Skocz do zawartości

FLAWIA 2 - DOMENA PROJEKT


angelikaw

Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
Gość gawel
Fajny projekt. metraże pomieszczeń i układ funkcjonalny bez zarzutu z tym że bryła domu z uskokami no i trochę kosztowny dach jak dla mnie, dużym plusem jest mała ilość przestrzeni zmarnowanej na komunikację, natomiast plusem jest bogate zaplecze pom. gosp garderoby 3 łazienki no i spiżareczka.
Link do komentarza
Cytat

bryła domu z uskokami no i trochę kosztowny dach jak dla mnie,



pomocna porada - i ten balkonik.....
po co i komu a zawsze kosztowny i błędy łapie przy wykonawcy lichym....

Dodam jeszcze przeszklenie tarasu.
Po co
Ściany kawałek i masz zaoszczędzone na tych drogich oknach spotykających się tam w kącie
Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość gawel
i tak i nie weźmiesz witrynowe bez otwierania i wyjdzie tanio

Co do balkoniku to się zgadzam mam i nie korzystam bo nie palę tylko wietrze kołdrę i to generalnie drogi detal, zrobiłbym porfenetr czyli tzw żygownik można i kołdrę wywietrzyc i zapalić z wychyłu i taniej wyjdzie a nie popsuje wizerunku

Z tym że Paweł może my dziady kalwaryjskie jesteśmy icon_rolleyes.gif a Inwestorka pali w kominku biletami NBP lub inną walutą Edytowano przez gawel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Z tym że Paweł może my dziady kalwaryjskie jesteśmy icon_rolleyes.gif a Inwestorka pali w kominku biletami NBP lub inną walutą



nie wie po prostu tego - czym grozi i po co koszty sobie robić
Forum jest od tego aby proponować i odradzać - z racji doświadczeń.
Ja odradzam
Ty odradzasz
Poczekajmy - czy ktoś - doradza
I jak argumentuje.
Jeśli sie tacy nie znajdą - FLAWIA - przemyśl nasze z Gawłem porady
Link do komentarza
Gość gawel
Cytat

nie wie po prostu tego - czym grozi i po co koszty sobie robić
Forum jest od tego aby proponować i odradzać - z racji doświadczeń.
Ja odradzam

Ty odradzasz
Poczekajmy - czy ktoś - doradza
I jak argumentuje.
Jeśli sie tacy nie znajdą - FLAWIA - przemyśl nasze z Gawłem porady


Gadasz jak Daga icon_lol.gif 5 lat temu
Link do komentarza
Cytat

Poczucie piękna i (lub) estetyki, raczej nie wpisuje się w kategorie "rozumowania" - ale, z reguły, trzeba za to dodatkowo zapłacić.



to może lepiej dach zwykły tani - a za te pieniądze jakaś akwarela Albrechta Durera na ścianie?
I lokata niezła
I dla oka bardziej i częściej widoczne

No chyba że dla sąsiadów..................
Aaaaaaaaaaaaa to nie
To jak dla sąsiadów - to jednak dach z projektu brać icon_smile.gif
Link do komentarza
Cieszę się, że dyskusja się rozwija i dziękuję za wszystkie porady icon_smile.gif

W kwestii dachu - drogi - zgadzam się. Ale wybieraliśmy wśród innych, różnych domów, początkowo pod uwagę braliśmy tylko dach dwuspadowy (ze względu na koszty właśnie i mniej skosów na poddaszu), ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na ten dziwny skomplikowany, dodający uroku dach i niezwykle funkcjonalny, dopasowany do naszych potrzeb układ pomieszczeń.
Wiemy, na co się porywamy i jakiego rzędu są to koszty. Jeśli będzie potrzeba, to początkowo zastosujemy pełne deskowanie i papę. A normalne (=dachówkę ceramiczną) założymy wtedy, gdy będzie nas na to stać lub, gdy udzielą nam kredytu...

Cytat

Fajny projekt. metraże pomieszczeń i układ funkcjonalny bez zarzutu z tym że bryła domu z uskokami no i trochę kosztowny dach jak dla mnie, dużym plusem jest mała ilość przestrzeni zmarnowanej na komunikację, natomiast plusem jest bogate zaplecze pom. gosp garderoby 3 łazienki no i spiżareczka.


Z jednej łazienki (tej przy sypialni) rezygnujemy. Po zalaniu stropu nad całym garażem powstanie tam garderoba. W miejsce obecnej garderoby przy sypialni - planuję pralnię z wejściem z głównej łazienki. Ale o tym zadecydujemy na etapie instalacji.



