są obojętni na banany dla tych co im pomagali.
To wszystko powoduje, że cwaniaczki mają się dobrze. Postraszą admina pismem przedprocesowym o zniesławienie (a to w większości przypadków bardzo skuteczna metoda), likwidują trefną firmę (albo i nie), znikają z danego forum i rozpoczynają od nowa.

Potrafię zrozumieć moderatora forum, którego bezpośrednio dana sprawa nie dotyczy. Ale mój sprzeciw budzi sytuacja w której forum wykreowało wykonawcę i za wszelką cenę go ochrania, przy czym, naciągając wszelkie normy przyzwoitości, określa siebie, jako forum konsumenckie - to już szczyt "perwersji" i zakłamania (danej redakcji).

Niejako podsumowanie tego co napisałem wyżej.
W większości spraw o "pomówienie", a w takich jak przykładowa w 100%, stosowany jest art.213 § 2.2. kk

Cytat

Art. 213
§ 2. Nie popełnia przestępstwa określonego w art. 212 § 1 lub 2, kto publicznie podnosi lub rozgłasza prawdziwy zarzut:
2) służący obronie społecznie uzasadnionego interesu.

Link do komentarza
Szanowny twaro czy Moderator nie powinien być instytucją, która nie może i nie powinna ulegać presji??

Interpretacja Moderatora powinna być przyjęta do wiadomości, chyba, że wykracza poza regulamin Forum.

Chyba nie jeden raz mogliście się przekonać, że Marcin Szymanik Moderatorem jest i basta.

Pozdrawiam tych urażonych i apeluję o zdrowe podejście.

Link do komentarza
czy straszenie
Cytat

admina pismem przedprocesowym o zniesławienie

nie powoduje uleganiu presji i kasowaniu postów, które nie pasują, temu ,który wykupił płatny profil?

co do kasowania postów, to nie wszystkie czytałem, bo zbyt to mnie nie interesowało, ale jeżeli było tam coś, co nie pasowało, to wystarczyło usunąć/wykropokować nazwy własne, nie całość wpisu
Link do komentarza
Cytat

czy straszenie nie powoduje uleganiu presji i kasowaniu postów, które nie pasują, temu ,który wykupił płatny profil?

co do kasowania postów, to nie wszystkie czytałem, bo zbyt to mnie nie interesowało, ale jeżeli było tam coś, co nie pasowało, to wystarczyło usunąć/wykropokować nazwy własne, nie całość wpisu




Np. NAZWISKA. Wystarczyło tymi Nazwami/Nazwiskami nie operować.

Link do komentarza
Cytat

Np. NAZWISKA. Wystarczyło tymi Nazwami/Nazwiskami nie operować.



Jest pewien problem. Jeśli dane NAZWISKO prowadzi działalność gospodarczą, to nie jest to już nazwisko, podlegające ustawie o danych osobowych. Te (takie) dane są upublicznione i każdy może je "przetwarzać".

Faktem jest, że na naszym forum nie może osoba trzecia napisać opinii o firmie - zainteresowany (podpisana umowa, zakup, itp.) już może. Tak stanowi Regulamin tego Forum.
Link do komentarza
Cytat

Jest pewien problem. Jeśli dane NAZWISKO prowadzi działalność gospodarczą, to nie jest to już nazwisko, podlegające ustawie o danych osobowych. Te (takie) dane są upublicznione i każdy może je "przetwarzać".



...i interpretwować działalność i postępowanie i "zniesławiać".

Ująłem specjalnie w cudzysłów bo to domniemanie. Różnie jednak bywało i nawet o garstkę przysłowiowej ziemi z miedzy ludzie szli do sądu.

Z tą dowolnością w operowaniu nazwami firm w wybranych kontekstach zalecam ostrożność.

Wtedy nie będziemy musieli już zgadywać, czy zostałem skutecznie zastraszony, czy tez przeszkolony
Cytat

Teraz przesadziliście "Panowie Moderatorowie".
Rozumiem że zostaliście zastraszeni "od góry", ewentualnie krótkie szkolenie w muratorze było.



