Skocz do zawartości

FLAWIA 2 - DOMENA PROJEKT


angelikaw

Recommended Posts

Ale po tym chudziaku będą "spacerować" tynkarze, hydraulik. U kolegi choć nie miał elektryki na chudziaku to miał rurki pociągnięte do wody i c.o. przed tynkami, po tynkach kilka rurek musiał wymienić bo zostały pokaleczone.
Z Twoim mężem to musiałby podyskutować Retro bo on fachman od elektryki, jak tam coś niecoś wiem ale nie na tyle aby nauczać rasowego elektryka jak się robi elektrykę icon_biggrin.gif inaczej nie będę ojca uczył dzieci robić icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

Co do punktu masz rację, bo jak ja szukałem fachowca to wyceny miałem od 2 tys do 4 tys za ten sam domek, i wycena polegała nie na podstawie projektu, tylko już na gruncie fachowcy zobaczyli i wycenili.



W zależności jakie mieli wydatki w nieodległej przyszłości.
Jak wyceniali przed 20tym to drożej a jak już po wpłaconych składkach w ZUS - to zawsze jest taniej icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

W zależności jakie mieli wydatki w nieodległej przyszłości.
Jak wyceniali przed 20tym to drożej a jak już po wpłaconych składkach w ZUS - to zawsze jest taniej icon_smile.gif


Że też tego wcześniej nie wiedziałem icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Ekipa Ci poleca Poroterm, zazwyczaj dlatego, iż droższe są koszty wykonania ceramicznych- przynajmniej tak jest w w naszym regionie.
To tak jak dekarz poleca dachówkę bo dłużej ja się układa, pełne deskowanie, jest to trudniejsza robota, większa ilość ludzi jest często zatrudniona = większy zarobek dla wykonawcy.



Ekipa poleca to, w czym jest im najwygodniej budować, ale... kto takie rzeczy dogaduje z ekipą? Przecież oni są od murowania, a nie od konstrukcji, przeniesienia ciężaru, rozkładu instalacji w domu itp itd. Takie kwestie ustala się z projektantem domu. Ekipy będą raz polecać porotherm, innym razem silkę - nie ma tu reguły i będzie to zależeć od ich widzimisię. Gwarantuję icon_smile.gif

Natomiast co do rzekomych "minusów" porothermu to nawet ciężko się odnosić, bo to po prostu hasła rzucone w próżnię. Temat bruzdowania pod instalacje w ceramice był poruszany mnóstwo razy. Tak samo zresztą jak wiercenia otworów pod kołki. Jak masz czym to zrobić (bruzdownica, wietrarka z możliwością wyłączenia udaru), to zrobisz to równie łatwo jak w betonie.
Link do komentarza
Cytat

Ekipa poleca to, w czym jest im najwygodniej budować, ale... kto takie rzeczy dogaduje z ekipą? Przecież oni są od murowania, a nie od konstrukcji, przeniesienia ciężaru, rozkładu instalacji w domu itp itd. Takie kwestie ustala się z projektantem domu. Ekipy będą raz polecać porotherm, innym razem silkę - nie ma tu reguły i będzie to zależeć od ich widzimisię. Gwarantuję icon_smile.gif

Natomiast co do rzekomych "minusów" porothermu to nawet ciężko się odnosić, bo to po prostu hasła rzucone w próżnię. Temat bruzdowania pod instalacje w ceramice był poruszany mnóstwo razy. Tak samo zresztą jak wiercenia otworów pod kołki. Jak masz czym to zrobić (bruzdownica, wietrarka z możliwością wyłączenia udaru), to zrobisz to równie łatwo jak w betonie.



Robienie bruzd w ceramice jest akurat dość proste, bo przy porządnych narzędziach idzie to sprawnie. Jak ktoś próbuje to robić tak jak w betonie komórkowym (czyli scyzorykiem McGyvera) to ja się nie dziwię, że są problemy icon_smile.gif

Ja jestem w trakcie budowy domu z porothermu, udało mi się przed zimą zamknąć stan surowy, więc z tematem otworów pod instalacje jestem na świeżo. I nie mogę potwierdzić wymienionych wcześniej minusów tego materiału. Poza tym: od kiedy elektryk bierze się za bruzdowanie? U mnie elektrycy to mieli ze sobą co najwyżej lut-lampę... :P
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

no to z piwnica to bylo do mnie bo sięgalam porady icon_smile.gif mam ta piwnie, narazie wypowiedziec sie nie moge bo mam stan zero dopiero i poczeka sobie przez zime, mam nadzieje ze problemow nie bedzie, chcialam spytac jakie robilscie schody w domu czy lane czy drewniane?


Cześć ;)
My robimy schody lane.
Docelowo pokryjemy w całości drewnem.
Link do komentarza
Cytat

ja też mam lane, pod schodami mam spiżarnię, przy drewnianych tej przestrzeni bym nie wykorzystał

pozdrawiam


Ale u nas nie da się zrobić spiżarni bezpośrednio pod schodami. Zbyt mala przestrzeń, w sąsiedztwie kominek....