Cytat

pomocna porada - i ten balkonik.....
po co i komu a zawsze kosztowny i błędy łapie przy wykonawcy lichym....

Dodam jeszcze przeszklenie tarasu.
Po co
Ściany kawałek i masz zaoszczędzone na tych drogich oknach spotykających się tam w kącie



Balkony - z przodu chyba zostanie - pełni funkcję zadaszenia nad wejściem i dodaje uroku. Ale pogadamy jeszcze o tym z architektem. Z tyłu raczej będzie tzw. rzygownik.

A okna w salonie i w kuchni nie są aż tak drogie icon_smile.gif Bo nie są narożne, tylko dwa oddzielne okna, osadzone blisko siebie, a na rogu funkcję łącznika pełni betonowy słupek (obudowany drewnianą okleiną w kolorze okien). Na pewno zamiast jednych drzwi tarasowych (tych wąskich) wstawimy fixa - tańszy i wystarczający. A zamiast przesuwanych - otwierane. W kuchni oba okna zostają bo to wschód i południe, a ja lubię mieć dużo światła w kuchni.

PS. Nie palimy, więc balkonik na pewno nie służyłby nam w tym celu ;)

Cytat

Poczucie piękna i (lub) estetyki, raczej nie wpisuje się w kategorie "rozumowania" - ale, z reguły, trzeba za to dodatkowo zapłacić.



Tak, funkcjonalność i poczucie estetyki to były niektóre z naszych kryteriów wyboru. Przeglądaliśmy tysiące projektów i dopiero, przy tym powiedzieliśmy: "TAK, to jest TEN dom!". Mogliśmy zdecydować się na 'stodołę', ale nie chcieliśmy icon_smile.gif Zawsze było coś, co nam nie odpowiadało - wewnątrz i na zewnątrz.

Bobiczku - dach jest dla nas, nie dla sąsiadów ;)
A będzie nieco tańszy, gdy pokryjemy go papą i będzie straszył sąsiadów dobre kilka lat ;)
Ale rozumiem Twoje argumenty, bo jeszcze niedawno miałam podobne podejście do tematu.

Ale - jak to mówią - tylko krowa nie zmienia poglądów.

PS. Gawel - nie palę w kominku biletami NBP. Tapetuję nimi ściany ;)
icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Z tym balkonem to ja szukając projektu jednym z trzech założeń miałem, że na poddaszu ma być balkon. Tak, że ja będę głosem za balkonem.


ale po co? jakies konkretne argumenty, czy ma byc bo sie podoba?

ja tez odradzam balkony. jak na wietrzenie poscieli, to troche za droga impreza. nie mowiac o tym, ze w wiekszosci balkon= solidny mostek cieplny.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Fotek narazie brak, bo nic się nie dzieje... 18-go mamy odebrać uprawomocnienie i składamy zawiadomienie o rozpoczęciu prac.

Mam zdjęcia działki (1362m2, tj. ok. 26mx50m)), ale lekko nieaktualne (z 2011 r). Teraz nie ma drzew i tych wszystkich chaszczy ;) Działka na nowym osiedlu, posiada wszystkie przyłącza (zapewnione przez Gminę).

widok z ulicy na działkę:


widok z końca działki na ulicę:

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Angelika, trzymamy kciuki. U nas jutro wyląduje więzba takze w przyszłym tygodniu już powinno być widać "czapkę", póki co mojej Żonie odwidziały się drewniane schody i już mamy wyszalowane tradycyjne lane trepy :( no i taras, po małych przeróbkach już wiem, ze będzie duuuzo większy od tego w projekcie. Póki co jutro kolejny dzień od rana do wieczora spędzę na budowie co mnie strasznie cieszy.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Przyłączam się do osób budujących Flawie! Właśnie czekamy na PNB i ruszamy. Dołożyliśmy piwnice pod garazem z zejsciem z kotłowni. Zlikwidowaliśmy balkon z tyłu. Łazienka przy sypialni zamieniona na garderobę, likwidacja spiżarni:) to nasze zmiany na tym etapie, jak wam idzie budowa?

Link do komentarza
Cytat

Przyłączam się do osób budujących Flawie! Właśnie czekamy na PNB i ruszamy. Dołożyliśmy piwnice pod garazem z zejsciem z kotłowni. Zlikwidowaliśmy balkon z tyłu. Łazienka przy sypialni zamieniona na garderobę, likwidacja spiżarni:) to nasze zmiany na tym etapie, jak wam idzie budowa?