Wdech, wydech i oczyszczamy atmosferę bo :admin_patrzy: :admin_patrzy:
Link do komentarza
Cytat

...i interpretwować działalność i postępowanie i "zniesławiać".



proszę powiedzieć czy przytaczanie FAKTÓW to interpretowanie działalności czy postępowania? a może zniesławianie?

jeżeli jakaś firma nie chce dobrowolnie oddać klientowi zaliczki pół roku po terminie to informacja o tym fakcie jest Pana zdaniem dowolną interpretacją informującego? a może zniesławieniem?

podpowiedź:
"Zniesławienie, pomówienie, obmówienie, oszczerstwo ? występek polegający na pomówieniu innej osoby, grupy osób, instytucji, osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności."
"Nie ma przestępstwa, jeżeli zarzut uczyniony niepublicznie jest prawdziwy (art. 213 § 1 k.k.) oraz nie popełnia przestępstwa zniesławienia, kto publicznie podnosi lub rozgłasza prawdziwy zarzut, który służy obronie społecznie uzasadnionego interesu lub dotyczy postępowania osoby pełniącej funkcję publiczną."

tyle mówi obowiązująca litera prawa
proszę o komentarz

i teraz:
czy ostrzeżenie całej rzeszy forumowiczów - inwestorów przed firmą która postępuje nieuczciwie służy obronie społecznie uzasadnionego interesu?
moim zdaniem tak, powiem więcej zatajanie nieuczciwych zachowań firmy jest moim zdaniem mocno nieuczciwe w stosunku do forumowiczów i chyba to ten fakt nosi znamiona przestępstwa bo może narazić forumowiczów na szkodę

Proszę też jeśli Pan może ustosunkować się do sytuacji :

moderator ogólnodostępnego forum przyznaje Panu bana, mylnie uznając Pana wypowiedź za zniesławienie (ewidentne braki merytoryczne i brak podstawowej wiedzy prawnej tego moderatora) umieszcza na ogólnodostępnym forum komentarz który czyta kilka tys użytkowników w którym straszy Pana konsekwencjami prawnymi, opisuje Pana osobę jako pieniacza, mąciciela i żądnego krwi psychopatę a na pana pytania mailowe o konkretny powód represji na pańskiej osobie nabiera wody w usta lub zastrasza Pana konsekwencjami prawnymi i odsyła do działu prawnego w którym nikt nie chce podjąć z Panem rozmów
co to jest Pańskim zdaniem?
bo moim zniesławienie, dyskryminacja i naruszenie dóbr osobistych
zgodzi się Pan ze mną?

Edytowano przez Sławek.... (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dawno się tutaj na BD zarejestrowałem, długo nie zaglądałem.
Wróciłem jak mi się wydawało "na stałe" po niesmakach na FM.

Jednak coraz bardziej mam wrażenie że BD brnie w swoich "tłumaczeniach" w stronę obrzydzonego już zupełnie FM (włodarzy tamtego forum i ich działań).
Ja jestem co najmniej zdumiony ale w negatywnym znaczeniu.
Link do komentarza
Rozumiem że został Pan oddelegowany do odpowiedzi?

Cytat

Szanowny twaro czy Moderator nie powinien być instytucją, która nie może i nie powinna ulegać presji??

Interpretacja Moderatora powinna być przyjęta do wiadomości, chyba, że wykracza poza regulamin Forum.

Chyba nie jeden raz mogliście się przekonać, że Marcin Szymanik Moderatorem jest i basta.

Pozdrawiam tych urażonych i apeluję o zdrowe podejście.



Szanowny Profesjonalisto jeżeli tak górnolotnie pojmujesz tą funkcję to nie uważasz że moderator powinien szczególnie ważyć swoje czyny??? Masz dostęp do usuniętych postów? Przeczytaj i sprawdź czy padło jakieś nazwisko, nazwa, adres czy inne dane. Marcin Szymanik Moderatorem jest i basta tylko co mu przyświeca???
Pozdrawiam tych co sprzeniewierzyli się istocie forum i apeluję o opamiętanie.

Muszę się też do tego odnieść

Cytat

Teraz przesadziliście "Panowie Moderatorowie".
Rozumiem że zostaliście zastraszeni "od góry", ewentualnie krótkie szkolenie w muratorze było.



I odpowiedź szanownego admina:

Cytat

Wdech, wydech i oczyszczamy atmosferę bo :admin_patrzy: :admin_patrzy:




Po prostu macie nas za stado baranów do ostrzyżenia.

Żegnam Edytowano przez twaro (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...