Cytat

Dobry pomysł wiec zostanę przy lanych chyba tez a mozna Cie prosić o fotkę jak zagospodarowałes ta przestrzeń bardzo jestem ciekawa icon_smile.gif pozdrawiam


My jeszcze nie postawiliśmy murów ;)

Ale aranzując przestrzeń pod schodami myślę o czymś takim:

DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



DSC01446.jpg


Link do komentarza
no widzialam te zdjecia w internecie super pomysl:) wlasnie jesli schody lane to pozniej musi byc takie cos icon_smile.gif

Ja tez nie mam murow, mam narazie piwnice i zero, na wiosne lecimy juz mam nadzieje ze z dachem sie uda przed kolejna zima;)

Robocizna niestety w moim rejonie droga, za mury +dach 50 tys i to byla najtansza opcja z wszystkich kosztorysow ;/
Link do komentarza
Cytat

Jasne, że można podyskutować, od tego jest forum icon_smile.gif

A co do szczegółów instalacji, musiałbyś porozmawiać z moim mężem, ale on na forum rzadko zagląda ;)
Wg niego wcale więcej przewodów nie wyjdzie. Tylko trzeba to dobrze zaplanować. Przewody okrągłe, prowadzone w pewnej odległości od ściany (np. 10-15cm), ułożone na chudziaku, pod wylewką.


Przy tak skomplikowanym dachu to gadanie na forum ceny nie obniży trzeba było pomyśleć o tym wcześniej.
Ile wyszła Ci cena kosztorysowa? Jeżeli to nie tajemnica. Na moje oko w 80 tys powinnaś się zmieścić.

Odpowiadając na twoje pytanie. Koszt całkowity mojego dachu wyniósł ok 15 tys. Dach dwuspadowy powierzchnia ok 190 m2 , blacha na płycie osb rok wykonania 2003
Link do komentarza
Cytat

Przy tak skomplikowanym dachu to gadanie na forum ceny nie obniży trzeba było pomyśleć o tym wcześniej.
Ile wyszła Ci cena kosztorysowa? Jeżeli to nie tajemnica. Na moje oko w 80 tys powinnaś się zmieścić.

Odpowiadając na twoje pytanie. Koszt całkowity mojego dachu wyniósł ok 15 tys. Dach dwuspadowy powierzchnia ok 190 m2 , blacha na płycie osb rok wykonania 2003


Bardzo dziękuję za dobre rady, ale gdybym chciała dom z dachem dwuspadowym, to bym taki zbudowała ;)

Wiedzieliśmy, że dach jest kosztowny. Ale spodziewaliśmy się kwoty sporo mniejszej od tej, którą dziś przeczytałam.
Znam koszty poniesione przez innych budujących (dom Kamea 2 - jedna lukarna więcej) i na tym bazowałam, by mieć punkt odniesienia.
Jak otrzymam drugą wycenę oraz wycenę blachy, podam tu wszystkie wyliczenia.

Link do komentarza
Cytat

Kochani, jaki jest u Was koszt budowy dachu? Mam na myśli koszt więźby (materiał) + pokrycia (blacha) + robocizny (za całość)? Deskujecie dach? Mam pierwszą wycenę (więźba, deski, robocizna) i wesoło nie jest.....


A dlaczego blacha?
Przy tym dachu ( 300 m2 i kącie 40 stopni) blacha wychodzi bardzo drogo ze względu na mnóstwo odpadów i to dużych odpadów za które Ty oczywiście musisz zapłacić.
W cenie blachy masz dachówkę ceramiczną, a przy dachówce masz o wiele mniej odpadów i tym samym dach wyniesie taniej.
Link do komentarza
Cytat

A dlaczego blacha?
Przy tym dachu ( 300 m2 i kącie 40 stopni) blacha wychodzi bardzo drogo ze względu na mnóstwo odpadów i to dużych odpadów za które Ty oczywiście musisz zapłacić.
W cenie blachy masz dachówkę ceramiczną, a przy dachówce masz o wiele mniej odpadów i tym samym dach wyniesie taniej.


Bierzemy pod uwagę blachę modułową Ruukki Finnera - droższa, ale nie ma tyle odpadów.
Ale wyceny robimy zarówno na ww. blachę, jak i na dachówkę ceramiczną icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Bierzemy pod uwagę blachę modułową Ruukki Finnera - droższa, ale nie ma tyle odpadów.
Ale wyceny robimy zarówno na ww. blachę, jak i na dachówkę ceramiczną icon_smile.gif


Dachówka to dachówka, przy nowym domku masz wybór więc bierz dachówkę ceramiczną. Przy starym, remontowanym domu przeważnie z góry jesteśmy skazani na blachę.
No cóż, poczekajmy na wycenę.
Link do komentarza
Cytat

Dachówka to dachówka, przy nowym domku masz wybór więc bierz dachówkę ceramiczną. Przy starym, remontowanym domu przeważnie z góry jesteśmy skazani na blachę.
No cóż, poczekajmy na wycenę.


Dziękuję icon_smile.gif
Dachówkę braliśmy pod uwagę od początku, potem przyszła myśl: "może blacha tańsza?". Zobaczymy. Wysłałam w kilka miejsc i teraz tylko czekam.
Na wycenę dachu, okien i kilku innych rzeczy.

Link do komentarza
Cytat

A dlaczego blacha?
Przy tym dachu ( 300 m2 i kącie 40 stopni) blacha wychodzi bardzo drogo ze względu na mnóstwo odpadów i to dużych odpadów za które Ty oczywiście musisz zapłacić.
W cenie blachy masz dachówkę ceramiczną, a przy dachówce masz o wiele mniej odpadów i tym samym dach wyniesie taniej.