Cześć! Gratuluję wyboru i życzę powodzenia icon_smile.gif
My stanęliśmy na stanie zero i narazie czekamy....
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Cześć! Gratuluję wyboru i życzę powodzenia icon_smile.gif
My stanęliśmy na stanie zero i narazie czekamy....




WITAM.JESTEM ZINTERESOWANA PROJEKTEM FLAWIA 2,chciałabym nawiazac kontakt z osobami budujacymi ten dom. Bardzo podoba misie ten projekt,ale chciałabym wprowadzić kilka zmian...Maga i Pior piekny domek icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

WITAM.JESTEM ZINTERESOWANA PROJEKTEM FLAWIA 2,chciałabym nawiazac kontakt z osobami budujacymi ten dom. Bardzo podoba misie ten projekt,ale chciałabym wprowadzić kilka zmian...Maga i Pior piekny domek icon_smile.gif




Ja juz jestem po zmianach icon_smile.gif jak cos to podaje moje gg możesz napisać , my czekamy na pozwolenie i na wiosnę piwnica i stan zero. Patrycja - 8851038
Link do komentarza
Dziękuje , jeżeli ten dom zmieści mi się na działce to mam zamiar go wybudować

Chciałabym go wcześniej zobaczyć,mam dużo wątpilwosci. Zrezygnowałabym z łazienki tej przy sypialni i wylałabym strop nad garażem. Nad garażem chciałabym zrobić pralnie. Na razie to tylko marzenia.
Link do komentarza
Cytat

Dziękuje , jeżeli ten dom zmieści mi się na działce to mam zamiar go wybudować

Chciałabym go wcześniej zobaczyć,mam dużo wątpilwosci. Zrezygnowałabym z łazienki tej przy sypialni i wylałabym strop nad garażem. Nad garażem chciałabym zrobić pralnie. Na razie to tylko marzenia.




Wysłałam do Ciebie wiadomość na priv icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
Witajcie Flawianie/ Kameowicze ! icon_biggrin.gif

Planujemy budowę domku Flawia2 /Kamea 2 w przyszłym roku:)
Jesteśmy na etapie poszukiwania architekta do zrobienia adaptacji, działeczka jest ;)

Nasze zmiany będą następujące:
-podpiwniczenie ( teraz mamy kotłownię na parterze- nigdy więcej!! I do tego brak piwnicy, ech... my jednak jesteśmy konserwatystami;P)
- powiększenie garażu


Parter:
- pomieszczenie 8 projektowana kotłownia będzie pralnią z wejściem z pod schodów przy gabinecie i bezpośrednim wyjściem do ogródka ( kotłownia oczywiście będzie w piwnicy)
- w miejscu gdzie są szafy w garażu- schody do piwnicy + gdzieś w garażu drzwi -dodatkowe wejściowe "gospodarcze"
- Biję sie z myślami odnośnie słupka w kuchni- chyba ostatnia wersja-
obok drzwi do spiżarni wysoka zabudowa z szafek- piekarnik,szafka, lodówka
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.6...9992&type=3

Poddasze:
- strop będzie wylany nad całym garażem
- obok łazienki (4) duża garderoba będzie
- drugą garderobę (6) likwidujemy,
- ścianki troszkę przesuwamy tak by powstały 3 pokoiki + łazienka stąd będzie to połączenie Flawii i Kamei ;)
- jeśli się uda, to ze spocznika przejściem do maleńkiego pomieszczenia gospodarczego nad garażem - obok łazienki- ale to do przedyskutowania z architektem

Co Sądzicie o tych zmianach??Co Wyście zmienili, co byście zmienili w domku już wybudowanym??

Domek budowany systemem niemal gospodarczym - mężuś budowlaniec, dekarz, cieśla, więc większość zrobi sam z chłopakami swoimi:) stąd dach nam nie straszny, a raczej idealna reklama będzie i obalenie powiedzonka, ze szewc bez butów chodzi;P Edytowano przez MadziulaPM (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Co Sądzicie o tych zmianach??Co Wyście zmienili, co byście zmienili w domku już wybudowanym??

Domek budowany systemem niemal gospodarczym - mężuś budowlaniec, dekarz, cieśla, więc większość zrobi sam z chłopakami swoimi:) stąd dach nam nie straszny, a raczej idealna reklama będzie i obalenie powiedzonka, ze szewc bez butów chodzi;P


Witaj MadziulaPM!!
Cieszy mnie, że w końcu ktoś dołączył, nie będziemy sami icon_smile.gif

U nas stan zero (od zeszłego roku) i ruszamy na wiosnę.

