Skocz do zawartości

A&M&H przerobiona Abra2


Recommended Posts

Witam was wszystkich którym będzie sie chciało zajrzeć i poczytać.

Zaczynam z wami przygodę życia. Budujemy dom jak każdy tu.

Czas przedstawić głównych uczestników owego pięknego wydarzenia :
Alicja - moja przyszła żona (08.06.2013) da ślubu
Michał - narrator przyszły mąż
Hunter - członek rodziny - czarny Labrador Retriever wiek 6 lat.

Stąd w tytule A & M & H.

Oboje z Alicja od zawsze wiedzieliśmy że nie chcemy mieszkać w bloku.
Ona większa część swojego życia spędziła w domu z małym podwórkiem ja w bloku tyle że w odległości 300 metrów od jeziora 600 metrów od lasu i 1000 metrów od parku narodowego. FREEDOM !!!
Przeprowadzka do bloku gdzie słychać codzienne wrzaski sąsiadów i odgłos ubikacji w sypialni z absolutnym zerem prywatności okazał sie nie dla nas.
Po 6 miesiąch przymusowego zamknięcia w dżungli betonu nagle urodził się pomysł został wypowiedziany na głos.
A może by tak DOM no malutki DOMEK ale własny.
Pomysł w obojgu kiełkował dłuuugie lata zanim jeszcze byliśmy razem. Ja niegdyś obiecałem Hunterowi (przedstawiłem go na początku) że będzie miał własne podwórko, Alicja nie raz już myślała o sypialni na poddaszu.

Wiec stało sie decyzja zapadła ! Szukamy działki. Ze względu na interes rodzinny wymagający doglądania czasem do późnych godzin wieczornych blisko mojego rodzinnego miasteczka.
Nie minął miesiąc i jest ładna działka 300 metrów w małej wiosce . Ogrodzona wydane warunki zabudowy przyłaczony prąd i woda. I nagle okazuje sie że nie można jej kupić.
W skrócie przeszkadza prawo spadkowe - i dzięki bogu

Dwa tygodnie później znów strzał !
2 posesje dalej działka 77 arów.36 metrów szerokości i 227 długości. Niestety nie ogrodzona bez wydanych warunków zabudowy ze zrujnowanym budynkiem gospodarczym, piwniczki i ledwo stojącym domem z czasów przedwojennych .Niestety sąsiedzi po obu stronach. Na plus bliskość lasu duża działka będzie gdzie wyjść posiedzieć na trawniku pobawić sie z psem sąsiad nie będzie zaglądał do talerza.

Po oględzinach wstępnych pod śniegiem bo to początki marca zapada decyzja chcemy !

Kontakt z właścicielem nie możliwy. Tylko broker :/ no cóż nie może być idealnie.
Po kontakcie z brokerem wstępnych ustaleniach cenowych czas rozpocząć papierologię. Wizyta w urzędzie gminy i poszukiwanie planu zagospodarowania przestrzennego. Oczywiście nie ma. Więc wniosek o wydanie warunków zabudowy poprzedzony wizytą u "specjalisty" jak sie okazuje przyszłego naszego projektanta i kierownika budowy mam nadzieje.

Pojawia się pierwsza data 22.03.2013 złożenie wniosku o wydanie warunków zabudowy na działkę w naszej miejscowości .
Równo miesiąc później czyli 22.04.2013 podpisanie umowy przedwstępnej.

05.05.2013 nerwówka kiedy będą warunki zabudowy kiedy będzie można cokolwiek ruszyć na działce i postanowienie prowadzenia bloga bo i Alicja i Hunter już nie mogą słuchać.