Co do odpadów to dużo zależy od ekipy i "liczącego " dach. Akurat taki daszek można tak nakryć by nie było zbyt dużo odpadów- bardzo ciekawa tutaj jest bryła. Koszt blachodachówki jest znacznie niższy- zwłaszcza, ze trzeba doliczyć gęściej ustawiane krokwie, większe zagęszczenie łat i kontrłat - tutaj dochodzą dodatkowe koszty. W dodatku obróbki ceramiczne są znacząco droższe- a w przypadku tego dachu jest ich ogromna ilość. z tego powodu porzuciliśmy myśl o dachówce.

Cytat

Bierzemy pod uwagę blachę modułową Ruukki Finnera - droższa, ale nie ma tyle odpadów.
Ale wyceny robimy zarówno na ww. blachę, jak i na dachówkę ceramiczną icon_smile.gif


Jest zbliżona blachodachówka, o jakości bardzo fajnej i podobnym wyglądzie Gamma z Blachprofilu.
Chłopaki robili dużo dachów z nią i bardzo sobie chwalili. Przy Rukki płaci się ogromną kasę za samą "markę" a co do jakości, często inne polskie blachy zbyt mocno jej nie ustępują;)

Co do kosztów tak na szybko, ceny Polska wschodnia:

Więźba:
10 tys. za 14 m sześciennych - same drewno konstrukcyjne + deski około 10 m sześciennych u nas około 5,5 tys.
5 tys. minimum za postawienie krokwi ( budowa więźby)
4tys. deskowanie Deskowanie + papowanie około ( papa koszt około 75zł za rolkę x 25 rolek czyli około 25 tys + około 30 k podkładek i papiaków + 40 kg "trójek" = do 500zł

20 tysięcy koszt blachodachówki
około 10 tys. nakrycie - tutaj jeszcze nie przeliczał mąż, gdyż przy tym dachu jest mnóstwo obróbek które oni sami robią- te trzeba by było konkretnie przeliczyć.


To tak wygląda mniej więcej w firemce tutejszej, przy cenach drewna lubelskich.
Link do komentarza
Cytat

Co do odpadów to dużo zależy od ekipy i "liczącego " dach. Akurat taki daszek można tak nakryć by nie było zbyt dużo odpadów- bardzo ciekawa tutaj jest bryła.


Trochę pozwolę się nie zgodzić z Tobą co do odpadów. Arkusze blachy są prostokątne i nie wiem jakbyś nie robiła to przy kopertowym dachu odpadów z blachy jest dużo.
oczywiście tu mowa o zastosowaniu blachy modułowej, i tu się zgodzę, że odpadów będzie znacznie mniej niż przy blasze z arkusza.



Cytat

Koszt blachodachówki jest znacznie niższy- zwłaszcza, ze trzeba doliczyć gęściej ustawiane krokwie, większe zagęszczenie łat i kontrłat - tutaj dochodzą dodatkowe koszty. W dodatku obróbki ceramiczne są znacząco droższe- a w przypadku tego dachu jest ich ogromna ilość. z tego powodu porzuciliśmy myśl o dachówce.


A tu to albo coś napisałaś odwrotnie niż chciałaś albo ja odczytałem nie tak jak Ty byś chciała Twoja myśl.
Rozstaw krokwi nie może być gęściejszy pod blachodachówkę, jest taki sam jak jak pod dachówkę.
Jedynie co może być to przekroje krokwi są cieńsze pod blachę niż pod dachówkę.
Nawet pisząc o większym zagęszczeniu łat icon_eek.gif tez tego nie rozumiem s kąt wzięłaś takie stwierdzenie.
Najbardziej gęsto bije się łaty pod karpiówkę i tu można stwierdzić, że to jest gęsto.
Kontrłaty, nie wiem jak można bardziej je zagęścić icon_biggrin.gif
Co do obróbek ceramicznych masz zapewne na myśli gąsiory a to są wykończenia, ale nie na to chciałem zwrócić uwagę tylko na ich koszt. Jest porównywalny do ceramicznych, mam na myśli średnią cenę (nie ceny skrajne) jednych i drugich.
Ja Ci powiem tak, robiąc wycenę na swój dach brałem ja na blachodachówke i dachówkę ceramiczną. Różnica między blachą a dachówka wyniosła od 1 tys do 3 tys. Patrząc z perspektywy czasu to dachówka kilkakrotnie przeżyje blachę, więc kupiłem dachówkę. To jest bardzo ważny wybór na kilkadziesiąt lat.
Link do komentarza
Cytat

Trochę pozwolę się nie zgodzić z Tobą co do odpadów. Arkusze blachy są prostokątne i nie wiem jakbyś nie robiła to przy kopertowym dachu odpadów z blachy jest dużo.
oczywiście tu mowa o zastosowaniu blachy modułowej, i tu się zgodzę, że odpadów będzie znacznie mniej niż przy blasze z arkusza.


Tutaj niekoniecznie się z Tobą zgodzę- choć wszystko zależy od umiejętności logicznego rozumowania i chęci wykonawcy.
Weź proszę kartkę papieru i po przekątnej ją złóż- wychodzą Ci dwa hipotetyczne trójkąty bądź trapezy w zależności od rozmiaru kartki - które o ile wykonawca potrafi, z powodzeniem może zamontować na przeciwległym boku dachu kopertowego/ wielospadowego. To kwestia oczywiście danego projektu dachu no, umiejętności dekarza i osoby wyliczającej blachę na daszek.
Oczywiście odpady zawsze występują. Fakt, przy modułowych blachach jest to jeszcze prostsza sprawa.