Wasze zmiany, niemal takie, jak u nas. Tylko my nie chcieliśmy piwnicy (nie jest nam potrzebna), ani nie powiększyliśmy tez garażu/pom. gosp. (czego żałuję). Ale ogrzewanie planujemy gazowe, więc mała kotłownia wystarczy i nie będzie zbyt uciążliwa (mam nadzieję).

Odnośnie słupka w kuchni, też biję się z myślami, ale rozwiązanie ostatnie najbardziej mnie przekonuje.



Poddasze:


Pierwsze 3 punkty tak samo:
- strop lany nad całym garażem, gdzięki czemu powstanie mały stryszek z wejściem z garażu (schody nożycowe).
- garderoba zamiast małej łazienki (4)
- pierwotną garderobę (6) likwidujemy (planuję tam pralnię z wejściem z łazienki)


U mnie na pewno część elektryczna będzie robiona samodzielnie. No i ogrzewanie, hydraulika, kanalizacja itp.


Jakby co, jestem do dyspozycji tutaj i na priv. I bardzo chętnie wymienię doświadczenia związane z budową Flawii icon_smile.gif




PS. Cytat z innego forum odnośnie piwnicy:

Cytat

Gierym
dobra rada dla patki. też mam piwnicę pod garazem. nie wiem jaka masz glebę ale w moją piwnicę utopiłem juz ok 30 k pln i jescze parę będzie. Mam gline. Pierwsi pseudofachowcy izojacje zronili nastepująco. Po wymurowaniu ściani zalaniu stropu najpierw przykleili styropian potem zacjągneli siatka i klejem i pomazali dysperbitem. Efekt był taki że na wiosne po kilkugodzinnym deszczu miałem 10 cm wody w piwnicy która przebijała sie przez mury(fugi pustaki) Wziąłem drugą ekipę która położyła specjalną masę krystaiczną na chudziaku w piwnicy. Dało to taki efekt ze rzeczywiście woda od dołu nie wybija ale ścianami dalej leciało az miło. Zamówiłem koparę odkopałem cały garaż do poziomu fundamentu zerwałem cały styropian ze ścian. Przyszła ekipa i zaciągnęła już mur bitumiczną masą schomburga. Potem styro rózowy i na to folia kubełkowa. Miało być super hiper ekstra. Teraz niestety znowu woda wali przez mur widocznie słabo zaciągnęli mur. Niby nie ma już 10 cm wody w piwnicy ale jak dobrze popadało to teściu 200 litrów wody kubeczkiem wyciąnął. Nie chce mi sie juz odkopywac całości bo nie mam na to zdrowia i nerwów oglądać wielką fose wokół domu. Pozostaje mi iniekcja krystaliczna od wewnątrz. Kolejna kasa pójdzie. Moja rada jest taka. Zabezpiecz porządnie ścianę z zewnątrz zanim zasypiesz bez względu jakią masz glebe , poradź się fachowców od hydroizolacji cięzkiej, wydaj te pare k więcej traz niż potem masz mieć basen w piwnicy. Dzisiaj już bym piwnicy nie robił...

Link do komentarza
Wypowiedź Gieryma czytałam- on domek buduje w moim mieście, napisałam do niego prośbę o umożliwienie obejrzenia domku. Nasze miasteczko leży na terenach bagnistych- osuszonych, więc jeśli on wybudował domek tam gdzie myślę, nie dziwię się, ze takie problemy ma:( Smutne to okrutnie.

My będziemy budować domek wiosną, na obrzeżach Białej Podlaskiej- na tej działce jest piwniczka ziemna i dom meża mamy( podpiwniczony) stoi obok- wody nie ma,więc i u nas piwnica powinna być sucha:)
Ślicznie dziękuje za troskę i zacytowanie tej wypowiedzi- może jeszcze komuś się przyda:)

Ja też ciągle się bije z myślami odnośnie powiększenia garażu- a raczej w którą stronę?? Najłatwiej byłoby z przodu wysunąć, lecz mąż mój ostro oponuje by tył jednak przesunąć w stronę gabinetu ( on nie chce by zbyt mocno garaż wystawał z przodu domku)

Kuchnia z ostatniej opcji- jaką Zamieściłaś wydaje sie najfajniejsza- ze względu na tą wysoka zabudowę i dodatkową szafę w holu. Minus- hol mniej doświetlony, mniejsze wrażenie "przestrzeni".
Plus- dzieci będą mogły kolegów od razu do siebie przeprowadzić bez zaglądania mi w gary:P Mniejszy pogłos- echo w pomieszczeniach, a to denerwuje mnie okrutnie;)