W załączniku kilka zdjęć działki i przyszłych właścicieli.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez Mich (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
No to pozmieniało się od wczoraj.... pojawia się kolejna data 06.05.2013 na własne oczy widziałem warunki zabudowy :yahoo: ale jak to w Polsce jest żeby dostać do ręki jeszcze musze poczekać jakieś 2 tygodnie bo musi to sobie zawędrować 2 urzędników którzy swojej decyzji i tak nie wydadzą na czas ale procedura procedurą !
Zmianie uległo również nazewnictwo działki z siedliskowej na budowlaną.
Tak niewielka zmiana a tak wiele zmienia !
Nabieramy rozpędu !
Link do komentarza
Jak uroczo i romantycznie, aż mi się na wspominki wzięło. Widzę dużo podobieńst u nas. My braliśmy ślub 06.06.2009 roku (działkę kupiliśmy wcześniej). Od tego czasu jesteśmy już rodzinką 2+2+1 (my, dzieci i pies; też retriever, ale golden icon_smile.gif).

Życzę dużo sił i zapału do pracy. POWODZENIA icon_smile.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Witam was wszystkich którym będzie sie chciało zajrzeć i poczytać.

Zaczynam z wami przygodę życia. Budujemy dom jak każdy tu.


Cześć Alicjo i Michale icon_biggrin.gif Zajrzałem ,poczytałem a że dużo tego nie ma to szybko przeczytałem icon_razz.gif
Powodzenia w dążeniu do celu ,i czekam na więcej icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Cześć Alicjo i Michale icon_biggrin.gif Zajrzałem ,poczytałem a że dużo tego nie ma to szybko przeczytałem icon_razz.gif
Powodzenia w dążeniu do celu ,i czekam na więcej icon_biggrin.gif



Milo Cię gościć w naszych skromnym blogu icon_smile.gif obiecuje że szybciutko bedą nowe wieści
Link do komentarza
Dzisiaj jedziemy kombinować co by tu zrobić żeby było dobrze miło i wygodnie ... czyli przerabiamy ABRAII pod własne potrzeby.

Zalożenia takie :

Duży ,jak na nasze możliwości finansowe, przestronny otwarty salon połączony z otwartą kuchnią.
Złamana bariera dom/otoczenie duży jak na nasze możliwości finansowe HS zakładamy 310 cm x 220cm światło przejścia 150cm
Kominek bo marzenia trzeba realizować i zgadzam sie tu z Solange gadać zdrów że to kotłownia w salonie mój salon moja kotłownia ! Musi być !
Garderoba bo mam dość upychania wszystkiego w szafach składanie srania a potem tuż przed wyjściem prasowania i stres bo sie nie zdąży bo trzeba wyprasować. Never ever !
Biblioteczka na poddaszu głównie dla Alicji bo kocha czytać ale i ja dobrą książką nie pogardzę, chociaż ostatnio miejsce książek zajmuje prasa budujemy dom muratordom itd... ale ma być icon_smile.gif
Przestronna łazienka z OKNEM Solange ;) z oknem ;) żeby sie nie zastanawiać czy mogę sie obrócić swobodnie czy zaraz coś zleci na ziemie ...
Kotłownia - niestety piec na paliwo stałe (eko groszek) gaz może w przyszłości do nas podciągną ale kiedy to bęzie nawet najstarsi górale nie wiedzą chociaż jest na to szansa
Pomieszczenie gospodarcze lub jak kto woli pralnia
Na koniec garaż musi być 2 stanowiskowy i z miejscem na jakieś rowerki.


Mam nadzieje ze wieczorem uda się wrzucić jakieś foto lub skan.
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
Niestety w chwili obecnej jeszcze nic nie moge wrzucić jeszcze nie ma zgody w pewnych kwestiach.

Proszę was czytających którzy znacie sie na budowaniu lub projektowaniu lub znacie koszty robocizny materiałów o rade i pomoc.
Poniżej wrzucam wam projekt ABRA II

Chodzi o to aby nie powiekszając długośći domu "wypchnąć" lewą część o1/2 metr do metra w górę względem salonu.
Czy jest możliwość przesunięcia ściany garażu względem ściany kuchennej czy zabieg taki nie jest możliwy?
O ile zwiekszą się koszty przy przesunięciu lewej części domu o 1/2 metra ? ( koszt ścian i dachu) architekt z którym rozmawiałem twierdzi że będą to duże koszta ponieważ znacznie zwiększy sie dach i trzeba będzie grubsze dłuższe belki dawać.

