Skocz do zawartości

A&M&H przerobiona Abra2


Recommended Posts

Cytat

W zasadzie każdy producent, podaje ilość bloczków "wychodzących" na 1m2 powierzchni ściany.
Powierzchnię ścian można dość prosto wyliczyć z projektu (jeśli nie jest podana).



Ja mam jakiś chinski projekt i nie mam podanych tych info na rysunku też nie widzę wysokości ścianki kolankowej :/
Link do komentarza
Irbis nie mogąc już czekać na instruktaż pojechałem malować. Dosypałem trochę wody ;) a tak na poważnie to zwyczajnie go nie rozcieńczałem.
Dla wszystkich niedowiarków i tych którzy mówili że temperatura stosowania +10 i że nie schnie i że mróz narobi bałaganu.
Otóż wczoraj wysmarowałem bloczki z zewnątrz i zanim pociągnąłem całość początek prawie suchy.Nic sie nie maże nie jeździ nic sie kompletnie nie dzieje.
Prawdopodobnie jedynym skutkiem ubocznym jest cięższa praca i większa ilość zużytego dysperbitu bo ciężej go rozsmarować.
Zdjęcie mam nadzieje załączę wieczorem... bo z myślą również o jakiejś pamiątce pisze tego bloga.
Wy mi to ułatwiacie bo gdyby nie wy (czytający komentujący doradzający ) pewnie by mi się nie chciało.
Link do komentarza
Cytat

Dla wszystkich niedowiarków i tych którzy mówili że temperatura stosowania +10 i że nie schnie i że mróz narobi bałaganu.
Otóż wczoraj wysmarowałem bloczki z zewnątrz i zanim pociągnąłem całość początek prawie suchy.Nic sie nie maże nie jeździ nic sie kompletnie nie dzieje.



To nie jest kwestia wiary - samochodem bez hamulców tez można dojechać do celu. :bandit:
To że czegoś "nie widać" teraz, znaczy tyle, że nic nie znaczy. :blowup:

Pytałeś dostałeś fachową poradę - co uczynisz z tą wiedzą, to tylko Twoja sprawa. :wallbash:
Powiem tak, gdyby jakiś wykonawca tak postąpił - puściłbym go nawet bez przysłowiowych skarpetek i musiałby się przebranżowić. :yellowcard1:
Link do komentarza
Odpowiadałem (i pozostali) na to pytanie:

Cytat

Na dysperbicie napisane jest że zakres temperatur do zastosowania wynosi + 5 do +25.
Pytanie czy ktoś kiedyś próbował stosować go w niższych temperaturach ??
Można ?



A tak na marginesie, jest różnica między zakresem temperatur, a zaleceniem producenta co do najbardziej optymalnej temperatury.

Ps: A to znasz ?

Cytat

.... odczekać kilka dni dając czas na odparowanie resztek wilgoci z całej grubości powłoki.



Nie wiem jak u ciebie, ale u mnie wczoraj w nocy było -6 stopni.

Ps. Zakres stosowania, to nie tylko nałożenie powłoki, ale też temperatura w ktorej schnie. W WT producent podaje że jedna warstwa schnie około 6 godzin, ale te dane są dla temperatury zewnętrznej +23 stopnie.
Link do komentarza
Pierwsze warstwy powinny być rozcieńczone wodą po to aby masa dokładnie wnikała w wszelakie pory, kolejne malujemy bez rozcieńczania.
Opinia eksperta, Grzegorza Gładkiewicza z Icopal S.A.: "Stosowanie bitumicznych środków powłokowych do izolacji części podziemnych obiektów budowlanych w warunkach ujemnych temperatur jest praktycznie niemożliwe. Część z nich to środki dyspersyjne - woda w nich zawarta w ujemnych temperaturach również zamarza czyniąc je bezużytecznymi. W przypadku środków rozpuszczalnikowych proces odparowywania rozpuszczalników w ujemnych temperaturach bardzo się wydłuża, a sama masa powłokowa jest na tyle twarda, że praca z nią jest bardzo utrudniona lub wręcz niemożliwa".
Link do komentarza
Cytat

Odpowiadałem (i pozostali) na to pytanie:



A tak na marginesie, jest różnica między zakresem temperatur, a zaleceniem producenta co do najbardziej optymalnej temperatury.

Ps: A to znasz ?



Nie wiem jak u ciebie, ale u mnie wczoraj w nocy było -6 stopni.

Ps. Zakres stosowania, to nie tylko nałożenie powłoki, ale też temperatura w ktorej schnie. W WT producent podaje że jedna warstwa schnie około 6 godzin, ale te dane są dla temperatury zewnętrznej +23 stopnie.