Cytat

A tu to albo coś napisałaś odwrotnie niż chciałaś albo ja odczytałem nie tak jak Ty byś chciała Twoja myśl.


Oj przepraszam, szybko pisałam:) Oczywiście wyszedł parszywy skrót myślowy
"Koszt blachodachówki jest znacznie niższy- zwłaszcza, że przy dachówce trzeba doliczyć gęściej ustawiane krokwie..."

Cytat

Rozstaw krokwi nie może być gęściejszy pod blachodachówkę, jest taki sam jak jak pod dachówkę.
Jedynie co może być to przekroje krokwi są cieńsze pod blachę niż pod dachówkę.



I tutaj obecnie większość architektów już odchodzi od grubszych krokwi, na korzyść większej ilości standardowych- o wiele lepiej podpierają ciężar dachówki. Ale to już kwestie związane z projektowaniem w co zagłębiać się nie będziemy.

Super, ze jesteś zadowolony z dachówki- wszak każdy wybiera zgodnie z własnymi preferencjami, możliwościami.
Link do komentarza
Cytat

Tutaj niekoniecznie się z Tobą zgodzę- choć wszystko zależy od umiejętności logicznego rozumowania i chęci wykonawcy.
Weź proszę kartkę papieru i po przekątnej ją złóż- wychodzą Ci dwa hipotetyczne trójkąty bądź trapezy w zależności od rozmiaru kartki - które o ile wykonawca potrafi, z powodzeniem może zamontować na przeciwległym boku dachu kopertowego/ wielospadowego.


Arkusz blachy to nie kartka. Mówiąc tu o blachodawce w arkuszach to, że tak nazwę arkusz ma prawa i lewa stronę i nie jest takie proste tu wyciąć a tam wstawić.
Cytat

Oj przepraszam, szybko pisałam:) Oczywiście wyszedł parszywy skrót myślowy
"Koszt blachodachówki jest znacznie niższy- zwłaszcza, że przy dachówce trzeba doliczyć gęściej ustawiane krokwie..."


Koszt blachodachówka a dachówka jest porównywalny. Nie jest wcale tak, że blacha wychodzi znacznie taniej, no chyba że będziesz porównywać blachę za 20 zł za m2 do dachówki za 40 zł za m2.
A co do gęściej rozstawianych krokwi przy dachówce to nie wiem kto Ci tak powiedział, ale nie powielaj tego stwierdzenia więcej bo to nieprawda. Pod blachę stosuje się mniejsze przekroje krokwi, pod dachówkę grubsze, a rozstaw w obu przypadkach jest podobny.
Cytat

I tutaj obecnie większość architektów już odchodzi od grubszych krokwi, na korzyść większej ilości standardowych- o wiele lepiej podpierają ciężar dachówki. Ale to już kwestie związane z projektowaniem w co zagłębiać się nie będziemy.


icon_biggrin.gif Może logicznie patrząc tak by się wydawało, że gęściej rozstawione krokwie bardziej są wytrzymałe, ale to tylko złudzenie. Nie ma sensu choćby finansowe stosować cienka więźbę (krokwie) gęściej, o innych aspektach nie wspomnę bo jest ich trochę.
Link do komentarza
Cytat

Arkusz blachy to nie kartka. Mówiąc tu o blachodawce w arkuszach to, że tak nazwę arkusz ma prawa i lewa stronę i nie jest takie proste tu wyciąć a tam wstawić.

Koszt blachodachówka a dachówka jest porównywalny. Nie jest wcale tak, że blacha wychodzi znacznie taniej, no chyba że będziesz porównywać blachę za 20 zł za m2 do dachówki za 40 zł za m2.
A co do gęściej rozstawianych krokwi przy dachówce to nie wiem kto Ci tak powiedział, ale nie powielaj tego stwierdzenia więcej bo to nieprawda. Pod blachę stosuje się mniejsze przekroje krokwi, pod dachówkę grubsze, a rozstaw w obu przypadkach jest podobny.

icon_biggrin.gif Może logicznie patrząc tak by się wydawało, że gęściej rozstawione krokwie bardziej są wytrzymałe, ale to tylko złudzenie. Nie ma sensu choćby finansowe stosować cienka więźbę (krokwie) gęściej, o innych aspektach nie wspomnę bo jest ich trochę.



Cóż, o tych krokwiach to akurat moja bratowa- architekt i nasz Pan architekt obecny projektujący domek tak twierdzą, więc będę jednak powielać te zdanie i Wybacz, nie czuję się kompetentna by tobie to drogą elektroniczną tłumaczyć- to nie moja działka, może mi zabraknąć fachowego języka;)