Licze na waszą pomoc.

Jeśli potrzeba będzie wiekszego zdjęcia prześle na maila .

DSC01446.jpg

Edytowano przez Mich (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

kombinuję ale nie rozumiem o co biega icon_eek.gif



Chce żeby taras który jest usytuwany w szczycie salonu był zadaszony chociaż po części. Nie chce dawać jakby dodatkowego daszka nad tarach chce żeby zakrywał go dach domu. Żeby to osiągnąć musiałbym przedłużyć lewa część domu. Lewa część czyli to wszystko co jes od salonu na lewo.
Pytanie jak tego dokonać nie zwiekszając powierzchni domu ?
A jeśli musze zwiększyć to ile będzie mnie to pi razy oko kosztowało powiedzmy 0,5 m na długości (cała lewa część) czy zwiekszy sie znacząco koszt dachu czy nie ?
Link do komentarza
taras ma 3,5 m długości - jakiś metr wystawienie dachu za murłatę daje 2,5 przedłużenia zmienią się spadki dachu większe straty w metrażu na górze albo góra w górę . dłuższe krokwie niezaprzeczalnie .
chyba żeby zamiast wydłużać podnieść pięterko - tą stronę dachu wydłużyć oprzeć na słupach i taras zrobić całościowy i zadaszony , żeby utrzymać choć zbliżony spadek to troszkę windowania będzie żebyś z tarasu o dach głowy nie rozbił .
taka moja radosna twórczość zaznaczę icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
Cytat

taras ma 3,5 m długości - jakiś metr wystawienie dachu za murłatę daje 2,5 przedłużenia zmienią się spadki dachu większe straty w metrażu na górze albo góra w górę . dłuższe krokwie niezaprzeczalnie .
chyba żeby zamiast wydłużać podnieść pięterko - tą stronę dachu wydłużyć oprzeć na słupach i taras zrobić całościowy i zadaszony , żeby utrzymać choć zbliżony spadek to troszkę windowania będzie żebyś z tarasu o dach głowy nie rozbił .
taka moja radosna twórczość zaznaczę icon_biggrin.gif



No tak... na słupach to tam jest zrobiony... i wyglada to jak klatka na szczury.. czyli wychodzi na to że musiałbym przedłużyć krokwie pytanie o ile i ile więcej % by to mnie wyniosło? Straty na poddaszu nie byłyby taką dużą ceną.

Czy ściana garażu będąca również ścianą sypialni może nie być w tej samej lini co ściana kuchni ? Edytowano przez Mich (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

najprościej byłoby zmniejszyć salon, ale rozumiem, że tego chcesz uniknąć.

co do wyliczeń "ile drożej..." to oblicz sobie o ile m2 zwiększy się dom i pomnóż to przez 3000 zł (bardzo, bardzo uproszczone obliczenie, ale zawsze masz jakieś odniesienie).




ile ???? icon_eek.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
A ja chcę zwrócić uwagę na kąt dachu ,bo jeżeli chcesz przedłużyć dach nad taras zachowując ten sam kąt to na końcu tarasu może być tak,że będziesz wchodził na czworakach. Dach nad tarasem na pewno musi mieć mniejszy kat aniżeli kąt dachu domu.
I druga sprawa naświetlenia.
Domniemywam,że taras jest od południa więc musisz zwrócić uwagę aby zbyt nie przyciemnić salonu,choć w Twoim przypadku raczej to nie grozi bo masz jeszcze okna na bocznej ścianie i frontowej (o ile kuchnia będzie tak jak w projekcie ,otwarta na salon).
Co do tych większych kosztów to na pewno będą,ale nie będą aż tak wielkie jak to sugeruje Twój architekt.
Link do komentarza
Cytat

ile ???? icon_eek.gif



pierwsze zdziwienie związane z budową domu- bezcenne icon_lol.gif

tak na poważnie, to rozpiętość cenowa jest ogromna i zależy jakim systemem będziesz budował. napisałam 3000 zł, bo twierdzisz, że jesteś zielony, więc przypuszczam, że budowę zlecisz firmie.

