Skocz do zawartości

Transformator na działce bez właściciela


Recommended Posts

Witam. Jestem początkujący na tym forum. Mam nastepujący problem. Rok temu kupiłem działke wraz z budynkiem od starostwa powiatowego. W akcie notarialnym było napisane iż nieruchomośc nie posiada obciążen i zobowiązan natomiast po zakupie okazało sie że zostałem również właścicielem stacji tranformatorowej. Na domiar złego przychodzą mi kolosalne rachunki za prąd bo okazało sie że mam zasilanie półpośrednie i nie moge tego zmienic. W związku z tym moje pytanie brzmi czy ktoś był w podobnej sytuacjii i czy można domagac sie odszkodowania od poprzedniego właściciela czyli od strostwa.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Witam. Jestem początkujący na tym forum. Mam nastepujący problem. Rok temu kupiłem działke wraz z budynkiem od starostwa powiatowego. W akcie notarialnym było napisane iż nieruchomośc nie posiada obciążen i zobowiązan natomiast po zakupie okazało sie że zostałem również właścicielem stacji tranformatorowej. Na domiar złego przychodzą mi kolosalne rachunki za prąd bo okazało sie że mam zasilanie półpośrednie i nie moge tego zmienic. W związku z tym moje pytanie brzmi czy ktoś był w podobnej sytuacjii i czy można domagac sie odszkodowania od poprzedniego właściciela czyli od strostwa.


O jakich rachunkach piszesz?Za transformator? Co z niego zasilasz i w jaki sposób?
A co do działki to przed zakupem na wizji lokalnej nie byłeś?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam. Jestem początkujący na tym forum. Mam nastepujący problem. Rok temu kupiłem działke wraz z budynkiem od starostwa powiatowego. W akcie notarialnym było napisane iż nieruchomośc nie posiada obciążen i zobowiązan natomiast po zakupie okazało sie że zostałem również właścicielem stacji tranformatorowej. Na domiar złego przychodzą mi kolosalne rachunki za prąd bo okazało sie że mam zasilanie półpośrednie i nie moge tego zmienic. W związku z tym moje pytanie brzmi czy ktoś był w podobnej sytuacjii i czy można domagac sie odszkodowania od poprzedniego właściciela czyli od strostwa.



Za rachunki za prąd raczej nie możesz domagać się odszkodowania, ale nie rozumiem, dlaczego nie możesz zmienić tego dziwnego zasilania.

Natomiast jeżeli stacja jest na Twojej posesji to pewnie możesz domagać się od jej operatora jakiejś opłaty za użytkowanie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...