I tak jak Powiedział Jan- nie każdemu dekarzowi się chce;)Łatwiej od razu na etapie zamawiania blachy wrzucić gotowe wymiary w program, niż bawić się gdzie który kawałek da się jeszcze zastosować i broń Boże nie chodzi o "łatanie" i sztukowanie. Lecz czyste zastosowanie, tak by było to estetyczne i przede wszystkim trwale, niezawodne.
Gdybym nie widziała jak MOŻNA to zrobić, to bym tego nie pisała;) A zwłaszcza, ze mój maż jest dekarzem i ma firemkę działającą z dziada pradziada więc laaaata doświadczeń w budowie domów drewnianych, ciesielstwie i dekarstwie- i tutaj akurat wiem, że to DA się zrobić widzę jak wygląda zamawianie blaszki, kombinowanie by inwestor miał jak najmniej odrzutów, wiem jak wyglądają wyceny na dachy kryte dachówką i blachodachówką, ile kosztują "dodatkowe" elementy przy obu rodzajach pokrycia:)
Jako,że nie ja się tym zajmuję bezpośrednio ( zupełnie inna branża) mogę czasem złego słownictwa użyć, z czego mogą wyjść drobne niejasności, lecz jeśli ktoś zechce, to zrozumie i będzie wiedział czego wymagać od swojej ekipy prawda??icon_smile.gif Bo głównie ten cel przyświeca naszej dyskusji.
Fakt, odpady w każdym przypadku będą. No ale już nie ma sensu się sprzeczać.
Wszak każdy robi jak uważa - zgodnie ze stanem swojej wiedzy, umiejętności ekipy a przede wszystkim w zależności od wybranego projektu domu/dachu:)
Link do komentarza
Cytat

Cóż, o tych krokwiach to akurat moja bratowa- architekt i nasz Pan architekt obecny projektujący domek tak twierdzą, więc będę jednak powielać te zdanie i Wybacz, nie czuję się kompetentna by tobie to drogą elektroniczną tłumaczyć- to nie moja działka, może mi zabraknąć fachowego języka;)


To powielaj, jak chcesz się na śmiech narazić.
Jak ten Pan architekt taki mądry to jak wciśnie okno/okna dachowe jak da gęsto krokwie, jak z ociepleniem? zamiast ciąć paski wełny szeroko będzie się cięło paski jak makaron aby wcisnąć między krokwie, a cenowo sądzisz że cieńsze krokwie i gęściej dane będą tańsze?
I Pytanie zasadnicze co masz pod pojęciem gęściej dawać krokwie? znaczy się co ile?
Cytat

Wszak każdy robi jak uważa - zgodnie ze stanem swojej wiedzy, umiejętności ekipy a przede wszystkim w zależności od wybranego projektu domu/dachu:)


I to najważniejsze i najmądrzejsze zdanie w dyskusji. Każdy zrobi jak chce i jak uważać będzie, że to dla niego najlepsze rozwiązanie, ale nie zawsze znaczy to dobry i trafny wybór o czym nie raz można było się przekonać na tym forum.
Link do komentarza
Cytat

Jest zbliżona blachodachówka, o jakości bardzo fajnej i podobnym wyglądzie Gamma z Blachprofilu.
Chłopaki robili dużo dachów z nią i bardzo sobie chwalili. Przy Rukki płaci się ogromną kasę za samą "markę" a co do jakości, często inne polskie blachy zbyt mocno jej nie ustępują;)

Dzięki. Pytałam dziś w kilku punktach, nigdzie jej nie mają. Dlatego do wyceny poszła oryginalna Finnera i nasza polska Wenecja X-Matt. Cenowo podobno wychodzą bardzo podobnie. Dachówkę też mają wyliczyć (Koramic).

Największy problem to więźba. Jedna firma odmówiła dziś wyceny, bo projekt zakłada drewno klasy C-30, a ono jest podobno w Polsce nie do osiągnięcia. Nie wiem, nie znam się.... Idę do konkurencji icon_razz.gif

Oglądałam też okna i zakochałam się w kilku rozwiązaniach. I nawet kolor wpadł nam w oko taki, o którym nie myślałam (o dziwo jest w standardzie, czyli bez dopłat).


Link do komentarza
Cytat

Dzięki. Pytałam dziś w kilku punktach, nigdzie jej nie mają. Dlatego do wyceny poszła oryginalna Finnera i nasza polska Wenecja X-Matt. Cenowo podobno wychodzą bardzo podobnie. Dachówkę też mają wyliczyć (Koramic).


Zwróć uwagę na Robena, kiedyś jakieś dwa, trzy lata temu był w dobrej cenie.
Cytat

Największy problem to więźba. Jedna firma odmówiła dziś wyceny, bo projekt zakłada drewno klasy C-30, a ono jest podobno w Polsce nie do osiągnięcia. Nie wiem, nie znam się.... Idę do konkurencji icon_razz.gif


Wiesz, kiedyś nikt nie patrzał na klasę więźby. Jak kupował w tartaku więźbę to ona była taka z prawdziwego zdarzenia a dzisiaj powymyślali klasy i każdy patrzy jak na wariata jak zapytasz w tartaku o dana klasę.
Najlepiej to jak masz już umówionego cieśle to z nim pogadaj, powinien Ci doradzić od kogo kupić więźbę i ewentualnie przy jej odbiorze możesz go poprosić aby rzucił swoim fachowym okiem na tą więźbę.
Link do komentarza
Cytat

Zwróć uwagę na Robena, kiedyś jakieś dwa, trzy lata temu był w dobrej cenie.

Wiesz, kiedyś nikt nie patrzał na klasę więźby. Jak kupował w tartaku więźbę to ona była taka z prawdziwego zdarzenia a dzisiaj powymyślali klasy i każdy patrzy jak na wariata jak zapytasz w tartaku o dana klasę.
Najlepiej to jak masz już umówionego cieśle to z nim pogadaj, powinien Ci doradzić od kogo kupić więźbę i ewentualnie przy jej odbiorze możesz go poprosić aby rzucił swoim fachowym okiem na tą więźbę.