weź też pod uwagę, że taka zmiana, to bardzo duża ingerencja w projekt. sama adaptacja może pochłonąć jeszcze raz tyle. no i na koniec zastanów się, czy wygląd jest tak ważny, że chcesz "utopić" sporą sumkę (no kilka tysięcy na pewno).

no i na koniec; mi tam się ta "klatka na szczury" podoba (ale mną się nie sugeruj, bo jak zapewne zauważyłeś w moim dzienniku, mam specyficzny gust icon_wink.gif)
Link do komentarza
Cytat

No tak... na słupach to tam jest zrobiony... i wyglada to jak klatka na szczury.. czyli wychodzi na to że musiałbym przedłużyć krokwie pytanie o ile i ile więcej % by to mnie wyniosło? Straty na poddaszu nie byłyby taką dużą ceną.

Czy ściana garażu będąca również ścianą sypialni może nie być w tej samej lini co ściana kuchni ?


straty na poddaszu
oooojjjjjj nie wiesz ile tam idzie zgubić im bardziej płaski i niższy tym straty większe
ad 2 co do słupów - krokwi wiszących swobodnie na 3,5 m nie zostawisz - tak czy inaczej na końcu trzeba to podeprzeć znam takich co dla takich słupów chcieli ściany nośne wyburzać icon_smile.gif a Ty wybrzydzasz icon_biggrin.gif
tak zupełnie serio zainwestuj w klocki na zaś jak znalazł , a teraz będziesz mógł zobaczyć własne pomysły zobaczyć z kartki dużo trudniej
Link do komentarza
Oszzz. Jest późna godzina, ja może i mam omamy po lekach i długim okresie bezsenności, ale czy my dalej rozmawiamy o przesunięciu ścian o 0,5m ??? Rozpiętość nad garażem raptem 6m - więc jakoś to wielka zmiana konstrukcyjna nie jest- a architekt du..a - idź z wyliczeniami do konstruktora budowlanego, ja ci podliczę koszty budowy

podsumujmy:
Przesunięcie o 0,5m
Fundament 0,5m x1,2m(h) x0,6 (szer) x 2( strony) = 0,72m3 betonu =160 zł (220 zł/m3 betonu)
sciany - suporeks P+W dł 62 cm h25 - powiedzmy ściany wysokie na 2,75m = 11szt x 2 x 8,5 zł = 187 zł ( x 2 ściany nośne w środku) = 561 zł
Strop - monolityczny - 1565cm - 30cm ocieplenia= 15,3m pręty fi 12 co 20cm - 76 szt x 0,5mb x 0,95kg + 3 pręty poprzeczne - ok 80kg - cena 2700/tona = 217 zł - beton na strop - 1,5m3 = 336 zł + deski szalunkowe 7m2 - ok 150 zł + stemple budowlane 90 zł. Krokwie drewniane koszt ok 16 zł/mb - dach wysunięty o 50cm z każdej strony daje ci 16,5m - krokwie co 80cm - to ok 20 szt czyli 20x 16zł x 0,5mb = 160 zł. Do tego deskowanie/łaty/kontrłaty drugie tyle 160 zł - pokrycie dachowe 40zł/m2 16mb x kąt nachylenia daje pow powiedzmy 70cm 11,2m2 x 40 zł ( karpiówka jopka ) 448 zł + robocizna 448 zł.
Razem: 2730 zł. Nie uwzględniłem tynków, podłogi, gładzi, farb, ocieplenia, tynków mineralnych, płytek/parkietu/lakieru, kabli elektrycznych, rur itp... Powiedzmy łączny koszt nie powinien przekroczyć 5000 zł