Super, że Wy też systemem gospodarczym budujecie icon_smile.gif Będziemy mogły sie wymieniać spostrzeżeniami i pomysłami:)
Piec gazowy maluśko miejsca zajmuje- więc moze sobie w tym pomieszczeniu zrobisz pomieszczonko gospodarczez drzwiami z domku?? takie magiczne miejsce na odkurzacz, ścierki, wiaderko z mopem- moja koleżanka takie ma, super sprawa:)

My planujemy piec tzw. na wszystko, mąż myśli przyszłościowo nad niskantem bądź wierzbą energetyczną ( mamy łąkę nad rzeką, więc opał "sam" by sobie rósł).

Wykończeniówka tez samodzielna- Zastanawiamy się, czy nie zrezygnować z tynków na rzecz płyt gips-karton- znajomi tak sobie domek wykończyli, wygląd fajny, szybko się robi i o niebo taniej.

Strop chyba drewniany zrobimy, balkony też drewno- dzięki temu unikniemy tzw. "mostków cieplnych" w okolicy balkoników.

Fajnie,że już macie stan 0 - wiosną szybciutko ruszy budowa:) Też tak planowaliśmy, lecz wyskoczył nam poważny wydatek w tym domku gdzie teraz mieszkamy i... "odleciał" nasz wkład własny. Edytowano przez MadziulaPM (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Nam też wypadło kilka rzeczy, dlatego w tym roku nie mogliśmy kontynuować budowy. Ale może to i lepiej, bo dziś jesteśmy bogatsi o pewne doświadczenia (znajomych) i pewne rzeczy zrobimy inaczej, niż planowalismy.

Myślałam nad zamknięciem kuchni i wejściem z holu, ale to wcale nie sprawi, że będzie bardziej ustawna. A wręcz przeciwnie, zrobi się zabudowana meblami klitka. A poza tym zawsze chciałam mieć mini barek - stół śniadaniowy icon_wink.gif
No i ogromna zaleta - przestrzeń...

Garaż, a właściwie pom. gospodarcze można byłoby powiększyć z tyłu domu, gdzie jest (niepotrzebna naszym zdaniem) wnęka. Ale to praktycznie zmienia cały projekt, więc za dużo z tych zachodu.

Pomysł ze schowkiem - genialny! Dziekuję. Musimy to przemyśleć....

Zdecydowaliśmy się na gaz, bo wychodzi taniej, niż opałi nie trzeba mieć miejsca na jego składowanie (przynajmniej u nas tak to wychodzi, bo w obecnym domu rodzinnym mamy dwa piece: gazowy oraz węglowy i widzimy, co się bardziej opłaca). Ponadto Gmina, w której budujemy dom, dofinansowuje zakup pieca gazowego (do 8 tys. zł) oraz na własny koszt robi przyłącze, więc z takiej okazji należy skorzystać icon_smile.gif

Strop robimy tradycyjny. Poza tym to tereny przy kopalni, więc zdarzają się jakieś ruchy. Ale nad drewnianymi balkonami mocno zastanawia się mój mąż.

No i ściany - raczej na pewno gips maszynowy. Teraz mamy płyty g-k i pekają nam strasznie na łączeniach (ale to też częściowo zasługa kopalnii Bełchatów oraz torów kolejowych po drugiej stronie ulicy).


Na dach pełne deskowanie + blacha.

Poza tym, w salonie/jadalni, marzą mi się drzwi rozsuwane (choć ceny ogromne), a to boczne na rogu przy tarasie, tylko fix (stałe okno). To akurat ściana południowo-zachodnia, więc taki fix da nam sporo światła, a wychodzi taniej, niż okno balkonowe...

Z jakiego materiału budujecie??
My wciąż nie mamy ostatecznej decyzji, bo ekipa sugeruje ceramikę, Kier. Bud. - beton komórkowy, zresztą a też jestem bardziej za BK. W tygodniu mam spotkanie z KB oraz wycieczkę po hurtowniach z mat. bud. i wtedy podejmiemy decyzję.
Link do komentarza
Co planujecie zrobić inaczej niż znajomi??Inaczej niz planowaliście?? Może i my sie przed czymś uchronimy:D

Jeju współczuje tych torów:/ Ja mam teraz ze 4 km do nich i wieczorami jednak słychać pociągi śmigające- do tego wstrząsy i kopalnia, Masz niezłe efekty specjalne.