Roben jest gorszy jakościowo, co potwierdziło mi już kilka osób - zarówno dekarze, jak i sprzedawcy oraz ludzie na różnych forach, więc coś w tym musi być.

Na dzień dzisiejszy nie wiem, czy wybierzemy ceramikę, czy blachę. Jedno i drugie ma dobrą cenę w składzie budowlanym. Co więcej, zastanawiamy się również (skuszeni dobrą ofertą) nad Porothermem P+W zamiast H+H. Musimy przemyśleć wszelkie za i przeciw i wybrać jakiś złoty środek.

Co do klasy drewna, nie znam się, więc muszę uwierzyć na słowo. Ale to dla mnie paranoja... Drewno na więźbę ma spełniać swoją funkcję i tyle.
Mamy sprawdzony przez cieślę tartak z dobrym jakościowo drewnem, ale chcę porównać ceny z innymi. Po prostu. Wszak nie można kończyć rozeznania na jednej wycenie icon_cool.gif
Link do komentarza
Cytat

Roben jest gorszy jakościowo, co potwierdziło mi już kilka osób - zarówno dekarze, jak i sprzedawcy oraz ludzie na różnych forach, więc coś w tym musi być.


Nie chcę aby ktoś mnie posądził, że reklamuje Robena, ale powiem Ci że ci co piszą że jest gorszy jakościowo to konkurencja i tyle. Jest dobry i tani to konkurencja chce go zgnoić, taka prawda. Widocznie maja większą prowizje od innego producenta więc gania Robena. Dziwne ale szwagier miał podobnie, gdzie by się nie pytał to stanowczo odmawiali mu Robena.
Ja mam dach kryty Robenem, szwagier, kuzyn i dużo, dużo ludzi w okolicy.
Ty popatrz własnie na okoliczne dachy czym są kryte i wtedy to prawdę Ci powie o danym rodzaju pokrycia.
Co do tych negatywnych opinii to sądzisz, że na inne nie narzekają?
Tu na forum BD nie pamiętam aby ktoś się użalał na produkty Robena, natomiast na dachówkę innej znanej firmy tak.

Cytat

Co do klasy drewna, nie znam się, więc muszę uwierzyć na słowo. Ale to dla mnie paranoja... Drewno na więźbę ma spełniać swoją funkcję i tyle.
Mamy sprawdzony przez cieślę tartak z dobrym jakościowo drewnem, ale chcę porównać ceny z innymi. Po prostu. Wszak nie można kończyć rozeznania na jednej wycenie icon_cool.gif


Jeżeli cieśla poleca Ci dany tartak to ja powiem, bierz od nich a z ceną zawsze idzie się dogadać.
W innym tartaku możesz mieć cenę niższą, ale i drewno może być gorsze, znam coś na ten temat gdzie jednemu gościowi przywieźli drewno na więźbę a jak zobaczył je cieśla kazał je spalić i kupić nowe icon_biggrin.gif Wiesz ile chłop się nabiegał aby to drewno mu zabrali z powrotem i oddali kasę? A dodam, że kupił w tym tartaku bo mieli podobno najtaniej, ale jak widzisz najtaniej nie znaczy najlepiej, a z drewnem nie jest tak jak np z pustakami, że gdzie byś nie kupiła jakościowo są takie same pomimo różnej ceny.
Link do komentarza
Cytat

Dzięki. Pytałam dziś w kilku punktach, nigdzie jej nie mają. Dlatego do wyceny poszła oryginalna Finnera i nasza polska Wenecja X-Matt. Cenowo podobno wychodzą bardzo podobnie. Dachówkę też mają wyliczyć (Koramic).


A ten Koramic to konkretnie jaki model?
Ten dach będziesz deskować czy membrana pójdzie?
Link do komentarza
Cytat

A ten Koramic to konkretnie jaki model?
Ten dach będziesz deskować czy membrana pójdzie?


Wyceniamy Koramic Alegra 9 (atracyt).

Nie wiem jeszcze czy deskujemy, czy nie. Bo nam się koncepcja zmienia i każdy fachowiec doradza co innego. Pod dachówkę niekoniecznie, pod blachę raczej tak. Przy ewentualnym deskowaniu membrana zamiast papy.

Ogólnie im więcej wiemy, tym mniej wiemy.... Mętlik w głowie straszny icon_redface.gif



Link do komentarza
Cytat

Wyceniamy Koramic Alegra 9 (atracyt).

Nie wiem jeszcze czy deskujemy, czy nie. Bo nam się koncepcja zmienia i każdy fachowiec doradza co innego. Pod dachówkę niekoniecznie, pod blachę raczej tak. Przy ewentualnym deskowaniu membrana zamiast papy.