PS.
Witam na forum i życzę zabawy z budowlanką ;) I tak na marginesie - między labradorem a gospodarczym to jest piwniczka ?
I dam od razu drugą radę - jak masz gospodarczy to go nie wyburzaj !! ( o ile masz miejsce na dom ) To bardzo przydatne miejsce jest. Poza tym nie wygląda by miał wiecej niż 25m2 - jak nie masz prądu to wystąp do ZE o doprowadzenie prądu do niego w normalnej czyt. nie budowlanej taryfie - zaoszczędzisz już na tym sporo kasy, nie wspominając już o papierkologii.


A ten domek z czasów przedwojennych to z czego jest zbudowany ?
Jak z cegły i ma zdrowe fundamenty to pomyślałbym na Waszym miejscu nad projektem indywidualnym by "wtopić" istniejący budynek w rozbudowany dom. Wbrew pozorom można naprawdę świetny budynek uzyskać.
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
Cytat

Oszzz. Jest późna godzina, ja może i mam omamy po lekach i długim okresie bezsenności, ale czy my dalej rozmawiamy o przesunięciu ścian o 0,5m ??? Rozpiętość nad garażem raptem 6m - więc jakoś to wielka zmiana konstrukcyjna nie jest- a architekt du..a - idź z wyliczeniami do konstruktora budowlanego, ja ci podliczę koszty budowy

podsumujmy:
Przesunięcie o 0,5m
Fundament 0,5m x1,2m(h) x0,6 (szer) x 2( strony) = 0,72m3 betonu =160 zł (220 zł/m3 betonu)
sciany - suporeks P+W dł 62 cm h25 - powiedzmy ściany wysokie na 2,75m = 11szt x 2 x 8,5 zł = 187 zł ( x 2 ściany nośne w środku) = 561 zł
Strop - monolityczny - 1565cm - 30cm ocieplenia= 15,3m pręty fi 12 co 20cm - 76 szt x 0,5mb x 0,95kg + 3 pręty poprzeczne - ok 80kg - cena 2700/tona = 217 zł - beton na strop - 1,5m3 = 336 zł + deski szalunkowe 7m2 - ok 150 zł + stemple budowlane 90 zł. Krokwie drewniane koszt ok 16 zł/mb - dach wysunięty o 50cm z każdej strony daje ci 16,5m - krokwie co 80cm - to ok 20 szt czyli 20x 16zł x 0,5mb = 160 zł. Do tego deskowanie/łaty/kontrłaty drugie tyle 160 zł - pokrycie dachowe 40zł/m2 16mb x kąt nachylenia daje pow powiedzmy 70cm 11,2m2 x 40 zł ( karpiówka jopka ) 448 zł + robocizna 448 zł.
Razem: 2730 zł. Nie uwzględniłem tynków, podłogi, gładzi, farb, ocieplenia, tynków mineralnych, płytek/parkietu/lakieru, kabli elektrycznych, rur itp... Powiedzmy łączny koszt nie powinien przekroczyć 5000 zł

PS.
Witam na forum i życzę zabawy z budowlanką ;) I tak na marginesie - między labradorem a gospodarczym to jest piwniczka ?
I dam od razu drugą radę - jak masz gospodarczy to go nie wyburzaj !! ( o ile masz miejsce na dom ) To bardzo przydatne miejsce jest. Poza tym nie wygląda by miał wiecej niż 25m2 - jak nie masz prądu to wystąp do ZE o doprowadzenie prądu do niego w normalnej czyt. nie budowlanej taryfie - zaoszczędzisz już na tym sporo kasy, nie wspominając już o papierkologii.


A ten domek z czasów przedwojennych to z czego jest zbudowany ?
Jak z cegły i ma zdrowe fundamenty to pomyślałbym na Waszym miejscu nad projektem indywidualnym by "wtopić" istniejący budynek w rozbudowany dom. Wbrew pozorom można naprawdę świetny budynek uzyskać.



