Skocz do zawartości

Koszty wykonania tarasu na gruncie, wykończonego płytkami ceramicznymi


Recommended Posts

Gość paprok
Pani Moniko. Poproszę o telefon do tego fachowca który taką robotę wykona za 100 zł z metra. Już ma u mnie pracę. Będę nieźle żył z różnicy między sumą jaką za tą robotę musi zapłacić klient a kwotą, którą zapłacę temu wspaniałemu wykonawcy.
SKĄD PANI WZIĘŁA TAKIE CENY. CHYBA Z SUFITU.
Link do komentarza
Gość inwestor
Witam. Jestem w szoku! Jak budowałem dom i liczyłem wszystkie złotówki starając się jednak o dobre wykonanie to w tej cenie o ile pamiętam to nawet samego betonu nie wylałem nie mówiąc już o całej reszcie, płytkach, hydroizolacji itp. Minęło już 7 lat i wszystko się trzyma. Ciekawe ile gwarancji da ktoś kto zrobi to za takie małe pieniądze.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Witam. Jestem w szoku! Jak budowałem dom i liczyłem wszystkie złotówki starając się jednak o dobre wykonanie to w tej cenie o ile pamiętam to nawet samego betonu nie wylałem nie mówiąc już o całej reszcie, płytkach, hydroizolacji itp. Minęło już 7 lat i wszystko się trzyma. Ciekawe ile gwarancji da ktoś kto zrobi to za takie małe pieniądze.


To się ciesz. Nic się nie dzieje bo warunki są bardzo przyjazne dla Twojego tarasu. Gdybyś miał wilgoć to nie wiem czy tak byś wychwalał tą robotę.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Gość pbd.biz.pl
Gratuluję wiedzy ale kolezanka najpierw niech pojezdzi popyta się prawdziwych fachowców jak się wykonuje i z jakich materiłałów taras na gruncie, ja bym Pania za ten artykuł zdymisjonował!!!
Świardczy to także o wysokim poziomie merytorycznym całgo serwisu!!!
Link do komentarza
Szanowni Państwo, ceny nie są wzięte z sufitu, a ze składów budowlanych, marketów itp.

Oczywiście taras można wykonać na wiele sposób, lepiej i gorzej, np. na warstwę spadkową zamiast zwykłej mieszanki betonowej można użyć specjalnych zapraw szybkotwardniejących - dalsze prace wtedy można rozpocząć już po 2-3 dniach, ale taka zaprawa słono kosztuje, szczególnie przy odpowiedniej grubości warstwy spadkowej (u mnie właśnie taką stosowano, też mam około 20 m2 tarasu, za samą zaprawę zapłaciłam około 800 zł).

Co do robocizny to jest z życia wzięta, ja właśnie tyle płaciłam. Taras jest po 2 zimach i nic się z nim złego nie dzieje, a grunty mam wysadzinowe.

Pozdrawiam serdecznie
Monika Dąbrowska
Link do komentarza
Gość pbd.biz.pl
Witam,
składy budowalne i markety nie są zadnym wiarygodnym żródełem informacji o cenach robocizny!!!
Najdroższą czynnikiem jest tu roboicizna!!!
Nie trzeb tych wszystkich warstw etc.
Wystarczy mocny beton i zbrojenie oraz spadek 1% - oczywiście od budynku!!!
Żadna hydroizoalcja nie jest potrzebna!!!
Szanowna Pani Redaktor.
Link do komentarza
Cytat

Witam,
składy budowalne i markety nie są zadnym wiarygodnym żródełem informacji o cenach robocizny!!!
Najdroższą czynnikiem jest tu roboicizna!!!
Nie trzeb tych wszystkich warstw etc.
Wystarczy mocny beton i zbrojenie oraz spadek 1% - oczywiście od budynku!!!
Żadna hydroizoalcja nie jest potrzebna!!!
Szanowna Pani Redaktor.


A od kiedy to składy budowlane czy markety podawaja ceny robocizny?
A jak chcesz robić bez hydroizolacji to rób sobie,szerokiej drogi Panie ekspert czy jak tam zwał.
Link do komentarza
Cytat

mhtyl niby co miała by dać i co izolować od czego ta izolacja???
Zwróć uwagę na fugach jakie chcesz zastosować (czym szersza tym lepsza minimum 5 mm) i kleju!!!


A płytki to niby nie będą odpadać?Nie chodzi u fugi tylko o klej który "łapie" wilgoć z gruntu.
Link do komentarza
Gość pbd.biz.pl
tu pani redaktorce chodziło bardziej o to aby wilgoc nie przechodziła przez płytki w dół. to co pani r opisała to trochę specyfikacji hydroizalcji i warstw na balkonach i tarasach.
Link do komentarza
  • 7 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...