Niestety nie dane mi było zastosować środka w najbardziej optymalnych warunkach :( szkoda chciałbym wszystko mieć optymalne ale czasem sie nie da.
co do schnięcia .... cóż .... dałem mu jakieś 18 godzin na wyschnięcie ... pewnie zbyt mało ale może nic się wielkiego nie stanie...
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Nawadnianie (deszczownia) nie mieści się w zakresie zwykłego korzystania z wód - czyli (formalnie) wymagane jest pozwolenie wodno-prawne.


Baba Jago, czy to znaczy, że chcąc rozprowadzić po działce dziurawe wężyki do nawadniania rabatek i skalniaczków muszę mieć pozwolenie wodno - prawne? Czy się rozchodzi o kontekst studniany?
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
No to pojawiam się ponownie...
Na budowie jakby niewiele się zmieniło poza posianiem jakiegoś żywopłotu zrobieniem jakiegoś ogródka obsypania fundamentów gruzem i piachem.
Nawiezione zostało trochę ziemi...

A teraz pytanie czyli kwintesencja mojego tu pobytu...
Jaka jest naprawde dobra cena za suporex 24 i 12 Solbetowski
Wycena dachu 300 metrów dwu spadowy 1 okno. cieśla 8000 dekarz 10000 na gotowo położenie dachówki orynnowanie i kapelusze na kominy
drewno 780 za kubik
Wycena 242 metrów podłogówki plus sterowniki kanaliza woda biały montaż 3 x wc podtynkowe 1 x bidet (podtynkowy)
2 x kabina prysznicowa z odpływem w podłodze, wanna, 5 x umywalki 25000 z matriałem

Czy ktoś może powiedzieć mi czy to dobre ceny ?
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
No to już wiem że prowadzę dziennik dla siebie.
Wiec zapisze sobie wymiary okien jakby kiedys ktoś mnie pytał bede miał ściągawke.
Okna :
150 x 135 2 szt jednoskrzydłowe ( kuchnia pokój nad garażem)
135 x 135 4 szt jednoskrzydłowe ( sypialnia, pokój dziecięcy, 2 pokoje na poddaszu)
75 x 135 1 szt łazienka
90 x 180 4 szt. fiks w ramie (przemyślana decyzja nie chcieliśmy w skrzydle salon)
330 x 220 moja duma drzwi tarasowe HST z niskim progiem szyba bezpieczna grubość 4 mm dopuszczalna i będę miał na nią gwarancje

Poza HST wszystko jest w pakiecie 3 szybowym z ciepłą ramką.
Przenikalność cieplna na poziomie 0,6
Na zakmknietej wkładce

Cena super. Gdyby ktoś tu zajrzał i zastanawiał się nad oknami służę pomocą w wyborze super oferty myślę że najtańszej w wielkopolsce.

Do tego załatwione już drzwi zewnętrzne i brama garażowa na dwa auta z fotokomurką sterowaniem i dodatkowym akumulatorem.

Jutro spotkanie z jedną z 5 hurtowni które wyceniały mi materiały na budowę.
Ostateczne negocjacje cenowe czas zacząć.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Wracam tu chyba żeby nie zapomnieć że miałem pisac jak to jest na budowie....
Wiec wcale nie jest tak wesoło... ale nie powiem żeby nie było satysfakcji
Największa wiedza jaką zdobyłem to jednak konfrontacja wiedzy zdobytej w necie (forum(własny profil własne pytania, artykuły) z wykonawcami lub oferentami.
Wiedza ta jest bezcenna ale jest jej tyle że niestety można zostać frustratem jeśli chce się robić to tak jak ja czyli mieć jako takie pojęcie o wszystkim.
Powiem szczerze odpuściłem kwestie wyboru drewna na więźbe bezsensowne zagadnienie wybór jest dla mnie prosty dobre sprawdzone źródło i dobry cieśla który powie mi czy sosna czy świerk (już po wszytskim wybrałem sosne )
Odpuściłem hydraulikę wybrałem pośrednią cenę i wydaje mi się pośrednie zło.
Tynki zrobiłem gipsowe w domu garaż został bez tynku tam będzie cementowo wapienny.
Dlaczego gipsowe bo tańsze bo można od razu na nich malować (dyskusja jak w przypadku drewna bezcelowa tyle samo za co i przeciw) a no i nikt nie powie że nie trzeba używać gładzi. Jeśli chce sie mieć idealnie równo trzeba !
Posadzki (miksokret) ekipa sprawdzona posadzka wzmocniona gdzie miała pęknąć tam pękła poza tym nic sie nie dzieje.
Jak widać jestem na etapie surowy zamknięty jeszcze nie do końca ocieplony ( zostało część dachu nad salonem ze względów technicznych salon otwarty rusztowania na kolach brak)
Zdjęcia wrzucę do świąt od tak żeby były.
A no i kominek tez oczywiście jest ! Jotul I480 kupiony już wcześnej żeliwny icon_biggrin.gif kupiony wczesniej bo była promocja całe szczęście bo teraz już bym sie na niego nie zdecydował. Chcecie mieć ogień w salonie ?! kupujcie kominek wczesniej potem nie bedzie za co !
Przy małym zaznaczam małym pierdolcu na pkt ocieplenia wnioski są takie.
Nie da sie zrobić domu z poddaszem użytkowym przy założeniu że nie jest to całość 100 do 150 m kw za 200 tys. chyba że mówimy o stanie surowym zakmknietym wtedy jak najbardziej ale nie do zamieszkania !
Miłego dnia icon_biggrin.gif a co !
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Powrót po latach icon_wink.gif