Wszystko ładnie pięknie ale nie chodzi o przesunięcie garażu tylko o tej częśći domu gdzie jest łazienka względem salonu.
To sie da zrobić problem wg architekta jest to że będzie to generowało b. duże koszty.
Jeszcze jedno pytanie czy ściana kuchni musi iść w lini ze ścianą garażu ?

Na miejscu budynku gospodarczego będzie stał dom więc musi iść do rozbiórki.
Dom zaś jest w stanie agonalnym stęchły i nie nadający sie do niczego i zbyt blisko drogi wiec będzie służył narazie jako przechowalnia narzędzi.
Piwniczka zostaje icon_biggrin.gif będzie gdzie piwko schować ;)

Cytat

A ja chcę zwrócić uwagę na kąt dachu ,bo jeżeli chcesz przedłużyć dach nad taras zachowując ten sam kąt to na końcu tarasu może być tak,że będziesz wchodził na czworakach. Dach nad tarasem na pewno musi mieć mniejszy kat aniżeli kąt dachu domu.
I druga sprawa naświetlenia.
Domniemywam,że taras jest od południa więc musisz zwrócić uwagę aby zbyt nie przyciemnić salonu,choć w Twoim przypadku raczej to nie grozi bo masz jeszcze okna na bocznej ścianie i frontowej (o ile kuchnia będzie tak jak w projekcie ,otwarta na salon).
Co do tych większych kosztów to na pewno będą,ale nie będą aż tak wielkie jak to sugeruje Twój architekt.



Kwestia jest taka że chciałbym zadaszyć taran na długości jakiegoś metra no może 1,5 ale żeby było to zgodne ze spadkiem dachu a nie robić jakiś daszek który sie nie komponuje z resztą. Edytowano przez Mich (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Kwestia jest taka że chciałbym zadaszyć taran na długości jakiegoś metra no może 1,5 ale żeby było to zgodne ze spadkiem dachu a nie robić jakiś daszek który sie nie komponuje z resztą.




najprościej w/g mojej oceny podnieść w górę 2-3 pustaki przy zachowaniu spadków a jedynie wydłużeniu połaci jest to zupełnie wykonalne.
Link do komentarza
Cytat

najprościej w/g mojej oceny podnieść w górę 2-3 pustaki przy zachowaniu spadków a jedynie wydłużeniu połaci jest to zupełnie wykonalne.




Hmmm ten pomysł mi sie bardzo podoba wygląda na najprostrzy musze to przekazać architektowi.
Wielkie wielkie dzięki !!!

Cytat

A nie prościej i taniej, będzie zastosowanie markizy ?
Zimą będzie "uzysk słoneczny". Latem przyjemny cień.



Markiza faktycznie byłaby najtańszym rozwiązaniem ale moje poczucie estetyki byłoby mocno porażone. Wiec markiza odpada.
Link do komentarza
Cytat

Hmmm ten pomysł mi sie bardzo podoba wygląda na najprostrzy musze to przekazać architektowi.



1. Ważne co będzie (jest) w WZiZT - czy dopuszczają dachy asymetryczne
2. Pytanie, czy taki duzy okap na całej długości ściany, czy tylko nad tym tarasem.
3. Jeśli tylko nad tarasem, to wygląd będzie prawie taki sam jak "oryginalny" projekt, tylko spad jednolity.
Link do komentarza
Cytat

Wszystko ładnie pięknie ale nie chodzi o przesunięcie garażu tylko o tej częśći domu gdzie jest łazienka względem salonu.
To sie da zrobić problem wg architekta jest to że będzie to generowało b. duże koszty.



na etapie projektowym na pewno. najprościej mówiąc; wprowadzając takie zmiany, tworzysz zupełnie nowy projekt.
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
Cytat

na etapie projektowym na pewno. najprościej mówiąc; wprowadzając takie zmiany, tworzysz zupełnie nowy projekt.