W moim rodzinnym domu jest wejście do kuchni z holu a do salono-jadalni okienko z kuchni. Moja mama chciała by było tam przejście- nie było jej gdy murarze je zamurowali i tak cały czas marzy, że jednak je sobie zrobi ;) Więc ja jednak kuchni nie będę zabudowywać- wiem jakie to wspaniałe gotować coś i mieć na oku bawiące się w saloniku dzieci:) Czy przyjaciół posadzić z kawusia w jadalni i przygotować na szybko sałatkę bez alienowania się od towarzystwa:) Dlatego tak biję się z myślami odnośnie ścianki między kuchnią a łazienką i wysokiej zabudowy w tym miejscu:/

Nasz ostatni pomysł- odrobinkę mniejsze okno od frontu- między ścianką spiżarkową a oknem ściana miałaby wynosić 60cm i tam piekarnik w wysokiej zabudowie. Dzięki temu obok piekarnika znajdzie się blat na który będzie można szybko blachy wystawiaćicon_smile.gif

U nas zlew będzie tam gdzie w projekcie płyta grzewcza, a ta z kolei powędruje na półwysep:)

W ogrzewaniu gazowym wspaniała jest ta czystośćicon_smile.gif Super warunki Macie- też bym sie nawet nie zastanawiała nad inną opcjąicon_smile.gif Do tego ogrzewanie wody też gazowe bym zrobiła i lux:)
U nas też na dach pełne deskowanie + blachodachówka

Nad oknami sie jeszcze nie zastanawiałam, muszę się orientować w opcjach i cenach:)

My będziemy budować z betonu komórkowego- tzw. suporexy
Link do komentarza
Jest wiele rzeczy, o których pojęcia nie mieliśmy, a które teraz wydają się być oczywistymi rozwiązaniami... Choć wątpliwości są nadal.
Początkowo mieliśmy budować, jak w projekcie - z Ytonga, na klej. Mieliśmy robić wszystko tak, jak projektujący nakazał. I to byłby błąd. Ale skąd wtedy mogliśmy wiedzieć?
Dopiero wymiana doświadczeń ze znajomymi oraz z architektem adaptującym (który jest jednocześnie kierownikiem naszej budowy) pomogła spojrzeć na projekt z innej perspektywy i wyeliminować zbędne koszty (przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości materiałów). Wiele też dały mi dyskusje z budujacymi Kameę.
Dziś wiem, że np. nie ma się co sugerować kosztorysem dołączanym do projektu (dostępny na stronie Domeny).
W przyszłym tyg. będę miała dokładne wyliczenia materiałów na dom (w tym również więźby dachowej) i będę mogła ruszyć do hurtowni i zrobić dokładny kosztorys dostosowany do naszego rejonu i do naszych warunków.

Doświadczenie znajomych i innych budującach uczuliło nas, na co zwrócić uwagę. Np. warto sprawdzać, czy ściany mają faktycznie kąt prosty i czy są odpowiedniej długości.
Gdybym nie podeszła do tego krytycznym okiem, dziś miałabym już wielkiego bubla w ścianie fundamentowej (uskok między kuchnią a salonem). Niestety jednej rzeczy nie dopilnowaliśmy i kąta prostego brak (dobrze, że to "tylko" fundament ścianki działowej z bloczków).
(Ławy fundamentowe robiliśmy lane (ok. 100-110 cm głębokości), a nad ziemią z bloczka).

------
Przewidujemy ogrzewanie gazowe kompleksowe: wody bieżącej, na grzejniki i na podłogówkę oraz do gotowania. Innej opcji nie widzę. Zastanwiam się tylko nad płytą gazowo-indukcyjną w kuchni, ale do zakupu jeszcze sporo czasu....
I raczej na pewno kupimy zasobnik ciepłej wody, bo teraz go nie mamy i niestety są straty wody (troszkę zimnej zleci, zanim popłynie gorąca).

------
A do pociągów się przyzwyczaiłam i już ich nawet nie słyszę. Tam, gdzie budujemy będzie "dziwnie cicho" icon_wink.gif
Link do komentarza
Kochana mąż mi tutajpodpowiada,że ceramika ma plus jeden:
- większa ciepłochronność.

Do najwiekszych minusów porotermu ( ceramiki) zaliczamy:

- promieniotwórczość 5 ktrotnie podwyższone od Betonu komórkowego ( jest wypalana)
- bardzo kiepsko się na tym wiesza cokolwiek
- duże koszty gdy elektryk lub hydraulik wpuszcza kable i rurki- cieżko sie korytkuje = wyższe koszty instalacji
- "I powodzenia w zaczepieniu karnisza" jak mówi mój maż ( bardzo drogie są kotwy- kołki rozporowe)
Do BK nawet plastikowe kołki możesz wziąć, do cermicznych są specjalne z klejem.