Ogólnie im więcej wiemy, tym mniej wiemy.... Mętlik w głowie straszny icon_redface.gif


Pytałem jaka dachówka aby mógł porównać z blachą, i powiem Ci tak na szybkiego że ta dachówka wyjdzie o wiele taniej niż blacha.
Co do deskowania to jest jak najbardziej dobre rozwiązanie ale dość kosztowne, ja z powodów finansowych i czasowych dałem membrane. I nie ważne czy to dachówka czy blacha, deskowanie jest najbardziej wytrzymalsze jako wstępne krycie.
Im mniej wiesz tym mniej się stresujesz icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Mówisz - mętlik w głowie. icon_wink.gif
Masz jeszcze do wyboru zamiast deskowania krycie płytami OSB/MFP i układanie dachówki na izolacji nakrokwiowej. icon_biggrin.gif


taaaaaaaaa icon_lol.gif
O płytach OSB wiem tyle, że są droższe od desek icon_biggrin.gif

Cytat

Im mniej wiesz tym mniej się stresujesz icon_biggrin.gif


Otóż to icon_smile.gif
A to, czy taniej, to się okaże ;)


-----
Chyba czas założyć swojego bloga icon_redface.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Aż z tego prądu budowlanego tu zajrzałem icon_smile.gif Wychodzi mi że masz jednak PGE... Więc mnie oświeć
A ja cię oświecem i ozłocem !
1) Buduj z tego co masz pod ręką - ja się w pow. piotrkowskim buduję - mogę ci doradzić hurtownie w twoim rejonie.
ad 1 - mówisz że porotherm jest promieniotwórczy... to ja ci powiem że suporex jest rakotwórczy bo z .. .wapna wykonany - a to uszkadza płuca...
Żeby nie było wybudowałem sie z suporeksu icon_smile.gif i na 10000% polecam. Fajnie się z niego na klej muruje.
Co do elektryki - to ja sie zgłaszam po prośbie
A i koniecznie przed stawianiem ścian zrób chudziak - nie będziesz żałować !
A jak nie masz daleko do Rozprzy to zapraszam do siebie na budowę i pozdrawiam ! Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Aż z tego prądu budowlanego tu zajrzałem icon_smile.gif Wychodzi mi że masz jednak PGE... Więc mnie oświeć
A ja cię oświecem i ozłocem !
1) Buduj z tego co masz pod ręką - ja się w pow. piotrkowskim buduję - mogę ci doradzić hurtownie w twoim rejonie.
ad 1 - mówisz że porotherm jest promieniotwórczy... to ja ci powiem że suporex jest rakotwórczy bo z .. .wapna wykonany - a to uszkadza płuca...
Żeby nie było wybudowałem sie z suporeksu icon_smile.gif i na 10000% polecam. Fajnie się z niego na klej muruje.
Co do elektryki - to ja sie zgłaszam po prośbie
A i koniecznie przed stawianiem ścian zrób chudziak - nie będziesz żałować !
A jak nie masz daleko do Rozprzy to zapraszam do siebie na budowę i pozdrawiam !


O widzisz, odpisałam priv, zanim tu zajrzałam.
Rozprzę mam rzut beretem. Z sąsiedniego powiatu jestem (R-sko)
Nie mam PGE - pudło ;)
Energoserwis Kleszczów, bo budowa na ich terenie.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witajcie! Niedlugo wiosna wiec ruszamy powoli z budowa wymarzonego dom. Mamy juz dzialke, 25x25m, ciasna ale wlasna icon_smile.gif myslimy o projekcie Flawia 2, jedyne modyfikacje to zlikwidowanie balkonu z tylu domu zeby nie wbijac sie w dodatkowe koszta. Mysle rowniez gdzie wpasowac pralnie ktora jest wg mnie konieczna! Nie chce reygnowac z przysypialnianej lazienki, oraz garderoby. Martwi mnie koszt dachu, jest on skomplikowany dlatego zredyzgnowalismy z projektu Kamea2. Jestesmy na etapie zalatwiania formalnosci, lato/jesien wylewamy fundamenty i powoli bedziemy piac sie w gore icon_smile.gif jakie sa wasze przemyslenia, rady i wskazowki na trmat tego projektu i dachu, Czy dom jest ustawny, praktyczny. PoDrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Witaj abecadlo icon_smile.gif
O plusach, minusach, ew. zmianach jest już w tym wątku co nieco napisane, więc nie będę powielać.

Jakie planujecie ogrzewanie? Jeśli gazowe, to pomyśl o pralni w pom. gospodarczym. Piec gazowy nie zajmuje wiele miejsca, więc pralka i jakaś szafka się z powodzeniem zmieści. Innego rozwiązania nie widzę. Chyba, że kosztem łazienki lub jednego pokoju na poddaszu.

Dach jest skomplikowany i drogi. To fakt. Dlatego zanim zaczniecie budowę, możecie pokusić się o kosztorysy z pobliskich tartaków i od lokalnych wykonawców. By się później nie rozczarować.
Otrzymaliśmy od Pracowni projektowej pliki pdf, więc wiele rzeczy załatwiłam mailowo.

U nas balkon z tyłu miał być likwidowany, ale chyba zostanie.