No będzie to projekt indywidualny icon_smile.gif Abra służy jako podstawa do wszelkich zmian icon_smile.gif
Po rozmowie z architektem doszliśmy do porozumienia ( minimalizacja kosztów czyli nie przesuwamy budynku tylko podwyższamy poddasze o pustak może 2 i przedłużamy połać dachową icon_smile.gif


Cytat

a z innej beczki olać ten daszek zrobić taras odkryty a w miarę możliwości czyli zaś - ogród zimowy ?
wilk syty owca cała ?



Ogrodem zimowym będzie cała działka icon_biggrin.gif mrozy mi nie straszne ale dziękuje za pomysł icon_smile.gif
Pierwszy został zlecony poddasze w górę przedłużamy połać dachową icon_biggrin.gif

Dzięki wam ( w tym miejscu należało by wymienić pokolej nicki które pomagają) projektowanie marzeń staje sie prostrze icon_smile.gif i mniej nerwowe ( rozmowy z architektem)
Bardzo dziękuje za pomysły :ih:

Cytat

1. Ważne co będzie (jest) w WZiZT - czy dopuszczają dachy asymetryczne
2. Pytanie, czy taki duzy okap na całej długości ściany, czy tylko nad tym tarasem.
3. Jeśli tylko nad tarasem, to wygląd będzie prawie taki sam jak "oryginalny" projekt, tylko spad jednolity.




W WZiZT nie ma nic na ten temat poza tym że główna połać dachu ma być równoległa do drogi a wysokość nie może przekraczać 8 m. Kąt nachylenia jest od 30 do 35 stopni.

Okap na całej długości będzie taki inaczej będzie wyglądało śmiesznie.
Edytowano przez Mich (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

No będzie to projekt indywidualny icon_smile.gif Abra służy jako podstawa do wszelkich zmian icon_smile.gif
Po rozmowie z architektem doszliśmy do porozumienia ( minimalizacja kosztów czyli nie przesuwamy budynku tylko podwyższamy poddasze o pustak może 2 i przedłużamy połać dachową icon_smile.gif



aaaaaa to takie buty. to stwierdzam, że projektant dupa. widziałeś w moim dzienniku jaki był projekt wyjściowy, a na czym się skończyło? icon_twisted.gif

Cytat

Okap na całej długości będzie taki inaczej będzie wyglądało śmiesznie.



to będziesz miał ciemno w pokoju i łazience.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Kwestia jest taka że chciałbym zadaszyć taran na długości jakiegoś metra no może 1,5 ale żeby było to zgodne ze spadkiem dachu a nie robić jakiś daszek który sie nie komponuje z resztą.


Jak tak to ja bym wcale nie zadaszał.Co Ci to da? Od deszczu nie uchroni i od słońca też bo za krótki i za wysoko.
Jeżeli chcesz aby się komponował to wystarczy przedłużyć krokwie dachowe ale pod mniejszym kątem i będzie też ładnie wyglądało. Mowa tu oczywiście o zadaszeniu całego tarasu icon_smile.gif

Cytat

najprościej w/g mojej oceny podnieść w górę 2-3 pustaki przy zachowaniu spadków a jedynie wydłużeniu połaci jest to zupełnie wykonalne.


Ale w takim przypadku jak piszesz należałoby dach bardziej wypuścić w stosunku do tego jaki jest w projekcie bo wyjdzie z tego stodoła.Widziałem taki domy co podnieśli ściankę kolankową a dach został bez zmian,zapewniam ,że wyglądały jak stodoła icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Ale w takim przypadku jak piszesz należałoby dach bardziej wypuścić w stosunku do tego jaki jest w projekcie bo wyjdzie z tego stodoła.Widziałem taki domy co podnieśli ściankę kolankową a dach został bez zmian,zapewniam ,że wyglądały jak stodoła icon_smile.gif


poniekąd rację masz tyle że właśnie o przedłużeniu tu rozmawiamy.
zakładam że inwestor i tak wszystko jeszcze będzie weryfikował a nie tak od siup
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

poniekąd rację masz tyle że właśnie o przedłużeniu tu rozmawiamy.
zakładam że inwestor i tak wszystko jeszcze będzie weryfikował a nie tak od siup