Ekipa Ci poleca Poroterm, zazwyczaj dlatego, iż droższe są koszty wykonania ceramicznych- przynajmniej tak jest w w naszym regionie.
To tak jak dekarz poleca dachówkę bo dłużej ja się układa, pełne deskowanie, jest to trudniejsza robota, większa ilość ludzi jest często zatrudniona = większy zarobek dla wykonawcy.

Mąż jedynie co poleca to gotowe nadproża z porotermu- cenowo droższe wychodzą, lecz mniej strat ciepła ( wiadomo przy oknach najwięcej ucieka) ciepły montaż okien później łatwiej wykonać, lecz musicie się zorientować jak z kosztami wstawiania okien przy ciepłym montażu ( u nas mąż sam montuje, wiec to trosze inaczej wygląda) Ale gra warta świeczki jest;)

Tutaj jeszcze móż małżonek mówi,ze jeśli Będziecie mieli jakieś pytania to on w miarę możliwości chętnie pomoże:) Edytowano przez MadziulaPM (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Kochana mąż mi tutajpodpowiada,że ceramika ma plus jeden:
- większa ciepłochronność.

Do najwiekszych minusów porotermu ( ceramiki) zaliczamy:

- promieniotwórczość 5 ktrotnie podwyższone od Betonu komórkowego ( jest wypalana)
- bardzo kiepsko się na tym wiesza cokolwiek
- duże koszty gdy elektryk lub hydraulik wpuszcza kable i rurki- cieżko sie korytkuje = wyższe koszty instalacji
- "I powodzenia w zaczepieniu karnisza" jak mówi mój maż ( bardzo drogie są kotwy- kołki rozporowe)
Do BK nawet plastikowe kołki możesz wziąć, do cermicznych są specjalne z klejem.

Ekipa Ci poleca Poroterm, zazwyczaj dlatego, iż droższe są koszty wykonania ceramicznych- przynajmniej tak jest w w naszym regionie.
To tak jak dekarz poleca dachówkę bo dłużej ja się układa, pełne deskowanie, jest to trudniejsza robota, większa ilość ludzi jest często zatrudniona = większy zarobek dla wykonawcy.

Mąż jedynie co poleca to gotowe nadproża z porotermu- cenowo droższe wychodzą, lecz mniej strat ciepła ( wiadomo przy oknach najwięcej ucieka) ciepły montaż okien później łatwiej wykonać, lecz musicie się zorientować jak z kosztami wstawiania okien przy ciepłym montażu ( u nas mąż sam montuje, wiec to trosze inaczej wygląda) Ale gra warta świeczki jest;)

Tutaj jeszcze móż małżonek mówi,ze jeśli Będziecie mieli jakieś pytania to on w miarę możliwości chętnie pomoże:)


Szacun dla męża, ale nie do końca ma on rację.
Jeżeli chodzi o ciepłochronność to zapewne mowa o ścianie 1W, bo przy 2W nie ma większego znaczenia bo ocieplenie załatwi sprawę.
Z tym promieniowaniem to już całkowicie małżonek po bandzie poleciał icon_biggrin.gif bzdur ktoś mi nagadał.
Co do kosztów o jakich wspomniałaś elektryk,hydraulik to fakt mogą ale nie musza być większe, bo fachowcy biorą za punkt.
Natomiast co do mocowania czegoś w ceramice to o czym wspomina Twój Szanowny małżonek to tez między bajki można to włożyć, szczególnie jeżeli chodzi o karnisz, no chyba że ten karnisz z szyny kolejowej jest zrobiony icon_biggrin.gif
Piszesz o kotwach z klejem, oczywiście są, nazywa się to kotwa chemiczna, ale na Boga, karnisza nie mocuje się na kotwę chemiczną!!! nie siej propagandy. icon_biggrin.gif
Co do murowania to zgadzam się, z ceramiki robocizna wychodzi drożej niż z bk, ale co do nadproży są systemowe jak wspomniałeś bardzo dobre ale i bardzo drogie, alternatywa są kształtki U, o wiele tańsze a praktycznie nie ustępujące systemowym.
Co do kosztów pokrycia dachu, to dekarz bierze od m2 a deskowanie nie zawsze występuje przy dachówce (dobrze jak ono jest) dużo ludzi kładzie membrany.
Link do komentarza
Nadproża będziemy mieli lane.
A ceramika faktycznie polecana, bo droższa robocizna.