Niestety nie ma czasu na internet :( chociaż w sumie to tylko wymówka prawda jest taka ze nawet nie pomyslałem o kończeniu dziennika taki zapie... na budowie.
Generalnie wykończeniówka w moich Teścia i Mego ojca rękach :-) czyli rodzinnie.
Dedline bankowy na koniec marca. Będzie troche spokojniejsza głowa to zacznę uzupełniać.

A Teraz bardzo prosze o doradztwo bo :

Dekarz nie zna powodu

Przedstawiciel handlowy z hurtowni nie wie jak mi pomóc

Więc może wy Tu zgromadzeni będziecie umieli :

Na chwilowo jeszcze nie ogrzewanym poddaszu domu po tynkach ale przed wylewkami założyłem wełne.
Niestety nie wiedziałem że na wełne należy nałożyć folie. Więc tego nie zrobiłem.
Kiedy puściły mrozy zobaczyłem że kapie mi woda spod wełny potem chwyciły puściły i znów to samo.
Postanowiłem więc zdjąć całą wełnę tam gdzie jeszcze było to możlwie bo nie ma karton gipsów i ku mojemu ogromnemu zdziwieniu ukazała się membrana cała w rosie.
Wytarłem wiekszość pomieszczenie wietrze od tygodnia....
W 90% membrana sucha wełna się suszy....
Pytanie do was moi drodzy czy po powtórnym założeniu wełny nie stanie sie dokładnie to samo ?
Czy to kwestia tego że woda nie miała jak odparować z wylewek ?
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Ktokolwiek Widział ktokolwiek wie !

Co oznaczaja sformułowania :
Biały montaż przy oddaniu domu do użytku ( całość armatury czyli wszystkie kible bidety umywalki wanny) czy tez oznacza to tyle że musi być gdzie sie umyć i gdzie załatwić potrzeby fizjologiczne ?
Posiadam poddasze nie użytkowe w projekcie budowlanym jest oznaczone również jako nie użytkowe ale są zaznaczone na nim schody czy w związku z tym musze je posiadać do oddania do użytku ?

Link do komentarza
Cytat

Ktokolwiek Widział ktokolwiek wie !

Co oznaczaja sformułowania :
Biały montaż przy oddaniu domu do użytku ( całość armatury czyli wszystkie kible bidety umywalki wanny) czy tez oznacza to tyle że musi być gdzie sie umyć i gdzie załatwić potrzeby fizjologiczne ?
Posiadam poddasze nie użytkowe w projekcie budowlanym jest oznaczone również jako nie użytkowe ale są zaznaczone na nim schody czy w związku z tym musze je posiadać do oddania do użytku ?



pogdybam
wydaje mi się że nie musisz mieć schodów ale ustal to ze swoim inspektorem nadzoru
a co do wełny
czy między membraną a wełną była przerwa ?
czy wełna wbita do samego końca ?


nie każdy przewiduje bidety i inne erdoły
znaczy
umywalka , kibel , prysznic lub wanna

tak mi się wydaje
Link do komentarza
Z tego co napisano, wnioskuję, ze odbiór będzie (chyba) częściowy.

Mając to na uwadze, budynek musi mieć łazienkę, możliwość przygotowania posiłków, bezpieczne warunki (np. poręcze, balustrady, itp.) - inaczej mówiąc (i upraszczając) musi spełnić warunki lokalu socjalnego.

Co do schodów.
Wystarczy, że będzie zapewniony dostęp do strychu, np. przez właz i schody drewniane (w formie drabiny, a najlepiej schody włazowe)

Ps. Jeśli odbiór nie jest częściowy, to zmiana schodów ze stałych (jeśli takie są w projekcie) na włazowe, musi być naniesiona na projekcie, przez projektanta. Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...