Wiem doczytałem,ale czytałem zaległości i po kolei odpowiadałem a potem doczytałem o wydłużeniu dachu icon_biggrin.gif
Ale nie zaszkodzi jak więcej osób potwierdzi taką opcję icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Jak tak to ja bym wcale nie zadaszał.Co Ci to da? Od deszczu nie uchroni i od słońca też bo za krótki i za wysoko.
Jeżeli chcesz aby się komponował to wystarczy przedłużyć krokwie dachowe ale pod mniejszym kątem i będzie też ładnie wyglądało. Mowa tu oczywiście o zadaszeniu całego tarasu icon_smile.gif



zgadzam się w 100% dużo kombinowania, a efekt mizerny.
Link do komentarza
Wiesz co - mizerny trochę ten twój projektant - albo wziął na "przeczekanie" twój ognisty zapał i czeka jak się emocjonalnie uspokoisz - dla niego to nie pierwszyzna a właściwie chleb powszedni a Ty czujesz, że masz misję do spełnienia ;)
Niech ci wyjaśni DOKŁADNIE, jakie to będzie generowało bardzo duże koszty. Bo za skarby świata nie łapię gdzie on te koszty widzi.
Dodam do poprzedników - wysunięcie o 1 - 1,5m dachu nad taras nic ci nie da poza tym, że zacienisz sobie drzwi tarasowe.
Dzisiaj byłem w jednym ogródku barowym - miał fajnie przemyślaną konstrukcję - zamiast dachu - położona plandeka - brzmi strasznie - ale naprawdę fajnie słońce przeświecało przez to i miało to nawet urok - może zrób sobie konstrukcję drewnianą ala pergola - puść na to jaką winorośl - dachu nie zepsujesz a estetykę zyskasz - tylko w deszczowe dni nie będzie jak siedzieć - ale zazwyczaj jak deszczowo to i zimno - więc po co siedzieć na tarasie ?icon_smile.gif
Link do komentarza
Z tego co wiem jest raczej dobrym projektantem robi to juz kawał czasu.
Prawdopodobnie bierze mnie na przetrzymanie ale we mnie az kipi... jak to mnie na przetrzymanie ?!
Ech... ludzie trzeba żyć działać ! Albo działać działać działać !!
Uciekam od kompa bo mnie uzależniacie ;) oczywiście będe myslał co tu zrobić jak tu zrobić ...
Link do komentarza
Widzałem pierwsze przymiarki projektowe...pierwszy szkic projektu...
Mój projektant załamany prawie cały projekt do poprawki :P
Czas do piątku ...
To już pojutrze icon_biggrin.gif właściwie jutro bo dzisiejszy już prawie minął ....
Będzie jak chciałem przynajmniej ma być ...
Link do komentarza
Przyszło pisemko już sie ucieszyłem jak tylko zobaczyłem że to od konserwatora zabytków. Myśle sobie no to już kolejny krok do wydania warunków .... radość przedwczesna... Działka jest objęta nadzorem konserwatorskim. Oznacza to dla mnie że zanim zaczne kopać musze uzgodnić projekt z konserwatorem potem zanim zacznę kopać znów tydzień wcześniej muszę go zawiadomić o tym a on przyjedzie i sprawdzi czy coś znaleźliśmy czy nie.
Nieprzewidziana wątpliwa przyjemność takiego nadzoru to koszt od 1000 do 4000 i kupa kupa papierków i wydłużające sie terminy.
W piątek mam nadzieje wrzucić rysunek domu.
Do tego momentu dalej sie kształcę i czekam i czekam ... zabije mnie to czekanie :/
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...