U nas montaż kabli głównie po podłodze.
Przekonuje mnie fakt, że ciężko coś w takich ścianach zamontować, powiesić.


Cytat

Tutaj jeszcze móż małżonek mówi,ze jeśli Będziecie mieli jakieś pytania to on w miarę możliwości chętnie pomoże:)



Dziękuję icon_smile.gif
My natomiast służymy poradą z zakresu wszelkich instalacji elektrycznych...

Cytat

Co do kosztów o jakich wspomniałaś elektryk,hydraulik to fakt mogą ale nie musza być większe, bo fachowcy biorą za punkt.


offtopując - punkt punktowi nierówny. I najbardziej wiarygodna jest indywidualna wycena.

Link do komentarza
Cytat

Nadproża będziemy mieli lane.
A ceramika faktycznie polecana, bo droższa robocizna.

U nas montaż kabli głównie po podłodze.
Przekonuje mnie fakt, że ciężko coś w takich ścianach zamontować, powiesić.


Błąd w myśleniu.
Przecież z podłogi kable musza iść w górę do gniazdek, do oświetlenia. W ten sposób wyjdzie o wiele więcej kabla i będzie bardziej narażony na przyszłe uszkodzenia.
Robisz ścianę 2W?

Cytat

offtopując - punkt punktowi nierówny. I najbardziej wiarygodna jest indywidualna wycena.


Punkt jest jak punkt, kwestia tylko kto za ile zrobi, bo jedni wołają 20 zł a s a i tacy co 50 zł biorą za punkt.
Link do komentarza
Cytat

Błąd w myśleniu.
Przecież z podłogi kable musza iść w górę do gniazdek, do oświetlenia. W ten sposób wyjdzie o wiele więcej kabla i będzie bardziej narażony na przyszłe uszkodzenia.
Robisz ścianę 2W?


Punkt jest jak punkt, kwestia tylko kto za ile zrobi, bo jedni wołają 20 zł a s a i tacy co 50 zł biorą za punkt.


Ściana 2W.
Tak się składa, że mam w domu elektryka. Przerabiał wielokrotnie wszystkie opcje kładzenia kabli i wybrał najlepsze rozwiązanie dla siebie. Nie wtrącam się, bo doskonale wie, co robi. Trzeba tylko w tym przypadku wybrać inny rodzaj kabla i lepiej go zabezpieczyć.
Ale jednocześnie wiem, że są różne szkoły i różni 'specjaliści', a na forach elektrycznych użytkowicy negują wzajemnie rozwiązania, które nie są zgodne z ich tokiem myślenia. Dlatego, niech każdy robi po swojemu, a będzie ok ;)

Co do punktów - odchodzi się od tego nazewnictwa, ale ludzie są przyzwyczajeni do staroświeckiego myślenia.
Dlatego, gdy ktoś dzwoni do firmy pytając o cenę za punkt, odpowiadamy, że najpierw musimy zobaczyć projekt, sprawdzić, policzyć i wtedy dajemy wycenę. Często wtedy średnia cena tzw. "punkt" wychodzi znacznie taniej, niż u konkurencji, bo jest inaczej wyliczana.
Link do komentarza
Zrobicie jak uważacie, mam na myśli elektrykę.
Co do uszkodzeń to nie miałem na myśli jakiegoś innego kabla bo jeżeli już go macie to na pewno kosztuje drożej od zwykłego. O uszkodzeniach to mam na myśli np prace hydrauliczne,tynkowanie, wylewki a choćby nawet przykręcanie listew przypodłogowych.
I metrów pójdzie o wiele więcej więc jak ktoś chce wydawać więcej pieniążków to ja mu tego nie zabronię a podyskutować zawsze można, prawda? icon_biggrin.gif

Co do punktu masz rację, bo jak ja szukałem fachowca to wyceny miałem od 2 tys do 4 tys za ten sam domek, i wycena polegała nie na podstawie projektu, tylko już na gruncie fachowcy zobaczyli i wycenili.
Link do komentarza
Jasne, że można podyskutować, od tego jest forum icon_smile.gif

A co do szczegółów instalacji, musiałbyś porozmawiać z moim mężem, ale on na forum rzadko zagląda ;)
Wg niego wcale więcej przewodów nie wyjdzie. Tylko trzeba to dobrze zaplanować. Przewody okrągłe, prowadzone w pewnej odległości od ściany (np. 10-15cm), ułożone na chudziaku, pod wylewką.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...