Link do komentarza
Myslalam zeby pralnie zrobic Kosztem pokoju przy lazience, czyli jakby przedluzenie łazienki. Nie mam wyobrazenia jakiej wielkosci sa pokoje na poddaszu ze skosami, jak mniej wiecej umiejscowic lazienke, pralnie. Czy jest ktos tak dobry i udostepnilby zdjecia w srodku? jesli chodzi o balkon, myslelismy tez o rezygnacji z pierwszego balkonu poniewaz mysle o ustawnosci sypialni ale jednak jest to Przód domubwiec balkon zostaje i dalej bedziemy rozmyslac co i jak icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Myslalam zeby pralnie zrobic Kosztem pokoju przy lazience, czyli jakby przedluzenie łazienki. Nie mam wyobrazenia jakiej wielkosci sa pokoje na poddaszu ze skosami, jak mniej wiecej umiejscowic lazienke, pralnie. Czy jest ktos tak dobry i udostepnilby zdjecia w srodku? jesli chodzi o balkon, myslelismy tez o rezygnacji z pierwszego balkonu poniewaz mysle o ustawnosci sypialni ale jednak jest to Przód domubwiec balkon zostaje i dalej bedziemy rozmyslac co i jak icon_smile.gif


Niestety, zdjęcia poddasza Flawii 2 są wciąż poszukiwane i nikt nie chce się nimi podzielić :( Wielka szkoda. Dlatego posiłkuję się zdjęciami domu "Kamea 2" i próbuję sobie wyobrazić wnętrza naszej Flawii icon_wink.gif

Jeśli nie potrzebujecie tego pokoju przy łazience, to moim zdaniem dobrym wyjściem byłoby zrobienie tam w połowie pralni, a w drugiej części - garderoby (takiego pomieszczenia z deską do prasowania ;))

Nie jestem fanką balkonów, ale mimo to ten z przodu u nas zostaje, bo będzie pełnił też funkcję zadaszenia nad wejściem.

Link do komentarza
Cytat

Niestety, zdjęcia poddasza Flawii 2 są wciąż poszukiwane i nikt nie chce się nimi podzielić :( Wielka szkoda. Dlatego posiłkuję się zdjęciami domu "Kamea 2" i próbuję sobie wyobrazić wnętrza naszej Flawii icon_wink.gif

Jeśli nie potrzebujecie tego pokoju przy łazience, to moim zdaniem dobrym wyjściem byłoby zrobienie tam w połowie pralni, a w drugiej części - garderoby (takiego pomieszczenia z deską do prasowania ;))

Nie jestem fanką balkonów, ale mimo to ten z przodu u nas zostaje, bo będzie pełnił też funkcję zadaszenia nad wejściem.



Też zdecydowaliśmy się zostawić balkon z przodu żeby troche zadaszyc wejscie. Myslalam tez nad wylaniem całego stropu nad garażem, obniżeniem go i wejściem z pólpietra do pralni. to sa tylko moje wymysly, musze to uzgodnic z architektem czy jest to realne rozwiazanie. Ewentualnie pralnia w kotłowni, ale to kompletnie nie funkcjonalne wyjscie :/

Taras chcemy jeszcze "wyciągnąc" pod jadalnie i zrobić tam również drzwi balkonowe, fajne rozwiązanie na lato icon_smile.gif oj dużo planów ale co z nich wyjdzie icon_smile.gif

W gre wchodzi jeszcze projekt "Przy Przyjaznej" http://www.galeriadomow.pl/projekty-domow/...CFWSWtAodO04ACA ponieważ ma idealny układ na poddaszu, 4 pokoje więc nie byłby szkoda użyć jednego na pralnie, łatwy dach ale baaardzo mała jadalnia :/ optycznie wszystko wyglada na bardzo małe na zdjeciach :/ Edytowano przez abecadlo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
My strop nad garażem zalewamy. Myśleliśmy o wejściu ze spocznika schodów, ale ostatecznie zrezygnowaliśmy. Wiem jednak, że takie rozwiązanie zastosował budujący Kameę2, więc to możliwe icon_smile.gif
Drzwi tarasowe w jadalni też widziałam już u innych.

Jakie macie usytuowanie domu na działce (względem stron świata)? Bo to wbrew pozorom bardzo istotne ;)

Cytat

W gre wchodzi jeszcze projekt "Przy Przyjaznej" http://www.galeriadomow.pl/projekty-domow/...CFWSWtAodO04ACA ponieważ ma idealny układ na poddaszu, 4 pokoje więc nie byłby szkoda użyć jednego na pralnie, łatwy dach ale baaardzo mała jadalnia :/ optycznie wszystko wyglada na bardzo małe na zdjeciach :/


Ładny dom, wydaje się dość duży, ale powierzchnia pomieszczeń na parterze kompletnie do mnie nie przemawia. Dla mnie zbyt ciasno. Nawet garaż sporo mniejszy, niż we Flawii.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Dzień dobry wszystkim icon_smile.gif Czy ten wątek jeszcze żyje? Jeśli tak to chętnie dołączę - planuję budowę Flawii z garażem jednostanowiskowym, więc w zasadzie większość tak samo jak we Flawii II icon_smile.gif Projekt się właśnie adpatuje, działka jest, nawet już ogrodzona. Początek budowy szykuje się na wiosnę icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Dzień dobry wszystkim icon_smile.gif Czy ten wątek jeszcze żyje? Jeśli tak to chętnie dołączę - planuję budowę Flawii z garażem jednostanowiskowym, więc w zasadzie większość tak samo jak we Flawii II icon_smile.gif Projekt się właśnie adpatuje, działka jest, nawet już ogrodzona. Początek budowy szykuje się na wiosnę icon_smile.gif


Melduję, że założycielka wątku żyje, ale budowa niestety uśpiona.

Gratuluję wyboru. Cieszy mnie, że wątek ma szansę odżyć icon_smile.gif

Z ciekawości zapytam, skąd taka decyzja o zmniejszeniu garażu?
Jakich zmian planujecie dokonać?

Powodzenia!
Zachęcam do dzielenia się wszelkimi spostrzeżeniami dot. projektu i budowy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...